PDA

View Full Version : daca vreti meciuri din NBA ...



thekobe
5th May 2004, 22:17
-in primul rand trebuie sa instalati ultimul mirc si scriptul de aici : http://www.sysreset.com/
-intrati in mirc si la irc network alegeti EFnet
-dupa ce ati intrat pe EFnet intrati pe canalul #bball-vidz (mai sunt si altele)
-acolo veti vedea ca sunt mai multi useri care au servere facute cu Fserve cu diferite meciuri/emisiuni etc care-si fac reclama pe canal
-pentru a intra pe un server trebuie sa scrieti ceva de genul : "/ctcp BBV-ZERV8 howlwolves!" (vedeti si voi ca scrie pe canal la fiecare user care e comanda de declansat)
-acum ar trebui sa va apara o fereastra (aveti grija ca la dcc in options sa nu fie pe ignore la niciuna) si dati accept
-dupa ce ati intrat pe unul din servere dati help si va arata comenzile disponibile (queues, sends, get etc)
-dupa ce ati gasit un fisier care-l vreti si i-ati dat get va pune sa stati la coada si trebuie sa asteptati sa va vina randul
-puteti sa inchideti canalul/mircul in timpul asta, nu conteaza, trebuie doar ca atunci cand va vine randul sa downloadati sa fiti pe canal (#bball-vidz)
-va recomand sa luati de la bbv-serv8 si bbv-star9 ca sunt cele mai bune ca viteza si nr. de sloturi
-daca aveti nelamuriri postati aici. spor la download. :ok:

thekobe
5th May 2004, 22:21
cam asta se gaseste pe acolo :

ncezar2000
7th May 2004, 14:38
Am intrat si eu ..pe acest canal de EfNET .. merge cam greu dar merge .Am stat pt un fisier de mi-a venit acru ..dar l-am dat jos pana la urma
Misto serveru ..

ncezar2000
7th May 2004, 15:21
M-ar mai interesa si alte canale in afara de #bball-vidz si daca ai si ceva de software pe sistemul asta( me refer la canale )

SilverZeus
7th May 2004, 20:43
M-ar mai interesa si alte canale in afara de #bball-vidz si daca ai si ceva de software pe sistemul asta( me refer la canale )

.....sau de filme, jocuri.....

thekobe
8th May 2004, 11:38
eu iau cu 50-60kB de la star9 si cu 100+ kB de la zerv8
in 2 h imi ia 700 MB
merge prost de la ei ca eu am T1 de la roedu

filme&shit le iau cu oDC, nu stiu pe mirc

MadSkillz
8th May 2004, 12:43
de unde esti thekobe ?

thekobe
9th May 2004, 11:57
buc

Slas]-[
19th August 2004, 11:26
Am facut tot exact cum ai spus insa am o problema.

Sunt f. multe server Efnet

la care ma conectez???? :help: