PDA

View Full Version : Etapa 25: FC National - FC Oradea



Vadim
3rd May 2004, 12:31
Etapa 25: FC National - FC Oradea.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
3rd May 2004, 12:55
Dupa cate am vazut Nationalul "e pe felie" cu Arges, deci o sa joace pe bune cu Oradea. In plus in momentul asta oradenii sunt vai mama lor... Pronostic... 2-0 sau 3-0.

ADelPiero
3rd May 2004, 17:12
sper intr`o victorie .. a .. lu` Oradea :( 0-1 sau 1-2

Bancaru
3rd May 2004, 18:28
Bate Nationalul, ca Oradea a retrogradat deja.

alx_ro
3rd May 2004, 18:30
Bate National...

ad3an
3rd May 2004, 22:13
Bate UTA!!!! si Bihoru!!!!!!!!!!
Ca doar tre sa mai batem si noi pe cineva!!!!

deja-vu
4th May 2004, 09:44
Dupa ceea ce au facut la Pitesti, National ar merita sa ia bataie. Dar oradenilor nu le-ar servi la nimic. Asa ca o sa castige National. Rusine sa le fie.

Bancaru
4th May 2004, 16:46
Corect!:rosu:

bebe
4th May 2004, 17:17
cred ca o sa bata nationalul.....

simpson
5th May 2004, 15:55
Castiga blatistii... la diferenta de 2 goluri.

Bancaru
5th May 2004, 16:38
Castiga blatistii... la diferenta de 2 goluri.
Rade ciob de oala sparta... :drak:

maryuss_mau
5th May 2004, 16:41
dupa cum au jucat la Pitesti, Nationalul ar trebui sa piarda cu Oradea! oricum o victorie a Oradei ar face campionatul mult mai interesant!

zuzubuoy
5th May 2004, 17:00
Putzoiu' e nasu' lu' Vraji, asha ca luam 3(trei)puncte!
... Sau viceversa??? Hmmm... Draq mai stie! :drak:

Bancaru
5th May 2004, 17:03
dupa cum au jucat la Pitesti, Nationalul ar trebui sa piarda cu Oradea! oricum o victorie a Oradei ar face campionatul mult mai interesant!
Auzi mai, mau? Da' de ce ar face campionatul mai interesant? Mai are Oradea vreo sansa sa scape? Pe bune? Nu am facut nici un calcul si nici nu o sa fac. As fi preferat sa-i bata Oradea, chiar sa le dea meciul, decat Argesul.

ad3an
5th May 2004, 18:06
Hai ma sa fim seriosi Oradea nu bate pe nimeni pt ca nu are cu cine!!!!
Sau are... nu cred!!!!! :rosu:

samor03
6th May 2004, 04:11
Oradea Va Face Surpriza Etapei

SVensson
6th May 2004, 09:36
1-0 pentru National. Gol prin minutul 80.

bebe
6th May 2004, 11:32
cred ca o sa bata nationalul

HaoTic
6th May 2004, 11:34
Ultima sansa pt bihoreni. Matematic pot ajunge, la final de la -17 la -8. Daca bat tot acasa si obtin o victorie in deplasare ajung la -14, caz in care vor fi mai multe echipe. Nu au trupa rea, dar nu au avut un antrenor care sa-i puna in valoare.

bebe
6th May 2004, 11:59
prea tarziu pt ei sa se salveze!

Bancaru
6th May 2004, 17:43
Stimati domni,

Sa va zic eu un secret! Pe bihorenii de pe forum o sa-i supere ce spun eu dar n-am ce face. Ei, fotbalistii oradeni (ca sa nu-i confundam), nici nu mai vor sa se salveze. Or mai fi 2, 3 jucatori naivi, dar atat. Cu o trupa bunicica, imparti dreptatea in retur in divizia B.
Exista alte probleme acum. Trebuie refacut stadionul. Sa vedeti...

apparte
6th May 2004, 21:27
Bancarule,vezi ca s-ar putea sa ramai fara echipa.O firma(nu spun cine)are drept de proprietate asupra numelui de National!Apropo,daca nu apara Popa,luati gol(uri)!

ADelPiero
6th May 2004, 23:05
bre .. aici ar fi bine sa bata Oradea ... dar ...
e cam gata campionatul pt ei .. :(

Bancaru
7th May 2004, 16:23
Bancarule,vezi ca s-ar putea sa ramai fara echipa.O firma(nu spun cine)are drept de proprietate asupra numelui de National!Apropo,daca nu apara Popa,luati gol(uri)!
Apparte (auzi, nu ne cunoastem de pe forumul de la PROSPORT?),

Nu ma intereseaza cine si ce drept are asupra numelui. Vrei sa stii cate nume a avut (actualul) National de-a lungul vremii? A avut peste 10 denumiri oficiale. Asa ca ma... pardon, kc pe drepturile lor. Hai sa ti-l spun pe cel mai haios: SOIMII I.M.U.C. pe vremea cand jucau pe stadionul VOINTA (ca Dr. Staicovici era in ruina datorita lui Mitica Dragomir) in divizia C.

Si chestia cu Popa, apropo de ce? Asa ai zis apropo . Si p'orma si cu Popa in poarta putem sa luam goluri. Important e sa dam mai multe decat luam, cu cel putin 1.
Bafta si voua la Gloria! :D

apparte
7th May 2004, 23:10
Ba da,sunt acelasi apparte :ok: !Chestia asta am citit-o pe www.bihon.ro la rubrica opinii!

mariusc
8th May 2004, 01:15
Vreau sa vad cat a mai ramas din orgoliul oradenilor... ar fi bine pt. Unirea sa castige la National... si ar si putea sa castige...
______________
Fair-Play, Please!

bapsy
8th May 2004, 11:51
cu durere in suflet am pus 1 ... nu cred ca oradea poate bate nationalul, dar m-as bucura daca ar fi asa. bafta oradea.

ad3an
8th May 2004, 13:00
Sanse mici pentru oradea sa bata in cotroceni...aproape nule!!! Aproape!!!!!!

radhoo
8th May 2004, 20:54
sansele ca oradea sa obtina victoria in meciul de azi sunt f mici, si acest lucru se datoreaza faptului ca atmesfera din lot s-a stricat f mult. multi dintre jucatori nu mai cred ca exista sanse. desi avand in vedere ca unele dintre contracandidatele la retrogradare au meciuri mai grele, ar mai exista sanse - e drept ca f mici.
macar sa "moara" onorabil asa cum a facut-o UTA sezonul trecut.

radhoo
8th May 2004, 22:26
2-0 la pauza pt oradea!!! deci... se poate

Catalanul
8th May 2004, 22:33
eu am pus 2 si vad ca am avut dreptate
nationalul a inceput sa dea partide dupa ce s-a salvat de la retrogradare!!!

samor03
8th May 2004, 23:17
se pare ca am dreptate.

uti2102
8th May 2004, 23:35
CE BLAT ORDINAR!!!!!!!!!!!! :o: :rosu:

mariusc
8th May 2004, 23:38
Bravo baieti, deci se poate :)

Datorita voua, a ramas Unirea pe locul 5; multumim frumos :D

Felicitari!!!!

______________
Fair-Play, Please!

SVensson
8th May 2004, 23:38
Vai de capul lor National!!! Felicitari Oradea.

apparte
8th May 2004, 23:54
CE BLAT ORDINAR!!!!!!!!!!!! :o: :rosu:
Al Popa,Oradea a jucat azi f aproape de ce a jucat in finalul turului,cand ghinionul,Amzucu si Rotaru i-au privat de mai multe puncte!Sau ai uitat ratarea lui Marginean la meciul cu Steaua in Cotroceni in tur,in min 90?(asta asa ca-ntre stelisti :ok: )

jay
9th May 2004, 00:51
Apparte, tu ai stat in galeria ceauseilor la meciul din etapa trecuta, asa ca mai scuteste-ne cu FC Oradea! Bihorul e un club onest, cu suporteri demni de tot respectul. Tu esti un tradator! Mi-ar fi rusine sa tin mai mult cu steaua comunista decat cu echipa frumosului oras de pe Cris! Cunosc multi oameni (me included) care au o a doua simpatie, dar la toti primul club favorit este cel local. Tu esti o rusine pentru Ardeal! Bine ti-a facut Dan cand te-a numit ******** si lipsit de bun-simt!

apparte
9th May 2004, 02:03
IGNORE! :rosu:

ADelPiero
9th May 2004, 02:07
BV ORADEA !!
/OLE/
EXACT CUM MI`AM DORIT SI CUM M`AM RUGAT SA SE TERMINE !
:yeah:

deep purple
9th May 2004, 05:24
felicitari bihorenilor!!! Intr-adevar supriza etapei.
Alpopa, cam greu de spus ca a fost blat. Nu mi se pare logic sa arunce Oradea cu bani cand nu stiu exact ca au sanse de salvare. Nationalul merge tot mai slab de vreo 3-4 etape asa ca...
Aparte, nu-ti ignora concetatenii. Omul are putin dreptate, dar poate nu ti-a spus-o frumos. Steaua a furat Oradea iar tu acum ii iubesti. Nu prea se potriveste.

iulian
9th May 2004, 12:30
Blatul etapei !!!!

leveu
9th May 2004, 13:49
Blatul etapei !!!!
Nu cred.Atat poate Nationalul.Bravo Oradea!!!!!!!!!!!
Cam asta e valoarea echipelor bucurestene. :rosu: :rosu:

bapsy
9th May 2004, 14:11
imi cere scuze ca n-am crezut in oradea de la inceput... felicitari si sa luptati tot asa ca va vrem in divizia A!

Catalanul
9th May 2004, 14:43
gata a luat bataie nationalul acasa de la lanterna rosie si acum toti bucurestenii spun ca a fost blat :rosu:

in fotbal niciodata nu se stie cine va castiga, mingea este rotunda

BRAVO ORADEA /hello SPER SA VA SALVATI de la retrogradare :yeah:

uti2102
9th May 2004, 17:41
Looooolz. Oamenii o dau pe patritisme locale cu "bucureshtenii zic", "bucureshtenii cred" shi "bucureshtenii fac". Tzin sa va amintesc ca in partea asta a tzarii nu prea se gusta patriotismul local; pentru ca e un fel de reminiscentza de tip tribal sau medieval. Vad ca va asemanatzi cu aia de prin Sahara Occidentala care nici macar nu au conshtiintza unui stat unitar.....la ei inca se bate tribul X cu tribul Y. Asha facetzi shi voi?! Muica ?!
O tot datzi intoarsa cu ironii ieftine gen "asta e valoarea echipelor bucureshtene". Mai bine v-atzi uita in ograda voastra. Pot sa fac pariu ca ce echipa promoveaza din B3 retrogradeaza la anul. De pe ultimul loc!

uti2102
9th May 2004, 17:43
Shi revenind la idee......A vazut o tzara intreaga ca a fost blat! Sa vedetzi ce primire o sa aiba pe Ghencea nerushinatzii ashtia! :ciocan:

deep purple
9th May 2004, 18:48
Looooolz. Oamenii o dau pe patritisme locale cu "bucureshtenii zic", "bucureshtenii cred" shi "bucureshtenii fac". Tzin sa va amintesc ca in partea asta a tzarii nu prea se gusta patriotismul local;

Poate tu personal nu-l gusti. Felicitariile mele... nici ceilalti nu l-ar gusta daca ar fi lasati sa se gospodareasca singuri. Adica sa nu dam cu totii banii la ministere sa imbogatim Steaua si Dinamo (mai putin Steaua in ultimul timp). Cred ca ti-ai schimba atitudinea daca ai fi in locul celorlalti.



O tot datzi intoarsa cu ironii ieftine gen "asta e valoarea echipelor bucureshtene". Mai bine v-atzi uita in ograda voastra. Pot sa fac pariu ca ce echipa promoveaza din B3 retrogradeaza la anul. De pe ultimul loc!

Nu se stie niciodata. Faptul ca si UTA si apoi Oradea au facut niste tampenii trase la indigo cu o diferenta de un an intre ele (vezi demiterea lui Ionut Popa) nu inseamna ca asta-i o regula. Si apoi, daca e sa ne gandim la Jiul Petrosani nu cred ca traditia ii lasa sa retrogradeze in primul an. Asta in cazul in care vor promova si nu vor vinde locul Bacaului.

ADelPiero
9th May 2004, 20:49
FC National 2 3 FC Oradea
ce meci tare .. nu imi vine sa cred ..
is curios ce cota avea Oradea la meciul acesta :evil
:yeah:

apparte
9th May 2004, 22:01
Aparte, nu-ti ignora concetatenii. Omul are putin dreptate, dar poate nu ti-a spus-o frumos. Steaua a furat Oradea iar tu acum ii iubesti. Nu prea se potriveste.
Deep,ignore-ul ii era adresat lui Claudiu(sau jay ca sa stii despre cine e vorba).Cum sa ignor Oradea cand am fost prezent la aproape toate meciurile din ultimii 4 ani?Dar pt mine raman pe 2,dupa Steaua,echipa cu care tin de la 7 ani!Si cred ca am tot dreptul sa vb despre echipa din moment ce si o parte din banii mei merg la club!Despre ce furt vb?Etapa trecuta?Hai sa fim seriosi,diferenta de valoare a fost evidenta.Daca te referi la povestea veche,mi-am exprimat pe vechiul forum prosport punctul de vedere,fiind apreciat si de prieteni si de "dujmani".

Darkslowstar
10th May 2004, 10:31
Se pare ca Nationalul a inceput deja sa-si alcatuiasca bugetul pt. anul viitor.
Imi pare bine pt. Oradea, dar ma indoiesc sincer ca a fost pe bune.
Aveam o parere mai buna despre Olaroiu.

jorgensen
10th May 2004, 11:14
:yeah: am auzit in aceasta dimineata la Pro TV ca Oradea va juca in divizia A in locul celor de la Alba-Iulia pentru ca ei nu mai au bani pentru stadion.
Deja e a treia oferta pentru oradeni, dupa National si Jiul Petrosani. :drak:

ad3an
10th May 2004, 11:40
am auzit in aceasta dimineata la Pro TV ca Oradea va juca in divizia A in locul celor de la Alba-Iulia pentru ca ei nu mai au bani pentru stadion.
Deja e a treia oferta pentru oradeni, dupa National si Jiul Petrosani.
Today 09:31
Jorgensen orice e posibil,e posibil ca Oradea sa joace la Oradea in locul celor de la Oradea /hello
La Oradea se zvoneste ca Micula va cumpara Nationalul si va juca la Oradea... :rosu:
Poanta cu alba iulia ee misto sa fim seriosi adica termina pe locul 3 si nu mai au bani pt urmatorul sezon.
Poanta cu Jiul e cea mai bunapai oamenilor,la ce sa cumparam un loc din divizai B!!!Acolo activeaza jiul si nu stiu cesanse are sa promoveze eu zic ca mai mici ca si Cfr.
In concluzie Bihoru va ramane BIHORU indiferent cine va juca la Oradea in inimile adevaratilor suporteri va exista doar BIHORU!!!!!!!!!!!
Alpopa de ce esti tu asa sigur ca cine va promova din B3 la anul va cadea.Stelistule crezi ca daca nu facem blaturi ca si voi cadem.Uita-te la Alba Iulia sa vezi pe ce loc sunt. :o:
F.C.BIHOR 4 Ever!!!!!!!!!
Cat despre meciul cu Nationalui la cum a juact nationalul in ultimele 4 etape era de asteptat.
FOrza Oradea!!!!!!!!

jorgensen
10th May 2004, 16:05
Poate ca la Oradea vor fi 4 echipe: FC Oradea, Jiul Petrosani, Sportul Studentesc si Apulum Alba Iulia.
In Bucuresti vor fi 5 echipe, asa ca vor mai ramane 7 echipe in restul tarii.


:happy

Hai sa fim seriosi si sa asteptam pana la finalul sezonului.


HAI ORADEA, ne vedem la anul tot in A /hello /hello

uti2102
10th May 2004, 16:25
[SIZE=2]Alpopa de ce esti tu asa sigur ca cine va promova din B3 la anul va cadea.Stelistule crezi ca daca nu facem blaturi ca si voi cadem.Uita-te la Alba Iulia sa vezi pe ce loc sunt. :o:


Mah baiatule! Despre "blaturi" ar cam trebui sa-tzi fie rushine! Cred k nu shtii despre cine vorbeshti! :rosu: Cat despre faza cu retrogradatu' e o chestie absolut fireasca avand in vedere ca B3 este cea mai slaba serie din B. Probabil dak s-ar face o singura serie de B vreo 2 maxim 3 echipe din B3 shi-ar gasi locul. Shi asta nu pentru ca suntetzi "fruncea" ci pentru ca p-acolo nu prea baga badea bani in fotbal. Capisci?! :jerk:

Darkslowstar
10th May 2004, 16:59
Cat despre faza cu retrogradatu' e o chestie absolut fireasca avand in vedere ca B3 este cea mai slaba serie din B. Probabil dak s-ar face o singura serie de B vreo 2 maxim 3 echipe din B3 shi-ar gasi locul. Shi asta nu pentru ca suntetzi "fruncea" ci pentru ca p-acolo nu prea baga badea bani in fotbal. Capisci?! :jerk:[/QUOTE]

Alpopa, daca ai intentionat sa te faci de ras ai reusit. Seria B3 este de foarte departe cea mai tare dintre toate seriile de B. Mai citeste si tu presa de specialitate daca nu ai legaturi prin tara. Sunt destul de putine echipele din B1 si B2 care ar rezista in B3 si mai mult se emita pretentii la promovare din B3. Daca Oradea pica anul asta (sper sa nu) va avea viata grea cu atatea echipe bune. Daca nu vrei sa te documentezi uita-te macar la clasamente. :rosu:

uti2102
10th May 2004, 17:08
LOOOOOL :happy Ma faci sa rad meshtere! Fii serios! Ce vezi tu acolo in B3 este un campionat plafonizat, care pare foarte disputat tocmai datorita faptului ca mai toate echipele sunt apropiate valoric, dar de o valoare mica! Shi asta nu e de un an sau doi ci e de mai multzi ani! Vrei sa-tzi amintesc ca U Cluj (pe care-i simpatizez foarte mult) erau pe picior de retrogradare cand erau 2 serii iar acum sunt pe 5 sau 6?! Inca o data : fii serios! Ardealul da o serie disputata dar extrem de slaba valoric. Shi o spun cu parere de rau, ca vad ca ai impresia ca m-ash bucura..... :ciocan:

Darkslowstar
10th May 2004, 19:52
Slab e nivelul fotbalului romanesc in general. Seria B3 are mai multe echipe tari si cu sustinere finaciara decat celealalte 2 la un loc. De ex in B1 si B2 sunt fix 4 echipe mai acatarii si cu sustinere cat de cat, Poli Iasi, Fc Vaslui (desi astia l-au pierdut pe Porumboiu deci acum sunt vai steaua lor), Sportul si Pandurii Tg Jiu. In B3 sunt Jiul, Olimpia, CFR Cluj, Gaz Metan Medias, ca sa nu mai vb de U Cluj, UTA sau de Corvinul Hunedoara, care, cel putin primele 4 au si bani si echipa si ar fi promovat daca erau in alta serie. Deci in B1 si B2 2 echipa + 2 semiechipe si in B3 cel ptuin 6 echipe bune.
U Cluj a promovat cu un lot f tanar si talentat si daca nu-si vand vedetele (Florescu si Cocis iti spun ceva?) se vor bate sezonul viitor la promovare.
Te-ai convins?

uti2102
10th May 2004, 20:29
Nu reusheshti sa ma convingi. Dar daca tot te tzii asha tare te provoc la un pariu. "Dupa 2004-2005, cand se trage linie, prima din coada o sa fie echipa care promoveaza sezonul asta din B3". Te tzine?

Darkslowstar
10th May 2004, 20:41
Nu reusheshti sa ma convingi. Dar daca tot te tzii asha tare te provoc la un pariu. "Dupa 2004-2005, cand se trage linie, prima din coada o sa fie echipa care promoveaza sezonul asta din B3". Te tzine?

Desi nu e foarte relevant, pt. desi Sportul e prob cea mai buna echipa din B, in B3 sunt echipe (mai multe nu numai una ca in celealte serii).
Dar cum orice motiv e bun pt. o bere, te-ai ales cu un pariu (pe o bere=adica cate beri poti/ai chef sa bei intr-o seara - nu sunt zgarcit, daca am pierdut si bei 10 ghinionul meu :D ). Ok?
Asa ca :bere:

ad3an
11th May 2004, 14:44
alpopa cete face sa crezi ca seria B3 e sclaba din punct de vedere valoric.Daca Sportul ar fi jucat in B3 crede-ma ca nu ar fi promovat cu cate echipe apropiate valoric sunt in B3 chiar crezi ca sportul e peste toate echipele din B cu 3 clase.Sa fim seriosi.Sa promovezi din B3 trebuie sa joci constant meci de meci pentru ca sunt o gramada de echipe care trag pt promovare.La anul se anunta nu mai putin de 6 echipe asta daca va cadea si Oradea.Olimpia U.Cluj UTA Gaz-Metan Jiu sau Cfr(depinde care v-or promova) Oradea si posibil si ISCT.
Daca seria b1 si b2 e asa puternica de ce petrolul se afla cam in aceasi situatie casi Oradea.. si sa nu uitam Petrolul a promovat de pe locul 1 faraa juca baraj la fel ca si Oradea.Uita-te :o: pe ce loc e Apulum(stiu ca nu iti place pt ca trage pt Dinamo) sa vezi pe ce loc e.Cu sanse reale pt cupa UEFA in timp ce Petrolul se bate la retrogradare.Asta e valoarea voastra si nu trebuie sa te superi.
Cestai cu blaturile tie ar trebui s iti fie rushine ca tii cu o echipa ca si steaua,pai tu vb de blaturi ca nu sunteti in stare sa castigati camponatul fara ajutorul altora(Tm,Or,Bistrita,Nationalul) :rosu:

Jorgensen stai flexat preferam ca la Oradea sa joace o singura echipa F.C.Oradea ca altfel o sa devina tara AntiOradea :ok:

uti2102
11th May 2004, 21:23
Asta e valoarea voastra si nu trebuie sa te superi.
Valoarea noastra?!?! Cred k ai luat ceva la bord sau ai ceva disfunctzionalitatzi din moment ce aberezi in asha hal! Io sunt stelist, scrie mare acolo, in roshu shi albastru! De unde pana unde ma facui Petrolist?!
Restul e pe-aceeashi linie. Du-te shi bea un pahar cu lapte shi trage un somn de cateva zile. Poate-tzi revii.......

ad3an
11th May 2004, 23:34
alpopa stiu ca esti stelist...eu ma refeream la seriile B1 si B2....
CEstia cu aberatu deja incepi sa te comporti ca si un adevarat stelist...Pacat de tine si de avatarul pe care il ai.Il faci de ras. :rosu:

uti2102
12th May 2004, 18:29
Te cam grabeshti cu :rosu: . Ar trebui sa te intorci shi sa citeshti ce ai scris. Cred k eshti in stare shi singur sa-tzi dai seama care pasaje merita :rosu: shi care nu, asha ca nu gasesc de cuviintza sa te citez.

ad3an
17th May 2004, 11:11
STEAUA====Campionii .... :yeah: