PDA

View Full Version : Culorile cluburilor din A, B si C



icub4ucm
5th May 2004, 21:22
Shtiu ca suna aiurea shi ca poate unii ma vor considera nebun, dar ash vrea sa strang aici o lista a cluburilor cu culorile folosite de ele in campionatul in curs.
Ash prefera o lista ceva in genul: nume club, culori traditionale, echipament pentru deplasare, al treilea rand de echipament.
Se incumeta cineva?
Lista o voi updata zilnic in functzie de adaugirile voastre

Divizia A:

Dinamo: rosu ++ alb-rosu ++ alb
Steaua: rosu/albastru ++ albastru/rosu ++ rosu-galben/albastru
National: bleu/albastru ++ albastru ++ verde/negru
Rapid: visiniu ++ alb-visiniu ++ gri
Craiova: alb/albastru ++ albastru ++ ??
Petrolul: galben/albastru ++ galben ++ ??
Brasov: galben/negru ++ ?? ++ ??
Ceahlaul: galben/negru ++ ?? ++ orange/negru
Poli AEK: violet ++ alb/violet ++ ??
Apulum: alb/negru ++ ?? ++ ??
Oradea: rosu/albastru ++ ?? ++ ??
Farul: alb/albastru ++ galben/albastru ++ ??
Otelul: rosu-alb/albastru ++ rosu ++ negru
Gloria: albastru ++ alb/albastru ++
FC Arges: violet ++ alb/violet ++ violet/alb
FCM Bacau: galben cu insertii albastre ++ albastru cu insertii galbene ++ alb cu insertii galbene

icub4ucm
5th May 2004, 21:23
Maine sau poimaine o sa continui cu cele din B1/B2/B3...ashtept corecturile voastre

Kidu
5th May 2004, 22:03
NU am prea inteles nimic din lista ta, dar oricum este laudabila initiativa ta.
UTA are culorile traditionale alb-rosu. Iar echipamentul este complet rosu (tricou-sort-jambiere).

SVensson
6th May 2004, 08:13
Otelul. Culori club ros-alb-albastru. In 70%din meciuri joaca cu echipament de culoare rosie. Celalalt echipament este de culoare neagra.

fia
6th May 2004, 08:23
Din cate stiu eu Steaua are al treilea echipament cu rosu galben si albastru (parca a jucat odata cu Resita asa).

icub4ucm
7th May 2004, 11:25
Legenda listei...

culoare tricou/culoare sort (echipamentul traditional) ++ culoare tricou/culoare sort (echipamentul al doilea) ++ culoare tricou/culoare sort (echipamentul al treilea)

Am folosit ++ ca separator intre categoriile de echipamente

opel
12th May 2004, 02:29
UNIREA SINNICOLAU MARE: ALB ALBASTRU


forza viola

Kan
22nd July 2004, 20:14
mane merita sa pai si stadionu capacitate dotari etc...

RedBaron
22nd July 2004, 21:10
UTA are culorile traditionale alb-rosu. Iar echipamentul este complet rosu (tricou-sort-jambiere).
sau complet alb sau... rosu cu alb. Sezonul trecut UTA a jucat preponderent intr-o culoare (in 85% din cazuri rosu, in rest alb), iar acu 2 sezoane, cand era in div. A, a avut echipamentul urmator: tricou dungi alb-rosii, sort rosu, jambiere rosii. Al 3-lea rand de echipament a fost negru si a jucat doar odata in el, acasa la Dinamo. Sezonul acesta urmeaza sa vedem, dar se pare ca din nou va fi preferat un echipament oficial intr-o culoare (rosu, de rezerva alb).

Mariusmadmax
22nd July 2004, 22:57
mda,
misto , si ce legatura are cu forumul , culori - culori , da ce vrei de fapt ? :(

STEELMAN
22nd August 2004, 14:33
red white blue forever! ti amo otelul vinci per noi!

otelulgalati
22nd August 2004, 15:07
Otelul: rosu-alb-albastru .noile echipamente sunt albe iun dungi rosii(stil atletico madrid)

Denis
25th August 2004, 21:18
Oradea are echipamentul lafel k a lu Barca

Angelina Jolie
4th September 2004, 16:07
CFR CLUJ NAPOCA-- alb violet, echipamentele nu le stiu ca inca nu le-am vazut anul asta decat in poze.

Denis
10th September 2004, 04:39
Carei echipamentul lu Dunarea Galati? :headbang: SVensson sau otelulgalati, poate voi shtitzi...:help: