PDA

View Full Version : Etapa 3: Pandurii - Gloria



ADelPiero
7th August 2006, 00:41
Sambata, 12.08.2006, Pandurii - Gloria Bistrita, (ora 18,00 - Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SILVIU99
7th August 2006, 00:47
meci de 1x gloria nu joaca bine in deplasare

Cristian
7th August 2006, 00:59
De obicei in meciurile in care joaca Gloria nu prea prezinta interes. bat oltenii.

Sergio_D
7th August 2006, 01:19
Aşa să fie !
Īn plus, jocul echipei mă īndreptăţeşte să cred īntr-o victorie. :P

TaciAcolo
7th August 2006, 04:16
1 clar 2-0

*Coco*
7th August 2006, 09:01
Asta e meci de 1 CLAR

resita
7th August 2006, 09:37
2-0 fara probleme

tuxie
7th August 2006, 10:36
Sper sa le-o dea la Bistriteni. Si Pandurii, si toate celelalte echipe. Echipa condusa de putregaiul ala mumificat de padureanu n-ar trebui sa mai stea in prima divizie.

Blaugrana_shark
7th August 2006, 11:48
Sper sa bata Pandurii...echipa aia de la Bistrita ar mertia sa fie desfiintata

atdi
7th August 2006, 13:14
1 - 0 pt Pandurii

Vlad
7th August 2006, 13:14
Pandurii - Gloria X
sau bat Pandurii, vad ca merge bine echipa

dorian27
7th August 2006, 13:57
Vad ca sunt multi care acuza Gloria ...nestiind evident toate faptele..
Ar trebui sa se stie ca Padureanu a dat o replica lui Netoiu cu ceva timp in urma in care il avertiza sa taca si sa nu acuze Gloria pentru a nu-l face sa spuna tot ce stie legat de blaturile pe care le-au facut impreuna.....
De cand activeaza in prima liga, Gloria si-a rezolvat atat problemele proprii cat si pe ale celorlalti (a se citi Steaua si Dinamo..ca sa mentionez doar echipele care la un moment dat au avut cel mai mult de castigat)...
Desi nu am vazut prea multe jocuri de-ale Gloriei totusi se vede mana lui Sabau, care a schimbat o echipa tarată într-una tânără şi ambiţioasă...
In acest meci judecand dupa forma de moment a echipelor balanta inclina spre o victorie la limita a gazdelor..dar mingea e rotunda si poate Gloria va profita de obosela oltenilor dupa cele 2 meciuri de foc din debutul campionatului..asa ca voi miza contrar calculelor hartiei (1-0 pentru Gloria)..asta asa ca sa moara guzganii de ciuda..

.........doar o parere de pe marginea terenului....asa ca nu puneti la inima

*Coco*
7th August 2006, 14:01
Iauzi oboseala la Pandurii ca au avut meciuri cu Rapid si Dinamo loooool
Poate vrei sa spui ca ptr Gloria ca vine de la Bistrita la Tg-Jiu si e un drum destul de lung de parcurs:sleep:
In orice caz eu zic ca batem 100%/hello

dorian27
7th August 2006, 14:42
Iauzi oboseala la Pandurii ca au avut meciuri cu Rapid si Dinamo loooool
Poate vrei sa spui ca ptr Gloria ca vine de la Bistrita la Tg-Jiu si e un drum destul de lung de parcurs:sleep:
In orice caz eu zic ca batem 100%/hello


Imi cer scuze....dar ai dreptate!!
Niste meciuri cu Rapid si Dinamo au fost doar un galop de sanatate pentru galacticii din Tg. Jiu!!!!

Cred ca eram prea obosit, de nu am vazut diferenta!!
Inca o data..imi cer scuze..pentru greseala facuta!!:)

*Coco*
7th August 2006, 15:21
Nu ma referam la asta da cum poti sa spui ca esti obosit ca doar nu jucasi 12 ore fotbal ca sa poti sa spui ca esti obosit e distanta de 1 sapt intre mecirui da`o draq de oboseala cat dureaza 1 luna:happy :happy

WOLF_ULTRAS
7th August 2006, 15:31
panduri 0-2 gloria :)

TaciAcolo
7th August 2006, 15:44
sau 3-1 ca tot sunteti si voi obisnuiti cu scoru asta:drak:

WOLF_ULTRAS
7th August 2006, 16:15
sau 3-1 ca tot sunteti si voi obisnuiti cu scoru asta:drak:

tobosarule shhhttt

Sergio_D
7th August 2006, 16:30
panduri 0-2 gloria :)

Argumente nu ne dai ? 0-2 pentru că aşa ţi-ai dori, sau cum ?

