PDA

View Full Version : Etapa 25: Rapid - Dinamo



Vadim
3rd May 2004, 11:32
Etapa 25: Rapid - Dinamo.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
3rd May 2004, 11:53
Eu imi doresc sa bata Rapidul. De ce? Pentru ca sunt rapidist, pentru ca nu imi place Dinamo, pentru ca e singura nostra sansa de a juca in UEFA (adica sa ia Steaua campionatul si Dinamo cupa).... E suficient?
Scor: 4-3 (la fel ca in tur :evil: )

Pancone
3rd May 2004, 11:54
Batem cu 2-1 , goluri Maftei si Nico ! Forza Rapid /hello

Dei
3rd May 2004, 11:58
Nu-mi place Dinamo, dar cred ca vor bate in Giulesti. As vrea sa ma insel.

rew
3rd May 2004, 12:16
reteta succesului: 1-2 in ultimu minut! sa-i doara iar ficatii p-aia care mor de 'grija' lu Dinamo!

Bogdan
3rd May 2004, 12:18
Nu-mi place Dinamo, dar cred ca vor bate in Giulesti. As vrea sa ma insel.
Eu sper sa nu te inseli.
Forza Dinamo!!!

cuzmy
3rd May 2004, 12:26
...un rezultat de egalitate ar fi excelent, nu de alta , numai sa ii vad pe catzei ca o sa tanjeasca sa castige la Timisoara!

Dansan
3rd May 2004, 12:39
Bate Rapid...1-0 ...gol S.Ilie

Red Heat
3rd May 2004, 12:54
Eu sper ca Dinamo sa aiba puterea sa treaca de penultimul hop spre titlu. Chiar si in ultimul minut (asta pentru carcotasi). Si in mod normal nu cred ca Rapidul poate sa ridice vreo pretentie chiar daca altele sunt datele problemei intr-un derby.
Hai Dinamo !

Pancone
3rd May 2004, 13:05
Si in mod normal nu cred ca Rapidul poate sa ridice vreo pretentie chiar daca altele sunt datele problemei intr-un derby.


Asta tot ziceti de 7 meciuri....

Red Heat
3rd May 2004, 13:07
Pai daca o sa mai fie vreo faza ca aceea in care Pancu l-a calcat pe picior pe Kirita s-a dezechilibrat si a cazut si s-a acordat penalty pentru Rapid, ai dreptate probabil....
JENANTA faza...

Pancone
3rd May 2004, 13:11
Daca tot aduci aminte de meciul ala iti aduci aminte de golul anulat eronat la Mutica ? noi am protestat la aceea faza si in timp ce jucatorii cerea socoteala arbitrului voi a-ti dat gol .

gicu
3rd May 2004, 13:14
0-2 :yeah:

Red Heat
3rd May 2004, 13:14
jucatorii trebuie sa joace nu sa tipe la arbitru.

Pancone
3rd May 2004, 13:19
si arbitrul trebuie sa fluiere corect .

Red Heat
3rd May 2004, 13:21
NU jucatorii sunt cei care il judeca. ei trebuie DOAR sa joace

Red Heat
3rd May 2004, 13:33
si arbitrul trebuie sa fluiere corect .

si inca ceva. off-topic si fara suparare. bezna a fost cand a stins Copos lumina :D

RstInPc
3rd May 2004, 13:50
stiti ce-mi doresc? Daca Dinamo nu ia campionatul, atunci ar fi bine sa nu ia nici cupa, asta asa sa le faca in ciuda tuturor celor care vor sa bata pe Dinamo cu orice pret si sa piarda in fata Stelei pentru a face figuratie in cupa UEFA. Toata lumea isi face planuri de genul "Sa castige Steaua campionatul si Dinamo Cupa ca sa prindem si noi un loc in UEFA". Nu se gandesc nici o clipa ca Dinamo poate pierde Cupa Romaniei. Este totusi o finala de cupa in care au ajuns cele mai bune echipe din acea competitie. S-a dovedit ca aceasta cupa (chiar si in alte campionate) nu are favoriti. Daca le iese planul (aici ma refer la Rapid si/sau Craiova ) atunci cred ca ar fi singurul caz in care as fi bucuros ca Dinamo sa piarda Cupa. Totusi mai sper in event. Insa cu jocul prestat... nu stiu cat o sa mai tina si norocul asta sa castigam in ultimele minute de joc.
Sper la o victorie al lui Dinamo in meciul cu Rapid.
Rapid - Dinamo (0-1) ajunge.

Pancone
3rd May 2004, 13:51
La voi nu a fost "lumina " niciodata :cool:

marius_b
3rd May 2004, 14:47
La voi nu a fost "lumina " niciodata :cool:

Bine ca aveti voi parte de lumina! A da, poate de la........ lumanare :)

Pustoai-k
3rd May 2004, 14:49
Rapidul o sa casitige!!!!!
Trebuie sa castigam pt a ramane pe locul 3 si pt a mentine rezultatele bune...foarte bune..obtzinute impotriva celor de la dinamo!

suporterita
3rd May 2004, 14:55
s-au trezit spiritele in Giulesti,este momentul sa se trezeasca si echipa,sper ca nu v-ati suparat tare pe RedHeat s-a trezit cu fata la cearceaf azi.

ieppy
3rd May 2004, 15:17
suporterita, lasa-l tu pe Red Heat in pace ca nu e cazul sa il analizezi. Inteleg ca tii cu Rapidul in meciul asta insa nu e cazul sa te iei te suporterii dinamovisti.

inter
3rd May 2004, 15:29
cu deja proverbialul "noroc(sansa)" nu e exclus ca, cainii sa castige in final :mad:

ADelPiero
3rd May 2004, 15:30
2-1 :evil:
hai rapidu avem nevoie de tine...

Alt Dan
3rd May 2004, 15:39
dinamo, cu un gol marcat din penalty (corect acordat) in ultimul minut din prelungiri... sa le creasca ficatii lui me-me, jiji si sase-sase...
RstInPc, si mie mi-ar place ca in cazul in care pierdem campionatul sa nu ne omorim sa castigam cupa... las' sa mearga si otelul in uefa... rapidul oricum si-a propus intertoto...

suporterita
3rd May 2004, 15:40
suporterita, lasa-l tu pe Red Heat in pace ca nu e cazul sa il analizezi. Inteleg ca tii cu Rapidul in meciul asta insa nu e cazul sa te iei te suporterii dinamovisti.
iata ca a iesit la rampa avocatul.....nu crezi ca intoleranta va caracterizeaza, atit pe tine cit si pe "clientul"tau?

ieppy
3rd May 2004, 15:59
nu, nu cred sincer sa iti spun. Nu ai mai trecut de mult pe aici si nu stii ce sa mai intamplat, insa nu poti sa imi arunci intoleranta in fata credema. Nu e nimic personal insa ce treaba a avut comentariul tau la adresa lui Red pe acest thread? Daca ai discutii cu el pe altul atunci fa-o acolo si nu o aduce pe toate threadurile. OK?

alx_ro
3rd May 2004, 17:07
Poate victoria din etapa trecuta nu a fost doar un foc de paie pentru Rapid. Sa speram ca reusesc sa scoata macar un egal cu Dinamo. Asta doar daca cei din urma nu vor avea parte de "norocul" in negru care ii urmareste de cateva etape...

Alt Dan
3rd May 2004, 17:15
chiar si un egal ar fi bun, daca steaua nu castiga la bistrita...

Sabin
3rd May 2004, 18:06
Meci greu, orice e posibil si nu cred ca este o favorita clara. Cred ca Dinamo va castiga fara sa primeasca vreun gol. Nu cred ca va fi din nou o victorie pe final de meci pentru ca e greu de crezut ca la un scor egal Rapidul s-ar retrage in aparare incat sa piarda "ca tziganul la mal", desi... FORZA DINAMO!!!

iulian
3rd May 2004, 18:09
Meci super greu Sabine pt Dinamo...cu Rapid nu merge sa faci nici o manarie ...iar cu arbitri e la fel de greu ...ca la fel cum "iarna nu-i ca vara" nici Rapid nu e Faru` plus ca Giovani abia asteapta sa se ia de arbitri...asa ca eu cred ca o sa vedem un meci destul de bun

ieppy
3rd May 2004, 19:19
iuliane, this just in: filozofu' a declarat ca radoi pleaca IAR la Real desi e posibil sa plece pentru prima oara la Barca. Ia vezi tu ce e cu acest zvon si lasa tu pe Dinamo in pace. :happy :drak:

P.S: parca spuneai ca nu facem blaturi, acum spui ca nu putem face manarii cu Rapid. Cand ai luat decizia finala please come back. :) :ok:

leveu
3rd May 2004, 20:27
Eu sper sa nu te inseli.
Forza Dinamo!!!
Eu cred ca se insala :)

leveu
3rd May 2004, 20:36
Sper sa fie un albitraj corect sau daca se poate sa tina cu Rapidul sa vada si catei cum e sa pierzi pe mana albitrajului :drak: :evil: :ok:

ady_azzuro
3rd May 2004, 20:49
Cainii se chinuie si scot un egal...;)

Pustoai-k
3rd May 2004, 22:36
Rapid-dinamo 3-1 :evil: :evil: :evil:

ADelPiero
3rd May 2004, 23:08
Rapid-dinamo 3-1 :evil: :evil: :evil:
(Nitza 25' , 69' ; S. Ilie 86' / Danciulescu 10')

ronaldinho
4th May 2004, 05:36
Meci interesant. Ca si joc, ambele echipe sunt la pamant. Rapidul a miscat ceva etapa trecuta, Dinamo nada. Acum, vorbind serios: Dinamo vine dupa o serie excelenta de 3 victorii consecutive. Meciuri, in care jucatorii au muncit din greu pentru acele rezulatate. Rapidul este intr-o revenire de forma. Sper ca Hizo sa fie inspirat in alcatuirea echipei. Dupa pareara mea, acest meci este de 0-0. Eu sper ca Dinamo sa atace de la inceput, iar Rapidul sa prinda 1-2 contraatacuri taioase. Nu au ce pierde jucatorii rapidisti in acest meci. Sper sa se daruiasca exemplar si sa obtina victoria. Dar, nici un rezulatat de egalitate colaborat cu o victorie a Stelei la Bistrita, n-ar strica. Atunci, Dinamo va trebui sa atace, in partidele care le va avea de jucat. Si cred ca vor ....... . Sper ca Nita sa prinda si el locul de titular, pe care deocamdata il merita.A dat 3 goluri de cand a venit amicul lui Hizo, si sper ca dupa meciul cu Dinamo sa-si mai treaca cel putin unul in cont.

Pancone
4th May 2004, 09:46
Meciul Bistrita -Steaua se va juca inaintea meciului din Templul Fotbalului :cool: , daca Steaua nu va castiga atunci dinamovistii se vor multumi si cu un egal si vor juca mai defensiv .

bob
4th May 2004, 11:25
e un avantaj ca dinamo joaca dupa steaua. oricum, alexa da 2 goluri inainte de plecare, ca si aici e tot rezultatul muncii lui becali si popescu. poate sa bata rapidul tot dupa meciul cu noi, sa prinda locul 3, sa moara timisorenii si craiovenii, si sa nu mai faca blat la craiova.uitati-va la meciurile otelului, ca vor merge in uefa!

IlMILAN
4th May 2004, 11:49
e un avantaj ca dinamo joaca dupa steaua. oricum, alexa da 2 goluri inainte de plecare, ca si aici e tot rezultatul muncii lui becali si popescu. poate sa bata rapidul tot dupa meciul cu noi, sa prinda locul 3, sa moara timisorenii si craiovenii, si sa nu mai faca blat la craiova.uitati-va la meciurile otelului, ca vor merge in uefa!
Ba eu sper sa-si revina Rapidul tocmai cu voi :D
Timisorenii nu au sa moara.....o sa muriti voi cand se va dezlantui iadul in meciul direct de la TIMISOARA, acolo veti pierde titlul. :yeah:

bob
4th May 2004, 12:09
tot amenintati voi cu iadul! ca si anul trecut cind s-a creat presiune asupra jucatorilor, iar la meci s-au facut de rusine.ce treaba aveau jucatorii cu dinamo, cind majoritatea lor erau veniti de la aek buc.?va tot agitati in loc sa va vedeti de joc. cu steaua li s-a urcat emotia la cap si uite ce-a iesit! e mai bine sa ai un pic de respect pt adversar, ca nu publicul joaca!

Utilizator
4th May 2004, 12:16
Rapid-Dinamo: 1-3. Va fi meci greu dar frumos. Cred ca ambele echipe isi vor reveni in acest meci. Din pacate vor ploua cartonashele pe cine trebuie pentru a ne decima in meciurile ce urmeaza.
Steaua are o formalitate la Bistritza, Minteuan si Iftodi sunt suspendatzi in urma cartonashelor primite in Giulesti ca sa nu apara probleme neprevazute.

Red Heat
4th May 2004, 12:47
Timisorenii nu au sa moara.....o sa muriti voi cand se va dezlantui iadul in meciul direct de la TIMISOARA, acolo veti pierde titlul. :yeah:

Milane esti off-topic. Nu mai atrage atentia altora daca tu nu esti corect. Cred ca stii la ce ma refer...

DJ Klaus
4th May 2004, 12:53
Dinamo daca nu va putea sa umble la domn arbitru atunci cred ca ori ia bataie ori face egal ! De victorie nu poate fi vorba ca nu-i lasa Giovani sa blatuiasca ! :rosu:

Florentin
4th May 2004, 13:04
2-1 cu un gol urit al Rapidului in minutul 87.
Cit despre Jiovani nu as baga mina in foc: Rapid e pentru bani, iubirea lui este tot cu codita.

Dei
4th May 2004, 15:30
Dinamo daca nu va putea sa umble la domn arbitru atunci cred ca ori ia bataie ori face egal ! De victorie nu poate fi vorba ca nu-i lasa Giovani sa blatuiasca ! :rosu:

De lasat poate nu-i lasa, dar daca-i obliga sa blatuiasca?
Parca era dinamovist convins.

the_big
4th May 2004, 15:42
catelusilor stiti de ce vi se spune voua agentii 007 !?
fiindca asta e clasamentul dinamo - rapid in ultimele 7 meciur 0 victorii 0 egaluri 7 infrangeri

uti2102
5th May 2004, 00:47
Pai ar fi bine ca Rapidul sa scufunde Dinamo. Sa-i bage de tot cu capul in groapa! Cine shtie, poate incepe o noua serie cu N&D in prim plan. Agentzii.....006, ca doar 6 etape mai sunt pana la final! :evil:

Mariusmadmax
5th May 2004, 03:50
Urita echipa d-le Dinamo asta !
Parca linia de furaciuni si de mizerii nu mai poate fi intrerupta ...
Este un meci de 1, x , 2
1 - daca Rapid prinde o zi mai buna (cel putin ca pina acum) ... , iar Dinamo nu umbla la arbitrii !
x - daca Rapid prinde o zi buna , iar Dinamo umbla la arbitrii .
2 - Rapid nu joaca nimic , Dinamo umbla la arbitri...

In toate aceste cazuri , Dinamo isi etaleaza jocul sau inconfundabil : cu fundasi rudimentari , mijlocasi somnolenti , si atacanti care ataca minunat din ...gura - adica , mai pe romaneste : NIMIC
A , era sa uit :
daca marcheaza golul victoriei ( dintr-un penalty - normal ) , iar cind Diorcea merge sa se plimbe cu masina ... adica min . 90 + 18 :D va pun o intrebare :
Este posibil , atita noroc , la care vacalerii fluerului pun serios umarul , fara murdarii !? Doar din greseala !

SVensson
5th May 2004, 06:47
Egal. 2-2 se termina meciul. Dinamo iar va fi ajutata de albitri.

RstInPc
5th May 2004, 08:18
Urita echipa d-le Dinamo asta !
Parca linia de furaciuni si de mizerii nu mai poate fi intrerupta ...
Este un meci de 1, x , 2
1 - daca Rapid prinde o zi mai buna (cel putin ca pina acum) ... , iar Dinamo nu umbla la arbitrii !
x - daca Rapid prinde o zi buna , iar Dinamo umbla la arbitrii .
2 - Rapid nu joaca nimic , Dinamo umbla la arbitri...

Este posibil , atita noroc , la care vacalerii fluerului pun serios umarul , fara murdarii !? Doar din greseala !

Offtopic:
Dom'le, ce sa mai zic. Fiecare are cate o idee fixa pe care o perpetueaza la infinit. A devenit deja o rutina in limbajul unora - care se cred mai catolici dacat PAPA - fraza "Dinamo umbla la arbitrii". Subiectivismul este ridicat la rang de lege. Se uita ca in tot turul campionatului Steaua a fost tinuta in fruntea clasamentului de catre arbitrii. Cum au pierdut primul loc au inceput sa tipe si sa se vaicareasca, sa caute cu lupa aschia din ochiul vecinului fara a veda prajina din ochiul propriu. Acu' doi ani (daca nu ma-nsel) se spunea ca FC National este campioana morala. Daca avea fata de campioana, castigau meciul cu Craiova din ultima etapa cand au avut, in premiera in fotbal (nu stiu daca a mai existat cazuri in istoria fotbalului) jucand in deplasare, tot stadionul de partea lor.

Revenind la meci, este de 1 x 2 intr-adevar. Dinamo nu mai joaca asa cum o facea in tur, dar nici Rapidul nu este mai breaza. Nu au facut cine stie ce meci cu Bistrita care se afla intr-o cadere vizibila.
Hai DINAMO /hello /hello /hello Sa le faca in ciuda tuturor anti-dinamovistilor si sa castige in min. 92.

rew
5th May 2004, 09:32
Urita echipa d-le Dinamo asta !
Parca linia de furaciuni si de mizerii nu mai poate fi intrerupta ...
Este un meci de 1, x , 2
1 - daca Rapid prinde o zi mai buna (cel putin ca pina acum) ... , iar Dinamo nu umbla la arbitrii !
x - daca Rapid prinde o zi buna , iar Dinamo umbla la arbitrii .
2 - Rapid nu joaca nimic , Dinamo umbla la arbitri...

In toate aceste cazuri , Dinamo isi etaleaza jocul sau inconfundabil : cu fundasi rudimentari , mijlocasi somnolenti , si atacanti care ataca minunat din ...gura - adica , mai pe romaneste : NIMIC
A , era sa uit :
daca marcheaza golul victoriei ( dintr-un penalty - normal ) , iar cind Diorcea merge sa se plimbe cu masina ... adica min . 90 + 18 :D va pun o intrebare :
Este posibil , atita noroc , la care vacalerii fluerului pun serios umarul , fara murdarii !? Doar din greseala !
Uriti unii suporteri ai stelei! Seamana cu mentorul piturca!

maryuss_mau
5th May 2004, 09:40
Rapidul da semne ca isi poate reveni!!!deci poate sa obtina victoria!

RstInPc
5th May 2004, 09:47
Isi revine Rapidul, dar dupa meciul cu Dinamo.

fia
5th May 2004, 10:55
Dinamo nu mai joaca asa cum o facea in tur
Asta e adevarat, joaca mult mai prost!
Si in tur Rapid a batut cu 4-3.... in Stefan cel Mare, deci iti dai seama ce o sa fie acum.... macel!

RstInPc
5th May 2004, 11:56
Atunci a fost un accident. Dinamo i-a privit "de sus" pe rapidisti. Dinamo a fost luata prin surprindere de Rapid in prima repriza si a luat 4 goluri., apoi si-a revenit si cu putin noroc putea egala. Nici un meci nu seamana cu altul si la ambele echipe au aparut schimbari fata de tur. Ambele echipe sunt in criza de forma. Ce daca a batut Rapid cu 3-0 pe Gloria. Cu o floare nu se face primavara, asa cum cu o victorie nu joci in UEFA.

fanfotbal
5th May 2004, 13:25
rapidul si-a revenit inca de etapa trecuta... si da cu o floare nu faci primavara dar dupa etapa asta cu doua... faci primavara.... rapid - dinamo 4-2
nita- 2(doua), niculae -1 si sabin 2(doua) si asa va fi 5-2

simpson
5th May 2004, 14:49
Egalitate, cu goluri (2-2)... parerea mea.

uti2102
5th May 2004, 15:06
Offtopic:
Daca avea fata de campioana (Steaua), castigau meciul cu Craiova din ultima etapa cand au avut, in premiera in fotbal (nu stiu daca a mai existat cazuri in istoria fotbalului) jucand in deplasare, tot stadionul de partea lor.


