PDA

View Full Version : Etapa 25: Otelul - FC Arges



Vadim
3rd May 2004, 11:29
Etapa 25: Otelul - FC Arges.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
3rd May 2004, 11:58
Meci nul. Otelul se va apara... 0-0

Sinn Fein
3rd May 2004, 12:25
Otelul sta bine, Argesul are nevoie macar de un punct..1-1

Vulturul
3rd May 2004, 15:46
merg pe x2 ...pofta de joc pe care am vazut-o sambata la FCARGES ma face sa spun asta!!!Cu trei puncte la Galati Argesul si-ar mai reveni:))

ADelPiero
3rd May 2004, 15:49
meci de X :)

alx_ro
3rd May 2004, 16:48
cred ca bate otelul, daca nu vor sa ajute argesul...

chisinau
3rd May 2004, 17:46
Cer scuze cititorilor ca ma abat de la tema,dar vreau sa citez din Prosport pentru citeva persoane de pe forum, stiu ele care:"Nicolai Boghici este un om de cuvīnt. Oţelul nu a făcut nici o concesie Ceahlăului, spulberīnd zvonul dinaintea meciului, care dădea ca sigură victoria gazdelor. “Mergem la Piatra să luăm măcar un punct”, spunea preşedintele gălăţean cu o zi īnainte. Elevii lui Cīrţu au luptat admirabil, de parcă de rezultatul acestei partide depindea soarta lor. S-au agăţat cu disperare de fiecare minge, iar cīnd se impunea, trimiteau fără jenă balonul īn tribune sau trăgeau de timp. Nu au făcut īnsă antifotbal, lecţia contraatacului predată de Cīrţu la antrenamente fiind bine īnvăţată."
Cit despre Otelul-Arges,cred ca va fi 3-1 sau 3-2.

Dei
4th May 2004, 10:37
Ar trebui sa bata Otelul, daca nu da meciul.
E corect ce ai spus despre meciul de la Piatra Neamt, dar ce te face sa crezi ca si meciul cu Argesul se va juca corect?

Sinn Fein
4th May 2004, 15:17
putem lua minim un punct jucand cinstit, asa ca nu e cazul sa ne facem probleme. sincer, nu m-ar deranja nici 3 puncte....

bebe
4th May 2004, 16:29
cred ca bate otelul

Bancaru
4th May 2004, 16:49
Cu tot respectul, acum, pe final de campionat, imi este greu sa ma pronunt.

DD-Viola
5th May 2004, 06:03
...Si un punct ar fi bun , Bafta Arges !

SVensson
5th May 2004, 06:41
Pana acum cam toti merg pe mana Argesului. Va spun ca batem cu 3-0 sau 4-1. Otelul nu iarta.

maryuss_mau
5th May 2004, 09:39
sper ca otelul sa castige!!!

M|tea
6th May 2004, 02:22
/OLE/ bai fratilor de ce va ganditi tot timpul la BLATURI, MANEVRE SI JOCURI DE CULISE MA??? chiar nu se poate juca un meci in divizia A fara a fi suspectat de aranjamente ma? asta e unu din motivele din cauza carora campionatul national nu progreseaza si nu devine mai puternic si mai bun in general.de ce vorbiti tot timpul despre blsturi? eu nu zic acum ca nu au existat blaturi...zic doar ca nu e bine sa ne gandim numai la asta.in alta ordine de ideei sincer eu nu cred ca se mai fac blaturi.au fost multe rezultate in ultimii doi ani care imi dau dreptate.hai ca ma opresc aici desi as mai avea multe de scris. FORZA OTELUL.....

Cat despre etapa a 24-a OTELUL-FC ARGES....e 1 solist...nu ar trebui sa avem nici un fel de problema cu pitestenii chiar daca ei au spulberat etapa trecuta pe Fc National.Logic ar fi sa primim cel mult un gol [doar avem a 2-a aparare] si sa marcam cel putin de 2 ori.hai bafta ca va plictisesc daca mai scriu mult :)
Pronosticul meu: OTELUL-F.C ARGES 2-0 [Danciu si D.Oprea marcatori]
/OLE/
SAAA VINNNAAAA CUPAAAAA IN GALAAATIIIII

:great: :bere: /hello /hello /hello

samor03
6th May 2004, 03:06
Bate Argesul La Scor

SVensson
6th May 2004, 08:28
Hapciu samor03. Cea mai mare aberatie pe care am auzit-o in ultimul timp.

Sinn Fein
6th May 2004, 09:25
“Mă aştept la golănii din partea gălăţenilor”
Antrenorul piteştenilor, Ion Moldovan, sugerează că băcăuaniivor fi avantajaţi de Oţelul īn lupta pentru evitarea retrogradării. Īn urmă cu trei etape, preşedintele gălăţenilor, Nicolai Boghici, declara că Oţelul va disputa ultimele două partide de acasă pe un teren neutru. “Īn cazul īn care vom cīştiga meciurile cu Apulum şi cu FC Argeş, echipa se va muta la Focşani, astfel īncīt să putem reface gazonul stadionului Oţelul”, spunea Boghici. După ce moldovenii s-au impus cu 3-0 īn faţa celor de la Apulum, reuşind să scoată şi un egal la Piatra Neamţ, boss-ul oţelarilor a dezvăluit: “Indiferent de rezultatul partidei cu piteştenii, echipa va juca īmpotriva Stelei şi a Bacăului la Focşani sau la Brăila. Am făcut un calcul şi am ajuns la concluzia că, indiferent de rezultatele acestor două īntīlniri, vom termina sezonul īn Divizia A”.

Arbitrează şi lupta pentru titlu
Aflīnd despre intenţiile moldovenilor, tehnicianul piteştenilor, Ion Moldovan (foto), a declarat că se aşteaptă la “golănii din partea celor de la Oţelul”, adăugīnd īnsă că va spune mai multe după jocul de la Galaţi. Temerile Comisarului sīnt alimentate de faptul că Sorin Cīrţu īşi va menaja, probabil, titularii īn ultimele etape (īntrucīt se va concentra pe finala Cupei, programată la trei zile după partida cu Bacăul). Astfel, īn timp ce FC Argeş va avea viaţă grea īn meciul de duminică, echipa lui Gigi Becali şi a lui Dumitru Sechelariu vor fi avantajate īn partidele directe cu gălăţenii pe teren neutru. După cum se ştie, Steaua este angrenată īn lupta pentru titlu, iar Bacăul, īn cea pentru evitarea retrogradării, alături de argeşeni.

Bacăul a trimis Galaţiul la baraj
Deşi piteştenii cred că oţelarii doresc să-i salveze pe cei de la FCM Bacău de la retrogradare, relaţiile dintre cele două grupări moldovene nu sīnt dintre cele mai bune. Īn sezonul trecut, atunci cīnd Bacăul şi Oţelul se aflau īn zona nisipurilor mişcătoare, gălăţenii păreau favoriţi pentru rămīnerea īn Divizia A după ce au cīştigat cu 1-0 īn oraşul lui Bacovia. Această victorie s-a dovedit a fi īnsă īn zadar, deoarece echipa lui Sechelariu a īnvins īn ultima etapă de campionat, cu 1-0, la Braşov. Acest rezultat a provocat furia oficialilor gălăţeni, care şi-au acuzat omologii băcăuani de blat. Astfel, Oţelul a ajuns la baraj, unde a fost īnvinsă de FC Oradea.

"E clar că sīntem dezavantajaţi faţă de Bacău, din moment ce noi vom juca pe terenul Oţelului, iar ei, pe teren neutru"
Paul Schiaucu, preşedinte FC Argeş

"Este un lucru necurat că Oţelul va juca īmpotriva Stelei la Focşani. Nu e normal pentru că, astfel, bucureştenii vor fi avantajaţi"
Cristi Borcea, director executiv Dinamo

amir.kiarash@prosport.ro
marius.popeanga@prosport.ro

06.05.2004

bebe
6th May 2004, 10:30
daca argesul a batut la scor pe national asta nu inseamna ca poate sa bata si pe otelu!!!!!

valys
6th May 2004, 16:44
Cashtiga Otzelul !

M|tea
6th May 2004, 23:07
bate otelul mai fratilor cu 2 sau 3 la 0! Vedeti avatarul meu??...e sigla UEFA...adik e cupa in care va juka otelul :)

SA VINA CUPA LA GALATI!

pe steaua nu-i putem ajuta! daca noi invingem steaua si dinamo castiga in etapa respectiva ...atunci dinamo e campioana si otelul 100% in UEFA..deci....

SAA VINNAAA CUPAAA LA GALATIIIII

/hello /hello /hello :ok: :evil: :yeah: :D

SVensson
7th May 2004, 08:52
In meciul de acasa cu Steaua vom bate. Parerea mea este ca va trage pentru Dinamo, ca in caz ca Otelul nu castiga cupa are locul asigurat in cupa UEFA. Ptr. meciul de duminica va spun ca bate Otelul cu 3 sau 4 goluri in fata.

Dansan
7th May 2004, 09:45
In meciul de acasa cu Steaua vom bate. Parerea mea este ca va trage pentru Dinamo, ca in caz ca Otelul nu castiga cupa are locul asigurat in cupa UEFA. Ptr. meciul de duminica va spun ca bate Otelul cu 3 sau 4 goluri in fata.

Va urez succes cu Argesul...Sa-i bateti pe blatuitori...
Insa in meciul cu Steaua, daca-l vom avea in teren pe Munteanu, nu aveti nici o sansa.... :cool:

SVensson
7th May 2004, 11:58
Ii batem si pe Steaua si pe Bacau acasa, chiar daca vom juca la Focsani. E acelasi lucru ori ca jucam la Galati ori la Focsani.

Sinn Fein
7th May 2004, 16:35
Se joaca la Galati, ceea ce e normal. Argesul face egal la Otelul si Steaua bate. Sa speram ca Otelul va invinge pe Bacau. Cat despre participarea in UEFA a Galatiului, MULTA BAFTA, SINCER!!!!!!!!!!!!! Sa mai mearga si provincia in Europa!

SVensson
8th May 2004, 08:22
Egal. Nici o sansa. Sunt planuri mari la club si trebuie sa plecam cu toate punctele din meciul cu Arges de acasa si cel putin un punct sa luam de la Oradea.

inter
8th May 2004, 14:04
am votat x , desi asi prefera victoria Argesului!

SVensson
8th May 2004, 14:21
Inter ai votat si preferi degeaba victoria argesului. Ai citit presa astazi?

SVensson
8th May 2004, 14:23
Moldovan a ambitionat prin declaratiile lui prea tare pe Otelul. Batem la scor,

Catalanul
8th May 2004, 16:00
bate otelul mai fratilor cu 2 sau 3 la 0! Vedeti avatarul meu??...e sigla UEFA...adik e cupa in care va juka otelul :)

SA VINA CUPA LA GALATI!

pe steaua nu-i putem ajuta! daca noi invingem steaua si dinamo castiga in etapa respectiva ...atunci dinamo e campioana si otelul 100% in UEFA..deci....

SAA VINNAAA CUPAAA LA GALATIIIII

:D

imi zici si mie cand se va intampla acest lucru :mda:

poate in anul 2100 sau mai incolo :jerk:
sper sa bata argesul :yeah: ca sunt alb violeti /hello

Catalanul
8th May 2004, 16:01
Inter ai votat si preferi degeaba victoria argesului. Ai citit presa astazi?

si ce are presa cu fotbalul???

SVensson
8th May 2004, 17:01
Declaratiile lui Boghici "Hai Poli"

SVensson
8th May 2004, 17:05
"Hai Poli" te asigur ca vom bate argesul la diferenta mare de scor inainea voastra. Cat despre cupa UEFA, daca noi mergem prin 2100 voi prin 20000000000. Si sa nu crezi ca am ceva cu Poli. Asta e numai ptr tine

Catalanul
8th May 2004, 17:24
"Hai Poli" te asigur ca vom bate argesul la diferenta mare de scor inainea voastra. Cat despre cupa UEFA, daca noi mergem prin 2100 voi prin 20000000000. Si sa nu crezi ca am ceva cu Poli. Asta e numai ptr tine

trebuie sa fim realisti
otelul nu ar face fata in cupa UEFA asa cum nici poli si nici craiova
oricum eu cred ca o sa pierdeti finala cu dinamo

Dariel
8th May 2004, 22:22
Pastreaza-tzi parerile pentru surogatul violet... Am mai batut Dinamo, cateodata chiar umilindu-i. Ar fi mai bine sa comentam meciurile dupa ce se joaca, ca doar nu suntem noi mai cu 3... viziuni spre viitor. Pentru maine... HAI OTZELUUUU !!!

vladi
9th May 2004, 17:19
Bistrita le da meciul stelistilor :headbang: /hello dar tot e bine,vin si ei la retrogradare.....yeah: :yeah:

vladi
9th May 2004, 17:21
Aceasta reorganizare tocmai asta inseamna: formarea unui nucleu nou, cu multi tineri.

