PDA

View Full Version : 21. Dragos Grigore



Mario Di Lazi
30th June 2008, 15:44
Dragoș este fundaș și se află în pregătiri cu echipa mare a lui Dinamo ...

Dogville
2nd July 2008, 18:06
Buuuuuun...l-am vazut in cateva meciuri.E fundas central si vine de la CFR Timisoara.S-a lipit si gol...deci...sa fie-ntr-un ceas bun !!!

necon
5th August 2010, 22:34
sa dea domnul sa joace titular

LoLoLo
6th August 2010, 13:40
la cum stam acum cu apararea , orice jucator e bine venit

Pedro1984
9th August 2010, 12:11
jucator de duzina ..acolo tre' un jucator de valoare macar

Leo
1st December 2012, 23:06
Dragos Grigore

Born: September 7, 1986 (age 26), Vaslui
Height: 1.85 m
Weight: 76 kg
Position: Defender
Teams: Dinamo București (#21 / Defender), Romania national football team (Defender)

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCi8qr-UJ9m8OWfACFV2iqhHfjs2BT8VboebgYsW3t-RhQNKRa

Leo
19th January 2013, 13:49
Dragoș Grigore este dorit insistent de Tianjin Teda, locul 8 în ultimul sezon din China. Fosta echipă a lui Lucian Goian a demarat deja negocierile cu Dinamo, oferind în schimbul lui "Grig" în jur de 700.000 de mii de euro. Este posibil ca afacerea să se finalizeze săptămâna viitoare.

Utilizator
21st January 2013, 18:42
Ingrijorator sa dai unul dintre putinii fundasi centrali din lot la finalul pregatirii fizice de iarna.

Nu ca ar fi Grigore stalpul apararii, dar totusi e unul dintre cei doi fundasi centrali de baza in primul 11.
Daca-l dau, or mai lua altul in schimb sau incropim cu ce avem?

Leo
23rd April 2013, 10:45
Grigore a gafat decisiv la Targu-Jiu si a fost pus de sefi pe lista neagra, dupa ce a gresit in mai multe partide importante din acest sezon. A devenit Omul Problema.

Meciurile în care Grigore a gafat decisiv în acest sezon

Brașov - Dinamo 2-2: L-a scăpat pe Batin din marcaj la golul de 1-0
Astra - Dinamo 1-0: L-a faultat în careu pe Fatai în ultimul minut, penalty-ul fiind transformat de Tembo
Steaua - Dinamo 3-1: L-a pierdut pe Szukala la ultimul gol al Stelei
CSMS Iași - Dinamo 1-1: Nu l-a blocat pe Onofraș, care a centrat la reușita lui Straton
Pandurii - Dinamo 2-0: A preluat defectuos o minge, Ibeh a interceptat și a deschis scorul

Mario Di Lazi
28th August 2013, 20:06
Dragos are o oferta de la echipa din Serie A, Hellas Verona.

Leo
2nd February 2014, 23:00
http://blogsport.gsp.ro/geambasu/2014/02/02/dragos-de-la-dinamo/

''Fundaș de meserie, Grigore este principalul executant al penalty-urilor. O altă meserie, pentru care muncește separat

Modestia veritabilă nu se antrenează. Trăiești cu ea, pur și simplu. Cea jucată cere însă multe ore de muncă. Cantonamente obositoare în fața oglinzii. O perdea de vorbe și gesturi care te arată lumii într-o lumină blîndă, atrăgătoare. Mi se pare că Dragoș Grigore intră de drept în prima categorie, a oamenilor care nu vînd o imagine falsă. Vorbim despre Dragoș Grigore de la Dinamo. Neașteptat, nu-i așa? Fundașul central de 27 de ani nu este ceea ce se cheamă un personaj cu vino-ncoa pentru presă. Nu produce declarații memorabile - mă rog, cine le mai face? -, nu participă la tot felul de tîmpenii extrafotbalistice, care i-ar asigura o notorietate greu de cîștigat altfel prin bravură fotbalistică.''

torinezu
3rd February 2014, 11:48
ne place sau nu, grig este la ora asta cel mai bun fundas al nostru.

Leo
30th March 2014, 14:27
"Steaua a fost superioara, trebuie sa acceptam realitatea. Daca stam sa ne plangem, nu are nimeni de castigat. Au jucat un fotbal bun, ne-au dominat si asta s-a vazut pe tabela. Noi suntem vinovati, pentru ca nu am reusit sa ne concentram si nu ne-am ridicat la nivelul lor.

Echipa e in reconstructie si cand cineva lipseste se vede. S-a observat si cu Pandurii si s-a observat si aseara lipsa celor doi-trei accidentati.

Dupa meci, Mister era trist, și pe bună dreptate. A incercat sa ne incurajeze oarecum, ne-a transmis faptul ca duminica avem un meci important la Petrolul. In retur jucam acasa, cum au pus ei presiune, putem pune si noi. In fotbal este posibil orice, dar este aproape imposibil sa ne calificam.

Suporterii au fost mereu alaturi de noi. Nu cred ca infrangerea cu Steaua ii va indeparta de echipa. Sunt de parere ca doar impreuna vom reusi. Le e destul de greu suporterilor, se sacrifica si ei. Dinamo nu a mai castigat de mult campionatul.

Despre un transfer in strainatate, cu totii ne dorim asta, speram sa se si intample", a spus Dragoș Grigore pentru Dolce Sport.

torinezu
31st March 2014, 13:35
mie mi-a placut atitudinea lui in meciul cu petrolul. desi a fost lovit in repetate randuri s-a abtinut sa dea o replica golaneasca. apoi, s-a vazut ca are un cuvant greu in vestiar in mom. in care stoican nu vroia sa iasa de pe teren enervat de gafele? impardonabile ale rahatului de radu petrescu: a fost cel care a reusit sa-l convinga pe antrenor sa paraseasca terenul. bravo lui!