PDA

View Full Version : Etapa 25: Gloria - Steaua



Vadim
3rd May 2004, 11:29
Etapa 25: Gloria - Steaua.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
3rd May 2004, 11:59
Meci usor pentru Steaua... se vor gandi ca pot deveni lideri.

cuzmy
3rd May 2004, 12:27
...sper sa bata steaua, nu ca as tine cu jiji oieru, ci pentru simplu fapt ca doresc sa retrogradeze o echipa de BLATISTI!!!!

Dansan
3rd May 2004, 12:35
Bistrita - Steaua : 0 - 2...

rew
3rd May 2004, 12:38
Exact ca si in tur, Gloria si-a pregatit scuzele penibile. Si-au facut norma de cartonase cu un meci inainte si iar joaca fara 6 titulari, dar cu Burebista, eternul 'inger salvator' al Stelei. Parca vad si-un Augustus la centru, ca sa fie asigurati pe toate planurile png-istii. Scorul nici nu mai conteaza.

iulian
3rd May 2004, 12:47
Meci usor pentru Steaua... se vor gandi ca pot deveni lideri.
Nu chiar asa de usor dar oricum...nici sa ne facem mari griji cu ei.. acum ca ne convine sau nu...titlul cred ca depinde de ce faceti voi cu Dinamo .. sunteti decit voi si Poli cei care mai pot pune probleme ciinilor
Gloria -Steaua 0-3

Dansan
3rd May 2004, 12:49
sunteti decit voi si Poli cei care mai pot pune probleme ciinilor
Gloria -Steaua 0-3

Poate si Ceahlaul?!

iulian
3rd May 2004, 12:52
Poate si Ceahlaul?!
Sa zicem si Ceahlaul desi nu prea cred

Red Heat
3rd May 2004, 12:58
Exact ca si in tur, Gloria si-a pregatit scuzele penibile. Si-au facut norma de cartonase cu un meci inainte si iar joaca fara 6 titulari, dar cu Burebista, eternul 'inger salvator' al Stelei. Parca vad si-un Augustus la centru, ca sa fie asigurati pe toate planurile png-istii. Scorul nici nu mai conteaza.

Eu parca vad un Salomir la centru . Prietenii stiu de ce :D

iulian
3rd May 2004, 13:01
hotii striga hotii :drak:

Red Heat
3rd May 2004, 13:03
hotii striga hotii :drak:
Iuline acum sincer a faultat Rachita in atac la primul autogol al Oradei?

Red Heat
3rd May 2004, 13:05
Vreau sa vad daca stelistii au puterea sa recunoasca

iulian
3rd May 2004, 13:09
nu cred...normal tu o sa juri ca a fost...depinde din ce unghi privesti :ok:

Red Heat
3rd May 2004, 13:10
hai frate ca l-a impins vreo 5 metri..

Red Heat
3rd May 2004, 13:11
credeam ca esti fair-play. se pare ca m-am inselat.....

iulian
3rd May 2004, 13:17
hai frate ca l-a impins vreo 5 metri..

erau amindoi la 3 metri in fata porti...(poti sa revezi faza ) daca il impingea 5 metri cum zici tu il scotea prin plasa :headbang:


credeam ca esti fair-play. se pare ca m-am inselat.......
eu zic ca sunt ... si imi pare rau ca te dezamagesc

Red Heat
3rd May 2004, 13:19
erau la 3 metri de poarta cand a lovit mingea insa au venit impreuna (Rachita impingandu-l) de dincolo de careul de 6 metri. mai uita-te odata la faza filmata de pe partea opusa executarii corner-ului

suporterita
3rd May 2004, 14:26
credeam ca esti fair-play. se pare ca m-am inselat.....
se pare ca tu nu esti fair-play,stimabile domn.de ce Steaua ar face strategii cid voi sunteti cei mai vizati,am spus si o repet, cred ca sunt numai greseli de arbitraj si echipe slab.schiba c.d.-ul s-a cam uzat si mai este si chestia cu birna din propriul ochi,nu gunoiul altuia

iulian
3rd May 2004, 14:41
credeam ca esti fair-play. se pare ca m-am inselat.....
Am cautat mai mult pentru tine prin presa ceva legat de faza incriminata de tine ...iata ce am gasit in Gardianul (un articol scris de Viorel Negru) :

Partida de la Oradea urma sa se desfasoare sub auspicii dintre cele mai ciudate. Dupa unii, blatul era evident, mai ales datorita faptului ca gazdele erau resemnate dupa infrangerea din etapa trecuta, din fata Gloriei, si preferau sa stea cuminti pentru o suma ce ar fi acoperit datoriile clubului bihorean fata de echipa.

In cealalta varianta era vorba tot despre bani, dar acestia urmau sa vina din partea dinamovistilor, mai ales ca directorul executiv al acestora, Cristi Borcea, ii transportase personal pana la Oradea. Dupa primul sfert de ora, ambele variante pareau a fi in calcul, stelistii asaltand poarta lui Vatcu prin Dinita (11' si 15'), iar de partea cealalta, Daniel Stan incercandu-si norocul cu un sut periculos pentru poarta lui Hamutovski. In 21', insa, la un corner executat de Florentin Dumitru, Munteanu a inscris spectaculos in propria poarta, la o faza in care Rachita l-a presat la limita regulamentului pe fundasul oradean. Dupa numai patru minute, Dumitra a facut acelasi lucru precum colegul sau, de data aceasta echipierul lui FC Oradea impingandu-l pe acelasi Rachita. Degringolada gazdelor a continuat, iar, in 27', Dica a pus sare pe rana bihorenilor, inscriind un gol de senzatie, de la 15 m, cu un sut la vinclu. Pana la pauza, Dinita a trecut pe langa 0-4, sutul sau nimerindu-l pe Dumitra in drumul spre gol!

