PDA

View Full Version : Promovare



gigel_bucur
8th May 2004, 13:49
Se pare ca s-a incheiat razboiul, felicitari Pandurilor.
Multumiri domnului Viorel Temelescu, directorul de organizare al Pandurilor, un om deosebit, gazda primitoare, ca toti oltenii, multa bafta la anu' :)

p.s. - am uitat jocul curat al Pandurilor, fara duritati etc

inter
8th May 2004, 13:55
Felicitari!
te astept la meeting 6 , poate scoti si tu ceva de la Siman :D:D:D

Ultras
9th May 2004, 12:00
Trebuie sa te contrazic gigele! Pe finalul meciului Pandurii au folosit numai duritati. Cel putin asa s-a vazut din tribuna. In rest, sunt de acord cu tine. Nota 10 si jandarmeriei care ne-a insotit in permanenta cat am fost pe teritoriul judetului Gorj. Spectatorii civilizati, cu exceptia unor mucosi si a unor betivi, dar uscaturi sunt peste tot. Noi am fost 40 veniti din Bucuresti cu un autocar, dar au mai venit suporteri ai Sportului din Craiova, Vulcan, Caransebes si multi din Tg. Jiu (probabil ca au ramas suporteri de cand juca Sportul acolo). :ok:

bog_tom
9th May 2004, 18:10
Noi am fost 40 veniti din Bucuresti cu un autocar, dar au mai venit suporteri ai Sportului din Craiova, Vulcan, Caransebes si multi din Tg. Jiu (probabil ca au ramas suporteri de cand juca Sportul acolo). :ok:
comentatorii de la Prima TV spuneau ca la anul poate Sportul va juca din nou pe stadionul din Targu Jiu, posibilitate exclusa de oficialii pandurilor :drak: (au comparat rivalitatea dintre Sportul Stud si Pandurii Tg Jiu cu cea dintre Dinamo si Craiova :D)

PS. never say never ... (Romania fiind alaturi de SUA tara tuturor posibilitatilor :drak: )

Ultras
9th May 2004, 18:17
Nu cred ca stadionul din Tg. Jiu poate fi omologat pentru Divizia A. Fara suparare, dar cu exceptia scaunelor, arata mult mai rau decat stadionul din Regie. Iar rivalitatea despre care vorbeste Sandoi este doar in capul lui si a altora (putini) ca el. Daca exista o astfel de rivalitate mai juca acum cativa ani Sportul cu stadionul plin la Tg. Jiu? Nu prea cred!

bog_tom
9th May 2004, 19:28
Nu cred ca stadionul din Tg. Jiu poate fi omologat pentru Divizia A. Fara suparare, dar cu exceptia scaunelor, arata mult mai rau decat stadionul din Regie. Iar rivalitatea despre care vorbeste Sandoi este doar in capul lui si a altora (putini) ca el. Daca exista o astfel de rivalitate mai juca acum cativa ani Sportul cu stadionul plin la Tg. Jiu? Nu prea cred!
fata de cum arata stadionul cu ceva ani in urma acum arata binisor (nu mai era nici o banca unde sa stai in tribune dupa ce au trecut minerii si au facut foc cu el in timpul mineriadelor :D )

oricum cand a jucat Sportul la Targu Jiu, Pandurii erau in divizia C si nu prea erau sanse de promovare; localnicii erau "setosi" de meciuri din divizia A; vezi si cazul Timisoarei !

dupa ce Sportul a picat si Pandurii a promovat lucrurile s-au schimbat si au aparut asa-zisele rivalitati...

ViolaBoy
9th May 2004, 19:34
SERIA II
Rezultate
Inter Gaz Bucuresti -ARO Câmpulung 2 - 0
FC Craiova - Rulm. Alexandria 2 - 1
Pandurii Târgu-Jiu-Sportul Studentesc 2 - 3
International Pitesti - Dacia Mioveni 0 - 1
Juventus - Rarora Rm.Vâlcea 0 - 0
Minerul Motru - Unirea Urziceni 0 - 2
FCM Târgoviste - Building Vânju-Mare 1 - 0
Cimentul Fieni - Electromagnetica 2 - 0

Clasament
1. Sp. Studentesc 61p, 2. Pandurii Târgu-Jiu 54p, 3. Dacia Mioveni 46p


sper sa promoveze pandurii, daca mai au vreo sansa. caci bucurestence sunt destule in a, ar fi bine sa pice inca 2-3.

ady_azzuro
9th May 2004, 22:06
De acord cu ViolaBoy...la anu sper sa cada national si sportu din divizia A, steaua dinamo si rapid sunt de ajuns! ;)

Catalanul
9th May 2004, 22:11
inca o echipa din bucuresti in A
daca o sa continue tot asa o sa ne ''inecam'' de bucurestence in divizia A
de ce nu fac frate o divizie numai a bucurestencelor??!!??

bog_tom
10th May 2004, 10:09
inca o echipa din bucuresti in A
daca o sa continue tot asa o sa ne ''inecam'' de bucurestence in divizia A
de ce nu fac frate o divizie numai a bucurestencelor??!!??
interesanta propunere :D

ideea e ca toti jucatorii trag la capitala din cauza ca acolo se invarte grosul banilor din fotbal si e normal sa aiba echipe mai puternice ! nu putem decat sa constatam acest fapt ...

ad3an
10th May 2004, 12:19
E posibil ca Sportul sa piarda meciul la masa verde din cauza faptului ca au folosit un fundas desi acesta avea 4 cartonase galbene? :yeah:
SPER!

roberto^
10th May 2004, 12:30
Felicitari pt promovare sunt un suporter al pandurilor dar meritati sa fiti in A.

bog_tom
10th May 2004, 14:40
Felicitari pt promovare sunt un suporter al pandurilor dar meritati sa fiti in A.
inca nu am promovat si oricum anul acesta Sportul are sanse f. mari ...


E posibil ca Sportul sa piarda meciul la masa verde din cauza faptului ca au folosit un fundas desi acesta avea 4 cartonase galbene? :yeah:
SPER!
e o stire oficiala ?

Ultras
10th May 2004, 14:48
Gogorita a fost lansata de corespondentul Gazetei Sporturilor din Tg.Jiu, care a scris ca un "oficial" al Pandurilor a declarat ca stie el ca Ratiu avea 4 cartonase galbene. Dupa cum se stie dupa fiecare meci foaia de arbitraj este semnata de delegatii echipelor, arbitru si observatorul meciului. Cate un exemplar ramane la cluburi, iar unul merge la federatie. Conform acestor foi de arbitraj, Ratiu avea doua cartonase galbene primite in etapele 1 si 18. Atat!

ad3an
10th May 2004, 15:10
Ultras se poate sa ai perfecta dreptate.Eu am auzit la stirile sportive de duminica seara.Se pare ca era doar o gluma.
Hai bihoru!!!!!!!

gigel_bucur
11th May 2004, 00:36
inca o echipa din bucuresti in A
daca o sa continue tot asa o sa ne ''inecam'' de bucurestence in divizia A
de ce nu fac frate o divizie numai a bucurestencelor??!!??

daca nu ma-nsel este una si la Timisoara, se cheama Poli AEK:D
asa ca ciocu' mic, spune saru' mana "si tashi", cum ar spune varu' Stratan.
daca nu va ineca Tony cu o "bucuresteanca" va plictiseati si acum la TV.

gigel_bucur
11th May 2004, 00:39
E posibil ca Sportul sa piarda meciul la masa verde din cauza faptului ca au folosit un fundas desi acesta avea 4 cartonase galbene? :yeah:
SPER!