P.S.: Mai lăsaţi impresiile de genul:
tobosarule shhhttt că nu īşi au rostul.

Pe internet, toţi se dau zmei... :mda:

WOLF_ULTRAS
7th August 2006, 21:45
Argumente nu ne dai ? 0-2 pentru că aşa ţi-ai dori, sau cum ?

P.S.: Mai lăsaţi impresiile de genul: că nu îşi au rostul.

Pe internet, toţi se dau zmei... :mda:

taci ma si tu padurarule
te dai si tu moderator vai ce sati zic

crissis
7th August 2006, 21:52
Cred ca vom asista la prima victorie a Pandurilor in acest sezon. La meciurile din deplasare Gloria nu misca.:ok: pronostic 1

be@
7th August 2006, 22:21
Crezi gresit. Eu zic ca bate Gloria la " hei hei, pandurii ".
Oricum , meci foarte interesant. Cred ca or sa iasa scantei. :D

Universal
7th August 2006, 23:15
nu nvinge absolut nimeni 1-1 sau 0-0 un meci urät

crissis
7th August 2006, 23:26
nu nvinge absolut nimeni 1-1 sau 0-0 un meci urät

Ca va fi un meci plctisitor de acord dar totusi cred ca pandurii vor cistiga :ok:

TaciAcolo
8th August 2006, 01:22
Pandurii va face spectacol de la 2-0 in sus:D pe un stadion plin :P

dede
8th August 2006, 14:40
prima victorie pt pandurii...o victorie usoara
2-0

Anti_Broscar
8th August 2006, 17:59
Pandurii - Gloria 1-0 ...da' o sa fie mai plictisitor decat Craiova - Vaslui(abia astept sa vad meciu :sleep: )

dorian27
8th August 2006, 18:39
Pandurii-Gloria ...este intr-adevar un somnifer puternic; ambele echipe sunt sub media valorica a primei divizii, astfel ca mult asteptata revigorare a fotbalului romanesc, prin trecerea la sistemul cu 18 echipe ...se cam lasa asteptata!!!
Rusine FRF ca ne bagati pe gat meciuri intre echipe care nu prea au ce arata!!

TaciAcolo
8th August 2006, 19:34
ai avzut meciu ce tot vb Pandurii e de liga I si o sa salveze sezonu asta ..o sa invingem clar
Festival, festival ..Pandurii da recital/hello :P

Sergio_D
8th August 2006, 23:44
taci ma si tu padurarule
te dai si tu moderator vai ce sati zic

Nu sunt moderator, nu mă dau moderator.
Eşti pe lista mea neagră, deoarece nu am ce discuta cu semi-analfabeţii şi cu cei care sunt incapabili să se exprime īntr-un mod civilizat.

Pānă la urmă, te-am īntrebat ceva īntr-un mod politicos...

Cāt despre meci, sper să bată ai mei, pădurarii...

P.S.: Nu există pădure fără uscături.

cap
9th August 2006, 02:24
x2 :D

magica_steaua
9th August 2006, 02:29
gloria (cancerul fotbalului romanesc si sluga rapidului) nu cred ca poate spera la tg. jiu la mai mult de un egal

Ulio singuraticu
9th August 2006, 08:57
2X! :ciocan: :ciocan: :ciocan:

nechita
9th August 2006, 11:05
Sambata, 12.08.2006, Pandurii - Gloria Bistrita, (ora 18,00 - Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

eu cred k va fii un meci destul de dispututat.si cred k va iesi egal.doua echipe in constructie k mai multa experienta ptr.bistrita.dar ramane de vazut.Hai gloria:yeah:

nechita
9th August 2006, 11:08
Si ce va tot legati atat de bistrita.In afara de 5-6 echipe toate sunt mediocre.Si la urma urmei toate au facut blaturi.Ce a fost a fost.PREZEntul conteaza.

