PDA

View Full Version : Planuri pentru sezonul 2004-2005



uti2102
8th May 2004, 01:07
Cum credetzi ca trebuie sa se intareasca Steaua pentru sezonul viitor din punctul de vedere al echipei tehnice shi lotului de jucatori ? Ce jucatori ar trebui adushi, ce jucatori ar trebui pastratzi, ce modificari ar trebui sa aiba loc pe banca tehnica ?

Mariusmadmax
8th May 2004, 06:05
Piturca nu ar trebui sa plece !
La multi ani Victor Piturca - 48 de ani - campionul de la Sevilla - golgheterul acelei campanii ! Steaua joaca cel mai frumos fotbal !

Tinere talente nu strica ...

Jucatori din strainatate ... da' pe cine ?
Poate straini - nu romani repatriati !

SPONSORI PUTERNICI PENTRU BANI SI IMAGINE !

BAZA SPORTIVA TREBUIE PUSA LA PUNCT !

ORGANIZAT DEPARTAMENTUL DE MARKETING (PROMOVARE a imaginii ) A CLUBULUI !

uti2102
8th May 2004, 15:19
Hehe....De acord cu tine cu baza sportiva, imagine shi sponsori, da' asta tzine de latura organizatorica. Eu ma refeream strict la jocul de fotbal.
In ceea ce priveshte ce zici tu Gigi a promis ca o sa consturiasca o baza de antrenament (un mini-orash) shi o sa renoveze stadionul. Cat despre sponsori, eu unul cred k Gigi face foarte bine ca nu accepta oferte mici. Chiar el a spus ca cine vrea sa-shi faca reclama pe partea din fatza a tricoului Stelei trebuie sa bage bani importantzi! E haios cum la Dinamo sunt sute de sponsori insa sumele cu care aceshtia contribuie sunt prea mici zic eu... Shi ca sa continui pe linia asta ce zicetzi de FORD pe tricourile bancarilor? N-ar fi mishto sa fie shi la Steaua ceva de genul asta? Poate .........Mercedes :drak: (dar cred k e prea mult)

Dansan
10th May 2004, 10:34
Piturca nu ar trebui sa plece !
La multi ani Victor Piturca - 48 de ani - campionul de la Sevilla - golgheterul acelei campanii ! Steaua joaca cel mai frumos fotbal !

Tinere talente nu strica ...

Jucatori din strainatate ... da' pe cine ?
Poate straini - nu romani repatriati !

SPONSORI PUTERNICI PENTRU BANI SI IMAGINE !

BAZA SPORTIVA TREBUIE PUSA LA PUNCT !

ORGANIZAT DEPARTAMENTUL DE MARKETING (PROMOVARE a imaginii ) A CLUBULUI !

La multi ani Piturca!...Dar trebuie sa pleci...Ne-ai pierdut titlul la meciul cu Ceahlaul...In rest de acord cu tine, Marius...

Mariusmadmax
12th May 2004, 03:54
La multi ani Piturca!...Dar trebuie sa pleci...Ne-ai pierdut titlul la meciul cu Ceahlaul...In rest de acord cu tine, Marius...
La Piatra Neamt cei mai slabi au fost :
Mutica , Aliuta , Falemi , Stoica ...
De atunci numai rezerve !
:(

Mariusmadmax
12th May 2004, 03:55
Piturca este cel mai bun antrenor din div . A
Steaua joaca cel mai frumos fotbal .
Tinere talente ... da.

Dansan
12th May 2004, 09:12
La Piatra Neamt cei mai slabi au fost :
Mutica , Aliuta , Falemi , Stoica ...
De atunci numai rezerve !
:(
Din pacate la Piatra Neamt cel mai slab a fost antrenorul...Nu este acceptabil sa aperi un avantaj fragil in conditiile in care ai in teren o echipa capabila sa mai inscrie 2-3 goluri in poarta nemtenilor...Sa bati in retragere in aceste conditii...iata ce a semnat sentinta noastra...Cu atat mai mult cu cat apararea era varza....

Mariusmadmax
15th May 2004, 15:15
Din pacate la Piatra Neamt cel mai slab a fost antrenorul...Nu este acceptabil sa aperi un avantaj fragil in conditiile in care ai in teren o echipa capabila sa mai inscrie 2-3 goluri in poarta nemtenilor...Sa bati in retragere in aceste conditii...iata ce a semnat sentinta noastra...Cu atat mai mult cu cat apararea era varza....
Piturca nu le-a spus sa se retraga , sa apere acel avantaj de 1-0 !
El explica ca a fost vorba si de o cadere fizica ... si despre indolenta unor jucatori ( cei enumerati mai sus !)

Dansan
17th May 2004, 08:00
Nu cred ca mai poti sa-l aperi pe Piturca si dupa acest rezultat : 2-2 cu Otelul.... Tot la blestematu' ala de 0-1 s-au bagat in aparare...Coincidenta?...Nu...Faliment al tacticii antrenorului?!...DA...
LACATUS TE ASTEPTAM IN GHENCEA...

uti2102
17th May 2004, 11:27
Adevarul e ca Pitzi iar n-a shtiut ce sa faca. Nici nu s-a aparat dar nici n-a atacat. E de condamnat atitudinea echipei in momentele in care a primit golurile : era complet debusolata!!!

florian
17th May 2004, 12:35
Daca Neaga,din ditamai poarta nu nimerea piciorul portarului...
Daca la golul doi (al Otelului) nu se balbaiau atat,si Radoi scotea dupa linia portii...
Daca ...
Trebuie sa recunoastem ca trebuie si un dram de noroc, chiar daca joci prost,indolent,antrenorul aseaza echipa in balarii...etc.
Cred ca punctul de varf a fost cand a ratat Neaga.La 2 - 0 era altceva.Si ''antrenorul a asezat echipa bine'',si ''jucatori au jucat daca nu bine,acceptabil'',si ''victoria era meritata''. Acum asteptam Timisoara.

Dansan
17th May 2004, 12:51
Daca Neaga,din ditamai poarta nu nimerea piciorul portarului...
Daca la golul doi (al Otelului) nu se balbaiau atat,si Radoi scotea dupa linia portii...
Daca ...
Trebuie sa recunoastem ca trebuie si un dram de noroc, chiar daca joci prost,indolent,antrenorul aseaza echipa in balarii...etc.
Cred ca punctul de varf a fost cand a ratat Neaga.La 2 - 0 era altceva.Si ''antrenorul a asezat echipa bine'',si ''jucatori au jucat daca nu bine,acceptabil'',si ''victoria era meritata''. Acum asteptam Timisoara.

Floriane, cu parere de rau iti spun...eu nu mai astept nimik...
Si nici sa zambesc azi...Mai rau nu se poate....:(
Cu o echipa care trebuia sa castige campionatul asta nenorocit cu vreo 5-6 etape inainte de final , Piturca se/ne chinuie in continuare....Sa ne lase ...
Sau mai bine zis sa-i lase pe altii care si pot ....nu numai care vor...

florian
17th May 2004, 13:02
Piturca se/ne chinuie in continuare....Sa ne lase ...
Sau mai bine zis sa-i lase pe altii care si pot ....nu numai care vor...

Nu cred ca Piturca sa vrea sa plece de buna voie.Poate numai in locul Generalului.Nici Gigi nu cred ca-l da afara pe Piti.Gigi:''...Piturca va pleca atunci cand va vrea el...'' Deci mai bine ar primeni putin echipa si ar motiva-o in vreun fel.Altfel campionatul viitor ne vom chinui si mai mult. :(

Mariusmadmax
18th May 2004, 04:34
Nu Piti s-a aparat la cele doua mari ocazii galatene din care s-a intors rezultatul...
Radoi - super -jucatorul nostru incepe sa greseasca tot mai mult ...
Ogararu si Stoica - subtiri la meciul cu Galatiul - dar aveti altii in loc ?
Neaga - atacantul super n-a dat-o in ate ...
Dinita - n-o mai da demult ...
Echipa joaca omeneste ( foarte bine ) ... Dinamo are prea mult "noroc"... noroace de genul celor de la Constanta , cu Craiova , Bistrita , Brasov etc ...

Dansan
19th May 2004, 08:16
Marculescu: Glorie ascunsă īn prosop
Īn trei ani petrecuţi īn Ghencea, Piţurcă a ratat tot ce se putea rata, trofeele autohtone rămīnīnd pentru Steaua ţinte imposibil de nimerit. Contestat de unii, sprijinit de alţii, Victor Piţurcă arată īn acest sfīrşit de campionat ca un om obosit care nu mai crede cu tărie īn ceea ce spune. Chiar dacă şi-a văzut de drumul lui, fentīnd cu abilitate situaţiile delicate pe care le-a īntīmpinat, Piţi n-a impresionat. Trei ani au trecut pe līngă el, dar şi pe līngă Steaua, fără să iasă nimic. Mereu īn umbra cuiva, mereu pe alt loc decīt primul, mereu ferit de noroc, fostul internaţional se sprijină doar de amintiri. Un trofeu şi o Cupă īndepărtate. E limpede că Stelei īi lipseşte ceva, chiar dacă jocul īi merge după cum a fost programat de antrenor. Ocolind īnsă cu o cadenţă enervantă 6 trofee, echipa lui Gigi Becali rămīne acolo unde destinul o trimite cu tot cu dresorul ei, păstrat ca o Biblie şi şters, din cīnd īn cīnd, de executiv, de praful alunecărilor spectaculoase. Īn semidrama de la Galaţi s-au īnsumat practic toate stīngăciile unei atitudini care nu seamănă cu nimic. Expresiile actorilor de pe teren au demascat, pe de-o parte, mediocritatea ascunsă, cu o frică inexplicabilă, īn spatele numărului de pe tricou. Dar şi ghinionul lui Piţi, strīns īntr-un prosop cu zaruri aruncate, de la care nu mai ai ce să aştepţi. Nici de la zaruri, nici de la prosop, nici de la antrenor.
Să ai ghinion după ghinion, să te gīndeşti că n-ai pierdut īncă nimic, cīnd tu de fapt ştii că ai ratat tot, să mai crezi īn şansa pe care nici tu nu o visezi īnseamnă, de fapt, că mai poţi continua. Nu īnsă īn acelaşi mod īn care singur te-ai derutat şi amăgit cu o glorie pe care de mult nu ţi-o mai permiţi. Piţurcă este, fără īndoială, aproape de sfīrşitul unei alte aventuri care se īncheie totuşi cu o prezenţă a Stelei īn turul preliminar al Cupei UEFA. E mult, e puţin? Poate e şi una, şi alta la un loc, observīnd că formaţia din Ghencea va fi īnsoţită, īn aceeaşi competiţie, de o altă echipă al cărei blazon n-o să fie niciodată la fel de lăudat. Se apropie poate momentul unei reconsiderări a neşansei prin perspectiva performanţei. Pentru că, oricīte ghinioane ai avea, nu te ţine nimeni la o echipă mare fără să ai rezultate, chiar dacă īi trimiţi pe teren īn locul lui Hamutovski, Aliuţă şi Neaga pe Casillas, pe Zidane şi pe Figo.
Pentru că la Steaua, după cum ştiam, fotbalul se joacă pe trofee, şi nu pe remize cu nemiluita lipsite de adevăr, iar zarurile nu se aruncă singure īn prosopul udat cu lacrimile īnvinsului. silviu.marculescu@prosport.ro

CORECT! - spun eu....

Mariusmadmax
20th May 2004, 05:16
Marculescu: Glorie ascunsă īn prosop
Īn trei ani petrecuţi īn Ghencea, Piţurcă a ratat tot ce se putea rata, trofeele autohtone rămīnīnd pentru Steaua ţinte imposibil de nimerit. Contestat de unii, sprijinit de alţii, Victor Piţurcă arată īn acest sfīrşit de campionat ca un om obosit care nu mai crede cu tărie īn ceea ce spune. Chiar dacă şi-a văzut de drumul lui, fentīnd cu abilitate situaţiile delicate pe care le-a īntīmpinat, Piţi n-a impresionat. Trei ani au trecut pe līngă el, dar şi pe līngă Steaua, fără să iasă nimic. Mereu īn umbra cuiva, mereu pe alt loc decīt primul, mereu ferit de noroc, fostul internaţional se sprijină doar de amintiri. Un trofeu şi o Cupă īndepărtate. E limpede că Stelei īi lipseşte ceva, chiar dacă jocul īi merge după cum a fost programat de antrenor. Ocolind īnsă cu o cadenţă enervantă 6 trofee, echipa lui Gigi Becali rămīne acolo unde destinul o trimite cu tot cu dresorul ei, păstrat ca o Biblie şi şters, din cīnd īn cīnd, de executiv, de praful alunecărilor spectaculoase. Īn semidrama de la Galaţi s-au īnsumat practic toate stīngăciile unei atitudini care nu seamănă cu nimic. Expresiile actorilor de pe teren au demascat, pe de-o parte, mediocritatea ascunsă, cu o frică inexplicabilă, īn spatele numărului de pe tricou. Dar şi ghinionul lui Piţi, strīns īntr-un prosop cu zaruri aruncate, de la care nu mai ai ce să aştepţi. Nici de la zaruri, nici de la prosop, nici de la antrenor.
Să ai ghinion după ghinion, să te gīndeşti că n-ai pierdut īncă nimic, cīnd tu de fapt ştii că ai ratat tot, să mai crezi īn şansa pe care nici tu nu o visezi īnseamnă, de fapt, că mai poţi continua. Nu īnsă īn acelaşi mod īn care singur te-ai derutat şi amăgit cu o glorie pe care de mult nu ţi-o mai permiţi. Piţurcă este, fără īndoială, aproape de sfīrşitul unei alte aventuri care se īncheie totuşi cu o prezenţă a Stelei īn turul preliminar al Cupei UEFA. E mult, e puţin? Poate e şi una, şi alta la un loc, observīnd că formaţia din Ghencea va fi īnsoţită, īn aceeaşi competiţie, de o altă echipă al cărei blazon n-o să fie niciodată la fel de lăudat. Se apropie poate momentul unei reconsiderări a neşansei prin perspectiva performanţei. Pentru că, oricīte ghinioane ai avea, nu te ţine nimeni la o echipă mare fără să ai rezultate, chiar dacă īi trimiţi pe teren īn locul lui Hamutovski, Aliuţă şi Neaga pe Casillas, pe Zidane şi pe Figo.
Pentru că la Steaua, după cum ştiam, fotbalul se joacă pe trofee, şi nu pe remize cu nemiluita lipsite de adevăr, iar zarurile nu se aruncă singure īn prosopul udat cu lacrimile īnvinsului. silviu.marculescu@prosport.ro

CORECT! - spun eu....
Steaua inca nu a avut liniste ... linistea abia in acest retur a venit ...
Dar eu pun intrebarea de ce acest neica - nimeni Marculecu nu se intreaba cum s-a jucat acest retur ... care este adevarata campioana ?
Cu atitea meciuri cu cintec in dreptul lui Dinamo !!!!
Omeneste este ca si Milan , si Real , si chiar Mancester sa mai faca cite un egal , dar nu Dinamo ... ea nu poate (!) , ea este condamnata sa bata pe toata lumea ... chiar asa o va tine si in CL (?) ... mai sa fie !!!!

Dansan
24th May 2004, 09:00
Bravo,baieti....mergem inainte...
Frumos jocul Stelei - chiar daca nu s-au marcat multe goluri - ...Frumoasa partida facuta de Aliuta...caruia ii doresc un viitor sezon plin de reusite la Steaua...Loc de mai bine intotdeauna este...Si ma refer la evolutiile lui Dica,Dinita,Paraschiv...
CRED in aceasta formula de echipa (de la meciul cu Bacau) ...Astept evolutii pe masura in Cupa UEFA..
Intr-adevar ei sunt campionii nostri....
Hai Steaua!

ADelPiero
24th May 2004, 23:59
sper ca in campionatul viitor .. sa joace si mai bine ...
si sa aduca odata cupa(cupele) in Ghencea :evil:
/OLE/

uti2102
25th May 2004, 22:33
Nici nu s-a terminat actuala stagiune shi deja se fac planuri pentru sezonul viitor. Iata ce spune steauafc.com :

Perspectiva disputarii mai devreme ca de obicei a primului meci al echipei noastre in viitoarea editie a Cupei UEFA a determinat conducerea FC Steaua sa stabileasca din timp programul echipei in perioada din intersezon. Astfel, lotul de jucatori, antrenorii si staff-ul medical vor avea o vacanta de doar 12 zile (5-17 iunie), dupa care, pe 17 iunie sunt programate reunirea lotului si vizita medicala. In dupa-amiaza aceleiasi zile, echipa va pleca la Forban, acolo unde va efectua - in perioada 17-25 iunie - obisnuitul stagiu montan.

Dupa incheierea acestuia, Steaua va pleca in cantonament in Olanda. Intre 28 iunie si 7 iulie 2004, echipa va merge in localitatea Mierlo, la hotelul ‘’Karlton de Brug’’, locul unde ros-albastrii au facut pregatirea de vara in ultimii trei ani. In cele 9 zile de pregatire in Olanda, stelistii vor disputa patru jocuri de verificare. Singurul adversar stabilit pana in prezent este nou-promovata in prima liga belgiana, FC Bruxelles. Partida va avea loc in ziua de 3 iulie 2004, celelalte trei adversare/jocuri urmand a fi stabilite la inceputul lunii iunie.

Mariusmadmax
26th May 2004, 04:47
TOTUSI EU MAI SPER !
Cred ca se poate !!!!!!!
Ceahlaul ii va invinge pe Dinamo daca trebuie ( daca mai cred in sansele de a nu retrograda ) ... Apullum este o echipa ciudata ... nu stiu cu cit trebuie stimulati !

suporter-I-S
1st June 2004, 00:21
Eu zic ca steaua va avea iar asa cum ne-a obisnuit rezultate foarte bune in cupa uefa si atunci toti vor spune la unison ca piti este cel mai bun antrenor ca piti face ca piti drege; nimeni nu se va gandi ca in cupele europene fotbalistii vor muri pe teren pt un rezultat bun in speranta unui palmares mai bun si de ce nu a unui transfer la o echipa mai mare; deci eu cred ca in cupe jucatorii fac meciul din dorinta de afirmare si nu antrenorul si ma intreb cum poate grandiosul, mirificul, atotstiutorul si preapriceputul piturca sa-i stimuleze in campionat si sa-i faca sa joace pe jucatori.
Eu unul il astept in ghencea pe laca sau pe oricare alt stelist adevarat care vrea performanta si nu are nici o placere de a termina mereu pe locul doi. Locul stelei este pe primul loc asa ca piti :rosu: lasa-ne ca poate asa vom mai afla si noi gustul placut al victoriei si al primului loc (si poate indraznesc sa sper unei prezente cat mai lungi in championes league)
STEAUA - o echipa o legenda un singur loc = 1

Mariusmadmax
2nd June 2004, 01:13
Lacatus este la retrogradare ...

alejandro
2nd June 2004, 15:39
Mie imi place de Piti,si zic ca face treaba buna.Dar in acelasi timp ii inteleg si pe cei care-l contesta:e frustrant sa nu castigi nimic cu o asemenea echipa :( Imi place jocul Stelei si zic ca sezonul urmator vom manca iarba de pe teren da' vom castiga ce-i al nostru(eventul!).E greu sa lupti cu toate erorile de arbitraj (mai mult sau mai putin umane).Imi pun mari sperante in UEFA,sa ajungem macar pana in sferturi :)

ultra_alba
2nd June 2004, 15:56
De ce nu il aducetzi pe Lacatus?In 5 ani nu e putin un titlu?

Mariusmadmax
3rd June 2004, 03:16
De ce nu il aducetzi pe Lacatus?In 5 ani nu e putin un titlu?
Problema este sa nu schimbi ceva ce nu este rau , cu ceva ... rau ...
OLAROIU - cel mai bun exemplu !

ultra_alba
3rd June 2004, 10:03
Parerea mea e ca Lacatus va face orice ca Steaua sa ajunga din nou acolo unde ii este locul,nu am nimic cu Piturca dar parca ar trebui facuta o schimbare la echipa

suporter-I-S
3rd June 2004, 22:18
am aflat ca lacatus a retrogradat cu ceahlaul; asta nu-mi schimba cu nimic parerea despere el; eu cred ca are valoare (a demonstrat la brasov, iar acum daca a cazut cu ceahlaul a facut-o deoarece ceahlaul era aproape condamnata de cand a preluat-o - atat in clasament cat si dupa jocul si valoarea echipei) si in plus in venele lui curge sange de stelist; si apoi sa nu uitam ca si olaroiu in perioada cat a stat la steaua nu a avut rezultete prea bune (desi si el este foarte valoros ca antrenor)
chiar nu stiu cine este bun ca antrenor la steaua sau daca e bine sau nu sa se continue cu piti. un lucru este cert insa : IMI ESTE DOR DE UN TITLU IN GHENCEA!!!
la fel cum imi este dor si de un meci cu o echipa romaneasca in championes league
FORZA STEAUA! /hello :yeah: /hello

ADelPiero
3rd June 2004, 23:42
sa mai ramana Piturca inca un an ... sa vedem daca mai face fata :p
daca nu ... ramai cu bine Piti

Mariusmadmax
4th June 2004, 03:22
Inca un an ...
Dar toti suporterii sa-l sustina !!!!!!!

alejandro
4th June 2004, 13:07
Problema este sa nu schimbi ceva ce nu este rau , cu ceva ... rau ...
OLAROIU - cel mai bun exemplu !
Ai perfecta dreptate,Marius!Dar la anu' tre' sa rupem si sa castigam tot,altfel...

Florentin
5th June 2004, 05:21
Tot respectul pentru trecutul stelist al lui Laca, dar s-a batut cumva cu Brasovul pentru titlu? Eu nu cred ca retrogradarea Ceahlaului este problema lui Lacatus ci mai mult problema hotului de Pinalti care culege acum ce a semanat atitia ani;dar pe de alta parte aceasta retrogradare este o pata pe CV-ul lui Laca.
Eu cred ca anul asta si Piti si baietii au sa manince jaratec, fiind acum mai mult decit un titlu, o chestie de onoare, ambitie si determinare.
Hai Steaua, Hai Piti, Hai baietii.

ADelPiero
5th June 2004, 10:09
Liber pīnă pe 17 iunie

Fotbaliştii formaţiei din Ghencea au primit ieri o vacanţă de două săptămīni, urmīnd să se prezinte la stadion pe
17 iunie, dată la care vor efectua şi vizita medicală la INMS. Īn funcţie de debutul īn cupele europene, trupa lui Piţurcă ar mai putea primi cīteva zile de vacanţă. Totul depinde de deznodămīntul finalei Cupei Romāniei dintre Dinamo şi Oţelul. Dacă bucureştenii vor cīştiga trofeul, Steaua va scăpa de unul dintre cele două tururi preliminare dintre Cupa UEFA.

ADelPiero
5th June 2004, 10:12
Trei amicale la Mierlo

Pentru stagiul din Olanda al formaţiei din Ghencea, programat īn perioada 28 iunie-10 iulie, s-au antamat deja trei amicale: cu FC Bruxelles (3 iulie), Royal Antwerp (5 iulie) şi cu Charleroi (6 iulie). S-ar putea ca data plecării
īn Ţara Lalelelor să fie devansată, oficialii stelişti aşteptīnd să vadă cīte tururi preliminare vor evolua īn cupele europene. Īnainte de stagiul la Mierlo, trupa lui Piţurcă va efectua tradiţionalul cantonament de la Forban.

Saber Rider
5th June 2004, 19:24
Planurile Stelei pentru sezonul 2004-2005 vor fi, bineīnţeles, Cupa şi Campionatul, plus o participare cāt mai lungă īn Cupa UEFA. Simplu, nu ?

Eu zic că nu e bine să plece Piţurcă de la echipă. Am zis-o şi īn thread-ul Victor Piţurcă.
După cum bine a zis Mariusmadmax īn acel thread, Piţurcă a avut mai mulţi adversari decāt echipele cu care a jucat. Īn primul an a revenit cu echipa de pe 10 pe 3, mai mult nu se putea atunci. Īn următorul an a luat campionatul. Īn următorul an a fost lupta pentru conducerea Stelei, pentru stadion, plecaseră mulţi jucători. Iar anul ăsta Steaua s-a confruntat cu un ghinion teribil, Dinamo a avut un noroc incredibil, totul coroborat cu arbitrii care īntr-un fel fluiera pe Steaua şi īn alt fel pe Dinamo (vezi golurile anulate Stelei īn retur plus celebra fantă de lumină ), plus ratările incredibile şi bineīnţeles pasul īnapoi făcut īn unele meciuri (Ceahlăul, Galaţi, Craiova) după pauză, cu toate indicaţiile lui Piţurcă de a ataca continuu. Asta ţine de mentalitatea jucătorilor, nu de antrenor. Şi mai uitaţi-vă cum a jucat Petrolul cu Steaua, īn cupă eliminānd pe Steaua, īn campionat - meci cu scāntei, eliminare şi gol anulat pentru Steaua, şi uitaţi-vă cum a jucat acelaşi Petrolul cu Dinamo = PENIBIL. Nu putea Steaua să joace şi īn meciul Petrolul-Dinamo. Ce a ţinut de Steaua, īn mare parte s-a realizat. A jucat bine, mai ales īn partidele cu Southampton şi Liverpool. De ce nu au jucat la fel steliştii şi īn campionat ?!?

Mariusmadmax
6th June 2004, 16:27
Cred ca prioritatile sunt urmatoarele :
- liniste la echipa - Gigi - MM - Piti - sa clarifice repede "dilema" , daca pleaca careva din acest "trio formidabil" *(ma refer la ultimii doi )


- campania de transferari :
portarii sunt "super" : Hamutovschi si Tudor

----posturi deficitare ar fi fundasii laterali ( parca Stoica incepe sa joace ... , Ogararu e sters , Nesu trage tare , dar este departe de ceea ce ar trebui ) , dar cei doi fundasi ( st si dr ) nu au aportul nici defensiv , nici ofensiv cerut .
Petre Marin - poate fi o solutie , este f bataios , face ambele faze , dar ... e scund si are 31 de ani .

----fundasii centrali : Rachita ( ramine , 34 ani ) , Curt (ramine , 30 ) , Radoi ( ? , 24 ) , Ghionea ( revine , 24 ) , Mutica ( pleaca , 32 ) , Mc Kain ( ? )
aici nu cred ca sunt probleme , sunt multe variante , si toate par bune !
VAD O LINIE DE FUND ( CU 4 FUNDASI )
PETRE , RACHITA ( GHIONEA ) , RADOI ( GHIONEA ) , STOICA

----mijlocasi
Munteanu ( are timp sa se refaca , 36 ani !!!, scund) , Paraschiv ( joaca parca altceva din acest retur , joc schimbat mult in bine , 24 ani , scund ) , Aliuta ( s-a trezit in ultimele trei meciuri , 26 ani , scund ) , Dumitru ( ? , 27 ani , scund - dar la el este o calitate ) , Bostina ( a jucat extraordinar anul trecut , aproape deloc acest an , 27 , talie buna ) , Pitu ( idem Bostina , 28 , fizic bun ) , Dica ( excelent , 24 , fizic bun ) , Falemi ( sters - acest sezon , 30 , fizic bun )
LINIA DE MIJLOC CU 4 JUC. : DUMITRU ( DICA ) , MUNTEANU , ALIUTA , DICA ( BOSTINA )

----atac
Neaga ( forta si fantezie , foarte eficient 12 goluri in 15 meciuri , 24 ani , fizic excelent ) , Dinita ( n-a prea marcat , dar viteza uluitoare , 25 ani , scund ) , Oprita ( f slab , 23 ani , fizic f bun ) , Al Piturca ( ? , 19 ani , fizic bun - pentru ca are calitati el ar trebui imprumutat in acest sezon ca sa joace meci de meci ) , Mugurel Buga ( joaca tare , marcheaza meci de meci , ? , speram ca vine ... ) , Cocis ( ? , 19 ani )
IN ATAC :
NEAGA , DINITA ( BUGA ) - INCONTESTABILI


STADIONUL :
gggggggggaaaaaaaaaazzzzzzzzzoooooooooooonnnnnnnnnn nnuuuuuuuuuuuulllllllllllllllllllllllllllllllllll !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
trebuia refacut , trebuie refacut , CE SE MAI ASTEAPTA DOAMNE IARTA-MA !?


REGLAREA CONTURILOR CU ARBITRAJUL ROMANESC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
daca si la anul se vor filma productii cu actorii de trista amintire : Robert de Corpodean , Balaj Pitt , Serea de Vito etc , atunci ... :mad:

SPONSORI TARI - este o chestie si de imagine , un sponsor puternic ( nume ! ) pe pieptul stelistilor !

uti2102
6th June 2004, 21:50
Bah Mariuse! Interesant ce zici tu da' e prea devreme! Sa vedem ce-o sa mai curga pe piatza transferurilor. In ceea ce-l priveshte pe P. Marin shi pe P. Stoica treaba e clara : bancarul a fost adus pentru partea STANGA!!! Asta e clar, evident shi nu mai shtiu cum sa-i zic....Fac shi pariu daca vretzi. Ce-avetzi totzi cu P. Marin pe dreapta?! Cand l-atzi vazut voi ultima oara jucand acolo?

Deluxe
7th June 2004, 02:51
--------Hamutovski------------
-----Ghionea----Rachita--------
Ogararu-----------------P.Marin
-Dumitru--Paraschiv--Munteanu
-----------Dica----------------
-------Neaga---Dinita---------

Not so bad! :) What about Daniel Balan?

Eu cred ca Radoi va plece.

Mariusmadmax
7th June 2004, 04:03
Cica Neaga are clauza ... 2 mil USD ! :(

Dansan
7th June 2004, 14:36
Nu are clauza...ci un gentlemen agreement..ca sa spun asa...Adica, mai pe sleau Gigi i-a promis ca-i da drumul la o echipa din afara mai devreme daca suma oferita clubului >= 2.000.000 USD

In alta ordine de idei cam naspa sa plece Rica...Avem mare nevoie de el in UEFA...

Mariusmadmax
8th June 2004, 03:33
Steaua se pare ca nu-l aduce pe Ghionea ca sa-l pastreze ...
daca spui tu Alpopa ca joaca pe stinga ... te cred !

uti2102
8th June 2004, 11:16
Daca Radoi ramane e mai putzin probabil sa ramana shi Ghionea. Cred k ar prefera sa-l vanda (ca tot n-ar fi titular) shi sa-l aduca pe McKain (in locul lui Mutica).

ADelPiero
8th June 2004, 15:01
Patronul FC Steaua spune că ar fi dispus să-i vīndă pe Neaga şi Aliuţă chiar şi echipelor rivale, Dinamo şi Rapid. "Neaga vrea tot timpul să plece, şi Aliuţă la fel. Noi nu ţinem cu forţa jucătorii. Pe Neaga, pentru un milion de dolari, īl dau imediat. Aliuţă nu poate să plece doar pe 400.000 de dolari, dar, dacă vine cineva cu 700.000 de dolari, īl dau. Chiar şi la Dinamo sau Rapid", a declarat Becali. Becali confirmă faptul că Piţurcă va antrena īn continuare Steaua. "Vreau să rămīnă clar faptul că Steaua nu poate fi antrenată de altcineva la această oră. Piţurcă, dacă ar avea vreo ofertă, mi-ar spune, īn primul rīnd, mie. Nu l-aş lăsa să plece de la Steaua, pentru că această echipă are nevoie de el. Dacă ar avea o ofertă, i-aş mări salariul ca să nu mai plece".
Gigi Becali consideră că atacurile verbale dintre echipe ar trebui să īnceteze. "Obrăzniciile dintre echipe nu-şi au rostul. Bravo echipei Dinamo pentru faptul că a luat campionatul şi Cupa. Nu pot să comentez nimic despre jucătorii lui Dinamo. Ar fi o lipsă de bun simţ şi o dovadă de obrăznicie. De Borcea nu vreau să mai aud. Dacă o să īl văd, nu o să īl mai cunosc. Dar să vedem cine o să reprezinte cu adevărat Romānia īn cupele europene. Tot Steaua o să reuşească", a adăugat Gigi Becali.

Mariusmadmax
8th June 2004, 16:39
"Neaga vrea tot timpul să plece, şi Aliuţă la fel. Noi nu ţinem cu forţa jucătorii.
uite ca asta n-am stiut-o !!!!
Neaga declara ca vrea sa-si ia revansa sezonul viitor ... ce sa mai intelegi ?
:mad:

alejandro
8th June 2004, 17:38
Pe Aliuata il inteleg,ciac a avut o disputa cu Piti,dar Neaga?Neaga,de ce?deja e vedeta?

uti2102
8th June 2004, 19:28
Abureli de-alu Becali. Neaga nu vrea sa plece. Shi oricum, nu va pleca niciodata la Dinamo sau Rapid. Cat despre Aliutza, parerea mea e ca e mai talentat decat Pavel Nedved. Dar nu va ajunge niciodata nici macar jumatate din ceh, pentru ca e lenesh shi nu munceshte. Am vazut imagini de la antrenamente shi Aliutza parca face totul in sila. Acum intzeleg shi eu de ce nu-l prea suporta Pitzi.

Darkslowstar
8th June 2004, 20:06
Cat despre Aliutza, parerea mea e ca e mai talentat decat Pavel Nedved.

Hai ca asta chiar mi-a placut. E mai tare si decat Maradona, nu? Ca si ala muncea de se spetea.
Revino pe pamant te rog :drak:

Cat despre Buga, vrabia malai viseaza, "Pele" mai are contract cu noi un an de zile, asa ca este putin probabil sa-l vedeti la vara in Ghencea. Si oricum nu sunteti singurii care-l vor.
Eu sper sa ramana la noi.

Mariusmadmax
8th June 2004, 20:07
Abureli de-alu Becali. Neaga nu vrea sa plece. Shi oricum, nu va pleca niciodata la Dinamo sau Rapid. Cat despre Aliutza, parerea mea e ca e mai talentat decat Pavel Nedved. Dar nu va ajunge niciodata nici macar jumatate din ceh, pentru ca e lenesh shi nu munceshte. Am vazut imagini de la antrenamente shi Aliutza parca face totul in sila. Acum intzeleg shi eu de ce nu-l prea suporta Pitzi.
ar fi fost un nume mare daca ar fi "vrut" ...
tehnica impecabila ...
pacat

Mariusmadmax
8th June 2004, 20:42
Cupa Romaniei
, Campionatul
, intrarea in grupele Champions League !

uti2102
8th June 2004, 23:38
Hai ca asta chiar mi-a placut. E mai tare si decat Maradona, nu? Ca si ala muncea de se spetea.
Revino pe pamant te rog :drak:


N-ai intzeles nimic. Shi nici nu cred k ai vrut sa intzelegi. Tzi-am dat ca exemplu un jucator care are 99% munca shi 1% talent. Itzi spun eu ca Aliutza are mai mult talent decat Nedved. Dar unii se multzumesc cu putzin shi n-ajung departe........

Mariusmadmax
9th June 2004, 05:20
N-ai intzeles nimic. Shi nici nu cred k ai vrut sa intzelegi. Tzi-am dat ca exemplu un jucator care are 99% munca shi 1% talent. Itzi spun eu ca Aliutza are mai mult talent decat Nedved. Dar unii se multzumesc cu putzin shi n-ajung departe........
si eu zic ca daca n-ar fi un puturos , ar fi fost un mare jucator !

Darkslowstar
9th June 2004, 11:20
N-ai intzeles nimic. Shi nici nu cred k ai vrut sa intzelegi. Tzi-am dat ca exemplu un jucator care are 99% munca shi 1% talent. Itzi spun eu ca Aliutza are mai mult talent decat Nedved. Dar unii se multzumesc cu putzin shi n-ajung departe........

Ba am inteles dar nu o sa ma convingi niciodata ca este mail talentat decat Nedved. Tu nu te uita la CL? Aliuta putea ajunge mai mult decat este acum dar nu are nici pe departe simtul jocului si tehnica lui Nedved (tehnica insemna mai mult decat un dribling).
Problema lui Aliuta este mentalitatea dar oricum nu-i ajunge nici pana la glezne lui Nedved. :ciocan:

Dansan
9th June 2004, 12:04
nu ma mai innebuniti cu Aliuta asta...n-a jucat nimik atata timp si nu se poate spune ca n-a avut oportunitati...Daca pleaca, pleaca... nu sta Steaua in el...Mai degraba am tine de Neaga...

uti2102
9th June 2004, 12:23
Pai da Dansane. Am mai spus-o shi in iarna cand a fost vorba sa plece. El nu s-a ridicat la nivelul ashteptarilor. Nu a luat asupra lui responsabilitatzi in joc, nu a avut reushite importante. De fapt, in tot sezonul a reushit un singur gol shi nici o pasa de gol! De-aia il apreciez mai mult pe Paduretz, care risca mai mult, arunca mingi in fatza shi, daca nu ma inshel, chiar are un "assist"; shi a jucat mult mai putzin decat Aliutza!
Am vazut meciuri in care Aliutza a jucat mai responsabil, dar niciodata 90 de minute. Spre exemplu, meciul de la Southampton, unde in primele 15 minute era formidabil : dribla, tzinea mingea shi dadea pase excelente; de fapt, el a creat golul lui Raducanu, prin pasa "luminoasa" data lui Florentin Dumitru pe banda dreapta. Dar cum am mai zis, nu-l tzine nici macar o repriza, daramite un meci intreg sau un campionat...Principala diferentza fatza de Nedved aici e; la pase shi la tehnica eu zic ca nu e mare diferentza, ci la modul in care abordeaza meciurile shi mai ales antrenamentele.

Mariusmadmax
9th June 2004, 16:15
Pacat !
Tin minte un meci :
Steaua - Ceahlaul - era ultima etapa a turului (acum vreo doi ani , in iarna)
Terenul arata groaznic , era ultimul meci al lui Trica la Steaua .
Aliuta a fost extraordinar , facea stopuri si driblinguri perfecte , desi repet terenul nu-ti dadea prea multa siguranta ca poti sa joci in picioare ...
Tehnica de bijutier !

Florentin
10th June 2004, 02:49
Nu stiu ce credeti voi dar mie imi place Aliuta, fie si numai pentru ca reprezinta ceea ce a fost, este si sper va fi Steaua totdeauna: jocul combinativ, fenta, driblingul, golul dar de cele mai multe ori ratarea monumentala.
Pentru mine (poate multi din voi nu l-au prins) Aliuta are ceva din Marcel Raducanu, nebunia de a dribla pina cind uita sa mai dea gol. Faza reala, vazuta de mine la un meci Steaua - Sportul Studentesc, intre Marcel si Necula Raducanu. Scena, un teren mocirlos, Steaua nu avea stadion si juca pe Stadionul Republicii, actualmente parcarea Casei Poporului. In fine ca sa fac povestea scurta, Marcel dribleaza tot ce ii iese in cale si ramine singur cu Rica. Fenta ca trage in stinga Rica sare innebunit in noroi, Marcel ii face semn sa se ridice, fenta ca trage in dreapta, Rica se arunca iar in noroi in partea cealalta. Marcel ii face semn sa se ridice si sfirseste prin a-i da gol printre picioare. Unde nu se supara tiganul si incepe sa-l alerge pe teren strigind " Ba, da ba gol dar nu-ti bate joc de mine". Unde vreau sa ajung este ca lui Marcel nu prea ii spunea nimeni sa faca faza de aparare, pressing si alte chestii. Marcel juca din talent, ca si Aliuta de altfel, dar din nefericire fotbalul acestor ani nu mai este nimic din ce era in anii 70. Sunt extrem de fericit ca nu a ajuns la Craiova, pentru ca daca la Dinamo nu avea nici o sansa, astia nu prea le au cu mingea, la juveti avea ceva sanse.
Realitatea este ca Piti este putin (mai mult) dictator si nu prea iarta cind cineva nu face ce cere el.
Parerea mea este ca cu Dorinel in teren toti baietii se vor comporta exemplar.
Planuri pentru sezon: sa ajungem in grupele UEFA si atunci sa vedeti ce isi dau drumul baietii.

Mariusmadmax
10th June 2004, 04:04
Nu stiu ce credeti voi dar mie imi place Aliuta, fie si numai pentru ca reprezinta ceea ce a fost, este si sper va fi Steaua totdeauna: jocul combinativ, fenta, driblingul, golul dar de cele mai multe ori ratarea monumentala.
Pentru mine (poate multi din voi nu l-au prins) Aliuta are ceva din Marcel Raducanu, nebunia de a dribla pina cind uita sa mai dea gol. Faza reala, vazuta de mine la un meci Steaua - Sportul Studentesc, intre Marcel si Necula Raducanu. Scena, un teren mocirlos, Steaua nu avea stadion si juca pe Stadionul Republicii, actualmente parcarea Casei Poporului. In fine ca sa fac povestea scurta, Marcel dribleaza tot ce ii iese in cale si ramine singur cu Rica. Fenta ca trage in stinga Rica sare innebunit in noroi, Marcel ii face semn sa se ridice, fenta ca trage in dreapta, Rica se arunca iar in noroi in partea cealalta. Marcel ii face semn sa se ridice si sfirseste prin a-i da gol printre picioare. Unde nu se supara tiganul si incepe sa-l alerge pe teren strigind " Ba, da ba gol dar nu-ti bate joc de mine". Unde vreau sa ajung este ca lui Marcel nu prea ii spunea nimeni sa faca faza de aparare, pressing si alte chestii. Marcel juca din talent, ca si Aliuta de altfel, dar din nefericire fotbalul acestor ani nu mai este nimic din ce era in anii 70. Sunt extrem de fericit ca nu a ajuns la Craiova, pentru ca daca la Dinamo nu avea nici o sansa, astia nu prea le au cu mingea, la juveti avea ceva sanse.
Realitatea este ca Piti este putin (mai mult) dictator si nu prea iarta cind cineva nu face ce cere el.
Parerea mea este ca cu Dorinel in teren toti baietii se vor comporta exemplar.
Planuri pentru sezon: sa ajungem in grupele UEFA si atunci sa vedeti ce isi dau drumul baietii.
si mie imi place Aliuta ...
dar azi se cere mult mai mult , decit o faza si apoi somn ...
Alpopa zicea ca l-a vazut la antrenament si ca face totul in scirba ...
Marcel Raducanu m-a facut sa simpatizez Steaua - era magnific - zic eu peste Hagi !

alejandro
10th June 2004, 16:38
Poate daca ne calificam in UEFA nu va pleca nici Aliuta!avem nevoie de toti ca sa razbatem prin "rechinii" aia din vest!

Mariusmadmax
11th June 2004, 03:30
Sper sa mai gasim un fundas stinga !
Sa fie anul lui Pitu sau Bostina !
Sa nu plece nici Aliuta , si nici Neaga !
Sa mai gasim un virf : Buga sau Cristea !
Sa nu plece Hamutovschi !
Sa vina Ghioane !
...

ADelPiero
11th June 2004, 09:51
Vivi Răchită, īn stand-by

Fundaşul Stelei, Vivi Răchită,aşteaptă īn aceste zile clarificarea situaţiei sale la gruparea roş-albastră. Răchită negociază cu conducerea Stelei semnarea unui nou contract cu gruparea din Ghencea. Īn acest moment, Vivi este jucător liber şi nu respinge nici ideea de a evolua īn străinătate. “Urmează ca īn aceste zile să discut cu conducerea Stelei condiţiile semnării unui nou contract. Eu am vorbit şi cu nea Piţi, dar nu am stabilit nimic. Oricum, eu mai am ceva oferte din străinătate pe care le studiez īn acest moment. Cea mai sigură este cea de la Litex Loveci, dar n-aş vrea să părăsesc Romānia. O altă variantă ar fi Italia, de unde am primit o propunere de la o echipă din Serie A, dar care nu mă mulţumeşte”, a declarat Vivi Răchită.

Mariusmadmax
14th June 2004, 05:02
Putina rabdare !
Eu cred in Piturca . Stiu ca el v-a pune in ordine lucrurile la echipa !

alejandro
18th June 2004, 15:54
Si eu sunt de acord cu Max.Sa-i acordam toata increderea lui Piti inca un an,anul asta tre' sa luam campionatul,altfel...

Mariusmadmax
18th June 2004, 21:07
Thank you !
rabdare si tutun ...
:D

horica
19th June 2004, 01:29
Thank you !
rabdare si tutun ...
:D

La ingredientele tale lipseshte un pic de valoare!Cred ca un varf de talia lui Mitrovici lipseshte Stelei.
S-auzim numai de bine!

Mariusmadmax
19th June 2004, 05:22
La ingredientele tale lipseshte un pic de valoare!Cred ca un varf de talia lui Mitrovici lipseshte Stelei.
S-auzim numai de bine!
Mitrovici ?
Nu mi-a placut niciodata ! Poate e bun ... dar ...
Cred ca Sabin Ilie sau Gigel Bucur erau mai nimeriti !

uti2102
19th June 2004, 15:04
Nu Madmax. Steaua are nevoie de o stanca...nu chiar atat de rigida precum Victorash Iacob shi nici atat de talentata precum Marius Niculae....Asha ca Mitrovici e bun.

Mariusmadmax
19th June 2004, 22:13
Nemtii sunt plini de stinci ... si uite ce "muci" de meci au facut cu letonii ...
:(
Dar daca voi spuneti : Mitrovici sa fie !

realmadrid.com
19th June 2004, 22:46
planuri de viitor?, ganditiva cum e sa jucatzi in uefa sa pierdetzi, iar cand incepe divizia a incercati si voi sa scapatzi de retrogradare, ok?:D:D:D

uti2102
19th June 2004, 23:48
Eshti offtopic! In plus, eshti shi rupt de realitate! Steaua out din Europa prematur?! Steaua la retrogradare?! Asha se vede de-acolo de pe locul 4 din Spania??? :happy

Mariusmadmax
20th June 2004, 17:37
planuri de viitor?, ganditiva cum e sa jucatzi in uefa sa CISTIGATI CUPA UEFA , iar CAMPIONATUL SA-L CISTIGATI LA 20 DE PUNCTE DISTANTA , ok?:D:D:D
am avut un prieten cu numele tau !
Merci de urare ...
:D

Dansan
21st June 2004, 12:43
Si eu cred ca Mitrovic ar fi bun....

Dansan
21st June 2004, 12:45
planuri de viitor?, ganditiva cum e sa jucatzi in uefa sa pierdetzi, iar cand incepe divizia a incercati si voi sa scapatzi de retrogradare, ok?:D:D:D

Mai ce chestie si cu galacticii astia....nu prea sunt cu picioarele pe Pamant...de-aia or fi si pierdut campionatul....

Mariusmadmax
22nd June 2004, 04:59
Mai ce chestie si cu galacticii astia....nu prea sunt cu picioarele pe Pamant...de-aia or fi si pierdut campionatul....
ce galactici ?
pamintenii aia ... :D

Deluxe
28th June 2004, 02:14
Does someone know something about the young Marius Roman? I“ve read good things about him some time ago.

Mariusmadmax
28th June 2004, 03:05
Nothing about him !
He is disappear ...

uti2102
28th June 2004, 10:34
Pai ce sa dispara. Nici n-a aparut inca pe piatza! Are doar vreo 17 ani....

Mariusmadmax
29th June 2004, 04:21
Planuri pentru sezonul 2004-2005

Iata la ce , cred eu , s-a gindit Becali , Stoica si Piturca :
- Becali Stoica au inceput sa dea o fata noua Stelei
a) refacerea drenurilor gazonului , si inlocuirea suprafetelor cu probleme - cred ca vom avea un gazon bun .
b) inlocuirea tuturor scaunelor stadionului - tribunele arata excelent.
c) refacerea suprafetelor de joc si a vestiarelor copiilor si juniorilor
d) cumpararea creantelor catre Tehnorob
e) instalarea unei tabele de marcaj moderne ( multi au strimbat din nas ... eu ma bucur )
f) Turneu in Olanda :
Īn această seară, la ora 18:00, roş-albaştri se vor reuni la cantonamentul de la stadion pentru primul antrenament după stagiul de la Forban. Steliştii, cărora li se va alătura şi Adrian Neaga, absent pīnă acum de la pregătire din motive medicale, vor rămīne īn Ghencea doar o singură zi, joi după-amiază urmīnd să se plece īn Olanda. Unde, alături de FC Bruxelles, Charleroi, Waasland īi vor mai avea adversari şi pe belgienii de la Germinal Beerschot. Conducerea Stelei intenţionează īnsă ca jucătorii să dispute 6 meciuri īn perioada cantonamentului de la Mierlo.

- Piturca
a) a numit nucleul de baza : Radoi ( capitan- forta si ambitie ) , Munteanu ( experienta ) , Dumitru ( joly-joker ) , Dica ( tinerete si forta ofensiva ) , Hamutovschi ( lacat al portii )
b) mizeaza pe ambitia citorva care cu usurinta pot ajunge alaturi de cei 6 "stilpi" dar care inca au inconstanta in evolutii :
Neaga ( luptator pe care caracterul il tradeaza ) , Paraschiv ( furnica , multa oscilatie in evolutii - cred ca daca acest sezon nu confirma va pleca ) ,
Curt ( impresionanta forta de joc , dar se complace in mediocritate - jucator care nu cu mult timp in urma era considerat o solutie la Nationala ) ,
Bostina ( forta de pe flancul sting anul trecut , rezerva de lux acest sezon ) ,
Pitu ( Visul lui era sa joace la Steaua ... Tehnica excelenta , lene cu carul ) ,
Nesu ( multa vointa , putina putinta ) ,
Stoica ( inconstanta ) ,
Tudor ( a devenit tot mai nesigur pe el - l-am revazut in meciul cu Rapid , si la centrari e jale mare )
c) numeste jucatorii care din diferite motive nu mai sunt compatibili cu ceea ce si-a propus Steaua ( PERFORMANTA !)
Mutica - nu i se mai prelungeste contractul
Falemi - pleaca pentru ca el vrea , dar oricum pe postul lui era aglomeratie mare
Aliuta - talentatul jucator a dormit intreg sezonul 2003-2004 , si a visat tot timpul cum se va transfera el ... SI CITA NEVOIE ERA DE EL !!!!! Eu l-as fi dat din Iarna !
Al Piturca - o sa mai auzim de el ! Este foarte talentat ! L-am vazut jucind , este rapid si fizicul este unul de virf impins ! Pacat ca are viitorul blocat in Ghencea !

JOOD
29th June 2004, 11:05
Planuri pentru sezonul 2004-2005

f) Turneu in Olanda :
Īn această seară, la ora 18:00, roş-albaştri se vor reuni la cantonamentul de la stadion pentru primul antrenament după stagiul de la Forban. Steliştii, cărora li se va alătura şi Adrian Neaga, absent pīnă acum de la pregătire din motive medicale, vor rămīne īn Ghencea doar o singură zi, joi după-amiază urmīnd să se plece īn Olanda. Unde, alături de FC Bruxelles, Charleroi, Waasland īi vor mai avea adversari şi pe belgienii de la Germinal Beerschot. Conducerea Stelei intenţionează īnsă ca jucătorii să dispute 6 meciuri īn perioada cantonamentului de la Mierlo.



Ok, e in sudul Olandei, dar fac totu' posibil sa merg si eu sa-i vad pe stelisti... SUPER... Abia astept!!!

Paul
2nd July 2004, 17:24
e) instalarea unei tabele de marcaj moderne ( multi au strimbat din nas ... eu ma bucur )

Daca tot ia sa ia una ca lumea ( o zis ca ia de aia ca la Poli Tim. adik jaff )

sa ia una ca la Arsenal , sa dea reluari color pe dimensiuni ca lumea ... nu ce caricatura este la timisoara !

uti2102
2nd July 2004, 21:24
Nu zic ca nu e bine sa modernizeze stadionul shi sa cumpere o tabela noua. Dar ca Stelist ma intereseaza in primul rand suprafatza de joc shi cine se joaca cu mingea pe acea suprafatza. Pana acum promisiunile au fost respectate doar in mica proportzie : gazonul nu e schimbat, ci doar "reconditzionat", iar schimbarile "surprinzatoare" de efectiv au loc in sensul invers celui imaginat de mine (jucatorii pleaca in loc sa vina)! NEA GIGI!!! CE FACI?!

Mariusmadmax
3rd July 2004, 05:20
Nu zic ca nu e bine sa modernizeze stadionul shi sa cumpere o tabela noua. Dar ca Stelist ma intereseaza in primul rand suprafatza de joc shi cine se joaca cu mingea pe acea suprafatza. Pana acum promisiunile au fost respectate doar in mica proportzie : gazonul nu e schimbat, ci doar "reconditzionat", iar schimbarile "surprinzatoare" de efectiv au loc in sensul invers celui imaginat de mine (jucatorii pleaca in loc sa vina)! NEA GIGI!!! CE FACI?!
GIGI a mutat !
sah - mat : CRISTEA este stelist pe cinci ani !!!!!!!!!!!!
Bravo Gigi !
/hello

uti2102
3rd July 2004, 12:42
Dak e pe-asha atunci imi mai vine inima la loc. Totushi, avand in vedere fitzele lui Cristea, ma rog sa nu semene cu Neaga in primii 2 ani la club......

iulian
3rd July 2004, 12:49
Nu cred ca ii va merge sa faca fite cu Piti pe banca..eu zic ca ori o sa se puna cu burta pe fotbal ori o sa faca tusa la greu...sa speram in prima varianta

Mariusmadmax
3rd July 2004, 17:05
Cristea daca vine cu fite se va termina rapid ...
Eu l-am vazut ca are ceva si in cap !

Mariusmadmax
3rd July 2004, 23:47
http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=16708
Steaua a īnceput meciul īn formula
Hamutovski
- Petre Marin( Alpopa dai si tu o bere ????), Rădoi, Răchită, P. Stoica
- Fl. Dumitru, Boştină, Aliuţă, Dică
- Opriţa, Diniţă
Meciul se joacă la 2 km de Grimbergen, oraşul īn care a fost cazată naţionala Romāniei la Euro 2000.. Echipa bucureşteană a deschis scorul īn minutul 16 prin Opriţa, īn urma unei verticalizări a lui Dică. 0-1 a fost scorul cu care s-a terminat prima repriză; totuşi steliştii au ratat 6 ocazii gigantice, 2 prin Opriţa, 3 prin Diniţă şi una prin Dică. Diniţă a majorat scorul īn minutul 50, dar belgienii au revenit senzaţional prin golurile marcate de Nang (58, 62) şi Culek (65). Dică a adus egalarea īn minutul 88, 3-3, scor cu care s-a terminat partida.

Ma intreb si eu , ce s-a intimplat cu apararea timp de 7 minute ( 58 - 65 ) ?!

marcatori : Oprita , Dinita , Dica /hello

uti2102
4th July 2004, 00:07
http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=16708
Steaua a īnceput meciul īn formula
Hamutovski
- Petre Marin( Alpopa dai si tu o bere ????), Rădoi, Răchită, P. Stoica
- Fl. Dumitru, Boştină, Aliuţă, Dică
- Opriţa, Diniţă


Dau cumetre! :drak: Dar nu pot sa ma impac cu gandul ca pe stanga tot Pompilica joaca....... :headbang:

Mariusmadmax
4th July 2004, 01:22
Din pacate Ogararu juca putin si cind o facea era slabut :(
Oricum Stoica a dat un randament superior lui Ogararu .

Petrut
5th July 2004, 18:53
3-3 e destul de bine cu fc brussel
dar imi pare rau ca am condus si am fost egalati si condusi
cand e meciul ulmator ?

Mariusmadmax
5th July 2004, 23:04
Etapa I (sīmbătă, 31 iulie)
FCM Bacău - Oţelul
FC Naţional - FC Braşov
CFR Cluj - Poli AEK Timişoara
Steaua - Gloria Bistriţa
Poli Iaşi - Rapid
Sportul Studenţesc - Apulum
Farul Constanţa - Dinamo
FC Argeş - U Craiova

Etapa II (sīmbătă, 7 august)
FC Braşov - FCM Bacău
Poli AEK Timişoara - FC Naţional
Gloria Bistriţa - CFR Cluj
Rapid - Steaua
Apulum - Poli Iaşi
Dinamo - Sportul Studenţesc
U Craiova - Farul Constanţa
Oţelul - FC Argeş

Etapa III (miercuri, 11 august)
FC Braşov - Oţelul
FCM Bacău - Poli AEK Timisoara
FC Naţional - Gloria Bistriţa
CFR Cluj - Rapid
Steaua - Apulum
Poli Iaşi - Dinamo
Sportul Studenţesc - U Craiova
Farul Constanţa - FC Argeş

Etapa IV (sīmbătă, 21 august)
Poli AEK Timişoara - FC Braşov
Gloria Bistriţa - FCM Bacău
Rapid - FC Naţional
Apulum - CFR Cluj
Dinamo - Steaua
U Craiova - Poli Iaşi
FC Argeş - Sportul Studenţesc
Oţelul - Farul Constanţa

Etapa V (sīmbătă, 28 august)
Poli AEK Timişoara - Oţelul
FC Braşov - Gloria Bistriţa
FCM Bacău - Rapid
FC Naţional - Apulum
CFR Cluj - Dinamo
Steaua - U Craiova
Poli Iaşi - FC Argeş
Sportul Studenţesc - Farul Constanţa

Etapa VI (sīmbătă, 11 septembrie)
Gloria Bistriţa - Poli AEK Timisoara
Rapid - FC Braşov
Apulum - FCM Bacău
Dinamo - FC Naţional
U Craiova - CFR Cluj
FC Argeş - Steaua
Farul Constanţa - Poli Iaşi
Oţelul - Sportul Studenţesc

Etapa VII (sīmbătă, 18 septembrie)
Gloria Bistriţa - Oţelul
Poli AEK Timişoara - Rapid
FC Braşov - Apulum
FCM Bacău - Dinamo
FC Naţional - U Craiova
CFR Cluj - FC Argeş
Steaua - Farul Constanţa
Poli Iaşi - Sportul Studenţesc

Etapa VIII (sīmbătă, 25 septembrie)
Rapid - Gloria Bistriţa
Apulum - Poli AEK Timisoara
Dinamo - FC Braşov
U Craiova - FCM Bacău
FC Argeş - FC Naţional
Farul Constanţa - CFR Cluj
Sportul Studenţesc - Steaua
Oţelul - Poli Iaşi

Etapa IX (sīmbătă, 2 octombrie)
Oţelul - Rapid
Gloria Bistriţa - Apulum
Poli AEK Timişoara - Dinamo
FC Braşov - U Craiova
FCM Bacău - FC Argeş
FC Naţional - Farul Constanţa
CFR Cluj - Sportul Studenţesc
Steaua - Poli Iaşi

Etapa X (sīmbătă, 16 octombrie)
Apulum - Rapid
Dinamo - Gloria Bistriţa
U Craiova - Poli AEK Timisoara
FC Argeş - FC Braşov
Farul Constanţa - FCM Bacău
Sportul Studenţesc - FC Naţional
Poli Iaşi - CFR Cluj
Steaua - Oţelul

Etapa XI (sīmbătă, 23 octombrie)
Oţelul - Apulum
Rapid - Dinamo
Gloria Bistriţa - U Craiova
Poli AEK Timişoara - FC Argeş
FC Braşov - Farul Constanţa
FCM Bacău - Sportul Studenţesc
FC Naţional - Poli Iaşi
CFR Cluj - Steaua

Etapa XII (sīmbătă, 30 octombrie)
Dinamo - Apulum
U Craiova - Rapid
FC Argeş - Gloria Bistriţa
Farul Constanţa - Poli AEK Timisoara
Sportul Studenţesc - FC Braşov
Poli Iaşi - FCM Bacău
Steaua - FC Naţional
CFR Cluj - Oţelul

Etapa XIII (sīmbătă, 6 noiembrie)
Oţelul - Dinamo
Apulum - U Craiova
Rapid - FC Argeş
Gloria Bistriţa - Farul Constanţa
Poli AEK Timişoara - Sportul Studenţesc
FC Braşov - Poli Iaşi
FCM Bacău - Steaua
FC Naţional - CFR Cluj

Etapa XIV (sīmbătă, 20 noiembrie)
U Craiova - Dinamo
FC Argeş - Apulum
Farul Constanţa - Rapid
Sportul Studenţesc - Gloria Bistriţa
Poli Iaşi - Poli AEK Timisoara
Steaua - FC Braşov
CFR Cluj - FCM Bacău
FC Naţional - Oţelul

Etapa XV (sīmbătă, 27 noiembrie)
Oţelul - U Craiova
Dinamo - FC Argeş
Apulum - Farul Constanţa
Rapid - Sportul Studenţesc
Gloria Bistriţa - Poli Iaşi
Poli AEK Timişoara - Steaua
FC Braşov - CFR Cluj
FCM Bacău - FC Naţional

Mariusmadmax
5th July 2004, 23:30
gsp titreaza :
„Aşa am pierdut campionatul”
Piţurcă acuză momentele de relaxare ale jucătorilor săi īn amicalul cu FC Bruxelles, scor 3-3

Opriţa din pasa lui Dică şi Diniţă, servit de Aliuţă, au făcut 2-0 īn meciul disputat sīmbătă de Steaua contra nou-promovatei īn prima ligă belgiană FC Molenbeek Bruxelles. Īntre cele două goluri se mai rataseră şase ocazii cīt roata carului. Īnsă din minutul 58 a īnceput deranjul. Atacanţii au uitat de pressing, mijlocaşii au lăsat baltă faza defensivă, fundaşii au făcut marcaj larg. Īn şapte minute s-a făcut 2-3! Faza primului gol a fost definitorie pentru atitudinea steliştilor īn acea perioadă a meciului: īnainte de a pasa decisiv, Zezeto, un fotbalist de culoare, mic de statură, a tăiat terenul īn diagonală īn dribling, cu mingea la picior, fără ca nimeni să īncerce un fault tactic, departe de poarta lui Hamutovski! Roş-albaştrii s-au trezit tīrziu, prin Dică, 3-3. "Relaxarea ne-a costat! Parcă am revăzut greşelile făcute īn returul campionatului precedent, cīnd am pierdut meciuri pe care le-am avut īn mīnă", a concluzionat Piţurcă.

Piţurcă despre nou-veniţi
"Petre Marin mi-a plăcut, a jucat foarte bine. Ghionea nu prea se pretează la jocul cu patru apărători īn linie, cu fundaşii foarte avansaţi. Trebuie să fie mai receptiv la antrenamente şi să īşi īmbunătăţească plasamentul, pentru că are calităţi excelente"

FC Bruxelles - Steaua 3-3
Au marcat: Opriţa (16), Diniţă (50), Dică (88) / Nang (58, 62), Culek (65)
Steaua: Hamutovski - P. Marin, Rădoi (46 Ghionea), Răchită, P. Stoica (78 Neşu) - Fl. Dumitru, Boştină, Aliuţă (73 Pădureţ), Dică - Opriţa, Diniţă

Mariusmadmax
7th July 2004, 03:01
Andrei Cristea a jucat ieri 26 de minute īn amicalul cu Charleroi, scor 0-0
(Lanaken - Belgia)
Al doilea meci de verificare al Stelei, disputat aseară contra belgienilor de la Charleroi, a adus şi al doilea rezultat de egalitate, 0-0. Victor Piţurcă a operat două modificări la start faţă de partida precedentă, 3-3 cu FC Bruxelles: Neşu īn locul lui Pompiliu Stoica şi Paraschiv īn locul lui Boştină, iar bucureştenii au dominat de la un capăt la altul prima repriză.

Charleroi, trupă ce a terminat sezonul trecut pe poziţia a 15-a din 18 echipe, a avut o singură ocazie, şut de la 20 de metri respins de Hamutovski, īn timp ce Steaua a avut şase oportunităţi, īnsă a plătit iarăşi tribut lipsei de concentrare. Dică de patru ori şi Florentin Dumitru īn două rīnduri au trecut pe līngă deschiderea scorului.
Repriza secundă n-a mai avut ritmul celei dintīi. Roş-albaştrii s-au "tăiat", iar Hamutovski a mai salvat o dată din faţa unui atacant al belgienilor. Singurul eveniment notabil a fost debutul īn roş-albastru al lui Andrei Cristea, care l-a īnlocuit pe Opriţa şi a făcut cuplu cu Diniţă īn atac. Pentru că Steaua a evoluat īn echipamentul de anul trecut, băcăuanul a jucat īn tricoul cu numărul 25, care avea pe spate numele lui Neaga! Vizibil emoţionat, lui Cristea nu i-au ieşit prea multe. Mai īntīi a ratat execuţia īn colţul careului mic, apoi a fost contrat la 16 metri, īn momentul şutului.

Steaua - Charleroi 0-0

Steaua:
- Hamutovski
- P. Marin (46 Ogăraru), Rădoi, Răchită (46 Curt), Neşu (79 P. Stoica)
- Fl. Dumitru (71 Pădureţ), Paraschiv, Aliuţă (62 Boştină), Dică
- Opriţa (64 A. Cristea), Diniţă
Antrenor Victor Piţurcă

Interesant este ca Martin Tudor nu a intrat deloc .
Al 3-lea portar Dobre s-a accidentat - si-a spart arcada !
Hamutovschi , Radoi , Paraschiv , Dica , Dinita - au evoluat tot meciul !

Stelist4ever
9th July 2004, 01:22
sincer imi pare rau pt tudor ca sia iesit din forma :(

Mariusmadmax
9th July 2004, 03:42
Tudor , este un portar bun , desi stiu citeva goluri care i se pot imputa lui .
Hamutovschi i-a cam mincat piinea !

Mariusmadmax
10th July 2004, 21:15
In sfirsit o victorie confortabila :

Cristea, primul gol la Steaua
Īn al treilea meci de pregătire din cadrul stagiului din Olanda, Steaua a invins la scor (5-0) echipa din liga a doua belgiană, Red Star Waasland. Golurile "roş-albaştrilor" au fost marcate de Boştină (6), Ogăraru (43, 68), Andrei Cristea (51) si Al. Piţurcă (82).

Florentin
10th July 2004, 21:24
Dar si primul penalti ratat.

Mariusmadmax
11th July 2004, 01:37
Dar si primul penalti ratat.
omu a dat-o in bara ( in pregatiri ) , altii au dat-o afara (in meciuri oficiale ) sper sa nu se mai intimple !

Profetu
12th July 2004, 17:03
De vreme ce s-a hotarat ca Piturca sa ramana, el fiind in opinia mea principalul vinovat pentru pierderea titlului (lotul fiind destul de echilibrat) singurele variante luate de mine in considerare au fost jucatorii tineri romani sau strainii (care avand in vedere puterea noastra de cumparare trebuie sa fie niste "desculti" ) ... astfel am ales ... bobocii.

Campionii
12th July 2004, 20:17
Gazonul
Un virf
oprirea scandalurilor

Mariusmadmax
12th July 2004, 22:16
De vreme ce s-a hotarat ca Piturca sa ramana, el fiind in opinia mea principalul vinovat pentru pierderea titlului (lotul fiind destul de echilibrat) singurele variante luate de mine in considerare au fost jucatorii tineri romani sau strainii (care avand in vedere puterea noastra de cumparare trebuie sa fie niste "desculti" ) ... astfel am ales ... bobocii.
nu-ti place omu' de nici o culoare !

Stelist4ever
13th July 2004, 03:08
nici mie numi place mariuse din 2001nu a facut nimic
ar trebui sa profite anu asta sa ne dovedeasca ca a fost o gresala , ca acum cred ca e ultima sansa pt el sa ramana in Ghencea ca antrenor

Mariusmadmax
13th July 2004, 05:47
Crezi ca mie imi convine sa nu vina nici un trofeu catre noi ?
dar daca suntem obiectivi doar ultimul sezon ar putea fi imputabil - si , zic eu nici acela !
Am urmarit cu mare atentie evolutia celor trei bucurestene :
Steaua - a avut un tur aproape perfect , doar infringerea cu Balaj la centru ne-a luat locul 1
Dinamo - a inceput f prost ( infringere la Pitesti ) , si dupa 5 etape Steaua avea 7 puncte avans , au urmat parodii si scene penibile de teatru , 7-0 etc . Dinamo a luat fata lui Steaua cu ajutorul lui Anghelinei si a lui Balaj . Egalitate de puncte ...
Rapid s-a tinut scai de Steaua , iar la sfirsitul turului mai avea trei puncte in spatele Stelistilor .

Ce a fost in tur se stie :
Steaua a jucat fantastic , dar a tratat citeva meciuri superficial :
cu Rapid , Dinamo , Otelul , Ceahlaul , Craiova , Farul.
Dinamo a avut "spate" in meciurile cu Craiova , Timisoara , Brasov , Constanta ... n-a avut nevoie in meciurile cu Bistrita , Petrolul , Ceahlaul etc
Rapid a inceput sa gifie ... rapid , cu ajutorul lui jovani :D

Florentin
13th July 2004, 06:05
In tur apararea a mers destul de bine, atacul mediocru; in retur apararea aproape catastrofa, atacul ca in zilele de aur.
Am mai spus si ma repet mi-e frica de aparare.

Stelist4ever
13th July 2004, 13:53
atunci sa nu mai aduca atacanti sa incerce sa aduca aparatori

Mariusmadmax
14th July 2004, 04:17
Eu zic ca mijlocul a fost problema :
- De multe ori in fazele de aparare ei nu mai erau nicaieri ...
- golul lui Grigorie din meciul cu Dinamo , este imputabil lui PITU , care trebuia sa blocheze executia acelei lovituri , pina apararea se aseza ...

In - afara de Dumitru , haideti sa-i analizam pe restul :
- Pitu - nimic
- Bostina - recul puternic
- Munteanu - n-a prea jucat
- Aliuta - un campionat f slab
- Paraschiv - slabut pe faza de aparare , bun in atac ...
- Falemi - a fost tot timpul cu gindul la plecare ...

Stelist4ever
14th July 2004, 09:37
falemi?
adevarul ca a jucat si mult falemi,baiatul cu 3 viteze :incet, f incet si mai incet ca melcu
cred ca si acum e cu gandul pe undeva

uti2102
14th July 2004, 21:40
Falemi shi-a facut excelent meseria de inchizator. Nu e vina lui ca Aliutza nu a fost in stare sa-shi duca la capat atributziile. Toata lumea il injura pe Falemi pentru ca era obligat sa paseze, Aliutza dand doar pase de 2-3 metri. :headbang:

Florentin
15th July 2004, 03:59
Si eu sunt de acord cu Al; Falemi a fost, dupa parerea mea unul dintre putinii care au incercat sa-si depaseasca conditia, facind (sau incercind) sa faca mai mult decit ar fi trebuit. Ca nu i-a iesit intotdeauna ...
Pentru mine Aliuta a fost Deceptia cea mare ... de la el ma asteptam la mult mai mult.

Mariusmadmax
15th July 2004, 04:05
Daca Aliuta si Munteanu revin in linia de mijloc , la potentialul de care sunt in stare ... fratilor ii spargem pe toti !

Florentin
15th July 2004, 04:10
Bine ar fi sa tina Dorinel, pentru ca daca ar fi sa-i dam crezare lui Piti nu el a ordonat retragerea in nenumaratele meciuri cu risipa de puncte, ci a fost o reactie a echipei. Cu Dorinel in teren nu se mai intimpla in mod sigur.
Cam neplacute vestile despre o posibila despartire de Florentin Dumitru dorit insistent de oamenii cu fuste.

Mariusmadmax
15th July 2004, 04:15
Bine ar fi sa tina Dorinel, pentru ca daca ar fi sa-i dam crezare lui Piti nu el a ordonat retragerea in nenumaratele meciuri cu risipa de puncte, ci a fost o reactie a echipei. Cu Dorinel in teren nu se mai intimpla in mod sigur.
Cam neplacute vestile despre o posibila despartire de Florentin Dumitru dorit insistent de oamenii cu fuste.
Macar anul acesta sa ramina intact lotul :
Dumitru - Celtic Glasgow
Radoi - Spartak Moscova
Ghionea - Dinamo Kiev
macar primii doi sa ramina ...

Saber Rider
15th July 2004, 04:23
Florentin Dumitru face parte totusi din "nucleul lui Gigi Becali", si oricat or vrea diversi sa-l ia eu nu cred totusi ca va pleca. Sper.

Mariusmadmax
15th July 2004, 04:25
Da , nucleul ala , sper sa se tina de el !
Altfel toti vor ride de el ...

alejandro
15th July 2004, 12:07
Ca sa ramana intact nucleul ala,nea gigi va trebui sa bage mana adanc in buzunar,ca doar el a zis ca Steaua n-ar buget,ci atat cat are nevoie echipa!:D

uti2102
15th July 2004, 22:26
Nu pleaca nimeni! Sunt doar abureli ale presei, sa aiba ce scrie in ziare!

Mariusmadmax
15th July 2004, 22:28
Nu pleaca nimeni! Sunt doar abureli ale presei, sa aiba ce scrie in ziare!
i agree with you /hello

Mariusmadmax
17th July 2004, 04:24
Vladoiu: “Ar trebui să-şi dea toţi demisia”

Fostul fotbalist al Stelei s-a arătat dezamăgit de diferenţa dintre condiţiile oferite de gruparea din Ghencea şi performanţele obţinute īn ultimele sezoane de roş-albaştri. “Īn ultimii trei ani, Steaua nu a luat nimic, deşi a avut de toate. Gigi Becali asigură nişte condiţii de excepţie, şi este inexplicabil cum nu s-a obţinut nici o performanţă. Cred că toţi cei de acolo ar trebui să-şi dea demisia şi să se apuce de altceva dacă nici īn sezonul acesta nu se va cīştiga nimic”, a declarat Jean. “Cred că Piţurcă va pleca singur dacă nu va lua titlul nici acum, cu lotul pe care īl are şi cu condiţiile de care beneficiază. Dinamo a vīndut trei echipe īn ultimii trei ani, dar a reuşit să obţină performanţe. Tot vorbim de omogenitate, dar Steaua are cea mai omogenă echipă. De trei ani are aproximativ aceeaşi jucători. Ar trebui să fie campioană la sfīrşitul turului”, a punctat Vlădoiu, jucător cu care Steaua a luat ultimul titlu īn 2000-2001.

sper sa luam tot !

Florentin
17th July 2004, 05:48
Este si Jean un fel de Gigi, dar la o scara mai mica.

Mariusmadmax
17th July 2004, 18:01
Este si Jean un fel de Gigi, dar la o scara mai mica.
da , s-a gasit si cine sa dea cu chiatra :evil: jean de la Corbeanca :evil:

Florentin
17th July 2004, 23:55
Jean revine in forta, este golgeter la Ziua in campionatul presei libere.

Mariusmadmax
18th July 2004, 20:33
zau ?
asa rau a ajuns ?! :evil:

Mariusmadmax
22nd July 2004, 16:45
Simbata , july 24 ,
ora 20 ( ora Romaniei )
Stadion "Oblemenco" Craiova
amical
Universitatea - Steaua
meci transmis live de ProTv si ProTv International !
Bafta rosu-albastri !

Florentin
23rd July 2004, 07:12
Dorinel imi place din ce in ce mai tare. Citez " Universitatea o fi campiona Olteniei, dar in nici un caz campiona Romaniei"

alejandro
23rd July 2004, 12:45
Dorinel imi place din ce in ce mai tare. Citez " Universitatea o fi campiona Olteniei, dar in nici un caz campiona Romaniei"
adevarataa campioana e Steaua :yeah: o sa-i batem mar! /hello

Mariusmadmax
23rd July 2004, 20:10
Si un egal e bun ( pentru moral ) , important este sa nu fie noi accidentari .
Eu sunt convins ca , sigur , nu vom pierde .
In toate amicalele am invins , sau am facut egal !

iulian
23rd July 2004, 20:13
ideea e ca pe juveti trebuie sa ii batem...tot pentru moral :d

uti2102
24th July 2004, 01:20
ideea e ca pe juveti trebuie sa ii batem...tot pentru moral :d

al lor :evil:

Mariusmadmax
25th July 2004, 02:28
din pacate avem doi accidentati ... Radoi si Dinita !

ThEOree
25th July 2004, 22:07
Sper ca accidentarile sa nu fie grave... Cand am vazut ca il urca pe Radoi in ambulanta mi-a stat inima! Fara capitan suntem terminati. si in aceste momente imi aduc aminte cum facea petre show ca a facut misto rachita de el ca s-a electrocutat in delta, dar acum suporterii dinamovisti isi permit sa-l numeasca pe borbely caine-leu... Apreciez insa ingrijorarea lui rednic si reactia sa fata de gestul lui csaba borbely, ceea ce demonstreaza inca o data ca este un mare antrenor, insa radoi(in interviul acordat) avea dreptate: Craiova nu are sanse la titlu! sincera sa fiu, nici steaua nu a jucat la potential maxim si sunt sigura ca in campiont vom vedea o alta fata a jocului stelei

Saber Rider
25th July 2004, 23:48
... steaua nu a jucat la potential maxim si sunt sigura ca in campiont vom vedea o alta fata a jocului stelei

Să dea Dumnezeu !!! :ok:

Mariusmadmax
27th July 2004, 05:34
s-au ferit de accidentari ...
oricum oltenii sunt subtiri rau de tot !