PDA

View Full Version : Nationale/Internationale-Ploiesti 2008



Pages : [1] 2

cata10
20th June 2008, 13:47
In perioada 27-29 iunie are loc la Ploiesti cea mai importanta competitie de gimnastica artistica din tara. Ea include atat Campionatul National al Maestrilor cat si Internationalele Romaniei dar si finale pe aparate (duminica dimineata) pentru sperante.
Pentru toti iubitorii gimnasticii, va spun ca merita sa vedeti aceasta competitie fie ca spectatori in Sala Olimpia din Ploiesti fie (daca nu se poate astfel) ca telespectatori. Competitia va fi transmisa de TVR 2 integral si in direct, astfel vineri sambata si duminica vor fi 3 zile pline de gimnastica la televiziunea romana:

Vineri:15-17,30 echipe masculin si 18,30-20,30 echipe feminin;
Sambata: 14-17 individual compus masculin si 18-20 individual compus feminin;
Duminica:14-18 finalele pe aparate masculin si feminin.

cata10
20th June 2008, 13:50
Iata si afisul competitiei, realizat de catre Tess:

Programul general al competitiei Campionatul National de Gimnastica al Maestrilor si Concursul International OPEN Romania


Joi: 26 iunie: – Antrenamente

08:30 - 11:00 masculin
11:00 - 13:30 feminin
15:00 - 17:30 masculin
17:30 - 20:00 feminin


Vineri: 27 iunie: - Antrenament + Concurs Echipe

08:30 - 11:00 antrenament masculin
11:00 - 13:30 antrenament feminin
14:00 - 15:00 incalzire generala masculin

15:00 CONCURS - ECHIPE - masculin

17:30 incalzire generala feminin;

18:30 CONCURS - ECHIPE – feminin


Simbata 28 iunie: - Concursuri Individual Compus m+f

8:30 -10:30 antrenament masculin

10:30 -12:30 antrenament feminin

13:00 incalzire generala masculin

14:00 CONCURS - INDIVIDUAL COMPUS - masculin

17:00 incalzire generala feminin

18:00 CONCURS - INDIVIDUAL COMPUS - feminin


Duminica 29 iunie: - Finale pe aparate m+f+sperante

9:00 incalzire generala sperante

10:00 CONCURS - finala pe aparate - sperante

14:00 incalzire generala

15:00 CONCURS - FINALA PE APARATE masculin si feminin

P.S. Multumim Ramonicai pentru informatiile pe care le-a oferit!

mikeyy
20th June 2008, 14:27
Nu stiu daca sa scriu aici, sau... oricum, aici se discuta despre Nationalele de anul asta, chiar daca in privinta intalnirii voastre de acolo.Dar, sunt si unii care vor ramane acasa, si am vazut ca unii sunt interesati sa vada nationalele, si daca nu aveti tv, poate ca veti putea vedea pe net.Inca nu stim unde va fi difuzat concursul dar, daca va fi la TVR 1 sau TVR 2, poate avem posibilitatea sa vedem si noi.Va dau aici un link si de aici descarcati programul si aveti in lista TVR 1 si TVR 2.Sa speram ca o sa mearga si atunci, si ca se va difuza pe unul din aceste 2 programe. http://tv.pbxtelecom.ro/ Si vestea buna e ca se poate si inregistra ce vedem... in timp real, cu o calitate foarte buna!Succes!

Sa incercati link-ul dat de Amalia..poate merge si reusiti sa vedeti competitia online!

cineva_cineva
23rd June 2008, 13:09
Am scris in alta parte, dar scriu si aici, ca e mai bine asa:

Iata ca au aparut si programele TV, si pe site-ul TVR a aparut programul transmisunilor, astfel:
Vineri: 15,00 - echipe, masculin: 18,30 echipe feminin
Sambata: 14,00 individual masculin: 18,00 individual feminin
Duminica: pentru Duminica inca nu avem datele exacte, dar... le voi adauga aici cand le voi afla.Dar cred ca ne putem lua dupa programul postat de Ramonica.

cata10
23rd June 2008, 13:48
Am scris in alta parte, dar scriu si aici, ca e mai bine asa:

Iata ca au aparut si programele TV, si pe site-ul TVR a aparut programul transmisunilor, astfel:
Vineri: 15,00 - echipe, masculin: 18,30 echipe feminin
Sambata: 14,00 individual masculin: 18,00 individual feminin
Duminica: pentru Duminica inca nu avem datele exacte, dar... le voi adauga aici cand le voi afla.Dar cred ca ne putem lua dupa programul postat de Ramonica.

Programul complet al transmisiunilor tvr2 este prezentat in POST nr 1

cineva_cineva
23rd June 2008, 13:52
Of, Cata! Merci! Eu nu stiu cum am citit ca nu am vazut... ametita mai sunt.. sesiunea asta... ei, asta e... Mihai, te rog, sterge posturile astea ultimele 3 ca sunt in plus!Scuze!

mikeyy
23rd June 2008, 14:39
Nu trebuie sterse....nu-i nimic ca sunt postate de mai multe ori.....nici eu nu le-am vazut in primul mesaj al lui Cata :D deci s-ar putea sa mai fie care nu au vazut...e bine asa :ok:

mikeyy
23rd June 2008, 21:01
Asta da veste!:shocked:
Se pare ca Brazilia va televiza Nationalele Romaniei :) Nici nu-mi vine sa cred ca Brazilia e interesata de campionatele noastre nationale. Poate unul dintre motive e acela de a vedea nivelul Romaniei caci peste 1 saptamana echipa noastra se va intalni cu echipa Braziliei si a Italiei la un concurs.

rob_din
23rd June 2008, 21:06
Asta da veste!:shocked:
Se pare ca Brazilia va televiza Nationalele Romaniei :) Nici nu-mi vine sa cred ca Brazilia e interesata de campionatele noastre nationale. Poate unul dintre motive e acela de a vedea nivelul Romaniei caci peste 1 saptamana echipa noastra se va intalni cu echipa Braziliei si a Italiei la un concurs.

Cum ai auzit asa ceva?
Nu de alta dar nu faptul ca brazilienii ar transmite ma mira ci faptul ca vor transmite productia execrabila a TVR
E normal ca brazilienii sa fie interesati, fiindca alaturi de volei gimnastica e cam singura lor sansa de medalii

mikeyy
23rd June 2008, 21:11
pe gymword spuneau utilizatorii brazilieni. Brazilia va televiza pe 29 iunie si de asemenea Rusia si Ucraina vor transmite: http://gym-media.co.uk/tv.php?tz=0&d=1&len=1

miafangina
23rd June 2008, 21:15
@Robert:de ce crezi din start ca va fi execrabila?Cea de la europene cum a fost?

rob_din
23rd June 2008, 21:38
@Robert:de ce crezi din start ca va fi execrabila?Cea de la europene cum a fost?

Totusi chair si cea de la Europene din prima zi da clasa TVR-ului. Tu n-ai vazut transmisiunile lor de gimnastica de pana acum? Suntem in 2008 si ei n-au auzit de computere si grafica.

miafangina
23rd June 2008, 21:50
Nu te contrazic,niciodata n-au avut grafica,ma bazam doar pe ce spuneau comentatorii,dar intre a nu vedea nimic si a vedea totusi exercitiile,ma bucur sa pot vedea ;se pare ca de data asta vor da concursurile integral,uneori transmiteau o ora si exact atunci prindeam incalzirea dintre rotatii.
Se pare ca acestea sunt limitele lor,dar ce putem face?de data aceasta suntem privilegiati,o sa vedem concursul la sala.

rob_din
23rd June 2008, 21:51
Nu te contrazic,niciodata n-au avut grafica,ma bazam doar pe ce spuneau comentatorii,dar intre a nu vedea nimic si a vedea totusi exercitiile,ma bucur sa pot vedea ;se pare ca de data asta vor da concursurile integral,uneori transmiteau o ora si exact atunci prindeam incalzirea dintre rotatii.
Se pare ca acestea sunt limitele lor,dar ce putem face?de data aceasta suntem privilegiati,o sa vedem concursul la sala.

