PDA

View Full Version : Universitatea Craiova - FC UNIREA



MaPaX
3rd May 2004, 21:54
Etapa a 25-a: *vineri, 7 mai: "U" Craiova - FC UNIREA (ora 20.30, Prima TV);

HaoTic
4th May 2004, 10:47
Daca continuam sa jucam fara vlaga in deplasare, nu avem nici o sansa sa scoatem vreun punct. Din campioana deplasarilor am devenit campioana jocurilor de acasa. Si-asa ii bine.

mariusc
7th May 2004, 13:01
In momentul asta sunt foarte optimist - zic un 1 - 2 - bate Apulum.

Go, baby, go!

______________
Fair-Play, Please!

HaoTic
7th May 2004, 13:26
Cu cine o sa ti MaPaxule la meciul Unirea -Rapid?

MaPaX
7th May 2004, 13:28
Cu cine o sa ti MaPaxule la meciul Unirea -Rapid?
:rosu: :headbang:


Echipele probabile:
U Craiova (alb-albastru)
1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 17. Moţi - 21. Bolohan, 20. Bundea, 19. Pleşan, 23. L. Preda - 2. Vigariu, 15. McBreen - 7. Njock
Rezerve: 12. N. Bănică, 10. Ov. Stîngă, 11. Borbely, 14. R. Miclea, 16. Stoianof, 24. Cr. Ungureanu, 26. Luţu
Absenţi: Murgan (accidentat), M. Iordache (incert), Randjelovici, Buglea (excluşi din lot)

Apulum (negru-alb)
22. Fl. Cotora - 2. Jercălău, 19. C. Ciobanu, 23. D. Miclea, 6. Ad. Popescu, 26. C. Bar - 10. Găldean, 16. Iurişniţi, 7. Paleacu - 8. Nedelea, 25. Vascko
Rezerve: 12. Jurcă, 3. R. Oprea, 5. R. Cosma, 13. N. Grigore, 15. Mitrofan, 18. Al. Kovacs, 20. Himcinschi
Absenţi: M. Stanciu, Ov. Maier, Bumb (suspendaţi), T. Moldovan (accidentat)

ADelPiero
7th May 2004, 15:02
cu echipa asta 100% nu luam nici un punct....

ultra_alba
7th May 2004, 16:09
da' pe cine ai vrea sa bage?

HaoTic
7th May 2004, 18:06
Pe Nelutu Popa.
Mingea e rotunda, nu se stie niciodata. Cred ca Serea o sa fie atent sa nu greseasca impotriva Universitatii, mai ales ca a gafat la Dinamo-Universitatea. Pun pariu ca le da un 11m la prima faza interpretabila.

ultra_alba
7th May 2004, 18:18
si eu l-as vrea pe Nelutu macar sa le mai dea el 3 boabe cum le dadea odata...

MaPaX
7th May 2004, 22:29
0-0
Felicitari baieti!

UNIREA /OLE/

ady_azzuro
7th May 2004, 23:06
Felicitari Apulum!
Sper sa ii bateti pe rapid!

mariusc
7th May 2004, 23:21
Uraaaaa!!!

Am scos un punct la Craiova cand toti spuneau ca o sa luam bataie... pacat ca nu s-a intamplat ce am simtit - adica sa invingem :drak:

Bravo baieti, va asteptam la Alba Iulia.

Daca batem si Farul acasa... ne putem gandi serios la Intertoto.

______________
Fair-Play, Please!

Falco2
7th May 2004, 23:46
:yeah: forza maier! avem o revansa de luat cu marinarii... mai vrem o repriza ca cea de-a II-a cu Bacau! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

ADelPiero
8th May 2004, 00:18
0-0 super rezultat :D
miercuri is revin cei suspendati din meciul acesta.. sper si cred ca ii vom bate pe Farul
Doamne ajuta :yeah:

ultra_alba
8th May 2004, 00:43
Daca ii batem miercuri pe Farul incep calculele pt. un loc in intertoto.bravo Unirea tineti-o tot asa

MaPaX
8th May 2004, 17:50
"Sansa a fost de partea noastra"

Originar din Craiova, Adi Nedelea a fost unul dintre cei mai buni jucatori de la Apulum în partida de aseara cu Universitatea. Acesta a recunoscut ca echipa sa a avut noroc ca a plecat neînvinsa de la Craiova şi nu a ascuns faptul ca înca se mai gândeşte sa joace la Ştiinţa

Reporter: Adi, te aşteptai la acest rezultat?
Adi Nedelea: Ţinând cont de rezultatele pe care Apulum le-a obţinut pâna acum în deplasare cred ca meciului de azi (n.r. - aseara) nu reprezinta o surpriza. Rezultatul ma bucura ţinând cont ca sunt craiovean.

Se poate spune ca Apulum a facut antijoc în Banie?
Am întâlnit o echipa de top din România, dar ne-am mobilizat şi am reuşit sa plecam neînvinşi. Se poate spune ca am facut şi antijoc. Noi ne-am aparat şi am încercat sa dam lovitura pe contraatac. Trebuie sa recunosc şi faptul ca şansa a fost de partea noastra.

Aţi jucat pentru Rapid?
Noi suntem o echipa mica şi n-am jucat niciodata pentru nimeni. Jucam pentru noi, pentru a ne clasa cât mi sus la finalul acestui campionat.

Te gândeşti sa ajungi la Universitatea?
Fiecare oltean doreşte sa joace la echipa lui de suflet. Dar ţinând cont ca n-am avut noroc sa fiu în vederile acestui club pâna acuma şi ca am 28 de ani, cred ca şansele în acest sens s-au diminuat, deşi mai sper.

Ce spui despre suporteri?
Suporterii olteni sunt pe locul doi dupa cei de la Timişoara şi mult peste ceea c ofera Bucureştiul la acest capitol. Sunt nişte oameni minunaţi, care iubesc fotbalul şi merita sa aiba o echipa puternica.

www.onlinesport.ro

HaoTic
9th May 2004, 14:59
No, ase..

EDMOND_
9th May 2004, 15:52
No, ase..


" No , ase.." adica trebuia sa vina un jucator sa spuna ca ati facut antijoc , ca suporterii mai au putin si dau pe dinafara .... scrie unul pe forumul Craiovei ca Unirea batea fara probleme "pe Steaua , Dinamo si Rapid, dar au venit bucurestenii cu banii .." Cred ca nici nu trebuie sa va raportati la campionatul asta , incercati la cel italian sau englezesc...

HaoTic
10th May 2004, 09:25
" No , ase.." adica trebuia sa vina un jucator sa spuna ca ati facut antijoc , ca suporterii mai au putin si dau pe dinafara .... scrie unul pe forumul Craiovei ca Unirea batea fara probleme "pe Steaua , Dinamo si Rapid, dar au venit bucurestenii cu banii .." Cred ca nici nu trebuie sa va raportati la campionatul asta , incercati la cel italian sau englezesc...

Edmond, parerea mea, de dupa meci (antijoc...), mi-am spus-o pe threadul Retur-->Univ-Apulum. Eu nu am intrat niciodata pe forumul Craiovei, nici in Craiova, de fapt nu am mai fost la sud-est de Carpati de vreo 5 ani. Asa mi-am impus.