speri mata, da' speri degeaba:) chiar daca era singura posibilitate de a ne bate:)
anyway, bafta la anu' (asta-i diferenta intre noi :ok: )

panDUR
11th May 2004, 11:38
Nu cred ca stadionul din Tg. Jiu poate fi omologat pentru Divizia A. Fara suparare, dar cu exceptia scaunelor, arata mult mai rau decat stadionul din Regie. Iar rivalitatea despre care vorbeste Sandoi este doar in capul lui si a altora (putini) ca el. Daca exista o astfel de rivalitate mai juca acum cativa ani Sportul cu stadionul plin la Tg. Jiu? Nu prea cred!
Bine ca poate fi omologat stadionul din Regie(adica noroi tabla si ciment).
Cat despre rivalitate,ce pot sa spun,perioada la care te referi tu ,adica atunci cand Sportul juca la Tg Jiu erea condus de un om de afaceri din Gorj si nu ca acum cand este condus de un pampleaca(a se citi gembas si pupincurist) ca Siman.Asta este situatia.Poate la anul Pandurii va saluta Sportul din mers,adica o sa facem schimb de locuri,noi in A si voi la loc comanda in B.
Retrogradare placuta! :yeah:

Ultras
11th May 2004, 12:20
Nu am spus ca stadionul din Regie poate fi omologat in acest moment. Am spus ca, in afara de cele cateva mii de scaune, stadionul din Tg. Jiu arata mult mai rau decat cel din Regie. O peluza practic prabusita si gradene de lemn pentru 40% din capacitate. In Regie, pentru omologare, este necesara doar montarea a 7.000 de scaune si refacerea grupurilor sanitare pentru spectatori, lucrari care se preconizeaza a fi executate in vara.

gigel_bucur
12th May 2004, 01:14
Bine ca poate fi omologat stadionul din Regie(adica noroi tabla si ciment).
Cat despre rivalitate,ce pot sa spun,perioada la care te referi tu ,adica atunci cand Sportul juca la Tg Jiu erea condus de un om de afaceri din Gorj si nu ca acum cand este condus de un pampleaca(a se citi gembas si pupincurist) ca Siman.Asta este situatia.Poate la anul Pandurii va saluta Sportul din mers,adica o sa facem schimb de locuri,noi in A si voi la loc comanda in B.
Retrogradare placuta! :yeah:

Bizon se scrie fara "IGREC":) anyway, e bine ca e net in Gorj:) va doresc sa va continuati traditia:)

07Ex
12th May 2004, 14:19
De acord cu ViolaBoy...la anu sper sa cada national si sportu din divizia A, steaua dinamo si rapid sunt de ajuns! ;)

Dar dece sa nu cada Steaua si Dinamo?

panDUR
13th May 2004, 09:07
Bizon se scrie fara "IGREC":) anyway, e bine ca e net in Gorj:) va doresc sa va continuati traditia:)Nu te priveste pe tine ce nume am eu pe net. :jerk:Va dau un sfat:nu va bucurati prea repede,buturuga mica poate rasturna carul mare si dupa aceea :headbang: .
Imi poti spune si mie cand au au fost pe "stadionul" din Regie 12.000 de oameni platirori de bilet(intrarea s-a facut pe baza de bilet pentru a se evita o supraaglomerare a stadionului)?Poate au fost....galeriile Universitatii Craiova, Stelei,rapidului,dinamo....poate atunci.Ceace ati deplasat voi la Tg Jiu sub numele de galerie a fost doar o gluma proasta ;ca sa nu va faceti de cacao ca nu aveti galerie ati strans o ceata de.....de pe strazile Bucurestiului i-ati suit in autocar si ati format o galerie.Halal traditie mai aveti.Gasca nebuna a scapat de la spitalul 9. :evil:

Ultras
13th May 2004, 10:16
Nu am vrut sa fiu rautacios, dar trebuie sa iti dau o replica. La Tg. Jiu au fost 9.000 de spectatori numai pentru ca a venit Sportul Studentesc. La meciurile Pandurilor cu alte echipe prezenta la meci a fost intre 1000 si 5000 de spectatori in retur. Cat despre galerie, ar trebui sa faci ciocu' mic, pentru ca cea a Pandurilor era formata din 300 de suporteri cu 10 steaguri (5 albe, 5 albastre) si nu s-a auzit decat la inceputul meciului, la cele 2 goluri si la cele doua faze mai rasarite ale Pandurilor. In rest a fost Masa Tacerii. Noi in schimb am avut 40 de metri de steaguri. Era sa uit! Una dintre peluze (bineinteles, nu cea prabusita) a fost umpluta cu militarii in termen de la unitatea militara din apropiere. Oricum, sa vedem cati spectatori vor fi la urmatorul meci al Pandurilor de acasa. Probabil ca pana in 1000. Sportul Studentesc era promovata inca din momentul in care a retrogradat anul trecut. Dovada ca din prima pana in ultima etapa a fost pe primul loc. Nu a existat nici o indoiala in privinta echipei care va promova, cu toate blaturile si toti banii lui Condescu. Probabil ca nici anul viitor Pandurii nu vor promova, nici urmatorul, pentru ca nu au cum sa isi depaseasca mediocra lor conditie.

himi
13th May 2004, 15:07
Imi poti spune si mie cand au au fost pe "stadionul" din Regie 12.000 de oameni platirori de bilet(intrarea s-a facut pe baza de bilet pentru a se evita o supraaglomerare a stadionului)?Poate au fost....galeriile Universitatii Craiova, Stelei,rapidului,dinamo....poate atunci. :evil:

Sportul Studentesc - Neuchâtel Xamax 4-4(4-2)

1st Round, 2nd Leg, 03-10-85

Stadium: Regie, Bucharest
Attendance: 14000
Referee: Keith Hackett (England)


Sportul Studentesc - Brondby Copenhagen 3-0(1-0)

2nd Round, 2nd Leg, 04-11-87 at 13:00h

Stadium: Regie, Bucharest
Attendance: 14000
Referees: Heinz Holzmann

Sportul Studentesc - Hellas Verona 0-1(0-0)

3rd Round, 2nd Leg, 09-12-87 at 12:00h

Stadium: Regie, Bucharest
Attendance: 15000

ultras_sportul
13th May 2004, 16:21
Echivalentul acum a 300.000 lei... si au fost vandute vreo 11.000 - 12.000 bilete... eu nu am reusit sa intru pe stadion deoarece nu am avut decat 50 lei si am ascultat meciul la poarta stadionului pana in minutul cand am auzit ca a egalat Xamax :(

La meciul cu Brondby au fost vandute doar 4-5.000 bilete a 90 lei bucata.

La meciul cu Verona au fost vandute vreo 13.000 bilete a 90-100 lei bucata.

Gigel Sportul
13th May 2004, 18:26
Bine ca poate fi omologat stadionul din Regie(adica noroi tabla si ciment).
Cat despre rivalitate,ce pot sa spun,perioada la care te referi tu ,adica atunci cand Sportul juca la Tg Jiu erea condus de un om de afaceri din Gorj si nu ca acum cand este condus de un pampleaca(a se citi gembas si pupincurist) ca Siman.Asta este situatia.Poate la anul Pandurii va saluta Sportul din mers,adica o sa facem schimb de locuri,noi in A si voi la loc comanda in B.
Retrogradare placuta! :yeah:

Oare??? Vine Patroana de Vanju cu banu' si iese lupta apriga pentru primul loc... asa ca sa nu ne reintalnim, daca tot ne doresti retrogradarea. Nu cred ca as regreta-o prea tare, avand in vedere "mititeii" de la Dealul Negru :))

Gigel Sportul
13th May 2004, 18:33
sper sa promoveze pandurii, daca mai au vreo sansa. caci bucurestence sunt destule in a, ar fi bine sa pice inca 2-3.

Corect: sunt deja cinci, vor fi sase: Steaua, Dinamo, Rapid, National, Poli AEK Bragadiru si din sezonul viitor Sportul. Ce ar fi sa ia Bragadiru locul Sportului, a propos de propunerea lui Azzuro???

Cat despre situatia asta: vreti fotbal? bagati bani! Va spargeti cu caramizile in piept ca sunteti printre cele mai bogate judete ale tarii, ca Banatul si Ardealul cotizeaza cu nu stiu cate sute de procente la buget, si nu sunteti in stare sa gasiti o echipa de afaceristi instariti care sa bage banii in fotbal. Si dupa aia urlati ca din gura de sarpe ca "e" prea multi "mitici" de Bucuresti in divizia A... Pai tocmai de-aia, ca acele cluburi au si bugete, nu mor de foame in cel mai bogat judet al tarii, ca prin alte zari.

Cat despre comparatia Siman - Fofo, ca afaceristi, un lucru e clar: Siman nu e dupa gratii, si nici nu cred ca va avea privilegiul, in timp ce Fofo e cam de multisor. Sau valoarea afaceristului roman e proportionala cu anii de stat la "racoare"???

BIANCO_NERO
13th May 2004, 20:12
Bine ca poate fi omologat stadionul din Regie(adica noroi tabla si ciment).
Cat despre rivalitate,ce pot sa spun,perioada la care te referi tu ,adica atunci cand Sportul juca la Tg Jiu erea condus de un om de afaceri din Gorj si nu ca acum cand este condus de un pampleaca(a se citi gembas si pupincurist) ca Siman.Asta este situatia.Poate la anul Pandurii va saluta Sportul din mers,adica o sa facem schimb de locuri,noi in A si voi la loc comanda in B.
Retrogradare placuta! :yeah:

Ce faci nea Byzoane esti ofticat ca nu promoveaza Pandurii :headbang: Multumitii lui Tibi Lung ca a scapat "sapunul" si atacantului vostru cu numarul 9. :) Si daca nu gresea Stanca la cele doua goluri :) se termina 3-0 pentru Sportul. Mai bine tabla si ciment decat o tabela electronica pe care nu poti sa scrii decat gazde si oaspeti, nu de altceva dar Pandurii si Sportul erau cuvinte prea lungi ca sa aiba loc pe tabela respectiva. Si daca este sa vorbim de stadioane mergi la Urziceni si acolo ai sa vezi stadion si gazon bun.
Si am o intrebare pentru voi... cu cat va bate Rarora pe Pandurii sambata... ca de prietenul la nevoie se cunoaste :ciocan: .... va recomand sa va faceti echipa... ca nu se stie ce va pica din A.... si mai stati o tura si iar va vad suparati pe aici pe forum.

BIANCO_NERO
13th May 2004, 20:24
Nu te priveste pe tine ce nume am eu pe net. :jerk:Va dau un sfat:nu va bucurati prea repede,buturuga mica poate rasturna carul mare si dupa aceea :headbang: .
Imi poti spune si mie cand au au fost pe "stadionul" din Regie 12.000 de oameni platirori de bilet(intrarea s-a facut pe baza de bilet pentru a se evita o supraaglomerare a stadionului)?Poate au fost....galeriile Universitatii Craiova, Stelei,rapidului,dinamo....poate atunci.Ceace ati deplasat voi la Tg Jiu sub numele de galerie a fost doar o gluma proasta ;ca sa nu va faceti de cacao ca nu aveti galerie ati strans o ceata de.....de pe strazile Bucurestiului i-ati suit in autocar si ati format o galerie.Halal traditie mai aveti.Gasca nebuna a scapat de la spitalul 9. :evil:

Corect nu ne intereseaza ce denumire iti alegi pe net... oricum te reprezinta cu succes. :p
Intai sa ajungeti voi in A si abia apoi sa puteti fi buturuga
Ceea ce am deplasat noi la Tg. Jiu era galerie... fiecare a venit pe banii lui... nu ne-a dat bani de autocar nici Condescu, nici Mischie, nici Siman si nici altii.
Si cat despre spitalul 9... se pare ca tu sti mai bine decat mine unde este situat :rosu:
Glume proaste sunt creiele bolnave car nu vad nimic mai bun de facut decat sa scrie fara sa gandeasca.

BIANCO_NERO
13th May 2004, 20:43
14.02.1916 - este infiintat Sporting Club Universitar (presedinte Traian Lalescu)
1919 - prima schimbare a denumirii (Sportul Studentesc Bucuresti)

1921-1932 - echipa evolueaza in Campionatul Regional Bucuresti

1934-1937 - echipa evolueaza in Divizia B

1937-1941 - echipa evolueaza in Divizia A
1937 - debutul in Divizia A
1939 - disputa finala Cupei Romaniei (0-2 UFC Rapid Bucuresti) 1940 - se claseaza pe locul 3 in campionat

1943 - disputa finala Cupei Romaniei (0-4 CFR Turnu-Severin)
1945 - a doua schimbare a denumirii (Sparta Bucuresti)

1946-1947 - echipa evolueaza in Divizia B
1948 - a treia schimbare a denumirii (Clubul Sportiv Universitar)
1954 - a patra schimbare a denumirii (Stiinta Bucuresti)

1955-1958 - echipa evolueaza in Divizia B

1958-1959 - echipa evolueaza in Divizia C

1959-1972 - echipa evolueaza in Divizia B
1966 - a cincea schimbare a denumirii (Politehnica Bucuresti)
1969 - revenirea la denumirea traditionala (Sportul Studentesc Bucuresti)

1972-1998 - echipa evolueaza in Divizia A
1976 - disputa finala Cupei Balcanice (1-3 - 3-2 NK Dinamo Zagreb)
1976-1977 - evolueaza in Cupa UEFA
Turul I Sportul Studentesc - Olympiakos Piraus (GRE) 3-0 1-2
Turul II Sportul Studentesc - Schalke 04 Gelsenkirchen (GER) 0-1 0-4
1979 - CASTIGA CUPA BALCANICA (2-0 - 1-1 NK Rijeka)
1979 - disputa finala Cupei Romaniei (0-3 Steaua Bucuresti)
1983 - se claseaza pe locul 3 in campionat
1983-1984 - evolueaza in Cupa UEFA
Turul I Sportul Studentesc - Sturm Graz (AUT) 1-2 0-0
1984-1985 - evolueaza in Cupa UEFA
Turul I Sportul Studentesc - Inter Milan (ITA) 1-0 0-2
1985 - se claseaza pe locul 3 in campionat
1985-1986 - evolueaza in Cupa UEFA
Turul I Neuchatel Xamax - Sportul Studentesc (SWI) 3-0 4-4
1986 - vicecampioana Romaniei
/OLE/
1986 - regimul comunist isi face de cap si Hagi este luat cu japca la Steaua
1986-1987 - evolueaza in Cupa UEFA
Turul I Sportul Studentesc - Omonia Nicosia (CYP) 1-0 1-1
Turul II Sportul Studentesc - KAA Gent (BEL) 0-3 1-1
1987-1988 - evolueaza in Cupa UEFA
Turul I Sportul Studentesc GKS Katowice (POL) 1-0 2-1
Turul II Brondby Copenhagen Sportul Studentesc (SWE) 3-0 0-3 3-0p
Turul III Hellas Verona Sportul Studentesc (ITA) 3-1 1-0

1998-2001 - echipa evolueaza in Divizia B

2001-2003 - echipa evolueaza in Divizia A

2003 - 2004 - echipa evolueaza in Divizia B

2004 - 3000 - echipa evolueaza in Divizia A

Gigel Sportul
13th May 2004, 22:10
E posibil ca Sportul sa piarda meciul la masa verde din cauza faptului ca au folosit un fundas desi acesta avea 4 cartonase galbene? :yeah:
SPER!

Nu spera si nu ai teama... a avut si Sandoi un vis erotic pe final de meci, cred ca adormise in urma tratamentului la care l-au supus atacantii aia care suteaza ca la Rugby din 16 m. A dat-o si el ca sa se afle in treaba, jucatorul in cauza, Liviu Rusu, nu avea decat doua cartonase galbene. Sau pentru Sportul se aplica reguli de tip Liga Campionilor: 2 galbene = suspendare??? Da Doamne! ar fi de bun augur.

ADelPiero
19th May 2004, 02:17
anul acesta nu se mai poate pune problema promovarii
poate alta data :(

panDUR
19th May 2004, 08:20
Ce faci nea Byzoane esti ofticat ca nu promoveaza Pandurii :headbang: Multumitii lui Tibi Lung ca a scapat "sapunul" si atacantului vostru cu numarul 9. :) Si daca nu gresea Stanca la cele doua goluri :) se termina 3-0 pentru Sportul. Mai bine tabla si ciment decat o tabela electronica pe care nu poti sa scrii decat gazde si oaspeti, nu de altceva dar Pandurii si Sportul erau cuvinte prea lungi ca sa aiba loc pe tabela respectiva. Si daca este sa vorbim de stadioane mergi la Urziceni si acolo ai sa vezi stadion si gazon bun.
Si am o intrebare pentru voi... cu cat va bate Rarora pe Pandurii sambata... ca de prietenul la nevoie se cunoaste :ciocan: .... va recomand sa va faceti echipa... ca nu se stie ce va pica din A.... si mai stati o tura si iar va vad suparati pe aici pe forum..Nu mai vorbii despre tabela de marcaj a Pandurilor pentru ca la voi nici macar aceasta tabela, asa cum arata ea, nu exista.Exista doar o tabela cum exista pe oricare "stadion" de la tara.Si la mine la bunici exista o tabela asemanatoare cu cea din Regie,unde se schimba placile :rosu:. Tin sa-ti amintesc scorul cu Rarora,2-0 asa ca no comment :degete: .Si eu ii recomand lui Siman sa-si faca echipa ca echipa voastra actuala sa zicem ca a fost ceea mai buna din B2.Doar o echipa buna de divizia B,atat; in rest :sleep: .N-ar pare bine daca ne-am vedea in A dar asa cum am mai spus-o s-ar putea sa aveti soarta Oradei.Oricine ar pica din A o sa-i invingem(nu uitatati ca noi,Pandurii,am avut ca obiectiv promovarea doar din retur).

Ultras
19th May 2004, 09:23
Chiar si in clasamentul returului tot Sportul este pe primul loc.

panDUR
9th August 2004, 17:35
[B]Daca sezonul trecut sportul sa dovedit a fi o nuca prea tare nu acelas lucru se poate spune si despre Petrolul Ploiesti care este o formatie pe care echipa noastra panDURA o poate invinge.S-a sfarsit razboiul cu Sportul incepe cel cu Petrolul iar din acest razboi de aceasta data o sa iesim invingatori.Bafta PANDURII si sunt mereu alaturi de voi.
DURUL

panDUR
10th August 2004, 01:03
Iata seria de echipe pe care PANDURII le va infrunta anul acesta.Ordinea este aleatoare.
Minerul Motru
Petrolul Ploiesti
Dacia Mioveni
Inter Gaz Bucuresti
Juventus Bucuresti
Dinamo II Bucuresti
Rapid II Bucuresti
CS Otopeni
Unirea Urziceni
FC Caracal
International Pitesti
Rulmentul Alexandria
Building Turnul Severin
Oltul Slatina
FC Sibiu

Gigel Sportul
14th August 2004, 21:38
Pai... cu seria asta sunteti favoriti. Va tin pumnii si sper sa ne revedem in divizia lu' mitica... nu de alta, dar popasul la Dealul Negru merita facut oricum.

panDUR
20th October 2004, 18:21
undefinedundefinedundefined
Ce parere aveti acum cand Petrolul se duce la fund iar FC Sibiu este un ghimpe in coasta noastra de care speram sa scapam in curand,sunt sanse mai mari de promovare.
De ce ne erea cel mai teama am scapat pentru ca s-a vazut ca Petrolul nu este aceea echipa invincibila care va defila prin B, asa cum pronosticau trepadusii de pe la televiziuni.
Felicitari Petrolului ca a inceput "sa joace fotbal" pe bune, dar acest lucru i sa dovedit fatal pentru ca a demonstrat,daca mai erea nevoie, ca nu se ridica la nivelul unei divizionare A, fie e cea mai slaba.
Sper ca anul acesta sa spargem gheata si sa demonstram ca la Gorj se poate face performanta.
SUCCES PANDURII!
:yeah: :yeah: :yeah: