PDA

View Full Version : Salut!!!



danielBV
7th August 2006, 11:48
Imi face mare placere sa ma alatur acestei frumoase familii a tenisului!!! DJ Klaus a avut dreptate tenisul este ca un microb odata ce ti-a intrat in sange nu mai scapi de el niciodata. Sper sa aud vesti de la DJ Klaus!!!
Se vede ca stie despre ce vorbeste!
PS: AM stat azi noapte si am citit toate mesajele lui de cand s-a infiintat acest forum adica de 2 ani!!! :ok:
O sa am si eu cateva intrebari orcum ce am citit m-a ajutat intr-o oarecare masura desi e o diferenta faptul ca sunt stangaci (ma refer la mana cu care joc nu la indemanare) ceea ce a insemant ca a trebuit sa gandesc toate miscarile in oglinda!!!
La fel sper sa aud stiri in curand si as vrea sa vad un filmulet despre cum se executa o lovitura de rever topspin sau un rever plat ca slice am vazut ca este. Am vazut si tabelul cu genurile de priza si o sa incerc sa experimentez mai ales ca desi am fost in mare parte autodidact imi dau seama ca aveam o priza estica pe care o schimbam la servici si la vole cu una continentala ptr ca asa mi se parea mie mai comod!!! (desi nu stiam ca asa se numesc si care este mai folositoare pentru un anumit procedeu)
Numai bine!!! si spor la tenis!!!! Bafta!

Ady
7th August 2006, 13:51
La fel sper sa aud stiri in curand si as vrea sa vad un filmulet despre cum se executa o lovitura de rever topspin sau un rever plat ca slice am vazut ca este.

ai aici o adevarata lectie de tennis cu federer, poti vedea si drepte si reveruri de toate felurile in slow motion ... sper sa-ti fie de ajutor :ok:
ps: bine ai venit

amatorul
8th August 2006, 22:50
bine ai venit! sa te alaturi la secretele tenisului ca acolo vei avea indrumarea necesara pentru ceea ce cauti:)

drumuzik
28th August 2006, 16:04
bine ai venit iti zic si eu:D....
nu vroiam sa fiu offtopic pe un alt thread si vroiam sa zic: vad vreo 9-10 online la tenis si postez...dar se raspunde f greu...dc??