PDA

View Full Version : Etapa 25: Universitatea Craiova - Apulum



Vadim
3rd May 2004, 11:27
Etapa 25: Universitatea Craiova - Apulum.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
3rd May 2004, 11:59
Doar e rednic acolo... deci victorie pentru Craiova!

cuzmy
3rd May 2004, 12:28
un egal ar fi excelent!

nicu.rau
3rd May 2004, 13:00
Ar fii bine un egal :rolleyes:
HAI UNIREA!!!!! :yeah: :yeah:
YOU CAN DO IT!!!!! :yeah: :yeah:

Red Heat
3rd May 2004, 13:43
Fii atent Edmond :)
Meci fara probleme pt Universitatea. 2-0

theinsider75
3rd May 2004, 13:51
Desi sunt ardelean si tin si cu Unirea, la acest meci as dori sa castige Universitatea poate prindem UEFA.
Pacat ca la Alba Iulia nu sunt bani.

ADelPiero
3rd May 2004, 16:03
Bate Craiova :(:(:( asa e scris ..
1-0 :(

Ravelly
3rd May 2004, 16:48
Sper sa se puna doar pb scorului cu care va invinge Stiinta...

inter
3rd May 2004, 16:54
Bate Craiova :(:(:( asa e scris ..
1-0 :(

cam ciudat prietene, spui ca bate Stiinta si votezi Unirea? :drak:

alx_ro
3rd May 2004, 17:19
In mod normal ar trebui sa bata stiinta, dar... balonul e rotund

corinutza_88
3rd May 2004, 17:23
bate craiova cu 3-0
asa trebuie asa se va intampla

mariusc
3rd May 2004, 17:29
Am votat ca bate Apulum si sper sa bata Apulum, da' e aproape imposibil cu Paleacu, Maier si Jercalau suspendati...

Sper sa prindeti UEFA... noi am scapat de retrogradare dupa cum arata campionatul :)

Ah, si sa-l iertati pe antrenor, chiar daca veti suferi infrangeri :)
______________
Fair-Play, Please!

ady_azzuro
3rd May 2004, 20:44
In mod normal ar trebui sa le dam de la 4 in sus, asa ca sunt pesimist.....ii batem cu 3-0! ;)
CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah:

marcel
3rd May 2004, 21:07
bate craiova

ady_azzuro
3rd May 2004, 21:10
Asta se stie :D...dar cel mai mult conteaza cat le dam! ;)

EDMOND_
3rd May 2004, 22:11
Fii atent Edmond :)
Meci fara probleme pt Universitatea. 2-0


Preferam sa mergi pe mana adversarilor..de cate ori ai dat pronosticuri contra Craiovei am jucat foarte bine si am castigat... vad ca ai schimbat strategia ..incepe sa -mi fie frica....

2-0 , cred ca destul de greu...Apulum se va apara....

MaPaX
3rd May 2004, 22:56
Asta se stie :D...dar cel mai mult conteaza cat le dam! ;)
Sincer nici nu mai stiu ce sa cred probabil esti chiar in kuwait dar nu pot uita meciul de 2-2 de la Alba Iulia in care a fost 1-0 pt voi si am egalat, am preluat conducerea si at egalat pe nedrept!
Asa ca UNIREA va reveni acasa cu 1 punct daca era tot lotul valid(fara suspendari si accidentati) sigur castigam nu conteaza asa mult antrenorul pentru ca nu el joaca !

ADelPiero
3rd May 2004, 23:00
MaPaX de acord cu tine .. dar meciul a fost jucat de mult (parerea mea)

EDMOND_
3rd May 2004, 23:18
MaPax , am vazut meciul ala ..nu ati fost egalati pe nedrept...daca marea vedeta Maier isi vedea de joc poate aveati sanse ...si nu a fost singurul meci in care Maier si-a dat in petec... nu cred ca aveti forta de a castiga un punct pe "ion Oblemenco".

Pacala
4th May 2004, 05:24
VICTORIE STIINTA CU 5-1 /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
/OLE/

theinsider75
4th May 2004, 08:53
Sunt de acord cu Ryder. Nici un antrenor nu ar trebui sa-si atace jucatorii in presa. Rufele se spala in familie. Cu atat mai mult cu cat Rednic este ardelean si ar trebui sa fie mai cumpatat. Sper sa se treaca peste aceste momente neplacute si sa-si vada fiecare de ce are de facut.

Red Heat
4th May 2004, 08:57
Hai mah Edmond, chiar am vrut sa fiu baiat finutz. Sa nu mai spuneti ca am ceva cu Universitatea. Eu spun ce cred mereu, nu ca as avea ceva cu o echipa sau alta

EDMOND_
4th May 2004, 09:08
Ramane sa vedem dupa meci..daca nu luam toate trei punctele va fi din cauza ta!

Red Heat
4th May 2004, 09:20
Hai sa fim seriosi. Sa nu zici acum ca sunt eu cobitorul sef. ce naiba..

frentzolteanu
4th May 2004, 10:10
Io zic, precum am votat ca nu avem cum sa pierdem vre-un punct acasa! Asa ca merg pe mana baietilor si zic un minim 3-1 scurt.

DJ Klaus
4th May 2004, 10:14
Batem cu 4-1 :yeah:

HaoTic
4th May 2004, 10:33
Nu stiu ce se intampla?
Am postat acum vreo ora si acum nu mai apar. Chiar am votat un X si erau 2 voturi pentru egal.

Red Heat
4th May 2004, 10:41
Nu stiu ce se intampla?
Am postat acum vreo ora si acum nu mai apar. Chiar am votat un X si erau 2 voturi pentru egal.

Esti pe un thread cu Universitatea. Aici se intampla chestii ciudate. Nu ai auzit de olteni extraterestri??? :D :D
Daca votai 1 sigur iti aparea mesajul
Glumeam..

HaoTic
4th May 2004, 11:36
Mai incerc odata.
Stiti ca ardelenii sunt batuti in cap si nu pricep cu una cu doua.
Deci X....X....X.

bob
4th May 2004, 11:42
craiovenii au scapat ieftin la timisoara! apulum nu e cu nimic mai prejos decit poli. cred ca n-ati auzit de maier si galdean! lasati planurile de uefa, ca asa va umflati in fiecare an!

EDMOND_
4th May 2004, 11:46
bob , am auzit de cei doi...i-am si vazut in meciul direct de la Alba..insa nu ar strica sa te mai informezi si tu inainte de a posta...Maier parca nu joaca in meciul de la Craiova , a luat cartonas galben...

cry_v
4th May 2004, 12:14
3-1 ...bate Craiova..

theinsider75
4th May 2004, 14:44
bob , am auzit de cei doi...i-am si vazut in meciul direct de la Alba..insa nu ar strica sa te mai informezi si tu inainte de a posta...Maier parca nu joaca in meciul de la Craiova , a luat cartonas galben...
Asa e. Maier a luat galben si nu joaca si la fel Bumb tot cu galben. Astea au fost indicatiile lui Pelici sa ia galben toti cei la un pas de suspendare pentru a sta in meciul cu Craiova, deoarece urmeaza meciuri importante acasa si oricum la Craiova era greu si cu toti titularii sa obtina ceva. Asa ca a procedat foarte corect si inteligent Pelici cand le-a cerut acestora sa ia galben. Va castiga Univeristatea pentru ca are nevoie de puncte in lupat pentru locul 3, chiar daca duce doar in Intertoto si nu UEFA.

theinsider75
4th May 2004, 15:21
Revin cu completari.
De la Unirea vor lipsi: Maier, Paleacu, Jercalau, Bumb, Stanciu suspendati si T. Moldovan indisponibil. Asa ca fara 6 piese grele Unirea nu cred ca va emite multe pretenti in Banie. Oricum Unirea si-a indeplinit obiectivul, acela de a ramane in A, deci nu imi fac probleme.