E bine daca se va reusi acest lucru. Decit sa se certe intre ei mai bine s-ar uita bine in jur sa vada unde au ajuns altii si ce se intimpla la Pitesti......o galerie nu se organizeaza asa usor.....Fara traditie nu realizezi nimic

SVensson
9th May 2004, 19:19
Felicitari pentru punctul obtinut Fc Arges. Ati jucat bine dar noi de 3 ori mai bine. Nu ni s-au acordat doua penaltiuri clare. Mor de ciuda. Avem cel mai de rahat albitraj din lume. Cred ca si in India se albitreaza mai bine. Adica la golul anulat lui Ronaldo in meciul de aseara cu Mallorca s-a putut vedea un hentz dar la noi nu. Au fost 2 clare, clare. Uitati-va in seara asta la TV. Am ratat si noi ca prostii. In orice caz s-a vazut clar caci Cartu pregateste echipa pentru finala, si-a menajat titularii. In orice caz meritam toate cele 3 puncte. Pana la urma meciul s-a incheiat 1-1.Felicitari ambelor echipe.

ADelPiero
9th May 2004, 19:54
Otelul 1 1 FC Arges
ce meci naspa...
:rosu:

SVensson
9th May 2004, 19:59
ADelPiero de ce zici ca a fost naspa. A fost un meci foarte frumos. Pacat ptr. noi. Daca continuam sa jucam asa sigur luam cupa. :headbang: :headbang:

ADelPiero
9th May 2004, 20:24
ADelPiero de ce zici ca a fost naspa. A fost un meci foarte frumos. Pacat ptr. noi. Daca continuam sa jucam asa sigur luam cupa. :headbang: :headbang:

de cand am luat bateie de la otelul ... nu mai vreau sa castige otelul nik :p am glumit :sleep:
nici un meci nu seamana cu altul .. eu imi mentin parerea ca nu aveti cum sa bateti pe dinamo :o:

valys
9th May 2004, 21:30
Bravo pentru arbitri care se uitau dupa gabori decat la meci !

Catalanul
9th May 2004, 21:39
:rosu: 1-1 si mai vreti sa luati cupa :rosu: ba mai mult vreti sa jucati si in cupa UEFA :rosu: :rosu: :jerk:

vladi
9th May 2004, 22:11
După ce pentru a cincea oară consecutiv Ion Moldovan foloseşte aceeaşi formulă de echipă, FC Argeş tinde să devină o formaţie omogenă. Fără nici o surpriză tactică, cu Tănasă singurul vārf īmpins, dar cu alţi doi atacanţi de meserie postaţi pe marginile terenului, Năstăsie şi Bilaşco, Comisarul s-a apărat organizat la 30 de metri de poarta lui Coman şi a plecat periculos pe contraatac. Doar "gaura" de pe partea dreaptă īntre minutele 30 şi 33 a făcut ca Argeşul să primească gol şi să faciliteze crearea celor mai importante faze pentru Oţelul. Finalul incendiar a făcut din punctul pe care l-a luat FC Argeş de la Galaţi să pară mult mai preţios. Cu acest egal, coroborat cu rezultatele din etapa a XXV-a, Argeşul se īndepărtează de zona fierbinte a clasamentului. Cel puţin pānă miercuri, cānd īn Trivale se anunţă o confruntare pe viaţă şi pe moarte cu FCM Bacău.

vladi
9th May 2004, 22:12
Sorin Cārţu a fost destul de nervos pe toată durata meciului, dar pānă īn minutul 84 s-a răţoit numai la propria echipă. După faza īn care arbitrul Cristi Balaj a refuzat un penalty clar gazdelor, Cārţu n-a mai avut stare pe banca tehnică şi a intrat īn teren pentru a-i reproşa lui Balaj faza. Vrānd să aplaneze un eventual conflict, Moldovan i-a zis lui Cārţu "Las-o dracului Sorine, stai liniştit", dar antrenorul oltean a crezut că a fost īnjurat de Moldovan şi l-a făcut "golan" pe acesta. După ce s-a mai calmat, Cārţu a luat din nou foc la finalul meciului, cānd a sărit să-l bată pe Balaj

SVensson
9th May 2004, 22:51
"Hai Poli" posteaza si tu dupa ce vezi meciul. Otelul a fost clar mai buna pe teren. La faza care ne-a fost refuzat un penalty vorba lui "Vladi", Cristi Balaj se uita dupa gabori. Nu stiu exact ce a fost. Si a fost penalty clar. Am fost la maxim 10 metri de faza.

ultravioletcanada
10th May 2004, 04:28
pai bre nea SVensson, acu citeva zile ziceai ca ne bateti la diferenta clara. scade din diferenta aia clara un gol (penalty-ul refuzat), si tot va mai ramin destule :D

Sinn Fein
10th May 2004, 11:31
......o galerie nu se organizeaza asa usor.....Fara traditie nu realizezi nimic


mah vladi, ce profund esti mai... :drak:
ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente! :yeah:
si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari... :headbang: :headbang:
pacat....pacat....

vladi
10th May 2004, 13:52
mah vladi, ce profund esti mai... :drak:
ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente! :yeah:
si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari... :headbang: :headbang:
pacat....pacat....