Sunt curios ce-or zice oltenii, afland ca in ultima etapa a turului s-a jucat la Craiova (???) un meci cu Steaua, iar tot stadionul era rosh-albastru (???)! :ciocan:

alx_ro
5th May 2004, 16:11
Uriti unii suporteri ai stelei! Seamana cu mentorul piturca!
Mai bine cu Pitzurca decat cu dalmatianul Dinu...

ronaldinho
5th May 2004, 17:19
Din pacate la ora meciului voi fi intre Praga si Bucuresti. Voi afla rezultatul odata ce aterizez pe Otopeni. Sper sa am o surpriza frumoasa. Rapidul poate invinge pe Dinamo. Are un lot mai bun, mai echlibrat. Problema e ca nu are cine sa-i mobilizeze. Oricum, sper sa-si revina si sa-i aduca cu picioarele pe pamant pe dinamovisti, care " sunt cei mai tari din parcare". Normal, din moment ce au loc bun in parcare, fara sa plateasca. Mituieste doar portarul si e simplu ca buna ziua. Cam asa e pentru mine imagina lui Dinamo in acest campionat. De campionatele precedente nici nu am cuvinte sa descriu. Din pacate, ca si rezultate Rapidul e inferior lui Dinamo. Asta este. Sper sa mai reduca un pic diferenta. HAI RAPID.

gicu
5th May 2004, 17:27
Mai bine cu Pitzurca decat cu dalmatianul Dinu...


Eu zic ca-i mai bine fara. Dar, e alegerea ta. Piei Satana! :drak:

ieppy
5th May 2004, 17:30
Ronaldinho, pana acum aveam impresia ca esti un om obiectiv. Nu ma intereseaza parerea ta despre Dinamo si de aia nu am de gand sa o comentez insa aceasta propozitie:

Rapid are un lot mai bun, mai echlibrat.

imi da de gandit. Cum poti sa spui acest lucru avand in vedere rezultatele acestei echipe cu doi antrenori dintre care unul chiar bun si unul care vine in situati de criza? Stiu ca am mai avut discutia asta cu tine dar credeam ca ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut valoarea jucatorilor rapidisti.

inter
5th May 2004, 19:08
Sunt curios ce-or zice oltenii, afland ca in ultima etapa a turului s-a jucat la Craiova (???) un meci cu Steaua, iar tot stadionul era rosh-albastru (???)! :ciocan:

hai ca sunt curios alpopa cine e "eroul" acestei afirmatii :D

leveu
5th May 2004, 19:24
´Va invinge Rapidul cu 2-0.Dinamo nu mai trebuie sa spere la titlul de campioana ca nu are nici o sansa. :ok:
Dar meciul care ma intereseaza cel mai mult este cel cu dinamo de la Timisoara cand catei vor cadea de tot. :evil:

iulian
5th May 2004, 19:33
Ronaldinho, pana acum aveam impresia ca esti un om obiectiv. Nu ma intereseaza parerea ta despre Dinamo si de aia nu am de gand sa o comentez insa aceasta propozitie:

Rapid are un lot mai bun, mai echlibrat.

imi da de gandit. Cum poti sa spui acest lucru avand in vedere rezultatele acestei echipe cu doi antrenori dintre care unul chiar bun si unul care vine in situati de criza? Stiu ca am mai avut discutia asta cu tine dar credeam ca ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut valoarea jucatorilor rapidisti.

ieppy poate omu` vorbest si influentat de istoria recenta dintre voi...deocamdata fata de ei sunteti agenti 007 fara discutie...asta ii da dreptul sa spere cel putin ca o sa deveniti 008 :drak:

ronaldinho
6th May 2004, 01:37
Nu e vorba de asta. Dar Dinamo sta in 3-4 jucatori, sincer. Dancilescu, Petre, Alexa si eventual Barcauan. Mai era in tur Zicu, dar a plecat. E adevarat, au un antrenor meserias rau, care stie sa puna echipa in teren si sa-i motiveze. Nu uita ca la Rapid, au plecat Iencsi si Soava in iarna si Bratu si Rat din vara. Toti trei erau niste piese de baza. Apoi, au venit 6-7 jucatori noi, din care unii au devenit titulari, sau rezerve care joaca: Irimia, Negru, Galamaz, Rada, Stancu. Apoi au schimbat sistemul. Imi pare bine ca Hizo nu a revenit la clasicul 3-5-2 al lui. Unei echipe ii trebuie cel putin un an sa se formeze. Jucatorii au potential, mai trebuie sa se cunoasca mai bine. Si gandeste-te au mai venit in vara alti jucatori, care momentan sunt titulari: Zyati si Sabin Ilie, care s-au integrat destul de repede, pot spune. Bordeanu a cam dat chix, dar trage si el tare.Daca te uiti la compartimentele :) Rapidului vei observa ca sunt foarte echilibrate, cu jucatori valorosi si de viitor. apararea: Irimia, Rada, Galamaz, Maftei. La mijloc e Negru ( ca si speranta ) + Zyati, Badoi, Ilyes, Maldarasanu, Godfroid, care nu sunt niste jucatori extrardinari, dar sunt efcienti. In atac e Niculae, Nita, Iacob Si Ilie. Jucatori sunt. Mai trebuie sa existe si un antrenor care sa stie cum sa vorbeasca cu ei, cum sa-i faca sa inteleaga cat mai bine. Ca si lot, zic ca e a doua echipa ca si valoare dupa Steaua. Problema e, lasand ultramegasuperantidinamovismele la o parte, ca nu au acel spirit de lupta care exista acum la Dinamo. Sper sa fie un spirit de lupta, si nu altceva, despre care nu vreau sa vorbesc acum.
Sper sa fi fost destul de clar. HAI RAPIDUL!!!!

Saber Rider
6th May 2004, 02:32
Offtopic:
Se uita ca in tot turul campionatului Steaua a fost tinuta in fruntea clasamentului de catre arbitrii.

Fraza FARA sens !
Steaua a pierdut locul 1 in turul campionatului DIN CAUZA ARBITRILOR la Constanta ! (in timp ce dinamo facea golaveraj; cica batea cu 0-7 in "kosovo", unde se cashtiga numai cand vrea pinalti)

Cat despre retur ..... :
Steaua are deja la activ gol de 3 puncte anulat cu Rapid, gol anulat cu Petrolul + eliminare de pomana + penalty pt.Petrolul la fel de pomana dar, din fericire, aparat de Hamutovski, multe penalty-uri neacordate (brasov, timisoara, bucuresti-cu Apulum shi piatra-neamt) ... etc...etc....

Iar acuma in retur, TOATA LUMEA a vazut cum a cashtigat Dinamo vreo 3 meciuri (9 puncte) CU ARBITRII , dintre care DOAR unul a recunoscut public ca A GRESHIT !

Asha ca ... parca trebuia sa se scrie despre dinamo shi rapid aici, nu de Steaua, nu e asha RstInPc ?!?

Saber Rider
6th May 2004, 02:40
SCUZE MARI SHI MULTE !!

era vorba de 7-3 pt.Dinamo shi era in acasa, in Groapa, nu in "kosovo" Piatra-Neamtz!!

SCUZE MULTE SHI MARI, dar sigur voi fi taxat de dinamovishti, suta-n mie

cel putzin mi-am cerut scuze pentru unele din afirmatziile mele, (shi inca in timp util), sa vedem catzi din care posteaza aici au puterea sa o faca !!

Saber Rider
6th May 2004, 02:46
shi ca sa se incheie pagina asta (a 5-a) sau/shi sa inceapa cea noua cu scuzele de rigoare la afirmatzia cu kosovo de mai sus, mai postez o data : shi Steaua shi Dinamo au fost avantajate/dezavantajate de arbitrii, la modul general vorbind, dar neputand sa nu remarc ca in retur Steaua a fost net dezavantajata (cel putin 3 puncte cu rapidul), Dinamo a fost clar avantajata (3 puncte la meciul cu craiova cel putin, unde a recunoscut public arbitrul central).
scuze inca o data, dar deja ajunge, altzii n-au nici o remushcare fatza de afirmatziile rau-voitoare la adresa altor echipe !! (vezi RstInPc)

samor03
6th May 2004, 03:00
sa bata dinamo.si atunci vor fi cainii la mana lui POLI.si vor lua bataie

Florentin
6th May 2004, 04:56
Rapid are suficiente motive sa joace pe bune cu ciinii: probabil cea mai buna sansa sa-si asigure un loc in Cupa UEFA; sa impinga seria de infringeri administrate ciinilor la 7 consecutive; ramine totusi un meci al orgoliilor, indiferent de locul ocupat de combatante; sa se puna cit de cit bine cu suporterii care le-ar putea trece mai usor cu vederea un sezon complet compromis in cazul unei victorii. Pe de alta parte in contrapartida este iubirea lui Jiovani pentru haita si nu putin lucru, ura viscerala fata de Gigi/Piturca si tot ceea ce inseamna Steaua in general. Se pare insa ca Copos i-a cam luat jucariile lui Jiovani si l-a trimis la odihna fortata la domiciliu la ora meciurilor.
La Dinamo bineinteles ca exista dorinta de a cistiga pentru a se apropia de titlu si de acea cred ca vor da tot ceea ce (nu prea) pot ca sa-si atinga scopul. Ramine sa vedem cum se va comporta jucatorul numarul 12 al ciinilor, arbitrul, care cel putin in retur a fost un element foarte important in mecanismul (ne)gindit de Andone.
Pe de alta parte este un meci intre o echipa aflata in cel mai bun caz la iesirea din covalescenta (Rapid) si una in moarte clinica, mentinuta artificial si norocos in viata prin infuzii puternice de miopie si bunavointa din partea asa-zisilor cavaleri ai fluierului.
De aceea cred ca va fi un meci aprig si care sper sa fie cistigat de Rapid.

RstInPc
6th May 2004, 07:29
Sunt curios ce-or zice oltenii, afland ca in ultima etapa a turului s-a jucat la Craiova (???) un meci cu Steaua, iar tot stadionul era rosh-albastru (???)! :ciocan:

ALPOPA, eu inteleg ca nu citesti tot ce scrie un anumit individ, dar sa te apuci sa schimbi textul si sa-l editezi cum vrei tu numai pentru a scrie ceva, mi se pare incorect si imoral, aici facand abstractie de faptul ca tu esti stelist iar eu dinamovist. Daca ai dat "quote" la un anumit post incearca sa pastrezi continutul, nu sa-l modifici cum iti convine. Eu ma refeream la FC National (atunci patron la Craiova era Netoiu iar antrenor Florin Marin), nu la Steaua. :mad: :mad: :mad:

Din ceea ce ai scris tu observ ca nu ai inteles nimic din mesajul meu. Citeste mai bine ce am scris eu aici http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=76761&postcount=53
:mda: :mda: :mda:

RstInPc
6th May 2004, 08:14
scuze inca o data, dar deja ajunge, altzii n-au nici o remushcare fatza de afirmatziile rau-voitoare la adresa altor echipe !! (vezi RstInPc)

Afirmatii rau-voitoare ? Imi pare rau daca a sunat asa. A fost o reactie la unele afirmatii cu adevarat rau-voitoare si subiectiviste a unor participanti la acest thread . Daca ai rabdare si citesti macar unele mesaje de la pag. 4 ai sa intelegi ce vreau sa spun. Cand arbitrul ia unele decizii in favoarea Stelei atunci acestea sunt "greseli omenesti" dar cand greseste in favoarea lui Dinamo atunci "s-a umblat la arbitru" sau "hotie la drumul mare". Ceea ce a scris Florentin cum ti se pare " Ramine sa vedem cum se va comporta jucatorul numarul 12 al ciinilor, arbitrul, care cel putin in retur a fost un element foarte important in mecanismul (ne)gindit de Andone." O sa spui ca este adevarata. Asta este necazul unora, ca Dinamo a castigat unele meciuri in ultimele minute, ca la Constanta am batut dintr-un 11 m in prelungiri dupa ce Danciulescu a fortat un pic obtinerea unui 11 m , continuarea cu orice pret a fazei ducand foarte probabil la o ratare. Dar regulamentar a fost 11 m. O fi primul 11 m regulamentar obtinut in felul asta in lume ?
Inca ceva Saber Rider. Stiu ca aici se discuta de Rapid - Dinamo, in postul respectiv am si scris ca o parte din mesaj este offtopic, in final revenind la subiectul de baza.

Rapid - Dinamo
Nu vad cum Rapid are o echipa mai echilibrata. Au fost "miscari de trupe" la ei in lot in iarna asta, ca sa nu mai punem un element extrem de important, antrenorul. Daca ramanea Rednic, Rapidul era acum in lupta pentru titlu. Jucatorilor Rapidului nu li se potrivea tactica impusa de Dan Petrescu, ei fiind jucatori combinativi, nu de forta. Dinamo are o echipa decimata de vinzari, accidentari si suspendari. Nu stiu cate meciuri din retur au fost jucate in formula pe care Andone o gandeste ca fiind completa. Trebuie sa se puna capat acstui sir de victorii rapidiste in fata lui Dinamo, iar acum este o ocazie oportuna.

:yeah: :yeah: :yeah:

SVensson
6th May 2004, 08:32
Ma dar ce de romane pe aici .:) :) :) :) :)

bebe
6th May 2004, 11:03
1-2 pt dinamo

gicu
6th May 2004, 13:17
...in retur Steaua a fost net dezavantajata (cel putin 3 puncte cu rapidul)...

:D :ciocan: :D

tinere calaret, du-te tata de-aici si roaga-l pe nenea Gigi (cum care, ala...amicu' lui Mitica) sa schimbe regulamentul si in Ghencea la victorie sa se dea 5 pct., asa poate-i prindeti pe Dinamo :rosu:

RstInPc
6th May 2004, 13:24
Bine ar fi. Incep totusi sa am indoieli in privinta dorintei mele de a castiga campionatul. Cu cat unii jucatori de la Dinamo ies in evidenta cu vre-o evolutie mai rasarita, camatarii din conducerea clubului sunt gata sa-i vanda cu prima ocazie. Daca vom castiga campionatul, vom juca primul tul preliminar cu niste anonimi sau viitoare promisiuni.
Duminica revenim cat de cat la formula completa (mai putin Niculescu). Totusi pentru orgoliu si palmares vreau ca Dinamo sa invinga pe Rapid si sa ia cupa si campionatul, sa fim si noi fericiti cateva zile, pentru ca apoi vor incepe vanzarile, iesirea din primul tur din cupe si o comportare execrabila in viitorul campionat (asta daca nu mai face Andone vre-o minune si cu viitorii "caini pana la moarte" ).

Marcu
6th May 2004, 14:49
Va fi x. Steaua va castiga campionatul!

iulian
6th May 2004, 16:25
Editia 2000-2001
Dinamo - Rapid 0-0

Rapid - Dinamo 2-2 (0-1): C. Barbu-56', penalty, 72'/ Talvan-35', M. Niculae-77', penalty.

Editia 2001-2002
Dinamo - Rapid 3-2 (3-1): Cl. Niculescu-11', 40', Cl. Dragan-42'/ Pancu-6', Iencsi-50'

Rapid - Dinamo 2-2 (1-1): Schumacher-40', Pancu-72'/ Mihalcea-37', 90'

Finala Cupei:
Rapid - Dinamo 2-1 (0-0): Maldarasanu-74', Pancu-85'/ Danciulescu-90'

Supercupa:
Rapid - Dinamo 2-1 (1-1): Fl. Bratu-18', Perja-71'/ Vl. Munteanu-40'

Editia 2002-2003
Rapid - Dinamo 3-1 (0-0): Iencsi-64', penalty, R. Nita-69', D. Niculae-86'/ Barcauan-48'

Dinamo - Rapid 0-2: Fl. Bratu-16', Ilyes-52' (0-1)

Supercupa:
Rapid - Dinamo 1-0 (0-0): R. Nita-92'

Editia 2003-2004
Dinamo - Rapid 3-4: Grigorie-38', Cl. Niculescu-61', Barcauan-78' / D. Niculae-5', S. Ilie-14', Iencsi-56', Maldarasanu-59'
Rapid - Dinamo ????????????

In zece partide disputate din 2000 incoace, ciini au obtinut o singura victorie, remizand de trei ori si parasind de sase ori terenul cu capul plecat. Interesant este ca toate cele sase insuccese sunt consecutive, fiind suferite de caini in ultimele intalniri cu rapidistii.

bebe
6th May 2004, 16:26
cred ca bate dinamo

gicu
6th May 2004, 16:41
daca tot vorbesti de eutanasiere iulian, anunta-l tu pe Copos sa nu vina la meciul asta (Becali s-a hotarat deja) c-o sa fie nevoit sa arunce prosopul :D

ronaldinho
6th May 2004, 16:55
Iuliane, cu scuzele de rigoare, in editia 2001-2002, la ultima victorie a dogilor, al doilea gol a fost marcat de Ilyes, cu capul. Imi amintesc perfect. Am fost pe stadion la acel meci.

Dorin
6th May 2004, 16:59
Desi palmaresul ultimilor ani zice altceva cred si eu ca Dinamo are ascendent moral si puterea de a invinge in derby. Dorin

gicu
6th May 2004, 17:22
Revenind la statistica de mai sus, e de observat ca majoritatea victoriilor rapidiste au venit in sezonul 2002-2003, cand la Dinamo era o "mandrete" de harababura datorita mandrei noastre conduceri.

Padrino
6th May 2004, 18:14
Dinamo nu are voie sa faca vreun pas gresit. Nici nu va face daca jucatorii vor juca la potentialul lor maxim. In fapt, rapidistii vor dorii sa incurce cainii, doar trebuie sa se remarce si ei cu ceva in acest campionat (rapid/farul 2/3, etc.). Ei bine, ardoarea cu care vor juca nu le confera si toate cele trei puncte... mai trebuie sa si poti!
Hai Dinamo!

Saber Rider
6th May 2004, 23:20
:D :ciocan: :D

tinere calaret, du-te tata de-aici si roaga-l pe nenea Gigi (cum care, ala...amicu' lui Mitica) sa schimbe regulamentul si in Ghencea la victorie sa se dea 5 pct., asa poate-i prindeti pe Dinamo :rosu:

Imi pare rau pentru tine gicule, dar o faza APROAPE la fel (ca sa nu zic identica) a fost la golul lui Dinamo cu Farul cand pe traiectoria mingii era un jucator dinamovist in offside, numai ca acesta nu shi-a ferit capul ca Mutica, asha ca CICA a fost gol valabil ! Tot cu regulamentu' ala, nu ?!? Hai sa fim serioshi .......!!

Sabin
7th May 2004, 02:14
Fraza FARA sens !
Steaua a pierdut locul 1 in turul campionatului DIN CAUZA ARBITRILOR la Constanta ! (in timp ce dinamo facea golaveraj; cica batea cu 0-7 in "kosovo", unde se cashtiga numai cand vrea pinalti)

Cat despre retur ..... :
Steaua are deja la activ gol de 3 puncte anulat cu Rapid, gol anulat cu Petrolul + eliminare de pomana + penalty pt.Petrolul la fel de pomana dar, din fericire, aparat de Hamutovski, multe penalty-uri neacordate (brasov, timisoara, bucuresti-cu Apulum shi piatra-neamt) ... etc...etc....

Iar acuma in retur, TOATA LUMEA a vazut cum a cashtigat Dinamo vreo 3 meciuri (9 puncte) CU ARBITRII , dintre care DOAR unul a recunoscut public ca A GRESHIT !

Asha ca ... parca trebuia sa se scrie despre dinamo shi rapid aici, nu de Steaua, nu e asha RstInPc ?!?
Sa stii ca mie chiar nu-mi place sa fac aprecieri la adresa altora, dar tu depasesti orice limita. Cred ca esti unul dintre putzinii forumisti care habar n-au de fotbal... Absolut tot ce scrii tu sunt nishte prostii care n-au nici un fel de acoperire:
Dinamo n-a castigat cu 7-0 in Kosovo, ci acasa.
Cu Rapid golul n-a fost anulat de pomana, ci a fost offside. A fost golul lui Radoi pentru 2-1 si pana la urma Steaua a facut 3-1, dar in repriza a 2-a a fost depasita de evenimente, deci nu prea vad cum e golul ala de 3 puncte. Cum de nu vezi greselile facute in favoarea Stelei? Mi se pare penibil sa te plangi de arbitraj contra Stelei... Nu ma apuc acum sa fac o enumeratzie, oricum n-are nici un rost si nu vreau sa demonstrez nimic. Stilul de a ingrosa si de a scrie cu majuscule e iarasi penibil, de parca ai convinge pe cineva de prostiile tale; crede-ma lumea stie mai bine ca tine care-i treaba.



SCUZE MARI SHI MULTE !!
era vorba de 7-3 pt.Dinamo shi era in acasa, in Groapa, nu in "kosovo" Piatra-Neamtz!!

Iarasi n-ai nimerit-o. 7-3 a facut Dinamo acasa cu Bacaul, nu cu Ceahlaul... Pana la urma scorul l-ai nimerit in prima postare, locatzia in a 2-a. Daca le combini obtzii si rezulatul corect... :D



shi ca sa se incheie pagina asta (a 5-a) sau/shi sa inceapa cea noua cu scuzele de rigoare la afirmatzia cu kosovo de mai sus, mai postez o data : shi Steaua shi Dinamo au fost avantajate/dezavantajate de arbitrii, la modul general vorbind, dar neputand sa nu remarc ca in retur Steaua a fost net dezavantajata (cel putin 3 puncte cu rapidul), Dinamo a fost clar avantajata (3 puncte la meciul cu craiova cel putin, unde a recunoscut public arbitrul central).
scuze inca o data, dar deja ajunge, altzii n-au nici o remushcare fatza de afirmatziile rau-voitoare la adresa altor echipe !! (vezi RstInPc)
Domle', te anuntz ca aici se vorbeste despre fotbal, sport in care se dau exact 3 puncte pentru o victorie si unul pentru meci egal. Cum draq a pierdut Steaua cel putzin 3 puncte cu Rapid si Dinamo a castigat cel putzin 3 cu Universitatea?



Imi pare rau pentru tine gicule, dar o faza APROAPE la fel (ca sa nu zic identica) a fost la golul lui Dinamo cu Farul cand pe traiectoria mingii era un jucator dinamovist in offside, numai ca acesta nu shi-a ferit capul ca Mutica, asha ca CICA a fost gol valabil ! Tot cu regulamentu' ala, nu ?!? Hai sa fim serioshi .......!!
Iarasi te inseli... Pentru a vedea regulamentul privitor la pozitzia de offside, potzi vizita site-ul oficial al UEFA unde explica foarte clar, cu imagini incluse, aceasta pozitzie. La meciul Stelei cu Rapid, Mutica era pe directzia sutului lui Radoi si a obturat campul vizual al lui Dolha, influentzand deci in mod direct faza. Cum spuneam mai sus, daca ai vedea pe site-ul UEFA regulamentul jocului care se numeste fotbal, ai gasi acolo inclusiv o imagine sugestiva, identica fazei de la Steaua-Rapid. La meciul lui Dinamo de la Farul, sutul lui Danciulescu nu era pe directzia jucatorului de la Dinamo aflat in spatele ultimului aparator, ci pe coltzul lung, directzia opusa. Este o mica mare diferentza pe care ar trebui s-o stii, ca microbist care-si da convins cu parerea.
In concluzie, scurteaza-tzi mesajele, preferabil de tot... :D

iulian
7th May 2004, 12:42
Duminica o sa asistam la ultima schimbare de lider din acest campionat pentru ca Rapid nu prea are si nu ii da voie nici statistica ultimilor ani cum am arata sa piarda..
Hai STEAUA :ok:

ieppy
7th May 2004, 12:44
iuliane, ai gresit threadul. Aici spui ori hai rapid ori hai Dinamo. Alte variante nu exista. Si de ce esti asa increzator ca bateti Gloria. Ai vorbit cu tata Jean? De aia e suspendat Iftodi?

iulian
7th May 2004, 12:47
iuliane, ai gresit threadul. Aici spui ori hai rapid ori hai Dinamo. Alte variante nu exista. Si de ce esti asa increzator ca bateti Gloria. Ai vorbit cu tata Jean? De aia e suspendat Iftodi?
Lasa sa gresesc eu threadul si voi sa mincati bataie ...

ieppy
7th May 2004, 12:49
Nu e frumos iuliane. De ce vrei sa ia bataie Dinamo? Mai bine ai vrea sa bata Steaua si dupa aia sa mai vezi. Dar ce sa spun si eu acum. Vedem care e mai bun duminica.

Dei
7th May 2004, 12:49
Iuliane, eu cred ca Rapid o sa strice statistica duminica. Eu chiar cred ca o sa dea meciul, daca ma insel, imi fac mea culpa dupa.

ieppy
7th May 2004, 12:51
ladies and gentleomi, se pregateste terenul pentru victoria lui Dinamo! Sa inteleg ca daca bate Dinamo e blat, nu? O dam in penibil mai rau decat credeam. Nasol.

iulian
7th May 2004, 12:54
Nu e frumos iuliane. De ce vrei sa ia bataie Dinamo?
Ia ghici...de ce crezi ?

Haha...acum te pomenesti ca ai vrea sa tin cu Dinamo si sa strig si Hai ...bla bla ... :drak:

ieppy
7th May 2004, 12:57
hahahahaha,

OK, m-ai facut! Gata! Pai tu de abia acum ti-ai dat seama ca eu incerc sa te fac dinamovist? Cam tarziu dar mai bine decat never. Si ce zici, bagi un Hai Dinamo acolo ca sa ma unga pe inima?

suporterita
7th May 2004, 13:22
tare as vrea sa fiu luni pe forumul asta dar din pacate o sa lipsesc ceva vreme sa asist la schimbarea la fata a lui Dinamo, adica sa pice pe locul doi si la propriu si la figurat, asa ca bucurati-va si pentru mine stelisti in caz ca o sa fie un meci in care arbitrul n-o sa mai fie stresat de faptul ca Dinamo pierde pozitia de lider.

ieppy
7th May 2004, 13:28
tu nu poti sa rezisti fara sa scrii de Dinamo. Se pare ca esti intr-o stare avansata de dinamovism. Incearca sa te relaxezi si sa iti aduci aminte ca inainte de toate esti stelista si nu anti-dinamovista.

iulian
7th May 2004, 13:32
hahahahaha,

OK, m-ai facut! Gata! Pai tu de abia acum ti-ai dat seama ca eu incerc sa te fac dinamovist? Cam tarziu dar mai bine decat never. Si ce zici, bagi un Hai Dinamo acolo ca sa ma unga pe inima?
Daca luati campionatul ...iti promit ca strig

ieppy
7th May 2004, 13:35
OK, si daca il luati voi strigam impreuna la meiurile din preliminarii daca o sa fiu in RO atunci.

RstInPc
7th May 2004, 13:43
Bine zis "din preliminarii" pentru ca mai departe...slabe sperante :( .

Andone promite un meci mare. Sa speram ca va fi asa. Imi aduc aminte de un Rapid - Dinamo 1-4 din sezonul 1998-1999. Ce echipa aveam :yeah: ....uf ca nu mai se satura astia cu vanzarile. :mad:

fia
7th May 2004, 13:54
Bine zis "din preliminarii" pentru ca mai departe...slabe sperante :( .

Andone promite un meci mare. Sa speram ca va fi asa. Imi aduc aminte de un Rapid - Dinamo 1-4 din sezonul 1998-1999. Ce echipa aveam :yeah: ....uf ca nu mai se satura astia cu vanzarile. :mad:
Imi aduc si eu aminte meciul ala! Am si fost la meci! Goluri date la voi de Contra, Ciubotariu, si nu mai stiu in rest cine. La noi a dat Pancu. SI teapa noastra a fost ca la 1-2 a luat Bolohan :rosu: .
Oricum stiu ca m-am bucurat in acel an pentru ca am luat campioantul oricum.
Dar de la victoria aia nu stiu de cate ori ne-a mai batut Dinamo... Oricum in ultimele 6 intalniri 6 victorii pentru Rapid. Iar deventi agentul 007, asta in meciurile cu noi, evident.

ieppy
7th May 2004, 14:00
fia, golurile au fost date de Batranu, Ciubotariu, Iftodi si Gane, respectiv Sumudica. Cel putin asa tin eu minte.

RstInPc
7th May 2004, 14:11
007 ? Slabe sperante. Era antrenor Rednic iar echipa era mult mai "sudata".
Vreti o rememorare a partidei cu pricina ? Incercati
aici (http://www.dinamo-online.net/video/bestof/dinamorapid41.wmv)
:yeah: :yeah: :yeah:

fia
7th May 2004, 14:36
fia, golurile au fost date de Batranu, Ciubotariu, Iftodi si Gane, respectiv Sumudica. Cel putin asa tin eu minte.
Ai dreptate... m-a lasat si pe mine memoria... Si am fost si la meci... Mai ce am imbatranit :sleep:

ronaldinho
7th May 2004, 23:15
Din cate am vazut rezultatele de azi, cu o victorie, Rapidul nu ar mai fi asa stresata in vederea locului 3. Sper sa se mobilizeze si sa obtina o victorie, sau cel putin un egal. Cel putin, asa ar fi corect, fata de fotbalul romanesc. Din cate scria presa, Rednic, e un cu picior inapoi. In acest caz, Stiinta nu mai poate aspira la locul 3. Cel mai corect ar fi Steaua sa ia campionatul, Dinamo Cupa si Rapid sa mearga in Uefa, alaturi de cateii. Asta cred ca este valoarea fotbalului nostru, si ierarhia in momentul de fata. Deocamdata, nici o echipa din provincie nu ar merita participarea intr-o cupa europeana. Sper sa se joace corect, si sa se intample ceea ce este logic si corect.

fia
8th May 2004, 06:35
Din cate am vazut rezultatele de azi, cu o victorie, Rapidul nu ar mai fi asa stresata in vederea locului 3. Sper sa se mobilizeze si sa obtina o victorie, sau cel putin un egal. Cel putin, asa ar fi corect, fata de fotbalul romanesc. Din cate scria presa, Rednic, e un cu picior inapoi. In acest caz, Stiinta nu mai poate aspira la locul 3. Cel mai corect ar fi Steaua sa ia campionatul, Dinamo Cupa si Rapid sa mearga in Uefa, alaturi de cateii. Asta cred ca este valoarea fotbalului nostru, si ierarhia in momentul de fata. Deocamdata, nici o echipa din provincie nu ar merita participarea intr-o cupa europeana. Sper sa se joace corect, si sa se intample ceea ce este logic si corect.
Ce inseamna corect? Corectitudinea Divina sau ce? Cine va juca mai bine va avea rezultate mai bune....

ronaldinho
8th May 2004, 07:49
Hai hai! Termina cu prostiile. Stii la ce ma refer. Nu ma refeream la meci, ci la campionat.....in mare. Dar, corect ar fi sa castige Rapidul.

iulian
8th May 2004, 10:19
Eventualul aranjament intre Rapid si Dinamo, in sensul cedarii de catre echipa campioana a celor trei puncte rivalilor lor dintotdeauna, nu a fost impartasit de catre cei din conducerea Stelei. "Nici gand de blat la aceasta intalnire, pe care o consider un derby al campionatului! Pe Rapid o intereseaza rezultatul si sa mai salveze, printr-un rezultat pozitiv, ceea ce se mai poate salva dupa acest sezon nereusit, cu prestatii slabe. In plus, Rapid a jucat corect si si-a aparat foarte corect si loial sansele in acest campionat. Si-au respectat promisiunea pe care au facut-o la venirea noului presedinte si a lui Dan Petrescu. La fel de adevarat este faptul ca Rapidul nici macar n-a beneficiat de nici un avantaj, iar arbitrajele au fost corecte!", a declarat, ieri, antrenorul Stelei, Victor Piturca, el refuzand sa aminteasca si de interesul giulestenilor ca Steaua sa castige titlul si, astfel, ei sa prinda ultimul loc pentru Cupa UEFA.

Catalanul
8th May 2004, 16:08
sper sa bata rapidul
nu-i suport pe caini, asa cum cred ca se intampla mai in toata tara

Stelistul89
8th May 2004, 18:49
rapid-dinamo 1-0 :evil:

Heaven doesn't want me and Hell is afraid i`ll take over !!

Brimi
8th May 2004, 22:13
Eu cred ca toate cartile sunt facute....si Craciunescu si arbitri au o contributie deosebita..iar toate cartile se fac pentru Dinamo... Craciunescu nu isi va supara niciodata seful ... pe Ioan becali...iar acesta este un dinamovist....el face la rapid ce a facut netoiu la Craiova.. a distrus/o!

M.Lacatus
9th May 2004, 02:24
Eu sper sa bata Rapidu pt ca sunt stelist, dar oricum sunt sigur ca Dinamo nu va bate in Giulesti !!! :evil: Apropo ... cel mai terminat om pe care l-am vazut shi auzit vreodata este Cornel Dinu !!! Doamne cat de imbecil poa' sa fie :mad: :rosu: :evil: Shi pt Dinamo un sincer : :jerk: :evil:

fia
9th May 2004, 05:51
Eu cred ca toate cartile sunt facute....si Craciunescu si arbitri au o contributie deosebita..iar toate cartile se fac pentru Dinamo... Craciunescu nu isi va supara niciodata seful ... pe Ioan becali...iar acesta este un dinamovist....el face la rapid ce a facut netoiu la Craiova.. a distrus/o!
Mai dar ce de lume viseaza pe forumul asta!
Nu cumva e si o conspiratie mondia impotriva Romaniei sa nu participam la Turnee finale (CM si CE)?

MARCEL55
9th May 2004, 12:44
Este foarte ciudat ce se intampla in ultimele etape. Dinamo a fost acuzata ca a aranjat meciul cu National. Nationalul a luat bani de la Steaua si a invins atat pe Rapid cat si pe Dinamo. Nu va este ciudat cel putin, faptul ca echipele care nu depun nici un efort in meciurile cu Steaua (si in consecinta Steaua joaca „cel mai bun fotbal”) castiga imediat punctele pierdute in meciurile cu National. Poli – Steaua 1-8, F.C. National – Poli 0-0, Steaua – F.C. Arges 4-1, F.C. Arges – F.C. National 4-1 (acelasi scor), F.C. Oradea – Steaua 0-3, F.C. National – F.C. Oradea 2-3. Astept cu real interes lupta foarte intensa pe care „bancarii” o vor da in Ghencea. Acestea ar trebui sa fie lucrurile pe care sa le vedeti si sa le comentati, dar probabil ca filosoful are bani nu numai pentru fabrica de armament ci si pentru pentru toti cei din fotbal, alte echipe, ziaristi. :rosu:

sixelab
9th May 2004, 13:58
pana acum nu am participat la discutiile de pe forum, dar am urmarit etapa de etapa... si am impresia ca anti-dinamovistii (nu toti, pentru ca unii inca mai pot fi cat de cat obiectivi) se indreapta din ce in ce mai mult spre penibil... in timp ce stelistii si ceilalti arunca cu acuze, dinamovistii dau raspunsurile argumentate si mult mai elegante, de cele mai multe ori... se poate trage o concluzie si din niste simple raspunsuri.
revenind la meciu de peste cateva ore si lasand la o parte toate aberatiile gen "blat" sau al 12-lea jucator, este un meci de 1,x,2, cu un plus pentru dinamo daca joaca dolha :happy

corinutza_88
9th May 2004, 14:37
sper sa bata dinamo
e bine pentru craiova chiar daca nui suport pe caini acum e in favoarea nostra

Catalanul
9th May 2004, 14:41
decat sa fie poli sau craiova pe locul 3 mai bine bate rapidul pe dinamo

corinutza_88
9th May 2004, 14:45
nu cred ca poli mai are sanse la podium insa craiova are mai ales daca bate din dinamo
craiova ramane la doar doua puncte distanta

Catalanul
9th May 2004, 14:51
nu cred ca poli mai are sanse la podium insa craiova are mai ales daca bate din dinamo
craiova ramane la doar doua puncte distanta

nu fi asa de sigur, in fotbal mingea este rotunda asa ca si poli mai are sanse la cupa uefa

dar daca bate otelul in finala pe dinamo

adio cupa uefa si poli si craiova si rapid

:happy

Florentin
9th May 2004, 19:01
Marcel55, cred ca confuzi un forum cu o sedinta de partid. Numai acolo aveau ordine de zi. Pe un forum fiecare isi spune parerea. Cred despre "filosofu" (chiar, ai idee cu ce se ocupa filozofia?) care vezi Doamne cumpara pe toti si pe toate, nu crezi ca a venit timpul sa veniti cu ceva nou? Poate daca jucati si putin fotbal, poate chiar in seara asta. Ce zici?
Cit despre teoria conspiratiei pe care o argumentezi atit de elegant (cu ce?), probabil ca etapa viitoare sunteti in mare pericol pentru ca Gloria isi va da sufletul pe teren.
Sixelab, esti cam confuz dar pun asta pe seama lipsei de eleganta in a-ti argumenta ... vorbele, ca idei nu prea.

MARCEL55
9th May 2004, 19:20
Florentin, fii convins ca nu fac nici o confuzie, nu am fost si nu sunt membru de partid, poate ai fost tu (partidul lui valentin). Fii de asemenea convins ca stiu cu ce se ocupa filosofia (asa se scrie), nu ai de a face cu un aurolac. De asemenea sunt convins ca Gloria isi va da sufletul pe teren, asa cum au facut toate echipele in meciurile cu Dinamo. Jenant este felul in care joaca cu steaua. Noi incercam sa jucam fotbal in fiecare etapa. :rosu:

Florentin
9th May 2004, 19:28
Dupa felul in care scrii numele proprii sunt absolut convins ca nu esti un aurolac, ai alte mici probleme. Eu am incercat sa-ti explic mai plastic ca probabil ai intrat din greseala pe un forum de opinii si nu stiai. Daca consideri ca in retur Dinamo a jucat fotbal, este iarasi opinia ta. Nu este impartasita de cel putin 40% dintre cei care iubesc fotbalul, dar asta este o alta poveste.
In rest ... numai bine.

SepultuS
9th May 2004, 19:35
:yeah: Gigi rullez!!Gigi sparge tot!!

uti2102
9th May 2004, 20:48
Marcel55 ne spune lucruri noi : echipele ishi dau viatza pe teren cu Dinamo! :happy Shi io care credeam k Steaua primea acest tratament.... :headbang:

ADelPiero
9th May 2004, 20:53
HT Rapid Bucuresti [1 - 1] Dinamo Bucuresti

10' [0 - 1] Barcauan
15' [1 - 1] Ilie

hop lele hop :)
de se termina asa e super :evil:

dlgicu
9th May 2004, 20:58
rusinica redactorilor onlinesport care au interpretat sondajul acestui thread subiectiv (sau in cel mai bun caz pentru ei cu incompetenta).
pe un articol de pe prima pagina, desi din cate se poate vedea "scorul" a fost perfect egal (24 bate rapid, 11 egal, 24 bate dinamo), ei considera ca acest 41% obtinut (nu numai) de catre dinamo inseamna "majoritatea". sa ni se explice si noua prin ce deductie logica s-a ajuns la aceasta afirmatie.

~anonymous~
9th May 2004, 21:00
Poli chiar ca si-a dat viatza pe teren cu Steaua. Pana la urma au murit frumos :)

~anonymous~
9th May 2004, 21:02
rusinica redactorilor onlinesport care au interpretat sondajul acestui thread subiectiv (sau in cel mai bun caz pentru ei cu incompetenta).
pe un articol de pe prima pagina, desi din cate se poate vedea "scorul" a fost perfect egal (24 bate rapid, 11 egal, 24 bate dinamo), ei considera ca acest 41% obtinut (nu numai) de catre dinamo inseamna "majoritatea". sa ni se explice si noua prin ce deductie logica s-a ajuns la aceasta afirmatie.
Am vazut si eu asta, dar nu e prima data cand observ subiectivism in titlurile si articolele onlinesport. Sper ca pe viitor sa fie mai obiectivi.

~anonymous~
9th May 2004, 21:23
3-1 pt Dinamo. Si uite asa se lasa tacerea pe forum...:)

ady_azzuro
9th May 2004, 21:25
3-2 :)

Catalanul
9th May 2004, 21:26
3-2 :)

pardon e 2-3 :yeah: :rosu:

ady_azzuro
9th May 2004, 21:41
pardon e 2-3 :yeah: :rosu:
Cel dinaintea mea a spus 3-1 pt dinamo, si eu am spus 3-2, se subintelegea...cam greu sa gandesti....dar la observatii e intotdeana usor! :evil:

ady_azzuro
9th May 2004, 21:50
rapidistii au irosit cele 3 min. de prelungire pt ca au protestat, si au luat-o cu 3-2...

~anonymous~
9th May 2004, 21:51
Mai baieti, nu va mai certati, e 2-3. Se subintelege pt cine.

Catalanul
9th May 2004, 21:55
pacat
macar daca faceau un egal asa trecea steaua pe primul loc
mai bine sa castige ei campionatul decat dinamo!!!
amunt valencia que esta tarde ganamos la liga :yeah: /hello :ok: :)

Vadim
9th May 2004, 21:56
Se zvoneste ca a fost blateanu. :( Dar eu nu cred, meciul a fost frumos.

MaPaX
9th May 2004, 22:00
Blat? asa ceva nu se va intampla niciodata intr-un derbi

andreiush
9th May 2004, 22:00
A pierdut Rapidu..dar frumos totusi.

uti2102
9th May 2004, 22:01
Hehe......Dulce ne va mai fi gustul victoriei la final. Dupa asemenea confuntare! N-am vazut decat a doua repriza dar Dinamo mi s-au parut mai organizatzi, mai legatzi. Rapidul joaca mai mult din inertzie, din avant......

ricky
9th May 2004, 22:03
rusinica redactorilor onlinesport care au interpretat sondajul acestui thread subiectiv (sau in cel mai bun caz pentru ei cu incompetenta).
pe un articol de pe prima pagina, desi din cate se poate vedea "scorul" a fost perfect egal (24 bate rapid, 11 egal, 24 bate dinamo), ei considera ca acest 41% obtinut (nu numai) de catre dinamo inseamna "majoritatea". sa ni se explice si noua prin ce deductie logica s-a ajuns la aceasta afirmatie.

GICULE, inca nu te-ai convins ca nu avem reporteri sportivi ?
Sint niste...forumisti care au dreptul sa scrie mai...sus ! :evil:
Astia au facut filologie si mai putina matematica . :evil:

Hai, serios...
Ca unul care nu a avut interes la...rezultat, apreciez ambele echipe pentru sportivitate !
Mai putin...ZYATI (sau cum se numeste) care nu a aratat NIMIC in joc dar a protestat tot timpul !
Se vede ca daca echipele se ocupa de fotbal si arbitrii au o treaba mai usoara !
Arbitrajul lui TUDOR (?) a fost de talie internationala !
Adica...n-a gresit mai mult decit in cupele europene...

Vadim
9th May 2004, 22:05
Ricky, ce vrei sa faca Ziyati? Nu el e omul de gol.

ADelPiero
9th May 2004, 22:14
Blat? asa ceva nu se va intampla niciodata intr-un derbi

nu ai de unde sa stii .. orice este posibil in Romania... :rosu:
daca batea Craiova .. cred ca era un meci mai frumos ... :ok:

wallace
9th May 2004, 22:22
Sunt stelist fratzilor!!!Si ce sa mai zic!!!Daca golul lui Sabin Ilie n-a fost valabil atunci inseamna ca arbitrul trebuie sa mai ia niste cursuri.Nu tzin nici cu Dinamo si nici cu Steaua.Dar un asemenea gol nu se anuleaza.Oricum mai sunt ceva etape si Dinamo se va impiedica de o echipa mai mica sau poate Steua o sa ia 5 puncte la o victorie.Mai stii!!!Orice se poate intampla in campionatul nostru.

Ravelly
9th May 2004, 22:29
dinamo a aratat ca o echipa mai legata si a meritat victoria...pacat ca Stiinta nu a reusit victoria

sixelab
9th May 2004, 22:34
mai fratilor... peste tot, inclusiv comentatorii, au spus ca i-a fost anulat un gol lui sabin... dar totusi, din cate am vazut eu pe atatea reluari, el a dat pe langa poarta la faza aia...
comentand meciul, dinamo a fost mult mai buna in prima repriza, in a doua a fost echilibrat... cred ca e meritata victoria

Alt Dan
9th May 2004, 22:53
Sabin a ratat... Numai comentatorul nu s-a prins...

Alt Dan
9th May 2004, 22:55
si nici wallace... cu toate ca el e "stelist fratzilor" dar "nu tzine nici cu Dinamo si nici cu Steaua"... ca tot romanul impartial...

SVensson
9th May 2004, 22:58
Felicitari pentru rezultat. Dar tot Steaua ia campionatul si noi cupa

ricky
9th May 2004, 23:00
Ricky, ce vrei sa faca Ziyati? Nu el e omul de gol.

Ai dreptate ! La aplaudat a fost...primul ! :evil:

A intrat in jocul...echipei ?! /hello

dlgicu
9th May 2004, 23:18
GICULE, inca nu te-ai convins ca nu avem reporteri sportivi ?
Sint niste...forumisti care au dreptul sa scrie mai...sus ! :evil:
Astia au facut filologie si mai putina matematica . :evil:

Sa zicem ca as fi de acord cu tine, dar totusi aceasta informatie eronata este (inca) pe PRIMA PAGINA a site-ului, si din cate stiu eu (ma poti contrazice daca stii mai bine) unii dintre acesti "forumisti cu dreptul de a scrie mai sus" au si ecusoane cu "PRESA" pe ei.

Ca pana la urma tot Dinamo a batut, este altceva, si nu am decat sa ii felicit pentru rezultat.

ricky
9th May 2004, 23:23
Deh !
A fost doar o gluma !
Ma intereseaza mai putin statisticile !
Mai ales de cind stiu ca, pe anumite SITE-uri, UNII voteaza CIT VREA MUSCHII LOR ! :evil:

gicu
9th May 2004, 23:38
...Ca pana la urma tot Dinamo a batut, este altceva, si nu am decat sa ii felicit pentru rezultat.

bravo :yeah: :yeah: :yeah:

Florentin
9th May 2004, 23:39
Felicitari Dinamo, nu pentru joc, ci pentru rezultat.
Se mai intimpla minuni ...
Un sfat pentru rapidisti: scapati de Jiovani, altfel ...

Cristi
9th May 2004, 23:41
Foarte frumos meci, Dinamo a castigat pe merit si diferenta putea fi chiar mai mare. Dar scorul e destul de echitabil. Oricum, sunt surprins placut de ce a facut Dinamo. La ce (nu) au jucat in ultimele etape nu credeam sa se descurce asa de bine, mai ales ca juca Dragan si nu Niculescu.
Oricum, Dinamo a demonstrat ca nu a pierdut nimic din forta ofensiva, iar Petre si Danciulescu au fost din nou cei mai buni de pe teren, ca si in meciul cu Germania (alaturi de Grigorie).
De asemenea Rapid si-a revenit (practic insa a fost pe teren echipa de anul trecut care a luat campionatul) insa nu s-a putut ridica la nivelul lui Dinamo, la ora actuala cea mai luptatoare si unita echipa din campionat.
Meci excelent, la nivelul celui Steaua-Rapid. Mi-a placut mult. Rezultat insa previzibil, orice ar spune unii sau altii. Prea multa instabilitate la Rapid.
PS M-a ucis comentatorul ala TVR care tot o tinea pe a lui cu "golul anulat Rapidului". Fratilor, mingea aia a chiar a intrat in poarta??? Ca eu am vazut-o pe langa.

samor03
10th May 2004, 00:04
Dinamo Timisoara Te Asteapta. Aici Vei Pierde Campionatul.

Utilizator
10th May 2004, 00:14
PS M-a ucis comentatorul ala TVR care tot o tinea pe a lui cu "golul anulat Rapidului". Fratilor, mingea aia a chiar a intrat in poarta??? Ca eu am vazut-o pe langa.

A fost "pe langa", comentatorii s-au grabit cu aprecierea si au persistat in greseala.

marius_b
10th May 2004, 02:07
Si pe mine m-au innebunit comentatorii cu golul anulat la S.Ilie.Si inca ceva:la Procesul Etapei s-a tot discutat pe seama fazei cu asa zisul "gol" anulat la S.IlIe.:)Eu spun si sunt ferm convins ca rapidistul a atins mingea cu mana.Daca se uitau mai bine vedeau ca mingea trimisa de Barcauan a avut o traiectorie ciudata:mai intai se ducea inapoi iar pe urma a ricosat inainte.Deci a fost hent la rapidist pt ca se vede in reluare ca in cap nu l-a lovit si nici in piept.
Eu am meciul inregistrat pe caseta si am urmarit faza de zeci de ori.

iulian
10th May 2004, 09:32
Bravo Dinamo !! meci frumos in care Dinamo a vrut mai mult victoria , Rapid inca (dupa cum am vazut eu ) nu se regaseste ca in vremurile bune
Pacat totusi de rezultat ...Dinamo a luat o optiune seriosa pt. titlu ...asta e

Dei
10th May 2004, 09:46
M-am inselat, nu a fost blat. Dinamo a castigat pe bune. Felicitari pentru meci.

RstInPc
10th May 2004, 09:46
Meci frumos, pe contre, dar mi-au scos peri albi Dinamo in unele momente. Era exasperant cat de repede ajungeau jucatorii rapidisti in situatii bune in fata portii. Ajunsesem sa ma gandesc sa nu patim noi exact ce le-am facut noi altora - sa pierdem puncte in ultimele minute. Dar e bine cand se termina cu bine !

Utilizator
10th May 2004, 09:47
Rapid-Dinamo: 1-3. Va fi meci greu dar frumos. Cred ca ambele echipe isi vor reveni in acest meci. Din pacate vor ploua cartonashele pe cine trebuie pentru a ne decima in meciurile ce urmeaza.
Steaua are o formalitate la Bistritza, Minteuan si Iftodi sunt suspendatzi in urma cartonashelor primite in Giulesti ca sa nu apara probleme neprevazute.

Se pare ca m-am inselat destul de putzin la scor si cartonashele au fost corect acordate. In rest am avut dreptate :)

ladima
10th May 2004, 10:01
Dinamo Timisoara Te Asteapta. Aici Vei Pierde Campionatul.
Aveti noroc ca nu sunteti mai jos in clasament, ca iar va trimiteam in B. :evil:

Red Heat
10th May 2004, 11:22
Asa cum anticipam Dinamo nu putea sa se impiedice cu Rapid. Bravo Dinamo pentru seara pe care ne-ai oferit-o

Red Heat
10th May 2004, 11:24
Bravo Dinamo !! meci frumos in care Dinamo a vrut mai mult victoria , Rapid inca (dupa cum am vazut eu ) nu se regaseste ca in vremurile bune
Pacat totusi de rezultat ...Dinamo a luat o optiune seriosa pt. titlu ...asta e

Trebuie sa retractez ceea ce am spus despre tine. Imi cer sincer si public scuze. Esti intr-adevar fair-play

rasheedkpenny
10th May 2004, 11:30
Revin si spun ca un meci egal era mai echitabil!

Rapid a avut multe ocazii de a marca dar nesansa coroborata cu norocul portarului Munteanu au facut ca scorul final sa fie in favoarea dinamovistilor! :(

ultra_alba
10th May 2004, 11:32
felicitari echipei Dinamo pt. jocul prestat aseara. /hello /hello /hello

cocomic
10th May 2004, 12:31
victorie meritata dinamo... asa, veti mai ramane o saptamana pe primul loc :) doar atat (asta daca nu va ajuta steaua)

ieppy
10th May 2004, 12:47
si tu cocomic, de ce asa pesimist? Poate ramanem mai mult acolo.

bob
10th May 2004, 15:59
aseara a fost super. danciulescu a maturat pe jos cu apararea rapidului. e ingrijorator faptul ca avem doar 3 atacanti in lot. daca se apuca astia sa vinda la vara, vom ramine in fundul gol! n-am inteles de ce se leaga unii de faza cu "golul" lui sabin ilie! ala a mai avut citeva ocazii . de ce n-a inscris? se leaga de arbitraj ca sa ascunda faptul ca sunt varza, iar la vara urmeaza o remaniere de lot!

HaoTic
10th May 2004, 16:23
Danciulescu joaca fenomenal. Daca Dianamo ia titlul in mare parte i se datoreaza lui. Cand ma gandesc ce "urari" i-au facut nu demult galeria dinamovista in legatura cu fetita lui.....Care om, jucator de fotbal, ar fi revenit asa?

Saber Rider
10th May 2004, 17:31
Este foarte ciudat ce se intampla in ultimele etape. Dinamo a fost acuzata ca a aranjat meciul cu National. Nationalul a luat bani de la Steaua si a invins atat pe Rapid cat si pe Dinamo. Nu va este ciudat cel putin, faptul ca echipele care nu depun nici un efort in meciurile cu Steaua (si in consecinta Steaua joaca „cel mai bun fotbal”) castiga imediat punctele pierdute in meciurile cu National. Poli – Steaua 1-8, F.C. National – Poli 0-0, Steaua – F.C. Arges 4-1, F.C. Arges – F.C. National 4-1 (acelasi scor), F.C. Oradea – Steaua 0-3, F.C. National – F.C. Oradea 2-3. Astept cu real interes lupta foarte intensa pe care „bancarii” o vor da in Ghencea. Acestea ar trebui sa fie lucrurile pe care sa le vedeti si sa le comentati, dar probabil ca filosoful are bani nu numai pentru fabrica de armament ci si pentru pentru toti cei din fotbal, alte echipe, ziaristi.
Florentin, fii convins ca nu fac nici o confuzie, nu am fost si nu sunt membru de partid, poate ai fost tu (partidul lui valentin). Fii de asemenea convins ca stiu cu ce se ocupa filosofia (asa se scrie), nu ai de a face cu un aurolac. De asemenea sunt convins ca Gloria isi va da sufletul pe teren, asa cum au facut toate echipele in meciurile cu Dinamo. Jenant este felul in care joaca cu steaua. Noi incercam sa jucam fotbal in fiecare etapa.

In primul rand ce mare realizare e pentru timisoreni FC National - Poli AEK = 0-0 ?!?!?!?!?!? Si daca e sa o luam pe latura asta, FC Arges a batut pe Dinamo in chiar prima etapa a acestui campionat cu 2 - 1, iar cu Steaua a facut 0 - 0 in tur, asa ca nu vad de ce ar fi o surpriza sa bata pe FC National.
In al doilea rand, Valentin Ceausescu NU avea nici un partid, iar cei care stiu cu adevarat ce se intampla prin acele vremuri (se pare ca tu nu prea ai idee) stiu de asemenea ca Valentin nu avea nici o treaba cu politica.
In al treilea rand, Gloria nu a jucat JENANT, cum zici tu, ci a jucat cat a putut ea de bine. Dar se pare ca tu nu ai vazut meciul de ieri de la 5pm cand Gloria a avut cateva ocazii foarte bune de a marca, dar Hamutovski a prins o zi buna excelenta (cam mai toate zilele lui sunt excelente). Mai ales avand in vedere ca avea 3 jucatori titulari de drept indisponibili, si au jucat cu UN DEBUTANT DIN DIVIZIA C in loc, cu niste improvizatii destul de serioase in echipa. Si gandeste-te ca au jucat totusi cu STEAUA in efectiv complet, nu cu FC ScuipaInDunare. Iti recomand sa citesti Gazeta Sporturilor, varianta on-line, ca sa te convingi ca nu spun prostii. http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=12601
Plus declaratia lui Andone : "Mă aşteptam ca Steaua să cîştige cu Bistriţa, pentru că joacă bine în acest retur, incomparabil faţă de cum jucau în tur." http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=12642
In al patrulea rand, e bine ca zici "INCERCAM sa jucam fotbal in fiecare etapa", avand in vedere ca daca nu ar fi fost Corpodean (si nu numai) erati acuma pe locul 2 in clasament la (cel mult) egalitate de puncte cu Steaua.
In al cincilea rand, ma vad nevoit sa felicit echipa Dinamo pentru rezultatul de aseara, chiar au fost peste Rapid, desi as fi preferat opusul (lesne de inteles). Au facut un presing foarte eficace la mijloc (3-4 jucatori permanent in preajma rapidistului cu mingea, coroborat cu marcaj om la om necrutator), asa ca Rapidul nu prea a putut construi prea mult. Asta in prima repriza. Ca in a doua cred ca a fost ceva de ordin fizic sau de tactica, pentru ca nu prea a mai fost acelasi presing.
Oricum mai sunt de jucat ceva meciuri si se mai pot intampla destule.

uti2102
10th May 2004, 19:25
Saber Rider n-are rost sa te oboseshti! "Ei" sunt cei mai tari, "ei" joaca cel mai adevarat fotbal shi, dupa cum spun tot "ei", Steaua ar trebui sa piarda chiar shi cu FC Scuipa-n Dunare. :ciocan: Nu-tzi dai seama ca nu ai cu cine vorbi?!

leveu
10th May 2004, 22:35
CU AJUTORUL LUI POLI STEAUA VA FI CAMPIOANA FARA SUPARARE :ok: :evil:

Sabin
10th May 2004, 22:38
Alpopa, esti fenomenal... Ce frumos combatzi tu nishte probleme chiar interesante ridicate de Marcel. Uite cum e ca orice victorie sa fie pusa sub semnul intrebarii. Fair play-ul si obiectivitatea la tine si altzi stelisti de pe acest forum este egala cu 0. Este foarte interesant si este intr-adevar ciudat modul in care Steaua castiga cu o anumita echipa pentru ca in etapele urmatoare echipa respectiva sa recupereze punctele cu FC Natzional, asta dupa ce si-a asigurat dom' Olaroiu punctele cu Rapid si Dinamo cu prime primite de la Gigi Becali. Cu toate astea eu sincer nu ma aflu in tabara celor care suspecteaza acest aspect, pentru ca nu cred ca in acest campionat s-a apelat la astfel de manevre. Daca este ceva cu adevarat suspect se va vedea in maniera de joc a celor de la Natzional care a lasat in memoria tuturor daruirea si ambitzia din meciurile cu Rapid si Dinamo. Nu cred si sper sa nu fie vorba despre asa ceva. In rest numai de bine si itzi urez sa rezisti barbateste situatziei din clasament. Pana acum cu sigurantza n-ai facut-o.

Utilizator
10th May 2004, 22:39
CU AJUTORUL LUI POLI STEAUA VA FI CAMPIOANA FARA SUPARARE :ok: :evil:

Fara nici o suparare,
Dar in campionate viitoare :ok:

Florentin
11th May 2004, 12:43
Sabin-
cind vorbesti de fair-play ar trebui sa iei o pauza, dupa care sa mai iei o pauza, dupa care urmareste firul acestui thread numera in cite mesaje stelistii si (cred) ne-stelistii au felicitat echipa Dinamo pentru rezultatul cu Rapid (inclusiv subsemnatul, desi acum imi pare rau pentru ca nu este loc de eleganta cind ai de a face cu ciinii). Asta este fair-play. Desi Steaua practica de departe cel mai frumos fotbal, pentru a-si justifica pozitia de lider, ocupata in urma unor rezultate dubioase (desi cred ca rusinoase ar fi cuvintul cel mai potrivit) piromanii, ca suporteri nu pot fi numiti, continua acest joc murdar al hotului care striga hotul. Asta este paranoia.
Si va mai mirati de ce sunteti cel mai urit club din Romania.
Apropos, daca nu luati titlul va dati singuri foc sau din nou stadionului Steaua?
Si inca ceva, poezia din apararea Rapidului o treceti tot la capitolul blat?

bob
11th May 2004, 13:31
ce vorbesti, mai florentine! mai lasa-ne cu logica ta! felicitarile pt aniversarea cupei campionilor e una, actiunea ultrasilor e alta! ce-ai fi vrut, sa plinga toti dinamovistii de emotie pt aniversarea stelei? ce, ultrasii stelei nu se bat, nu injura, nu rup scaune? referitor la poezia unor aparari, e si culmea ca rapidu si poli sa se lase batute cind mai au sanse la cupe europene! in afara de otelul, mai multe echipe au interesul ca dinamo sa se impiedice, ca sa aiba sanse cu locul trei.

Florentin
11th May 2004, 14:32
Referitor la logica, ma tem ca nu prea inteleg afirmatia cu Poli si cupele europene, si sa se lase batuta si in general.
De ce nu incerci sa-mi descifrezi mesajul dupa care sa raspunzi.
In ceea ce priveste ultrasi una este sa faci ceea ce mentionezi tu si alta sa incendiezi un stadion.
Cit despre lasat ...
Cred ca in iunie aveti alta aniversare: 16 ani de cind Andone si-a prezentat madularul tuturor romanilor interesati sau nu.

bob
11th May 2004, 15:07
i-ai vazut tu organul? de ce vorbesti prostii? gestul a fost la adresa conducatorilor stelisti, aia pe care ii urmezi tu si psd-ul!
voi a-ti acuzat blaturile, dar acum voi traficati punctele pe ruta oradea-national-steaua, alba-national-steaua, arges-national-steaua! fa si tu legatura intre meciuri!

Saber Rider
11th May 2004, 18:32
i-ai vazut tu organul? de ce vorbesti prostii? gestul a fost la adresa conducatorilor stelisti, aia pe care ii urmezi tu si psd-ul!
voi a-ti acuzat blaturile, dar acum voi traficati punctele pe ruta oradea-national-steaua, alba-national-steaua, arges-national-steaua! fa si tu legatura intre meciuri!

lol de lol
... bob chiar crezi ca a cumparat Steaua 4 echipe din divizia A ?!?
chiar ca lol

poate n-ai citit ce-am zis mai sus, FC Arges a batut pe Dinamo cu 2 - 1, iar cu Steaua a facut 0 - 0, deci era de asteptat pe undeva un rezultat bun al argesenilor cu FC National; Oradea o repriza a fost cu mult peste Dinamo, le-a dat 2 goluri, deci iarasi nu a fost cine stie ce surpriza victoria oradenilor in fata FC National, care oricum ziceau bancarii ca joaca cu ultima clasata, deja retrogradata si or sa vina doar in excursie la Bucuresti si asta a fost cauza principala din pricina careia au luat bataie, asa ca chiar nu are nici un rost ca continui cu ABERATII !!

iarasi :happy !!

Trim0b
12th March 2010, 22:19
mie chiar mia placut meciu asta

vasile catalin
23rd April 2010, 17:54
Sper sa castige rapid si meciul acesta, nu la aceeasi maniera cum a castigat cu steaua, dar sa castige. Ar fi un lucru bun pentru rapid dar si pentru Andone. Iar dinamo ar merita sa fie readusa cu piciorele pe pamant.

delaoltenia
1st May 2010, 12:42
Bai Vasile,Dimano este de mult cu picioarele pe pamant,doar capul le-a ramas in nori. :D