PDA

View Full Version : Etapa 3: Poli Timisoara - Rapid



Pages : [1] 2

ADelPiero
7th August 2006, 00:51
Duminica, 13.08.2006, Poli Timisoara - Rapid, (ora 20,30 - TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Blu3red
7th August 2006, 00:55
O sa fie un meci ..interesant...sper sa se dea multe goluri desi ma cam indoiesc....1-1

Cristian
7th August 2006, 00:56
Meci interesant din care normal mi-as dori ca provincia sa iasa castigatoare. Asadar Poli - Rapid 2-0

Angel66
7th August 2006, 01:00
meci greu...dar sper sa bata Rapidul!2-0..asteptam goluri si de la zicu...Oricum...jucam la timisoara,suntem k si acasa!Doar se stie sloganul:"Suntem frati cu timisoara...." Rapidul este o echipa iubita si respectata acolo...asa cum sunt si timisorenii pe Giulesti!Sa vedem un meci frumos si sa castige cel mai bun!...Rapidul:)

SILVIU99
7th August 2006, 01:01
sper si cred ca o sa bata poli

Angel66
7th August 2006, 01:02
de unde atata simpatie intre dinamovisti si timisoreni?:D

magica_steaua
7th August 2006, 01:03
meci tare bragadiru cu lautarii cred ca bate bragadiru

SILVIU99
7th August 2006, 01:06
de unde atata simpatie intre dinamovisti si timisoreni?:D

nam eu nici o simpatie cu poli dar cand joaca cu steaua si rapid e normal sa tin cu ei :P

Angel66
7th August 2006, 01:07
meci tare bragadiru cu lautarii cred ca bate bragadiru

:happy :happy baietas...joaca poli timisoara cu Rapid!cred k dupa culoare..ar trebui sa-i intrebi pe nicolita,dica,cristocea cum stau cu cantarile!:happy daca tot vrei sa folosesti apelativele astea...foloseste-le ptr propria echipa!ai de unde alege...:evil:

haide_jiul
7th August 2006, 01:07
Parerea mea e ca Poli are fortza sa bata pe Rapid, mai ales ca joaca acasa... Cei de la Rapid vor pune pe seama infrangerii oboseala dupa meciul din cupa uefa...

Cristian
7th August 2006, 01:09
:happy :happy baietas...joaca poli timisoara cu Rapid!cred k dupa culoare..ar trebui sa-i intrebi pe nicolita,dica,cristocea cum stau cu cantarile!:happy daca tot vrei sa folosesti apelativele astea...foloseste-le ptr propria echipa!ai de unde alege...:evil:

Scuze ca am bag da oricine vrea poate sa-si expuna parerea proprie si personala. Numai bine.

Angel66
7th August 2006, 01:09
Parerea mea e ca Poli are fortza sa bata pe Rapid, mai ales ca joaca acasa... Cei de la Rapid vor pune pe seama infrangerii oboseala dupa meciul din cupa uefa...

exprima-te corect in primul rand...in al doilea rand nu mai visati la lucruri imposibile:evil: auzi...infrangere!:happy

Angel66
7th August 2006, 01:13
Scuze ca am bag da oricine vrea poate sa-si expuna parerea proprie si personala. Numai bine.

dar cine nu-l lasa sa-si exprime parerea??dar nu cred k stie cine cu cine joaca!joaca poli cu Rapid!sa-si exprime parerea ptr meciul asta!nu stiu cine e bragadiru si cine sunt lautarii!daca are asemenea pareri sa le argumenteze!sa vina cu exemple clare!eu i-am dat cateva.....si nu vad cum ar putea spune k nu sunt adevarate!e usor sa jignesti cand nu mai ai argumente!

magica_steaua
7th August 2006, 01:15
:happy :happy baietas...joaca poli timisoara cu Rapid!cred k dupa culoare..ar trebui sa-i intrebi pe nicolita,dica,cristocea cum stau cu cantarile!:happy daca tot vrei sa folosesti apelativele astea...foloseste-le ptr propria echipa!ai de unde alege...:evil:

ce stii tu de bragadiru??????nici nu stii la ce m-am referit dar iti dai cu parerea .....nici acum nu-mi dau seama cum de am putut sa-i spun baiatului care sta langa razvan("unicat ca eminescu") ca e lautar,sau lui maftei ,sau chiar unicatului lui eminescu,de gigi corsicanu ce sa mai zic,sau de "nico",etc.

p.s.:asa o sa vi se zica toata viata...de unde sa stii tu ca asa va zic toti de cand v-ati infiintat...daca nu te pricepi intreaba-i pe altii care stiu cat despre bragadiru e o denumire reala daca nu stii nici atata lucru poli timisoara adevarata e in liga a 3-a

Cristian
7th August 2006, 01:17
dar cine nu-l lasa sa-si exprime parerea??dar nu cred k stie cine cu cine joaca!joaca poli cu Rapid!sa-si exprime parerea ptr meciul asta!nu stiu cine e bragadiru si cine sunt lautarii!daca are asemenea pareri sa le argumenteze!sa vina cu exemple clare!eu i-am dat cateva.....si nu vad cum ar putea spune k nu sunt adevarate!e usor sa jignesti cand nu mai ai argumente!

Asta e nu aveti ce sa le faceti, asta e parerea lor.
Oricum site-ul si forumul asta e al stelistilor, noi suntem pe aici asa sa nu bata la ochi.

Angel66
7th August 2006, 01:19
ce stii tu de bragadiru??????nici nu stii la ce m-am referit dar iti dai cu parerea .....nici acum nu-mi dau seama cum de am putut sa-i spun baiatului care sta langa razvan("unicat ca eminescu") ca e lautar,sau lui maftei ,sau chiar unicatului lui eminescu,de gigi corsicanu ce sa mai zic,sau de "nico",etc.

p.s.:asa o sa vi se zica toata viata...de unde sa stii tu ca asa va zic toti de cand v-ati infiintat...daca nu te pricepi intreaba-i pe altii care stiu cat despre bragadiru e o denumire reala daca nu stii nici atata lucru poli timisoara adevarata e in liga a 3-a

stiu cine este bragadiru...dar pe foaia de joc scrie clar: POLI TIMISOARA!!ce nu intelegi?din cate stiu eu echipa joaca pe teren...nu corsicanu sau altii!cat despre maftei sau nico....cred k ai baut cam mult la ora asta!aberezi!

PS nu te mai da mare cunoscator in ale fotbalului...mai stim si noi cate ceva!!!si renunta la metafore!

delaparis
7th August 2006, 01:22
Calm ...
Vin iar avertismentele... :D

cristianGL: nu ai dreptate iar daca insisti vei fi sanctionat ...

magica_steaua
7th August 2006, 01:27
nu mai spune!!!!!!!pe foaia de joc...stii macar ce e o foaie de joc????ai tu foaia de joc???

si chiar nu intelegi:ca asa vi se spune dintotdeauna???e greu sa pricepi???
si ce daca vi se spune asa???e o jignire???

si vrei sa-ti fac lista cu zburatoarele de la rapid:secundul lui rapid(baiatul ala care nu stie sa dea o declaratie de scris ce sa mai vorbim,unul mai colorat ca ala n-am vazut,lucescu din tata in fiu,maftei(daca nici asta atunci cine??),nico(fara dubii),supoterii rapidului toti ,se observa din modul in care ies de pe teren antrenorii echipelor adverse care isi iau portia de manifestare giulestean prin diferite substante ce ies din gura acestora,(saracul jean fernandes de la psg cred ca nu mai calca in viata lui pe giulesti)

delaparis
7th August 2006, 01:34
Vezi ca confunzi Fernadez'ii :happy
Nu mai ameninta antrenorul lui Auxerre :D

Sergio_D
7th August 2006, 01:38
magica_steaua. În cazul tău, diagnosticul este uşor de dat: PROSTIE ACUTĂ. Mai taci că eşti dus cu pluta. Eşti insuportabil.

Cât despre meciul POLI TIMIŞOARA - RAPID, sper să bată Poli. Şi cred că va câştiga, pentru că Rapidul e cam debusolată în acest început de campionat, nu a arătat mare lucru în primele două meciuri, cu Pandurii şi Jiul.

Liviu
7th August 2006, 01:38
Poli nu e Bragadiru...poate Dinamo 2.:) :) :) Sunt curios sa vad reintalnirea dintre Iancu si Lucescu . Oare l-a iertat Iancu pe Razvan si va fi pace? Asa , ca intre doi rapidisti?

magica_steaua
7th August 2006, 01:44
magica_steaua. În cazul tău, diagnosticul este uşor de dat: PROSTIE ACUTĂ. Mai taci că eşti dus cu pluta. Eşti insuportabil.

