PDA

View Full Version : Etapa 3: Ceahlaul - CFR Cluj



ADelPiero
7th August 2006, 00:40
Sambata, 12.08.2006, Ceahlaul - CFR Cluj, (ora 17,00 - TVR2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

magica_steaua
7th August 2006, 00:42
bate cfr la un gol diferenta
0-1

SILVIU99
7th August 2006, 00:49
va fi greu pt ceahlaul sai bata pe cfr in cel mai bun caz un egal pt ceahlaul dar cred ca bate cfr

Cristian
7th August 2006, 00:50
Bate Clujul, sunt tari campionatul asta, au si bani si jucatori fara nume prea mare dar de valoare.

Blu3red
7th August 2006, 00:52
Cred ca o sa castige Cfr..da nu foarte usor...totusi...Ceahlaul nu are echipa slaba...si joaca si acasa.... 1-2 sa zicem

haide_jiul
7th August 2006, 01:04
Parerea mea e ca Cluju termina acest sezon pe locu` 4 . Va fi ceva de genu Sportului. Va da impresia ca bate pe toata lumea dar va pierde meciurile cu granzii capitalei

Si un pronostic... 2

King of Hell
7th August 2006, 01:12
bate Ceahlaul 1-0. cam atat i-o tinut postura de lideri pe cfr.

Ammadeus
7th August 2006, 01:52
1-4, concurentza din atac e decisiva, anu' asta klkm totu'n picioare!

Universal
7th August 2006, 02:02
ceahläul candidat la retrogradare, 1-3

cfr_ista2000
7th August 2006, 08:11
bate..cfr!!...nu se pune problema sa ne impiedicam de o nou promovata,!1-2 sau 0-2....dak se poate si mai mult..! FORTZA CFR

resita
7th August 2006, 09:53
1-3 :ok:

clujul este in forma, are lot mai valoros si-un antrenor care doreste sa se afirme

tuxie
7th August 2006, 09:56
Ii toaca CFR, 2-3 goluri diferenta.

*Coco*
7th August 2006, 10:08
Bate CFR:ok: Au echipa si ei si Poli se vor bate la Titlu:yeah:

Dark Horror
7th August 2006, 10:32
Sper sa batem,insa e destul de greu,ca ashtia de la Ceahlaul joaca cam inchis,cu un singur varf.

atdi
7th August 2006, 12:55
Bate CFR. E una dintre echipele puternice din liga 1 in momentul de fata, si nu prea ii vad se impiedice la Piatra Neamt.

Vlad
7th August 2006, 13:31
Ceahlaul - CFR 1-3

rechinul farist
7th August 2006, 13:39
bate cfr, da greu 2-3 !!!!!!

WOLF_ULTRAS
7th August 2006, 15:38
ceahlaul 1-2 cfr

tu26dor
7th August 2006, 16:59
la cum a jucat ceahlaul la iasi, cred ca bate clujul. dar sa nu uitam ca meciul se joaca sub pietricica. totul e posibil. 2-1 pt ceahlaul. mai mult sper decat cred.

crissis
7th August 2006, 17:53
CFR cistiga si Pinalti iar se vaita ca e furat si tradat de arbitri.

lucian_iasi
7th August 2006, 18:01
Meci de 2 solist

gica
7th August 2006, 22:05
*******!mi-am dat votul la moldoveni!!!!!N-are nimic,de astia nu mi-e frica.Doar de PINALTY....asta-i cel mai tare de la ei!
Credeam ca s-a lecuit dupa sederea in serie B,dar dupa meciul de la Iasi,il acuza pe ala ca a umblat la arbitrii.Pai stie el ce stie...ca daca nu "murea prost"(declaratie pinalty)

Hai CFR!!

morarady
7th August 2006, 22:34
0-1

Universal
7th August 2006, 22:53
un x2 sigur aduce un 1.25 in momentul de fatä..perfect :ok:

Ammadeus
8th August 2006, 00:47
de la 1-4 in sus, probabil 5-6 goluri diferentza, tzefferu' e pe val si va fi campioana turului!

KpaC
8th August 2006, 11:42
ha ha ha .. da unde credeti ma ca jucati ? la footsal ? ce 5-6 goluri diferenta ? sunteti si voi pe primul loc dupa 2 etape si vati luat grade deja .. lasa sa treaba macar turul si pe urma puteti sa va laudati

dede
8th August 2006, 12:16
la cum au jucat cfr si ceahlau' pana acum, cred ca va castiga cfr
1-2

81bor
8th August 2006, 12:17
Meci inchis, dar o noua promovata nu poate bate CFR acasa. Toti Clujeni pe TVR2 se transmite meciul.

KpaC
8th August 2006, 12:37
mai bine ai trimite suporterii la stadion nu la tvr2 ;) la ce buget aveti 5 autocare cu suporteri puteti aduce

mblue
8th August 2006, 13:20
victorie tzefere pe terenu lu pinalti

crissis
8th August 2006, 15:32
Ceahlaul- CFR pronostic 2

King of Hell
8th August 2006, 15:57
mai bine ai trimite suporterii la stadion nu la tvr2 ;) la ce buget aveti 5 autocare cu suporteri puteti aduce

si cu ce sa umple 5 autocare? :happy :happy :happy orice depaseste 3 autoare la ei e SF deja

tu26dor
8th August 2006, 16:44
si cu ce sa umple 5 autocare? :happy :happy :happy orice depaseste 3 autoare la ei e SF deja

vezi ca nu ai inteles ideea. era vorba despre suporterii clujeni. sau tocmai ai recunoscut ca nu sunti mai mult de 150 de oameni cat intra in 3 autocare....? hi hi.

dardar_3
8th August 2006, 17:37
Desi CFR-ul joaca binisor, inca nu a dat deocamdata de echipele tari ale campionatului...
Meciul cu Ceahlaul e aparent unul usor pt Dorinel, insa la Piatra Neamt o sa fie un meci de 1, X, 2.
Eu merg pe mana Ceahlaului.

81bor
8th August 2006, 18:16
Nu autocarele joaca fotbal la CFR ci jucatori. Ca la U Cluj si autocarele o incaseaza, desi pentru a juca la Turda sau Dej cu echipele locale poti sa mergi si pe jos.:happy

dorian27
8th August 2006, 18:24
Dupa primele 2 etape se pare ca este cel putin o clasa diferenta intre cele 2 echipe. CFR pare mult mai inchegata, iar noi veniti s-au acomodat relativ usor pe langa nucleul din echipa anului trecut. CFR se descurca bine sub bagheta lui D> Munteanu, dar sa nu uitam ca meciul se disputa la Piatra- Neamt, astfel ca un egal ar trebui sa fie multumitor pentru ambele echipe.

focus
8th August 2006, 23:15
greu dar bate Ceahlaul 1-0

the lion king
8th August 2006, 23:16
sa-i bata clujul sa se intoarca aia de unde au venit.

KpaC
9th August 2006, 00:15
nu ne mai intoarcem acolo nu`ti fa tu griji :D

cap
9th August 2006, 02:22
bat clujul

^matrix^
9th August 2006, 03:43
va fi un meci greu dar va bate ceahlaul,la iasi a fost un accident,sper sa nu mai jucam cu frica... ( pacat ca se joaca la ora 17:00 ) /hello /hello /hello

Ammadeus
9th August 2006, 06:14
0-4 sau 1-4, nu mai stam la discutzii cu nimeni, suntem pe 1 si acolo vom ramane pana la startul returului!

Ulio singuraticu
9th August 2006, 08:56
Victorie usoara pt clujeni 0-3.

moro68
9th August 2006, 11:02
E foarte greu de dat gol la Piatra, de unde 3,4,5 goluri.
In cel mai bun caz CFR-ul v-a da un gol, dar s-ar putea sa nu fie de ajuns pentru victorie.
Pronostic: 1, x

dorian27
10th August 2006, 10:44
orice se poate in acest meci....
asa ca am incetat sa mai imi bat capul cu acest meci....
nici macar la pauza nu se vede nimic clar

philo
10th August 2006, 11:51
Ceahlăul n-a jucat deloc rău la Iaşi, poate ar fi meritat un egal.. Clujul să zică mersi dacă ia un punct.

the lion king
10th August 2006, 12:01
ba da stiu ca te pricepi la fotbal...stelistule farist.auzi,clujul sa se multumeasca cu un punct..du-te la popice,vere si lasa-ne.

kain
10th August 2006, 14:09
Am bifat CFR.

atdi
10th August 2006, 14:15
Clujul castiga si meciul asta. E o echipa fara vedete, dar cu jucatori muncitori si echilibrata in toate compartimentele. Fata de anul trecut, anul asta au si jucatori de rezerva care sa ia locul titularilor. Anul trecut problema principala a fost media de varsta mare a echipei si din cauza asta in unele meciuri echipa a parut destul de obosita.

^matrix^
10th August 2006, 19:36
bate ceahlaul 1-0...../hello /hello /hello

VLAD@SIN
11th August 2006, 17:25
sa-i bata clujul sa se intoarca aia de unde au venit.

voi de unde ati venit mah?
respect craiova, am multi prieteni olteni, dar unii ca shi tine sunteti *******i rau..... comenteza meciu, daca il comentezi daca nu marsh la threadu vostru..:rosu:

VLAD@SIN
11th August 2006, 17:27
on topic: bate ceahlaul SPER, clujul are echipa buna de tot..

Seldon
11th August 2006, 19:41
Victorie a Clujului. Altfel, sperantele clujenilor de a juca intr-un viitor apropiat in Europa s-ar arata desarte.

TZEFERU
11th August 2006, 20:47
Nu zice nime' ca va fi un meci usor. Sper sa nu faca careva vreo boacana prin aparare si sa ia cartonas rosu.....sint convins ca cei din Khiatra vor forta si provoca cit vor putea. (Vezi meciul de la Petrosani de anu trecut si vezi meciul lui Dinamo in Gruia cind am promovat...sper sa nu patim ca Dinamo)
Dar trebe sa batem, altfel tre sa ne intoarcem la documentele cu titlul "Pentru uz intern". Si nui' loc acum de asa ceva.
Batem cel putin la limita. Sounds Fair? :D

Universal
11th August 2006, 21:05
x2 sigur :ok: Piatra-Neamt nu este mai bun ca Cluj

resita
11th August 2006, 23:28
valoarea lotului, valoarea antrenorului, experienta.

bate cluj 3-1 /hello /hello /hello /hello

rapidashul
12th August 2006, 02:57
Asa cred si eu,bate CFR,e una dintre cele mai bune echipa de deplasare din campionat,anu trecut am luat ceva bani mizand pe ei in meciurile din deplasare,in general cota era peste 2 :D

dorryn
12th August 2006, 05:38
bate cfr cluj.joaca bine in deplasare si anul asta o sa fie un an bun SI pt ei.

81bor
12th August 2006, 09:02
Va fi un meci slab, dar cred ca CFR se impune cu 0-1 sau 0-2. Au mai multe calitati si sunt o echipa mai valoroasa. Da gol Surdu si Tilinca.:yeah: :yeah:

KpaC
12th August 2006, 09:53
ia uite unde statea mama omida .. ai citit in semintze ma ca o sa fie meci slab ? fii cu ochii pe televizor si dupa aia vorbeste

NY_giants05
12th August 2006, 10:51
CFR a inceput bine campionatul insa nu'i vad castigand la Piatra Neamt. pronostic : 1-1

81bor
12th August 2006, 10:56
Aveti si voi un jucator bun (Gheorghe Stefan) si vreti sa castigati. Tot respectul pentru presedintele Ceahlaului. Dar fostbalisti nu prea sunt de prima liga. score 0-2

Ammadeus
12th August 2006, 11:04
suggas de la sholdhova o iau in freza 1-4, 2-4 cel mai bun caz, DACA arbitrul nu o sa-i favorizeze, sunt semnale ca asa va fi; din pacate una dintre cancerele cooperativei a reaparut in primul esalon, tzefferu are cea mai omogena echipa ca si valoare per ansamblu din liga 1.

funny_eduard
12th August 2006, 11:15
1-0 ceahlaul.....va sustin moldovenilor

grande
12th August 2006, 11:23
clujenii vor face scorul etapei !

