PDA

View Full Version : Amical: Irlanda - ROMANIA



MaPaX
3rd May 2004, 21:44
Irlanda - ROMANIA, amical (27.05.2004, Dublin, Lansdowne Road, ora 19:30)

nenea1
3rd May 2004, 21:59
Romania bate cu 2-0... Sper sa joaca cu Danciulescu si cu Marius Niculae inlocul lui Ganea care nici numai primeste mult timp la Wolves...

Ganea= :jerk:


HAI ROMANIA!!! :yeah: /hello :ok:

Dorin
4th May 2004, 11:49
Bineinteles , creste optimismul dupa victoria asupra Germaniei. Sper sa confirmam prin rezultat bun la Dublin. Sa nu uitam de posibilul recul dupa asa rezultat si nici de faptul ca irlandezii sint preveniti. Asa ca meci dificil.Daca sintem brazilienii Europei putem insa sa-i omorim si pe astia....Rezultat mai strins ma astept .Si sper si cred in victorie!Dorin

alx_ro
4th May 2004, 15:51
S-ar putea sa batem, daca jucam asa cum am facut-o cu nemtii.
Apropos, Mapax, baga si un poll sa vedem ce crede lumea...

ADelPiero
4th May 2004, 17:13
1-5 clar :D
e pe felie Romania :ok:

uti2102
4th May 2004, 18:16
Nu va repezitzi asha! Nu shtitzi ca Puiu a intrat in PSD?!
Eu tot sper......sper ca Robbie Keane sa ne bage mintzile in cap shi sa ne scoata leprele din sistem. HA! Ce naiv sunt..... :ciocan:

leveu
4th May 2004, 21:55
Eu cred ca putem scoate un egal.Dar daca invingem e si mai bine.Sper sa joace tot asa cum au jucat cu nemti.Mai vedem. /hello /hello /hello

leveu
4th May 2004, 22:01
Si sper sa se joace meciul la Timisoara sau Craiova unde fotbalul este sloganul oraselor,ca in capitala ne-am lamurit. :rosu: Si merita si nationala noastra o galerie adevarata.
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/
:great: :great:

uti2102
5th May 2004, 00:29
Leveu tata eshti complet pe dinafara! Meciul se joaca la Dublin! :happy

ADelPiero
5th May 2004, 00:50
:) lasa mai .. ca el daca vede multa lume zice ca ii la timisoara :p si se bucura .. nu`l supara :(

fia
6th May 2004, 07:53
O faza foarte interesanta legata de acest meci. Incepand campania electorala si Iordansescu fiind pe listele de la PSD, nu mai are voie sa apara decat in emisiunile strict legate de politica. Asta inseamana ca nu are voie sa apara la stirile din sport cand face conferintza de presa, sau la antrenamente samd. O situatie speciala va fi in timpul meciului. In mod normal ar trebui sa nu apara (daca meciul ar fi filmat de TVR) dar de transmisiune ocupandu-se BBC... s-a facut un rabat. O faza marfa era cu Ganea. El tocmai a intrat in PNG. Daca ar fi pe liste (la el la Fagaras acolo) si Romania ar fi avut meciul cu Germania de exemplu in timpul campaniei electorale televiziunea care ar fi transmis meciul ar fi trebuit sa nu dea cadre cu Ganea (altfel isi lua amenda de la CNA). Imi si inchipui comentariul... "un jucator roman se afla la balon... suteaza si .. inscrie"... in timpul asta se filmeaza tribuna, sau ceilalti jucatori cum se bucura :). "Si Romania inscrie prin... printr-un atacant al ei".

Asta arata ca teoretic politica si fotbalul teoretic nu trebuie sa interactioneze....

uti2102
7th May 2004, 20:14
CNA-ul se intrece in prostie! :ciocan:

Seahawk
7th May 2004, 23:07
Irlanda - Romania 1-2
O sa ii batem si pe astia...ca sa avem numa' victorii in ultimele meciuri amicale...Nu de alta...numa' ca sa ne amagim ca n'am ajuns la Europene :headbang: :(

fia
8th May 2004, 06:39
CNA-ul se intrece in prostie! :ciocan:
De ce ? Mie mi se pare corect! De ce sa profite de imaginea de fotbalsit/ selectioner pentru a atrage alegatori?

razvan141
8th May 2004, 14:45
Batem doar 8-0...asta pentru ca Puiu o sa fie prea ocupat cu campania si jucatorii se vor antrena singuri prin parcuri.Altfel doboram recordul mondial.

suporterul
8th May 2004, 20:00
In spiritul meciurilor amicale pe care le facem, o sa batem si Irlanda. Cu alte cuvinte, pacat ca nu ne-am calificat ... Dar sunt increzator pentru mondiale. Olanda o sa stea iarasi acasa ..:))

ady_azzuro
8th May 2004, 22:38
Cred ca-i batem cu 3-0. Goluri Mutu, Plesan si Danciulescu! :yeah:
Hai ROMANIA! /hello

ieppy
10th May 2004, 14:59
Cred ca Puiu ar trebuii sa incerce o noua tactica cu Irlanda. Ca pentru ce naiba avem amicale, nu?

Eu zic in felul urmator:
Lobont
Stoican, Iencsi, Chivu, Rat
Petre, Radoi, Pancu
Danciulescu, Mutu
Ganea

Un 4-3-3care pe faza de aprare sa devina un 4-5-1 cu Mutu si Danciulescu mijlocasi.

asa as juca eu. Mai e cineva cu o idee tactica pe aici?

uti2102
10th May 2004, 15:36
E bine ca le-ai facut loc lui Mutu shi Pancu dar nu cred k Iordanescu ishi va permite sa scoata din schema pe Dica shi pe Pleshan, care au jucat excelent cu Germania. In plus, nu cred k Puiu are la inima 4-3-3-ul.....
Eu ash juca cu Mutu (in locul lui Ganea) shi Danciulescu in atac, Radoi pe linia de fund (in locul lui Iencsi) shi Pancu la inchidere.

ieppy
10th May 2004, 15:48
Uite ca eu cred ca isi va permite. Ma indoiesc ca Danciulescu va mai prinde echipa daramite de Plesan si Dica care in ochii generalului sunt inca sperante. Radoi nu va juca fundas in nici un caz. Ii place lui Puiu de el la mijloc. Asa ca singura formula care imi vine in cap acum este ori acest 4-3-3 ori un 4-4-2 clasic cu
Lobont
Stoican, Iencsi, Chivu, Rat
Petre, Radoi, Pancu, Dica(Mitea sau poate PLesan)
Mutu, Ganea

Apopo am impresia ca CHicu nu joaca. Pe cine il vedeti ca inlocuitor in varianta in care Radoi nu se va misca de la mijloc?

uti2102
10th May 2004, 15:57
Ghionea clar! Dar are shi Barca o shansa.

ieppy
10th May 2004, 16:12
mie nu prea imi place de Ghionea asta. Nu are cine stie ce calitati. E ditamai jucatorul insa nu exceleaza la nici un capitol. Poate gresesc eu insa si e urmatorul jucator al lui jiji care ia drumul madridului.

alejandro
10th May 2004, 19:54
Irlanda- Romania 0 :8 :D
Serios vorbind yo zic un 2:0 pentru romani,iar marcatori:Neaga & Mutu :yeah:

Denis
12th May 2004, 17:56
Bate Romania, dar nu cred ca pot sai bata cum i-au batut germani.
Pronostic: Irlanda 0-3 Romania
/hello /hello /hello

Catalanul
12th May 2004, 20:29
bate romania cu 3-1 goluri mutu neaga si danciulescu (sau plesan) :yeah: /hello

HAI ROMANIA!!! :evil: /hello :rosu:

inter
12th May 2004, 21:34
Nu va repezitzi asha! Nu shtitzi ca Puiu a intrat in PSD?!
Eu tot sper......sper ca Robbie Keane sa ne bage mintzile in cap shi sa ne scoata leprele din sistem. HA! Ce naiv sunt..... :ciocan:

:ok: , sa vezi alpopa ce vom pati :drak: :drak:

Tamy
12th May 2004, 21:39
trebuie sa continuam ascensiunea
bate romania cu 2-0
goluri neaga danciulescu

samor03
13th May 2004, 07:05
poate un egal.

vasile314tzurka
13th May 2004, 07:55
daca merge pe echipa care a fost e ok

Ultras
13th May 2004, 10:39
Cred ca batem cu 67-18 :yeah:

Top
13th May 2004, 12:09
cu alde Danciulescu si mergem departe

Echipa de start cred ca ar trebui sa fie:

Lobont
Stoican, Iencsi, Chivu, Rat
Fl. Petre, Radoi, Pancu
Plesan, Mutu
Ganea

De ce oare nu este convocat Catalin Munteanu? joaca meci de meci la Albacete

Ultras
13th May 2004, 12:14
Poate ca are omu' o treaba cu andresan. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Tamy
13th May 2004, 23:00
vom castiga
HAI ROMANIA

ady_azzuro
14th May 2004, 14:15
A fost Plesan convocat?

stantheman
14th May 2004, 15:23
Sper sa batem cu 2-0 iar Mutu sa inscrie un gol "pentru" colegul lui de la Chelsea, Duff.

jhon_goodboy
14th May 2004, 17:16
Chiar daca echipa Irlandei este mai putin cotata decat Germania,nu inseamna ca trebuie sa credem ca e si castigat meciul.
Britanicii au un joc cu totul diferit de cel al tuturor adversarilor pe care i-am avut pana acum,dar sper sa aratam ca si pana acum ca palmaresul nostru nu este unul mincinos.
HAI ROMANIAAAA!!! /hello

maryuss_mau
15th May 2004, 09:24
inca o victorie in amicale in acest an in amicale este binevenita echipei nationale;

flash
15th May 2004, 10:17
Dupa meciul foarte reusit cu Germania suntem condamnati sa castigam. Mai mult decat asta conteaza sa facem un meci frumos, sa ne iasa pasele si sa ne creem ocazii de poarta. Trebuie sa confirmam, sa demostram ca meciul cu Germania nu a fost o intamplare. Hai baietii! Lupta tricolorii!

ADelPiero
16th May 2004, 02:56
dupa selectia pe care a facut`o Iordanescu ... cred ca va fi un meci greu ....
dar datorita spiritului de roman .. vom bate :D

methos
17th May 2004, 19:11
va fi inca o victorie pt romania!doar asa...sa se mire prostii!

ricky
17th May 2004, 21:30
Sper sa nu jucam...alba-neagra ! :p

Adrian
17th May 2004, 21:36
Mi se pare mie sau nu e convocat nici un jucator de la Steaua?

uti2102
17th May 2004, 22:36
S-au trimis doar convocarile pentru "stranieri". Jucatorii din tzara vor fi chematzi dupa etapa de campionat premergatoare partidei.

Adrian
18th May 2004, 00:29
Ah , scuze, am vazut lotul pentru "Seara Campionilor" (pe siteul OLS) si am crezut ca e ala pentru Irlanda...My bad. :headbang:

alejandro
18th May 2004, 14:34
Sa nu o dam in bara cu amicalurile aste:le castigam pe toate la pas,iar in calificari ni se urca la cap si...patim ca realul :mad:

ricky
20th May 2004, 16:03
ALEJANDRO, nu-ti fa probleme !
Am mai descoperit ca...microfonul e de vina si ca RUSLANA ne-a furat...ritmurile ! :evil:

Imaginatia noastra va gasi o scuza... :evil:

alejandro
21st May 2004, 15:05
ALEJANDRO, nu-ti fa probleme !
Am mai descoperit ca...microfonul e de vina si ca RUSLANA ne-a furat...ritmurile ! :evil:

Imaginatia noastra va gasi o scuza... :evil:
tipic pentru natiunea noastra :headbang:

SVensson
24th May 2004, 14:08
Batem cu 2-1. Hai Romania!!!

uti2102
24th May 2004, 14:22
Iordanescu iar s-a imbolnavit! I-a chemat pe Shoava shi pe Daniel Niculae!!! NU SE POATE ASHA CEVA!!! Badoi era mult mai indicat, a jucat mai bine in ultima vreme. Avem lot subtzire dar cred k o sa manance terenul ashtia din Divizia A. Mai ales Petre Marin!

daemon_ro
24th May 2004, 16:17
eu sper sa castigam, insa va fi un meci mult mai greu decat credem...

Romania - Irlanda 1 - 0

SYLENTZYU
25th May 2004, 13:09
SALUTARE,
sunt nou pe acest sit si sper sa nu fiu dezamagit:)...cat despre meciul nationalei contra Irlandei cred ca ii batem cu 2-1 sau 1-0,... dar trebuie sa recunosc ca imi este putin frica ptr ca vad ca din nou iordanescu aduce jucatori la nationala care nu merita,lasand pe dinafara pa alti cum ar fii:plesan,neaga,danciulescu,......,radoi.
ce cauta soava la nationala?


forta steaua!!!

Adrian
26th May 2004, 05:49
Bine ai venit pe site Sylentzyu. Speram sa stai cat mai mult si speram si noi sa nu fii dezamagit:)
Din pacate ai niste informatii gresite. Toti jucatorii enumerati de tine sunt convocati. Soava, Daniel Niculae si Alinuta sunt controversatii acestui meci. Dar intotdeauna va fi cate unul nmultumit ca nu a fost convocat X sau Y.
Eu zic merci ca a pastrat simtul masurii si nu i-a chemat iar pe Felipe si pe Adrian Ilie.
Hai Romania.
Nu dau pronostic, imi doresc doar o victorie. Sau char si numai un joc deschis, ofensiv, vertical...

alejandro
26th May 2004, 13:32
Tre' sa bagam frica in Europa dupa acest meci :yeah:
Forza Romania :happy

RstInPc
27th May 2004, 12:16
Nasol. Nu cred ca o sa se lase cu victorie pentru noi. Ce puii mei cauta Soava si Daniel Niculae la echipa. Il cheama pe Niculae, care nu mai stie ce e ala gol de mult (e adevarat a marcat unul parca in ultima etapa, dar pentru atata lucru...sau mai mult ca sigur are Becali planuri cu el si trebuie sa i se cresca artificial cota) si-l lasa acasa pe Claudiu Niculescu, 14 goluri marcate in Div.A+cele din UEFA.

Cica asta ar fi echipa de start conform GSP:
"Lobonţ - Rădoi, Iencsi, Ghionea, Dancia - Fl. Dumitru, Şoavă, Pleşan, Dică - Dănciulescu, Ganea
Selecţioner Anghel Iordănescu
Rezerve: Stelea, M. Constantin, Bărcăuan, P. Marin, Ov. Petre, Alexa, Aliuţă, Neaga, D. Niculae"

Parerea mea este ca mult mai potrivit ar fi Alexa in locul lui Soava, iar atacul ar fi mult mai eficient intr-o formula Danciulescu + Neaga.

keluba
27th May 2004, 14:37
/hello/hello HAI ROMANIA /hello/hello
Sper ca o sa bata Romania dar sincer sa fiu nu prea cred. Ar trebui din nou o echipa ca si cea din '94 si atunci am reusi poate si ceva performante. :headbang:

Saber Rider
27th May 2004, 23:25
Criminali irlandezii astia !
Au jucat de parca era meci de calificare la Mondiale. L-au scos cu targa pe Radoi, plus ca au mai fost intrari periculoase la mai multi jucatori de-ai nostri.
Iar la golul irlandezilor, langa marcatorul golului trebuia sa fie acelasi Radoi.
Nu pot sa nu remarc ca au jucat toti jucatorii convocati ai Stelei in acest meci, iar Florentin Dumitru si Dica au alergat destul de mult in meciul asta si e de asteptat sa fie destul de obositi la meciul cu Craiova. Ca sa nu mai vorbesc de Radoi, care nu se stie cat de serioasa e accidentarea.


P.S.
Ma poate indruma cineva catre un site, ceva, unde sa pot gasi regulamentele de arbitraj, reglementarile noastre romanesti cu privire la ele si la jocul de fotbal (inclusiv cele mai noi "recomandari" UEFA) ?!? Please !

petru
27th May 2004, 23:26
haha... acu' 2 minute ma uit pe onlinesport si zice acolo ca partida s-ar fi incheiat la egalitate. credeam ca mai sunt cateva minute, asa ca deschid 'live'-ul si ce vad? 1-0 pentru irlanda.

se putea sa faca echipa romaniei doua meciuri bune la rand? pai ce, noi suntem brazilia?

ricky
27th May 2004, 23:31
Asa cum am prevazut, din pacate, aroganta ne-a invins din nou !
Dupa ce am invins SPITALUL AMBULANT GERMANIA, ne-am dus la irlandezi cu intreaga garnitura de vedete care, normal (in viziunea lor !), nici nu mai trebuiau sa lupte pentru mingile care si asa TOT la ei trebuiau sa vina !

In timp ce echipa GERMANIEI s-a...distrat cu MALTA (chiar acum s-a inscris al 7-lea gol ; BALLACK v'o 4 !) 7-0 daca nu mai dau in prelungiri, echipa AROGANTA a fost invinsa de o echipa la fel de...mica !

Din pacate, cred ca valoarea adevarata a echipei nu este cea aratata intr-un meci de EXCEPTIE cu GERM ci in acest meci cu IRLANDA !
E bine ca am fost readusi cu picioarele pe pamint !
E bine ca cineva ne-a aratat cit de lung ne este NASUL !

Vom vedea la toamna valoarea echipei si de aceea SINCER ma bucur ca ni s-a aratat cit valoram !
Multi au fost si vor ramine orbi dupa meciul cu GERMANIA !
Sper din tot sufletul ca nu trebuie sa traim o experienta trista cu FINLANDA !

Poate se vor destepta si ultimii "somnurosi" !
Poate vom mai reusi sa prindem...ultimul tren !

Astazi, cum frumos spun unii, am invatat (fir-ar sa fie !) inca odata : copacii nu cresc in cer !

andreiush
27th May 2004, 23:38
Urat meci. Prost jucat de Romania. Ma daca eram la Dublin acuma, si pe mine ma baga Iordanescu sa joc, o facut 5 schimbari in 5 minute ala ma. Totusi...bine ca ne-a trezit cineva din visul cu Germania.

uti2102
28th May 2004, 00:43
Iordanescu a revenit la vechiile sale obiceiuri. Proaste. Nu intzeleg ce cauta Shoava in primul unshpe' cand erau jucatori mai potrivitzi decat el pe acel post, sau cel putzin mai in forma (Alexa sau Ov. Petre). Tot asha nu intzeleg de ce shi-a batut joc de Barcauan (a doua oara consecutiv) shi l-a introdus atat de tarziu. Nu intzeleg anumite schimbari, majoritatea avand efectul de a da peste cap (de vreo cateva ori!!!) sistemul de joc. Dar asta e, pe Iordanescu il intereseaza sa scrie pe hartie ca au jucat cat mai multzi, nu conteaza ca doar cateva secunde....... :ciocan:
Meciul n-a fost atat de prost cum zic unii. Efectiv Irlandezii au jucat "pe bune", iar "divizionarii" noshtrii probabil ca nu pot mai mult deocamdata. Sincer sa fiu credeam k o sa joace chiar mai prost, asha ca intr-un fel sunt "fericit". E alarmant totushi ca s-au lasat spatzii foarte largi in defensiva, pentru rapizii Keane shi Morrison shi ca s-au facut, in anumite faze (incluzand golul), marcaje aproximative. E de asemenea pacat de caderea din repriza secunda (fortzata de fapt de schimbarile bulversatoare ale lui Puiu).

uti2102
28th May 2004, 00:45
A. Era sa uit. Sunt ingrijorat de accidentarea lui Radoi shi sper sa nu fie prea grava. Cat a jucat a avut nishte interventzii excelente. De fapt, ash zice ca Lobont, Stelea, Radoi shi Iencsi au fost cei mai buni tricolori. Shi Ganea are un plus, ca s-a batut mult, ca de obicei.

ADelPiero
28th May 2004, 01:18
:( mie imi pare mai mult rau de Radoi ... nu ca am pierdut.. :(
sper sa isi revina cat mai repede si sa nu fie o accidentare grava ...

Lipitorul
28th May 2004, 02:35
:jerk: Irlanda-Romania :headbang:
1 - 0

Romania a avut noroc ca a scapat doar cu un singur gol.
O lectie bine venita. Un joc total haotic si la intamplare.
Nu cred ca am avut nici o sansa clara de gol, pe cand irlandezii...cu carul.
Meciul a fost pierdut de pe tusa, Iordanescu nu a gasit solutia si cred ca este principalul vinovat. Sa joci cu lansari inalte spre atacanti impotriva irlandezilor sau englezilor este cea mai mare prostie. O singura lovitura de cap reusita si aceea trimisa de Ganea pe linga poarta. Trebuia sa jucam la pase si combinatii la joasa inaltime. Fara dubii, Iordanescu nu este omul ideal ptr. nationala. Pacat! :rosu:
Eu cred ca avem jucatori destul de buni insa nu prea avem tehnicieni pe masura.

keluba
28th May 2004, 08:45
Daca esti cu nasul pe sus (ca si nationala noastra) ajungi sa te impiedici de o ramurica, din pacate. Se pare ca nu ne vom invata niciodata minte. :mad:

Red Heat
28th May 2004, 09:31
Meciul s-a pierdut din cauza ca au jucat multi stelisti. Ei sunt niste pierdanti in general :D

Glumeam

RstInPc
28th May 2004, 09:58
Nu e vorba ca au fost stelisti, dinamovisti, craioveni sau "rusi".
Echipa a fost alcatuita prost de la inceput. Soava nu are ce cauta la nationala. Vorba lui alpopa, erau mut mai indicati Alexa sau Ov. Petre incontestabil mai in forma decat aceasta slabiciune a lui Iordanescu (ma mir ca nu la chemat si pe Filipescu, dar timpul nu este pierdut). In plus a lipsit imaginatia si viteza la mijloc. S-a vazut lipsa lui Florentin Petre si/sau Dorinel Munteanu. Acestia reprezentau motorul echipei.. Iordanescu isi bate joc de jucatorii in forma din campionat care sunt convocati si introdusi in ultimele secunde de joc sau chiar nu sunt convocati. Iordanescu a demonstrat ca face echipa bazindu-se pe subiectivism, orgoliu, sentimentalism si interese nu dupa valoare si forma jucatorilor.
Selecti ar trebui se se faca in functie de situatia jucatorului la echipa de club (daca joaca, daca demonstreaza ca este in forma) indiferent de numele sau fie ca este vorba de Mutu si Chivu sau de Neaga si Danciulescu.

ionut1977
28th May 2004, 10:43
huhiuohoihoihoihoihoihoihoih

uti2102
28th May 2004, 10:51
Radoi n-are nimic. Doar o contuzie cik. Sper sa joace la Craiova.

RstInPc
28th May 2004, 10:54
huhiuohoihoihoihoihoihoihoih
Aha. Deci asta era secretul ! Foarte inteligent si la obiect. Cred ca Iordanescu nu s-a gandit la asta. Bine ai venit pe forum...cred
:sleep:

jhon_goodboy
28th May 2004, 13:56
A fost ultimul test dinaintea inceperii calificarilor pentru Cupa Mondiala din 2006 in care Iordanescu a testat inca o data jucatorii care au demonstrat forma buna cu Germania,dar a incercat si pe altii care sunt selectionati mai putin la nationala. :)
Selectionerul nu a vrut sa joace cu jucatorii cei mai buni,desi cei mai multi dintre ei erau accidentati pentru ca a vrut sa gaseasca solutii in situatii de criza de efectiv ce ar putea sa apara pe parcursul campaniei de calificari. /hello
Jucatorii romani nu au jucat pentru rezultat cu toate ca ar fi putut castiga daca fortau mai mult si sunt sigur de asta,mai ales ca in meciurile amicale am avut totdeauna numai de castigat,ci pentru a se asigura formula de start ce ar putea fi alcatuita de Iordanescu si pentru a nu se incerca tactici gresite ceea ce s-a intamplat ca ne-au lasat acasa doua turnee finale. /hello

daemon_ro
28th May 2004, 14:24
.

doar atat pot sa spun:(

ricky
28th May 2004, 18:20
"Ficiori", tineti minte cuvintele lu' RICKY !

Hai, fara gluma !
Nu mai ridicati in slavi echipa GERMANIEI !
Pentru cei care cunosc lotul care a jucat impotriva noastra ma pot...sprijini !
Am spus si atunci, va mai spun o singura data : am prins GERMANIA intr-o zi neagra !
I s-a intimplat...dupa 50 de ani !
A fost si aroganta antrnorului care a selectionat jucatori abia refacuti sau cu putine meciuri in "picioare" !
A fost dorinta lui de-ai roda pentru EURO !
A dat chiks !

GERMANIA este departe de-a fi considerata la ora actuala o echipa cu pretentii !
Pentru ei, meciul cu ROMANIA a venit in momentul cel mai bun cu putinta ! Batusera BELGIA si, desi n-au aratat nimic, erau totusi un pic cu nasul pe sus !
Ieri, spre exemplu, cu MALTA, echipa a jucat TOTAL altfel !
Desi au fost incercati jucatori noi.

Dupa meciul cu GERMANIA, in loc sa continuam buna evolutie, am facut EXACT ce a facut MUTU dupa ce a jucat primul meci la INTER : chef !

Chiar nu putem sa jucam doua meciuri bune unul dupa altul ?!

inter
28th May 2004, 18:54
ai dreptate ricky, si inca ce chef a facut dupa victoria din cupa asupra lui Milan :p

Dorin
28th May 2004, 22:03
Ricky my friend.Te vrei realist si obiectiv.OK. Eu te cred doar pesimist si deprimat(vezi si poza ta).Cine o sa mai stie conditiile meciului peste 10 ani ????.Statistica ramane si rusinea de asemenea. Aici in Suedia nimeni nu a comentat altceva decat jocul formidabil al romanilor.Chiar si daca pentru un meci... Bine ca ne lauda strainii macar !!! Repet : Traieste clipa!:yeah: Dorin

Catalanul
28th May 2004, 23:05
imi pare rau ca am pierdut chiar pe finalul meciului
cred ca daca jucau mai multi jucatori care nu erau din campionat nu luam bataie
mai mult castigam partida categoric
vreau sa-i felicit pe lobont si pe ienci pentru jocul bun pe care l-au prestat :yeah:

ricky
29th May 2004, 07:41
Ricky my friend.Te vrei realist si obiectiv.OK. Eu te cred doar pesimist si deprimat(vezi si poza ta).

Ooh ! Dorine ! Ce ne-am face noi fara unii ca tine ! :evil: :ok:

Dorin
29th May 2004, 14:22
Love for ever!!!( to Ricky) :yeah: Dorin

ricky
29th May 2004, 17:52
DORIN, chiar daca n-as vrea sa se creada ca...doi barbati...stii tu...

Totusi, toate cele bune !

Poate ai putea sa-mi dai niste "indicatii pretioase" (serios!) despre zone turistice in SUEDIA !
Anul trecut a fost DANEMARCA. La anul...SUEDIA sau (si) ITALIA.
Poate si ceva de pescuit...

WE PLACUT ! /hello

Dorin
29th May 2004, 23:56
Ricky nu-ti fie teama ca mie imi plac doar femeile(in pat).Suedia este mare si foarte bine pregatita pentru turism. Daca vii cu masina se recomanda Malmoe si trecerea peste pod din Danemarca.Apoi in sus spre Stockholm pe coasta Balticii. Fiecare oras are ceva si peisajul este de obicei superb. Verde ,curat, ordonat , multe paduri de brazi, mii si mii de lacuri etc. Stockholm este obligatoriu. Apoi traversare spre Oslo(chiar daca Norvegia este ceva de vazut si acolo!) Apoi in jos pe coasta de vest spre Göteborg si poti sa ma saluti si pe mine in orasul Trollhattan la 80 km nord de Göteborg. Daca vrei mai la nord nu cred ca merita asa mult daca nu esti prea indragostit de drumuri foarte lungi si multa, multa padure si lacuri.Norvegia in apropiere de Oslo este foarte spectaculoasa prin muntii ei.Preturi ca prin restul Europei in Suedia dar f.scump in Norvegia. :yeah: Dorin

ricky
30th May 2004, 11:13
Am un coleg de munca. Anual merge ori in DANEMARCA ori in SUEDIA !
Pentru PESCUIT (cu...unditza ! :evil: ), zice ca e mai...interesanta SUEDIA.
Sa vedem !
Mai e ceva timp.
Concediul, daca o fi sa fie, pe la sfirsitul lui august.

P.S. Si ceva despre subiectul de fata (ca altfel sintem offtopic si ne sterg mesajele ... :headbang: )...
Ieri,
IRLANDA- NIGERIA 0-3 !

Dorin
30th May 2004, 20:16
Ricky , se pescuieste superb aici in Suedia. Mult somon , pastrav dar si pesti de mare. Multi pasionati de pescuit cu musca.
Irlanda ca si altii se poate imbata de un succes efemer...Olanda a luat bataie de la Belgia !Sper ca si de la noi. :yeah: Dorin

ADelPiero
1st June 2004, 00:59
le dam la olandezi numa` tocana de legume :D:D:D:D
ii batem de ii facem de kkua in toata lumea :p:p:p

fia
1st June 2004, 06:02
Normal ca ii batem pe olandezi... daca jucam amical :). Daca nu, s-ar putea sa fie ceva mai greu, nu imposibil, daor mai greu.

alejandro
2nd June 2004, 13:59
Ai dreptate fia,am observat si yo ca reusim foarte multe performante din astea :mda:

Valikos
4th June 2004, 11:40
E foarte bine ca am pierdut cu Irlanda , s-au mai trezit si baietii ... ca prea mult tam tam s-a facut dupa meciul cu germania .... e bine sa pierdem in amicaluri ...si sa vedem greselile si sa castigam in oficiale .... oricum in calificari va fi foarte greu ... sunt curios sa vad ce campionat european face olanda si cehia , au fost in calificari impreuna in campionat sunt impreuna si la calificari pt mondiale tot in aceiasi grupa ... devine tare interesanta treaba ...

Dorin
6th June 2004, 00:55
Dar de asta ce mai ziceti?!?!? Road to Euro 2004: Dutch sink as Portugal cruise
Ten days before the start of Euro 2004, the Netherlands lost at home to Ireland 0-1 while Portugal eased past Lithuania 4-1 on Saturday.
:yeah: Dorin

keluba
7th June 2004, 10:03
Romania nu mai are o nationala care sa reuseasca performante. Nici nu are cum cand pe teren joaca 11 chiungi :mad:

FreeMinds
7th June 2004, 14:52
echipa nationala a inceput sa mai miste ......Keluba te inteleg ca esti suparat :)

corinutza_88
7th June 2004, 19:19
mai bine ca am pierdut meciul asta ca dupa cel cu germania se credeau invincibili dar sa dovedit a nu fi!
sper sa se califice la mondiale si sa lase in urma toate ratarile de pana acum pentru ca romania a inceput sa aiba din nou o echipa omogena!

iulian
7th June 2004, 19:49
da...mult mai bine :D:D:D

Mariusmadmax
8th June 2004, 05:21
Hirlanda asta ne-a aratat coltul in care sa stam pe graunte ... :D
Bine ca a fost doar amical !

alejandro
8th June 2004, 17:42
Sa speram ca iordanescu a inteles de ce am pierdut si nu se va repeta povestea in calificari!

Mariusmadmax
9th June 2004, 05:35
Sa speram ca iordanescu a inteles de ce am pierdut si nu se va repeta povestea in calificari!
din pacate nici un meci nu seamana cu altul ... si ce a invatat el , n-are nici o valoare ! :(

keluba
9th June 2004, 10:09
Iordanescu ar trebui dupa parerea mea sa mai deschida si ochii nu numa buzunaru cand se fac selectionarile pentru nationala. :ciocan: Exista in A o droaie de tineri care joaca foarte bine si nu ii cheama nimeni la nationala. de ce? :thinkso:

alejandro
10th June 2004, 16:55
din pacate nici un meci nu seamana cu altul ... si ce a invatat el , n-are nici o valoare ! :(
Cred ca esti prea suparat pe el,nu?Acum dac' a ramas el la nationala eu zic ca tre' sa-l lasam cel putin sa-si faca treaba(daca nu vrem sa-l sustinem!). Se va vedea mai clar ce face in primele meciuri din calificari,si daca de la inceput nu pornim bine - e clar,trebuie alungat caci dac' ramanem in urma la start nu mai ajungem pe cehia si olanda din urma.