Cât despre meciul POLI TIMIŞOARA - RAPID, sper să bată Poli. Şi cred că va câştiga, pentru că Rapidul e cam debusolată în acest început de campionat, nu a arătat mare lucru în primele două meciuri, cu Pandurii şi Jiul.

mah "ultrasule" te bagi singur in seama ????vezi-ti de "hei hei pandurii" mi-ar fi rusine sa comentez cand stiu in ce mod ati ramas in liga I ..

magica_steaua
7th August 2006, 01:46
Vezi ca confunzi Fernadez'ii :happy
Nu mai ameninta antrenorul lui Auxerre :D

o mica eroare este luis fernandez:) :) :ok:

Sergio_D
7th August 2006, 01:51
Până să discutăm despre subiectul FOTBAL, îţi recomand să urmezi cursurile şcolii, începând de la clasa I. Asta pentru că îmi vine scârbă când văd posturile tale, fiindcă sunt nevoit să stau să descifrez ceea ce încerci să spui. :no: Mă bucur totuşi: în urma observaţiei mele, ai început să foloseşti, cât de cât, semnele de punctuaţie. E bine. Dar mai ai mult de lucru. Când am să văd de la tine un post cât de cât corect şi inteligibil, discutăm şi despre fotbal.

On-topic: Poli Timişoara, avându-l pe Cârţu pe banca tehnică, îşi va îndeplini obiectivul din acest sezon, şi anume clasarea pe un loc de cupă europeană. Meciul cu Rapid va dovedi valoarea lotului timişorean.

P.S.: unde ai fost la meciul Steaua - Craiova, "ultraşule" ?

Ammadeus
7th August 2006, 01:53
progenitura nu are receptzie buna in legatura cu donetskul si rapid pierde 2-0

magica_steaua
7th August 2006, 01:57
ma dar tu chiar intreci orice limita ma cunosti sa iti dai cu parerea???arunci niste vorbe doar de dragul de a arata mediul rural din care vii...ce crezi ca nu pot sa spun pe forum orice despre tine?crezi ca mi-e greu sa te jignesc??nu vezi ca te comporti ca un copil de 14 ani?daca nu iti dai seama e chiar grav...

si ce stii tu despre fotbal??ce joaca pandurii e fotbal???

Universal
7th August 2006, 02:04
meci frumos 2-2

magica_steaua
7th August 2006, 02:07
si te rog inca ceva:NU TE MAI BAGA SINGUR IN SEAMA,crezi ca eu mai stau de acum incolo sa ma cert cu toti prostii ca tine???asta e ultimul post in legatura cu "hei hei pandurii".
oricum te-am bagat prea mult in seama pentru toate ineptiile pe care le postezi

delaparis
7th August 2006, 02:07
Sergio_D si magica_steaua sunteti off-topic ...

Sorin Blaj
7th August 2006, 02:09
Incepe sa se vada mana lui Cartu. Urmatorul examen, cu Rapidul, hotarator.

Universal
7th August 2006, 02:11
stiti de ce cred cä va fi egal?
am fäcut o analizä a Rapidului pentru ultimele 10 meciuri-de fiecare datä-a invins la 1 gol diferentä, a pierdut rar,ori a fäcut egal de 7 ori...

apparte
7th August 2006, 02:29
Universal,poti sa crezi in egal,dar nu in 2-2! Meci de 1X!

Cra10veanu
7th August 2006, 04:29
il avertizai pe magica, il paste un ban
despre meci, bate poli, greu dar bate, astia din peluza sa va luati manusi de portar sa prindeti mingile ca sigur Zicu e titular :D

deep purple
7th August 2006, 05:32
Si fotografii sa pastreze distanta.
Meci greu intre doua echipe oarecum egale. Poli e un pic mai in forma ca Rapidul in acest inceput de sezon si mai joaca si acasa. Deci vad un avantaj usor pt noi. Ramane sa vedem si daca stim sa profitam de el.

Vand vise
7th August 2006, 06:11
cred ca bate rapid...sper sa termine egal :D

Seahawk
7th August 2006, 06:46
Universal lasa-ne cu analizele tale aici e Romania nu Germania :D La noi nu se calculeaza toate asa de bine, la noi mai merge cateodata si dupa cum se nimereste.
Castiga Poli pentru ca este mai in forma decat Rapid. Cirtu e un antrenor in plina ascensiune

cfr_ista2000
7th August 2006, 08:20
rapid..nu a aratat prea multe...in acest inceput de camp...iar timisoara...nu este tm...la care se aspteapta toti..."campiona 2006-2007...nici gand"...dar totusi findca sunt din provincie sper sa bata tim...cfr & tim trebuie sa zbrobeasca capitala sezonul astaa!

resita
7th August 2006, 09:50
Castiga Poli pentru ca este mai in forma decat Rapid. Cirtu e un antrenor in plina ascensiune

:ok: 1-0

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

*Coco*
7th August 2006, 10:09
Bate Poli ptr ca Rapiduletzu nu prea joaca nimik si vin dupa un meci din Cupa UEFA pe care il disputa in deplasare...

Datenshi
7th August 2006, 10:17
Sper sa se mai trezeasca rapidul pana la meciul asta. Daca jucam ca pana acum insa, si un egal ar fi bun.

Ulio singuraticu
7th August 2006, 10:58
/hello /hello /hello FORZA RAPID!!!/hello /hello /hello
poli tim-RAPID 1-3

grande
7th August 2006, 11:01
Daca luam un punct la Timisoara ,la modul cum jucam acum ,eu zic ca este destul de bine !:)

Bega
7th August 2006, 11:03
Poli nu e Bragadiru...poate Dinamo 2.:) :) :) Sunt curios sa vad reintalnirea dintre Iancu si Lucescu . Oare l-a iertat Iancu pe Razvan si va fi pace? Asa , ca intre doi rapidisti?

Sper sa nu-si revina Rapidul tocmai in meciurile importante.

Off-topic: Poli nu are cum sa fie Dinamo 2. Poate Dinamo este Poli 3.

De regula, echipa intaia alege jucatorii cei mai buni de la satelit, nu invers. Noi pina acuma asta am facut, am ales. Alexa, Grigorie, Plesan si, poate, Niculescu.

malexoid
7th August 2006, 11:26
...cfr & tim :rosu: trebuie sa zbrobeasca capitala sezonul astaa!

fii amabila cfristo, si lasa jignirile...nu alatura numele timisoarei, lasa o pauza mare intr-e ele.
avem tot respectul pentru minunatul oras transilvan, pentru U, pentru cultura si civilizatia clujului...
desigur exista si exceptii, de ex: cfr, funar...

Revenind asupra meciului, avem o revansa in fata rapidului, Cartu are cate ceva de demonstrat/confirmat, tribunele vor fi arhipline, speram ca si CVUCS si celelelte factiuni sa fi gasit o solutie mai inteleapta...
In mod normal, victoria nu ne poate scapa!
2:1 e pronosticul meu

Blaugrana_shark
7th August 2006, 11:37
sincer cred ca bate Poli...adevaru e ca Rapid a jucat penibil in primele 2 meciuri...2-0 Poli

zeoos
7th August 2006, 11:43
O caruta de jucatori au trecut pe la Timisoara<buni dupa nume> si un car de bani a plecat din visteria clubului.Au avut si un nume greu pe banca de rezerve in persoana lui Hagi.rezultat 0.
Cea mai inteligenta miscare a d-lui Iancu a fost aducerea la club a d-lui Catenacio care a dat o fata noua Timisoarei.Sunt un suporter stelist si vreau sa spun ca in acest moment simt in Poli o amenintare la adresa Stelei.Cu un antrenor care stie sa se apere cel mai bine din tot fotbalul romanesc si cu valori individuale in gen Caramarin,Grigorie(sa moara caini de ciuda),Cristea(a dat pasa de gol) Timisoara o bate pe Rapid cu 1 sau 2 -zero.

forza viola :yeah:

Sorin Blaj
7th August 2006, 12:04
sincer cred ca bate Poli...adevaru e ca Rapid a jucat penibil in primele 2 meciuri...2-0 Poli
Nu stiu daca a jucat penibil, dar se poate spune ca a jucat destul de slab. Sunt sigur insa ca acest aspect nu il va face pe Cartu sa se culce pe o ureche si va pregati meciul pentru a castiga. Norocul lui Poli este ca prinde Rapidul intr-o perioada de cautari. Aduceti-va aminte de anul trecut, cand in tur Rapidul nu reusea nimic in deplasare, in schimb in retur, cand s-au pus la punct relatiile de joc, nu le-a prea stat nimeni in cale.

atdi
7th August 2006, 12:42
1-0 pt Poli

Vlad
7th August 2006, 13:25
sper sa bata Poli, joaca si acasa
2-0

Angel66
7th August 2006, 13:38
din cate vad pe aici au postat numai "dusmani"!mai rapidisti ...ce faceti?sa fim mai optimisti...ce naiba?echipa noastra nu e vaslui,jiul sau pandurii!e RAPID!avem forta sa batem pe oricine!/hello /hello

jas2002ro
7th August 2006, 13:59
Pai rapidistii oricat de mult ar scrie pe forumuri nu prea pot influenta jocul echipei. Nu ne ramane decat sa speram ca va fi mai multa claritate in joc si baietii vor fi ceva mai calmi caci in ultimul timp au fost preocupati mai mult de confruntari extrafotbalistice.
Pronosticul meu? Meci de 1x2, orice se poate intampla.

stefy_deva
7th August 2006, 14:02
Meci greu si important, dar spre ca jucatorii sa dea tot ce pot pe teren si sa castige!!!

pronostic 2-1 pt Rapid

kain
7th August 2006, 14:38
Meci important pentru RAPID. Se poate intampla orice.. FORZA RAPID :D

dx2iu
7th August 2006, 15:33
Rapid are fortza de a castga la timisoara
3-1 pentru rapid, exact ca sezonul trecut
:yeah::yeah::yeah:

WOLF_ULTRAS
7th August 2006, 15:34
poli tim 2-0 rapid :)

me
7th August 2006, 16:44
A cam trecut ceva vreme de cand Poli n-a mai batut acasa "echipele Mari" din capitala. cred ca e cam timpul s-o faca. 1-0 cred eu, Cristea

Corozivu
7th August 2006, 16:49
Echipa incropita a timisoarei mai are de luat multe vitamine ca sa bata o echipa din Bucuresti, poate doar pe dinamo... oricum Poli - RAPID 0 - 1

deep purple
7th August 2006, 16:51
Sa-nteleg ca Rapidul nu si-a luat vitamnele cand a luat 3-0 de la Poli chiar in Giulesti?

tu26dor
7th August 2006, 17:08
rapid ar trebui sa invinga dar timisoara se va simti umilita dac pierde si cu rapidul. meci egal cred.

Dei
7th August 2006, 17:13
rapid ar trebui sa invinga dar timisoara se va simti umilita dac pierde si cu rapidul. meci egal cred.

Cu cine a mai pierdut Timisoara in campionatul asta?

crissis
7th August 2006, 17:17
Daca timisorenilor nu li se urca la cap victoria de la Pitesti vor face o figura frumoasa si poate se vor impune.Poli Tim-Rapid X

Elphax
7th August 2006, 17:28
bate POLI asa:
- ca sa-i dea peste nas lui lucescu care s-a folosit de Timisoara in conflictul cu copos
- ca sa-i mai domoleasca pe astia din bucuresti care se cred 'frati mai mari'
- ca sa isi spele pacatele fata de suporteri
- ca e echipa mai buna
- ca asa vreau eu ... :D

si bate cu 2-1 !

Larel
7th August 2006, 19:00
Daca Rapidul nu isi revine chiar in meciul asta vom castiga cu 1-0
altfel .. va fi 2-1.. :)

Hai Poli !!!!!!

boosaw
7th August 2006, 19:04
linistit bate poli la 2 goluri... pasarelele stiu sa dea din aripi si atat.... sunt varza sezonul asta... + acum au un nou killer... sapunaru stie bine sa dea cu capul... in gura adversarilor.... Poli - Rrapid 3-1

luciano_1644
7th August 2006, 19:59
Rapidul e mai buna decat Poli,desi acum se afla in pasa mai proasta.Timisoara desi a batut la Pitesti,personal nu m-a incantat.Pitestiul a jucat penibil de slab si era culmea sa nu fie batut.Poli-Rapid 1-3,asa ca-n primavara!;)

Universal
7th August 2006, 20:09
nu va c&#228;stiga nimeni,ori se vor marca 2 , 4 sau nici un gol 0-0 1-1 sau 2-2

Elphax
7th August 2006, 20:16
linistit bate poli la 2 goluri... pasarelele stiu sa dea din aripi si atat.... sunt varza sezonul asta... + acum au un nou killer... sapunaru stie bine sa dea cu capul... in gura adversarilor.... Poli - Rrapid 3-1


killeru nostru e mai tare :drak: ALEXA

Universal - mai ai multe poze? :D

Universal
7th August 2006, 21:00
c&#228;te vrei, sper s&#228; fie un match bun

six
7th August 2006, 22:00
Sunt un suporter stelist si vreau sa spun ca in acest moment simt in Poli o amenintare la adresa Stelei.:;) Aleluia ce frumos vorbesti :D ,cat despre meci PRONOSTIC NORMAL SIGUR UNU.....ceao ;) ;) ;)

STEAUA-MANIA
8th August 2006, 00:14
Un meci intre "frati" sau nu..poate puneti de o cearta:)
Bate poli din bragadiru,ah,scuze,poli timisoara :D 2-1

adygrassoo
8th August 2006, 01:55
Desi am votat x ,sper sa bata Rapid....Doar e cea mai buna echipa din Romania la ora actuala.....(Locul 9-UEFA???)

arad80
8th August 2006, 02:40
sper sa bata vecinii...pronostic poli-rapid 3-1

Universal
8th August 2006, 03:46
Zper Intr/un 1.osau 1/1

be@
8th August 2006, 12:18
Ati vazut, mai banatenilor, ce vrea sa faca dragul de olaroiu? Sa il ia pe Ovidiu Petre. E un mizerabil, si asa va fi toata viata lui.

tuxie
8th August 2006, 12:45
De parca O.Petre ar fi cine stie ce mare jucator. Nu asta conteaza, la urma urmei, ci ca apeleaza Olaroiu la metode de milog. Daca face figura asta, sa te tii huiduieli pe el cand mai apare pe-aici.

adi_cta
8th August 2006, 12:48
Nu Olaroiu ci MM umbla cu mishmmashuri.
Si asta este un lucru bun care motiveaza jucatorii, O.Petre nu poate face performanta la Timisoara. Poate are si el pretentii.

dede
8th August 2006, 13:02
nu ma astept ca poli sa-si doreasca sa castige la fel de tare cum a facut-o cu Steaua :mda:
2-1 pt rapid

adi_cta
8th August 2006, 13:04
Cu Steaua eu nu am vazut nici o dorinta de a castiga din partea lui Poli.

Jerry20cm
8th August 2006, 13:08
merg pe un 1x la meciul asta.

be@
8th August 2006, 13:35
Nu Olaroiu ci MM umbla cu mishmmashuri.
Si asta este un lucru bun care motiveaza jucatorii, O.Petre nu poate face performanta la Timisoara. Poate are si el pretentii.

Hai, ma , las-o balta. Ce naiba ? Tu chiar nu-ti dai seama ca totul se face la dorinta antrenorului ?

malexoid
8th August 2006, 13:54
toti trei: jj, mm si olaroiu sunt aceeasi treapa (adica cea mai joasa).
atata doar ca il baga mereu la inaintare pe amaratul ala, care oricum nu se poate murdari mai tare decat este...
din cate stiu, Ovidiu Petre are contract pana in 2008, cu alte cuvinte nu pleaca din Timisoara numai daca conducerea noastra vrea!

jas2002ro
8th August 2006, 14:20
In general actiunile conducerii Stelei sunt la un nivel la care nu ma cobor si nu merita nici un fel de comentarii, dar in cazul asta chiar nu inteleg de ce Olaroiu e vinovat pentru ca isi doreste un jucator de la alta echipa. Daca venea Ajax si il vroia pe Ovidiu Petre, nu cred ca se punea problema ca e o "actiune miseleasca".
malexoid, un jucator nu poate fi tinut cu forta. Petre poate sa-si rezilieze contractul si probabil va trebui sa scoata ceva bani din buzunar daca prevede contractul asa ceva in cazul rezilierii.

the lion king
8th August 2006, 15:08
sper sa fie un 3-0 sec pt POLI si sa se termine odata cu rapidu asta ca m-am cam saturat de sapunaru si razvanel .OUT!!!!

malexoid
8th August 2006, 16:23
In general actiunile conducerii Stelei sunt la un nivel la care nu ma cobor si nu merita nici un fel de comentarii, dar in cazul asta chiar nu inteleg de ce Olaroiu e vinovat pentru ca isi doreste un jucator de la alta echipa. Daca venea Ajax si il vroia pe Ovidiu Petre, nu cred ca se punea problema ca e o "actiune miseleasca".
malexoid, un jucator nu poate fi tinut cu forta. Petre poate sa-si rezilieze contractul si probabil va trebui sa scoata ceva bani din buzunar daca prevede contractul asa ceva in cazul rezilierii.

asa e cum spui tu
am cautat sa ma informez mai bine, petre a refuzat sa semneze prelungirea, si folosindu-se de nush care reglementari din 2006, poate pleca.
scuze tuturor pe care i-am indus in eroare cu postul meu anterior !

Zax
8th August 2006, 16:36
asa e cum spui tu
am cautat sa ma informez mai bine, petre a refuzat sa semneze prelungirea, si folosindu-se de nush care reglementari din 2006, poate pleca.
scuze tuturor pe care i-am indus in eroare cu postul meu anterior !

te iertam . plus de asta nu sunteti voi in masura sa vorbiti de moralitate, tocmai l-ati furat pe Niculescu de la Dinamo...;)

Benny
8th August 2006, 16:38
plus de asta nu sunteti voi in masura sa vorbiti de moralitate, tocmai l-ati furat pe Niculescu de la Dinamo
Alex, tu esti?

dardar_3
8th August 2006, 17:38
Mi-as dori un egal dar o sa bata Poli ca Rapidul nu prea are lot de primele 2 locuri...:D

the lion king
8th August 2006, 18:58
sa-i bata odata cu cat or vrea numai sa-i bata ca prea toata ziua rapid in sus rapid in jos,sa-i dea TIMISOARA o lectie lu lucescu ala parsiv ca tacsu ca el a inventat blaturile in Romania.FORZA POLI!!!!!La urma urmei ce tot o dam cu astia din giulesti ca tot bucuresteni sunt.Pe eiiiiiiiiiii!!!!!!!Hai POLI!!!!

Larel
8th August 2006, 20:30
Se pare ca Niculescu totusi nu ajunge la Poli... nu ii da voie tata Rednic si mamica Borcea.

crissis
8th August 2006, 20:51
Rapid va lua bataie la Timisoara

crissis
8th August 2006, 20:53
te iertam . plus de asta nu sunteti voi in masura sa vorbiti de moralitate, tocmai l-ati furat pe Niculescu de la Dinamo...;)

/hello Timisoreni au luat teapa cu Niculescu, nu mai este de vinzare cel putin pina in iarna /hello

Cra10veanu
8th August 2006, 22:23
si asa e casat niculescu, nu e mare pierdere nici pt dinamo nici pt poli. Mai are un an doi ca dupa aia il reprimim, dar la Primavara :D
crissis: cu tot cu asa-zisa tapa de care pomenesti, poli bate tot rapiduletzu :D

delaparis
8th August 2006, 22:58
Lasa mai ca e bun totusi ... E singurul care da gol :D

the lion king
8th August 2006, 23:03
eu jur pe orice ca ,niculescu ,in sinea lui si in inima lui e LEU adevarat.chiar daca l-am facut tradator si l-am injurat pt mine ranane un simbol al Craiovei din ultimii ani si poate cel mai bun atacant din tara.

Angel66
9th August 2006, 00:04
sper sa fie un 3-0 sec pt POLI si sa se termine odata cu rapidu asta ca m-am cam saturat de sapunaru si razvanel .OUT!!!!


mai sa fie!!acum cu noul program,k doar erati obisnuiti sa va treziti dimineata:D ,ati si inceput voi,oltenii, cu figurile...auzi..:happy s-au saturat ei de Razvan si Sapunaru..:happy mai bine uitati-va la ei...k aveti ce invata!joaca in cupele europene...:evil: de obicei transmite tvr sau antena 1...v-am zis k sa nu pierdeti meciurile! :D
noi ce sa mai spunem de mititelu?:D asta e terminat saracu'...

the lion king
9th August 2006, 00:12
cine a stat in B 10 ANI????nu cumva e tocmai invers?voi vorbiti?shit!!!!

Angel66
9th August 2006, 00:24
cine a stat in B 10 ANI????nu cumva e tocmai invers?voi vorbiti?shit!!!!

sa-ti spun ceva...respect trecutul,astept sa vad ce-mi rezerva viitorul...dar TRAIESC IN PREZENT!!!iar prezentul este urmatorul...Rapidul este o echipa de top in romania,care a jucat f bine in europa si a reusit sa elimine adversari pe care calculele ii dadeau invingatori siguri!Rapidul este o echipa care se bate la titlu in fiecare an!de craiova ce sa zic....o nou-promovata...e drept, 1 an...dar si cat a stat in A nu prea a mai facut cine stie ce de ani buni!traiti din amintiri!

hai sa terminam!topicul este despre Rapid-poli!vb la Rapid-craiova peste cateva etape!

STEAUA-MANIA
9th August 2006, 00:45
Desi am votat x ,sper sa bata Rapid....Doar e cea mai buna echipa din Romania la ora actuala.....(Locul 9-UEFA???)
Ciudat clasamentul uefa...inter a terminat pe locul 1..lol saracii aia au castigat cupa italiei,au fost eliminati in 1/4 CL si au terminat la 15 pct de AC MILAN..asa ca nu as pune atata baza pe clasamentul Uefa..

ottysh0r
9th August 2006, 01:29
Asta e un meci de 1x2....ramane de vazut cine poate mai multe ;)

P.S: msj pt Poli: "pe Niculescu nu o sa-l vedeti niciodata la voi la Timisoara, Clau e caine pana la moarte !" :d

cap
9th August 2006, 02:19
bate timisoara cu 1-0 ce naiba e cartu unul dintre cei mai buni antrenori romani

magica_steaua
9th August 2006, 02:24
locul 9(uefa)???????????voi ganditi ???bine ca nu e pe primul loc eu zic ca asa ar trebui ce conteaza chelsea,milan,barcelona,arseenal,liverpool........ rapedul e echipa da valoare nu??????

magica_steaua
9th August 2006, 02:25
daca s-ar putea sa nu ia nimeni nici un punct la meciul asta ar fi perfect

THE HUN
9th August 2006, 02:37
daca s-ar putea sa nu ia nimeni nici un punct la meciul asta ar fi perfect
Oare sa fie primele semne ale fricii care a lovit suporterul stelist vis-a-vis de contracandidate?Cam asa cauta afara gandirea unor suporteri ros-albastrii.Cred si sper in pronostic `1.(si maine si duminica)

magica_steaua
9th August 2006, 02:41
eu sper sa ajunga si poli timisoara in liga I ,au sanse anul asta au serie usoara in Liga III,cat despre derby-ul bucurestean crde ca va castiga aek bucuresti

B0gdaaaN
9th August 2006, 02:57
Rapidul in primele etape nu a mai jucat ce a jucat anul trecut cand ii avea in echipa pe Nicolae si Moldovan....pronosticul meu 1x

Telespan
9th August 2006, 06:00
cine a stat in B 10 ANI????nu cumva e tocmai invers?voi vorbiti?shit!!!!
..pai Rapidu nu facea parte din M.I,MAN ,Seco sau din Scormonesti.......Studentesc.......si de-asta a stat in B zece ani ,dar acuma va tot batem la pas cu toate INTERNELE VOASTRE si cu toti arbitri vostri.....:evil:

PS-Batem la Timisoara cu 2-1...FORZZA RAPID!!!!!!!!!!

Ginxler
9th August 2006, 06:05
eu sper sa ajunga si poli timisoara in liga I ,au sanse anul asta au serie usoara in Liga III,cat despre derby-ul bucurestean crde ca va castiga aek bucuresti

Lasa, daca pierde aek bucuresti-ul meciul asta , inseamna ca anul asta campionatul tot cu blaturi si marshavii il castiga armata romana, gresesc eu pe undeva?
Anyway , chiar nu ma intereseaza ce se intampla in ograda altora, cat despre Niculescu, eu personal mi-as dori sa ajunga la Timisoara, doar ii cel mai bun atacant din tara , mai 1-2 ani te poti baza pe calitatile lui :)
Cat despre Cartu si Cristea , cu siguranta vor faca treaba buna , si daca nu vor face , antrenorul se poate schimba comform obiceiului in iarna :)
On Topic , sper sa bata Poli , pt. ca are toate sansele unei victorii la scor zic eu.
Sper sa nu fi jignit pe nimeni, toate cele bune tuturor. Ciau.

Ammadeus
9th August 2006, 06:17
sper la un egal intre azilul de dinamovisti si eterna sperantza rapid;

Ginxler
9th August 2006, 06:18
sper la un egal intre azilul de dinamovisti si eterna sperantza rapid;

=> Dinamo = centru de refugiu pt. Olteni ?

the lion king
9th August 2006, 10:36
pai si poli ce e acu?

SILVIU99
9th August 2006, 13:46
=> Dinamo = centru de refugiu pt. Olteni ?


vezi ca la noi nu mai e decat un oltean CLAU ....mai multi sunt la voi....dar pana la urma olteni au facut treaba buna la DINAMO:P

Marius DG
9th August 2006, 13:56
Ati vazut, mai banatenilor, ce vrea sa faca dragul de olaroiu? Sa il ia pe Ovidiu Petre. E un mizerabil, si asa va fi toata viata lui.
Dece crezi tu ca e mizerabil? ptr ca trage de jucatorii care crede el ca sint buni ?hai sa fim seriosi,orice antrenor ar face acelasi lucru ..el il cunoaste f bine pe ovidiu...mie personal nu mi sa parut scos din sarite ...dar se prea poate sa aiba ceva stofa.cred ca de data asta ai incurcat-o cu amindoua favorite ale tale .

PS Simbata cu cine ti ?( dinamo )...sau schimbi culorile la pauza ?

gheorghe
9th August 2006, 15:31
Cred ca de data aceasta bate Poli. :yeah: Avem fotbalisti, avem valoare, avem antrenor dar...mai presus de toate, pentru prima data avem ECHIPA:ok: Pronostic: 1-0.Bateeem!!!:yeah:


te iertam . plus de asta nu sunteti voi in masura sa vorbiti de moralitate, tocmai l-ati furat pe Niculescu de la Dinamo...;)

Magica, te-au banat astia si ai revenit icognito?:rosu: Baiatule, mai ia si tu o pauza, un pahar de apa, o maslina, o...ce vrei tu si mai lasa pe POLI in pace.:headbang:

Benny
9th August 2006, 15:58
pai si poli ce e acu?
Din cate am aflat, oltenii se simt in mod traditional bine (a se citi ca acasa) la Timisoara, asa ca nu anticipez probleme.

atdi
9th August 2006, 16:02
Din cate am aflat, oltenii se simt in mod traditional bine (a se citi ca acasa) la Timisoara, asa ca nu anticipez probleme.

Ai dreptate. Si eu am locuit in Timisoara 9 ani de zile si m-am simtit excelent.

magica_steaua
9th August 2006, 17:36
mah gheorghe tu esti chiar obsedat de magica steaua peste toti sunt magica steaua cine nu-i da dreptate lui gheorghe e magica steaua esti penibil

the lion king
9th August 2006, 17:37
pai si ce,am zis eu ca nu s-ar simti ca doar exista si o vorba cum ca oltenii ar fi peste tot acasa,nu baietii aia din giulesti,dar in inima tot CRAIOVA ramane.

daca steaua e magica cicciolina e virgina...

Ianus
9th August 2006, 18:12
mah gheorghe tu esti chiar obsedat de magica steaua peste toti sunt magica steaua cine nu-i da dreptate lui gheorghe e magica steaua esti penibil

Nici nu trebuie sa cautam prea mult ca sa ne dam seama cu cate nume intri pe acest thread:evil: Lasa-te de scris, pentru cei ca tine exista lopata, tarnacop, alte chestii de genul acesta:yeah:

gheorghe
9th August 2006, 18:15
mah gheorghe tu esti chiar obsedat de magica steaua peste toti sunt magica steaua cine nu-i da dreptate lui gheorghe e magica steaua esti penibil

Stai in grota ta si totul va fi bine...:rosu:

magica_steaua
9th August 2006, 18:20
ianus si gheorghe semanati ca doi frati.....ai fost penibil la faza asta sa intri cu alt user si sa exprimi aceeasi idee

jas2002ro
9th August 2006, 18:25
Va rog sa incetati offtopicul.

Datenshi
9th August 2006, 19:13
Va rog sa incetati offtopicul.

Va rog si eu oficial, altfel trec la cartonase.

delaparis
9th August 2006, 19:45
ianus si gheorghe semanati ca doi frati.....ai fost penibil la faza asta sa intri cu alt user si sa exprimi aceeasi idee

Lasa sa continue ;) Se vezi ce curatenie se va face in curind cu toate clonele astea .... te asigur!
Am atentionat de citeva ori pe forum si nu s-a luat inseama ... unii chiar au patit-o deja.

cristian75poli
10th August 2006, 13:55
1 SOLIST

"POLI" - CAMPIONII!!!

the lion king
10th August 2006, 13:55
eu am mai spus,daca steaua e magica cicciolina e virgina.

tuxie
10th August 2006, 13:56
cristian75poli: nu e mai simplu sa-l ignori? Eu m-am plictisit deja sa-l bag in seama.

crissis
10th August 2006, 17:52
PoliTimisoara- Rapid 2-1.:yeah:
Copos :headbang: isi musca miinile de ciuda ca nu l-a lasat pe Lucescu sa plece la Timisoara .:evil: :evil: :evil:

the lion king
10th August 2006, 17:54
asa crissis,vad ca ai inceput sa te dai pe brazda.Bravo,PRIETENE!!!!!

six
10th August 2006, 19:19
sa-i bata odata cu cat or vrea numai sa-i bata ca prea toata ziua rapid in sus rapid in jos,sa-i dea TIMISOARA o lectie lu lucescu ala parsiv ca tacsu ca el a inventat blaturile in Romania.FORZA POLI!!!!:) Fi sigur colega ca asa o sa facem.....:D

the lion king
10th August 2006, 20:10
Cartu ii distruge pe tziganei.

cristian75poli
10th August 2006, 23:03
cristian75poli: nu e mai simplu sa-l ignori? Eu m-am plictisit deja sa-l bag in seama.

Tot incerc sa nu-l mai bag in seama dar cand vad ce aberatii scrie nu ma pot abtine sa nu-i spun cateva...castigam usor meciul cu Rapid, dupa ce am vazut cum au jucat in aceasta seara.

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

SILVIU99
11th August 2006, 00:27
poli va castiga meciul cu rapid care vine la timisoara cu moralul la pamant dupa esecul de la sarajevo

deep purple
11th August 2006, 05:08
poli va castiga meciul cu rapid care vine la timisoara cu moralul la pamant dupa esecul de la sarajevo


Iar cu Niculescu in atac, sansele cresc considerabil. :D

Elphax
11th August 2006, 08:54
niculescu inca nu a venit, poate nici nu vine, sa vedem cum ramane cu cei doi de la national...

the lion king
11th August 2006, 09:05
vine sigur ca nu mai are viata buna la dinamo,primiti-l bine si o sa dea o carutza de goluri in .....CHAMPIONS LAEGUE,ca la dinamo...nici o sansa.

grande
11th August 2006, 10:24
Daca jucam in continuare asa ,cred ca Timisoara ne strica si golaverajul !:ciocan:

the lion king
11th August 2006, 10:25
pai nu sunteti voi aia bunii?se poate?

Kroenan
11th August 2006, 11:24
Interesant meci... Rapid isi intalneste fratiorii mai mici.:D
Pronosticul ar fi 2 solist, dar tinanad cont de `normala` cadere a `granzilor` acesta devine X

NY_giants05
11th August 2006, 11:24
Rapidul a inceput slab campionatul. Au 4 puncte luate greu in fata unor echipe slabe. Poli va face un meci bun si va invinge cu 2-1.

pacat de rapid...nu mai e echipa din sezonul trecut

the lion king
11th August 2006, 11:42
POLI si rapid nu sunt frati,ca si ei sunt din bucale iar POLI e anti bucuresti!!!

atdi
11th August 2006, 11:48
Crede va fi o victorie la 2 goluri diferenta pt Poli. Se pare ca Rapidul e inca in vacanta, dar sper sa-si revina pana la meciul retur din UEFA.

DannyRAPID
11th August 2006, 13:31
Va fi un meci tara Duminica la Timisoara dar cu siguranta RAPID va bate cu 2 - 0 (gol Pele Buga & Iannis Zicu) --==Forza RAPID==--

VLAD@SIN
11th August 2006, 17:19
bate poli! 3-0......

luciano_1644
11th August 2006, 17:22
Dupa infrangerea de ieri a Rapidului,imi intaresc pronosticul: Poli-Rapid 1-3!

m4st3r
11th August 2006, 17:36
hmmmm...3-1 pt rapid nu cred k va mai fi, numa` dak Badoiu care il inlocuieste pe Olah nu va face un meci bun...dar in rest nu prea cred, Cartu stie ce are de facut in aparare!!!Problema la POLI e atacu`, pt k vom ramane cu ce avem aku, pt k nici cainele nu mai vine si la student nici nu vreau sa ma gandesc(Bucur) deci eu sper la un 1-0 pt POLI(Mehmedovici cu capu` :))) numa` bine

six
11th August 2006, 19:21
Daca jucam in continuare asa ,cred ca Timisoara ne strica si golaverajul !:ciocan::P :P :P ce sa faci???ghinion......:D

Seldon
11th August 2006, 19:34
Egal. Cartu e coleric, ar putea face minuni sau mari tampenii. Cred ca de data asta nu va face nici de unele si nici de altele iar un rezultat egal ar multumi ambele echipe. Pacat ca jocul nu e programat peste o luna-doua, sa isi intre in forma maxima.

Elphax
11th August 2006, 20:21
e coleric? ce are asta cu stilul de antrenorat? :headbang:

cip_81
11th August 2006, 21:16
Si un rezultat de ultima ora di Liga a 3-a:

Viitorul Insuratei - Poli Timisoara 3-1

Sa vedem ce va face si a doua echipa a Timisoarei cu Rapid.

Seldon
11th August 2006, 21:47
e coleric? ce are asta cu stilul de antrenorat? :headbang:
Pai are, ca se aprinde repede, isi pierde calmul si ar putea sa nu judece corect in unele situatii. Dar tot colericii pot face si unele mutari care ar parea nebunesti, dar se dovedesc in final castigatoare. Temperamentul influenteaza mult modul in care faci ceea ce faci.

maxx1923
11th August 2006, 22:03
[QUOTE=magica_steaua;745360]ce stii tu de bragadiru??????nici nu stii la ce m-am referit dar iti dai cu parerea .....nici acum nu-mi dau seama cum de am putut sa-i spun baiatului care sta langa razvan("unicat ca eminescu") ca e lautar,sau lui maftei ,sau chiar unicatului lui eminescu,de gigi corsicanu ce sa mai zic,sau de "nico"

Bai copile,stai calm ca daca numaram "porumbeii"iesiti pe locul1 detasat.Vad ca pui pe lista suporterii sau pe NICO. Daca si NICO e rrom......atunci va umpleti de ridicol.Numele:marcel raducanu,panait,barbu(magiun),lacatus(emblema voastra),aliuta,ilie dumitrescu ,danciulescu,petre marin,cristocea,banel spun ceva? Toti acesti "porumbei"AU JUCAT LA sTEAUA.Hotii striga hotii si tiganii ....au avut si vor avea mereu......Chiar nu va dati seama cat sunteti de ridicoli?
Lautarii cui ii cantau la masa,lui Copos sau jj?cine arunca cu bani la lautari,Copos sau jj?Ciocul mic stelistilor.FORZZA RAPID

resita
11th August 2006, 22:37
bate timisoara 1-0 :ok:

rapid :no: nu a aratat nimic in ultimul timp

Sergio_D
11th August 2006, 22:50
Recunoaşteţi, Rapidul nu joacă mai nimic de c&#226;nd a &#238;nceput sezonul...

rapidashul
12th August 2006, 03:01
Cam ai dreptate sergio,eu sper sa ne revenim cat mai repede ca se ingroasa gluma,si anul trecut am avut un inceput greu dar am resit sa ne revenim.Poate meciul cu Poli va insemna revenirea :D,cel putin asa sper.

Cra10veanu
12th August 2006, 05:00
poti sa ramai cu speranta :D bate poli cu siguranta :evil:

Telespan
12th August 2006, 05:03
...de unde esti asa sigur k bate POLI?

Ginxler
12th August 2006, 05:34
Pentru ca tot ce s-a aratat pana acuma in meciurile oficiale, o indreptateste pe Poli sa fie favorita ... d00h :D

dorryn
12th August 2006, 05:36
bate rapidul.clar..

Ginxler
12th August 2006, 05:38
Dar macar daca ne bate , sa ne bata cu 3-0 , meci de neprezentare , daca tot sunteti atat de valabili :)

me
12th August 2006, 07:56
2-0 Poli, bucur si grigorie..ca la arges am zis tot 2-0 si ca marcheaza tot astia doi..poate asa iese izvoreanu golgeter..:))

adymax
12th August 2006, 08:25
bate Rapid cu 2-1 iar papagalii violeti se pregatesc de matineu :no:

Elphax
12th August 2006, 09:32
cel mai tare post de saptamana asta... ha ha ha ha
vezi-ti de steaua ta! (si de stelutza lui lacatus)

81bor
12th August 2006, 11:07
Sa castige cine e mai tare. sa fie spectacol. HAI Fotbal, Hai Poli, Hai Rapid.
pronostic: 2-2

Ammadeus
12th August 2006, 11:07
...daca nici acum nu bate azilu' de dinamovisti, atunci cand? rapid e umflata de presa, vicleanu' trebuie sa reia convorbirile pe celular cu progenitura...mai ales ca are interese financiare sub grant; daca situatzia merge prost (nici o surpriza), utecistu' cofetar, nea savarina de obor pentru bobor, trebuie sa umble la cutia cu maimutze, sa faca puncte la concurentza directa cu ciobanul corupator; 1-1

funny_eduard
12th August 2006, 11:11
Nu se dau nici un gol in meciul asta....nici no sa fie interesant...o sa se ia la bataie toti jucatorii....O sa fie macel

Parerea mea!!!;) ;) :rolleyes:

grande
12th August 2006, 11:18
Nu se dau nici un gol in meciul asta....nici no sa fie interesant...o sa se ia la bataie toti jucatorii....O sa fie macel

Parerea mea!!!;) ;) :rolleyes:

Tu crezi ca daca la voi se intampla asa ceva ,asta este valabila peste tot ?
Avetzi voi idee , ce inseamna Fair-Play ?:headbang:

cristian75poli
12th August 2006, 12:04
bate Rapid cu 2-1 iar papagalii violeti se pregatesc de matineu :no:

Penibilule...ai uitat deja ca tb sa mergi la pecica sa vezi un meci de-al echipei tale? Matineu scrie pe spatele tricourilor voastre...cica e noul sponsor al vostru...:jerk:
Castigam cu 2 - 0!

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Sergio_D
12th August 2006, 15:27
Observaţie imparţială:
Rapidul joacă foarte slab.
Timişoara joacă din ce în ce mai bine.
Pronosticul meu: 3-1.

Pentru binele fotbalului românesc, Rapidul ar face bine să se trezească. Ar fi păcat să părăsească cupa UEFA de pe acum... :sleep:

afonlafotbal
12th August 2006, 20:44
Tu crezi ca daca la voi se intampla asa ceva ,asta este valabila peste tot ?
Avetzi voi idee , ce inseamna Fair-Play ?:headbang:

pe aici sunt multi care nu stiu ce e Fair-Play -ul , dar sa spui de Rapid ca e Fair-Play asta e deja blasfemie (ptr cei ce cred in fotbal:D ).

alex_6tm
12th August 2006, 20:52
Avem foarte multe sanse sa castigam acest meci pentru ca in momentul de fata...sau pana acum, Rapid nu a aratat nimic. Dar sa nu uitam ca in general toate echipele isi revin cu noi. Dar si daca Rapidul isi revine eu sper sa castigam si sa mergeem cu un moral foarte bun in groapa...Sper sa fie spectacol atat pe teren cat si in tribune...Forza Viola

il cappo
12th August 2006, 20:53
cred ca bate AEK cu 2-1...chefereii n-au nici o sansa ... mai mult de un egal sa nu spere...

Elphax
12th August 2006, 21:12
ma uit la FC Arges si imi par slabi (oltenii la fel). Cred ca ar trebui sa fim mai rezervati legat de forma so mai ales de forta echipei noastre

magica_steaua
12th August 2006, 23:11
bate poli 2-0 nu de alta dar am i-am bagat la pariuri

Sorin Blaj
13th August 2006, 00:50
Cred ca de meciul de maine va depinde foarte mult dezvoltarea lui Poli in turul de campionat. Daca Poli castiga maine va avea un ascendent fata de toate echipele cu care va urma sa joace, plus ca jucatorii lui Poli vor vedea ca se poate castiga si vor dori mai mult.

Ammadeus
13th August 2006, 04:35
va fi egal, 2-2

redneck
13th August 2006, 09:33
Sper sa le-o traga Poli la mitici...s-ajunga cit mai sus in campionat...dar dupa UTA !
Miticii sa plece cu 0 puncte din vest (o steaua, o rapid).

malexoid
13th August 2006, 14:50
Sper sa le-o traga Poli la mitici...s-ajunga cit mai sus in campionat...dar dupa UTA !
Miticii sa plece cu 0 puncte din vest (o steaua, o rapid).

:) da Redfighter, suna bine...exceptie un anumit pasaj, pe care sunt convins ca l-ai scris in mare graba fara sa cugeti si acuma ai remuscari...
te scuz oricum :)
Succes si voua!
Poli - Rapid 2:0

be@
13th August 2006, 15:10
Un egal, asa , fratesc. :D

malexoid
13th August 2006, 15:17
Un egal, asa , fratesc. :D

nu suntem frati cu nimeni, nu avem nevoie...
la nivel de galerii exista o oarecare intelegere (caruia nu i-am inteles niciodata rostul si sensul), dar asta nu are nici o legatura cu victoria Politehnicii de azi!

i-am gasit totusi un rost la pactul dintr-e galerii: la orice deplasare a Politehnicii in capitala, pot sta linishtit la o bere cu fularul meu alb-violet in gat in zona Giulesti-Crangshi, fara sa ma behaie vre-un suporter al unei echipe...ori sa ma schelalalie altul, al alteia :)

raja_bell
13th August 2006, 15:22
cum nu i-ai inteles rostul? pai ati fost partizani in lupta impotriva comunismului. voi, echipele mici si oropsite, vesnic nedreptatite de sistem! :D :D

six
13th August 2006, 16:19
Sper sa le-o traga Poli la mitici...s-ajunga cit mai sus in campionat...
Miticii sa plece cu 0 puncte din vest (o steaua, o rapid).:yeah: :yeah: :yeah: Asa sa fie.....Forza viola....si UTA in meciul asta :P :P :drak:

THE HUN
13th August 2006, 17:08
cum nu i-ai inteles rostul? pai ati fost partizani in lupta impotriva comunismului. voi, echipele mici si oropsite, vesnic nedreptatite de sistem! :D :D
Pai ce sa facem si noi,astia de la echipele mici,daca soarta ne-a fost potrivnica.Nu ni s-a permis sa stam la masa echipelor mari,doar voi cei nascuti fani apv-sti sunteti beneficiarii dreptului asta.Btw,cum mai merge serviciul,ala de femeie de servici,la casinoul din capitala lu' "tausenjahrige reich".

raja_bell
13th August 2006, 18:05
:happy :happy :happy
slaaaaaabut de tot, hunulica! :no: jalnica ta incercare de a ma provoca esueaza din start.
remarc insa ca iti plac femeile de serviciu. poate ai vreun exemplar la tine in familie ...

ps: vezi ca nu prea le ai cu semnele de punctuatie. te pomenesti ca nici in banca scolara nu ai avut loc ...

poli-umt
13th August 2006, 18:15
uuuu,aaaa.VIOLA!!!!Azi batem 2-1 cu sigurantza!/OLE/

THE HUN
13th August 2006, 19:18
:happy :happy :happy
slaaaaaabut de tot, hunulica! :no: jalnica ta incercare de a ma provoca esueaza din start.
remarc insa ca iti plac femeile de serviciu. poate ai vreun exemplar la tine in familie ...

ps: vezi ca nu prea le ai cu semnele de punctuatie. te pomenesti ca nici in banca scolara nu ai avut loc ...
Nu cred sa fiu ruda cu tine,cu totul ca in tinerete am mai trecut prin Tg-Mures in drum spre Bacau(never know).Apropo de punctuatie,stii care-i parerea mea vis-a-vis de remarca ta,mi se rupe.Eu am invatat sa scriu,tu invata sa citesti.

be@
13th August 2006, 19:33
Si un rezultat de ultima ora di Liga a 3-a:

Viitorul Insuratei - Poli Timisoara 3-1

Sa vedem ce va face si a doua echipa a Timisoarei cu Rapid.


:D :D :D
Sper sa v-o luati urat de tot de la Rapid. Nu de alta, dar ca sa nu va mai trebuiasca Srhoji si Abioduni.

SILVIU99
13th August 2006, 19:55
ori castiga poli ori se termina egal rapid nu cred ca are forta sa castige dar in fotbal totul e posibil

THE HUN
13th August 2006, 19:56
:D :D :D
Sper sa v-o luati urat de tot de la Rapid. Nu de alta, dar ca sa nu va mai trebuiasca Srhoji si Abioduni.
Chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu tine be@.In ultimul timp nu ai mai dedicat nici un mesaj timisorenilor,un mesaj care sa ne dea sperante in drumul nostru catre victorii.Multmim ca nu ne-ai uitat.PS.Iar de problemele legate de Shroj si Abiodune ar fi indicat sa te interesezi la Iacov si la impresarul jucatorilor.

resita
13th August 2006, 20:03
hai poli.:ok:

tot banatul este cu voi. /hello /hello /hello /hello /hello /hello

rapid :ciocan: n-aveti nici o sansa azi.

afonlafotbal
13th August 2006, 20:18
Rapid daca nu bate pe tabela bate pe teren :evil:
Hai Viorele! arata ce sti tu mai bine :ciocan: . Nu face nimeni un poll ptr cate cartonase rosii vor fi la acest meci? :rolleyes:

afonlafotbal
13th August 2006, 20:43
Arbitrul e un simplu spectator, o sa vedem mai intai targa si apoi cartonasul:rosu:

Rapid incepe sa devina una dintre cele mai urate echipe, rusinica.

danpuric78
13th August 2006, 20:52
poli-rapid - doua echipe "umflate"- rapidse zbate de vreo 80 de ani sa iasa din anonimat iar poli - o adunatura de fotbalisti facuta pentru a spala banii patronului. pacat de suporteri.
N-o vad pe poli mai mult de trei sezoane in A.
Cu parere de rau.

poli-umt
13th August 2006, 21:13
poli-rapid - doua echipe "umflate"- rapidse zbate de vreo 80 de ani sa iasa din anonimat iar poli - o adunatura de fotbalisti facuta pentru a spala banii patronului. pacat de suporteri.
N-o vad pe poli mai mult de trei sezoane in A.
Cu parere de rau.
Cred ca esti c-am frustrat,baiete.Lasa,nu ne purta tu de grija o sa supravietuim noi./hello /OLE/ FORZA VIOLA!HAIDE POLI!:ok:

danpuric78
13th August 2006, 21:23
Cred ca esti c-am frustrat,baiete.Lasa,nu ne purta tu de grija o sa supravietuim noi./hello /OLE/ FORZA VIOLA!HAIDE POLI!:ok:
Te inteleg, e greu sa astepti ani de zile ca sa poti vedea fotbal la tine in oras. Va respect iubirea pentru poli, dar gandeste un pic- actuala poli, a aparut din capriciul (si din interesul) unuia din cei mai corupti oameni ai romaniei. Cand asta se va plictisi, sau isi va atinge interesul, gata si cu poli - se face AEk Bucuresti sau Rocar sau ce-a fost inainte.
Parca a mai avut Timisoara o echipa in A - UMT sau CFR, nu?
Pe unde e acum?
Nu e frustrare sau rautate, e doar o opinie personala

Sergio_D
13th August 2006, 21:26
poli-rapid - doua echipe "umflate"- rapidse zbate de vreo 80 de ani sa iasa din anonimat iar poli - o adunatura de fotbalisti facuta pentru a spala banii patronului. pacat de suporteri.
N-o vad pe poli mai mult de trei sezoane in A.Cu parere de rau.

Hai că este cel mai absurd lucru pe care l-am auzit astăzi. :scared:

Hai Poli cu golul ! :drak:

poli-umt
13th August 2006, 21:32
@danpuric78 - CFR Timisoara nu a fost nicio data in A,UMT a fost 1 an in A acum e in C seria a6a.Nu am asteptat ani ca sa avem echipa in A,cind la noi erau echipe in A tu cu siguranta nu erai pe lume,nu numai echipe erau ci si campioane,ai auzit vreo data de CHINEZUL TIMISOARA sau de RIPENSIA TIMISOARA daca nu intreabati bunicul sau tatal.Atunci nu era fotbalul minjit de ASA ARMATA(STEAUA) si DINAMO.Cu respect pt. opinia ta personala!

danpuric78
13th August 2006, 21:43
@danpuric78 - CFR Timisoara nu a fost nicio data in A,UMT a fost 1 an in A acum e in C seria a6a.Nu am asteptat ani ca sa avem echipa in A,cind la noi erau echipe in A tu cu siguranta nu erai pe lume,nu numai echipe erau ci si campioane,ai auzit vreo data de CHINEZUL TIMISOARA sau de RIPENSIA TIMISOARA daca nu intreabati bunicul sau tatal.Atunci nu era fotbalul minjit de ASA ARMATA(STEAUA) si DINAMO.Cu respect pt. opinia ta personala!
Nu am nimic cu istoria timisoarei si cu campionatele castigate cand fotbalul era un joc ce mergea dupa un gratar. Nu am dreptul sa atac nici statisticile nici istoria si nici numa dau in vant dupa fotbalul lui ASA Armata si Dinamo. Dar actuala Poli - unde era in urma cu trei patru ani? Stii cumva cand a promovat Poli din B in A? prin ce fuziuni - aranjamente?
Ce e acuma? O masina de spalat bani, o chelsea in miniatura. De asta ma indoiesc de viitorul ei. pacat de sentimentele voastre.

HadesStar
13th August 2006, 21:45
uta-steaua 0-3
ROCAR-CFR Lautarii 1-0

parerea mea....

Sergio_D
13th August 2006, 21:50
Aţi luat toţi un..... pardon, o expresie în gură şi nu îi mai daţi drumul.

Poli Timişoara este Poli Timişoara. PUNCT

danpuric78
13th August 2006, 21:53
Aţi luat toţi un..... pardon, o expresie în gură şi nu îi mai daţi drumul.

Poli Timişoara este Poli Timişoara. PUNCT

Auzi, n-a vrea sa vezi un pic firurile pentru divizia B. Cam acolo ar fi locul echipei tale.:no:
Nu mai face caz aparand numele lui Poli/hello

HadesStar
13th August 2006, 21:53
zii cum vrei da palmaresu tot zam.... ma rog italianu il are si adevarata politehnica timisoara e in c ...
restu puteti zice ce vreti...
oricum galeria lui UTA e mai tare ca a voastra...
...cat despre lautari....no comment

afonlafotbal
13th August 2006, 21:54
Atentie! (sase la picioare) se pregateste moldoveanu'

poli-umt
13th August 2006, 21:59
@danpuric78-nu am ce sa mai spun,comic este ca lumea se leaga de POLI TIMISOARA si uita de alte locuri cumparate sau fuzionate de alte echipe in A(in mai mlti ani),nu dau exemple.Am impresia ca pe multi ii deranjeaza ca noi am "adoptat" o echipa fara sa avem nici un fel de prejudecati.

Sergio_D
13th August 2006, 21:59
Auzi, n-a vrea sa vezi un pic firurile pentru divizia B. Cam acolo ar fi locul echipei tale.:no:
Nu mai face caz aparand numele lui Poli/hello

Mdea... tipic. Nu mă mai obosesc, nu îţi mai explic. Pornesc din start de la prezumţia că nu se merită.
Tu ce echipă favorită ai ?

Şi... te rog să îmi explici, ce anume doreşti să spui ? (prin ceea ce am subliniat eu)

poli-umt
13th August 2006, 22:01
@hadesstar-unde e adevarata POLI TIMISOARA in C,care serie?imi spui te rog ca eu nu o gasesc.

danpuric78
13th August 2006, 22:05
@danpuric78-nu am ce sa mai spun,comic este ca lumea se leaga de POLI TIMISOARA si uita de alte locuri cumparate sau fuzionate de alte echipe in A(in mai mlti ani),nu dau exemple.Am impresia ca pe multi ii deranjeaza ca noi am "adoptat" o echipa fara sa avem nici un fel de prejudecati.
Just e ca in A s-au facut multe magarii cu locuri cumparate etc. Faptul ca s-a facut de mai multi nu inseamna ca este corect. Foarte bine ca ati adoptat o echipa fara prejudecati.
Singurul lucru e care vrea sa il zic este ca - ma indoiesc o echipa aparuta peste noapte va avea un viitor lung si luminos in fotbalul romanesc

HadesStar
13th August 2006, 22:07
o fi retrogradat si de acolo ca nu am stat sa o urmaresc

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:08
Joc destul de haotic al ambelor echipe. Un meci de lupta atat cu terenul greu cat si cu propriile erori.

poli-umt
13th August 2006, 22:09
iti spun tot eu liga a3a seria 2a si nu joaca in Timisoara desi se numeste FC POLITEHNICA TIMISOARA SA deci ca urmare pt. mine este poli cum pt. tine este POLI TIMISOARA rocarul sau bragadirul,fulgerul etc etc...

danpuric78
13th August 2006, 22:09
Şi... te rog să îmi explici, ce anume doreşti să spui ? (prin ceea ce am subliniat eu)

Mereu cu Pandurii Tg-Jiu :no:
Vrea sa-ti zic ca, daca echipa ta favorita nu mai are nevoie de suporteri, pentru ca e la adapost sub protectia lui sandu si mitica, poti sa stai linistit si nu treb sa te chinui aparandu-i pe altii.

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:10
Cred ca singura sansa de a da gol este de a suta cat mai des de la distanta.

afonlafotbal
13th August 2006, 22:11
:headbang: ratare mare a lui M.C.

HadesStar
13th August 2006, 22:12
asta e treaba ta dar palmaresul orasului timisoara e tot a lui Politehnica Timisoara si nu a lui poli timisoara- ex rocar - ex fulgeru brigadiru
palmaresul vostru e o finala de cupa romaniei si atat
restu e in C

Sergio_D
13th August 2006, 22:12
Mereu cu Pandurii Tg-Jiu :no:
Vrea sa-ti zic ca, daca echipa ta favorita nu mai are nevoie de suporteri, pentru ca e la adapost sub protectia lui sandu si mitica, poti sa stai linistit si nu treb sa te chinui aparandu-i pe altii.

Ai chef de scandal, eu nu am.
Nu apăr pe nimeni, m-am dat cu părerea.

Sănătate.

P.S.: tot nu mi-ai răspuns la întrebare.

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:12
Ocazie mare pentru Poli. Frumoasa faza.

HadesStar
13th August 2006, 22:14
lautari nu sunt pe aici ???

Elphax
13th August 2006, 22:15
iara jucam finalul de meci la 0-0, si daca iese ceva e bine, daca nu - si mai bine...
kkt de echipa, nu putem da gol cand jucam cu echipe care au cat de cat aparare...

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:15
Bucur asta este de groaza.

Elphax
13th August 2006, 22:15
asa e de cand a aterizat la TM

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:16
Emeghara a mai incercat ceva pe stanga.

HadesStar
13th August 2006, 22:18
FC ROCAR BUCURESTI - FC LAUTARII GIULESTI 0-0

castiga...STEAUA si DINAMO

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:19
Hades, vezi ca ai gresit thread-ul.

HadesStar
13th August 2006, 22:20
nu cred

neweugen
13th August 2006, 22:21
joaca careva hattrick?

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:21
nu cred
Iti spun eu sigur. Ai scris degeaba noua posturi.
Mai bine te-ai uita la joc.

Poli poate castiga pe final.

HadesStar
13th August 2006, 22:22
lautarii nu se simt discriminati rasial de rezultatul asta ???

neweugen
13th August 2006, 22:22
stiati ca acum se joaca finala campionatului mondial de hattrick intre germania si romania?

HadesStar
13th August 2006, 22:23
ma uit si la meci

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:24
Se pare ca mai este mult de munca pentru a realiza o echipa puternica. Cartu te asteapta zile grele.

HadesStar
13th August 2006, 22:25
gataaaa....
clasament final..
1. steaua
2.poli (rocar)
3.cluj
4.rapid

si mai departe

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:26
Cartu era cel mai obosit de la Poli.

neweugen
13th August 2006, 22:28
2-1 pt germania min 71

afonlafotbal
13th August 2006, 22:28
slab de tot jocul rapidului in repriza a doua, nici o talpa sanatoasa, nu tu cap in gura, moldoveanu' a intrat degeaba pe teren, ca draq mai baieti doar ati inceput asa de bine, pana si junioru' a fost mai cuminte. Bravo Rapid - castigatoarea morala a acestei partide si a altora ce vor veni.

HadesStar
13th August 2006, 22:30
da , dar dupa ce faceti egal acasa cu sarbii

daani
13th August 2006, 22:31
!!!!meci de tata jena !!!! un nivel ca si in divizia x :D :))))))))

HadesStar
13th August 2006, 22:31
:yeah:
hai cu aia mai buni in CL. eu am plecat

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:31
Joc mai haotic decat cel de azi nu am mai vazut de mult. Parca se juca biliard.

resita
13th August 2006, 22:37
bine ca sa terminat

a fost urat, plictisitor :headbang: aveam pretenti de la doua echipe care declara ca lupta pentru castigarea campionatului :evil:

albitru mai penibil nu exista :jerk:

:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:40
Resita, te contrazic, daca arbitra Tudor se termina inainte de final, ar fi fost prea putini jucatori pe teren.

danpuric78
13th August 2006, 22:41
"Meci intre doua pretendente la titlu".Stiam ca timisoara e zero dar ma asteptam mai mult de la rapid. iNCEP DIN CE IN CE MAI MULT SA CRED CA SEZOUNUL TRECUT A FOST O EXCEPTIE.

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:43
Atata timp cat Poli nu pierde cu cele trei bucurestene (Steaua, Rapid si Dinamo), lucrurile sunt ok. Sunt curios cum va pregati Sorin Cartu meciul cu Dinamo.

Elphax
13th August 2006, 22:48
pai va inlocui singurul atacant cu un fundas si va sta la cutie. daca n-a dat gol in 2 derby-uri acasa, nu cred ca va reusi ceva in groapa...

Sorin Blaj
13th August 2006, 22:56
Poate va miza pe contraatac. Apararea lui Dinamo n-a aratat prea bine astazi la Petrosani.

apparte
13th August 2006, 23:37
@danpuric78 - CFR Timisoara nu a fost nicio data in A,UMT a fost 1 an in A acum e in C seria a6a.Nu am asteptat ani ca sa avem echipa in A,cind la noi erau echipe in A tu cu siguranta nu erai pe lume,nu numai echipe erau ci si campioane,ai auzit vreo data de CHINEZUL TIMISOARA sau de RIPENSIA TIMISOARA daca nu intreabati bunicul sau tatal.Atunci nu era fotbalul minjit de ASA ARMATA(STEAUA) si DINAMO.Cu respect pt. opinia ta personala!
poli-umt,esti praf in materie de fotbal! Ia tu cateva clasamente din anii 50-60 ale diviziei A si spre surpriza ta vei gasi si Locomotiva Timisoara sau CFR Timisoara!

Liviu
13th August 2006, 23:57
Meci slab al ambelor echipe. Poli , desi condusa de un bun tactician , mi-a parut un pic dezorganizata . Rapidul demonstreaza inca o data ca este in mare scadere fata de anul trecut.
Slab arbitrajul , care a permis intrari la rupere.Iarasi nervozitate(nejustificata) la Rapid. N-am inteles ce vroia Zotta care urla de pe margine non-stop la arbitrii. Atitudinea Rapidului nu s-a schimbat si cred ca este inevitabil un nou episod ,,Helesteanu'' . Se cauta vinovati de insuccese iar acestia vor fi arbitrii sau echipele care joaca cu Steaua...:rolleyes:

malexoid
13th August 2006, 23:59
2-1 pt germania min 71

:) tu chiar esti simpatic...
spune-ne ceva si despre temperatura zapezii de pe pista

PS, cat s-a terminat? :yeah:

Sorin Blaj
14th August 2006, 00:02
Apropo de nervozitatea de la Rapid.

Cum sa fie calmi jucatorii, cand conducatorii lor (R. Lucescu, Zotta, Rada) erau pe garduri din primele minute ale meciului si nu i-am vazut niciodata sa incerce sa-si calmeze jucatorii, dimpotriva le dadeau apa la moara, sarind la arbitru.

Sorin Blaj
14th August 2006, 00:06
PS, cat s-a terminat? :yeah:
0-0 de lupta.

apparte
14th August 2006, 00:08
:) PS, cat s-a terminat? :yeah:

3-1 pt nemti!:D

Liviu
14th August 2006, 00:09
Mai grav este faptul ca jucatorii ai caror antrenori sau conducatori exercita aceasta presiune , deprind o agresivitate exagerata in joc iar odata ajunsi in cupele europene , se intampla ce s-a intamplat la Sarajevo. Iar acolo nu se reprezinta numai pe ei ci si pe Romania.