KpaC
12th August 2006, 11:24
multumim frate moldovean .. bafta si voua azi .. sper sa fiti pe locul 1 dupa etapa asta.. ammadeus .. nu am ce sati zic .. No comment .. prostia ta e prea mare
LOL scorul etapei ..

81bor
12th August 2006, 15:53
Batalia de la Piatra Neamt. Stefan - Dorinel 0-2.

sande3l
12th August 2006, 17:20
Bate CFR Cluj 1-3

resita
12th August 2006, 17:34
0-2 :ok:

anca
jula

BAK
12th August 2006, 17:44
....se cere demisia......... tulai.....asta ii buna......... ce isi incurajeaza astia echipa la rau.....dupa trei etape.....penibil..

resita
12th August 2006, 18:40
0-3 :ok:

anca
jula
tilinca

cfr face scor /hello /hello /hello

Blu3red
12th August 2006, 18:52
Bate CFR Cluj 1-3

Bravo ma ai avut dreptate :headbang:

resita
12th August 2006, 18:53
1-3 :ok:

clujul este in forma, are lot mai valoros si-un antrenor care doreste sa se afirme

din nou am dreptate.:ok:

sande3l
12th August 2006, 19:00
mersi mersi hai CFR Cluj tot asa

Sergio_D
12th August 2006, 19:18
Bag māna īn foc, CFR prinde loc de cupă europeană anul ăsta. :D

crissis
12th August 2006, 19:21
Bravo CFR iar pietrenii sa faca liniste si Pinalti :headbang: sa se lase de fotbal

Cra10veanu
12th August 2006, 19:24
CFR-ului a inceput sa-i placa scorul asta de 3-1 :D bravo, aveti echipa

codrind
12th August 2006, 19:30
Bravo CFR

FELICITĂRI CFR-ului!!


iar pietrenii sa faca liniste si Pinalti - sa se lase de fotbal


Să vedem dacă, DIN NOU, umflatul ăla de Pinalti, va da vina pe arbitri???

Ceahlăul a promovat cu D.A. !!

sentacris44
12th August 2006, 19:56
E foarte greu de dat gol la Piatra, de unde 3,4,5 goluri.
In cel mai bun caz CFR-ul v-a da un gol, dar s-ar putea sa nu fie de ajuns pentru victorie.
Pronostic: 1, x

CFR ul a inscris 10 boabe ce spui tu acuma ( 3 la superba defensiva de valoare mondiala P Neamt)
bravo CFR
:yeah:

SILVIU99
12th August 2006, 23:22
victorie normala zic eu a cfr-ului ....anu asta cfr se bat la cupe europene

Elphax
12th August 2006, 23:34
cred ca sunt niste clujeni tare suparati...
dar si destui bucurosi! :D

CFR-istu'
12th August 2006, 23:42
BRAVO CFR ...Anu' asta CFR face leagea in Liga 1, o victorie normala cu Ceahlaul..... :rosu: AnTi-BuCUrEstI :rosu: /OLE/ FORZA CFR /OLE/

KpaC
13th August 2006, 01:08
bravo cfr .. aveti echipa tare .. pacat ca nu avem noi antrenor .. victorie 100 % meritata .. am mai mers si la stadion si ma batut soarele in cap sa vad cum fraieru ala de covrig se uita cum lua golurile ca la OZN`uri :))

Ammadeus
13th August 2006, 04:22
...deja se observa ca tzefferu' deranjeaza miticia, "ziarele" de sport din bucale au se pare ordin sa ofere minimum de info desopre liderul la zi al campionatului...in schimb, se face propaganda la s.b., aflam daca goian sau iacob au avut diaree in ziua respectiva sau ca olaroiu a navigat pe internet, apoi despre rapid, unde fiecare zi din viatza progeniturii e o telenovela, poli tim unde se pare ca singura ratziune a unui club altadata rebel e de a spala bani pentru granzii din bucale, iar despre dinamo aflam zilnic cine cu cine se cearta dintre actzionari. oare de ce prevad ca tzefferu' va trebui sa se lupte nu numai pe teren ci si in afara lui?

TZEFERU
13th August 2006, 09:30
Las sa isi scrie telenovelele despre cum se cufuresc de-amiazi. E Ok, numa sa nu ne bage strimbe la nivele unde ne pot incurca si sa te puna in situatii de 2 bani. Toti ne arata cu degetul ca din cauza meciului cu Rapid, dar ce poti sa faci intr-o tara unde exista ranchiuna la anumite nivele si se transmite in alte structuri? Ia ziceti voi ce faci? Faci pe desteptul si pe "onestul"? Cu ce te alegi? Cu un kkt. Din cauza anumitor mitici si a felului lor de a fi trebuie altii sa sufere si sa nu aibe de ales.....De ce? Pentru ca ti se spune in fata...du-te in alta parte daca nutz place.

Ammadeus
13th August 2006, 09:40
Las sa isi scrie telenovelele despre cum se cufuresc de-amiazi. E Ok, numa sa nu ne bage strimbe la nivele unde ne pot incurca si sa te puna in situatii de 2 bani. Toti ne arata cu degetul ca din cauza meciului cu Rapid, dar ce poti sa faci intr-o tara unde exista ranchiuna la anumite nivele si se transmite in alte structuri? Ia ziceti voi ce faci? Faci pe desteptul si pe "onestul"? Cu ce te alegi? Cu un kkt. Din cauza anumitor mitici si a felului lor de a fi trebuie altii sa sufere si sa nu aibe de ales.....De ce? Pentru ca ti se spune in fata...du-te in alta parte daca nutz place.

...corect, pacat ca n-a luat rapid campionatul, au fost peste s.b. in retur! sper ca tzefferu' n-o sa se mai coboare la astfel de atitudini, in momentul de fatza cel mai mare inamic al echipei in cucerirea titlului e mentalitatea propriilor jucatori si jocurile de culise ce vor urma!

81bor
13th August 2006, 10:05
Da aveti dreptate, Ammadeus si Tzferu. E frumos fotbalul pana nu apar aranjamentele. Dar cu siguranta vor aparea si anul acesta. Oieri, vamesi si actionari au interese prea mari in fotbal si in politica. Nu este loc mai sus de locul 4, nici pentru CFR indiferent ce bine joaca. S-a vazut si cu Sportul, care a dat pe bani meciurile cu Rapid si Steaua. Sa ma scuzati daca adevarul mai si deranjeaza pe uni.

Luis Garcia10
13th August 2006, 10:20
O victorie meritata a CFR-ului in fata unei echipe a Ceahlaului putin ametite sa zic asa

PS: Pt echipele din Liga1 : Sa nu mai purtati echipament negru-portocaliu!! ( vezi ieri Ceahlaul , Argesu si Iasiul :P)

Ammadeus
13th August 2006, 10:25
miscarea de anu' asta a fost retrogradarea s.s. pt. a le lua jucatorii de valoare pe bani mai putzini, siman inca tine la pretzuri, dar pe masura ce trece timpul va trebui sa le scada; apoi largirea la 18 echipe pt aparitzia de noi satelitzi: ceahlaul la rapid si urziceniul la dinamo, sa mai punem la socoteala ca farul e la steaua, bistritza la rapid, poli iasi, vasluiul si jiul se vor orienta spre una din bucalene si uite asa poli tim, uta, craiova, galatzi si tzeffer trebuie sa lupte singure impotriva a multiple echipe care deservesc un singur club de bucale...rushine!

be@
13th August 2006, 15:23
suggas de la sholdhova o iau in freza 1-4, 2-4 cel mai bun caz,

Daca tot ne numesti sholdoveni , pot sa va spun si eu voua, bozgori?

tu26dor
13th August 2006, 17:45
pacat de ceahlaul. oare nu s-au trezit inca sau ... asa sunt ei?

danpuric78
13th August 2006, 19:50
...deja se observa ca tzefferu' deranjeaza miticia, "ziarele" de sport din bucale au se pare ordin sa ofere minimum de info desopre liderul la zi al campionatului...in schimb, se face propaganda la s.b., aflam daca goian sau iacob au avut diaree in ziua respectiva sau ca olaroiu a navigat pe internet, apoi despre rapid, unde fiecare zi din viatza progeniturii e o telenovela, poli tim unde se pare ca singura ratziune a unui club altadata rebel e de a spala bani pentru granzii din bucale, iar despre dinamo aflam zilnic cine cu cine se cearta dintre actzionari. oare de ce prevad ca tzefferu' va trebui sa se lupte nu numai pe teren ci si in afara lui?

Buna observatie. Foarte putini remarca "profesionalismul" ziarelor de sport, care intoxica cu stiri despre cei trei granzi, in timp ce restul parca nu ar exista.
CAt despre CFR -sunt de acord ca acum joaca ft bine, au foast mai buni deatc Ceahlaul si au castigat pe merit. Pentru moment.
Insa peste cativa ani, sunt sigur, CFR va sta impreuna cu "U" prin B sau chair mai ijos in timp ce Ceahlaul va ramane in A, sau in cel mai rau caz va face naveta A-B.
E valabil si pentru POli Timisoara, Iasiu, UTA sau alte echipe "de traditie". Puteti sari toti ardelenii, suporteri infocati, degeaba. Echipe de genu Poli sau CFR nu sunt decat niste experimente temporare. Vin Baietii cu bani, care vor sa faca "echipe europene", cumpara jucatorii spala ce au de spalat in doi trei ani si gata. Retrogadeaza si dispar. Exemple: Gaz Metan, Apulum, UTA, CFR Timisoara, etc.
Asa ca, Pinalti cum o fi el, e urat si invidiat de multi , pentru ca multi si-ar dori saun presedinte capabil sa tina 13 ani o echipa in A. ASA cum a facut-o cu bune si cu rele. Si apoi nu cred ca el sau tata Jean au facut mai multe blaturi decat smecherii de la capitala.
Sa fim seriosi.

TZEFERU
13th August 2006, 22:59
Nu cred ca in provincie se spala mai multi bani decit tin Capitala ("voastra" cum i se spune mai nou). Observatia ta ca vezi doamne CFR va face naveta A-B, etc, etc este cam aiurea totusi. CFR a intrat in A dupa ce au trecut suficienti ani dupa revolutie si s-a creat acumulare financiara cit de cit, iar economia nu mai e asa inflationista ca in anii 90. E o schimbare totusi, e drept nu e economia romaneasca un nou "Tarzan" dar gifie cit de cit. Stiu ca va roade invidia ca mai exista si altii care va pot crea probleme, dar vad ca va cam f-te grija in directie gresita....mister "experimente temporare".

moro68
15th August 2006, 13:31
CFR ul a inscris 10 boabe ce spui tu acuma ( 3 la superba defensiva de valoare mondiala P Neamt)
bravo CFR
:yeah:

Ceahlaul avea aparare beton acum cativa ani, duminica aparatorii au fost jaloane, sa vedem ce face CFR-ul cu Steaua, Dinamo, Rapid sau Timisoara.

gica
15th August 2006, 17:34
Ceahlaul avea aparare beton acum cativa ani, duminica aparatorii au fost jaloane, sa vedem ce face CFR-ul cu Steaua, Dinamo, Rapid sau Timisoara.


Mai marocane,CFR-UL anul trecut nu avut probleme cu echipele pe care le-ai enumerat!Doar Rapid a castigat la Cluj(Dej) pe celelalte le-a batut fara prea multe comentarii.Cu alea mici au aparut sincopele.
Stai pe aproape si urmareste parcursul CFR-ului.../hello