La reluare, meciul s-a animat ciudat, atat gazdele, cat si oaspetii oferind faze de fotbal adevarat, cu ratari incredibile de ambele parti. "Militarii" au nimerit bara in doua randuri, prin Dica, in 60', si Fl. Dumitru, in 66', iar bihorenii au "reusit" sa pastreze imaculata poarta lui Hamutovski, prin Vrajitoarea (57', 63' si 77' ), executiile penibile ale acestuia, din situatii clare de gol, starnind dezamagirea celor din tribune. Totusi, stelistii au avut un plus si la capitolul ratari prin Neaga (53' si 69'), Dinita (64') si Ogararu (89'). Arbitrul Ionica Serea a cautat cu lumanarea sa fie pe afisul meciului, luand decizii stupide la faze ce nu au influentat rezultatul final, dar au reusit sa provoace indignare si tensiune in teren.
Per ansamblu, victoria Stelei nu poate fi pusa in discutie, FC Oradea semnandu-si condamnarea la "matineu" inca din etapa trecuta. Totusi, ca o ironie a sortii, bihorenii nu au avut parte de bani, cu toate ca au avut doua oferte.

Pustoai-k
3rd May 2004, 15:00
Bate Steaua!

ADelPiero
3rd May 2004, 15:46
1-4 :) se stie ... pana la final bate Steaua pe toate echipele :p

alx_ro
3rd May 2004, 16:54
Bate Steaua ( si nu pe final de meci ca alte echipe...)

Sabin
3rd May 2004, 18:10
Steaua n-are cum sa ia gol de la o echipa ca Gloria. Eu sper si cred ca va fi un 0-0, cu Bistritza aparandu-se cu disperare. Daca va fi asa, meciul lui Dinamo din Giulesti va fi neinteresant... Doar daca ar bate Dinamo ar fi cu adevarat un capat de campionat, dar e greu de crezut ca se vor intampla ambele presupuneri.

iulian
3rd May 2004, 18:17
Ce e bine e ca Steaua joaca de la ora 17 si Dinamo de la 20 ....si or sa joace mult mai stresati stiid rezultatul Stelei :D

gicu
3rd May 2004, 18:22
si mie imi e frica, dar sa nu fie prea relaxati :D

merg pe mana lui Sabin, 0-0 ;)

BoboCosta
3rd May 2004, 18:38
Eu prevad o victorie a Stelei cu 3-0( da neaga si dica) si sper ca rapidul sa faca egal.Astfel redevenim lideri(si nu cred ca mai pierdem campionatul) si se apropie si craiova de rapid.Eu sper ca Stiinta sa mearga in uefa Merita ptr public
Forza Steaua!!!

Red Heat
4th May 2004, 09:41
Iuliane, o impingere insemna fault. Nu a fost presare, a fost impingere. La a doua faza este adevarat ca fundasul a impins insa arbitrul a lasat foarte bine avantaj mingea s-a dus in bara si apoi unul dintre fundasi nu a mai reusit sa o scoata din poarta ba mai mult a bagat-o.

Despre articol ce sa spun? Are o tenta pro stelista evidenta. Si argumentez:
Incepe cu faptul ca unii au zis ca e blat evident altii ca e vorba de bani insa pana la urma Steaua a castigat cinstit si meritat...
La prima faza impingerea este considerata la limita regulamentului la a doua spune doar ca rachita a fost impins, deci ne lasa sa intelegem ca a fost fault..
Apoi se spune despre Serea ca a tinut sa iasa in evidenta, insa se omite faptul ca pana la primul gol (autogol) a fluierat doar intr-un singur sens. Pai normal ca au fost tensiuni in teren. Tot publicul l-a fluierat si huiduit copios, strigand hotii..

iulian
4th May 2004, 09:50
Iuliane, o impingere insemna fault. Nu a fost presare, a fost impingere. La a doua faza este adevarat ca fundasul a impins insa arbitrul a lasat foarte bine avantaj mingea s-a dus in bara si apoi unul dintre fundasi nu a mai reusit sa o scoata din poarta ba mai mult a bagat-o.

Despre articol ce sa spun? Are o tenta pro stelista evidenta. Si argumentez:
Incepe cu faptul ca unii au zis ca e blat evident altii ca e vorba de bani insa pana la urma Steaua a castigat cinstit si meritat...
La prima faza impingerea este considerata la limita regulamentului la a doua spune doar ca rachita a fost impins, deci ne lasa sa intelegem ca a fost fault..
Apoi se spune despre Serea ca a tinut sa iasa in evidenta, insa se omite faptul ca pana la primul gol (autogol) a fluierat doar intr-un singur sens. Pai normal ca au fost tensiuni in teren. Tot publicul l-a fluierat si huiduit copios, strigand hotii..


Eu ti-am adus ca argument presa....si sa stii ca am cautat ceva pina am gasit ceva in presa care sa spuna ceva despre faza aceea...tu vii tot cu argumentele tale.Am cautat ceva in presa ca se te conving pe tine ca nu sunt lipsit de fair-play cum m-ai acuzat tu...Daca tu si in fata acestora zici ca e un articol pro-Steaua...nu mai zic nimic

Red Heat
4th May 2004, 09:54
bine, hai ca n-are sens. ne contrazicem aiurea.... eu asa am vazut si sunt convins ca am dreptate orice ar spune presa, pt ca stiu ce am vazut, nu pt ca as detine adevarul absolut sau pt ca nu conteaza parerea altora..

Red Heat
4th May 2004, 09:57
poate ar trebui sa retractez chestia aia cu lipsa de fair-play pt ca asa cum zicea suporterita ieri ma trezisem cu fata la cearsaf :)

Red Heat
4th May 2004, 10:00
stii ce ma deranjeaza cel mai tare?? faptul ca dupa parerea mea a fost un noncombat ordinar si presa nu a scos nici un cuvant. si nu e corect ca inainte de fiecare meci al lui Dinamo presa sa tipe ca VA FI BLAT, iar la meciurile stelei nici dupa ce se intampla nu se spune nimic. sa traiasca banii lui Gigi!

iulian
4th May 2004, 10:04
stii ce ma deranjeaza cel mai tare?? faptul ca dupa parerea mea a fost un noncombat ordinar si presa nu a scos nici un cuvant. si nu e corect ca inainte de fiecare meci al lui Dinamo presa sa tipe ca VA FI BLAT, iar la meciurile stelei nici dupa ce se intampla nu se spune nimic. sa traiasca banii lui Gigi!
Ietete al draq Gigi....a cumparat si presa acum...hmmm ...e tare omu` atunci daca a reusit sa cumpere ceva ce uni se chinuie sa tina macar sub o oarecare observatie ..

ieppy
4th May 2004, 10:27
iuliane stii ca exagerezi. Presa e plina de jiji Becali fie ea scrisa sau fie ca e vorba de televiziuni. Un lucru e clar la cat timp primeste idiotul pe posturile TV nu pot decat sa trag concluzia ca plateste acest timp. Ieri la Prima la sport a aparut cu declaratii in 3 stirir diferite dintr-un total de 7. PLus ca majoritatea presei sportive mai are putin si ii compune o oda. Asa ca desi nu am nici o dovada sunt convins ca jiji da unii bani la presa ca sa aibe o imagine(dupa parerea lui) mai buna. Altfel nu imi explic cum un idiot ca el poate sa apara la TV si in presa 24/7.

Red Heat
4th May 2004, 10:36
adevarul e ca ca nu poti sa deschizi televizorul ca hop si gigi. a ajuns ca ceausescu, asta....
ieri a iesit iar pe sticla cu aberatii de genul Radoi la Real Madrid.. Cica a facut poze cu tricoul Real-ului :D
Si inca o chestie penibila. La stirile sportive (nu mai stiu pe ce post) au aratat astia un trucaj cu un jucator care isi prezenta tricoul lui Real in locul fetei acestuia era pusa cea a lui Radoi. Jenant...

bob
4th May 2004, 11:49
interesant e cum ii apuca pe unii durerile de burta inainte de meciurile cu steaua! cred ca sunt pasibili de "inrolare" in armata!

IlMILAN
4th May 2004, 11:54
Sper sa castige Steaua, iar Blatoria sa manace bateie si sa retrogradeze in ultima etapa la Timisoara....sa primeasca ce merita.Trebuie sa se faca dreptate.
Pronostic 1-4

P.S:Iulian,ieppy,Red iarasi sunteti off-topic.....de acum nu va mai spun nimic o sa sterg mesajele, faceti threaduri pe intern cu Jiji,Porcica ,Iordanesu-consilierul, Mitica primarul...si etc...:D

Florentin
4th May 2004, 12:52
Mai baieti, nu trebuie sa va suparati asa de tare ca Radoi ar putea ajunge la Madrid sau in alta parte vestica. Oicum spatiul (drag voua) ex-sovietic este in totalitate al vostru. Am inteles ca pina si (excelentul) Alexa se pregateste pentru o vizita in China. Din partea mea drum bun, cale batuta. Un cotonogar mai putin ...
Iulian cred ca este pierdere de timp sa incerci sa convingi Politia ca ai trecut pe galben ...
2-0 Steaua in primele 30 de minute dupa care ... spectacol.

Dansan
4th May 2004, 12:56
Iulian cred ca este pierdere de timp sa incerci sa convingi Politia ca ai trecut pe galben ...


Cred ca vroiai sa spui MILITIA.... :D

Florentin
4th May 2004, 13:07
Militia, Politia tot aia .. cei cu fluierul si putini tieni.

suporterita
4th May 2004, 14:28
incep sa cred unii suporteri ai lui Dinamo de pe acest forum au un reflex de aparare format in urma meciurilor de joasa calitate din ultima vreme ale lui Dinamo,acesta ar suna in cel mai clasic,pur romanesc stil, dezvoltat in Groapa de un deceniu:HOTII STRIGA HOTII! de ce sa stati sa analizati voi acum de cite ori apare Jiji la televizor cind trebue sa va framintati rau de tot cu cine o sa apareti in Grant?desigur dragi suporteri dinamovisti cu ciurucurile de care pomenea cu ceva vreme in urma Ieppy ca le-ar avea Steaua in curtea ei,nu domnilor, ciurucurile sunt la voi in curte, sa le stapiniti sanatosi!!!

Dansan
4th May 2004, 15:57
desigur dragi suporteri dinamovisti cu ciurucurile de care pomenea cu ceva vreme in urma Ieppy ca le-ar avea Steaua in curtea ei,nu domnilor, ciurucurile sunt la voi in curte, sa le stapiniti sanatosi!!!

Apropo de ciurucuri....:) ...unu' pe nume Alexa , pleaca in ...China... :D

bebe
4th May 2004, 16:14
eu sper sa bata gloria ca situatia din clasament ii cam grava!!!!

iulian
4th May 2004, 16:43
Asa mai bebe ...spera :D

alx_ro
4th May 2004, 17:10
eu sper sa bata gloria ca situatia din clasament ii cam grava!!!!
Fara suparare bebe, o sa se inrautateasca si mai mult dupa acest meci...

ADelPiero
4th May 2004, 17:19
1-4 (Neaga 2x , Dica 1x , Dinitza 1x)
:yeah:

HaoTic
4th May 2004, 18:19
Eu sper sa invinga Steaua in ultimele minute. Nu de alta, dar imi place la nebunie cum striga MM Stoica in rezonanta cu Jiji. Exista o boala, un sindrom, nu mai stiu cum ii spune,in care bolnavul face exact gesturile pe care i le comanzi. Te tragi de ureche, se trage si el, scoti limba si el la fel. MM-ului i se declanseaza instantaneu boala cand il vede pe Jiji. Cel mai evident este cand da Steaua gol. Zbiara Jiji si MM-ul, ii ies lui Jiji ochi si MM-ul da sa si scoata singur.

iulian
4th May 2004, 18:34
Eu sper sa invinga Steaua in ultimele minute. Nu de alta, dar imi place la nebunie cum striga MM Stoica in rezonanta cu Jiji. Exista o boala, un sindrom, nu mai stiu cum ii spune,in care bolnavul face exact gesturile pe care i le comanzi. Te tragi de ureche, se trage si el, scoti limba si el la fel. MM-ului i se declanseaza instantaneu boala cand il vede pe Jiji. Cel mai evident este cand da Steaua gol. Zbiara Jiji si MM-ul, ii ies lui Jiji ochi si MM-ul da sa si scoata singur.
Gindesti un pic cam haotic...dar nu asta e relevant..Steaua va inscrie inca din prima repriza cel putin 2 goluri...smecheria cu invinsul in ultimele minute e avatarul altei echipe ...stii tu care

HaoTic
4th May 2004, 18:54
Si ultimele minute fac parte din joc (vezi Danemarca -Romania). Daca o echipa reuseste sa inscrie mai des in ultimele minute, inseamna ca are ori o pregatire fizica superioara ori sta mai bine cu nervi. Sunt toate premisele ca Steaua sa invinga la scor, dar mai frumoasa ar fi pt noi, neutrii, o victorie in ultimul minut. Nu ati fi preferat sa invingeti Ceahlaul in ultimele minute? Iar chestia cu MM-ul nu este deloc haotica, este o parodie a situatiei patron-angajat, pe care o intalnesti la tot pasul si care la Steaua incepe sa devina stapan-sluga.

uti2102
5th May 2004, 00:46
O sa fie un meci nasol rau pentru Steaua. Terenul o sa fie greu (foarte tare shi denivelat) iar bistritzenii o sa se apere cu fundul in poarta. Solutzii ar fi sa-i dea gol lui Burebista de la distantza; am auzit ca nu prea-i functzioneaza nici radarul, nici sonarul, iar de mirosit cik mingea nu prea are miros.... :drak:
Sper sa dea Steaua gol pana la pauza ca sa nu intre in criza. Oricum, sunt de parere ca daca stau bine cu psihicul stelishtii pot intoarce chiar shi un 0-2 in ultimele 20 de minute ale unei partide. Cu orice echipa din campionat! HAI STEAUA!

Mariusmadmax
5th May 2004, 03:57
Exact ca si in tur, Gloria si-a pregatit scuzele penibile. Si-au facut norma de cartonase cu un meci inainte si iar joaca fara 6 titulari, dar cu Burebista, eternul 'inger salvator' al Stelei. Parca vad si-un Augustus la centru, ca sa fie asigurati pe toate planurile png-istii. Scorul nici nu mai conteaza.
...si sa nu crapi ?!
scorul conteaza : Gloria - Steaua 0-6 Neaga 3 , Dica 2 , Dinita 1
:D

SVensson
5th May 2004, 06:44
Bate Steaua, clar. Bistrita va intra in hora retrogradarii. Si le urez drum bun spre "B"

fanfotbal
5th May 2004, 08:28
Bate Steaua, clar. Bistrita va intra in hora retrogradarii. Si le urez drum bun spre "B"
:happy :happy :happy nu retrogradeaza gloria in hora retrogradarii si nu va pica in B anul asta. dar sa stii ca atunci cand va pica va pica alaturi de voi si de ceahlaul :happy :happy :happy

maryuss_mau
5th May 2004, 09:41
Steaua va castiga meciul de la Bistrita, pentru ca e obligata; oricum in cazul in care nu va castiga meciul Bistrita isi complica serios situatia!

RstInPc
5th May 2004, 10:22
Bistrita are cutitul la os. Acelasi lucru se poate spune si despre Steaua dar din motive diferite. Bistritenii au cateva absente importante iar forma in care sunt nu promite nimic bun pentru ei. Nici in tur cu Dinamo nu a jucat cine stie ce, dar au dat gol in min.90 si au facut 1-1. La scorul asta sper si acum (dar nu prea vad cum). Eu am votat x dar cred ca va bate Steaua.

Dei
5th May 2004, 12:17
Bate Steaua fara probleme, si Gloria intra in hora. Mai ales ca o sa piarda si urmatorul meci, cu Dinamo.

fanfotbal
5th May 2004, 12:49
steaua o sa piarda la Bistrita sau in cel mai rau caz o sa faca egal. dar sa nu va speriati stelistilor ca rapid o sa bata pe dinamo. Asa ca numai va amanati castigarea titlului pe mai tarziu.

iulian
5th May 2004, 13:34
steaua o sa piarda la Bistrita sau in cel mai rau caz o sa faca egal. dar sa nu va speriati stelistilor ca rapid o sa bata pe dinamo.
M-am linistit atunci...ma speriasem cum ai inceput postarea ta :D

RstInPc
5th May 2004, 13:57
Nu fiti atat de siguri. :rolleyes: O sa vedeti un alt Dinamo in meciul de duminica (daca o sa se mai joace atunci, papagalii astia din conducere sunt in stare de orice).

PS: Steaua ii desfiinteaza sambata pe Gloria (Hm, nu prea li se potriveste numele)

simpson
5th May 2004, 15:06
In mod normal bate steaua, dar, e posibil, daca mai rateaza ca la piatra neamt, sa se termine egal.

Darkslowstar
5th May 2004, 15:18
Bate Steaua detasat (prietenii stiu de ce)

maryuss_mau
5th May 2004, 15:43
Neaga ar cam trebui sa marcheze la bistrita pentru ca are deja 2 meciuri fara gol: cel de la Oradea si cel cu Germania!

Mariusmadmax
5th May 2004, 18:58
Neaga ar cam trebui sa marcheze la bistrita pentru ca are deja 2 meciuri fara gol: cel de la Oradea si cel cu Germania!
Chiar daca in cele doua jocuri n-a marcat , el s-a miscat f bine !
Este intr-o forma exceptionala !
Bravo Neaga ! /hello

samor03
6th May 2004, 03:05
Egal.sau Victoria Stelei

Saber Rider
6th May 2004, 03:06
uff ... am revenit!

deci ... bine ca disputa dintre iulian shi redheat s-a incheiat in favoarea primului, pentru simplul motiv ca Steaua a batut totushi cu 3-0, pe cand la dinamo daca se intampla asta (shi s-a intamplat "CEVA" cu craiova) era cu totul altceva = VICIERE DE REZULTAT, ceea ce s-a shi demonstrat de catre arbitrul meciului respectiv.

cat despre meciul de la bistrita, normal ca Steaua nu se poate impiedica acolo pentru ca e in mare forma in acest retur, iar bistrita joaca fara unii dintre cei mai buni oameni ai lor, ceea ce la o echipa de provincie se cunoashte. asha ca Steaua va termina cu un rezultat favorabil meciul de la bistrita, apasand pe nervii lui Dinamo shi impingandu-i la un joc disperat, necalculat in mare parte, sa ramana descoperitzi in aparare, shi Rapidul sa marcheze de cat mai multe ori shi sa cashtige partida.

calu
6th May 2004, 07:40
steaua e in mare forma da,dar cu echipele mici! ce-a facut Steaua in retur cu Rapid si Dinamo? plus accidentul de la Ceahlau'? :happy

fia
6th May 2004, 08:02
Pai si ce Gloria e o echipa mare?

SVensson
6th May 2004, 08:33
Bate Steaua!!! Vor fi iar 3 sau 4 goluri pentru Steaua. Dinita 2 , Neaga si Bostina

bebe
6th May 2004, 10:19
sper sa scoata gloria macar un rezultat de egalitate!

Marcu
6th May 2004, 14:55
Bate Steaua! Dinamo se vor incurca rau de tot la Piatra Neamt.

iulian
6th May 2004, 15:09
Bate Steaua! Dinamo se vor incurca rau de tot la Piatra Neamt.
Cehlaul ii poate incurca numai daca cumva pinalty nu rezolva cu retrogadarea pina in ultima etapa...ceeace ma indoiesc..Dinamo daca trece de Rapid singurul hop este la Timisoara

bebe
6th May 2004, 16:24
eu cred ca bistrita poate sa o incurce pe steaua etapa asta!!!

iulian
6th May 2004, 16:35
Inainte de a astepta rezultatul partidei din Giulesti, cu speranta ca Rapid va obtine macar un rezultat egal in fata lui Dinamo, Steaua este obligata sa castige meciul de la Bistrita. In timp ce Victor Piturca se va putea baza pe toti jucatorii din lot, in frunte cu Dorinel Munteanu, Remus Vlad are, in acest moment, nu mai putin de sase indisponibilitati: Iftodi si Minteuan sunt suspendati pentru cumul de cartonase galbene, iar Mandrean, Velcea, Negrean si Arbanas sunt accidentati. "Speram ca, pana la ora confruntarii, sa recuperam dintre cei cu probleme medicale. Oricum, nici nu ne gandim la infrangere! Evoluam pe teren propriu, de ce sa nu castigam? Jucatorii care ii vor inlocui pe absenti pot face fata unui asemenea meci", a fost de parere "principalul" Gloriei. Potrivit acestuia, ardelenii nu au primit, inca, nici un semnal de la Dinamo, in directia suplimentarii primelor de joc. "Noi suntem o echipa cu buget mic si premiem jucatorii in consecinta. Nu avem cunostinta despre motivarea fotbalistilor de catre cei de la Dinamo. Daca se va intampla asa, vom spune abia dupa meci", a spus Vlad, care a explicat situatia actuala a Gloriei prin valoarea scazuta a jucatorilor din lot: "Noi facem parte din esalonul doi valoric al Diviziei A". (V.P.)

bebe
6th May 2004, 16:39
1-1

Padrino
6th May 2004, 18:25
tata jean si/ar dori sa/i bata pe militari pentru a/si ajuta prietenii. Cred ca va reusi sa smulga un punct stelei... s/au mi/as dori!

apparte
6th May 2004, 21:22
Cat priveste cei 6(lol) suspendati(au luat galben intentionat in viziunea unui coleg de forum)de la Gloria aflu ca de fapt sunt 2!Importanti ce-i drept,dar galbenele le-au luat la 0-0(parca Iftodi l-a luat la 1-0).Daca ar fi vrut sa vada galbene luate intentionat,trebuia sa vada meciul Gloriei de la Oradea,cand dupa 3-1 pt gloria,bistritenii au luat in 15 min 3 galbene pt a nu juca in Giulesti pt a putea sa joace cu Steaua(Mandrean,Coroian si Negrean).Asta demonstra faptul ca bistritenii nu-si facusera prea multe iluzii pt meciul din Giulesti,mai important fiind in viziunea lor cel de-acasa cu Steaua!
Meci greu,dar Steaua va invinge!Si inca clar!

ADelPiero
6th May 2004, 22:00
1-1

Misiune Imposibila 5 :headbang:

Saber Rider
7th May 2004, 00:11
A luat bataie Newcastle mai Alpopa! Ce schema marfa la golul 2 al lui Marseille ! Shi Shearer nu prea a facut nimica ...

Florentin
7th May 2004, 02:02
Pentru toti sustinatorii stelisti, pentru toti romanii pe care performanta cistigarii CCE i-a facut fericiti, astazi se implinesc 18 ani de la magnifica seara, noapte si prelugita apoi dimineata si in anii ce au urmat.
Singurul omagiu pe care il pot aduce acestori eroi ai fotbalului romanesc este sa le pomenesc numele:

Antrenor principal: Emeric Ienei.
Antrenor secund si jucator: Anghel Iordanescu.
Portari: Helmuth Duckadam, Dumitru Stangaciu.
Fundasi: Stefan Iovan, Adrian Bumbescu, Miodrag Belodedici, Ilie Barbulescu, Anton Weissenbacher.
Mijlocasi: Tudorel Stoica, Ladislau Boloni, Mihail Majearu, Gavrila Pele Balint, Lucian Balan, Constantin Pistol.
Atacanti: Victor Piturca, Marius Lacatus, Marin Radu II.

si sa le spun un simplu MULTUMESC.

Sper ca in amintirea acestei performante unice, actualii componenti sa faca un meci frumos duminica.

keny
7th May 2004, 02:17
Imi spune si mie cineva daca Gloria - Steaua e televizat pe protv international?Merci

Dansan
7th May 2004, 08:25
Fabuloasa poveste a celei mai mari echipe din fotbalul romanesc - Steaua 86 - o puteti revedea azi orele 16:30 pe TVR 1...
Pentru cei ce nu au acest meci inca pe caseta , pregatiti videorecorderele....

FORZA STEAUA, CAMPIONII SUNTEM NOI!

SVensson
7th May 2004, 08:49
Ok Dansan, mersi ptr. stire.

iulian
7th May 2004, 19:29
Numai in amintirea zilei de 7 mai 86` si Steaua trebuie sa bata la Bistrita
Avem o istorie care trebuie respectata

Fortza Steaua !!! :ok:

uti2102
7th May 2004, 20:35
A luat bataie Newcastle mai Alpopa! Ce schema marfa la golul 2 al lui Marseille ! Shi Shearer nu prea a facut nimica ...

Aici e vorba de Steaua. Dak vrei sa te iei de Shearer&Co. vino pe forum-ul Anglia. :evil:

SVensson
9th May 2004, 19:22
Felicitari Steaua!!!

ADelPiero
9th May 2004, 19:32
GLORIA - STEAUA
Stadion Gloria

Gloria (alb-albastru)
1. Cīmpeanu - 29. Frăsinescu, 24. Jula, 15. Necula, 3. A. Rus, 6. Costin - 23. Pelecaci, 7. Coroian, 14. Cornea - 9. Negrean, 11. Giuchici
antrenor Remus Vlad
Rezerve: 12. Anghel, 16. Arbănaş, 17. Cr. Vlad, 19. Pereş, 20. Velcea, 2. Mīndrean, 5. Iodi Absenţi: Minteuan, Iftodi (suspendaţi)

Steaua (roşu complet)
33.Hamutovski - 20. Ogăraru, 6. Rădoi, 3. Răchită, 15. Neşu - 2. Fl. Dumitru, 22. Paraschiv, 30. Pădureţ, 14. Dică - 25. Neaga, 9. Diniţă
antrenor Victor Piţurcă
Rezerve: 12. M. Tudor, 4. Curt, 5. P. Stoica, 7. Pitu, 8. D. Munteanu, 10. Aliuţă, 19. D. Opriţa

min. 31 - GOOOL STEAUA !!! 0-1 !!! PARASCHIV reia cu capul īn plasă cornerul executat de Fl. Dumitru !
min. 44 - GOOOL STEAUA !!! 0-2 !!! NEAGA īnscrie pentru Steaua dintr-un şut frumos din interiorul careului, unde a scăpat singur.

min. 90+4 - Punct final al meciului. Steaua a cīştigat meritat, īn mare parte mulţumită eforturilor din prima repriză. A doua repriză a arătat un fotbal tern şi plictisitor.

Mariusmadmax
9th May 2004, 20:39
mda ,
punct final ,
1 Steaua 55
hahahahahahahahahahahahahahahaha
:D

ADelPiero
9th May 2004, 20:42
mda ,
punct final ,
1 Steaua 55
hahahahahahahahahahahahahahahaha
:D

yep :yeah:
sa speram ca asa va fi dupa ultimul meci al etapei
pana acuma: 40' Rapid Bucuresti 1 - 1 Dinamo Bucuresti

deci 1. Steaua /hello

uti2102
9th May 2004, 20:44
Meci muncit. Pacat ca Steaua a micshorat tempo-ul in repriza secunda. Nu sunt multzumit nici de faza defensiva, Radoi shi Rachita fiind adormitzi! Noroc cu Khamutovski. Pitzi ar trebui sa se gandeasca foarte bine....Cu asha aparare ne luam 5 la Craiova!
FORZA STEAUA!

ady_azzuro
9th May 2004, 20:45
Felicitari steaua!
S-ar putea ca rapidul sa dea meciul cainilor, orice e posibil, eu as vrea sa se termine egal!

ady_azzuro
9th May 2004, 20:47
Meci muncit. Pacat ca Steaua a micshorat tempo-ul in repriza secunda. Nu sunt multzumit nici de faza defensiva, Radoi shi Rachita fiind adormitzi! Noroc cu Khamutovski. Pitzi ar trebui sa se gandeasca foarte bine....Cu asha aparare ne luam 5 la Craiova!
FORZA STEAUA!
Asa alpopa, 5 va dam! :) Dar da si Neaga 2, sa nu va suparati! :cool: Oricum chiar daca luati bataie in Banie veti castiga titlul! ;)

Florentin
9th May 2004, 20:59
Foarte bun joc, foarte bun rezultat.
Dar am cistigat doar o batalie, mai avem pina vom cistiga razboiul.

ADelPiero
9th May 2004, 21:05
Asa alpopa, 5 va dam! :) Dar da si Neaga 2, sa nu va suparati! :cool: Oricum chiar daca luati bataie in Banie veti castiga titlul! ;)

daca joaca Craiova tot asa :) nu vad cum poate sa faca probleme lu` Steaua :yeah:
ori bate Steaua .. ori face egal (in cel mai rau caz) :ok:

apparte
9th May 2004, 21:07
Asa alpopa, 5 va dam! :) Dar da si Neaga 2, sa nu va suparati! :cool: Oricum chiar daca luati bataie in Banie veti castiga titlul! ;)
Adi,asa ai zis si inainte de meciul cu Alba... :evil:

N0_NaM3
9th May 2004, 21:08
Bate craiova lejer cu 3-1 ...

ady_azzuro
9th May 2004, 21:20
daca joaca Craiova tot asa :) nu vad cum poate sa faca probleme lu` Steaua :yeah:
ori bate Steaua .. ori face egal (in cel mai rau caz) :ok:
Ia uita-te la meciurile care s-au disputat sezoanele trecute la Craiova, si vei observa ca nu prea ati plecat cu puncte din Banie! :p

Adi,asa ai zis si inainte de meciul cu Alba... :evil:
Un meci cu steaua nu se compara cu unul ca cel cu alba...sa fim seriosi...daca se va juca corect, fii sigur ca vom castiga toate cele 3 puncte! :yeah: Chiar un suporter stelist de al tau a pronosticat ca luati 5 la Craiova! :)

Bate craiova lejer cu 3-1 ...
Asa am facut anul trecut, nu m-as supara daca ii batem cu acelasi scor! :cool:

uti2102
9th May 2004, 22:03
Chiar un suporter stelist de al tau a pronosticat ca luati 5 la Craiova! :)


N-am pronosticat nimic mai Ady. Am zis doar ca daca apararea va avea aceeashi prestatzie de la Bistritza e posibil sa ne datzi 5. Oricate ne vetzi dau eu sunt sigur ca va vom da mai multe. Neaga mi-a promis! :p

SVensson
9th May 2004, 22:54
Bate Steaua si cu Craiova. Are un joc mult mai bun.

Saber Rider
10th May 2004, 00:43
Din pacate nu pot sa nu remarc si eu asemanarea vadita dintre jocul Stelei din repriza a doua de la Bistrita cu cel din repriza a doua de la Piatra Neamt !! Credeam ca dupa meciul de la Timisoara, unde deja meciul era jucat deja dupa prima repriza, Steaua a continuat sa atace si sa aiba faze de poarta, sa si inscrie, va continua si in celelalte partide ! Dar deja e ciudat ca jucatorii (cred, sper sa fie doar jucatorii, nu si Piturca, ca altfel e mai rau zic eu) nu si-au dat seama dupa meciul de la Piatra Neamt ca aceasta tactica dupa pauza de pastrare a rezultatului e FOARTE riscanta. Chiar si in meciul cu Oradea a fost cam la fel. Si asta in perspectiva meciurilor foarte periculoase pe care le va avea Steaua in continuare cu Nationalul, cu Universitatea Craiova, cu Farul, NU ESTE BINE DELOC, trebuia continuata atmosfera din a doua repriza de la meciul cu Poli AEK si cu Apulum.
Sa speram ca se va schimba ceva in sensul asta pana la ora meciurilor viitoare ale Stelei, ca altfel, dupa cum zicea si Alpopa, nu prea e bine.

Voiam sa mai zic ca antrenorul Remus Vlad a fost FOARTE inteligent. Parerea mea! (avand in vedere jucatorii pe care ii avea la dispozitie si cam ce pot face ei). Imi pare rau ca nu-i stiu dupa nume pe cei de la Bistrita, dar a fost pe partea lui Nesu un jucator foarte rapid, pus special sa speculeze tineretea si avantul in atac al lui Nesu, fortandu-l la dublaj pe Rachita, si din asta s-au pornit cel putin doua faze periculoase pentru Steaua (inclusiv marea greseala a lui Rachita din a doua repriza, dar acolo trebuia sa fie Nesu nu el). Au incercat cam acelasi lucru si pe partea lui Ogararu dar a alergat mult Ogararu astazi si a urcat si in atac destul de des, a venit si la aparare, a jucat destul de bine zic eu, si nu prea au avut mari ocazii pe partea lui. Si schimbarile din a doua repriza ale Bistritenilor au fost destul de inspirate.
Problema e ca simtindu-se cu punctele gata luate, stelistii IARASI s-au jucat cu ocaziile. Trebuia sa se joace ca si cand era egal sau chiar mai rau (Doamne Fereste!!). Ma mir ca nu mai forteaza cum au facut-o la Timisoara si cu Apulum! Macar cand au vazut ca incepusera sa forteze destul de mult bistritenii , macar atunci trebuiau sa gandeasca un pic jucatorii la meciul de la Piatra Neamt si sa inceapa sa fie mai atenti in atac , sa nu mai rateze chiar asa de senini, si sa mai fie destul de atenti si in aparare.
uff .. cam mult am scris aicea. ... :)

Saber Rider
10th May 2004, 04:18
... recunosc ca a si gresit Rachita de 2 ori pana in min.25 (o greseala nefortata finalizata cu o centrare prinsa de Hamutovski, plus o pasa gresita in atac) pana sa greseasca acolo unde trebuia sa fie Nesu. Si a mai gresit o data Ogararu la o pasa simpla catre Radoi care iar s-a lasat cu o centrare reluata cu capul de ... parca Negrean in bratele lui Hamutovski.

Darkslowstar
10th May 2004, 09:38
Steaua a fost categoric mai buna dar nu pot sa nu remarc indolenta apararii Gloriei la cele 2 goluri. Gloria a avut grija sa nu se amestece in lupat pt. titlu. Tipic.

iulian
10th May 2004, 09:41
Scorul a reflectat realitatea din teren, stelistii dovedind ca traverseaza o perioada fasta, gratie unui joc elaborat si direct spre poarta.
Hamutovschi in forma de zile mari :ok:

ieppy
10th May 2004, 11:38
daca si asta a fost un joc elaborat si direct pe poarta atunci...
Cred ca ar trebuii facut un album cu jucatorii Stelei de la alte echipe. Incep eu: Batranu, Cotora, Costin, Dumitra si cu Munteanu(parca). Daca mai stiti mai puneti.

RstInPc
10th May 2004, 12:00
Mare noroc ca-l aveti pe Hamutovschi. A fost cel mai bun jucator al Stelei. Gazdele au fost lipsite de sansa ratand din situatii foarte bune. Una peste alta Steaua a meritat victoria. Nu stiu ce sanse mai are Gloria de a mai ramane in A.
Sunt curios ce va face Steaua cu Otelul, ca in privinta celei cu FC National nu-mi fac sperante, FC National facand ultimele meciuri surprinzator de slabe (dupa ce a batut pe Dinamo) pentru a nu parea "ciudata" infrangerea in fata Stelei. Este doar o impresie, poate sa nu fie asa si Nationalul (unde Netoiu are anumite interese) sa faca un meci mare cu Steaua.

RstInPc
10th May 2004, 12:09
Gloria a avut grija sa nu se amestece in lupta pt. titlu. Tipic.

Da, dar i-a luat lui Dinamo doua puncte in tur. Sa vedem cum o sa joace miercuri , mai ales ca o sa revina Iftodi (a stiut el cand sa ia galben).

Darkslowstar
10th May 2004, 13:00
In tur aveau voie, erau circumstante :), nu era un amestec direct asa cum ar fi fost acuma.
Pt. Gloria nu-mi fac mari probleme, se descurca el tata Jean (din pacate), va recupera el punctele cedate, cum stie atat de bine, in alta parte.

uti2102
10th May 2004, 15:41
Scorul a reflectat realitatea din teren, stelistii dovedind ca traverseaza o perioada fasta, gratie unui joc elaborat si direct spre poarta.


In sfarshit s-a decis Pitzi sa-i ofere mai mutle shanse lui Paduretz. Rezultatele se vad : omul are mai mult tupeu shi paseaza des perpendicular, pe atacantzi. Majoritatea adreselor au fost greshite insa e bine ca incearca shi pana la urma o sa-shi dea drumul. Asta era problema principala a lui Aliutza : ii era frica sa paseze in adancime pentru ca ii era frica sa gresheasca. Pai daca nu rishti nu faci nimic.......
Ieppy! Las' k il avetzi voi pe Corpodean, pe Serea shi pe Heleshteanu! O echipa de all-stari! :jerk:

Saber Rider
10th May 2004, 16:41
Steaua a fost categoric mai buna dar nu pot sa nu remarc indolenta apararii Gloriei la cele 2 goluri. Gloria a avut grija sa nu se amestece in lupat pt. titlu. Tipic.

Nu a putut sa faca mai mult in acest meci, nu ca nu a vrut, desi a avut destul de multe ocazii clare (in caz ca ai vazut meciul). Nu a putut pentru ca a jucat fara 3 jucatori importanti (am mai zis eu asta: la o echipa de provincie se cunoaste cand nu joaca 3 titulari de drept). Sa-ti citez dintr-un articol din Gazeta Sporturilor, varianta de pe net :
" Forţat de absenţele lui Minteuan şi Iftodi, dar şi de accidentarea lui Mīndrean, tehnicianul Gloriei a improvizat. L-a aruncat īn luptă pe debutantul Frăsinescu, l-a mutat pe Costin īn centrul defensivei, iar pe fundaşul Alin Rus l-a īmpins īn linia mediană, acolo unde şi-a găsit loc şi Coroian. [....] Īn faţa unor astfel de cīrpeli, trupa lui Piţurcă a dominat categoric īn prima repriză, cīnd, pe fondul unor copilării din apărarea Gloriei, a reuşit să-l īngenuncheze de două ori pe "Burebista", prin Paraschiv (31) şi Neaga (44). Singurele ocazii ale Bistriţei au apărut din cauza unor stīngăcii ale căpitanului Mirel Rădoi, dar Giuchici (13) şi apoi Negrean (36) nu l-au putut păcăli pe bravul Hamutovski.
Diferenţa de valoare dintre combatante s-a accentuat īn repriza secundă, cīnd steliştii au preferat să păstreze posesia balonului īn faţa unei Glorii neputincioase, dar şi limitată tehnic".
Si ca sa vezi cine e "debutantul Frasinescu", unul din motivele clare din cauza caruia Gloria nu a putut mai mult, citeste aici : "Īn echipa bistriţeană a debutat ieri īn divizia A fundaşul Cosmin Frăsinescu (18 ani), care a evoluat vineri şi pentru Gloria Bistriţa II, īn campionatul Diviziei C, īn meciul cu Universitatea Sibiu (3-0). Pe banca de rezerve a mai fost prezent un alt tīnăr jucător al ardelenilor, Cătălin Bucur (19 ani), un mijlocaş. Cei doi au mai fost convocaţi īn premieră īn lotul echipei conduse de Remus Vlad īn, etapa precedentă, cu Rapid."
Daca cu jucatori din divizia C voiai tu sa se implice Gloria in lupta pentru titlu, inseamna ca stii foarte mult fotbal :rosu: !!! :happy



!!! FORZA STEAUA !!!

MayTheForceBeWithYou, STEAUA !!!

Saber Rider
10th May 2004, 16:45
"Diferenţa dintre Steaua şi Gloria a fost astăzi cea de valoare dintre Costin şi Rădoi, Cornea şi Dumitru, Pelecaci şi Munteanu şi exemplele ar putea continua. Dacă ţinem cont de aceste lucruri, scorul e corect, dar noi am avut mai multe situaţii clare de gol"
Remus Vlad

Darkslowstar
10th May 2004, 19:12
Sabre Rider, thx pt. informatii, dar mi-am luat Gazeta azi dimineata asa ca efortul tau a fost cam degeaba. Oricum multam pt. intentie.
Spre deosebire de tine (cred) am vazut si meciul si reluarile de la recurs si proces si impreia mea este ca desi Steaua a fost indiscutabil mai buna (nici n-are rost sa facem comparatii) si merita victoria, apararea Gloriei a stat si s-a uitat la fazele golurilor steliste. Nici nu respirau fundasii ca sa nu-i deranjeze pe Neaga si Paraschiv. Steaua nu avea nevoie de cadourile astea dar asa e tata jean, e zmeu numai cu cine poate si nu se baga niciodata in lupta pt. titlu.
De ratari nu mai vb. desi s-au vazut si mai mari.

Saber Rider
11th May 2004, 00:12
Sabre Rider, thx pt. informatii, dar mi-am luat Gazeta azi dimineata asa ca efortul tau a fost cam degeaba. Oricum multam pt. intentie.
Spre deosebire de tine (cred) am vazut si meciul si reluarile de la recurs si proces si impreia mea este ca desi Steaua a fost indiscutabil mai buna (nici n-are rost sa facem comparatii) si merita victoria, apararea Gloriei a stat si s-a uitat la fazele golurilor steliste. Nici nu respirau fundasii ca sa nu-i deranjeze pe Neaga si Paraschiv. Steaua nu avea nevoie de cadourile astea dar asa e tata jean, e zmeu numai cu cine poate si nu se baga niciodata in lupta pt. titlu.
De ratari nu mai vb. desi s-au vazut si mai mari.

Din ceea ce spui tu INSEAMNA CA RAPID A FACUT BLAT CU DINAMO in meciul de duminica seara pentru ca Barcauan a dat gol cu capul din careu nemarcat, asa cum a facut Paraschiv la Bistrita. :lol:
BRAVO DOMNU' Darkslowstar !:p

Darkslowstar
11th May 2004, 14:12
Din ceea ce spui tu INSEAMNA CA RAPID A FACUT BLAT CU DINAMO in meciul de duminica seara pentru ca Barcauan a dat gol cu capul din careu nemarcat, asa cum a facut Paraschiv la Bistrita. :lol:
BRAVO DOMNU' Darkslowstar !:p

Nu inseamna deloc. Asta sunt vorbele tale, eu m-am referit doar la meciul Stelei la Bistrita.
La Barcauan a fost greseala de marcaj, la golurile Stelei mi s-a parut ca fundasii si portarul au fost ciudat de visatori.
Inca o data, nu cred ca Steaua si-a aranjat meciul, Jenel s-a predat asa cum o va face si maine cu Dinamo.

Saber Rider
11th May 2004, 18:24
Nu inseamna deloc. Asta sunt vorbele tale, eu m-am referit doar la meciul Stelei la Bistrita.
La Barcauan a fost greseala de marcaj, la golurile Stelei mi s-a parut ca fundasii si portarul au fost ciudat de visatori.
Inca o data, nu cred ca Steaua si-a aranjat meciul, Jenel s-a predat asa cum o va face si maine cu Dinamo.

Pai daca din doua faze aproape identice tu gasesti doua explicatii diferite, ce sa mai zic!

Greseala de marcaj la Barcauan = greseala de marcaj la Paraschiv
Corner la dinamo de pe stanga in directia de atac a dinamovistilor = corner la steaua de pe dreapta in directia de atac a stelistilor
Cap Barcauan - GOL = Cap Paraschiv - GOL

--------------->>>>>> rezulta ca daca bistritenii "au fost ciudat de visatori" si rapidistii la fel "au fost ciudat de visatori" ------------>>>>>> inseamna ca jiovani "s-a predat" !!

Asta am vrut eu sa spun mai sus, dar se pare ca n-ai inteles ideea.
Ceea ce oricum in opinia mea oricum e o aberatie ca s-a predat Bistrita Stelei si Rapidul lui Dinamo, dar daca ne luam dupa rationamentul tau inseamna ca asta e ! :rosu:

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:46
Bravo Steaua !
2-0 , joc frumos , reintrarea lui Munteanu ,
Neaga , Dumitru , Paraschiv , Hamutovschi in mare forma !