PDA

View Full Version : Rednic are ganduri mari la Craiova



Tudose
15th April 2004, 18:00
Puriul vrea titlul cu "Stiinta"

Mircea Rednic a declarat joi ca doreste ca sezonul viitor sa castige titlul ca campioana cu Universitatea Craiova. El nici nu are de gand sa plece de la echipa, iar in aceste momente este probabil cel mai iubit om din Oltenia.

cocomic
15th April 2004, 18:24
Craiova are multe argumente in favoarea acestui vis, dintre care enumar cele mai importante:
- a fost ultima echipa din afara Bucurestiului care a reusit asa ceva;
- are un antrenor de valoare indiscutabila;
- are un lot relativ valoros de jucatori;
- are un public patimas, dornic de performanta.

Din pacate, Craiova are poate la fel de multe dezavantaje:
- nu este din Bucuresti (prietenii stiu de ce asta este un dezavantaj dpdv fotbalistic)
- are un om fara cuvant pe post de presedinte, un militian cu vise de colonel;
- e binecunoscuta presiunea care se simte la Craiova, ce poate avea repercursiuni negative (pericolul ca la 2 infrangeri consecutive sa se schimbe antrenorul)

Cu toate acestea, daca militianul isi respecta promisiunea contractuala semnata cu Rednic si ii ofera 5-600.000 $ pentru transferuri in vara, totul e posibil. Eu unul sper ca asa va fi, si totodata sper ca Stiinta sa se lupte cu Poli pentru titlu :)

Pustoai-k
16th April 2004, 01:18
Cred in sansele Craiovei la titlu dar asta din campionatul viitor...chiar mi-ar face placere sa mai castige si alta echipa campionatul....o echipa din provincie..si m ash bucura enorm pt Rednic!

Kidu
16th April 2004, 02:18
Puriul este un adevarat profesionist. Lucescu2 :) care impreuna cu Andone, sunt cei mai valorosi antrenori din Divizia A. Tot respectul, insa nu facetzi greselile anilor anteriori cand incepeatzi campionatul trand la titlu si sfarseati luptand in mocirla pt evitarea retrogradarii.

Kidu
16th April 2004, 02:19
tragand, sorry :mad:

Pacala
16th April 2004, 02:28
edit :rolleyes:


Eu nu cred ca avem vreo sansa nici la anul si nici altadata cat timp la conducerea clubului vor oameni care nu simt nimic pentru echipa,cum au fost din 92 incoace. Se tot incearca sa se dea vina pe suporteri dar noi am sactionat ticalosiile conducatorilor.
La Craiova, conducatorii au facut totul sa distruga
Ganditi-va anul asta daca nu ar fi fost ciudateniile lui staicu si nu s-ar fi risipit si cadorisit atatea puncte, unde eram. Cele 3 din buCUResti au adunat si ce nu meritau iar staicu a risipit ca sa-l schimbe pe Sorin sau italian si alte porcarii.Sa-ti ataci tu antrenorul ,Cartu, in ESO , sa-ti ataci suporterii echipei tale si sa vrei sa fii votat....
Dupa lot si suporteri ne bateam acum la titlu, dar nu cu oameni ca staicu la conducere...... baloane electorale .. niciodata
Pana nu vom avea un conducator adevarat, nu ne vom putea implica in lupta la ttlu, indiferent de ce ar face suporterii, de ce jucatori am avea si ar mai apare sau ce antrenor ar fi. Nici o sansa

EDMOND_
16th April 2004, 04:03
Deocamdata avem un presedinte de club( Badea ) foarte bun si devotat culorilor alb albastre , un antrenor (Rednic)foarte bun , un finantator ( Staicu ) cel putin acceptabil ,atat timp cat nu a fost in nici un moment nici cea mai mica problema legata de plata contractelor si a primelor de joc...
Cu toate greselile lui ( inerente avand in vedere lipsa de experienta ) Staicu a reusit sa construiasca la Craiova in aprox un an si jumatate o echipa plecand practic de la zero....dupa ce a cumparat locul in divizia A de la Netoiu... Dincolo de iritarile unora ,vizavi de excentricitatile lui Staicu , trebuie sa apreciem ca este o performanta deosebita... probabil si-a dat seama de lipsa lui de experienta si s-a inconjurat de oameni de fotbal veritabili...Badea , Rednic, Beldeanu , Lung....
A investit si in cantonamentul echipei care acum arata la nivelul celor mai bune din Romania ... are in acest moment doua echipe ( in B si in C ) care se vor in viitor satelitii Universitatii si unde vor fi testati jucatorii care nu prind lotul Universitatii...
Una peste alta parerea mea este ca exista posibilitatea ca Universitatea sa atace titlul in anul care vine...

Pacala
16th April 2004, 06:55
cu Badea presedinte si Rednic antrenor plus Lung, Ciurea,Beldeanu normal ca arata altfel decat cu mititelu si napoli frizeru, acum arata profesionist,inainte arata ca o casa de nebuni.
Nu ti se pare insa,ca i-a trebuit cam prea mult timp ca sa priceapa ca nu cu smercherasi presedinti , cu antrenori de frizeri sau din aia care ne arata cocoselul se face treaba?
cate puncte s-au pierdut pana i-a pleznit si lui mintea si cate scandaluri n-au fost?
M-as mira sa nu strice tot el stafful tehnic sau echipa

fia
16th April 2004, 07:49
Mai tineti minte ca la un alt topic tot de aici de la intern cineva ii zicea lui ady_azzuro ca dupa 2 victorii Craiova se gandeste deja la titlu. Mie mi se pare ca asta se intampla acum. Pentru a te lupta pentru titlu iti trebuie mai mult decat are Craiova in momentul de fata. Mult mai mult. Dupa cum spunea si Pustoai-k, si eu as prefera sa ia o echipa din provincie campionatul(evident daca nu se poate sa-l ia Rapid-ul :D ).

EDMOND_
16th April 2004, 09:58
Fiecare cu parerea lui...in primul rand nu am afirmat ca vom lua titlul si doar ca exista posibilitatea ca Universitatea sa atace titlul anul viitor. Pe mine chiar nu ma intereseaza rezultatele meciurilor care urmeaza , am spus-o si inaintea meciului cu Brasovul...ma intereseaza ca echipa sa reinceapa sa joace ( ceea ce s-a si intamplat )
iar fotbalistii sa moara pe teren pentru culorile echipei.... Rednic a declarat ca in meciurile care urmeaza pana la sfarsitul returului doreste sa -si dea seama de potentialul fiecarui fotbalist si abia apoi va face schimbarile necesare. Si inca ceva ..diferenta dintre Craiova si echipele bucurestene nu este chiar asa mare cum arata la prima vedere... cu putina atentie si fara evenimentele petrecute cred ca incurcam lupta pentru titlu chiar in acest an.( am pierdut noua puncte acasa la echipe slabe din cuza antrenorilor care erau la echipa... ni s-au mai furat doua la Ploiesti , gol valabil McBreen ! )... nu cred ca in urmatorul an va mai fi o diferenta asa mare de puncte intre primele doua clasate si restul echipelor.

Ca sa-i raspund lui Pacala ... un an si jumatate nu mi se pare mult , dimpotriva mi se pare putin pentru reconstructia unei echipe , in mod normal cam trei ani este perioada necesara , mai ales cand pleci de la prima "caramida"... Daca vrei putem face o socoteala a punctelor pierdute acasa aiurea , dar va trebui sa incepi cu cele vreo sapte pierdute foarte usor de Sorin la inceputul acestui campionat , apoi poti sa le treci pe cele doua pierdute de Napoli acasa cu Otelul... Vom putea face aprecieri mai exacte in pauza dintre campionate....

ady_azzuro
16th April 2004, 11:59
Puriul vrea titlul cu "Stiinta"

Mircea Rednic a declarat joi ca doreste ca sezonul viitor sa castige titlul ca campioana cu Universitatea Craiova. El nici nu are de gand sa plece de la echipa, iar in aceste momente este probabil cel mai iubit om din Oltenia.
Eu zic ca avem sansa sa castigam titlul la anu. Depinde daca Redinc va avea liniste, iar Dinel va mai aduce cativa jucatori de valoare la echipa. Suporterii sunt deja la cel mai inalt nivel, mai ramane si echipa sa se ridice acolo, sper ca Puriul sa reuseasca acest lucru...acum e in parcurs de reusire! :cool:
Daca batem in groapa si apoi pe steaua in Banie, eu zic ca putem sa candidam la titlu anul viitor, mai ales ca cel mai probabil, vom termina pe 3 la sfarsitul acestui campionat! ;)

CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah: :yeah: :yeah:

Spider
16th April 2004, 15:56
RAPID a pierdut un om, care acum a devenit un erou pentru suporterii craiovei..
L-au dat afara cu forta si el s-a razbunat ...
Oricum pe suporterii RAPIDului nu este suparat...si nici acestia nu sunt suparati pe ei...
Forza RAPID & Forza VIOLA(Arges)
Craiova va reusi sa castige si titlul cu conditia: sa nu mai schimbe antrenorul... si dupaia sa mai astepte cateva sezoane...

ady_azzuro
16th April 2004, 16:27
Nu cred ca esti tu cel mai indicat sa pui conditii la Craiova! :nah:

ricky
17th April 2004, 15:44
Nu raspund neaparat suporterilor olteni...
UNITATEA de...nezdruncinat se va vedea atunci cind, inevitabil, vor apare si primele infringeri ale lui REDNIC.
Imi aduc aminte cit caz s-a facut cu aducerea lui NAPOLI. :evil:
Apoi, cit de mult...NU L-AU VRUT pe REDNIC ! :evil:
Si-acum ?

Sa dea Dumnezeu dragutul sa fie bine ! :ok:

EDMOND_
17th April 2004, 18:13
Este o postare in cel mai bun caz lipsita de informare..... Rednic a fost primit cu bratele deschise de toata lumea ( nu a fost cazul lui Lacatus din cauza gesturilor indecente facute cat a fost jucator la adresa galeriei craiovene )... In sondajul facut pe site-ul oficial al clubului 91% din suporterii care au votat au fost pentru aducerea lui Rednic ca antrenor. La sosire in Craiova a avut parte de o primire excelenta ,atat din partea conducatorilor clubului cat si din partea suporterilor si presei locale. Toate declaratiile lui Rednic merg in ideea ca se simte excelent la Craiova.... A contat mult faptul ca Rednic este un om echilibrat si cu bun simt....
Tudose , chestionarul tau este putin cam "stramt"... Rednic, cu toate calitatile nu poate reusi singur...altfel orice echipa din divizia A l-ar putea lua pe Rednic antrenor si castiga campionatul....mai sunt si alti factori , pentru ca oricat s-ar stradui unii la Craiova nu sunt numai aspecte negative ...daca ar fi asa Rednic nu ar avea nici o sansa.

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:18
Este o postare in cel mai bun caz lipsita de informare..... Rednic a fost primit cu bratele deschise de toata lumea ( nu a fost cazul lui Lacatus din cauza gesturilor indecente facute cat a fost jucator la adresa galeriei craiovene )... In sondajul facut pe site-ul oficial al clubului 91% din suporterii care au votat au fost pentru aducerea lui Rednic ca antrenor. La sosire in Craiova a avut parte de o primire excelenta ,atat din partea conducatorilor clubului cat si din partea suporterilor si presei locale. Toate declaratiile lui Rednic merg in ideea ca se simte excelent la Craiova.... A contat mult faptul ca Rednic este un om echilibrat si cu bun simt....
Tudose , chestionarul tau este putin cam "stramt"... Rednic, cu toate calitatile nu poate reusi singur...altfel orice echipa din divizia A l-ar putea lua pe Rednic antrenor si castiga campionatul....mai sunt si alti factori , pentru ca oricat s-ar stradui unii la Craiova nu sunt numai aspecte negative ...daca ar fi asa Rednic nu ar avea nici o sansa.
Voi stati prea mult cu "bratele deschise"!
Asa ii primiti pe toti : " Cu bratele deschise" ...
Apoi tot cu ... bratele deschise ... ii aruncati din brate ...
Cind ati adus-o pe napolitana aia , si ati numit-o antrenoare ... ati facut niste declaratii care acum par ridicole si - ca suporter oltean - iti provoaca jena ...

Aveti probleme cu digestia :
Cu Hot - dog-i n-a mers !
Cu mititei - n-a tinut !
Cu napolitane - nu mai vreti !
Red-nici - VA PLAC ?
:D

ricky
17th April 2004, 20:16
EDMOND, tu ti-ai creat o lume a ta !
Ti-am mai spus ca am rude in CRAIOVA si, printre altele, mai vin si in vizita pe la noi !
"Rudaru'" e un infocat suporter al STIINTEI si...s-o spun elegant...daca el minte atunci mint si eu !

q.e.d.

P.S. Poate ar trebui sa intelegi, EDMOND, ca STIINTA...nu-ti apartine !
paunescu a incercat sa-si faca un capital politic si, in parte, a reusit !
Banuiesc ca tu nu vrei sa candidezi ?! :p

Mai baieti ! Nu luati lucrurile asa de serios cum...nu sint !
Mai indrazniti sa si zimbiti ! :ok:

ADelPiero
18th April 2004, 00:52
Ii doresc mult norok :) .. da` nu cred ca va reusi sa faca ... ce tot spune el...

EDMOND_
18th April 2004, 01:03
ricky , probabil tu nu ai nici o lume..eu am venit cu fapte nu cu povesti .. eu traiesc in Craiova si nu ma intereseaza rudele tele , in ceea ce priveste felul in care a fost primit Rednic la Craiova , ai fost in mod sigur mintit... mai citeste si tu ziarele si mai discuta si cu alti suporteri craioveni daca te intereseaza subiectul si nu postezi doar asa ...de dragul de a posta!

ricky
18th April 2004, 07:55
EDMOND, atotstiutorul ! (ricky , probabil tu nu ai nici o lume..eu am venit cu fapte nu cu povesti .. eu traiesc in Craiova si nu ma intereseaza rudele tele )

Arogant si de prost gust raspunsul tau !

Cred ca vei ajunge, asa cum am "pronosticat" : vei scrie mesajele si ti le vei citi singur !

P.s. Daca "mariile voastre" considerati ca a fost o jignire la adresa unui membru...marcant de pe FORUM, accept sa fiu BANAT !

Clasamentele le voi face incontinuare si le voi trimite prin eMail la o adresa indicata de voi !

EDMOND_
18th April 2004, 09:54
Personal nu consider nici o jignire , numai ca de multe ori ai niste postari aiurea , parca ai fi un fotbalist care da cu mingea in tribune... postezi pe marginea unor subiecte despre care nu ai nici un fel de informatii numai de dragul de a fi interesant...Este problema ta , dar nu mai sari ca ars atunci cand ti se raspunde... M-am saturat de fitele tele , nu te-a jignit nimeni iar eu ti-am raspuns in limitele regulamentului. Trasmite-i salutari prietenului tau "rudaru " ( despre care sincer , eu nici nu am auzit, o face parte din mafia locala pe care nu o frecventez si unde nu am prieteni ).Nu fac pe autostiutorul , asta este domeniul tau ( tinand cont de toate sfaturile pe care mi le-ai dat pe pm sau pe forum ). Iti dau si eu un sfat , termina cu ifosele astea de domnisoara batrana si nu te mai ataca atunci cand ti se raspunde , mai ales cand iti dai cu parerea fara sa culegi inainte niste informatii minime..
Daca chiar vrei in mod sincer sa vezi parerea suporterilor olteni despre venirea lui Rednic intra aici http://www.craiova-maxima.ro/forum/viewtopic.php?t=928&start=150
si ai sa vezi ca peste 91 % au fost de acord cu venirea lui , citeste si opiniile lor si apoi discutam...la fel , daca stii tu ca Rednic a avut vreo problema de cand este la Universitatea ... Cat priveste daca o sa raman singur sau nu ,nu este problema ta deoarece si aici esti lipsit de informatii , nu stii ce se intampla acum pe forumul Craiovei... vom vorbi peste doua saptamani ... daca vrei pot face si un pariu cu tine pe tema asta ... putem sa discutam despre orice problema , dar nu asa cum incerci sa o faci pe thread-ul de fata.

vasile314tzurka
18th April 2004, 12:38
Puriul vrea titlul cu "Stiinta"

Mircea Rednic a declarat joi ca doreste ca sezonul viitor sa castige titlul ca campioana cu Universitatea Craiova. El nici nu are de gand sa plece de la echipa, iar in aceste momente este probabil cel mai iubit om din Oltenia.

e un obiectiv perfect fezabil, daca dinel se va tine de cuvint. aseara a aratat ca se poate si ca u craiova este o echipa care are un cuvint greu de spus. ar fi bine ca onor galeria sa lase la o parte scenarita si se se ocupe de echipa sustinind-o. poate da domnul si vor intelege ca un antrenor e profesionist nu cind pupa steagul, ci cind are rezultate.

Vietnam
20th April 2004, 11:49
Daca Staicu nu s-ar mai baga ca musca stiti voi unde dupa fiecare meci ( cu declaratiie lui) ar fi bine. Eu sper sa-l convinga pe Rednic sa ramina la Craiova mult timp si sa fie sprijinit de toata lumea ( mai ales de suporteri ). Eu ma tem ca in vara sa nu plece inapoi la Rapid. Oare ce se intimpla daca Copos isi cere public scuze, ii mai ofera si niste bani si in plus este sprijinit si de suporteri....si evident Becali spala putina. Ei doi sunt prieteni .... si pina in vara poate ii mai trece din suparare. Sper ca Rednic sa ramina cel putin doi ani la Stiinta...daca Staicu ii ofera sprijin neconditionat ( nu vinde jucatori fara sa-l intrebe pe Rednic, si/sau aduce jucatorii ceruti de antrenor).Asta inseamna niste cheltuieli... sa vedem care este limita pina la care este Dinel dispus sa investeasca.
Badea , Lung, CIurea sunt cu inima alaturi de echipa sper sa-l potoleasca pe DInel daca il apuca pe asta nebuniile. Si mai sper si ca ultrasii din galerie sa-si mai tina dracului gura ca parca s-au timpit, ultima oara s-au luat de Badea...
Ma daca nu ne maninca altii de fund ne mincam noi intre noi...Stit cum este vorba aia
"Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani am eu grija"
Apropo ...Staicu daca iese primar fac pariu ca primul lucru pe care-l face este sa vinda Stadionul Ion Oblemenco clubului Craiova...adica lui. :D
Hai Stiinta si la anul...de ce nu daca jucam bine sa iesim campioni! :yeah: :yeah:

EDMOND_
20th April 2004, 18:33
Stadionul Ion Oblemenco... Nu exista cadrul legal prin care se poate face asta...

Kidu
21st April 2004, 00:58
Nu stiu daca Staicu are puterea financiara sa asigure un buget Craiovei pe masura obiectivului. Mi se pare ca titlul este o palarie cam mare la ora actuala pt Universitatea.

simpson
21st April 2004, 10:05
Cam putine variante de raspuns la intrebarea de mai sus. Dupa ce, asta iarna a vandut doi din titularii echipei, ma indoiesc de faptul ca Staicu va pastra echipa actuala si va mai cumpara ceva... Dupa cate stiu eu, alegerile pentru primarie sunt programate la vara, inaintea inceperii campionatului... Staicu va fi ori cu sacii in caruta, ori dezamagit...

Red Heat
21st April 2004, 10:33
Craiova isi propune la inceputul fiecarui sezon sa castige campionatul. Anul asta a inceput mai devreme. Nici nu s-a terminat campionatul si viseaza cu ochii deschisi la vrabia de pe gard. Cum o face de multi ani incoace. De prea multi. Si, probabil, cum o va mai face inca multi ani de acum incolo. Daca a venit un antrenor bun, oltenii se si vad incununati cu lauri la sfarsitul sezonului viitor. Cum s-a intamplat cand a venit Balaci, sau Cartu, sau... ce mai conteaza?

Asa de dorit a fost Rednic incat la prima aparitie in Banie au adus jandarmii sa-l pazeasca :D

Ironia consta in faptul ca a trebuit sa vina un dinamovist (dusmanul de moarte al oltenilor) sa faca echipa sa miste cat de cat. Un oltean de-al lor nu a fost in stare. Asta spune multe...

EDMOND_
21st April 2004, 10:42
...Ce ofticati sunt unii..cred ca nu pot dormi , nu pot visa , nu pot manca...din cauza Craiovei ..se trezesc dimineata si vad alb albastru in fata ochilor...abia sprea seara vad si alb rosu...

bob
21st April 2004, 11:23
in fiecare an, oltenii ramin cu prazul si ..........! ameninta in stinga si dreapta, dar zero! nici macar rednic nu va mai poate scoate din starea de psihoza in care ati intrat, acuzind pe toata lumea si nevazind ............ din lot!

Red Heat
21st April 2004, 11:45
Ce ofticati sunt altii pt ca unii sunt ofticati :D :D :D

EDMOND_
21st April 2004, 12:22
Pe mine ma distreaza.... bob tu ce vrei sa spui prin "starea de psihoza" ..explica putin , poate nu intelegi expresia... poate ai vrut s aspui altceva...

samor03
22nd April 2004, 04:38
nu va mai sta mult la craiova.se ocupa badita de el.

fia
22nd April 2004, 07:54
nu va mai sta mult la craiova.se ocupa badita de el.
De ce crezi astea? Nu cred ca "badita" are atata putere incat sa se "ocupe" de Rednic. Singura "amenitare" e Dinel... si... el insusi... sa nu o comita in vreun fel... ca apoi ii canta altcineva "ce bine imi pare ca ai luat tzeapa"
:yeah:

Vietnam
22nd April 2004, 12:37
Dupa meciul de ieri cu Argesul m-au apucat pandaliile ca nu i-am batut pe astia. Pai ciinii vad ca numai cu ajutor pot sa bata pe cineva ...vai de mama lor.
Acum sunt intr-o dilema ... as vrea sa-i bata Cirtu in finala ... dar nu ne mai ducem noi in cupe :D .... Sa-i bata sau nu? :rolleyes:
Mai bine sa-i bata sa le sara puricii din blana :p ca sa le spunem si noi ca v-a batut un oltean ( apropo de Rednic -dinamovistu') si daca pierd si campionatul o sa fiu fericit. O sa cistige oierul campionatul ( dar dupa ce maninca bataie de la noi).
Referitor la "Ion Oblemenco" viitor "Dinel Staicu" :drak: .... daca consilierii aproba propunerea primarului Staicu ....se schimba propietaru' in doi timpi si trei miscari. Depinde pe ce bani...
Si sa vezi la anu' ce mai joaca ai nostrii cu Rednic pe banca pentru campionat si Cupa Romaniei ...
Iar voi ciinilor nu aveti decat sa fugariti in campionat "oile" lui Becali pina va iese limba de un cot. Rapidul a "deraiat " dar Leii vin din spate puternic ... sper sa nu se plictiseasca si sa abandoneze. HAI STIINTAAAA! :yeah:

simpson
22nd April 2004, 13:01
Acum sunt intr-o dilema ... as vrea sa-i bata Cirtu in finala ... dar nu ne mai ducem noi in cupe :D .... Sa-i bata sau nu? :rolleyes:
In ce cupe???? :D :D

ADelPiero
27th April 2004, 23:47
nu va mai sta mult la craiova.se ocupa badita de el.

nu cred ca ai dreptate :p
daca se tine Staicu de cuvant .. Rednic ramane la Craiova

fia
28th April 2004, 04:42
Am vazut ca acum eiubire mare intre Staicu si Rednic. A zis Rednic, ca la ce po****ritate are in Craiova, ca daca ar candida la primarie, sigur ar iesi.... dar nu candideaza ca il lasa pe Dinel. Super campanie electorala, nu?

EDMOND_
28th April 2004, 08:36
Rednic are contract si pentru anul viitor ( clauza de reziliere este doar daca va primi oferte din strainatate pe care va dori sa le onoreze )... In ceea ce-l priveste pe Staicu cred ca nu aveti toate informatiile necesare ... de cand apreluat echipa contractele si primele de joc au fost onorate cu maxima promptitudine...cred ca Universitatea este una dintre cele doua trei echipe care chiar nu au avut astfel de probleme ..( ati vazut prin ziare vreun jucator care sa se planga de vreo problema financiara , sau care sa ameninte cu greva , cum s-a intamplat chiar la una din cele trei considerate "mari" ? Nu stiu ce va fi la anul , dar in mod sigur suntem singura echipa care am putea sa incurcam socotelile celor trei echipe bucurestene...

vasile314tzurka
28th April 2004, 08:50
In ce cupe???? :D :D

o sa mai vedem. pina una alta de la venirea lui rednic craiova are un parcurs de invidiat si semne bune rednic are. a trecut si proba de foc a unui antrenor mare, cea a lotului fara posibilitati de transfer. a stiut sa aseze echipa in teren si a iesit excelent. e foarte bine pentru fotbalul romanesc ca exista concurenta serioasa si nu se rezuma totul la dinamo-steaua. personal imi doresc sa fie in permanenta 5, 6 echipe cu pretentii nu doar doua trei. cine vrea asta vrea si o nationala puternica nebazata doar pe fitele lui mutu. asa ca usor cu pianul ca se varsa clapele.

vasile314tzurka
28th April 2004, 08:52
era sa uit. o prezenta mai buna a nationalei inseamna mai multe locuri in uefa si implicit o prezenta romaneasca in forta. cine spera ca e echipa rivala doar sa dea chicx pierde timpul si se poate lua de mina cu borcea.

IlMILAN
28th April 2004, 11:47
„Presimt că pierdem”

Pentru a fi sigur de īnfrīngere īn meciul cu Steaua, Staicu spune că-l va aduce antrenor pe Napoli. Patronul oltenilor nu se teme că Ştiinţa ar putea fi retrogradată, īn caz că ar ceda punctele roş-albaştrilor. Dinel Staicu a mărturisit că e īn stare de orice compromis pentru a-şi vedea echipa īn Cupa UEFA

Asta e ce scrie GS ...citandu-l pe Staicu....
Doar daca a declarat asemenea chestii ar trebui luate masuri impotriva lui.S-au vazut meciuri si de CL in care combatantelor le convenea rezultatul si au plimbat mingea, dar chiar asa sa declari ca vrei sa pierzi e destul de grav......

Padrino
28th April 2004, 11:55
Puriul este pe val, lucru recunoscut de toata suflarea fotbalistica. Insa ori ce minune tine... n zile. Toate au un sfarsit. Nu depinde totul de el. Trebuie sa/i pui la dispozitie antrenorului lotul de care are nevoie. Ia sa vedem> pune Dinel unul sau doua milioane de dolari pentru transferuri? Ma indoiesc, desi mi/as dori sa avem cat mai multe echipe care sa se bata la titlu. Ca despre cupele europenene...

simpson
28th April 2004, 12:32
era sa uit. o prezenta mai buna a nationalei inseamna mai multe locuri in uefa si implicit o prezenta romaneasca in forta. cine spera ca e echipa rivala doar sa dea chicx pierde timpul si se poate lua de mina cu borcea.
Discurs foarte "politically correct", insa nu prea are aplicabilitate in fotbalul nostru... Iar vine toamna si vom observa, dezamagiti, ca nu facem fata in Europa. Sper sa ma insel.

EDMOND_
28th April 2004, 12:44
Padrino , vorbesti sa te afli in treaba...care echipa romaneasca a facut transferuri de 2000000 de dolari intr-o vara ? Rednic a cerut 500 000 de dolari pentru transferuri... iar Staicu a spus ca nu este nici o problema...

Milan , daca s-ar face suspendarile pe baza a ceea ce apare in ziare ar trebui suspendate toate echipele ...

eugen
28th April 2004, 13:04
cam greu cu fosti fotbalisti de la craiova,daca cineva io va face lui rednic trebuie cautat princurtea proprie eu cred ca omul are rezultate

Sinn Fein
28th April 2004, 15:12
Puriul este pe val, lucru recunoscut de toata suflarea fotbalistica. Insa ori ce minune tine... n zile. Toate au un sfarsit. Nu depinde totul de el. ...

Asa e, va rezista pana la primul scandal...cum la Craiova niciodata nu e liniste, totul va depinde de rezultate. Iar cand vor incepe sa piarda, atunci sa vezi ce se intampla....

ADelPiero
28th April 2004, 23:24
Patronul Universităţii Craiova, Dinel Staicu, i-a acordat azi lui Mircea Rednic, īn cadrul unei conferinţe de presă, paşaportul de oltean. "Pe paşaport scrie oltean get-beget. Este mai greu sć obţii un astfel de paşaport decīt viza pentru Statele Unite", a spus Dinel Staicu. "Sīnt bucuros că am intrat īn posesia acestui act. Trebuie să-l conving acum pe tatăl meu cć sīnt oltean cu acte īn regulć, deoarece nu i-a suportat niciodată pe olteni, el fiind ardelean. De fiecare dată cīnd auzea cīntecul «M-a făcut mama oltean», spunea: «Cu măciucă de-ardelean». Acum am paşaport, dar mai lipseşte ceva: o olteancă", a declarat Rednic, care va fi prezent la amicalul cu Germania.
HOP LELE HOP :) :evil:

vasile314tzurka
29th April 2004, 08:10
Discurs foarte "politically correct", insa nu prea are aplicabilitate in fotbalul nostru... Iar vine toamna si vom observa, dezamagiti, ca nu facem fata in Europa. Sper sa ma insel.

iti spun eu ca te inseli. semnele bune sunt mai multe si cred ca vor continua. mizam pe o generatie de jucatori care au un cuvint de spus. liniste sa aiba si sa fie scutiti de balacareli. nu e vorba de politicaly correct ci de ceea ce simt eu. placere mai mare decit sa invingi o adversara redutabila nu exista. sa te mindresti ca ai batut una de doi lei e pentru handicapati. de aia vreau mai multe echipe romanesti puternice.

vasile314tzurka
29th April 2004, 08:12
Puriul este pe val, lucru recunoscut de toata suflarea fotbalistica. Insa ori ce minune tine... n zile. Toate au un sfarsit. Nu depinde totul de el. Trebuie sa/i pui la dispozitie antrenorului lotul de care are nevoie. Ia sa vedem> pune Dinel unul sau doua milioane de dolari pentru transferuri? Ma indoiesc, desi mi/as dori sa avem cat mai multe echipe care sa se bata la titlu. Ca despre cupele europenene...

orice echipa are suisuri si coborisuri. orice se poate cu bani, desi vezi real si chelsea. pina una alta a facut bici si mai si plezneste, asa ca prefer sa gindesc pozitiv. de pesimism nu ducem lipsa ca vin si electoralele.

Dansan
29th April 2004, 14:04
O fi avand Rednic ganduri mari la Craiova...Important este sa mai aiba si Dinel...:)

Ferko
30th April 2004, 08:22
Am impresia ca Red Nick se intoarce la vara la marele G - cum ii place lui sa spuna. Nu rezista el la Craiova un campionat intreg.

SVensson
1st May 2004, 16:57
E un antrenor bun. E antrenor de nationala. Rapid cred ca a facut cea mai mare greseala din ultimii ani. Titlul cu Craiova nu cred ca sunt sanse sa il castige. La mijloc sunt alte interese. Titlul va merge in provincie abia peste 5-6 ani.

Pacala
4th May 2004, 05:21
VICTORIE STIINTA /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
/OLE/

the_big
4th May 2004, 15:17
nu stu daca esti oltean dar o sa va convingeti voi de rednic ,chiar asa e stiti cum i se spunea in vestiar !? perversu .totdeauna cand echipa pierdea el declara ca jucatorii sunt de vina .....asa a facut la Rapid asa vad ca incepe sa faca si la Craiova !

pompieru
4th May 2004, 17:10
aveti careva probleme cu jocul craiovei? de ce zici tu ca rednic a devenit lingau a lui dinel? ai dovezi? mi se par acuzatii gratuite menite sa faca valuri. rednic sta la vestiar si el stie ce-i mai bine pentru echipa si ce jocatori sa joace si ce nu.

si nu si-a atacat jucatorii in presa. jucatorii tre' sa faca in teren ce spune antrenoru', asa ca, din punctul asta de vedere, poate sa critice pe cine vrea. el raspunde de echipa, el hotaraste. simplu.

Pacala
4th May 2004, 21:56
VICTORIE STIINTA /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
/OLE/

IlMILAN
30th August 2004, 10:07
Aşa cum "Gazeta" a anticipat, Mircea Rednic a demisionat după umilinţa de aseară din Ghencea. Deşi la conferinţă a anunţat că abia joi va dezvălui ce are de gīnd, antrenorul Ştiinţei le-a spus juveţilor īn vestiar că pleacă, apoi l-a sunat pe Dinel Staicu. Patronul Craiovei, care n-a venit la meci, deşi a fost ieri īn Bucureşti, i-a acceptat demisia, ce va fi oficializată astăzi sau mīine, după o discuţie faţă-n faţă cu antrenorul pe care l-a angajat acum 6 luni.

Articol din Gazeta Sporturilor. Se pare ca Rednic va pleca de la Craiova destul de sifonat.

Denis
30th August 2004, 10:23
Da, are ganduri mari la retrogradare :D :p . Nu, intradevar e 1 antrenor bun de nationala, dar yo zic ca nu era vina lu rednik ca shtiinta a pierdut; jucatorii au jucat prost. Guso a aparat cat a putut, deci vina a fost a aparatorilor shi a mijlocashilor centrali.

fia
30th August 2004, 11:48
Eram sigur ca Rednic nu rezista mai mult la Craiova... Eu nu prevad pentru urmatorii 5 ani ca la Craiova un antrenor sa stea un sezon intreg.

ricky
30th August 2004, 19:25
Am recitit cu multa...placere anumite mesaje postate de-a lungul timpului AICI !
Hm ! Va propun sa reparcurgeti rindurile "inaintasilor" ! Nu veti regreta timpul consumat ! :evil:

inter
31st August 2004, 09:15
IlMilan, Fia, prezicatorilor cu gura de "aur" , trageti aer in piept si "mergeti pe burta" :D:D:D

IlMILAN
31st August 2004, 10:54
Inter chiar nu vad care e problema ta cu noi, acuma.....
Eu am postat un articol dintr-un ziar despre ceea ce se scrie despre Craiova. Care e problema, e un ziar central nu o fituica locala, asa cum a facut unul dintre voi candva.
Daca e un subiect care te doare, asta e.....mergi pe burta:D poate o sa ti se inchida....rana:D

<vasile>
1st September 2004, 19:05
Oare mai stie Rednic melodia aia pe care a interpretat-o pentru Dan Petrescu?...

Dullex
3rd September 2004, 04:31
Da are ganduri mari la retrogradare :D. Nu sincer aku zi ca va reushi sa repare ce a stricat. bine ca nu el a stricat totul ci shi jucatorii. jucatorii au jucat de kkt cu steaua. In fine, yo zic ca o sa reusheasca sai ridice pe un loc convenabil.

LaTzaU
3rd September 2004, 21:31
Craiova se duce in JOS .. doar suporterii nu vad asta .. de aci din Moldova asa se vede Craiova .. ca o stea cazatoare .. o vezi , e frumoasa.. si gata :)) a cazut :P

ricky
3rd September 2004, 22:30
Dupa parerea mea, dupa tot acest circ la Craiova va urma o perioada...BUNA !
Echipa va urca in campionat ! Nu pentru ca e mai buna decit altele ci pentru ca...altele sint prea slabe !
Apoi...va fi liniste . Adica echipa se va "consolida" undeva intre pozitiile 5-8 pina la iarna !
Ceva fi dupa ?! :rolleyes:

Brimi2004
3rd September 2004, 22:50
Personal am raportat prestatia lui Rednic doar la perioadele "Rapid" si "Craiova" ..insa exista unele aspecte care ma ingrijoreaza, chiar foarte mult... Inainte de a veni la Craiova Rednic a avut doua esecuri , unul la Bacau si unul undeva in Emirate ( daca nu ma insel! )..in ambele cazuri nu a dus la bun sfarsit contractul , practic s-a renuntat la el...

corinutza_88
4th September 2004, 11:21
desi multa lume ar vrea ca rednic sa spuna adio universitatii ,el totusi se incapataneaza sa ramana si sa dovedeasca, ca totusi poate face treaba buna desi este supus unor mari presiuni din afara!

Mariusmadmax
7th September 2004, 05:03
sorry...

EDMOND_
7th September 2004, 10:07
desi multa lume ar vrea ca rednic sa spuna adio universitatii ,el totusi se incapataneaza sa ramana si sa dovedeasca, ca totusi poate face treaba buna desi este supus unor mari presiuni din afara!

La ora actuala Rednic nu este supus decat presiunii legate de rezultate ...am mai spus , nu a fost alt antrenor care sa fie mai sprijinit si sa aiba o mai mare libertate de miscare....Faptul ca prin diverse manevre i-a indepartat pe Beldeanu ( care a avut singura vina ca a spus intr-o emisiune ca echipa nu joaca nimic ) , Badea , Papura , il obliga sa aiba rapid rezultate.
Insa libertatea lui de miscare a fost ingradita de Staicu , care l-a obligat sa-l reprimeasca pe Njock in lot , sa-i reprimeasca la antrenamente pe Lutu si Iordache , sa aduca de la Universitatea II patru tineri talentati ( Stoianof, Claudiu Tudor, Roman, Feleaga..)... La ora actuala , chiar daca se straduieste sa lase alta impresie , Rednic joaca , in buna masura, pe muzica lui Staicu....

Mariusmadmax
7th September 2004, 23:58
... bun si la ce s-o gindi el ?
:D

ADelPiero
8th September 2004, 03:04
hehehe ...
se spune ca daca vine Netoiu, Rednic pleaca :D
mor visele lui :)

Mariusmadmax
9th September 2004, 01:14
locul 14 - o fi gindul al mare :happy

giovanni BV
11th September 2004, 09:54
Nu numai schimbarea antrenorilor , ci si jocul de-a "DUTE , VINO" al conducatorilor de club al Craiovei , ii face pe jucatori sa evolueze la acest nivel , cit si nesiguranta in viitorul lor ca jucatori de fotbal la aceasta echipa sub conducerea acestor persoane ce se gindesc numai la jocul de culise "De-ale BUSINESS-ului" !!!

Mariusmadmax
12th September 2004, 21:22
Nu mai are nici un gind ...
Nu mai are echipa ...
Nu mai are liniste ...
E concediat !

corinutza_88
13th September 2004, 12:19
Chiar asa acum are ganduri mari...de plecare!:(

giovanni BV
17th September 2004, 09:34
Rednic este un antrenor bun , a dovedit-o de multe ori , problema este incertitudinea jucatorilor in fatza acestei mascarade de la conducerea echipei , care-i face neincrezatori in viitorul lor de fotbalisti !!! Sint sigur ca daca li s-ar da liber sa plece de la echipa , multi si-ar lua bagajele si s-ar duce unde vor putea fara sa se uite inapoi !!! Pacat ca nimeni nu se hotaraste odata ca fotbalul se joaca cu fotbalistii echipei si nu numai cu banii " boss-ilor " , care se joaca cu viitorul echipei !!!

jhon_goodboy
17th September 2004, 15:14
Craiova a castigat un antrenor cu experienta interna si internationala care a dus multe echipe pe culmea succesului.
Performanta la Craiova este posibila numai daca Rednic este lasat in pace de suporteri care sunt nerabdatori dupa rezultate,dar in principal de patronul acestei echipe ce a facut presiuni in ultima vreme cu privire la viitorul conducerii clubului si a bancii tehnice. :ok:

ricky
17th September 2004, 18:32
Desi am mai spus-o
REDNIC face o greseala de...amator : in loc sa-si critice "elevii" intern, el o face in presa scrisa si vorbita !
Ar trebui sa nu uite ca EI sint cei care trebuie sa dea goluri, sa alerge etc.
Si daca jucatorii nu-l mai vor...ADIO ARME !

Hai sa punem un pariu !

La incheierea turului CRAIOVA va fi intre primele 8 echipe ale clasamentului !

Cine da mai mult ?

ady_azzuro
17th September 2004, 18:34
Eu zic ca vom termina in primele 5! /hello

Mariusmadmax
21st September 2004, 23:02
cred ca mai degraba pe locurile 7-12 se va regasi Universitatea la final ...

EDMOND_
22nd September 2004, 02:18
Craiova a castigat un antrenor cu experienta interna si internationala care a dus multe echipe pe culmea succesului.
Performanta la Craiova este posibila numai daca Rednic este lasat in pace de suporteri care sunt nerabdatori dupa rezultate,dar in principal de patronul acestei echipe ce a facut presiuni in ultima vreme cu privire la viitorul conducerii clubului si a bancii tehnice. :ok:

Este o postare absolut gratuita!... fii concret si arata-ne experienta lui rednic ca antrenor si ce a obtinut la fiecare echipa unde a antrenat ..inclusiv la Bacau si la arabi...
Suporterii il tin in brate.... iar din partea patronului repet ce am mai spus..nu a fost antrenor la Craiova care sa aiba atata libertate de miscare si sa fie sprijinit ca Rednic... inteleg ca multora le place rednic mai ales pentru ca ne-a adus pe un loc retrogradabil.... eu cred ca totul se va schimba in bine odata cu plecarea actualului antrenor. Problema este cand o sa se intample acest lucru....

Florentin
22nd September 2004, 03:17
Ca vrea sa faca treaba la Craiova este indubitabil, dupa cum materialul pe care il are la dispozitie plus experienta lui limitata reprezinta serioase obstacole, dupa parerea mea insurmontabile.
Ca o parere personala, titlul nu va pleca din Bucuresti pentru multe sezoane de acum incolo.

vasile314tzurka
22nd September 2004, 07:37
inteleg ca multora le place rednic mai ales pentru ca ne-a adus pe un loc retrogradabil.... eu cred ca totul se va schimba in bine odata cu plecarea actualului antrenor. Problema este cand o sa se intample acest lucru....

acu tu vorbesti ca sa te afli in treaba. tu chiar crezi ca nu mai dormim noaptea ca ar putea craiova sa ia campionatul si ne frecam miinile de bucurie ca am trimis unul care sa ruineze craiova? o sa fie bine la craiova cind acolo va fi liniste ca sa se munceasca nu sa se stea la tv si la birfe, nici la shushu cu papura si altii ca el. atit. ca tu nu-l inghiti pe rednic care nu are performante dupa parerea ta e una, dar intrebarea e cine vine la un club unde e bilci saptaminal? il vroiai pe pitzurca? din punctul meu de vedere nu v-as dori un asa de mare rau. patru ani jumate a avut un lot net superior craiovei si am luat la camionate morale de-mi vine sa fug. sau ti-era dor de napoli? sau de iovan care are sira spinarii dreapta ca fularul?

daca nu era tot balamucul de acolo, si nu o spun numai eu, ci si olteni iubitori ai maximei, rednic avea mari sanse sa fie in carti, dar...

EDMOND_
22nd September 2004, 09:38
Daca tot ma intrebi il doream pe Badea , dar sunt convins ca Piturca ar fi obtinut performante superioare la Craiova. Daca vrei s adiscutam , fa-o la concret si analizeaza performantele lui rednic ca antrenor si in afara de Rapid ( Bacau , arabi , Craiova ) ...pentru ca nu vom sti niciodata care a fost contributia lui Copos si a lui Vama..... Chestia cu balciul saptamanal este o scuza puerila... atat antrenorul cat si jucatorii sunt profesionisti si ar trebui sa nu-i intereseze ce se intampla in presa si in afara echipei. Au primit toti banii( inclusiv antrenorul..chiar in avans ) , au avut toate conditiile de pregatire... Ca sa incepi fiecare meci ( din astea sapte pana acum ) cu cate cel putin un jucator in minus fata de adversari ( Filston , Borbely, Hoban, Bastina , etc ) doar pentru ca vrei sa-ti demonstrezi tie insusi ca poti scoate un fotbalist din orice individ cu doua picioare inseamna ca ori nu poti , ori nu vrei... Este usor sa gasesti un vinovat pentru fiecare etapa desi echipa nu a arata nimic... cu Steaua vinovatul a fost Murgan , cu Iasiul ..Iordache, cu Sportul ..Papura... , apoi Lutu , Vigariu .... Daca il iubesti atat de mult pe Rednic poti sa-l iei acasa ..sau sa-l pui antrenor la Steaua. ... ( ce m-as mai distra ! )...
Acum serios... analizeaza te rog intreaga prestatie a lui Rednic ca antrenor ( peste tot pe unde a antrenat ) si spune-mi de ce ar fi Rednic unul din cei mai buni antrenori din tara ? Sunt extrem de curios sa stiu care sunt argumentele , eu unul nu reusesc sa le vad.... vreau insa sa discutam concret , in baza faptelor...

Eu analizez prestatia lui Rednic si prin prisma declaratiei lui la intalnirea cu suporterii ; " Pe mine ma intereseaza prezentul Universitatii , nu viitorul ".. .. Chiar crezi ca as fi atat de tampit incat sa fiu impotriva unui antrenor doar in baza faptului ca nu-mi place mie ? Astept argumentele tele in favoarea lui Rednic!

vasile314tzurka
22nd September 2004, 12:50
edmond, daca la tine la firma ai avea cite un scandal pe saptamina nu ti-ai lua cimpii? daca ai vedea cum te sapa unul sa altul sau cum te fura ce ai face? argumentele mele sunt ceea ce excluzi tu, asa ca despre ce e vorba. badea nu vrea sa antreneze dupa cum se vede. el l-a cerut pe rednic chiar dupa ce s-au certat, pun pariu ca si acolo a bagat cineva o zuza intre ei, asa ca nu inteleg de ce favoritul tau are dreptate numai partial. si de ce un campionat luat nu e un argument? tu nu vrei sa iei in considerare faptul ca omul a fost sapat si asta e grav.

Vadim
22nd September 2004, 12:54
Din moment ce Rednic a fost in tribune la FCM Bacau, doar-doar o pierde Dinamo si ii ia postul lui Ando, e clar de ce atmosfera buna are el parte la Craiova...

cipi13
22nd September 2004, 20:08
Stii tu sigur ca de aia s-a dus la acel meci ?
Poate ca a fost sa vada cum joaca Bacaul ca doar cu ei jucam acuma....

Denis
20th October 2004, 01:56
hai mah, aku asta vrea sa cumpere universitatea?
rednic-preshedinte de club -------baba shi mitraliera :D :D :D :D