PDA

View Full Version : Cel mai bun jucator de la EURO 2008



resita
29th June 2008, 22:12
Care credeti ca a fost cel mai bun jucator de la EURO 2008?

Nominalizatii sunt:

Hamit Altintop (Turcia)
Andrei Arsavin (Rusia)
Michael Ballack (Germania)
Iker Casillas (Spania)
Luka Modric (Croatia)
Carles Puyol (Spania)
Bastian Schweinsteiger (Germania)
Marcos Senna (Spania)
Wesley Sneijder (Olanda)
David Villa (Spania)

delaparis
29th June 2008, 22:45
Artur Boruc ... portarul Poloniei :ok:

Vorpal
29th June 2008, 23:46
David SILVA (Spania) - mi-a placut foarte mult; in toate partidele de la acest turneu final a impresionat prin tehnica, viteza si pase geniale.

Indiscutabil spaniolii au avut cel mai bun mijloc de la acest turneu final: tehnic, rapid, imprevizibil. Bravo lor!

Lover
29th June 2008, 23:52
greu de zis... mi`au placut Arshavin, Luka Modric, David Silva, Senna, Ramos...
as zice totusi Silva, pentru ca Modric si Arshavin au fost eliminati mai repede.

Lordul
30th June 2008, 00:01
ar mai fi la nominalizati Semih Senturk a dat de 2 ori tonul revenirii Turciei de asemenea si Arda Turan...

moty
30th June 2008, 00:06
Arshavin, in cele 3 meciuri pe care le-a jucat, a fost cu adevarat extraordinar (mai putin in semifinala cu Spania, e adevarat).

Urmuz
30th June 2008, 08:59
Nu cred ca vreunul dintre jucatorii prezenti a stralucit in mod deosebit, ca pe vremuri Platini, Van Basten, Zidane, s.a.. Totusi, pentru cel care a deschis discutia prezint topul meu sentimental, alcatuit din jucatorii care mi-au placut: Arshavin si Arda - fiindca au "explodat" la acest turneu, Senna, Villa si Torres - fiindca au dus Spania la cucerirea trofeului, Tuncay - deoarece a limpezit jocul incalcit al turcilor si Ballack, Schweinsteiger si Podolski - fiindca fara ei Germania ar fi o echipa anonima.
Looseri: Mutu, Cristiano Ronaldo, Henry, Ribery, Benzema, Toni, s.a.

Catalanul
30th June 2008, 13:28
Xavi Hernandez a fost ales de UEFA ca fiind cel mai bun jucator al acestui turneu final. :)

miril
30th June 2008, 13:29
A fost cel mai bun in finala. Silva, daca nu juca slab in finala ar fi meritat el, sau Villa, daca nu se accidenta, dar cum daca si cu parca... Xavi a fost aseara imperial.

YoNuTzz
30th June 2008, 13:41
adevarul este k si mie mi s-a parut k xavi a fost cel mai bun om de pe teren in finala !

Zabriskie
30th June 2008, 13:50
Torres clar, lumea il neglijeaza pt ca nu a dat la fel de multe goluri decat Villa, dar Torres a muncit mult, a dat vreo 2 pase decisive pt Villa, a fost si schimbat la pauza aproape in meciul cu Rusia desi fusese cel mai bun de pe teren. Villa a fost si el in forma, dar fara Torres langa el nu stiu ce facea.
Mentiuni onorabile: Senna, Sneijder, Cassillas, Pavlyuchenko. Arshavin a jucat prea putin.

kain
30th June 2008, 17:17
Iker Casillas , a luat un singur gol in tot campionatul european :ok:

si Xavi evident, ca nu degeaba a fost ales jucatorul turneului :yeah:

Catalanul
30th June 2008, 23:33
Iker Casillas , a luat un singur gol in tot campionatul european

iker a primit 2 goluri :P (in primele 2 meciuri din grupa), bineinteles asta conteaza mai putin, importante sunt cele 2 penalty-uri care le-a aparat in sfertul cu Italia :yeah:

ultra
30th June 2008, 23:52
In general, jucatorul turneului tre` sa fie de la echipa castigatoare a trofeului sau cel mult invinsa. David Villa (Spania) golgheterul turneului poate fi considerat si cel mai bun jucator.

clausisme
1st July 2008, 10:52
Iker Casillas >> s-a vazut ca nu degeaba este capitanul spaniei . Cand totul sa rezumat la el si bufon , el a eliminat Italia si a aratat cine este cel mai bun portar din lume

rob_din
1st July 2008, 10:57
Arshavin este singurul jucator care chiar a impresionat in cele 2 meciuri bune pe care le-a facut. Insa daca mergem pe constanta eu l-as alege ca si UEFA pe Xavi