PDA

View Full Version : OnlineSport Forum 2007 NFL FANTASY League



Seahawk
5th August 2006, 07:21
Propun sa facem o liga de fantasy football pe ESPN, numai din membrii forumului.

Intrati pe www.espn.com si dati la NFL- Fantasy Football si inregistrati-va, cei care sunteti interesati.

Mai intai insa dati-va acordul in scris aici sa stiu pentru cati o sa alcatuiesc Liga...:ok:

A.k.a
6th August 2006, 15:08
I'm in. Pana la ce data poti face liga? Sa zici ce nume o sa aiba, ca vad ca prima oara tre sa intri in una sa-ti faci cont

Seahawk
7th August 2006, 06:25
Onlinesport se numeste liga. Este deja facuta, astept sa intrati sa putem da drumul draft'ului.
Am facut-o de 12, sper sa ne putem aduna macar 8-9

A.k.a
7th August 2006, 22:03
Nu o gasesc. Numa ceva cu OnlineNFL gaseste

Seahawk
8th August 2006, 19:19
Nu conteaza... dupa ce va inscrieti imi dati e-mail'urile care le-ati pus la espn si va trimit eu invitatii...

A.k.a
8th August 2006, 22:33
vidican_sergiu@yahoo.com Ii cu linie jos intre nume :)

titans_rulez
9th August 2006, 08:22
andy...nu exista tata liga ta....
mailul meu il stii
.......
m-am intors din concediu, deh'...o saptamana de vis in grecia, cu excursie la skiatos printre delfini si bere amstel ieftina cum n-a auzit inca romania....de acum sper sa fiu muuuuuuult mai activ pe acest forum
...................
haideti baieti....incepe nebunia.....

Seahawk
10th August 2006, 02:41
voi dati-mi e-mail`uri si se rezolva

Liga exista dar nu apare probabil pentru ca nu am pus inca data draft'ului... dar nu e problema asta oricum...sa ne adunam 10 insi si dam drumu

titans_rulez
10th August 2006, 08:48
bre andy...il vrei tu neaparat pe al meu?...
:D:D:D:D...hai bre ca il stii....
intrebare andy....
reuseste nate sa suplineasca plecarea lui jurevicius sau e chiar mai bun?

NY_giants05
10th August 2006, 13:42
ok..hai ca am vorbit cu Seahawk si ma bag si eu la fantasy league :)

imi mai explicati voi cum sta treaba cu Fantasy football..n'am m'ai jucat niciodata..

am inteles ca trebuie sa'mi aleg jucatori ( de la orice echipa sau doar de la echipa favorita ?? ) si sa fac o echipa de 8....Si cum se fac punctele ??? Jucam meciuri ? :D

A.k.a
10th August 2006, 14:58
Io am mai jucat odata, da era ceva simulator ca la Madden. Acolo faceai transferuri si dinalea si era simulate jocurile. Era sa prind wild cardurile...
Las ca ne descurcam noi cumva :)

titans_rulez
10th August 2006, 18:40
divizia fantastica ati mai jucat?
e la fel
doar ca exista acea simulare de draft specifica totusi nfl-ului...
gigantule poti sa-ti alegi ce jucatori vrei tu , de la ce echipa vrei tu...important este sa umpli toate posturile ca sa poti puncta...adik draftand 8 qb e clar ca n-ai ce face cu ei...exista o schema cu fiecare post...
fiecare jucator puncteaza in functie de ce face in etapa respectiva...de exemplu un rb ia 1 punct daca alearga 10 yarzi un wr daca prinde o pasa de yarzi etc etc...
la final castiga echipa ai carui jucatori au adunat cele mai multe puncte....

NY_giants05
10th August 2006, 19:37
ok..hai ca am mai inteles cate ceva...sper sa aleg jucatori buni :) sa nu ma fac d ras :P

Seahawk
12th August 2006, 03:34
Stefane(Giants), jocul asta e un fel de divizia fantastica la fel cum a spus si Alex(titans_rulez) ...numai ca e pe site'ul www.espn.com
Dupa ce ne inscriem macar 10, dam drumul la draft...exact cum e NFL draft cu rookies asa si noi o sa fim "on the clock" si ne alegem unul cate unu jucatori pana ne umplem rosterul (lotul de jucatori). Dupa aceea noi o sa fim un fel de "manager virtual" si o sa trebuiasca sa schimbam jucatori accidentati cu rezerve, eventual daca nu ne convin cum joaca ii dam afara din lot...incercam trade'uri (transferuri intre participanti)...etc... E foarte foarte simplu..asta daca ai habar macar de pozitiile din football. Iar eu stiu ca tu le ai...asa ca o sa fie usor.

Hai ca suntem 4... incet incet ne strangem...
Giantule vrei sa iti trimit invite pe mailu asta de pe yahoo? ...sa-mi zici unde vrei sa trimit.



Cat despre plecarea lui Jurevicius, eu spun ca suntem acoperiti, prin simplul fapt ca anul trecut D-Jack a fost accidentat o buna parte din sezon...si acum se intoarce si el, iar Nate e nascut in Washington, asa ca joaca la el acasa + Bobby Engram si pustiulica Hackett. Si mai pui si cate-un trick play lui Seneca si uite asa :D

NY_giants05
12th August 2006, 09:52
da. trimite-mi invite pe mailul care'l stii. :)

nelutuj
13th August 2006, 00:04
Vreau si eu invitatie
Multumesc

Seahawk
13th August 2006, 09:04
Haideti ca v-am invitat...


6 more to go... hurry up! ca se vand locurile ca painea calda :D

A.k.a
13th August 2006, 10:09
Da si mie o invitatie ca n-am primit. vidican_sergiu@yahoo.com

Seahawk
13th August 2006, 19:24
Uitasem de liniuta sorry :D

NY_giants05
13th August 2006, 19:44
hai k mi'am facut cont, nu prea inteleg eu ce trebuie facut p'acolo :) .is cam complicate treburile :D
sa'mi spuneti cum fac sa'mi aleg jucatorii!

era misto cum am facut sezonul trecut cu pariurile tot pe espn!

Seahawk
13th August 2006, 19:54
o sa facem si din aia cu "pariuri" stefane...

inca nu ai cum sa iti alegi jucatorii pentru ca nu suntem decat 6 in Liga.
Dupa ce intra si ceilalti 6 o sa stabilim (de comun acord) o data in care sa fim toti prezenti si sa ne alegem jucatorii. E in sistem de draft...in functie de cum stabileste calculatorul o sa fim pusi intr-o anumite ordine si ne alegem jucatorii...

Ex: tu alegi primul, pe urma eu, pe urma mihai13, etc.. pana alegem toti 12 ... prima noastra optiune (1st round pick) dupa care 2nd round pick incepe de la numarul 12 ...pana la numarul 1 ... si pe urma iarasi se inverseaza ordinea...

Nu stiu daca ai inteles, totusi este extrem de usor sistemul :)
Deocamdata asteptam sa intre toata lumea...

A.k.a
13th August 2006, 22:12
Da, ii ca la draftu adevarat, numai ca aici ai 16 rounds. Vad ca io am a 3-a alegere per total. :D Sper sa fiu inspirat in ce jucator aleg.

codrutc
16th August 2006, 22:40
Mai baieti, daca ma vreti si pe mine ca sa se faca numarul necesar pentru liga aceea, va zic ca puteti conta pe mine. Seahawk , go ahead. Poti tu sa-mi adaugi numele sau trebuie sa merg eu sa ma inscriu ?

In acelasi timp nu contati pe mine sa ma implic saptamana de saptamana pentru ca in primul rand nu am timp pentru asa ceva. Pur si simplu nu ma atrage ideea si nu am chef sa urmaresc zi de zi cine si cate TD uri marcheaza, cati yards are cutare sau tackles, sacks etc.

La dat un pronostic, asa ca anul trecut, nu-i bai.

codrutc
18th August 2006, 23:45
Uite de ce ezit sa ma bag in fantasy football :)

http://news.yahoo.com/s/nm/20060816/sp_nm/life_sports_fantasy_dc

A.k.a
22nd August 2006, 22:20
Cand ii draftu? Ai ales data?

Seahawk
23rd August 2006, 08:20
Nu suntem destui, dar daca in urmatoarea saptamana nu mai gasim oameni, o sa ii dam drumu asa...o sa invit pe altii...

A.k.a
1st September 2006, 13:14
mai dami te rog linku apoi cu liga ca nu il mai gasesc nici cum

Mihai13
3rd September 2006, 06:04
Mai Seahawk, ar cam trebui sa-i dam drumul. Cel tirziu pina miercuri trebuie sa facem draftul... Baga si tu 6 jucatori de fantasy la nimereala in liga noastra ca sa umplem locurile si hai sa incepem.

Seahawk
3rd September 2006, 10:45
Ai dreptate, o sa pun draft-ul pe 5 Septembrie ora 13.00 (ora din Chicago) - Central Time. Asadar in Romania o sa fie la ora 21.00...


O sa anunt pe toata lumea...
Se pare ca 6 oameni or sa fie "neutrii"...

A.k.a
3rd September 2006, 11:05
5 septembrie ma gandesc ca ai vrut sa zici :)

Mihai13
3rd September 2006, 21:33
Mda, cam nasol cu fusurile astea orare, ca eu o sa fiu la servici la ora aia. O sa vad daca nu pot sa-mi fac o lista de draft si sa pun computer-ul sa aleaga. Daca nu, oricum alege el pentru mine, dar alege de capul lui...

A.k.a
3rd September 2006, 21:55
Mai dati-mi va rog si mie linku de la liga ca nu il mai pot gasi :)

DaEdge
5th September 2006, 22:07
In sfarshit mai am si eu timp de forumul asta dupa o vreme indelungata. in caz ca nu ati dat drumul la draft, i'm all-in, seahawk. anuntzama cat mai repede si spune-mi si mie ce tre sa fac, in caz ca oferta mai e valabila. adresa de e-mail: edgerrinjames12@yahoo.com, asta o folosesc doar pt. chestii legate de fotbal american. deci shout. me holla!! daca mai am vreo sansa sa prin draftu. salutare la toata lumea.peace

Seahawk
7th September 2006, 09:32
Edge ti-am trimis invite.

Imi cer scuze tuturor userilor care s-au inregistrat pana acum, insa am avut ceva probleme zilele astea si de abia acum am ajuns sa intru online si acum stabilesc data draft-ului, ca nu reusisem data trecuta...


Asadar, 11 septembrie( nine eleven dupa cum este recunoscut in istorie) 2006la ora 11.00 ora din Chicago (ora 9 dimineata pe west-coast, ora 12(lunch) pe eastcoast si ora 19.00 in Romania) va fi data draft-ului nostru. O sa pierdem prima saptamana din NFL, insa e OKay pentru ca ne putem da seama cine si cum e in forma -un fel de avantaj (sau nu) ...

Asa ca daca stiti ca nu puteti fii online la ora stabilita "pre-rank-uiti-va" playerii...

Pentru orice intrebari...dati-mi un msg la mofo_andy ..pe yahoo messenger

codrutc
8th September 2006, 01:13
Am raspuns invitatiei si m-am inscris si eu pe ESPN , dar ramane asa cum am zis mai sus.

Seahawk
8th September 2006, 10:33
E ok codrut... merci either way:) Abia am reusit sa ne strangem 8...

Sunt 2 divizii de cate 4 echipe...
O sa jucam pana in week 14... dupa care 15 si 16 sunt etapele de play-off

E simplu... care face mai multe puncte castiga.
Punctajul daca vreti il pot da detaliat...pentru ca l-am schimbat un pic fata de cum se joaca normal pe espn, asa ca cei interesati just let me know.

Sunt 2 divizii de cate 4 echipe...OLS 1 si OLS 2

Primele 2 din fiecare grupa se califica... se joaca semifinale(championships) dupa care evident Superbowl-ul :D


Asadar, Luni 11 septembrie ora 12.00 (Eastern Coast time) avem draft-ul..


Din pacate, faceam 3 divizii de cate trei daca si NeluJichita care a intrat pe forum si are un singur post in care a cerut sa fie inclus in divizia noastra...isi onora invitatia...

Dar mai are la dispozitie pana duminica sa ma anunte. Dupa aia...goodbye


And may the best win :)

Imi cer scuze totusi ca anul asta am intarziat un pic cu toata procedura asta, am avut scoala si multe altele pe cap insa la anul revenim in forta pentru iubitorii de fantasy football...si cu premii!

A.k.a
8th September 2006, 13:26
Numa nu gasesc aia cu pre-rank. Am gasit. Am facut eu ceva modoficari , sa vedem ce va iesi

Seahawk
11th September 2006, 13:45
baieti, e 5.42 dimineata, eu ma duc la culcare dupa o noapte "zbuciumata" :))) ne vedem in cateva ore pe draft room (sper sa fiti prezenti) ca altfel primiti ce va da computeru :P

Seahawk
25th September 2006, 07:53
...Se pare ca nu prea multi isi verifica echipele :mda: Va inteleg ca va preseaza timpul totusi :D Si eu sunt cam la fel...

Oricum mai e mult pana departe...poate mai dati si voi cu "ochiu" din cand in cand :P

DaEdge
3rd October 2006, 07:57
Revin si eu cu aceeasi problema, mai verificativa si voi echipele, in masura timpului disponibil bineintzeles, in asa fel incat sa nu mai aveti jucatori pe Starting Roster a caror echipe sa aibe Bye Week de fapt si voi sa nu punctati nimic. E spre fun-ul concursului, no offense pentru nimeni.