Kokojanele ma sint cei care cred ca scopul galeriei este sa intre gratis pe stadion :-)))

Sinn Fein
10th May 2004, 15:07
Uite ce e la Poli....Bravo lor...platesc si biletele, vin si multi, indiferent de meciul pe care il are de jucat Poli...super galerie, cred ca de departe cea mai frumoasa din tzara.
Forza Viola!

vladi
10th May 2004, 15:36
Dorind s= demonteze teoria conform c=reia Arge[ul a fost "ajutat" s= ob]in= un punct la Gala]i, pre[edintele g=l=]ean a argumentat c=, cel pu]in \n a doua repriz=, echipa sa a avut numeroase ocazii de gol. "Am dominat a doua repriz= 44 de minute din 45. Arge[ul a avut o singur= ac]iune mai periculoas=. Mircea Ilie a avut vreo cinci ocazii mari de a marca, b=iatul =sta m-a [i exasperat cu rat=rile lui. Iar dac= era blat crede]i c= \l mai schimbam la pauz= pe Cernea, cel care a gre[it la golul pite[tenilor?". "|nainte de meci le-am atras aten]ia c= dac= nu joac= corect ast=zi, vor disp=rea de la echip=! Noi am fost cea mai corect= echip= din acest campionat. Iar Sorin C`r]u este cel mai vertical antrenor din c`]i am cunoscut!".

vladi
10th May 2004, 15:39
Boghici crede ca a fost "blat" cu Balaj

Presedintele Otelului, Nicolae Boghici, il acuza pe centralul Cristi Balaj de viciere de rezultat in partida cu FC Arges, sustin`nd ca acesta a dat dovada de rea credinta la faza in care a trecut cu vederea un hent in careu al unui fundas pitestean."Balaj nu poate fi scuzat la aceas faza, tocmai pentru ca a recunoscut ca a vazut hentul lui Marincau din minutul 84! P`na si jucatorul a recunoscut ca a lovit mingea cu m`na. Explicatiile de genul ca a fost involuntar s`nt niste mizerii! Daca a vazut infractiunea si nu a dat penalti este clar ca e vorba de rea credinta!". Conducatorul galatean respinge insa varianta unui "noncombat" am jucatorilor sai in partida cu Argesul. "Daca spectatorii i-au acuzat pe Danciu si Dobre ca au fost blat inseamna ca au vazut probabil al meci. Nici nu poate fi vorba de asa ceva! Au fost printre cei mai buni oameni ai nostri".

Tudose
10th May 2004, 19:12
mah vladi, ce profund esti mai... :drak:
ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente! :yeah:
si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari... :headbang: :headbang:
pacat....pacat....
Au fost vremuri foarte bune ale galeriei la Pitesti. Chiar si "domnul cu ochelari" de care vorbesti a avut o contributie. Se mergea si acasa si in deplasari, au fost meciuri in care valurile tineau si cate 10 ture de stadion.
Adevarul e ca pana acum erau scindati in doua grupuri, tinerii (o medie de varsta pe la 20 si ceva e ani) si batranii (care se apropie de 50). O reorganizare serioasa (asa cum s-a promis pentru la vara) si un joc bun al echipei ar readuce lumea pe stadion.

Sinn Fein
11th May 2004, 15:49
Stiu, Tudose, stiu tot ce scrii tu aici, am fost mereu pe stadion in perioada pe care o amintesti tu. Sper sa se intoarca vremurile acelea. In ceea ce priveste insa galeria, sincer, n-am vrut sa jignesc pe nimeni...nu mi se pare insa ca avem o galerie in adevaratul sens al cuvantului...si nici un lider de galerie....

vladi
11th May 2004, 16:28
nici eu nu cred ca putem vorbi despre o galerie la Pitesti .......nu pot sa il judec pe liderul galeriei. Desi nu mi se pare normal sa se vinture prin birourile conducerii inainte de meciuri, haideti sa presupunem ca e un om bine intentionat...dar totusi..unde este coregrafia ? unde sint actiunile unitare ale suporterilor ?.....am mai spus-o si o repet...sint unii care cred ca o galerie exista pentru a obtine intrarea libera pe stadion

Vi3rme_X
24th May 2004, 17:02
Nu se poate vorbi despre o galerie la Pitesti? hmmz Fitzi cu ochii pe noi la meciul cu Rapid...o sa avetzi nishte surpize :)) Ne vedem la meci... cu bine..