PDA

View Full Version : Claudiu Niculescu



SILVIU99
9th August 2006, 00:35
NICULESCU nu cred ca isi dorea un transfer la poli el sia dorit sis doreste un transfer in strainatate.......nici in iarna no sa plece la poli ci in strainatate.......CLAU nu cred ca va juca la alta echipa in romania decat DINAMO
FORZA DINAMO

malexoid
9th August 2006, 00:44
NICULESCU nu cred ca isi dorea un transfer la poli el sia dorit sis doreste un transfer in strainatate.......nici in iarna no sa plece la poli ci in strainatate.......CLAU nu cred ca va juca la alta echipa in romania decat DINAMO
FORZA DINAMO

Silviule, e doar marti-miercuri...
sa avem rabdare pana joi la ora H, cand se inchid oficial transferurile in liga 2-a.
aveti acolo o gasca hapsana care 'marsheaza' la ban...la noi sunt bani, asa ca sa asteptam...

Mario Di Lazi
9th August 2006, 15:00
Vreau sa vad o declaratie a lui, dupa care am eu timp sa-l injur ...

Jerry20cm
10th August 2006, 17:17
GSP a scris ca Niculescu cu doar 4 ore inainte de meciul cu Beitar a parsit cantonamentul dinamovistilor suparat.

the lion king
10th August 2006, 17:25
stati ca vi-l arat pa clau-gol cum ii sta lui mai bine si pt cine bate inima lui in realitate.

SILVIU99
10th August 2006, 17:43
GSP a scris ca Niculescu cu doar 4 ore inainte de meciul cu Beitar a parsit cantonamentul dinamovistilor suparat.


eu deja mam saturat de FITELE acestui jucator se crede BURICUL pamantului...sa plece la poli daca asta vrea.......oricum la varsta lui nu mai duce mai mult de 3 anii ..........DINAMO na inceput cu clau si nici nu se va incheia cu clau

„Am acceptat prea mult să-şi bată lumea joc de mine şi să fiu păcălit de promisiuni deşarte. Sper ca Dinamo şi Poli Timişoara să se înţeleagă cît mai repede”, a declarat jucătorul.:headbang: :headbang:

the lion king
10th August 2006, 17:47
fara el nu mai luati voi campionate.....EL oricum e OLTEAN .....sange alb albastru ....

Ayrton
10th August 2006, 17:49
nici vorba...
are sange de sluga a lui netoiu: cum comanda stapanul asa executa valetul...

sa plece! :rosu:
prea mult teatru ieftin joaca!

the lion king
10th August 2006, 17:52
asa sunteti voi,ayrton,luati ce e bun ,nu va mai place il aruncati la gunoi...rusine.cate ne-a facut el noua va ramane in INIMELE noastre si NOI in INIMA lui de LEU ADEVARAT!!!!!!!!!!!11

Ayrton
10th August 2006, 17:54
Hai mai, lasa glumele astea! :) Ca nici sa rad asa: :D nu pot acum, ca sunt nervos pe tampitul asta de jucator!

SILVIU99
10th August 2006, 17:56
da mah leule a facut multe si pt DINAMO.......dar asta e daca el nu vrea sa mai stea oricum nu mai joaca nimik fata de cum juca cand a venit de la craiova.......partea cea mai proasta e ca nu prea avem solutii pt atac......

Ayrton
10th August 2006, 17:57
Cica il luam pe Mansour la schimb, ca Rednic il vrea...

the lion king
10th August 2006, 17:59
ayrton, nu te mai oftica,asta e inceputul sfarsitului pt voi.rednic va distruge.

SILVIU99
10th August 2006, 18:01
nar fi rau mansour e tanar 22 de ani si are si ceva calitati ....sa vedem ce va fi pana la urma

SILVIU99
10th August 2006, 18:04
ayrton, nu te mai oftica,asta e inceputul sfarsitului pt voi.rednic va distruge.


dc mah leule ne distruge ca da afara un jucator care se crede mare vedeta care strica atmosfera din sanul echipei?????? REDNIC va face treaba la DINAMO ai sa vezi u......ne descurcam noi si fara clau mai greu dar ne descurcam:ok:

the lion king
10th August 2006, 18:05
toat ciurucurile in groapa,s-a schimbat situatia.nu mai faceti nimic in urmatorii ani,ati avut noroc cu netoiu,ca de nu....

Ayrton
10th August 2006, 18:07
daaaaaaaaa, mare noroc! :mda: ... exact cat al vostru de mare!

Si nu l-a dat Rednic afara! L-a facut Netoiu sa plece!

the lion king
10th August 2006, 18:10
mey,ce sa mai,gata ,incet,incet focu la voi.blestemele saracele.......

Kainsashiki
10th August 2006, 18:13
in momentu de fatza pentru dinamo doar motzi ar fi o pierdere; in atac are cine sa dea goluri, nu sta dinamo in niculescu.

enedoru
10th August 2006, 23:42
stiu ca dupa ce o sa cititi ce am de spus nu o sa credeti ca sunt fan dinamovist da totusi:plecare lui niculescu din cantonament inaintea unui meci care sa dovedit dificil demonstreaza ca nu iubeste aceasta echipa si ca e un simplu mercenar.Tare curios sunt ce zis cei care l-au ajutat pe niculescu sa intre in top 100 mari romani.a si inca o intrebare Mansour sau Niculescu?hai DINAMO!

enedoru
10th August 2006, 23:48
Ce Caine E Niculescu Dc Nu Sta Sa Lupte Pt Un Post De Titular Va Plac Astia Care Vor Sa Joace Cu Numele?sa Plece Sa Ne Lase Sa Vina La Dinamo Doar Cei Ce Vor Sa Isi Dea Viata Pt Dinamo!

razvan93
11th August 2006, 10:15
NICULESCU nu cred ca isi dorea un transfer la poli el sia dorit sis doreste un transfer in strainatate.......nici in iarna no sa plece la poli ci in strainatate.......CLAU nu cred ca va juca la alta echipa in romania decat DINAMO
FORZA DINAMO




da mah leule a facut multe si pt DINAMO.......dar asta e daca el nu vrea sa mai stea oricum nu mai joaca nimik fata de cum juca cand a venit de la craiova.......partea cea mai proasta e ca nu prea avem solutii pt atac......


nar fi rau mansour e tanar 22 de ani si are si ceva calitati ....sa vedem ce va fi pana la urma


ce repede iti schimbi parerile:no: :drak: !asea sunteti voi dinamovisiti ,luati ce e mai bun dintr`un jucator si cand isi da seama k va bati joc de el in aruncati la gunoi:rosu: :rosu: .rusine sa va fie;a fost un complot in potriva lui niculescu,el dupa ce k a castigat un meci de unu singur ,rednic a spus k tot nu e multumit;asta ii slabeste increderea :evil:

SILVIU99
11th August 2006, 13:57
ce repede iti schimbi parerile:no: :drak: !asea sunteti voi dinamovisiti ,luati ce e mai bun dintr`un jucator si cand isi da seama k va bati joc de el in aruncati la gunoi:rosu: :rosu: .rusine sa va fie;a fost un complot in potriva lui niculescu,el dupa ce k a castigat un meci de unu singur ,rednic a spus k tot nu e multumit;asta ii slabeste increderea :evil:


normal mah ca imi schimb parerea de un jucator care face ce a facut el........adik cum pleci d la echipa inainte cu 4 ore de un meci important ca ai fost anuntat ca nu esti titular????pai ce e ronaldinho sa fie mereu titular(si ala a mai fost rezerva) .....are un caracter 0 nici un antrenor nui va garanta locul de titular

Ayrton
11th August 2006, 17:27
Jigodia se intoarce!!!

EXCLUSIV GSP.RO / Claudiu Niculescu a anunţat că se întoarce la Dinamo!!!

"Mă întorc la echipă pentru că Dinamo rămîne Dinamo",a spus în urmă cu cîteva minute Claudiu Niculescu. Jucătorul va pleca în această seară către Govora pentru a se alătura lotului care se pregăteşte în vederea partidei cu Jiul

m4st3r
11th August 2006, 17:31
looooooooooool :)) tare asta mah jur...se vede k e javra !!! se vede k latzi invatat bine...numa` bine

Ayrton
11th August 2006, 17:33
V-au dat-o si voua peste bot Borcea si cu Turcu!

Nu degeaba se laudau aseara la meci ca nu-l vor lasa sa mearga la echipa aia de doi bani valoare din Timisoara... :evil:

In mod normal Poli :rosu: trebuia sa se aleaga cu penalizari drastice pentru ca a contactat un jucator ce mai are inca 3 ani contract cu Dinamo!

Mario Di Lazi
11th August 2006, 20:41
ayrton, nu te mai oftica,asta e inceputul sfarsitului pt voi.rednic va distruge.
Iar dau ma de tine ARCIULE ... scuteste-ma cu prezenta ta alb albastra ... mai cauta prin Viena sau pe unde dracu ziceai ca stai alt internet cafe ca asta vad ca nu-ti prieste.
Pai tu crezi ca atunci cand a retrogradat craiova a fost din vina lui Rednic ? A fost din vina altora ... mai cauta si alte therduri pe care sa scri ca iar te injur ...

vlad1607
12th August 2006, 23:42
gata telenovela

bragadiru nu a pupat ce a visat

ciocolatzica1
22nd August 2006, 18:04
hai dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ayrton
28th August 2006, 10:11
Aseara, in meciul cu oltenii lui mititelu, probabil din ambitie, l-am vazut si eu pe Niculescu facnd niste lucruri pe care nu le-a mai facut demult: pressing, travaliu, ambitie, pase decisive!

Vezi ma Claule ca se poate?!?

yo_dinamovista
1st September 2006, 10:14
sal
c facetzi?st noua p aici si st DINAMOVISTA

Utilizator
1st September 2006, 19:36
Bine ai venit pe aici Yo Dinamovista :)
familiarizeaza-te cu locul si intra in discutii cu curaj, suntem 'caini' dar ne purtam frumos :D

fanatic88
28th January 2007, 18:57
mircea rednic a declarat ca este nevoit sa aleaga dintre balace si vranijcovic pt ultimul loc de pe lista uefa
pe cine vedeti mai bun ?
eu ii acord votul lui balace

delaparis
28th January 2007, 19:07
Eu pe Vranjkovic l-am vazut destul de promitator in tur la olteni ...

Nu stiu ce sa zic :confused:

Votez cu el azi ... sper sa nu ma insel :D

fanatic88
28th January 2007, 19:14
oricum sunt 2 transferuri reusite !
stie cineva dc nu a jucat vranjikovic in amical ?nu s-a perfectat inca transferul?

Kainsashiki
28th January 2007, 19:16
s-a accidentat vranjkovic. cred ca balace ar fi mai bun pt voi ca are si mai multa experienta. voi stiti mai bine ce va trebuie oricum.

fanatic88
28th January 2007, 19:21
s-a accidentat vranjkovic. cred ca balace ar fi mai bun pt voi ca are si mai multa experienta. voi stiti mai bine ce va trebuie oricum.

sa vedem acum cine va da randament va fi trecut si pe lista uefa !balace oricum are concurenta mare pe partea stanga!

*Coco*
28th January 2007, 19:22
Rednic creca face ce mai mare greseala daa nu il trece pe Vranjkovici pe foaie:(
Balace e terminat.....

resita
28th January 2007, 19:22
erau buni amandoi trecuti pe lista uefa.
daca nu mai este loc pentru amandoi cred ca balace.

fanatic88
28th January 2007, 22:25
Cei doi mijlocasi, Silviu Balace si “Voika” Vranjkovic, au tras tare la ultimele antrenamente, dorind sa-i demonstreze lui Rednic ca merita sa evolueze în competitiile europene.

Tehnicianul lui Dinamo a declarat ca o decizie finala se va lua astazi: “Au sosit cinci jucatori, dintre care doar trei vor fi pe lista pentru Cupa UEFA. Primul este Lobont, al doilea Smirnovs, iar pentru a treia pozitie vom alege între Vranjkovic si Balace”, a afirmat antrenorul dinamovist. Ieri, cei doi jucatori nu au dorit sa ofere nicio declaratie în legatura cu acest subiect, dar, dupa prima parte a stagiului din Portugalia, Balace este într-un usor avantaj pentru ca “Voika” a suferit înaintea efectuarii stagiului o accidentare, nefiind folosit de Rednic în nicio partida a “câinilor”. Aseara însa, fotbalistul bosniac s-a antrenat la capacitate normala alaturi de colegii sai.

Cristi Borcea a anuntat ca de mâine se va alatura ros-albilor în cantonametul de la Rio Maior si va discuta cu antrenorul Mircea Rednic despre completarea listei UEFA.

Vojislav Vranjkovic

PLUSURI

• evolueaza pe postul de mijlocas ofensiv, neacoperit suficient de bine la Dinamo, si este un bun executant de lovituri libere
• ros-albii au achitat pentru serviciile sale o suma mai mare decât pe Balace, în jur de 450.000 de euro, fata de 300.000 de euro pentru fostul timisorean

MINUSURI

• accidentarea suferita înaintea cantonamentului a facut ca Vranjkovic sa nu joace în nicio partida din cadrul turneului, astfel ca Mircea Rednic nu i-a putut observa calitatile

Atât a costat: 450.000
Atât are salariu: 100.000 $

Silviu Balace


Silviu Balace
PLUSURI

• poate evolua atât fundas de banda stânga, cât si mijlocas
• a jucat în cele trei partide amicale din prima parte a turneului (cu Vitoria Guimaraes si Lokomotiv Moscova - mijlocas, iar cu Academica Coimbra fundas)

MINUSURI

• Mircea Rednic nu a fost multumit de jocul sau, în special în partida cu Lokomotiv Moscova, atunci când i-a reprosat mai multe erori

Atât a costat: 300.000
Atât are salariu: 70.000 $




sursa:prosport

TaciAcolo
28th January 2007, 22:32
Vranjkovic tata e mult prea bun ;) balace e cam terminat

fanatic88
28th January 2007, 22:40
Vranjkovic tata e mult prea bun ;) balace e cam terminat

stim robyyy ca vine de la Pandurii da sa nu exageram:cool:

Celso
29th January 2007, 11:09
nu stiu ce sa zic! pe Vranikovic inca nu l`am vazut cum evolueaza, pt ca na jucat fiind accidentat!:D cred insa ca il va trece pe Balace!:)

fanatic88
29th January 2007, 20:54
Rednic l-a ales pe Vranjkovici

Clubul din Stefan cel Mare trebuie sa trimita lista cu jucatorii pe care ii va folosi in Cupa UEFA pina la data de 1 februarie, insa Mircea Rednic are o dilema pe care trebuie sa o rezolve foarte repede. Tehnicianul trebuie sa aleaga ultimul fotbalist care poate fi trecut pe lista. Cum plecarea lui Lucian Goian i-a facut loc lui Smirnovs, iar Bogdan Lobont a fost preferat intre buturi in detrimentul letonului Romanovs, ultima necunoscuta este legata de doi fotbalisti: Silviu Balace sau bosniacul Vojislav Vranjkovic? Se parea ca primul va fi ales, deoarece a fost folosit in toate partidele amicale de pina acum, in timp ce bosniacul nu a reusit sa debuteze in tricoul alb-rosu, din cauza unei accidentari. Pe ultima suta, insa, sfatuindu-se si cu Borcea, antrenorul il va alege pe mijlocasul bosniac, urmind ca pe banda stinga sa ramina doar Cristi Pulhac. Singurul lucru care poate schimba aceasta varianta e legat de legitimarea cit mai rapida a ultimei achizitii, ecuadorianul Caicedo, noteaza Sport Total.

delaparis
29th January 2007, 20:59
yes ... :ok:

nu m-am inselat ... cred ca Rednic m-a citit aici pe ols :D

Bumbescu
29th January 2007, 21:00
Sigur:D
Tu si cu borcea ati fost factorii de decizie:D

fanatic88
29th January 2007, 21:02
yes ... :ok:

nu m-am inselat ... cred ca Rednic m-a citit aici pe ols :D

sper ca a luat cea mai potrivita decizie

delaparis
29th January 2007, 21:03
Bumbescu: Pai stai ca ma gandeam sa postez o idee de portar pentru Steaua acolo la voi ... :D

Dar nu o fac :drak: sa va descurcati si singuri ... dura concurenta asta :cool:

:happy


Fanatic : sunt sigur :ok:

Bumbescu
29th January 2007, 21:07
Ok, deabia astept sa-l vad pe alcoolistul din poarta voastra la treaba:D

delaparis
29th January 2007, 21:08
vinul bonifica oamenii :D

Bumbescu
29th January 2007, 21:09
Vin bei tu, ala cred ca bea tarie:D

fanatic88
29th January 2007, 21:13
lasa-l ma sa bea !macar sa apere !

Bumbescu
29th January 2007, 21:15
De parizian vorbesti?:happy:

delaparis
29th January 2007, 21:17
Vin bei tu, ala cred ca bea tarie:D

ah bon ? ... stai sa-i zic acum lui Rednic :P

Bumbescu
29th January 2007, 21:19
Stie:D

resita
29th January 2007, 21:36
fanatic

care este lotul complet care este trecut pe foaie la uefa?

fanatic88
29th January 2007, 21:53
Lotul lui Dinamo pentru Cupa UEFA
Data: 06-Iul-2006
Autor: Netsport

București (Rompres) - Clubul de fotbal Dinamo București a comunicat la Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) lista jucătorilor cu care formația din Ștefan cel Mare va aborda meciurile cu Hibernians Paola (Malta), din primul tur preliminar al Cupei UEFA.

Lista cuprinde 25 de nume, dar 6 jucători sunt trecuți pe lista B, a jucătorilor născuți după 1 ianuarie 1985, formați în Ștefan cel Mare, astfel că Dinamo mai are 6 locuri libere în cazul în care ar mai apărea vreun transfer.

Dinamoviștii și-au împărțit numerele de pe tricouri cu care vor evolua în sezonul următor.
Tricoul cu numărul 8, care i-a aparținut lui Florentin Petre va fi purtat acum de sârbul Sreten Stanic, iar numărul 7 a ajuns la Cătălin Munteanu.

Portari: 12. Florin Matache, 23. Glen Moss (Noua Zeelandă);

Fundași: 2. Dorin Mihuț, 4. Cosmin Moți, 5. Cosmin Pașcovici, 14. Lucian Goian, 16. George Blay (Ghana), 3. Cristian Pulhac, 26. Radu Ștefan (B), 30. Andrei Nițu (B);

Mijlocași: 6. Andrei Mărgăritescu, 7. Cătălin Munteanu, 8. Sreten Stanic (Serbia), 15. Alexandru Păcurar, 24. Răzvan Padurețu, 20. Adrian Cristea, 28. Iulian Tameș, 17. Cornel Predescu (B), 25. Adrian Ropotan (B);

Atacanți: 10. Ionel Dănciulescu, 18. Dan Codreanu, 19. Ionel Ganea, 9. Claudiu Niculescu, 27. Liviu Ganea (B), 29. Mihai Damaschin (B).



Dupa 1 ianuarie a fost trimisa alta lista aceea inca nu o am

fanatic88
30th January 2007, 22:37
In meciul de azi, Vranjkovic si-a facut debutul la Dinamo, dar a bifat doar 40 de minute din prima repriza, fiind schimbat in urma unei accidentari usoare cu Ropotan. In tot acest timp insa, nu a reusit sa apara in prim-planul jocului.
Balace in schimb a intrat dupa pauza si a jucat bine pe intraga durata a reprizei secunde, aportul sau facandu-se simtit in fazele de atac ale cainilor. De asemenea, in faza defensiva Balace s-a achitat bine de sarcinile primite. In perspectiva returului de campionat, Silviu pare sa fie titularul postului de mijlocas stanga, spre deosebire de Vranjkovic care inca nu a reusit sa se impuna in centru liniei de mijloc.
In aceste conditii, putem spune ca, in momentul de fata, Balace este un jucator mai util echipei decat Voika. Titularizarea ex-timisoreanului pe flancul stang in meciurile din Cupa UEFA, ar permite si aducerea lui Catalin Munteanu intr-o pozitie mai centrala, unde ar putea alaturi de Cristea sau Ropotan sa nu faca simtita absenta lui sarbului.
Decizia finala si responsabilitatea alegerii, si-o va asuma insa antrenorul

caine19
30th January 2007, 22:59
Azi a jucat mult mai bine Balace decat Voica. Se vede ca este abia la primul meci , dra cred ca Rednic face o alegere buna trecandu-l pe lista UEFA:ok: .



p.s. Cand vine atacantul:yes: ?

fanatic88
30th January 2007, 23:01
cu atacantul asta ne duc cu zaharelul
nu cred ca mai vine

caine19
30th January 2007, 23:05
Macar Darwin Wila Deivis Caicedo sa vina , mai ales ca are o clauza de reziliere de 250.000 euro si solicita un salariu de 150.000 euro:) .

fanatic88
30th January 2007, 23:19
o fi ceva de capul lui ?

caine19
30th January 2007, 23:37
Sper... a debutat in echipa nationala a Ecuadorului si cred ca a marcat cateva goluri in Campania de calificare la CM 06' , acum sa vedem ce va fi in final:rolleyes:

fanatic88
10th February 2007, 16:10
Clau-gol pe primul loc!





In clasamentul golgheterilor publicat de UEFA atacantul dinamovist Claudiu Niculescu incepe primavara din postura de lider al clasamentului in cupa UEFA cu 8 reusite. Atacantul in varsta de 30 de ani este unul din principalii marcatori si in Liga I avand un aport important, cu cele 7 goluri inscrise, la diferenta de 13 puncte pe care Dinamo o are fata de locul 2, mentioneaza siteul UEFA. Daca s-ar fi luat in considerare si golurile din dubla cu maltezii de la Hibernians, Niculescu ar fi avut 10 reusite. Dinamovistul este urmat in clasament de Walter Pandiani de la Espanyol cu 7 reusite si de Klaas Jan Huntelaar de la Ajax Amsterdam cu 6 goluri marcate.

caine19
10th February 2007, 20:44
felicitari celui mai bun atacant din Romania:yeah: :yeah: !!!!

Asteptam inca 8 goluri in UEFA anul acesta:D

fanatic88
10th February 2007, 21:08
cel putin...

fanatic88
21st February 2007, 16:27
Golgheterul la zi în Cupa Uefa, cu opt reușite, Claudiu Niculescu, promite să înscrie cel puțin o dată în returul cu Benfica, de joi, din Ștefan cel Mare, informează site-ul Antena 3. „Atmosfera de la echipă este foarte bună, ne pregătim conștiincios și vrem să facem un meci mare cu Benfica. Ingredientele succesului sunt, fiindcă am înțeles că toate biletele au fost vândute, deci fanii lui Dinamo vor fi la înălțime. Îmi doresc foarte mult să înscriu, fiindcă sunt atacant și știu că aceasta e munca mea. Sper să și pot, ar fi fantastic să ne calificăm!”, a declarat atacantul de 30 de ani al „câinilor roșii”, care nu a mai marcat din primul meci amical al iernii, cu Dunărea Giurgiu

fanatic88
22nd February 2007, 16:59
Claudiu Niculescu a inscris pentru ultima data la meciul cu Bayer Leverkusen. Goalgeterul Europei in cupele europene a reusit atunci o "dubla" prin care Dinamo si-a asigurat calificarea in primavara eropeana. "A trecut cam mult timp de cand am marcat ultima oara. E timpul sa marchez din nou pentru ca asta este meseria mea", a spus Claudiu Niculescu.

Patratzel89
22nd February 2007, 17:41
Sper sa inscrie shi acuma 2 goluri :D

fanatic88
22nd February 2007, 17:54
ar fi excelent

Leo
24th February 2007, 09:47
din pacate nu a reusit sa inscrie si ceea ce este mai trist nici nu sa vazut in joc. ii doresc sa sparga gheata in meciul cu poli , daca sepoate sa marcheze un hatrik.
bafta clau !

fanatic88
24th February 2007, 13:18
a fost marcat foarte bine ...se revanseaza cu jiul

Patratzel89
24th February 2007, 14:47
Mda...acu` cu Jiu poa` sa dea 3 goluri....

Pacat ca nu a marcat cu Benfica.. :(

fanatic88
24th February 2007, 15:05
isi i-a revansa ...asta da-l mai baga ....ca mai asteapta si mendy

Patratzel89
24th February 2007, 19:18
Deci Danciu nu prea mai are loc in echipa...acol` e Mendy....Caicedo..

Au fizic...viteza..iar daca mai au shi putzina tehnica e perfect...

Cel putzin unu` din ei ar face echipa buna cu Clau...

caine19
24th February 2007, 20:59
Mendy nu sta prea bine cu tehnica , dar are un fizic IMPRESIONANT , n-a pierdut nici un duel 1 contra 1 cu fundasii portughezi .

Ma indoiesc ca la cei 1.90 ai lui Caicedo e vreun maradona :D .

Important e sa bage mintea in poarta:ok:

fanatic88
24th February 2007, 21:38
da ai dreptate daca baga minge in poarta toate bune si frumoase

resita
24th February 2007, 21:48
in poarta adversa :D :D :D :D :D

fanatic88
24th February 2007, 21:49
noi nu-l avem pe cocolita in echipa

Patratzel89
24th February 2007, 23:55
Mendy nu sta prea bine cu tehnica , dar are un fizic IMPRESIONANT , n-a pierdut nici un duel 1 contra 1 cu fundasii portughezi .

Ma indoiesc ca la cei 1.90 ai lui Caicedo e vreun maradona :D .

Important e sa bage mintea in poarta:ok:

Pai mha ii termina pe fundashii advershi cu 2 sprinturi.... :D:D

In min 50 tre sa schimbe echipa ca la hochei :ras-plans:

fanatic88
25th February 2007, 12:35
abia astept sa-l vad titular maine sper ca nu in locul lui clau

Patratzel89
25th February 2007, 12:57
Nu...daca e titular...e in locu` lui Danciu, :D

fanatic88
25th February 2007, 13:15
pai cam asta ar fi pereche ideal acum clau - mendy

Patratzel89
25th February 2007, 14:14
Poate vedem o pereche: Caicedo-Mendy :ras-plans:

fanatic88
25th February 2007, 15:01
ar fi ceva inedit dupa aia iar face telenovela clau ca in tur

Patratzel89
25th February 2007, 15:04
Pai de ce sa faca mha?...daca nu e in forma?...

Ce el e Beckham?...sau Ronaldinho?...

fanatic88
26th February 2007, 19:32
pai si in tur era mai in forma ca ganea de a pleacat de la echipa?

fanatic88
26th February 2007, 19:38
Bosniacul ar putea debuta pentru Dinamo chiar din primul minut al meciului cu Jiul, mijlocașul de 24 de ani fiind refăcut complet. Mircea Rednic pare decis să-i surprindă în această seară pe cei din Petroșani: mijlocașul bosniac Vojislav Vranjkovici va intra ca titular în echipa "cîinilor"! Fotbalistul de 24 de ani s-a pregătit la parametri normali în ultima săptămînă și a dovedit și la antrenamente că poate fi o soluție pentru centrul liniei mediane. Bosniacul ar putea debuta în această seară în tricoul roș-albilor într-o partidă oficială. Rămîne de văzut dacă din postura de titular ori va intra pe parcurs. Voika n-a evoluat în dubla confruntare cu Benfica, întrucît nu era trecut pe lista UEFA.

Patratzel89
26th February 2007, 21:06
Yeah..e titular :yeah:

Aurel.D
27th February 2007, 09:21
A jucat binisor in meciul cu Jiul dar se vede ca nu sta bine cu conditia fizica....deocamdata

Celso
27th February 2007, 09:23
in sfarsit...sa gasit unul bun care sa bata bine cornerele si alte faze fixe!..in rest mi-a placut, putin ma enervat la faza aia cand a scapat singur,ca nu mai avea viteza:D ...dar in rest e OK...

Aurel.D
27th February 2007, 09:47
Da, acolo s-a vazut ca nu sta bine fizic. Dar pare sa fie o solutie pt. a pasa la atacanti

fcd_bogdan
27th February 2007, 10:41
eu zic ca ar face bine conducerea daca l-ar da pe Niculescu la Fc Bruge p 2 mil de euro si ar mai pune vre-o 1.5 mil si ar lua un superatacant.

caine19
27th February 2007, 12:51
A jucat bine Voika ?
Ca eu nu prea am vazut nimic de pe stadion ( vizibilitate 0):(

TaciAcolo
27th February 2007, 12:53
A jucat bine Voika ?
Ca eu nu prea am vazut nimic de pe stadion ( vizibilitate 0):(

asta e stadionu vostru de chl :happy

caine19
27th February 2007, 12:54
Cica da:(

caine19
27th February 2007, 12:59
Pai trebuie sa ii plateasca si un contract beton unui atacant de 3 mil euro;) .

Sa speram ca isi va reveni clau si va deveni golgeter:cool: !

Forza FCD

fanatic88
27th February 2007, 22:45
se poate lua atacant bun si mai ieftin de 3 mil

fanatic88
27th February 2007, 22:56
Rednic: "Vranjkovici a intrat mai greu in joc!"


Mircea Rednic nu a fost multumit pe deplin de prestatia lui Vranjkovici, insa i-a acordat acestuia circumstante atenuante. "Vranjkovici a intrat mai greu in joc. Inca isi cauta locul in echipa. El era obisnuit cu alta mentalitate. Vine de la o echipa mica, aici trebuie sa se obisnuiasca sa castige toate meciurile. Insa la antrenamente este un exemplu si imi place cum s-a comportat."














asta e stadionu vostru de chl :happy
decat stadionul pandurilor .....:happy

Patratzel89
28th February 2007, 00:00
Pe Lobontz au dat 750000 parca ..shi are salariu de 300.000... apai la ala de 3 mil.. :headbang: :D

fanatic88
28th February 2007, 15:31
pacat de clau ....in vara facea telenovela ca nu joaca acum cand este titular nu mai arata nimic pe teren

resita
28th February 2007, 15:35
tocmai asta e problema. se simte titular incontestabil, stie ca nu are cine sa-l inlocuiasca in atac.

fanatic88
28th February 2007, 15:51
sa bage pe pustiu ala liviu ganea daca daca are sange rednic

caine19
28th February 2007, 16:38
Mie nu-mi place Liviu Ganea , e prea firav pentru un atacant :P .

pentru un meci cu o asa incarcatura cred ca N&D e de baza . Va veni si vremea lui Mendy :ok:

Celso
28th February 2007, 18:48
nici Raul sau Owen nu erau prea bine facuti!:groggy: ...o gramada de jucatori strica si Dinamo!:headbang: ...

fanatic88
28th February 2007, 18:50
nu ti-o fi placand dar trebuie sa i se acorde o sansa atata timp cat n&d nu joaca nimic

resita
5th March 2007, 13:21
degeaba a dot gol cu poli ca de jucat nu mai joaca absolut nimic. :no: :no: :no: :no:

fanatic88
5th March 2007, 14:12
...sa-i nu-i acum la injuraturi ca l-au cedat asa usor pe ganea .....?

bob
12th March 2007, 12:35
sunt sigur ca, usor, va intra in ritm. el si cu fernandes vor fi titulari. sunt buni.

Sergio_D
12th March 2007, 12:44
fanatic88, stadionul Pandurilor e de 10 ori mai fain ca Groapa voastra :D. Spun asta pentru ca am fost pe ambele stadioane si am vazut cum este.

Cat despre Vranjkovic, e un jucator bun, insa nu cred ca o sa il vindeti pentru mai mult de 2 milioane, asa ca se va intoarce la Pandurii :D. A cam luat teapa Dinamo cu acele clauze... :rolleyes:

Celso
12th March 2007, 13:25
nu l`am luat ca sa il vindem!:) ...in ceea ce priveste stadionul, la noi cel putin se va renova in urmatorii 2 ani! probabil la Pandurii vor mai trece ceva primaveri pana se va face ceva!:P

iuli
12th March 2007, 13:28
Ca veni vorba de renovare...era in 2001, pe cand eram si eu pe la aceasta echipa, un proiect de renovare si treb sa fie gata in 2004...dupa 6 ani nici macar nu s-au apucat...niste conducatori terminati

Celso
12th March 2007, 13:30
stiu una mai veche de 2001!:D

Sergio_D
12th March 2007, 19:30
nu l`am luat ca sa il vindem!:) ...in ceea ce priveste stadionul, la noi cel putin se va renova in urmatorii 2 ani! probabil la Pandurii vor mai trece ceva primaveri pana se va face ceva!:P

e clar ca nu te-ai documentat inainte sa afirmi asta :D
Pe scurt: s-a marit capacitatea tribunelor, urmeaza marirea peluzelor. S-a montat teren sintetic pentru pregatire. In octombrie, se instaleaza nocturna. :D

Cat despre Vranjkovic... pai bine, il tineti 2-3 ani acolo, sau cat o avea contractul, apoi il trimiteti inapoi la Pandurii, daca o mai fi bun de ceva :D

fanatic88
13th March 2007, 14:29
fanatic88, stadionul Pandurilor e de 10 ori mai fain ca Groapa voastra :D. Spun asta pentru ca am fost pe ambele stadioane si am vazut cum este.

pai o fi mai bun dar poate la numarul de locuri

Cat despre Vranjkovic, e un jucator bun, insa nu cred ca o sa il vindeti pentru mai mult de 2 milioane, asa ca se va intoarce la Pandurii :D. A cam luat teapa Dinamo cu acele clauze... :rolleyes:

pai cine i-a jucatori de varsta lui sa-l dea mai departe cu cine stie ce suma ...daca era vreun pusti de crescut mai zic si eu

fanatic88
8th April 2007, 14:19
felicitari clau ...vei ramane mereu in inimile noastre

resita
8th April 2007, 18:04
gooooooooooooooooooooollllllllllllllllllll

http://www.youtube.com/watch?v=9QPnO1nVbaY&mode=related&search=

ascultati tribuna :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

http://www.youtube.com/watch?v=WDOP24CJXYs&mode=related&search=

Mario Di Lazi
8th April 2007, 19:21
Niculesculeee ... l-ai făcut pe rădoi de 2 lei ... :D

Unirea_Dej
8th April 2007, 19:26
Mare jucator Niculescu :ok: Cel mai bun jucator care evolueaza in campionatul intern!Respect!

Leo
8th April 2007, 22:05
Felicitari Claudiu !
Ai Aratat Inca O Data Daca Mai Era Nevoie Ca Esti Un Jucator De Valoare

fanatic88
9th April 2007, 09:34
bine ca si-a revenit n&d -ul

resita
9th April 2007, 18:49
si ce revenire :yeah: :yeah: :yeah:

fanatic88
9th April 2007, 21:59
bvo lor norocul tine cu cei puternici

caine19
11th April 2007, 17:28
TEAPA mare e vranjcovik asta !

fanatic88
11th April 2007, 19:15
cica ar fi accidentat

Celso
11th April 2007, 19:19
TEAPA mare e vranjcovik asta !

nu cred! de cand la accidentat coreeanu ala, nu a mers deloc....se vede ca nu e rafacut complet! dar dupa cum l`am vazut eu, are ambitie si nu e tipul de jucator care sa nu traga si sa ramana undeva in umbra! trebuie sa avem rabdare, talent are cu siguranta si calitati!;)

caine19
11th April 2007, 19:39
pai degeaba are talent daca sta 80% dintr-un sezon accidentat:angry: .

bob
12th April 2007, 15:40
mie imi place vranjkovic ! sper sa nu se blazeze ca si kalanga .

fanatic88
12th April 2007, 15:44
vranjkovic va demonstra de ce este instare pana la urma mai devreme sau mai tarziu trebuie sa arate ca nu s-au aruncat banii de pomana

Mario Di Lazi
12th April 2007, 17:01
O să demonstreze că are valoare ... dar mai trece un pic până se acomodează ...

caine19
12th April 2007, 17:04
Nu cred ca va mai juca vreun meci sezonul asta , poate se acomodeaza si el intr-un sezon:D

Mario Di Lazi
12th April 2007, 17:09
Se acomodează pentru UCL :D
și Andrei Cristea a stat vreo jumate de an până să-și dea drumul la joc ... nici Mutu nu a jucat nimic un retur de campionat ...
să avem răbdare cu Vrani

caine19
12th April 2007, 17:16
Sa vedem cat ne tine in suspans , eu cred ca o sa dureze mult timp...

nusi_sacalul
15th April 2007, 20:14
Ros-albii au castigat duminica la diferenta minima, 2-1, gratie unui gol marcat in minutele de prelungure de Niculescu,din nou omul meciului ,ii scoate mereu din k.k.t

brandacadabra
15th April 2007, 20:20
sa nu exageram ..mare noroc cu degajarea lui Lobont si Pasa f buna de la Liviutzu Ganea....

Mario Di Lazi
16th April 2007, 13:29
Parcă un fundaș a centrat ... nu Lobonț ... oricum de apreciat pasa bună a acelui fundaș și devierea lui Ganea sper Niculescu ...
Pe Niculescu nu-l mai felicit că era de așteptat să înscrie din faza aia :D

fanatic88
16th April 2007, 21:04
cum poti sa zici ca ii scoate din c***t cand asta e meseria lui ...

vlad1607
16th April 2007, 21:11
LIVIUTZU GANEA marcheaza sub pod din pasa lui claudiu niculescu

fanatic88
16th April 2007, 21:13
cred ca tot cu n&d va juca rednic sanse mici pt ganea ...doar cateva minute si cine stie

vlad1607
16th April 2007, 21:15
vreo 15 si marcheaza ..presimt eu..

fanatic88
16th April 2007, 21:24
asa sa fie daca zici tu

Leo
22nd April 2007, 22:31
Cel Mai Bun Jucator Al Campionatului.
Felicitari !

bob
23rd April 2007, 08:28
e nebun claudiu asta !

Celso
23rd April 2007, 09:28
si Diana buna:D ! primul gol superb:cool: ....la lovituri libere si`a dat iar drumu:D....golgheter e anu asta:yeah:

vlad1607
23rd April 2007, 09:29
claudiu e nebun

diana e buna...

augh augh augh :D :D

fanatic88
24th April 2007, 19:56
bvo clau ...n&d golgeteri

fanatic88
10th May 2007, 23:25
Claudiu Niculescu

iulyan
11th May 2007, 14:49
:ok: niculescu face ce stie nu se ia dupa noi asa ca nu mai vb aiurea daca el vrea sa ramana sa ramana noi tot o sa al iubim ca e un jucator cu valoare :cool:

Lordul
11th May 2007, 15:32
Claudiu Niculescu este golgheterul campionatului !!!!!!!!!!! Danciulescu ocupa locul 3 in clasamentul golgheterilor la un gol de Ionel Ganea care a marcat 14 goluri pt Dinamo si doar unul pt Rapid asadar in proportie de 90 % podiumul golgheterilor apartine lui DINAMO

fanatic88
11th May 2007, 16:58
cu 2 goluri azi la galati va termina pe primul loc sigur:) dar otelul e puternica acasa si lupta pt intertoto

fanatic88
11th May 2007, 17:04
:ok: niculescu face ce stie nu se ia dupa noi asa ca nu mai vb aiurea daca el vrea sa ramana sa ramana noi tot o sa al iubim ca e un jucator cu valoare :cool:

deocamdata nu pleaca nimeni

fanatic88
11th May 2007, 17:17
cu 2 goluri azi la galati va termina pe primul loc sigur:) dar otelul e puternica acasa si lupta pt intertoto

am aflat ca clau nu e disponibil :no:

Celso
11th May 2007, 17:22
dap..si eu..si Ganita ar fi putin accidentat, si Mendy are avea o intindere...posibil sa joace Lemnaru!:ok:

fanatic88
11th May 2007, 17:24
greu meci fara el

Celso
11th May 2007, 17:25
oricum e un meci greu...nu cred ca batem dupa toate zilele astea in care jucatorii au fost la atatea oaspaturi:D

fanatic88
11th May 2007, 22:42
clau a facut deplasarea poate prinde primul 11

Celso
12th May 2007, 11:03
Atacantul lui Dinamo, Claudiu Niculescu, a confirmat ca a primit si a acceptat „convocarea” la „Cupa Romcar Motors”, ce se va desfasura la Bucuresti, stadionul „Cotroceni”, pe 26 si 27 mai.„Clau-gol”, considerat de multi drept specialistul numarul 1 in executarea loviturilor libere din campionatul intern, a marcat, pina acum, 16 goluri in acest sezon, unele dintre ele memorabile.

Se va duela cu Viorel Tanase,Dennis Zmeu,Alex Pacurar,Gabi Apetrei,Schumacher,Herea,Costel Ilie,Nalati,Dorel Stoica.....si speram si altii de la Rapid si Steaua....cam salbuti astia:P

Oricum Clau nu are rival:evil:

fanatic88
12th May 2007, 11:21
pe juninho nu puteau sa-l aduca?:) nu de alta da sa aiba adversar si clau :)

Celso
12th May 2007, 11:23
nu vezi ca stelistii si rapisdistii nu au onorat pana acum invitatia:D

fanatic88
12th May 2007, 11:33
pai nu stiu cine ar putea bate de la steaua bine poate dica si bostina dar nu se ridica la nivelul lui clau ;iar de la rapid nici nu se pune problema

Celso
12th May 2007, 11:36
Dica si Bostina, iar de la Rapid ...Badoi(care e la Steaua de anul viitor), Maldarasanu

fanatic88
13th May 2007, 12:05
oricum nu are adversar

fanatic88
17th May 2007, 21:24
Claudiu Niculescu spune că îșî va păstra poziția de cel mai bun marcator al lui Dinamo în Cupele Europene și în sezonul urmăator: "Dacă în sezonul acesta am ieșit pe locul doi în clasamentul principalilor marcatori în Cupa UEFA, cred că eu voi fi și anul viitor principalul marcator pentru Dinamo în Cupele Europene", a declarat Niculescu pentru NewsIn.

Leo
20th May 2007, 19:31
doresc ca anul viitor in Cupele Europene CLAUDIU sa se claseze pe primul loc

fanatic88
21st May 2007, 13:47
anul viitor va fi mai greu ca vom juca in cl :)

fanatic88
24th May 2007, 19:42
aplaudati golgheterul ....felicitari clau

PCH
13th June 2007, 11:23
CEL MAI BUN DINTRE CEI MAI BUNI!FELICITARI CLAU!!!
Clau-goool,clau-goool,clau,clau,clau,clau-gooooooooool!!!!!!:yeah:

fanatic88
24th June 2007, 17:46
la multi ani clau ...

a ramas cel mai emblematic jucator din cei care evolueaza acum la dinamo ...cel care va duce noua generatie sus

Rossi
15th July 2007, 05:48
Claudiu Niculescu (23.06.1976 / Slatina / atacant)

1994-1995 IELIF Craiova
1995-1996 Drobeta Tr.Severin
1996-1997 Electroputere Craiova
1997-1998 Electroputere Craiova
1997-1998 Universitatea Craiova
1998-1999 Universitatea Craiova
1999-2000 Universitatea Craiova
2000-2001 Universitatea Craiova
2001-2002 Dinamo București
2002-2003 Dinamo București
2002-2003 Genoa
2003-2004 Dinamo București
2004-2005 Dinamo București
2005-2006 Dinamo București
2006-2007 Dinamo București
2007-2008 Dinamo București

http://img530.imageshack.us/img530/8153/claudiuniculescudinamobcy6.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=claudiuniculescudinamobcy6.jpg)

http://img530.imageshack.us/img530/205/niculescudinamobucurestuf6.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=niculescudinamobucurestuf6.jpg)

Rossi
18th July 2007, 10:54
Niculescu si Dinamo ... dragoste eterna:ok:

http://www.youtube.com/watch?v=4gCnbQ47mDM
http://www.youtube.com/watch?v=YKefs2XqK5Y
http://www.youtube.com/watch?v=4DRgUzRmsyg
http://www.youtube.com/watch?v=ZySyZboN4EY
http://www.youtube.com/watch?v=EJWsrRB9Weg
http://www.youtube.com/watch?v=5muUk1aSMsc
http://www.youtube.com/watch?v=RZTIGsLvfpI
http://www.youtube.com/watch?v=FxDct40DPiI
http://www.youtube.com/watch?v=wXCK8l1GF9c
http://www.youtube.com/watch?v=26dvTh08mkw
http://www.youtube.com/watch?v=gP4Jhwynq8U
http://www.youtube.com/watch?v=Q549NttM-uQ
http://www.youtube.com/watch?v=bsWcU00Awt4
http://www.youtube.com/watch?v=E2jwXUZg_5M

fanatic88
18th July 2007, 18:40
frumoase golurile toate insa unul le intrece pe toate :


''claudiu Niculescu se pregateste sa execute ...Niculescu a marcat pt Dinamo 8 goluri in acest campionat ,Danciulescu l-a reusit pe al-11-lea ,Catalin Munteanu pe al-4-lea pt Dinamo in actualul sezon ....Daaa zidul este in pozitie regulamentara ...Claudiu Niculescu GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL ...CE SEARA PRINDE DINAMO AICI IN ghencea ESTE 3-0 IN MIN 33...incredibil este prima partida in care steaua primeste 3 goluri in campionat si asta o face chiar in ghencea si in fata marii rivale''

Rossi
19th July 2007, 08:01
eeehhhh ... partida din ghencea a avut ceva special ...
pe langa ca Dinamo a controlat cap-coada partida , a mai si marcat 4 goluri , unul mai frumos ca celalalt :ok:

fanatic88
19th July 2007, 16:43
foarte importante au fost si golurile din uefa

Universal
19th July 2007, 16:46
un jucator excelent :ok: il admir

fanatic88
19th July 2007, 16:48
cat este de urat netoiu acum la de unii dinamovisti (majoritatea )dar fara el nu cred ca il aveam pe clau

Utilizator
20th July 2007, 02:39
fanatic88:in abstract ai dreptate, practic netoiu e principal responsabil de lipsa de performante de la club cat timp a fost la noi si si-a tras indirect bani cat pentru aducerea lui Kaka. a transformat clubul Dinamo in firma de vazari-cumparari, inclusiv Niculescu a fost tranzactionat la un moment dat. uitam repede perioada de vara a anului trecut cand netoiu si-a luat toate jucariile imprumutate clubului Dinamo. Uitam prea repede strambele pe care le bagase ca sa-l ia pe Niculescu de la noi si sa-l dea la Timisoara in toamna anului trecut. Poate ca fara netoiu Niculescu nu ajungea la Dinamo, dar poate ca fara Dinamo Niculescu nu era la fel de bun astazi. As putea garanta ca fara acest om Dinamo ar fi fost de mult in grupele CL. e un personaj car epeste tot pe unde a fost a dat 1 leu dar a stors 100. a adus 10 jucatori si a vandut 100. netoiu nu e capabil sa faca investitii pe termen lung, el eomul castigului imediat. Stoican, proprietatea lui netoiu pe atunci, a fost vandut in lina campanie uefa tocmai echipei pe care o eliminasem si ne-a distrus o primavara europeana. Netoiu a uscat totul in urma. A inventat rocarul, a dus blaturile pe cele mai inalte culmi, a distrus Craiova, a distrus Dinamo...Dacia Mioveni nu are niciun viitor cu netoiu, e o alta echipa artificiala de-a lui. Nu uita ca netoiu l-a dus peste tot ca antrenor pe Flocea Marin, un antrenor nul dar obedient. e cea mai buna dovada ca niciodata netoiu nu a fost interesat de performanta.
Iar Niculescu a dovedit ca e baiat desptept cand s-a rupt de netoiu. daca l-ar fi urmat acum era un nimeni si probabil ca semna ca achizitie de top la Mioveni.

Rossi
4th October 2007, 04:29
http://img517.imageshack.us/img517/5944/dinamoniculescuwallrl4.th.jpg (http://img517.imageshack.us/my.php?image=dinamoniculescuwallrl4.jpg)

fanatic88
25th October 2007, 20:00
care e explicatia pt forma recenta a lui clau ??? de cand s-a insurat nu mai are treaba cu fotbalul

Mario Di Lazi
26th October 2007, 10:01
își revine el ... după câteva luni te saturi de nevastă :D

vlad1607
26th October 2007, 20:42
e venit dupa o accidentare...maine dc joaca sigur marcheaza :D

alex1nho
1st November 2007, 21:17
Niculescu ? =)) ... e pardaf, parerea mea. Il prinde mingea numai cu spatele la poarta.. n`are pic de viteza, n`are tehinca sa treaca de un adversar de Liga 2. Doar loviturile alea libere, => NU E DE DINAMO !

DinamoBoy
4th November 2007, 23:09
Niculescu va redeveni ceea ce a fost :ok:...si el e un simbol pt Dinamo!:ok:

fanatic88
5th November 2007, 14:06
Niculescu ? =)) ... e pardaf, parerea mea. Il prinde mingea numai cu spatele la poarta.. n`are pic de viteza, n`are tehinca sa treaca de un adversar de Liga 2. Doar loviturile alea libere, => NU E DE DINAMO !
poate acum dinamo tintii mai sus de un jucator ca niculescu ...dar ne-a ajutat mereu

clau-gol ramane un caine adevarat

Rossi
29th January 2008, 15:01
Claudiu Iulian NICULESCU

Data nașterii: 23 iunie 1976

Debut în Divizia A: 01.03.1998, U Craiova-Petrolul 2-1
A jucat la: FC IELIF Craiova (1994-1995), Drobeta Tr. Severin (1995-1996), Electroputere (1996-1997), U Craiova (1998-2001),
Dinamo (2001-2002, 2003-2008) , Genoa (2002-2003), MSV Duisburg (2008-prezent)

Meciuri/goluri în Divizia A: 243-128
Meciuri/goluri în cupele europene: 38-18
Debut în echipa națională: 15.11.2000, România - Iugoslavia 2-1
Meciuri/goluri în echipa națională: 7-0

Palmares:

- campion al României cu Dinamo (2002, 2004, 2006)
- Cupa României cu Dinamo (2004, 2005)
- Supercupa României cu Dinamo (2005)

Ce reprezinta Claudiu Niculescu pentru Dinamo

Dinamo s-a despărțit azi de unul dintre cei mai buni marcatori ai săi din toate timpurile și de unul din cei mai iubiți fotbaliști din Ștefan cel Mare. Claudiu Niculescu a petrecut șase sezoane în tricoul alb-roșu și a marcat nenumărate goluri importante pentru gruparea din Ștefan cel Mare

gsp

Dogville
29th January 2008, 19:12
Niculescu e super baiat...fost super fotbalist.Intr-un fel e bine ca a plecat pentru ca in acest fel a fost impiedicat sa se faca in continuare de ris sub tricoul pentru care a marcat o caruta de goluri cind ne ardea buza mai tare....RESPECT MAXIM pentru dusmanul paianjenilor din ghencea si giulesti!! CLAU,CLAU,CLAU,CLAU.....GOOOOOOOL..CLAU GOOOOOOL!!!!!!!

ducus
29th January 2008, 22:14
Atacantul de 31 de ani, Claudiu Niculescu, a ajuns la o intelegere cu formatia germana din prima liga MSV Duisburg. Negocierile au inceput marti dupa-amiaza si s-au finalizat recent.

"Clau-gol" a semnat un contract valabil pe o perioada de un an cu optiune de prelungire pentru inca un sezon urmand sa incaseze un salariu de 350 000 de euro la care se adauga bonusuri pentru indeplinirea obiectivelor.
http://prosport.ro/articole/niculescu-a-semnat-cu-duisburg/75229
Bravo Claudiu, capul sus si arata-le nemtilor ce poti! :) Credeti ca Niculescu si ceilalti romani vor salva Duisburgul de la retrogradare?

cata_nike
30th January 2008, 13:20
multumim clau-gol pentru ce ai facut la dinamo:great::great::great::floricica::no1/hello

Leo
30th January 2008, 13:25
Respect vesnic pt ce ai facut la DINAMO !
La revedere CLAU !

Mario Di Lazi
31st January 2009, 14:48
jos palaria pt Claudiu Niculescu ca nu a coborat la nivelul intelectual al lui Gica Popescu ...

tu da goluri Claudiule :D

Rossi
6th February 2009, 06:19
http://img23.imageshack.us/img23/6961/clauua2.th.jpg (http://img23.imageshack.us/my.php?image=clauua2.jpg)

http://img149.imageshack.us/img149/355/claugollunetistulry6.th.jpg (http://img149.imageshack.us/my.php?image=claugollunetistulry6.jpg)

HardmaN
14th February 2009, 15:00
Dinamo asteapta cartea verde pentru Niculescu


Claudiu Niculescu face din nou spectacol pentru Dinamo. in amicale a arătat poftă de joc, execuții și risipă de efort. Ultima ispravă, un hat-trick de toată frumusețea ïżœn partida cu FK Zeta, iar pină acum in pregătiri a marcat de cinci ori, fiind golgheterul echipei.

Și totuși, in „Ștefan cel Mare” incă mai sunt emoții in ceea ce-l privește pe „Clau-gol”. Oficialii roș-albilor nu au primit nici pină acum cartea verde a atacantului! Deși transferul său de la Omonia Nicosia la Dinamo s-a realizat la ïżœnceputul lunii decembrie a anului trecut, contractul varfului nu a fost ïżœncă ïżœnregistrat la București.

De cateva zile, conducătorii din „Groapă” au intensificat dialogul cu ciprioții, iar aceștia au promis că vor expedia FRF certificatul internațional, insă acest lucru nu se intimplase pină ieri. Cum pană la startul returului au mai rămas doar două săptămani, șefii dinamoviști speră ca problema să fie rezolvată cat mai curand.

”In ultimele patru zile am fost in Slovenia alături de echipa de tineret, dar pană să plec nu venise cartea verde a lui Niculescu”, FLORIN PRUNEA director relații internaționale FRF

petea
6th March 2009, 10:33
Lunetistul!!!!!

aly_dinamo
6th September 2009, 23:59
Ce se intampla cu Niculescu?Unde e Clau-gol???

Leo
9th September 2009, 12:05
Este iesit din forma. Nu-i mai arde de fotbal.

Lordul
9th September 2009, 12:22
poate va reveni la forma care l-a consacrat

Leo
9th September 2009, 12:23
Sigur ca da. Cand revine Mutu. :happy

necon
5th August 2010, 22:24
Imi place de el intotdeanu a fost serios si a facut treba pe unde a umblat

Pedro1984
9th August 2010, 12:07
face treaba la Cluj