dorian27
9th August 2006, 15:44
Destul de comic cum foarte multa lume striga ''blat'' la fiecare meci al Gloriei, desi echipa s-a schimbat mult incepand cu anul trecut.
A nu se uita blatul celebru de la Cluj de anul trecut intre Cfr si Rapid.....asta ca sa nu intram prea mult in amanunte si cu alte suspiciuni(mai ales de meciurile Stelei!!)
Cat priveste ''Gloria ...ca fiind sluga Rapidului!!" nu prea inteleg cum sluga poate sa-si bata stapanul (a se vedea Gloria-Rapid 2-1(0-1 la pauza) )....dar cand afirmatia vine din partea unui stelist frustrat ca Steaua a luat-o de 2 ori de la Gloria anul trecut(ambele cu 1-0) ..se subîntelege starea de neliniste!!

atdi
9th August 2006, 16:06
Destul de comic cum foarte multa lume striga ''blat'' la fiecare meci al Gloriei, desi echipa s-a schimbat mult incepand cu anul trecut.
A nu se uita blatul celebru de la Cluj de anul trecut intre Cfr si Rapid.....asta ca sa nu intram prea mult in amanunte si cu alte suspiciuni(mai ales de meciurile Stelei!!)
Cat priveste ''Gloria ...ca fiind sluga Rapidului!!" nu prea inteleg cum sluga poate sa-si bata stapanul (a se vedea Gloria-Rapid 2-1(0-1 la pauza) )....dar cand afirmatia vine din partea unui stelist frustrat ca Steaua a luat-o de 2 ori de la Gloria anul trecut(ambele cu 1-0) ..se subīntelege starea de neliniste!!

De acord cu tine.

nechita
10th August 2006, 18:32
dupa parerea mea sunt alte echipe care sunt mai pacatoase k si gloria.nu va mai tot legati.nici cand joaca corect nu e bine.Numai k stelistii nu stiu sa piarda
uite k o echipa asa mica v-a luat 6 puncte anul trecut...asa k ciocul mic k sunteti in plus cei care spuneti k face numai blaturi.Cred k voi va uitati la hochei ori habar nu aveti ce inseamna un joc de fotbal.

crissis
10th August 2006, 21:22
dupa parerea mea sunt alte echipe care sunt mai pacatoase k si gloria.nu va mai tot legati.nici cand joaca corect nu e bine.Numai k stelistii nu stiu sa piarda
uite k o echipa asa mica v-a luat 6 puncte anul trecut...asa k ciocul mic k sunteti in plus cei care spuneti k face numai blaturi.Cred k voi va uitati la hochei ori habar nu aveti ce inseamna un joc de fotbal.

Cred ca glumesti :evil: :evil: :evil:
Pandurii - Gloria 1-0 :ok:

Seldon
11th August 2006, 20:30
Asa ajungem sa vedem peste tot blaturi, iar cand cu adevarat se face un blat, gasim ca e normal pentru ca ne-am obisnuit deja cu ideea. Daca Gloria castiga , e aranjament al lui Padureanu, daca pierde, au vandut meciul iar daca e egal, au cazut la pace.
In privinta meciului, cred ca vor castiga Pandurii sau va fi egal. Indiferent cum s-ar termina meciul, tot se va spune ca a fost blat.

Judecatoru
11th August 2006, 21:48
Vad ca sunt multi care acuza Gloria ...nestiind evident toate faptele..
Ar trebui sa se stie ca Padureanu a dat o replica lui Netoiu cu ceva timp in urma in care il avertiza sa taca si sa nu acuze Gloria pentru a nu-l face sa spuna tot ce stie legat de blaturile pe care le-au facut impreuna.....
De cand activeaza in prima liga, Gloria si-a rezolvat atat problemele proprii cat si pe ale celorlalti (a se citi Steaua si Dinamo..ca sa mentionez doar echipele care la un moment dat au avut cel mai mult de castigat)...
Desi nu am vazut prea multe jocuri de-ale Gloriei totusi se vede mana lui Sabau, care a schimbat o echipa tarată īntr-una tānără şi ambiţioasă...
In acest meci judecand dupa forma de moment a echipelor balanta inclina spre o victorie la limita a gazdelor..dar mingea e rotunda si poate Gloria va profita de obosela oltenilor dupa cele 2 meciuri de foc din debutul campionatului..asa ca voi miza contrar calculelor hartiei (1-0 pentru Gloria)..asta asa ca sa moara guzganii de ciuda..

.........doar o parere de pe marginea terenului....asa ca nu puneti la inima


Ceel mai corect si mai fair-play post pe care l-am citit pe aici.Sa stiti ca si gloria are suporteri si vad ca sunt chiar civilizati plini de spotivitate si nu sunt plini de curaj si tupeu prostesc .Pt acesti suporteri vreau ca Gloria sa bata.

*Coco*
11th August 2006, 21:50
Pandurii v Gloria 2-0 :cya:

Sergio_D
11th August 2006, 22:36
Să înţeleg că toţi cei care se dau cu părerea în legătură cu gradul de corectitudine al unor meciuri, sunt mari specialişti în fotbal... Blat ? De tort poate...

Ce pot spune despre meci... Pandurii mei joacă foarte bine (părerea mea), Gloria nu a arătat mare formă. Sper ca punctele să rămână la Tg-Jiu.

rapidashul
12th August 2006, 03:06
X sa fie toata lumea fericita :evil:

grande
12th August 2006, 11:28
totusi merg pe un x2 !

resita
12th August 2006, 13:43
gloria in deplasare n-arata nimic

2-0 pandurii :ok:

TaciAcolo
12th August 2006, 15:11
sper sa fie cat mai multa lume pe stadion ca e o vreme frumoasa afara asa ca astia din tg-jiu HAI LA MECI !:D
Pandurii - Gloria 2 - 0 :ok:

Sergio_D
12th August 2006, 15:15
Haide ! :D
Este o zi frumoasa... Va fi o victorie frumoasă :D

SILVIU99
12th August 2006, 16:36
sper sa bata pandurii ca bagai la pariuri pe ei

nechita
12th August 2006, 18:55
meci f.tensionat.2 eliminati.muresan si luca.ultimul cam usor.Dar ocaziile importante le-a avut bistrita.Cred k se va termina 0-0.hai gloria!

Sergio_D
12th August 2006, 19:15
GOL: Zoicas (Pandurii) - Zoicas inscrie sub transversala din 3 metri

OLEEE !!! :D

HAI PANDURII !!!

cryssty
12th August 2006, 19:19
Sper sa se termine 2-0, ar fi pacat sa piarda Pandurii dupa ce au facut egal cu Rapidul si au tinut piept Cainilor mai mult de o repriza.

cryssty
12th August 2006, 19:21
Pacat ca nu joaca Vintilescu

Sergio_D
12th August 2006, 19:23
Acuma deh... e accidentat :ciocan:

Zoicaş, abia de intră pe teren şi dete gol. :D Foarte tare :P

crissis
12th August 2006, 19:24
Bravo Pandurii
Hai Pandurii rupetii sa plinga si tata Jean

Cra10veanu
12th August 2006, 19:26
pe ei pandurilor :D

nechita
12th August 2006, 19:39
se pare k pandurii este o surpriza placuta pana in momentul de fata.Nu cred k se mai intampla nimik in meciul de azi iar pandurii va lua 3 puncte.Si cred k 1-0 se termina.

reseter
12th August 2006, 19:43
imi doresc sa bata pandurii, nu stiu cum ar putea, dar...trebuie sa scapam odata de gloria bistrita, sa cada in B, pentru ca numai si doar asa......se mai duce ceva din cooperativa, imi doresc sa se desfinteze unirea aia tricolor, sau jinamo(de la jigodii - caini vagabontzi si cu stare deplorabil , cf. Dex), imi doresc sa avem si noi un campinat de fotbal si nu panarama aia de la sfarsitul "campionatului" precedent, in care se stia castigatoarea, poate si scorurile... si-mi mai doresc sa se termine cu implicarea autoritatilor (MAI, MAPN, Mtransporturilor) in activitatea fotbalistica

SI IMI DORESC SA PATEASCA DINAMO CE A PATIT RAPIDUL LA PETROSANI, SA LE SUSPENDE TERENUL 1.000 SI CEVA DE...ANI...

Sergio_D
12th August 2006, 19:51
Victorieeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pandurii Tg-Jiu - Gloria Bistriţa 1-0
A marcat: Zoicaş. :D

Cra10veanu
12th August 2006, 20:27
na ca batura ai mei :D Bravo pandurii !!!!

apparte
12th August 2006, 20:44
Printr-un gol marcat de un zalauano-salontan :D!

TaciAcolo
12th August 2006, 20:49
lalalaala Fortza Pandurii !! aceasi atitudine ca in meciu cu rapid au avut gorjeni:D si daca contiuna asa nu vor avea emoti cu retrogadarea :D
ps: ce arbitraj penibil tusieru agatza o foto-reportoritza:) saraca fata nu era lasata sa-si faca meserie :))

nechita
12th August 2006, 21:09
3 puncte si atat.Nu v-o luati in cap k e lung campionatul.Iar dupa parerea mea sunteti favoriti la retrogradare mai ales k 4 pica.Ramane de vazut ce se va intampla.Cel putin eu nu va prea dau sanse.

resita
12th August 2006, 21:11
bravo pandurii, :ok:

asa cum am preconizat gloria in deplasare n-arata nimic

*Coco*
12th August 2006, 21:17
3 puncte si atat.Nu v-o luati in cap k e lung campionatul.Iar dupa parerea mea sunteti favoriti la retrogradare mai ales k 4 pica.Ramane de vazut ce se va intampla.Cel putin eu nu va prea dau sanse.

Dute ma si plimba ursu ca nu retrogradam :P:P:P

crissis
12th August 2006, 21:32
De cind e Gloria in prima liga nu a aratat nimic in meciurile din deplasare.
Forza Pandurii si felicitari prntru victorie.

nechita
12th August 2006, 22:19
nu a aratat nimik.Iti amintesc k anul trecut bistrita a fost singura echipa care a luat 6 puncte stelei.Deci a castigat si in deplasare.Stai cam prost k memoria.Si daca te-ai uitat la meci gloria a avut cele mai mari ocazii.Iar eu sunt convins k echipe de genul pandurii,urziceni nu au nici o sansa.Normal voi nu ar trebui sa mai vorbiti k normal trebuia sa fiti in liga a 2.Unde ai mai vazut asa ceva dupa ce retrogradezi tot in acelasi an sa si promovezi.Cam interesant dar cam dubios.Numai in romania se intampla asa ceva.Dar oricum acolo va va fii locul in curand k d-zeu exista si stie ce nedreptate i s-a facut la cea mai frumoasa echipa ...adica gasca nebuna din regie.Mafia e prea mare in romania si in fotbalul romanesc dar asta este.Si nu mai sariti asa in sus ptr.o victorie.Si iti amintesc k gloria este in reconstructie.Mai sunt 3-4 jucatori de anul trecut si e ceva normal sa nu aiba rezultate din prima.Ii mai trebuie timp lui sabau k sa faca un 11 competitiv.Si daca imi aduc aminte la bistrita ati batut k 0-4 asa k ciocul mic:))))!!!!!Si la padureanu i s-a facut mila de voi si v-a dat 4 jucatori de care nu mai avea nevoie sabau.Dar ptr.voi vad k sunt buni.Eu nu sunt rautacios si va urez bafta si sa castigati si campionatul daca sunteti asa buni:)))

TaciAcolo
12th August 2006, 22:23
Si daca te-ai uitat la meci gloria a avut cele mai mari ocazii.

Cred ca ai vazut alt meci:headbang: sau ai adormit:sleep: in timpu meciului si ai visat frumos:sleep: trebuia sa fie 3-0 pt Pandurii in repriza a 2,3 ocazii uriase de gol pt noi.:ok:

*Coco*
12th August 2006, 22:31
nu a aratat nimik.Iti amintesc k anul trecut bistrita a fost singura echipa care a luat 6 puncte stelei.Deci a castigat si in deplasare.Stai cam prost k memoria.Si daca te-ai uitat la meci gloria a avut cele mai mari ocazii.Iar eu sunt convins k echipe de genul pandurii,urziceni nu au nici o sansa.Normal voi nu ar trebui sa mai vorbiti k normal trebuia sa fiti in liga a 2.Unde ai mai vazut asa ceva dupa ce retrogradezi tot in acelasi an sa si promovezi.Cam interesant dar cam dubios.Numai in romania se intampla asa ceva.Dar oricum acolo va va fii locul in curand k d-zeu exista si stie ce nedreptate i s-a facut la cea mai frumoasa echipa ...adica gasca nebuna din regie.Mafia e prea mare in romania si in fotbalul romanesc dar asta este.Si nu mai sariti asa in sus ptr.o victorie.Si iti amintesc k gloria este in reconstructie.Mai sunt 3-4 jucatori de anul trecut si e ceva normal sa nu aiba rezultate din prima.Ii mai trebuie timp lui sabau k sa faca un 11 competitiv.Si daca imi aduc aminte la bistrita ati batut k 0-4 asa k ciocul mic:))))!!!!!Si la padureanu i s-a facut mila de voi si v-a dat 4 jucatori de care nu mai avea nevoie sabau.Dar ptr.voi vad k sunt buni.Eu nu sunt rautacios si va urez bafta si sa castigati si campionatul daca sunteti asa buni:)))
Ce ocazi avusarati ma decat in prima repriza 2 in a doua repriza trebuia sa va dam 2-3 la cate ocazi avusaram asa ca gura mica
Si nush ce draq vb tu de reconstuctie la Gloria cand la Pandurii sau reunit cu 3 zile inainte sa inceapa campionatul asa ca Taci si la anu in B sunteti ca suteti slabi rau de tot

nechita
12th August 2006, 23:35
in 10 oameni era sa va dam gol.Daca negrean dadea gol la aceea faza singur k portarul.Si la meci m-am uitat.Apoi daca tu numesti alea ocazii de gol nu stiu ce sa spun.v-ati apropiat de poarta dar nu au fost ocazii de gol.Vai de capul vostru in liga a 2.Niciodata.Voi sunteti in infiintati de 3 ani si deja va credeti buricul pamantului.Noi numai de 16 ani suntem in prima liga.Cam mult ptr.o echipa de provincie.Saracii de voi pe vremea aceea nu stiati ce e fotbalul.Va salva craiova care intr-adevar este o echipa si merita toata stima.dar voi nu.Vom vedea cine va ajunge in divizia b:)))))Si iti reamintesc k bistrita a jucat si in cupa cupelor.Voi cand o sa ajungeti pe acolo?
Dar incurand vi se termina motoarele si o clacati.Iar la iasi o sa o luati rau de tot.Asa k mai usor k comentariile k sunteti departe de adevar.

Sergio_D
12th August 2006, 23:39
in 10 oameni era sa va dam gol.Daca negrean dadea gol la aceea faza singur k portarul.Si la meci m-am uitat.Apoi daca tu numesti alea ocazii de gol nu stiu ce sa spun.v-ati apropiat de poarta dar nu au fost ocazii de gol.Vai de capul vostru in liga a 2.Niciodata.Voi sunteti in infiintati de 3 ani si deja va credeti buricul pamantului.Noi numai de 16 ani suntem in prima liga.Cam mult ptr.o echipa de provincie.Saracii de voi pe vremea aceea nu stiati ce e fotbalul.Va salva craiova care intr-adevar este o echipa si merita toata stima.dar voi nu.Vom vedea cine va ajunge in divizia b:)))))Si iti reamintesc k bistrita a jucat si in cupa cupelor.Voi cand o sa ajungeti pe acolo?
Dar incurand vi se termina motoarele si o clacati.Iar la iasi o sa o luati rau de tot.Asa k mai usor k comentariile k sunteti departe de adevar.

Aşa cum a spus şi Coco, du-te şi plimbă ursul. Astăzi, Pandurii a fost echipa mai bună. Īntotdeauna trebuie să se găsească scārţarii care să dea din gură. Īn cazul de faţă, tu.
Să īnţeleg că eşti mama omida, de te pricepi aşa, ştii de pe acum cine retrogradează.

P.S.: Pandurii s-au īnfiinţat īn 1974.

SILVIU99
12th August 2006, 23:41
bv pandurii pt victorie vad ca ati venit hotarati din b sa faceti treaba buna si sa nu aveti probleme cu retrogradarea

Sergio_D
12th August 2006, 23:50
bv pandurii pt victorie vad ca ati venit hotarati din b sa faceti treaba buna si sa nu aveti probleme cu retrogradarea

Desigur ! :D Ca să dăm peste nas la contestatari şi la toate specimenele care au ceva contra Pandurilor :evil:

*Coco*
12th August 2006, 23:55
in 10 oameni era sa va dam gol.Daca negrean dadea gol la aceea faza singur k portarul.Si la meci m-am uitat.Apoi daca tu numesti alea ocazii de gol nu stiu ce sa spun.v-ati apropiat de poarta dar nu au fost ocazii de gol.Vai de capul vostru in liga a 2.Niciodata.Voi sunteti in infiintati de 3 ani si deja va credeti buricul pamantului.Noi numai de 16 ani suntem in prima liga.Cam mult ptr.o echipa de provincie.Saracii de voi pe vremea aceea nu stiati ce e fotbalul.Va salva craiova care intr-adevar este o echipa si merita toata stima.dar voi nu.Vom vedea cine va ajunge in divizia b:)))))Si iti reamintesc k bistrita a jucat si in cupa cupelor.Voi cand o sa ajungeti pe acolo?
Dar incurand vi se termina motoarele si o clacati.Iar la iasi o sa o luati rau de tot.Asa k mai usor k comentariile k sunteti departe de adevar.
Bai baiete...
Dupa ce ati luat cartosanul ala rosu timp de 15 minute v`ati aparat cu toata echipa dupa ce a aratat si ptr noi Rosu a`ti iesit la joc si a`ti avut 2 ocazi
Dar in a doua repriza a fost jale nu ati jucat nimic trebuia sa va dam pe langa acel gol inca 2-3
Si nush ce draq mai stau sa iti explic tie...
Rezultatul din Teren spune tot
Asa ca plimba Ursu

nechita
13th August 2006, 09:30
hai k nu ma contrazic k nimeni k nu ajungem la nici o concluzie.Nu am absolut nimik k echipa pandurii.Felicitari ptr.victorie si intr-adevar nu sunt clarvazator k sa stiu cine va retrograda.Se poate si bistrita.Nu mai bag mana in foc.Oricum si bistrita e pe lista dar ma indoiesc k se va intampla asta.Pai poate voi stiti mai bine daca ati vazut meciul live probabil de pe stadion.Meciul a fost transmis pe telesport si nu se putea intelege mare lucru k in partea aceasra acest canal se prinde f.greu.Probabil k ati avut multe ocazii k ati avut terenul propriu si publicul care din cate am inteles a fost in nr.mare.Iar la bistrita mai mult de 500 de spectatori nu vin.In meciurile k steaua,rapid si dinamo sunt tribunele pline in rest cam gol.Lasa k ma duc sa iau zgarda si o sa plimb si ursul desi in partea asta nu prea sunt.Dar o sa ma duc la munte k sa va fac pe plac:))Inca o data bafta ptr.victorie

be@
13th August 2006, 15:08
GOL: Zoicas (Pandurii) - Zoicas inscrie sub transversala din 3 metri

OLEEE !!! :D

HAI PANDURII !!!
Mai suporterule, dar tu ce faceai acasa la ora aia? :drak:

Sergio_D
13th August 2006, 15:25
Mai suporterule, dar tu ce faceai acasa la ora aia? :drak:

eee.. pe acasă şi eu, nu am mai prins bilet la meci. Că deh, s-au vāndut toate. :rolleyes:

Universal
14th August 2006, 01:55
Vor retrograda Pandurii? ce päreri aveti?

SILVIU99
14th August 2006, 02:00
Vor retrograda Pandurii? ce päreri aveti?

DUPA PRIMELE 3 ETAPE SE PARE CA NU VOR AVEA PROBLEME DAR MAI E MULT PANA LA FINAL SI SE POATE SCHIMBA SITUATIA

Universal
14th August 2006, 03:17
pänä acum s-au descurcat destul de bine.ar fi interesant dacä ar invinge,ar produce din nou surprize

nechita
14th August 2006, 13:17
exact asta spuneam si eu.Ma surprinde k otelul a inceput dezastru acest tur.Dar e bine inceputul a fost promitator.Dar e prea repede sa vb.despre retrogradare.Gata nu mai vb.despre acest meci.Nu sunt suporter pandurii asa k nu ma bag.bafta in continuare!

be@
14th August 2006, 22:36
Se pare ca a cam fost blatulet.

Universal
14th August 2006, 22:39
ce a fost? ai väzut meciul?

*Coco*
14th August 2006, 23:48
Se pare ca a cam fost blatulet.

Da la cate ocazi au avut aia de gol sigur a fost blat:))))))))):happy :happy
Se pare ca tu nici nu te pricepi la fotbal....

Universal
14th August 2006, 23:52
vechiul nume gloria....nu vor scäpa cu aceastä stigmatä niciodatä

be@
15th August 2006, 09:19
Da la cate ocazi au avut aia de gol sigur a fost blat:))))))))):happy :happy
Se pare ca tu nici nu te pricepi la fotbal....


Bai desteptule, eu n-am vazut meciul, fiindca sunt la RCS si in Iasi nu se prinde TS .
Dar ziarele spun ca a fost un meci suspect.

*Coco*
15th August 2006, 09:21
Bai desteptule, eu n-am vazut meciul, fiindca sunt la RCS si in Iasi nu se prinde TS .
Dar ziarele spun ca a fost un meci suspect.

Pai daca nu ai vazut meciul nu iti da cu parerea in afara de nesimtiti de la GSP nu am vazut alt ziar scriind aia scriu ce ii taie pe ei capul

be@
15th August 2006, 09:40
Articol aparut in SPORT TOTAL :evil:


Victorie de la Tata Jean?
Oltenii au obtinut lejer cele trei puncte puse in joc, dupa un meci care a stirnit suspiciuni.
Pandurii au cistigat cu 1-0 meciul cu Gloria, fara sa intimpine mare rezistenta din partea oaspetilor. Meciul s-a jucat intre prieteni si intr-o atmosfera linistita, de parca cele doua echipe se aflau in vacanta. Obiectivul gazdelor era sa cistige cele trei puncte puse in joc si sa obtina prima victorie din actualul sezon.

Partida a inceput cu oltenii in atac, fortind deschiderea scorului, dar ardelenii s-au rezumat la o aparare atenta. Singurele momente incinse din prima repriza au fost cele doua eliminari din ambele tabere, Muresan (19), dupa o altercatie verbala cu bosniacul Adnan Guso, si R. Luca (31), care a avut o intrare criminala asupra unui fundas bistritean.

Dupa pauza, Neagoe muta inspirat: il scoate din teren pe Orac, care a fost apatic si fara nerv, inlocuindu-l cu Zoicas, care la prima actiune de poarta reuseste sa marcheze. Dupa deschiderea scorului, oltenii se retrag in aparare, dar echipa ardeleana pare incapabila sa se apropie de poarta gorjenilor. Jocul se incheie cu rezultatul scontat, gazdele invingind fara mari probleme o formatie care s-a limitat sa presteze un joc lent si fara vlaga.

Guso, nervos
In partida dintre Pandurii si Gloria au fost momente care puteau sa degenereze. Portarul gazdelor, Adnan Guso, a fost foarte nervos la inceputul partidei. A avut niste contre verbale cu Muresan, fiind la un pas sa se ia la bataie cu jucatorul bistritean. Arbitrul a potolit spiritele cu cite un cartonas galben, pentru ardelean fiind al doilea, astfel ca a lasat echipa in inferioritate numerica.
Autor: Victor Stoicescu, Tirgu Jiu


http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=10975

Cra10veanu
15th August 2006, 09:47
be@ adepta ziarurilor, ne vomita aici tot ce se screm ziaristii. be@ toate sint blaturi la tine, si national-poli daca scria in ziar ce te faceai ?:D

*Coco*
15th August 2006, 09:50
be@ da eu nu am pomenit in viata mea ca o echipa care joaca acasa pe teren propriu sa dea banii alora de vin sa joace la ei pe teren propriu .Poate asa se procedeaza la voi prin Moldova....
Eu stiu ca numai echpele de vin de joaca in deplasare cumpara meciuri dar nu daca joci acasa cumperi meciul...

Cra10veanu
15th August 2006, 09:52
vorbesti la gospodine de fotbal ce drecu coco, cand se va inventa liga I feminina atunci poate facem thread pt be@

Universal
16th August 2006, 10:15
:) Lasati-o , este si ea fata... este tanara