HaoTic
4th May 2004, 16:16
Oricum in acest retur am fost lei acasa si mielusei in deplasare. S-a vazut clar in meciul de la Galati ca nu punem osul. Normal, la o echipa ar trebui sa existe dubluri pe posturi, dar noi nu avem decat vreo 2 rezerve cat de cat valabile, in conditiile in care ar juca toti titularii. Asa, singurul mod in care am putea castiga ar fi sa se certe oltenii inainte de meci. Vad ca Rednic a inceput deja sa strice atmosfera la echipa.

ADelPiero
4th May 2004, 17:21
ii bine oricum ... bine ca am ramas in A ... is curios ce se va intampla la vara :(

Brimi
4th May 2004, 20:12
Asa e. Maier a luat galben si nu joaca si la fel Bumb tot cu galben. Astea au fost indicatiile lui Pelici sa ia galben toti cei la un pas de suspendare pentru a sta in meciul cu Craiova, deoarece urmeaza meciuri importante acasa si oricum la Craiova era greu si cu toti titularii sa obtina ceva. Asa ca a procedat foarte corect si inteligent Pelici cand le-a cerut acestora sa ia galben. Va castiga Univeristatea pentru ca are nevoie de puncte in lupat pentru locul 3, chiar daca duce doar in Intertoto si nu UEFA.


Ce poveste! Ca a dat antrenorul indicatii la nu stiu cati jucatori sa ia galben! Pai Maier a mai luat galbene , are probleme uneori , nu mai gandeste ... De ce ar fi dat antrenorul indicatiile astea..sunteti scapati de la retrogradare , iar daca mai aveti ganduri de UEFA ar trebui sa bateti la Craiova...
3- 0 , Njock -2 , Plesan...

ady_azzuro
4th May 2004, 20:15
Sincer nici nu mai stiu ce sa cred probabil esti chiar in kuwait dar nu pot uita meciul de 2-2 de la Alba Iulia in care a fost 1-0 pt voi si am egalat, am preluat conducerea si at egalat pe nedrept!
Crezi ce vrei! Dar nu vad legatura locatiei mele cu meciul acesta! :nah:

Pacala
4th May 2004, 22:11
Revin cu completari.
De la Unirea vor lipsi: Maier, Paleacu, Jercalau, Bumb, Stanciu suspendati si T. Moldovan indisponibil. Asa ca fara 6 piese grele Unirea nu cred ca va emite multe pretenti in Banie. Oricum Unirea si-a indeplinit obiectivul, acela de a ramane in A, deci nu imi fac probleme.
aia e vrajela in ultimul meci doar astia trei au luat galben si nu cred ca toti vor fi suspendati N.Grigore (30), Maier (34), Bumb (83)
Paleacu,Jercalau si Stanciu n-au nici o problema , vor juca si vor pierde
Puteti sa jucati cu oricine de la voi ca tot o luati pe cocoasa.
Pronostic : o sa fie un meci frumos cu multe goluri, scor final 5-1 sau 5-2 pentru noi ,spectacol, chestii , nebunii.

Pacala
4th May 2004, 22:13
voi sa veniti cu pixul si carnetele de notite , aparate de fotografiat ca poate mai invatati cate ceva.
Dar cel mai frumos din partea voastra ar fi daca ati trimite in galerie jandarmii aia care au fost in tur la voi

ADelPiero
4th May 2004, 22:23
hai mai terminati ... puneti`va in clasament de pe acuma 3 puncte si ciocu mic :( :mda:

Pacala
4th May 2004, 23:17
VICTORIE STIINTA /hello

SVensson
5th May 2004, 06:52
Bate Craiova!!! Cred ca va fi cel mai frumos meci din aceasta etapa.

HaoTic
5th May 2004, 08:08
voi sa veniti cu pixul si carnetele de notite , aparate de fotografiat ca poate mai invatati cate ceva.
Dar cel mai frumos din partea voastra ar fi daca ati trimite in galerie jandarmii aia care au fost in tur la voi

Cum de aveti mereu probleme cu galeria? Cu tiganii pe nu stiu unde..., pai numai voua vi se intampla.
Iar daca trebuie sa invatam ceva e ca nu trebuie sa ne dam rotunzi fara motiv. Jandarmii aia, nu v-au batut degeaba.

theinsider75
5th May 2004, 10:58
aia e vrajela in ultimul meci doar astia trei au luat galben si nu cred ca toti vor fi suspendati N.Grigore (30), Maier (34), Bumb (83)
Paleacu,Jercalau si Stanciu n-au nici o problema , vor juca si vor pierde
Puteti sa jucati cu oricine de la voi ca tot o luati pe cocoasa.
Pronostic : o sa fie un meci frumos cu multe goluri, scor final 5-1 sau 5-2 pentru noi ,spectacol, chestii , nebunii.

Daca spui ca doar cei trei au luat galben inseamna ca nu ai vazut meciul.
Si Paleacu si Stanciu au luat galben. Oricum eu sper sa fie un meci frumos si sa castige Universitatea, oricum Unirea nu are ganduri de UEFA.

ultra_alba
5th May 2004, 19:36
avetzi noroc prazarilor ca nu jucam in formula completa ca altfel v-o trageam...

inter
5th May 2004, 19:45
avetzi noroc prazarilor ca nu jucam in formula completa ca altfel v-o trageam...

stai flexat ... mai bine vedeti ce faceti la anul :D

ultra_alba
5th May 2004, 19:54
daca va pleaca antrenorul iar incepe scandalul la Craiova si il alergati pe Dinel :happy .oricum dupa meciul asta va incepe caderea Craiovei :ciocan:

EDMOND_
5th May 2004, 21:06
avetzi noroc prazarilor ca nu jucam in formula completa ca altfel v-o trageam...


Vad ca esti convins ca nu puteti.... este un pas inainte ..daca nu ati reusit in formula "completa" in tur nu vad ce ati putea acum... fotbalul este rotund , dar , in principiu ...simtiti-va bine cu ce ati reusit pentru ca , sunt aproape sigur , este performanta voastra de varf... la anul nu se stie , presimnt ca veti avea ceva probleme... Suntem aici , mai vorbim!

samor03
6th May 2004, 03:07
In mod normal ar trebui sa le dam de la 4 in sus, asa ca sunt pesimist.....ii batem cu 3-0! ;)
CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah:
VETI FACE EGAL SI TE VEI LINISTI. :ok:

SVensson
6th May 2004, 08:35
Bate Craiova. Spera la un loc in UEFA.

HaoTic
6th May 2004, 08:52
Vad ca esti convins ca nu puteti.... este un pas inainte ..daca nu ati reusit in formula "completa" in tur nu vad ce ati putea acum... fotbalul este rotund , dar , in principiu ...simtiti-va bine cu ce ati reusit pentru ca , sunt aproape sigur , este performanta voastra de varf... la anul nu se stie , presimnt ca veti avea ceva probleme... Suntem aici , mai vorbim!

Si la inceputul campionatului unii ne cantau deja prohodul, si uite suntem foarte aproape de voi. Macar noi nu mergem pe presimtiri, nu ne credem mama Omida, noi tacem si facem. A trebuit sa vina Rednic, un ardelean, sa faca ordine la voi, altfel, nu se stie unde erati.
A...parca presimt si eu ceva.M-am molipsit. Se facea ca suporterii olteni trebuiau sa-si cumpere bilet, obligatoriu, de la statuia lui Oblemenco, amplasata in muzeul comunismului.

bebe
6th May 2004, 11:22
bate craiova

EDMOND_
6th May 2004, 12:28
Si la inceputul campionatului unii ne cantau deja prohodul, si uite suntem foarte aproape de voi. Macar noi nu mergem pe presimtiri, nu ne credem mama Omida, noi tacem si facem. A trebuit sa vina Rednic, un ardelean, sa faca ordine la voi, altfel, nu se stie unde erati.
A...parca presimt si eu ceva.M-am molipsit. Se facea ca suporterii olteni trebuiau sa-si cumpere bilet, obligatoriu, de la statuia lui Oblemenco, amplasata in muzeul comunismului.


postezi exact dupa cum te caracterizeaza numele......haotic.... sa asteptam sfarsitul campionatului sa vedem la cate puncte sunteti in urma si pe ce loc terminati... eu sunt sigur pe echipa cu care tin... tu esti ? Ca daca da , poate punem de un pariu ... 100 dolari ca terminam cu minim trei puncte inaintea voastra ( as putea merge si ca nu intrati in primele sapte , sa mai studiez programul viitor )... Astept sa vad ce sange rece ai in tine si cat de sigur esti de Apullum...

PS. Am terminat inaintea voastra si la sfarsitul turului... pe patru , deocamdata Rednic este cu echipa pe locul pe care a lasat-o Badea care este un oltean....

ultra_alba
6th May 2004, 14:47
postezi exact dupa cum te caracterizeaza numele......haotic.... sa asteptam sfarsitul campionatului sa vedem la cate puncte sunteti in urma si pe ce loc terminati... eu sunt sigur pe echipa cu care tin... tu esti ? Ca daca da , poate punem de un pariu ... 100 dolari ca terminam cu minim trei puncte inaintea voastra ( as putea merge si ca nu intrati in primele sapte , sa mai studiez programul viitor )... Astept sa vad ce sange rece ai in tine si cat de sigur esti de Apullum...

PS. Am terminat inaintea voastra si la sfarsitul turului... pe patru , deocamdata Rednic este cu echipa pe locul pe care a lasat-o Badea care este un oltean....
noi ne-am indeplinit obiectivul pe anul acesta care a fost evitarea retrogradarii deci nu vad sensul pariului deoarece echipele au obiective diferite.pe pariu ca daca aveam banii Craiovei ne bateam pentru un loc in cupa UEFA?

EDMOND_
6th May 2004, 17:00
E un pariu pe care nu-l poti demonstra in nici un fel ( pariuri de genul asta poate face oricine ..ex... " Pui pariu ca daca traiam cinci ani in Alba Iulia eram acum cel mai respectat cetatean din oras ? " )... Eu am propus un pariu real , sa vedem daca aveti incredere in echipa voastra sau sunt numai vorbe ...( de la unul care pronosticheaza Craiova - Alba 0-2 asteptam mai mult , dar se pare ca sunt doar fite ..asa , sa vorbim )....
Sper ca la anul nu va propuneti acelasi obiectiv.....

Padrino
6th May 2004, 18:34
bate Stiinta la un gol diferenta. Ar fi pacat sa intrerupa seria pozitiva. Totusi, ar face bine sa aiba mai mereu evolutii constante si sa nu se mai afunde in subsol. Avem nevoie de un campionat puternic iar la acest lucru trebuie sa mai contribuie si provincia. Nu trebuie ca Farul, de exemplu, sa astepte pasa proasta a Stelei pentru a castiga, ci sa se intareasca, sa nu mai vanda in Bucuresti pe nimic. Valabil la toate echipele provinciale. De ce sa nu vedem o echipa, in adevaratul sens al cuvantului, sustinuta de 40.000 de fani violeti, sau de 30.000 de juveti, sau 20.000 de marinari? Fara echipe puternice in provincie campionatul este mai sarac, iar despre trofee europene nici pomeneala. Macar sa se ridice una sau doua, iar cand steaua, dinamo sau rapid vor intalni acea formatie sa tremure pana la final.
va salut

HaoTic
6th May 2004, 18:54
Dragul meu, mai bine sa-ti propui mai putin si sa realizezi mai mult. Voi in fiecare an, din ultimii 10, va propuneti sa luati tot, apoi va desumflati puternic. Referitor la pariu, eu tot ce pot sa spun este ca Unirea nu va retrograda si voi nu o sa luati campionatul (chiar ca nu o sa jucati in UEFA). Trei puncte intre o fosta semifinalista UEFA si o debutanta pe prima scena mi se pare jenant sa susti.
Tu vrei sa faci pariu pe 2 masini de puteri diferite.
Chiar crezi ca postez haotic? Spune-mi care parte ti se pare deplasata?

PS: de ce nu l-ati pastrat pe Badea daca era asa de bun?

Brimi
6th May 2004, 19:27
Pana la urma se pare ca v/ati modificat obiectivul... am auzit la stiri , pe Prima , conducatorii si jucatorii echipei voastre care declarau care mai de care ca noul obiectiv este cupa UEFA... poate ca suporterii nu sunt la curent...dati si voi telefoane pe la club....

inter
6th May 2004, 19:33
Dragul meu, mai bine sa-ti propui mai putin si sa realizezi mai mult. Voi in fiecare an, din ultimii 10, va propuneti sa luati tot, apoi va desumflati puternic. Referitor la pariu, eu tot ce pot sa spun este ca Unirea nu va retrograda si voi nu o sa luati campionatul (chiar ca nu o sa jucati in UEFA). Trei puncte intre o fosta semifinalista UEFA si o debutanta pe prima scena mi se pare jenant sa susti.
Tu vrei sa faci pariu pe 2 masini de puteri diferite.
Chiar crezi ca postez haotic? Spune-mi care parte ti se pare deplasata?

PS: de ce nu l-ati pastrat pe Badea daca era asa de bun?

haoticule daca esti asa de priceput, spune-mi si mie ce nou promovata in div.A a jucat in primul an in cupa UEFA? :evil:

ultra_alba
6th May 2004, 19:45
Pana la urma se pare ca v/ati modificat obiectivul... am auzit la stiri , pe Prima , conducatorii si jucatorii echipei voastre care declarau care mai de care ca noul obiectiv este cupa UEFA... poate ca suporterii nu sunt la curent...dati si voi telefoane pe la club....
obiectivul nostru a fost evitarea retrogradarii, e drept ca unii conducatori s-au avantat in declaratii dar fara nici un temei real

ADelPiero
6th May 2004, 22:14
deci la inceputul campionatului .. obiectivul era : salvarea de la retrogradare :ok: .. si acuma daca s`a vazut ca echipa merge mai bine :yeah: .. au spus daca se poate, de ce nu sa tragem la un loc bun /hello ,ca sa prindem si Europa .... deci acesta este adevarul :yeah:

apparte
6th May 2004, 22:40
Alba s-a transformat din echipa sperietoare-n deplasare in echipa puternica acasa.Bate Craiova!

deep purple
7th May 2004, 02:35
haoticule daca esti asa de priceput, spune-mi si mie ce nou promovata in div.A a jucat in primul an in cupa UEFA? :evil:

Poli Timisoara 89-90... si-a eliminat Atletico.
:p

EDMOND_
7th May 2004, 09:23
daca va pleaca antrenorul iar incepe scandalul la Craiova si il alergati pe Dinel :happy .oricum dupa meciul asta va incepe caderea Craiovei :ciocan:


din pacate pentru voi se pare ca problemele stau in curtea voastra. Presa de astazi anunta ca finantatorul isi va retrage sprijinul daca va castiga cursa pentru primaria Busteniului... mai mult , se scrie ca este probabil , daca datoriile acumulate nu vor fi achitate , sa nu puteti fi inscrisi in editia viitoare de campionat.

Se pare ca , cel care va va salva este..netoiu , dar cu pretul pierderii a patru jucatori foarte importanti. Imi pare rau pentru voi , ca suporteri, insa ca un sfat...cand aveti astfel de probleme este preferabil sa renuntati la comentariile acide fata de o alta echipa si sa va vedeti de problemele voastre... mai ales , ca , din cate se pare , sunteti in premiera pe "Ion Oblemenco" ... Si jucati contra unei echipe care este de 40 de ani in divizia A , fara nici o retrogradare... Chiar admitand ( desi aveti sanse infime ) ca veti castiga astazi acest lucru nu va va ajuta cu nimic... sunteti o echipa care nu poate spune mare lucru in campionatul romanesc.. din mai multe motive... asa ca traiti-va momentul de glorie , pentru ca ,se pare , este tot ce puteti avea si nu cred ca va vei mai intalni in anii viitori cu astfel de momente. Pana acum sunteti, in mod clar , revelatia diviziei A ...

HaoTic
7th May 2004, 09:55
Poli Timisoara 89-90... si-a eliminat Atletico.
:p

Am fost la meciul asta, pe atunci locuiam in Timisoara, dar nu cred ca se refera la o echipa care a mai fost in divizia A. Daca-i asa posibil sa mai fi fost si Baia Mare lui Mateianu sau Corvinul lui Lucescu. Acuma chiar nu stiu daca Stiinta, acum 40 de ani cand a promovat s-a clasat pe un loc de UEFA. Numai ca atunci nu se numea UEFA, ci Cupa Targurilor.
Puteam sa consult arhivele, dar nu am timp. Poate ma gandesc si eu la o intrebare incuietoare pt Inter gen "cine la rupt pe Balaci si ce echipa i-a dat sansa sa revina, ca jucator".
Specific ca nu simpatizez nici o echipa din Capitala,iar voi, craiovenii, urati de moarte echipa respectiva.

ultra_alba
7th May 2004, 10:05
din pacate pentru voi se pare ca problemele stau in curtea voastra. Presa de astazi anunta ca finantatorul isi va retrage sprijinul daca va castiga cursa pentru primaria Busteniului... mai mult , se scrie ca este probabil , daca datoriile acumulate nu vor fi achitate , sa nu puteti fi inscrisi in editia viitoare de campionat.

Se pare ca , cel care va va salva este..netoiu , dar cu pretul pierderii a patru jucatori foarte importanti. Imi pare rau pentru voi , ca suporteri, insa ca un sfat...cand aveti astfel de probleme este preferabil sa renuntati la comentariile acide fata de o alta echipa si sa va vedeti de problemele voastre... mai ales , ca , din cate se pare , sunteti in premiera pe "Ion Oblemenco" ... Si jucati contra unei echipe care este de 40 de ani in divizia A , fara nici o retrogradare... Chiar admitand ( desi aveti sanse infime ) ca veti castiga astazi acest lucru nu va va ajuta cu nimic... sunteti o echipa care nu poate spune mare lucru in campionatul romanesc.. din mai multe motive... asa ca traiti-va momentul de glorie , pentru ca ,se pare , este tot ce puteti avea si nu cred ca va vei mai intalni in anii viitori cu astfel de momente. Pana acum sunteti, in mod clar , revelatia diviziei A ...
de ce suntem o echipa care nu poate sa spuna nimic in campionatul romanesc,pentru ca ierarhiile se stabilesc in bucuresti?cu un sponsor cu bani am fi indraznit si noi mai mult,oricum eu zic ca deja ne-am depasit conditia siu in viitor poate ne vom lua la tranta cu granzii campionatului.am mai jucat la craiova in cupa si ne-a fost anulat un gol perfect valabil iar in retur la 3-0 pentru noi a intrat cartu in teren si a cerut arbitrului sa fluiere finalul meciului deorece va era frica ca va egalam si jucam in finala cupei.

HaoTic
7th May 2004, 10:13
din pacate pentru voi se pare ca problemele stau in curtea voastra. Presa de astazi anunta ca finantatorul isi va retrage sprijinul daca va castiga cursa pentru primaria Busteniului... mai mult , se scrie ca este probabil , daca datoriile acumulate nu vor fi achitate , sa nu puteti fi inscrisi in editia viitoare de campionat.

Se pare ca , cel care va va salva este..netoiu , dar cu pretul pierderii a patru jucatori foarte importanti. Imi pare rau pentru voi , ca suporteri, insa ca un sfat...cand aveti astfel de probleme este preferabil sa renuntati la comentariile acide fata de o alta echipa si sa va vedeti de problemele voastre... mai ales , ca , din cate se pare , sunteti in premiera pe "Ion Oblemenco" ... Si jucati contra unei echipe care este de 40 de ani in divizia A , fara nici o retrogradare... Chiar admitand ( desi aveti sanse infime ) ca veti castiga astazi acest lucru nu va va ajuta cu nimic... sunteti o echipa care nu poate spune mare lucru in campionatul romanesc.. din mai multe motive... asa ca traiti-va momentul de glorie , pentru ca ,se pare , este tot ce puteti avea si nu cred ca va vei mai intalni in anii viitori cu astfel de momente. Pana acum sunteti, in mod clar , revelatia diviziei A ...


Maestre, matale ai inceput cu comentariile acide, sustinand ca presimti ca la anul vom fi vai de capul nostru. Eu personal nu am facut altceva decat sa te contrez, cu exemple de ingratitudine ale Craiovei fata de marii jucatori care au facut posibila istoria Craiovei.
Iar daca ne dai argumentul ca aveti 40 de ani de prima divizie, atunci scuza-ne ca mai existam si noi.
Intr-adevar, acum 2000 de ani Legiunea a XIII-a Gemina nu juca fotbal. Nu avea cu cine.

inter
7th May 2004, 10:56
Am fost la meciul asta, pe atunci locuiam in Timisoara, dar nu cred ca se refera la o echipa care a mai fost in divizia A. Daca-i asa posibil sa mai fi fost si Baia Mare lui Mateianu sau Corvinul lui Lucescu. Acuma chiar nu stiu daca Stiinta, acum 40 de ani cand a promovat s-a clasat pe un loc de UEFA. Numai ca atunci nu se numea UEFA, ci Cupa Targurilor.
Puteam sa consult arhivele, dar nu am timp. Poate ma gandesc si eu la o intrebare incuietoare pt Inter gen "cine la rupt pe Balaci si ce echipa i-a dat sansa sa revina, ca jucator".
Specific ca nu simpatizez nici o echipa din Capitala,iar voi, craiovenii, urati de moarte echipa respectiva.


Arezanov :rosu:

bapsy
7th May 2004, 11:33
si eu presupun ca va bate universitatea pe apulum, dar nu cred ca va fi asa usor cum aveti voi impresia...

SVensson
7th May 2004, 12:04
Bate Craiova!!! Va fi vorba despre ambitie. Craiova a mers foare bine in retur.

mariusc
7th May 2004, 12:49
Hehe, ce s-au mai incins spiritele :)
Tipic pt. sudisti, e sangele mai fierbinte.

Baieti, am gresit, am spus ca Paleacu va fi suspendat, mea culpa, nu stiu de ce am avut impresia asta...
Cu Paleacu si cu Galdean in echipa o sa aveti zile negre, am asa, un optimism spre presimtire in mine :) si parca a inceput sa-mi fiarba si mie sangele in vene :)

Oricum, sunt sanse sa fie un meci frumos, cu Universitatea atacand continuu si Apulum scapand pe contraatac si cu atmosfera, binenteles (sunt curios daca ploua la voi) :)

_____________
Fair-Play, Please!

mariusc
7th May 2004, 13:22
Va fi foarte interesanta reactia suporterilor olteni cand o sa ia bataie de la Apulum. :drak: :evil: :happy

______________
Fair-Play, Please!

inter
7th May 2004, 13:33
Va fi foarte interesanta reactia suporterilor olteni cand o sa ia bataie de la Apulum. :drak: :evil: :happy

______________
Fair-Play, Please!


cea mai interesanta va fi reactia ta! :drak: , dupa ce eti lua bataie la cel putin 3 goluri diferenta! /hello /hello

mariusc
7th May 2004, 13:50
Nu m-am putut abtine la mesajul anterior....

Anyway, in legatura cu ce s-a scris in ziar... e o nebuloasa... e posibil sa se fi scris articolele si cu alte scopuri... nu m-am interesat sa vad ce datorie are Apulum, daca poate sa si le acopere sau nu, sau daca sunt adevarate zvonurile...

Adevarul este ca nimeni nu cred ca se astepta ca Unirea sa aiba un impact asa de puternic asupra Diviziei A. Am vorbit, de exemplu, cu prieteni care au plecat dincolo de mai multi ani si n-au acces la informatii asa de usor (fiindca muncesc toata ziua, n-au timp/nu stiu sa foloseasca Internetul) si cand aud ce rezultate scoate echipa noastra nu fac altceva decat sa rada si sa zica "Imposibil!".

Iar, din cate stiu eu, obiectivul dat mass-mediei a fost evitarea retrogradarii, da' imi amintesc clar ca se vorbea de la inceput de terminarea in primele 10. Ca acum si l-au schimbat... nu strica putina publicitate nimanui... daca prindem ceva european va fi imposibil sa nu gasim mai multi sponsori ;)

Pana una alta, uniristii sa se pregateasca de meci cu mai multe beri Bergenbier langa ei ;) - (fanii Unirii/prietenii stiu de ce ;))

______________
Fair-Play, Please!

ultra_alba
7th May 2004, 13:52
nici nu ma gandesc sa nu bata Unirea diseara,hai baieti sa le aratam prazarilor fotbal

inter
7th May 2004, 14:26
:D:D:D, ce glumeti sunteti ....

mariusc
7th May 2004, 14:27
Mai sunt 6 ore pana la meci!

Hai Unirea!

______________
Fair-Play, Please!

EDMOND_
7th May 2004, 16:08
mariusc , nu am spus-o cu nici o rautate ..se pare ca aveti datorii de un milion dolari... finantatorul vostru a declarat ca probabil se retrage dar ca va lasa echipa fara datorii , insa pentru asta va trebui sa vanda patru cinci jucatori dintre cei mai importanti... am mai spus ca ma indoiesc ca veti fi pana la sfarsit...
Pe considerentele de mai sus am spus ca nu veti mai insemna mare lucru la anul in divizia A.... Eu va Iar la datoria care o aveti sponsorizarea Bergenbier nu va insemna mare lucru...

HaoTic
7th May 2004, 16:25
Cum a aparut Savin in fotbalul albaiulian, tot asa o sa apara altcineva. Deja avem si noi un nume, un loc unde se poate face reclama si aparea pe sticla. Si voi craiovenii ati schimbat finantatorii:Ilinca, Netoiu, Staicu. Ca orice smecher care "investeste" in fotbal, "finatatorii" apar si dispar. Unii mai iau teapa, dar majoritatea nu raman cu buzele umflate.

mariusc
7th May 2004, 17:18
mariusc , nu am spus-o cu nici o rautate ..se pare ca aveti datorii de un milion dolari... finantatorul vostru a declarat ca probabil se retrage dar ca va lasa echipa fara datorii , insa pentru asta va trebui sa vanda patru cinci jucatori dintre cei mai importanti... am mai spus ca ma indoiesc ca veti fi pana la sfarsit...
Pe considerentele de mai sus am spus ca nu veti mai insemna mare lucru la anul in divizia A.... Eu va Iar la datoria care o aveti sponsorizarea Bergenbier nu va insemna mare lucru...

Mari hotii se intampla peste tot in legatura cu fotbalul... toti vor sa castige bani usor...

Daca nu erau niste incurcaturi politice, probabil ca acum nu mai aveam deloc probleme financiare... oricum, cum politica incurca, tot ea va trebui sa si descurce...

Sponsorizarea Bergenbier nu e mare, da' e un inceput... si poate va fi urmata de altele... eu asta sper...

Daca vor fi vanduti jucatori... o sa fie dezastru... (mai ales cand e vorba de Paleacu, Galdean, Iurisniti, Moldovan)

Mai sunt putin peste 3 ore pana la meci :D

______________
Fair-Play, Please!

ADelPiero
7th May 2004, 17:37
(..)Daca vor fi vanduti jucatori... o sa fie dezastru... (mai ales cand e vorba de Paleacu, Galdean, Jercalau, Moldovan)
______________
Fair-Play, Please!

cine crezi u ca il cumpara pe Jercalau :headbang: :evil:
pe jucatorul asta nu l`ai nimerit ... poate Iurisniti :ok:
nu cred ca o echipa vrea sa cumpere un jucator de 37 de ani azi maine :p

ady_azzuro
7th May 2004, 18:58
VETI FACE EGAL SI TE VEI LINISTI. :ok:
Sunt linistit si acum, presiunea e mai mult pe capul tau! ;)

mariusc
7th May 2004, 19:07
cine crezi u ca il cumpara pe Jercalau :headbang: :evil:
pe jucatorul asta nu l`ai nimerit ... poate Iurisniti :ok:
nu cred ca o echipa vrea sa cumpere un jucator de 37 de ani azi maine :p

:headbang:
:p
Acuma, ca sa ma scot, zic ce vrei, daca imi place cum joaca :P - adevarul e ca nu-mi aminteam cum il cheama pe Iurisniti :P (stiam ca-s 4) si ma grabeam sa plec... si am scris primul nume care mi se parea asemanator :P (amandoua numele nefiind prea comune). Si intradevar, el si cu Maier vor imbatrani aici :) e apogeul lor.

Doamne, ce fan mai pot fi eu daca nici cum ii cheama pe jucatori nu mai stiu... o fi vinul de vina.... berea imediat vine...

Rusinica sa-mi fie! :(
______________
Fair-Play, Please!

inter
7th May 2004, 19:21
:headbang:

Doamne, ce fan mai pot fi eu daca nici cum ii cheama pe jucatori nu mai stiu... o fi vinul de vina.... berea imediat vine...

Rusinica sa-mi fie! :(
______________
Fair-Play, Please!

las ca e bine sa curga ... vei fi mai linistit dupa meci :drak:

ADelPiero
7th May 2004, 19:34
marius daca bate Unirea te iert :) daca nu .. faci cinste cu o bere dupa meciul de miercuri :D

ady_azzuro
7th May 2004, 19:46
Esti minor si nu ai voie cu berea! :nah: Poate din aia fara alcool! :D

mariusc
7th May 2004, 19:50
marius daca bate Unirea te iert :) daca nu .. faci cinste cu o bere dupa meciul de miercuri :D

Si mai multe daca invingem si pe Farul :D

P.S.:
Pe gsp scrie ca Andone i-ar vrea pe urmatorii 4: Miclea, Paleacu, Iurisniti si Moldovan.

______________
Fari-Play, Please!

ADelPiero
7th May 2004, 19:58
Esti minor si nu ai voie cu berea! :nah: Poate din aia fara alcool! :D

cine nu ma lasa ?! :p
oricum am zis asa la noa ... eu beau doar sucuri naturale :D
:bere: :p

inter
7th May 2004, 19:58
P.S.:
Pe gsp scrie ca Andone i-ar vrea pe urmatorii 4: Miclea, Paleacu, Iurisniti si Moldovan.

______________
Fari-Play, Please!

inseamna ca tre sa te "antrenezi" serios ... la anul esti in lotul Unirii :D

mariusc
7th May 2004, 19:59
las ca e bine sa curga ... vei fi mai linistit dupa meci :drak:

Cu orice rezultat s-ar termina nu cred ca voi putea fi linistit... :)

Mai e doar o juma de ora pana la meci... deci.... sa ne pregatim... imbracam tricoul cu F.C. Unirea Alba Iulia, pregatim fularul si verificam daca berea e suficient de rece :)

______________
Fair-Play, Please!

mariusc
7th May 2004, 20:05
inseamna ca tre sa te "antrenezi" serios ... la anul esti in lotul Unirii :D

N-avea grija, nu angajeaza ei o tanara speranta asa batrana ca mine (24 ani), mai ales ca nu ma joc nici macar Fifa sau Total Manger... iar fotbal... n-am mai jucat de ceva vreme... desi stau chiar langa stadion.... cred c-am uitat si sa alerg :P

Eventual, voi fi in lotul Unirii, da' pe alt post... acela de carcotas :D
______________
Fair-Play, Please!

ady_azzuro
7th May 2004, 20:10
cine nu ma lasa ?! :p
oricum am zis asa la noa ... eu beau doar sucuri naturale :D
:bere: :p
Legea! :happy
Intrati pe chatul de la onlinesolution! :yeah:

mariusc
7th May 2004, 21:29
Au intrat echipele in vacanta si noi nu stim?

O prima repriza calma... joc fara nerv la ambele echipe... Unirea putea scapa de cateva ori periculos de tot, iar Universitatatea a avut cateva faze de poarta...

Ce-mi place e ca "Stiinta" nu-si prea face jocul. Daca meciul continua tot asa, Apulum are sanse mari sa bata fiindca va scapa pe contraatac.

In legatura cu galeriile... la televizor s-a auzit mai tare a noastra.

Sa vedem ce se intampla in repriza a doua...

______________
Fair-Play, Please!

ady_azzuro
7th May 2004, 22:31
S-a terminat 0-0... :(

ADelPiero
7th May 2004, 22:31
oleeeeeeee ... nu imi vine sa cred ... fara 4 titulari ...
U Craiova 0 - 0 Fc APulum Unirea Alba Iulia !!!!!!
super rezultat :yeah:
/OLE/

ady_azzuro
7th May 2004, 22:32
Felicitari Apulum! Nu degeaba va chemati 'echipa deplasarilor'...

MaPaX
7th May 2004, 22:32
Ce mai zici, ady?:P
Suntem cei mai tari, suntem ardeleni si intotdeauna vom striga, FORZA UNIREA lalalalala lalalala

0-0 :ok:

nici un 5-0 :)

nicu.rau
7th May 2004, 22:37
IACA 0-0!!!!hahahahahahahaha :happy :happy
Ca sa vezi!!mmmm :p :D
HAI UNIREA!!!!! :yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello
dragii mei de olteni!!hahahahahahahahhahhhahahaha

mariusc
7th May 2004, 22:40
Am vazut un joc bun in aparare al Unirii - ce ma bucur ca apararea noastra nu a mai facut gafe. Jocul Unirii a fost atat de defensiv incat mergea spre antijoc :P - insa tactica a fost foarte buna in conditiile in care ne-au lipsit 4 jucatori. Am fost incantat, de asemenea, de neputinta atacantilor craioveni. :)

Universitatea a avut o bara si cateva suturi periculoase, dar nici un gol.

Punct pretios obtinut de Apulum, mai ales ca Poli AEK a luat bataie, iar Otelul se pare ca se va "relaxa" pe final. ;)

Rezultatul? Universitatea 0 - 0 Apulum! :))

Concluzia? TRAIASCA BEREA!

Felicitari Unirea! :))

Ah, si inca ceva... berea dupa vin e-un chin...
______________
Fair-Play, Please!

deep purple
7th May 2004, 22:50
... n-aveti avatar cu tabela? :D

ady_azzuro
7th May 2004, 22:55
... n-aveti avatar cu tabela? :D
Tu ai luat bataie in seara asta asa ca...la loc comanda in pamant de rusine! :drak:


Ce mai zici, ady?:P
Suntem cei mai tari, suntem ardeleni si intotdeauna vom striga, FORZA UNIREA lalalalala lalalala

0-0 :ok:

nici un 5-0 :)
Am spus FELICITARI! ;)
Dar tu de ce ne plagiezi? :)

Suntem cei mai buni dintre romani,
Suntem OLTENI!
Si intotdeauna vom striga,
HAI CRAIOVA!

....iti suna cunoscut refrenu asta? :)

MaPaX
7th May 2004, 22:59
Eu asta am auzit cantand galeria nostra daca voi ati copiat sau noi nu stiu si nici nu ma intereseaza :)

mariusc
7th May 2004, 23:10
Ady, multumim de felicitari... probabil ca n-ati invins, fiindca in semnatura ai textul: "Allez les Bleus!" si noi, alb-negrii, am fost albastri iar voi albi :D (cel putin asa se vedea la televizor - proasta transmisiune a mai facut Prima TV, zici ca era de pe vremea mult prea iubitului).

Egal la noi, egal la voi... mi se pare rezonabil :D

Sunt curios sa vad reactia celorlalti olteni :drak:

Hai Unirea!!!!
______________
Fair-Play, Please!

EDMOND_
7th May 2004, 23:43
Felicitari si din partea mea.... am pierdut doua puncte pretioase mai ales din cauza zilei foarte slabe pe care au prins-o trei dintre motoarele principale ale echipei... Papura , Plesan si Bundea...
In general insa mie nu imi plac echipele care se baricadeaza si se apara tot meciul ca la Marasesti... nu ati avut nici un sut pe spatiul portii...
au fost cam 50 de suporteri din Alba si nu vad cum puteau sa se auda mai tare decat craiovenii...mai ales ca repriza doua cand a fost practic asediu total la poarta lui Cotora au avut perioade lungi in care au tacut....
Foarte neinspirata delegarea lui Serea la acest meci.... personal eu nu pot sa-i reprosez decat ca a fragmentat excesiv jocul si faptul ca l-a eliminat pe Rednic..
Inca odata felicitari... insa nu retrag nimic din ce am spus inainte de meci despre echipa din Alba ..,

deep purple
8th May 2004, 00:42
Tu ai luat bataie in seara asta asa ca...la loc comanda in pamant de rusine! :drak:


:D Noi am luat una bucata gol la Constanta, voi cate ati luat acolo? Deci cui ar trebui sa-i fie mai rusine? :drak:

SVensson
8th May 2004, 08:17
Ooppss!!! 0-0 . Bravo Unirea. Ati dat planurile Craiovei peste cap.

inter
8th May 2004, 08:36
Felicitari celor din Alba care au obtinut ce si-au dorit (sa plece neinvinsi)!

referitor la delegarea lui Serea .... complet aiurea, am auzit multe "replici" pt. craciunescu!

inter
8th May 2004, 08:40
:D Noi am luat una bucata gol la Constanta, voi cate ati luat acolo? Deci cui ar trebui sa-i fie mai rusine? :drak:

:o: :o:
dupa cate am citit in Prosportul de azi ..:
Politehnica Timisoara - Dierna Orsova 3-0
si sunteti pe locul 2 la 3 pct. de Minerul Moldova Noua!

eu cred ca adevarata Poli a invins! :yeah:

corinutza_88
8th May 2004, 10:17
ce sa zic 0-0
ala e fotbal pe care il practica alba-iulia
se pun ca stancile in fata porti si nu se mai misca!ce a facut aseara a fost antifotbal!
ce sa mai vb de arbitru a fost un esec total!
*******ul de craciunescu deabea a scapat de suporteri aseara si a facut un cadou foarte frumos rapidului!ne-a luat doua puncte!
in schimb jocul celor de la universitatea a fost unul foarte ofensiv ,am avut vreo 25 de cornere,publicul nu a reprosat nimic echipei insa totul s-a spart in capul lui serea!
am fost pe stadion si ce sa spun a fost incendiar chiar daca nu au fost foarte multi spectatori ca la timisoara!
nu-i nimic asa se intampla cand o echipa din provincie vrea sa intreaca o echipa din bucuresti!
dupa parerea mea "evenul" in provincie va mai fi niciodata cat exista hoti!!!!!
in orice caz bravo craiova pentru jocul prestat si"felicitari"apulum pentru un punct !

bapsy
8th May 2004, 10:45
felicitari apulum ... cu toate problemele, anul asta v-ati descurcat excelent si ma bucur sincer, va tin pumnii in continuare.

ady_azzuro
8th May 2004, 13:48
Egal la noi, egal la voi... mi se pare rezonabil :D
Per total noi am fost mai buni...datorita golurilor date in deplasare! :D

SVensson
8th May 2004, 14:36
"Hai craiova" sa stii ca nu a fost cine stie ce diferenta intre U.Craiova-Apulum si Steaua-Barcelona. Le-am vazut pe amandoua ieri. Cum poti sa spui ca e antifotbal? Totusi a jucat si Apulum ceva.

inter
8th May 2004, 14:42
"Hai craiova" sa stii ca nu a fost cine stie ce diferenta intre U.Craiova-Apulum si Steaua-Barcelona. Le-am vazut pe amandoua ieri. Cum poti sa spui ca e antifotbal? Totusi a jucat si Apulum ceva.

si inca au jucat "ceva" timp de 96 de min. :drak:

tudor
8th May 2004, 16:24
In mod normal ar trebui sa le dam de la 4 in sus, asa ca sunt pesimist.....ii batem cu 3-0! ;)
CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah:


Asta se stie ...dar cel mai mult conteaza cat le dam!

Bravo ! Poti sa te "angajezi" pe post de ghicitoare ! :drak: Ca am auzit ca au mare trecere prin Oltenia :drak:

ady_azzuro
8th May 2004, 21:07
trolllllllllllllllllllllllllll....;)

ADelPiero
9th May 2004, 01:14
trolllllllllllllllllllllllllll....;)

eu dupa un asemenea meci nu as rade :evil:
cred ca ma aruncam in Olt :p
apa` la tine .. nu stiu care ii situatia :cool:

torr
9th May 2004, 08:28
Felicitari Apulum. Lectie de fotbal in Banie!!!!!!!!

EDMOND_
9th May 2004, 09:00
Felicitari Apulum. Lectie de fotbal in Banie!!!!!!!!


Asta chiar ma distreaza.... pai daca toate echipele ar juca asa...adica s-ar baga cu fundul in poarta si nu ar trage nici un sut pe spatiul portii adverse tot meciul s-ar duce naiba tot spectacolul !! Si s-ar ingramadi spectatorii la stadion....

leveu
9th May 2004, 12:34
Ce facurati fratilor????????????????????????? :sleep:

HaoTic
9th May 2004, 14:51
Incep prin a cere scuze ca raspund tuturor forumistilor olteni, nu-i mai enumar, se stiu ei, asa de tarziu, dar am asteptat reactiile de dupa meci, TV, ziare......
Mai fratilor am auzit ca dupa declaratiile voastre, LPF a hotarat urmatoarele:
-lui Plesan sa i se interzica sa se transfere in Italia, pentru ca fotbalul de acolo i se pare antijoc;
-Serea anchetat de PNA, pana recunoaste ca a scos mingea din poarta;
-Craciunescu- anularea pasaportului de oltean si interzicerea lui in Craiova;
-Lutu -i s-au reacordat cele 2 faulturi, care au influentat rezultatul meciului-poate sa le bata cand vrea el;
-Rednic- reciclare in Ardeal, pana invata sa piarda, sau sa ia teapa;
-Universitatea -sa i se acorde cate 1 gol pentru 3 cornere ale Universitatii;
-Unirea Alba Iulia- penalizata cu 10 puncte pentru ca nu a folosit toata echipa satelit Minaur Zlatna;
- forumistilor olteni- o duminica placuta.

corinutza_88
9th May 2004, 15:01
sper sa batem etapa viitoare

HaoTic
9th May 2004, 15:11
sper sa batem etapa viitoare
"sper"-un cuvant invatat de un tanar oltean dupa meciul Universitatea-Apulum, i se prevede un viitor stralucit, poate chiar de moderator.

corinutza_88
9th May 2004, 15:15
multumesc dar nu era nevoie sa imi prevezi viitorul!!
si sigur o sa batem
e ceva ce nu convine cuiva

ady_azzuro
9th May 2004, 20:42
eu dupa un asemenea meci nu as rade :evil:
cred ca ma aruncam in Olt :p
apa` la tine .. nu stiu care ii situatia :cool:
cand am spus troll nu am ras....ia un dictionar englez-roman si vezi ce inseamna! ;)

ADelPiero
9th May 2004, 20:45
cand am spus troll nu am ras....ia un dictionar englez-roman si vezi ce inseamna! ;)

no dic :) am vazut eu rau :rolleyes:
tradu u mai domn profesor ! :ok:
eu sunt mai lenes.. mi lene sa caut :p

torr
10th May 2004, 09:27
Asta chiar ma distreaza.... pai daca toate echipele ar juca asa...adica s-ar baga cu fundul in poarta si nu ar trage nici un sut pe spatiul portii adverse tot meciul s-ar duce naiba tot spectacolul !! Si s-ar ingramadi spectatorii la stadion....


Fotbalul italian se bazeaza pe aceasta teorie ... si nu poti spune ca in Italia nu se merge la stadion. Apulum a facut ceea ce a trebuit sa faca avand in vedere lipsa unor jucatori de baza din echipa. Cu putin noroc, pana la sfarsitul campionatului reusesc sa se strecoare in cupa UEFA :evil:


Go Apulum Go.

Un fan din Toronto!

EDMOND_
10th May 2004, 10:07
Nu prea cred....teoria era valabila in trecut..acum in campionatul italian sunt destule echipe care fac spectacol si intalnesti frecvent meciuri cu trei patru goluri ...

Haotic , stai in banca ta , ca nu prea o sa mai ai ocazia sa te bucuri ...se spune ca daca retrogradeaza va cumpara Oradea... Este o mare deosebire intre egalul scos de noi la alba ( 2-2 ) si egalul scos de voi aici... sa stai o repriza intreaga in jumatatea ta de teren sufland din greu si aruncand mingi unde s-o nimeri nu este asa onorabil..ati scos un egal muncit dar extrem de norocos...asa ca nu vad ce te umfli atat in pene... ti-am spus si iti repet , bucura-te de anul acesta ..este maximum din ce puteti avea...

Red Heat
10th May 2004, 10:27
Universitatea a demonstrat ca in momentul in care intalneste o echipa destul de bine asezata in teren intrata pe gazon cu gandul de a se apara cu tot efectivul, nu are forta sa sparga reduta adversa.
Edmond sper sa nu dai vina pe mine pt egalul de acasa :)

HaoTic
10th May 2004, 11:34
Nu prea cred....teoria era valabila in trecut..acum in campionatul italian sunt destule echipe care fac spectacol si intalnesti frecvent meciuri cu trei patru goluri ...

Haotic , stai in banca ta , ca nu prea o sa mai ai ocazia sa te bucuri ...se spune ca daca retrogradeaza va cumpara Oradea... Este o mare deosebire intre egalul scos de noi la alba ( 2-2 ) si egalul scos de voi aici... sa stai o repriza intreaga in jumatatea ta de teren sufland din greu si aruncand mingi unde s-o nimeri nu este asa onorabil..ati scos un egal muncit dar extrem de norocos...asa ca nu vad ce te umfli atat in pene... ti-am spus si iti repet , bucura-te de anul acesta ..este maximum din ce puteti avea...

...se spune ca....Edmond, tot nu ai invatat dupa meciul asta, ca nu tot ce zboara se mananca. De la vorbe la realitate este cale lunga. Asta cu Oradea sunt declaratii politice, cu scopul de a produce valuri unde trebuie.
Din cate tin eu minte, in meciul tur Murgan l-a lovit cu capul in gura (si intentia se pedepseste) pe Maier, sub ochii arbitrului, care nu l-a eliminat. Dupa care Maier a fost eliminat pe drept. Nu stiu daca mai scoteati un egal voi 10 si noi 11. Dar asta e istorie deja. Realitatea este ca eu ma umflu in pene dupa meci, voi ati facut-o inainte.

Brimi
10th May 2004, 13:13
Mah Haotic, parca ai fi castigat cupa UEFA ...ce drac faci atata caz pentru un amarat de punct castigat mai ales cu ajutorul norocului..cred ca nu ai vayut meciul ..pai toata repriya doua nu ati facut decat sa trageti de timp si sa degajati la intamplare orice obiect miscator care trecea prin careul vostru..... diferenta intre echipele noastre este ca noi am jucat la alba si am tras la poarta ..am si marcat vreo doua goluri...Maier oricum nu a facut nimic cat a jucat si a cautat/o cu lumanarea ....sunt si eu de parere ca la anul nu veti mai conta...veti fi doar o mica amintire frumoasa...

HaoTic
10th May 2004, 15:39
Mah Haotic, parca ai fi castigat cupa UEFA ...ce drac faci atata caz pentru un amarat de punct castigat mai ales cu ajutorul norocului..cred ca nu ai vayut meciul ..pai toata repriya doua nu ati facut decat sa trageti de timp si sa degajati la intamplare orice obiect miscator care trecea prin careul vostru..... diferenta intre echipele noastre este ca noi am jucat la alba si am tras la poarta ..am si marcat vreo doua goluri...Maier oricum nu a facut nimic cat a jucat si a cautat/o cu lumanarea ....sunt si eu de parere ca la anul nu veti mai conta...veti fi doar o mica amintire frumoasa...

...un punct, un centimetru pentru tine nu conteaza. Te-au mintit fetele Brimi.....nu te mai lua dupa ele.