PDA

View Full Version : Cine va promova in Divizia A - seria a II-a



icub4ucm
6th November 2002, 11:43
Pana acum care sunt in opinia voastra principalele candidate la promovarea in A ?
Marea surpriza o reprezinta Apulum, care a avut un parcurs excelent pana acum...Multa lume e convinsa ca Apulum are shanse, avand shi un lot destul de bun cu multi foshti divizionari A (Maier, Jercalau, Cotora, Turcas, Al.Kovacs, Gideon, etc)
O alta contracandidata ar fi Gaz Metan Medias, care shi-a revenit se pare din shocul retrogradarii din A dupa sezonul 99-00 - retrogradare care i-a facut sa inceapa sezonul trecut din B cu penalizare datorita neindeplinirii baremului minim in A. Silviu Dumitrescu a mizat in linii mari pe aceeashi oameni ca shi in sezonul trecut shi rezultatele se vad.
O alta surpriza o reprezinta Olimpia, care dupa ce retrogradase anul trecut shi-a cumparat locul inapoi. Cu un lot cat de cat acelashi ca shi anul trecut adr cu un Catalin Bozdog intr-o forma de zile mari, Olimpia a reushit sa ajunga pe locul III in clasament inaintea Oradei, Extensivului, Resitei shi mai ales a celor de la FC Baia Mare.
Totushi raman de urmarit shi evolutziile mai sus mentzionatelor echipe in lupta pentru un loc in Divizia A

Gabriel
6th November 2002, 13:03
Am votat cu Alba Iulia. Ei sunt marii favoritzi. Insa mi-ash dori sa revina in A , Corvinul si FC Bihor.

Preferata mea din aceasta serie este Industria Sarmei Campia Turzii , insa sunt constient ca nu au nici o sansa.

Vadim
8th November 2002, 22:47
Apullum sunt pe I, dar daca te uiti ca UMT s-a batut cu Dinamo pana in minutul 89 nu mai stii ce sa mai crezi.

Offtopic: Ma uitam zilele trecute la fotbal Spania, Valencia a fost eliminata din Cupa de Alicante, o echipa nu din Divizia B ci din Segunda B. Cam la fel era sa pateasca si Dinamo.

red-nex
10th November 2002, 16:17
Am votat Bihorul pentru ca Oradea e un oras cu potetial si ar putea sustine echipa in prima divizie...dar cine stie cine va promova....sper ca nu o echipa mica ca apoi sa vanda locul in moldova sau capitala :oops:

Ultra
11th November 2002, 01:35
Eu cu Apulum.
Esti din Oradea, Red-Nex?

smg
4th December 2002, 18:32
imi place formularea din mesajul initial... Olimpia e in fata ...., dar mai ales inaintea lui fc baia mare ....

din cate stiu, cei de la Oli s-au pomenit pe podium fara sa-si dea seama si acum regreta deplasarea la extensiv cu lotul Somesului si prostiile de acasa cu Corvinul si ISCT.
daca erau mai atenti, nu mai era Unirea asa mare favorita...