Aoeleu, pai in sala e la fel de rau. N-ai vazut ce tabele au? N-ai vazut ca se afla clasamentele adunand cu creionul? Ridicol

mikeyy
23rd June 2008, 21:54
Eu ma intreb daca au rezolvat cu aerul conditionat? Sau iar vor fi la un pas de lesin gimnastii ca anul trecut :(

rob_din
23rd June 2008, 21:54
Eu ma intreb daca au rezolvat cu aerul conditionat? Sau iar vor fi la un pas de lesin gimnastii ca anul trecut :(

Varianta a doua mi se pare mai probabila

miafangina
23rd June 2008, 21:55
Aoeleu, pai in sala e la fel de rau. N-ai vazut ce tabele au? N-ai vazut ca se afla clasamentele adunand cu creionul? Ridicol

Dar in sala evolueaza cei pe care vrem sa-i vedem la lucru si asta conteaza mai mult decit faptul ca n-o sa apuc sa vad nota pe o tabela preistorica,intoarsa cu mina de o fetita .

miafangina
23rd June 2008, 21:57
Eu ma intreb daca au rezolvat cu aerul conditionat? Sau iar vor fi la un pas de lesin gimnastii ca anul trecut :(

Cu siguranta n-au aer conditionat,tot ce pot sa sper este ca se va racori putin vremea.

mikeyy
23rd June 2008, 21:59
Nu cred ca se va racori....ma uitam pe net la prognoza meteo si va fi destul de cald la Ploiesti..peste 30 grade.

crisloregym
24th June 2008, 00:13
Offf...una peste alta e laudabila decizia brazilienilor...acuma ma crezi, Robert, cand spuneam ca au audienta pe gimanstica...dac anu aveau nu bagau reportaje cu gimanstele noastre si nationalele noastre...la noi daca s-ar uita 100 oameni la nationalele Rusiei macar (daca ar fi transmise) ar fi recordn...se uita atat de putini la nationalele noastre aproape:(

In al doilea rand, chiar fara aer conditionat, ca anul trecut nu mai poate fi...anul trecut canicula era exagerata, anul acesta (cel puti pentru perioada urmatoare) sunt anuntate temperaturi foarte mari pe timpul zilei, dar furtuni seara...deci acestea vor racori;) Eu cred ca o sa fie bine;) Iar cu notele...daca ne impartim pe sarcini, o s afie bine, o s ale aflam...daca nu, asta e, o sa le afle altii d epe la tv;)

ioanavol
24th June 2008, 00:21
Pai da, numai pe sarcini merge...ca si raport, si note, si poze, si filmulete nu se poate unul singur.

crisloregym
24th June 2008, 00:29
CORECT...nici unul singur, nici toti odata:d

rob_din
24th June 2008, 08:13
Offf...una peste alta e laudabila decizia brazilienilor...acuma ma crezi, Robert, cand spuneam ca au audienta pe gimanstica...dac anu aveau nu bagau reportaje cu gimanstele noastre si nationalele noastre...la noi daca s-ar uita 100 oameni la nationalele Rusiei macar (daca ar fi transmise) ar fi recordn...se uita atat de putini la nationalele noastre aproape:(

In al doilea rand, chiar fara aer conditionat, ca anul trecut nu mai poate fi...anul trecut canicula era exagerata, anul acesta (cel puti pentru perioada urmatoare) sunt anuntate temperaturi foarte mari pe timpul zilei, dar furtuni seara...deci acestea vor racori;) Eu cred ca o sa fie bine;) Iar cu notele...daca ne impartim pe sarcini, o s afie bine, o s ale aflam...daca nu, asta e, o sa le afle altii d epe la tv;)

In primul rand competitia se desfasoara pe timpul zilei la 35-37 de grade, in al doilea rand ar fi bine sa fie furtunile alea dar sunt slabe sanse sa fie

cineva_cineva
24th June 2008, 09:39
Interesant... 3 tari vor transmite Nationalele noastre. At fi frumos daca am putea afla daca transmit pe undeva si pe net... daca nu le putem vedea pe la TVR 2, poate le putem vedea pe alte televiziuni. Si inseamna ca vor mai inregistra si altii, ce nu vom reusi sa inregistram noi, avem sperante sa prindem pe la altii! Apropo, poate transmit pentru ca avem si internationalele acum si poate de asta transmit si alte tari concursul!

mesteritza
24th June 2008, 12:02
stiu ca este offtopic dar am si eu intrebare..de Ghita se mai stie ceva? nu de alta dar se anunta a fi o mare speranta a Romaniei dar nu am mai auzit nimic de ea...mai e la Deva...s-a retras ce s-a intamplat?

mikeyy
24th June 2008, 22:00
Pai in poza de la Deva ( cand a fost festivitatea de inaugurare a statuilor ) Alex Ghita lipsea.....poate vom afla la Ploiesti.

De asemenea dintre cei care nu puteti veni la Ploiesti: daca vreti sa le transmiteti un mesaj gimnastilor sau aveti vreo intrebare ...sa spuneti aici si eu voi incerca sa ma ocup :ok:

Cata_RB
24th June 2008, 22:16
Mihai, sa le transmiteti multa bafta si sanatate din partea intregului forum, sa simta ca sunt apreciati(e) si ca inca sunt oameni care iubesc gimnastica! Dar sunt convinsa ca asta aveati deja in plan :P
A, si sa le rugati, pe cat posibil, sa va spuna care sunt notele de plecare pe care le pregatesc pentru olimpiada [am vorbit la feminin pentru ca dintre baieti deja a intrat Flavius pe aici].
Distractie placuta, cu siguranta o sa fie o experienta superba! :ok:

myrab3la_19
24th June 2008, 22:22
Pai in poza de la Deva ( cand a fost festivitatea de inaugurare a statuilor ) Alex Ghita lipsea.....poate vom afla la Ploiesti.

De asemenea dintre cei care nu puteti vei la Ploiesti: daca vreti sa le transmiteti un mesaj gimnastilor sau aveti vreo intrebare ...sa spuneti aici si eu voi incerca sa ma ocup :ok:

Wow...multumim...pai ce sa le spunem,mult succes si multa sanatate,le tinem pumnii si Stela sa intre la facultate,dar sa nu se retraga cumva!

mikeyy
24th June 2008, 22:47
Daca va mai vin idei..pana sambata dimineata pe la 8 puteti sa le scrieti.

cata10
25th June 2008, 02:27
Nu se poate! :(:(:(
Parca suntem blestemati!
Anamaria Tamarjan s-a accidentat!

articol din Prosport:
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/jo-2008/s-a-accidentat-tamirjan-2737024

Andraf
25th June 2008, 06:33
Da, Catalin. Este incredibil... fara cuvinte.

crisloregym
25th June 2008, 08:17
Offfffffffff:( NUUUUUU!!!!!!! Sper sa nu fie grav si sa nu mai acuze acele dureri, mititica:(

mesteritza
25th June 2008, 09:02
:( sper sa-si revina repede...sunt sigura ca ea poate fi surpriza olimpiadei daca e sanatoasa

rob_din
25th June 2008, 09:27
Nu-mi plac niciodata exagerarile. Imi pare foarte rau pentru Tamarjan, sper sa nu fie ceva grav. Dar de aici pana la blesteme si nenorociri e cale lunga. E doar un sport

venera
25th June 2008, 10:10
Nu-mi plac niciodata exagerarile. Imi pare foarte rau pentru Tamarjan, sper sa nu fie ceva grav. Dar de aici pana la blesteme si nenorociri e cale lunga. E doar un sport

Asa este, sa nu dramatizam, in sport toata lumea se accidenteaza, nu e nimic grav, e normal ca din cand in cand sa faca si un repaos de accidentare, mai ltrebuie si ea lasata sa se linisteasca un pic, sa-si revina ca nu e robot...va fi in forma pt Olimpiada.

cineva_cineva
25th June 2008, 10:57
Of, imi pare tare rau pentru Ana, dar au zis ca o menjeaza pentru olimpiada, deci, sa speram ca va fi in forma.Cel mai mult ii doresc sa nu mai simta acele dureri... pentru ca... imi dau seama ca e tare aiurea sa nu poti lucra pentru ca te doare, si am mai inteles din articol ca ei nici nu prea stiu ce are ea..Of, mititica de ea! Sper totusi sa vina la Ploiesti si sa o vedeti acolo, sa o incurajati, sa ii spuneti ca noi suntem alaturi de ea!

mikeyy
25th June 2008, 11:17
Pe mine ma depaseste faptul ca medicii din Romania nu isi pot da seama ce are.....cum se poate asa ceva.
Mai sunt 5 saptamani si trebuie sa fie la Beijing...vorbim de o gimnasta de baza :(
Daca medicii din Romania sunt incopetenti sa o duca in strainatate..nu sa astepte sa-i treaca durerea si sa o puna sa lucreze in dureri..ca poate mai rau face :headbang:

Cata_RB
25th June 2008, 15:36
Daca medicii din Romania sunt incopetenti sa o duca in strainatate..nu sa astepte sa-i treaca durerea si sa o puna sa lucreze in dureri..ca poate mai rau face :headbang:

Ba se pare ca asta fac, ca de obicei. Ati vazut cum e in articol, ca "sunt cu mainile legate" si ca au facut improvizatii, cateva zile de pauza si spera ca durerile sa ii dispara [de la sine, practic] :no:
Sper sa aiba un pic de noroc si sa scape de dureri cat ce curand!

myrab3la_19
25th June 2008, 18:26
Eu intotdeauna am sperat in sinea mea ca Romania va prinde podiumul la Olimpiada...chiar daca alti nu ne dadeau nici o sansa,sau mai mult nici macar nu-si doresc asta considerandu-ne foarte slabi...insa acum chiar nu mai cred,ci nu pentru ca fetele nu vor,pur si simplu nu se poate,in timp ce fetele noastre se lupta cu dureri si medicii sunt incompetenti,americancele isi pun la punct exercitiile noi,chinezoaicele isi imbunatatesc executiile...nu pot sa inteleg cum se antreneaza ei de nu au astfel de probleme....pur si simplu nu pot,ce metode folosesc?Explicati-mi si mie daca voi intelegeti...

rob_din
25th June 2008, 19:13
Eu intotdeauna am sperat in sinea mea ca Romania va prinde podiumul la Olimpiada...chiar daca alti nu ne dadeau nici o sansa,sau mai mult nici macar nu-si doresc asta considerandu-ne foarte slabi...insa acum chiar nu mai cred,ci nu pentru ca fetele nu vor,pur si simplu nu se poate,in timp ce fetele noastre se lupta cu dureri si medicii sunt incompetenti,americancele isi pun la punct exercitiile noi,chinezoaicele isi imbunatatesc executiile...nu pot sa inteleg cum se antreneaza ei de nu au astfel de probleme....pur si simplu nu pot,ce metode folosesc?Explicati-mi si mie daca voi intelegeti...

Cine a spus ca nu prinde podiumul Romania?

ancaqwe
25th June 2008, 19:51
Of ce rau imi pare. Sper sa nu fie nimic grav. Oricum, multa sanatate pentru Ana!
Fara Ana-Maria Tamarjan scad sansele la podium - dar nu devin chiar atat de mici. Eu vad 50-50% sanse Romania / Rusia (daca fetele noastre prind constanta in fata va fi Romania). Cu Ana-Maria Tamarjan eu zic ca sansele la podium sunt mult mai mari.
Si se mai si poate sa cada chinezoaicele peste tot, dar nu prea cred.
Nu stiu ce e cu doctorii... Echipamente, experienta, vointa de a fi mai bun (daca ne gandim la salarii, doctorii au inceput sa plece pe capete din Romania)
Cineva imi comenta ca lasand la o parte tratamentele clasice si diagnosticul - se poate ca pentru refaceri asa de rapide sa se foloseasca si cine stie ce noi substante/tehnici pe care aici nu le avem, sau pot avea chiar repercursiuni pe termen lung. Astea sunt super speculatii ca nici eu nici persoana respectiva nu ne pricepem :D Dar ce poti sa faci decat sa speculezi...

myrab3la_19
25th June 2008, 22:55
Cine a spus ca nu prinde podiumul Romania?

Citeste cu atentie ce am spus...am zis ceea ce cred eu ca o sa se intample,am dreptul la o parere,nu?

rob_din
26th June 2008, 08:14
Citeste cu atentie ce am spus...am zis ceea ce cred eu ca o sa se intample,am dreptul la o parere,nu?

Ai spus: "Eu intotdeauna am sperat in sinea mea ca Romania va prinde podiumul la Olimpiada...chiar daca alti nu ne dadeau nici o sansa".
Te-am intrebat cine nu dadea o sansa, sigur ca ai dreptul la orice parere

myrab3la_19
26th June 2008, 11:57
Ai spus: "Eu intotdeauna am sperat in sinea mea ca Romania va prinde podiumul la Olimpiada...chiar daca alti nu ne dadeau nici o sansa".
Te-am intrebat cine nu dadea o sansa, sigur ca ai dreptul la orice parere
Pe Gymworld,Intlgymnast cei care isi spun parerile asupra clasamentului pe echipe, spun ca Romania are toate sansele sa nu prinda podiumul,la ei ma refeream cand ziceam "altii",bineinteles ca sunt doar pareri.....dar cu accidentarea Anei am inceput sa cred si eu la fel..asta era ideea...astazi oricum mi-am revenit,inca mai sper la o medalie pt Romania pe echipe :)(sper ca nu am gresit punand numele celor doua forumuri)

Andraf
26th June 2008, 12:51
Eu nu cred... Eu zic sa asteptam nationalele, desi nici astea nu sunt foarte concludente... pana la olimpiada se mai pot fixa unele elemente. Cel mai mult va conta starea de spirit a fetelor si starea lor de sanatate. Sunt 2 factori extrem de importanti.
Americancele nu sunt atat de valoroase pe cat au fost notele obtinute de ele la ultimele 2 concursuri, uneori aveau 0.7-0.8 p in plus la nota. Chinezoaicele sunt imprevizibile... dar au cele mai mari sanse la locul I, pentru ca au cel putin 2 aparate foarte bune (paralelul si barna), pot avea 3 exercitii foarte bune la aceste aparate, iar la sarituri se descurca mai bine ca noi. Eu cred ca ne vom bate cu SUA pentru locurile 2-3.

ela_diana
26th June 2008, 13:03
Eu cred ca avandu-le in echipa pe Ana, Cerasela si Gabita sanatoase si in forma puteam lupta de la egal cu americancele pentru medalia de argint. Dar din pacate pe zi ce trece se pare ca numarul gimnastelor noastre ce ar putea participa la olimpiade se micsoreaza. Si eu ma gandesc ca e un pic cam anormal sa ti se accidenteze 4-5 gimnaste de baza in timp de 3 luni de zile.

aia
26th June 2008, 15:30
Vesti despre lotul feminin pentru Olimpiada gsp.ro/stire/nicolae-forminte-a-anuntat-lotul-romaniei-pentru-jocurile-olimpice-84524.html

mesteritza
26th June 2008, 15:30
Ana-Maria e mai puternica decat pare si sunt sigura ca poate reveni..nu conteaza k nu participa la Nationale, important este sa se insanatoseasca si sa aiba puterea sa lupte in continuare...si eu sper din tot sufletul sa se rezolve problema ei.

aia
26th June 2008, 15:32
http://gsp.ro/stire/nicolae-forminte-a-anuntat-lotul-romaniei-pentru-jocurile-olimpice-84524.html

cata10
26th June 2008, 15:46
http://gsp.ro/stire/nicolae-forminte-a-anuntat-lotul-romaniei-pentru-jocurile-olimpice-84524.html

Asadar mergem la olimpiada fara Cerasela Patrascu :( , dar cu Andreea Acatrinei :), cea care ne-a impresionat in mod placut la recentele concursuri de verificare si cu Andreea Grigore care pare intr-o oarecare revenire de forma dupa ce in toamna, la mondiale, a avut o evolutie foarte slaba!
In rest echipa era stiuta: Izbasa, Nistor, Tamarjan si Dragoi, cele care au concurat si la europene!
Sper din suflet ca si aceasta echipa sa aiba rezultate bune la JO! Hai Romania!

mesteritza
26th June 2008, 15:48
sunt curioasa in finala pe echipe cine o sa fie la paralele in afara de stela...oare problema anei s-a rezolvat?

cata10
26th June 2008, 15:50
sunt curioasa in finala pe echipe cine o sa fie la paralele in afara de stela...oare problema anei s-a rezolvat?

Daca Ana va fi ok, si cu totii speram acest lucru, cu siguranta va fi in finala pe echipe la paralele iar a treia evolutie va fi a Gabrilei Dragoi sau a Andreei Grigore!

venera
26th June 2008, 16:18
Asadar mergem la olimpiada fara Cerasela Patrascu :( , dar cu Andreea Acatrinei :), cea care ne-a impresionat in mod placut la recentele concursuri de verificare si cu Andreea Grigore care pare intr-o oarecare revenire de forma dupa ce in toamna, la mondiale, a avut o evolutie foarte slaba!
In rest echipa era stiuta: Izbasa, Nistor, Tamarjan si Dragoi, cele care au concurat si la europene!
Sper din suflet ca si aceasta echipa sa aiba rezultate bune la JO! Hai Romania!

Eu nu sint incantata deloc nici de Acatrinei nici de Grigore...nasol..nu e echipa de Olimpiada dar...asta e, sa le urma numai bine si mult succes.

ela_diana
26th June 2008, 16:18
Dar dupa europene au afirmat ca o pot recupera pe Cerasela si acum au spus ca e posibil sa participe la nationale. Sunt dezamagita intr-un fel , probabil mi-am facut prea multe sperante ca Cera va putea participa. Eu nu prea mai vad asa clara nici medalia de bronz, in special daca ana nu va putea concura normal( fara accidentari si dureri).

venera
26th June 2008, 16:28
Dar dupa europene au afirmat ca o pot recupera pe Cerasela si acum au spus ca e posibil sa participe la nationale. Sunt dezamagita intr-un fel , probabil mi-am facut prea multe sperante ca Cera va putea participa. Eu nu prea mai vad asa clara nici medalia de bronz, in special daca ana nu va putea concura normal( fara accidentari si dureri).

Singura sansa este ca Stela si Sandra sa se focuseze la maxim si sa dea tot ce au mai bun, astfel sa treaga echipa. Daca nu..nu avem bronz, il iau rusoaicele

rob_din
26th June 2008, 16:30
Singura sansa este ca Stela si Sandra sa se focuseze la maxim si sa dea tot ce au mai bun, astfel sa treaga echipa. Daca nu..nu avem bronz, il iau rusoaicele

N-au cum sa-l ia, decat daca ratam foarte foarte mult. Sa nu uitam ca finala e 3 din 3 si noi avem 2 gimnaste de 4 aparate (poate ii va resui paralelul Snadrei)

mesteritza
26th June 2008, 16:33
daca si ana ar fi ok...am avea 3 gimnaste de 4 aparate:D

ancaqwe
26th June 2008, 16:35
Merci pentru articol!
Eu cred ca se vor mai face schimbari daca va fi cazul. Echipa anuntata nu aduce nici o surpriza.
Chiar nu cred ca celelalte fete sunt iesite din planuri daca isi revin. Daca Cerasela se va reface (mai are totusi o luna si) poate fi luata in echipa. Avand in vedere ca trebuiau sa anunte acum, acestea sunt fetele sanatoase. Eu tare as vrea sa ajunga la olimpiada Cerasela, si imi pare rau sa spun dar in locul Gabrielei Dragoi.
O singura rezerva este foarte primejdios mai ales la rata de accidentari a echipei Romaniei.

Gabri3l
26th June 2008, 16:55
din cate inteleg, ploiesteanca mea va merge la Beijing :)....este vorba de Tamarjan ;)

mikeyy
26th June 2008, 17:09
Imi pare rau ca nu e si Cerasela pe lista celor 6.
Mi-e teama de ceea ce vor face Dragoi si Acatrinei. Andreea Acatrinei e o gimnasta talentata..daca va reusi sa-si stapaneasca emotiile va face o figura frumoasa la barna si sol.
Gabriela , dupa parerea mea, e intr-un usor regres. Sper sa o vad mai sigura pe ea la Ploiesti si la concursul ce va urma saptamana viitoare. Oricum Gabi nu cred ca va concura si in finala ci doar in calificari. In finala Stela, Sandra si Ana vor duce concursul intr-o proportie de 90%. Poate doar la paralele sa fie bagata alta in locul Sandrei.
Pana la urma toate cele 3 sunt gimnaste complete si nu m-as mira sa le vedem doar pe ele 3 in finala pe echipe la toate cele 4 aparate.

Gabri3l
26th June 2008, 17:14
Ploiestiul redevine centrul gimnasticii nationale
Timp de trei zile, de maine pana duminica, Sala Sporturilor "Olimpia" din Ploiesti va fi gazda unei noi editii a Campionatului National de gimnastica-maestri. De data aceasta, campionatul se deruleaza in format open, ceea ce inseamna ca vor participa si echipe nationale straine. Aceasta, si ca urmare a faptului ca nu s-au desfasurat Campionatele Internationale ale Romaniei, din cauza neconcordantei din calendarul loturilor nationale masculin si feminin.
Competitia
Lotul masculin al tarii noastre este prezent in Ploiesti inca de luni, astazi urmand sa soseasca si delegatiile din Egipt, Grecia, Elvetia, Germania, Puerto Rico si Franta, precum si echipa feminina a Romaniei. Din nefericire, prezenta in concurs a ploiestencei Anamaria Tamarjan, de la CS Petrolul, este pusa sub semnul intrebarii. Talentata sportiva prahoveana este accidentata, iar antrenorul lotului national, Nicolae Forminte, prefera sa o menajeze pentru Jocurile Olimpice, cum a facut-o si la duelul cu Marea Britanie, in urma cu aproape doua saptamani.
Campionatul va incepe maine, de la ora 15, cand va avea loc concursul masculin pe echipe, strict rezervat numai sportivilor din tara. Acesta se va incheia in jurul orei 17, pentru ca de la ora 18,30 sa debuteze competitia similara rezervata fetelor.
Totodata, maine, se va desfasura si o intrecere pentru juniori (masculin si feminin), din care se vor alege participantii la finalele de sperante, programate pentru duminica, de la ora 10.
Sambata vor avea loc, cu incepere de la ora 14, finalele nationale pe aparate si individual compus, pentru romani, in vreme ce sportivii straini vor concura in calificarile pentru finalele pe aparate internationale. Intrecerea similara a fetelor va incepe de la ora 18.
In ultima zi, pe langa finalele sperantelor, de la ora 15 se vor disputa finalele internationale pe aparate, iar campionatul se va incheia in jurul orei 18.
Echipa masculina
Lotul masculin al Romaniei este antrenat de catre Dan Grecu, fiind alcatuit din 16 gimnasti. Dintre ei, numai sase vor participa la Jocurile Olimpice, iar aceasta reprezinta ultima competitie oficiala inainte de plecarea la Beijing. Baietii vor intra in concurs in probele de sarituri, paralele si bara, in urmatoarea componenta:
- la sarituri: Alin Jivan (Steaua Bucuresti), Adrian Bucur (CSM Sfantu Gheorghe), Robert Stanescu (Dinamo Bucuresti), Dan Potra (Dinamo Bucuresti), Cosmin Malita (CSS Resita);
- la paralele: Cristian Bataga (CSM Bistrita), Andrei Munteanu (CSS Resita), Andrei Ursache (CSS 7 Dinamo Bucuresti), Cosmin Iancu (CSS 3 Steaua Bucuresti), Cosmin Popescu (Dinamo Bucuresti), Marius Berbecar (CSM Bistrita);
- la bara: Daniel Popescu (Dinamo Bucuresti), Ovidiu Buidoso (CSS Resita), Razvan Selariu (Dinamo Bucuresti), Marian Dragulescu (Dinamo Bucuresti), Flavius Koczi (Dinamo Bucuresti);
Echipa tricolora a venit la Ploiesti dupa un stagiu de pregatire sustinut la Sfantu Gheorghe, in cadrul caruia a fost organizata si o intalnire cu formatia Spaniei.

Ultimul trial inaintea Olimpiadei
Campion european si mondial universitar ca gimnast, antrenor al lotului olimpic masculin al Romaniei din 1987, arbitru international si, in acelasi timp, vicepresedinte al Federatiei nationale de gimnastica, Dan Grecu este alaturi de baietii romani si la editia din 2008 a Campionatului national. Cu aceasta ocazie, binecunoscutul antrenor ne-a raspuns la cateva intrebari:
- Din nou, la Ploiesti. Cum vi se par orasul si conditiile de concurs de aici?
- Ne simtim bine la Ploiesti. De altfel, a devenit o traditie organizarea campionatelor nationale si internationale aici, in Prahova.
- Ce reprezinta editia de anul acesta a Campionatului national pentru echipa masculina ?
- Este ultimul trial oficial inainte de Jocurile Olimpice. La finalul competitiei nationale ii vom alege pe cei sase sportivi care vor participa la Olimpiada, dupa care vom concura la o competitie in Germania, inainte de a ne indrepta catre China.
- Care ar fi favoritii celor sase pozitii din lotul pentru Jocurile Olimpice ?
- In principal, ar fi vorba despre Razvan Selariu, Flavius Koczi, Daniel Popescu si Robert Stanescu, insa in perspectiva mai sunt si Alin Jivan, Cosmin Malita, Adrian Bucur, precum si Marian Dragulescu. De altfel, pentru sportivii nostri, cel mai mare impact din campionat il vor avea probele nationale, deoarece lupta se va da intre ei pentru a prinde un loc in echipa care se va deplasa la Beijing.
- Ce sperante aveti in legatura cu participarea la Olimpiada ?
- Plecam din start cu speranta la o participare in finala pe echipe, in care se califica primele opt formatii din 12. Dupa aceea, ar urma finala la individual compus, unde vor participa 24 de sportivi din 100, si finala pe aparate, la care cele mai multe sanse le avem la sol, cal si sarituri. In total, speram sa obtinem una-doua medalii. In momentul de fata, totusi, este foarte greu de spus ce fel de medalii vor fi sau daca vom reusi sa ne adjudecam vreuna, deoarece performantele sportivilor depind de multi factori. Astfel, chiar daca noi consideram ca avem sanse la anumite probe, nu putem fi niciodata siguri de materializarea lor.
- Cum vi s-a parut publicul ploiestean, in editiile anterioare ale Campionatului national, si cum va asteptati sa fie anul acesta ?
- Intotdeauna reactia publicului a fost obiectiva, ceea ce demonstreaza cunoasterea fenomenului, cu toate ca venim aici doar o data sau de doua ori pe an. Si anul acesta, evident, speram sa fie cat mai multa lume in sala. Mai mult, chiar ii invitam pe acestia sa vina si sa-i sustina pe gimnastii nostri.

cineva_cineva
26th June 2008, 17:29
Multumim frumos pentru articol!

crisloregym
26th June 2008, 18:56
Multumim pentru articol:)

Legat de echipa, sunt sigura ca nu va fi aceasta...cel putin asa sper. Nu comentez prea mult, dar sper din tot sufletul ca schimbarile sa fie determinate nu de probleme de sanatate. Oricum ar fi, orice metode de antrenament s-au folosit, pana la urma am ajuns sa alegem, ca si in 2004, din acelasi numar de gimanste :( Asta e...pana una, alta, bafta fetelor la Ploiesti!!!!!!

myrab3la_19
26th June 2008, 19:18
Hmmm...nu prea cred eu in stirile din ziarul asta,parca am mai multa incredere in prosport..totusi daca asta e lotul , prezenta Danei Druncea nu ma incanta,cred ca a fost aleasa din cauza accidentarii Anei, pe care probabil nu o va folosi la sarituri.

rob_din
26th June 2008, 19:21
Hmmm...nu prea cred eu in stirile din ziarul asta,parca am mai multa incredere in prosport..totusi daca asta e lotul , prezenta Danei Druncea nu ma incanta,cred ca a fost aleasa din cauza accidentarii Anei, pe care probabil nu o va folosi la sarituri.

Druncea e rezerva

violetta76
26th June 2008, 20:20
Forminte a spus ca trebuie sa anunte o echipa astazi dar nu cred ca e definitiva. Daca Cerasela va putea face paralele va fi in echipa.

violetta76
26th June 2008, 20:26
Ma asteptam ca Razvan Selariu, Flavius Koczi si Daniel Popescu sa fie siguri de locul lor in echipa dar nu ma asteptam ca Robert Stanescu sa fie in aceeasi situatie! Nu spune nimic de Cosmin Popescu, Berbecar. Cred ca Marian va fi in echipa chiar fara sa fie la cel mai inalt nivel.

rob_din
27th June 2008, 08:36
http://www.gsp.ro/stire/fara-solutii-84596.html

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/jo-2008/probeijing-2741388

mesteritza
27th June 2008, 09:55
multumesc robert pt linkuri eu intrasem in dimineata asta pe prosport dar la sectiunea gimnastica nu era nimic,la JO nu m-am gandit sa intru :D...si ma gandeam ca sunt ignoranti. oricum ar fi trebuit sa fie pe prima pagina aceast articol.

rob_din
27th June 2008, 09:58
multumesc robert pt linkuri eu intrasem in dimineata asta pe prosport dar la sectiunea gimnastica nu era nimic,la JO nu m-am gandit sa intru :D...si ma gandeam ca sunt ignoranti. oricum ar fi trebuit sa fie pe prima pagina aceast articol.

Acum sa nu exageram totusi. Nici o tara nu face prima pagina cu nationalele de gimnastica

mesteritza
27th June 2008, 10:56
gimnastica este sportul care ne-a adus cele mai multe medalii...cand nu se ia aur la gimnastica toata lumea "arunca cu rosii" in antrenori, gimnaste etc...pe cand in fotbal avem rezultate foarte slabe si totusi in fiecare zi din an ocupa prima pagina...macar de 4 ori pe an merita si gimnastica prima pagina zic eu care sunt si microbista si recunosc ca am fost de mai multe ori la un meci de fotbal decat la un concurs de gimnastica( la gimnastica ajung mai greu pt ca in timisoara nu se prea tin concursuri :D)

rob_din
27th June 2008, 11:03
gimnastica este sportul care ne-a adus cele mai multe medalii...cand nu se ia aur la gimnastica toata lumea "arunca cu rosii" in antrenori, gimnaste etc...pe cand in fotbal avem rezultate foarte slabe si totusi in fiecare zi din an ocupa prima pagina...macar de 4 ori pe an merita si gimnastica prima pagina zic eu care sunt si microbista si recunosc ca am fost de mai multe ori la un meci de fotbal decat la un concurs de gimnastica( la gimnastica ajung mai greu pt ca in timisoara nu se prea tin concursuri :D)

Un sport nu este po****r in functie de rezultate neaparat. Gimnastica o sa fie pe prima pagina daca luam aur la Beijing.

cineva_cineva
27th June 2008, 11:16
Pai, da.. se asteapta doar aur... dar.. la fotbal... cand a fost echipa Romaniei e primul loc la un concurs de asemenea anvergura ca la Jocurile Olimpice... Nici macar la Europene nu puteam lauda echipa Romaniei de fotbal cu asemenea rezultate ca ale fetelor, nu vreau sa fiu rautacioasa, dar exact de asta nu pot suporta fotbalul pentru ca mereu e pe prima pagina, in defavoarea altor sporturi care chiar aduc rezultate.Si nu e doar gimnastica, e si handabalul, etc... Dar asta e... Oricum, mult succes fetelor la Ploiesti!

rob_din
27th June 2008, 11:27
Pai, da.. se asteapta doar aur... dar.. la fotbal... cand a fost echipa Romaniei e primul loc la un concurs de asemenea anvergura ca la Jocurile Olimpice... Nici macar la Europene nu puteam lauda echipa Romaniei de fotbal cu asemenea rezultate ca ale fetelor, nu vreau sa fiu rautacioasa, dar exact de asta nu pot suporta fotbalul pentru ca mereu e pe prima pagina, in defavoarea altor sporturi care chiar aduc rezultate.Si nu e doar gimnastica, e si handabalul, etc... Dar asta e... Oricum, mult succes fetelor la Ploiesti!

O spun din nou: nu putem compara rezultatele de la gimnastica cu cele de la fotabl din doua motive: po****ritate (sfertul de finala al Romaniei din 94 ne-a adus mai mult in atentia lumii decat ultimile titluri olimpice la gimnastica la un loc, de fapt celebritatea gimnasticii romanesti se datoreaza nu multiplerol titluri mondiale pe echipe ci Nadiei Comaneci)) si competitivitate (in fotbal sunt zeci de tari care oricand pot face performanta, in gimnastica sunt cateva, oricat ne-ar place noua gimnastica este mult mai greu un titlu la fotbal decat unul la gimnastica).

mesteritza
27th June 2008, 11:35
eu zic ca si la fotbal sunt cateva tari care ies constant in fata prin calitatea fotbalului cu toate ca mai decaderi din cand cand dar isi revin acestea sunt italia, spania,portugalia si franta...surprizle nu au longevitate(romania 94,corea 2002,grecia 2004) ...si deja sunt offtopic...ideea este ca in fiecare sport sunt tari care domina si surprize( cine s-ar fi asteptat ca o gimnasta din italia sa fie campioana europeana si mondiala?)

rob_din
27th June 2008, 11:38
eu zic ca si la fotbal sunt cateva tari care ies constant in fata prin calitatea fotbalului cu toate ca mai decaderi din cand cand dar isi revin acestea sunt italia, spania,portugalia si franta...surprizle nu au longevitate(romania 94,corea 2002,grecia 2004) ...si deja sunt offtopic...ideea este ca in fiecare sport sunt tari care domina si surprize( cine s-ar fi asteptat ca o gimnasta din italia sa fie campioana europeana si mondiala?)

Tocmai ca in gimnastica rareroi sunt surprize, aceleasi 3-4 tari se bat de cand ma stiu eu la medalii pe echipe, Italia este un caz special dupa cum stim totii

mesteritza
27th June 2008, 20:42
ce impresii aveti despre concurs? cum a fost azi?

rob_din
27th June 2008, 20:45
ce impresii aveti despre concurs? cum a fost azi?

Singurele lucruri pe care le-am remarcat au fost o crestere a notelor de plecare la bara pentru baieti, o evolutie neasteptat de buna a lui Dragulescu, evolutie stearsa pentru Patrascu care sigur nu va merge la jo (pacat fiindca e clar ca s-a chinuit sa se recupereze repede) si in sfarsit paralele fara ratare fara Izbasa. In rest nimic iesit din comun, poate doar sol si barna excelente pentru Larisa Iordache

mesteritza
27th June 2008, 20:51
si in sfarsit paralele fara ratare fara Izbasa.
izbasa nu a ratat sa nu a evoluat la paralele?

mikeyy
27th June 2008, 21:12
Am vazut si eu concursul..la tv.
Sandra Izbasa este in forma, ma bucur ca i-a reusit coborarea, desi si-a usurat exercitiul la paralele..iar nota a fost exagerat de mare :D. La barna a fost foarte buna, i-au reusit toate elementele...putine probleme la coborare. La sol a fost de vis...perfectiune :) ma bucur ca si-a bagat iar cea de-a doua tsukahara.

Mi-a placut Dana Druncea :)...stiu ca multi dintre voi nu o plac, dar pe fata asta chiar te poti baza. A facut un concurs fara ratare, saritura a aratat mult mai bine, la sol doar o mica greseala, in rest am vazut niste aterizari foarte bune....merita sa fie in echipa.

Surpriza a venit de la Cerasela, m-am bucurat ca am vazut-o atat la paralele cat si la barna. Dupa parerea mea si-a revenit foarte bine..daca va reusi sa faca si coborarea la paralele si barna, eu o vad in echipa....un exercitiu frumos la paralele :ok:

Andreea Grigore a avut un concurs asa si asa...neconvingator si de asemenea mi-a parut rau de Andreea Acatrinei caci a ratat de 2 ori, la sarituri nu a avut o tinuta prea frumoasa , iar solul mai trebuie finisat.

S-a simtit lipsa Stelianei Nistor.....abia astept sa o vad maine si de asemenea Gabi Dragoi.

La baieti am fost impresionat de revenirea lui Dragulescu....dar inca nu are exercitii la sol si sarituri pentru medalie, insa va ajuta fff mult echipa. La Flavius am vazut un element nou la cal ( pe care l-a facut si Berki la Europene), Razvan Selariu a fost oki, Dani Popescu asa si asa.
Pentru prima zi a fost bine, cu siguranta maine si poimaine totul va fi mai interesant.

P.S avem junioare de perspectiva :)

myrab3la_19
27th June 2008, 21:14
Eu nu am urmarit competitia live (am avut licenta azi) imi spuneti si mie va rog cateva note si pareri despre concurs....?

myrab3la_19
27th June 2008, 21:14
scuze nu am vazut ca s-a postat ceva deja

rob_din
27th June 2008, 21:17
Eu nu am urmarit competitia live (am avut licenta azi) imi spuneti si mie va rog cateva note si pareri despre concurs....?

Cu notele e mai greu, avand in vedere transmisiunea TVR

rob_din
27th June 2008, 21:17
Am vazut si eu concursul..la tv.
Sandra Izbasa este in forma, ma bucur ca i-a reusit coborarea, desi si-a usurat exercitiul la paralele..iar nota a fost exagerat de mare :D. La barna a fost foarte buna, i-au reusit toate elementele...putine probleme la coborare. La sol a fost de vis...perfectiune :) ma bucur ca si-a bagat iar cea de-a doua tsukahara.

Ce nota de plecare o fi avand Izbasa la paralele?

mesteritza
27th June 2008, 21:18
:) vestile de la tine mikeyy sunt mai bune...robert ma speriase un pic cam tare. ana-maria a concurat? iar malita ce impresie a facut? sandra ma gandesc ca a avut probleme la coborare triplu twist :( nu inteleg la sol ii iasa foarte bine oare la barna nu ar trebui sa ii iasa si mai bine?

rob_din
27th June 2008, 21:19
Tamarjan n-a concurat iar Malita n0are cum sa prinda echipa. Cred ca la barna este totusi mai greu pentru Izbasa, fiindca inaltime de la care porneste prima rotatie e ceva mai mica

myrab3la_19
27th June 2008, 21:21
Exercitiul Ceraselei la paralele a fost acelasi de la europene,dar fara coborare?

rob_din
27th June 2008, 21:21
Exercitiul Ceraselei la paralele a fost acelasi de la europene,dar fara coborare?

Mi s-a parut ca da

Cata_RB
27th June 2008, 21:26
Am reusit sa vad aproape tot, din pacate maine si duminica...slabe sanse.
Ana nu a concurat, si ziceau ca nici in zilele urmatoare nu o vom vedea, probabil.
Da, Sandra din nou cu coborarea la barna neintoarsa. Ma intreb [sincer] cand a fost ultimul concurs la care a intors pana la capat si a primit-o fara dubii. Trebuie neaparat modificat putin. Intreba cineva si de paralelele ei, a concurat si i-au iesit bine, chiar a fost ok coborarea :)
Si mie mi-a placut Marian, mi-era teama ca e destul de jos cu pregatirea, dar se pare ca nu e asa. Sper sa-si faca si solul complet, dar pe caldura care a fost in sala, dupa cum spunea prezentatoarea, e si greu sa ii iasa, sigur mai are inca un pic de furca la rezistenta fizica si 35 de grade nu il vor ajuta deloc. Nu am vazut sariturile lui, cum au fost?
M-a bucurat prezenta Ceraselei la 2 aparate, pacat ca a ratat la barna...Totusi nu cred ca va prinde JO, se vede cat a tras, dar nu e la potential maxim inca :(

baicea
27th June 2008, 21:31
Exercitiul Ceraselei la paralele a fost acelasi de la europene,dar fara coborare?

nu chiar..a fost mai simplificat putin..un singur cacev..cateva roti..vreo 2 intoarceri..a fost mai simplu..

rob_din
27th June 2008, 21:32
Sincer la fete in afara de Izbasa n-a convins nimeni, Druncea nu rateaza dar nici nu impresioneaza, Acatrinei si Grigore au ratat, Patrascu e nerefacuta

mikeyy
27th June 2008, 21:34
Ce nota de plecare o fi avand Izbasa la paralele?

Dupa ce exercitiu a facut cred ca a fost sub 6 plecarea.....dar a luat o nota mare 15.050. Oricum e bine ca a reusit coborarea..sper ca maine sa faca exercitiul cu 2 desprinderi ca sa ne dam seama cum il stapaneste.

Alte note pe care mi le amintesc:
Cerasela: 14500 paralele ( fara coborare)
Dana: 14950 sarituri si 14550 paralele
Sandra: 14950 sarituri, 15050 paralele, 16000 sol
Andreea Grigore: 14500 sarituri (?) si cub 14 la sol

baicea
27th June 2008, 21:34
Si mie mi-a placut Marian, mi-era teama ca e destul de jos cu pregatirea, dar se pare ca nu e asa. Sper sa-si faca si solul complet, dar pe caldura care a fost in sala, dupa cum spunea prezentatoarea, e si greu sa ii iasa, sigur mai are inca un pic de furca la rezistenta fizica si 35 de grade nu il vor ajuta deloc. Nu am vazut sariturile lui, cum au fost?


nu s-a sarit decat odata azi..marian si-a facut saritura perfect..si a luat 16.7 sau 16.8 pe ea parca...solul a fost schimbat ceva nu?nu mai are aceea tukahara intinsa...dar are un sol bun..mai are ceva timp..

baicea
27th June 2008, 21:37
dana la sol:14.850 sau ceva de genu..la barna in jur de 14.500

mikeyy
27th June 2008, 21:39
A...si sa nu uit..au zis de Ana ca nu are nimic grav ci doar o intindere musculara in zona inghinala. Daca va fi si Ana in forma la Beijing, avem podiumul 100%

rob_din
27th June 2008, 21:40
nu s-a sarit decat odata azi..marian si-a facut saritura perfect..si a luat 16.7 sau 16.8 pe ea parca...solul a fost schimbat ceva nu?nu mai are aceea tukahara intinsa...dar are un sol bun..mai are ceva timp..



Parca 16.7 a luat, oricum saritura n-o facea asa de bine nici in vremurile lui bune

mikeyy
27th June 2008, 21:43
Parca 16.7 a luat, oricum saritura n-o facea asa de bine nici in vremurile lui bune

Cata ambitie poate sa aiba...zicea Alin Jivan ca in ultima vreme nu a prea mai incercat-o ca nu ii iesea..iar acum i-a reusit ( ce-i drept cu ajutorul undei saltele in plus).
Se vede ca e saritura lui..daca il trezesti noaptea din somn si tot o face corect:P

Cata_RB
27th June 2008, 21:45
Super! Ma bucur enorm ca macar saritura de baza e bine-bine. Sper sa fie cat mai ok si a doua, la aia si pana acum avea probleme destul de des.

busumary
27th June 2008, 21:59
acum am spicuit din inregistrari,le voi pune in seara asta pe youtube,cat de curand pot.
pe toata durata concursului comenteaza atat la masculin Monica Bucur si ...(din pacate nu.mi dau seama cu cine,poate va veti da seama voi) cat si la feminin Monica Bucur si Simona Amanar.
O competitie frumoasa cu multe exercitii grele,emotii,amplificate de atmosfera incinsa si la propriu si la figurat(aceleasi conditii ca in anii precedenti).Acelasi"aer conditionat"aceleasi tabele de punctaj :(
Deci,la echipe masculin s.au clasat pe locul I (doar atat am reusit sa aflu) CS Dinamo,iar la feminin pe locul I CSS3CSA Steaua Bucuresti,locul II CSS Deva 1,locul III CSS7CS Dinamo Bucuresti(sper ca am scris corect)

mikeyy
27th June 2008, 22:01
la baieti Monica Bucur a comentat alaturi de Alin Jivan care azi nu a concurat ci va intra in concurs doar maine

rob_din
27th June 2008, 22:11
acum am spicuit din inregistrari,le voi pune in seara asta pe youtube,cat de curand pot.
pe toata durata concursului comenteaza atat la masculin Monica Bucur si ...(din pacate nu.mi dau seama cu cine,poate va veti da seama voi) cat si la feminin Monica Bucur si Simona Amanar.
O competitie frumoasa cu multe exercitii grele,emotii,amplificate de atmosfera incinsa si la propriu si la figurat(aceleasi conditii ca in anii precedenti).Acelasi"aer conditionat"aceleasi tabele de punctaj :(
Deci,la echipe masculin s.au clasat pe locul I (doar atat am reusit sa aflu) CS Dinamo,iar la feminin pe locul I CSS3CSA Steaua Bucuresti,locul II CSS Deva 1,locul III CSS7CS Dinamo Bucuresti(sper ca am scris corect)

Multumim pentru inregistrari anticipat

busumary
27th June 2008, 22:14
Mersi Mihai,pe parcurs mai apare o voce,Mircea Apulzan,secretarul general al federatiei de gimnastica (sper ca si de data asta am scris corect)

busumary
27th June 2008, 22:18
eu am o ruga,apropo de oferta lui Mihai din posturile anterioare,la voi cei care veti merge maine,poimaine,Credeti ca ati putea sa.mi faceti rost de un autograf al Stelianei Nistor(de fapt nu ptr mine,ptr Angy)?va rog mult,pe cine poate!

mikeyy
27th June 2008, 22:20
Bine ca mi-ai zis Mary...o sa incerc eu sa iau pt Angy:ok:

LuisaGym
27th June 2008, 23:55
Salut,

Urmaresc forumul asta de mult timp. M-am hotarat sa subscriu, (unde-s multi puterea creste). Hai Romania!

Gabri3l
28th June 2008, 00:02
Dupa ce exercitiu a facut cred ca a fost sub 6 plecarea.....dar a luat o nota mare 15.050. Oricum e bine ca a reusit coborarea..sper ca maine sa faca exercitiul cu 2 desprinderi ca sa ne dam seama cum il stapaneste.

Alte note pe care mi le amintesc:
Cerasela: 14500 paralele ( fara coborare)
Dana: 14950 sarituri si 14550 paralele
Sandra: 14950 sarituri, 15050 paralele, 16000 sol
Andreea Grigore: 14500 sarituri (?) si cub 14 la sol

am ajuns si eu la sala pe la ora 19.00 si am stat pana la sfarsit, adik pana pe la 21.30 cand s-a facut premierea...
Izbasa a fost de departe cea mai buna concurenta din toata competitia...la sol si barna chiar a impresionat:) la barna 16.320 parca...
sala era impanzita in marea majoritate de dinamovisti si stelisti :mda: :) ...
in afara de Izbasa a mai impresionat o pustoaica din Timsoara, nu-i mai retin numele...
maine va fi mai frumos :ok:

mikeyy
28th June 2008, 00:06
Buna Luiza, ma bucur ca te-ai inscris...bine ai venit!
Intr-adevar cu cat suntem mai multi cu atat e mai bine :ok:

myrab3la_19
28th June 2008, 00:08
Mikeyy ,sti cumva daca nota de plecare a Sandrei a fost mai mare de 6.5?Parca asa spunea Forminte ,ca are un element nou care-i va creste nota de plecare.

mikeyy
28th June 2008, 00:19
Mikeyy ,sti cumva daca nota de plecare a Sandrei a fost mai mare de 6.5?Parca asa spunea Forminte ,ca are un element nou care-i va creste nota de plecare.

La sol?
Daca te referi la sol, cred ca e acelasi exercitiu pe care l-a facut la europene, deci tot din 6.5.

Gabri3l
28th June 2008, 00:23
nu stiu ce nota de plecare a avut...dar va pot spune ca solul facut de Sandra chiar a impresionat.... probabil nici ea nu se astepta sa ia o nota asa de mare:D...cu 16.000 la sol poate lua clar aurul la Beijing la acest aparat:ok:

mikeyy
28th June 2008, 00:32
Daca va repeta la Beijing exercitiul de azi...fara medalie nu pleaca. Se va lupta de la egal la egal cu favorita organizatorilor: Cheng Fei si cu americanca Shawn Johnson. Sa vedem pe cine vor prefera arbitrii pentru medalia de aur :D

ioanavol
28th June 2008, 00:38
ma bucur ca s-a terminat cu bine (relativ) concursul. eu n-am avut cum sa urmaresc la tv decat f putin, de la baieti si i-am vazut pe Popescu, Malita si Kozci facand nu prea bine la cal. super ca Marian a reusit sa arate ca merge bine cu pregatirea!! iar faptul ca Cerasela a incercat 2 aparate....n-am cuvinte cat de bucuroasa sunt. Chiar daca n-a fost extraordinara, totusi e mult mai mult decat ma asteptam. iar Ana...oooff, cat de stransi ii tin pumnii ca sa-si revina!
Sandra sper sa reintre in forma cea buna, cu 15 sau peste la paralele are reale sanse si la medalie la individual (v-am zis ca eu am incredere ca poate face paralelele mai bine decat a facut-o in Anglia!)
De-abia astept sa ii vad pe toti maine! Si iti multumesc mult Mary ca inregistrezi! Eu nu am cu ce, iar din sala sigur nu ies filmuletele ca la TV...

Pe maine!!

myrab3la_19
28th June 2008, 00:44
La sol?
Daca te referi la sol, cred ca e acelasi exercitiu pe care l-a facut la europene, deci tot din 6.5.

Da la sol ma refeream,m-am grabit ca de obicei,mersi!

mesteritza
28th June 2008, 00:52
notele lui marian dragulescu sunt bunicele:) http://www.gsp.ro/stire/a-revenit-oficial-84774.html

mesteritza
28th June 2008, 00:55
sandra a luat 16,325 la barna...arata bine la prima vedere...voi ce spuneti a fost umflata nota sau chiar a meritat? daca a meritat nota e super atunci

mikeyy
28th June 2008, 00:57
sandra a luat 16,325 la barna...arata bine la prima vedere...voi ce spuneti a fost umflata nota sau chiar a meritat? daca a meritat nota e super atunci

eu zic ca e umflata, caci nu are o nota de plecare foarte mare, iar executia nu e perfecta. Dar e normal sa primeasca asemenea note si ma bucur ca le primeste.
Abia astept sa vad cat o sa primeasca Stela la paralele si barna daca le face fara ezitare :cool:

21mai
28th June 2008, 08:59
sal, nu mi se pare bine sa primeasca o nota f mare pentru ca la beijing pentru aceeasi executie cu siguranta va primi mai mica si in acest caz vor fi dezamagiti si toti suporterii, intrucat ei se asteptau sa primeasca nota de la Ploieºti, dar si ea, pentru ca s-a inarmat cu o incredere falsa, nefondata pe realitate, adica pe valoarea reala a exercitiului ei
;)
in rest imi pare foarte rau de ana, s-a pregatit foarte mult pt Olimipiada si acu sa nu participe- fara sa supar pe cineva consider ca are o capacitate fantastica de a progresa intr-un timp foarte scurt, in plus are exercitii curate si pline de gratie
Succes totusi echipei- sper ca actuala echipa, fara 3 executii bune- a anei la barna si sol si a ceraselei la paralele, sa ia bronzul. Mai mult cred ca nu putem lua nici dk rateaza China si Sua la fiecare exercitiu si pe fiecare aparat. Notele de plecare pentru fetele noastre sunt mici si executia nu este mereu curata

eu zic ca e umflata, caci nu are o nota de plecare foarte mare, iar executia nu e perfecta. Dar e normal sa primeasca asemenea note si ma bucur ca le primeste.
Abia astept sa vad cat o sa primeasca Stela la paralele si barna daca le face fara ezitare :cool:

LuisaGym
28th June 2008, 09:17
Si americancele si chinezoaicele primesc note umflate la ele acasa. Si la olandezi acasa s-au dat niste note infiorator de mari. Cautati pe net sa vedeti note de executie de peste 9 :). O fi o regula nescrisa peste tot in lume sa umfle notele la nationale ca sa sperie competitia.

violetta76
28th June 2008, 11:08
Pe mine m-a impresionat si Vlad Cotuna. E un junior ce imi aduce aminte de Fabian Hambuechen. Are carisma si ceva ce spune "Uita-te la mine!" Si parca o usurinta in executie. Parca se juca!

busumary
28th June 2008, 11:29
sper eu ca in jumatate de ora sa pot pune linkurile cu competitia de ieri,a durat cam multisor,avand probleme cu windows.ul(abia ieri l.a reinstalat sotul meu,n.am avut programele necesare instalate)si a trebuit intai sa puna la punct toate cele ca sa putem face ce ne.am propus,in fine,acum astept(probabil)validarea/verificarea filmuletelor,in total 5,cap coada.


uff,vesti proaste,pe youtube(in graba,nu m.am informat la timp)nu sunt acceptate filmuletele ptr ca sunt prea lungi(limita e de 10min/fiecare)asta dupa ce le.am convertit si taiat in atatea bucatele fiecare avand cam o ora.
Daaaar...am gasit in alta parte un spatiu care mi le accepta asa mari si acum le incarc acolo:)una calda una rece :)sper sa mearga!

rob_din
28th June 2008, 11:49
sper eu ca in jumatate de ora sa pot pune linkurile cu competitia de ieri,a durat cam multisor,avand probleme cu windows.ul(abia ieri l.a reinstalat sotul meu,n.am avut programele necesare instalate)si a trebuit intai sa puna la punct toate cele ca sa putem face ce ne.am propus,in fine,acum astept(probabil)validarea/verificarea filmuletelor,in total 5,cap coada.


uff,vesti proaste,pe youtube(in graba,nu m.am informat la timp)nu sunt acceptate filmuletele ptr ca sunt prea lungi(limita e de 10min/fiecare)asta dupa ce le.am convertit si taiat in atatea bucatele fiecare avand cam o ora.
Daaaar...am gasit in alta parte un spatiu care mi le accepta asa mari si acum le incarc acolo:)una calda una rece :)sper sa mearga!


Multumim, ne anunti si pe noi cand sunt gata

busumary
28th June 2008, 12:16
Ok,mergeeeeee !!!!!dar e un pic diferit fata de cum sunteti voi invatati.Procedati in felul urmator:fiind un site ptr share fisierele/filmuletele trebuiesc descarcate si salvate in pc.ul vostru si apoi vizionate(nu am avut alta posibilitate asa repede).Dupa ce intrati pe linkul dorit intrati mai departe pe casuta FREE si imediat aveti optiunea de download.succes si vizionare placuta!

prima parte: http://rapidshare.com/files/125572759/Video_0627-1500_CH-17_.mpg-1.avi.html
a2a parte: http://rapidshare.com/files/125573981/Video_0627-1500_CH-17_.mpg-2.avi.html
a3a parte: http://rapidshare.com/files/125575889/Video_0627-1500_CH-17_.mpg-3.avi.html
a4a parte: http://rapidshare.com/files/125577969/Video_0627-1500_CH-17_.mpg-4.avi.html
a5a parte: http://rapidshare.com/files/125579407/Video_0627-1500_CH-17_.mpg-5.avi.html

rob_din
28th June 2008, 12:20
Multumim

mesteritza
28th June 2008, 13:00
multumim pentru fisiere:)

mesteritza
28th June 2008, 15:34
http://www.intlgymnast.com/Online-Features/reports/409.html aici pe langa articol despre nationalele romaniei gasiti si rezultatele complete(undeva jos scrie download results). lor li se pare ca sandra a fost avantajata la sol( de paralele spun doar ca ar trebui sa si le imbunatateasca daca vrea medalie la AA)..sa inteleg ca totusi la barna si la paralele isi merita notele? daca ar fi asa cu inca o desprindere la paralele ar trebui sa ia nota maricica:)

cristina86
28th June 2008, 17:08
multumim de filmulete!!!!!!

rob_din
28th June 2008, 18:16
S-a accidentat Izbasa, probabil nu va mai concura deloc la Nationale

cristina86
28th June 2008, 18:18
off..la ce aparat s-a accidentat??

rob_din
28th June 2008, 18:22
off..la ce aparat s-a accidentat??

La incalzirea de la sarituri

LuisaGym
28th June 2008, 18:25
Stiti daca este grav? Usor? A plecat din sala?

rob_din
28th June 2008, 18:26
Stiti daca este grav? Usor? A plecat din sala?

A plecat schipatand din sala, am inteles ca este dusa la spital pentru radiografie, din ce am vazut mi s-a parut ca a facut entorsa

myrab3la_19
28th June 2008, 18:26
Stiti daca este grav? Usor? A plecat din sala?

Da...e la spital pt o radiografie

LuisaGym
28th June 2008, 18:29
Multumesc frumos. Eu sper sa-si revina. Altel ar fi prea de tot. De unde atata ghinion?

cristina86
28th June 2008, 18:29
sa speram ca nu este ata de grav si sa fie in parametrii optimi la olimpiada...of acum in prag de olimpiada...

ela_diana
28th June 2008, 18:30
Nu pot sa cred cat ghinion pot avea fetele astea. Imi vine realmente sa plang. Imi doream foarte mult sa o vad pe Sandra cu medalia de aur la sol sau macar sa poata
lupta cu toate armele sa o obtina. Sunt tare necajita. Mai ramane sa se accidenteze si Stela...

rob_din
28th June 2008, 18:34
Nu cred ca e ceva grav, dar acum si o saptamana de pauza e de rau

myrab3la_19
28th June 2008, 18:53
Nu stiu ce sa zic..concursul mi se pare slab rau de tot....mi-a placut de Cersela ca nu a mai ratat la barna..in rest nu m-a impresionat nimic.Si mie imi pare rau de Sandra,dar se pare ca nu e grav si va putea concura maine daca e ok

rob_din
28th June 2008, 18:55
Asa e, Andreea Grigore a ratat de 2 ori, Acatrinei slabut. Mai mult mi-au placut cele din Guatemala.

cristina86
28th June 2008, 18:56
pai in aceste conditii cu evolutiile slabe Grigore va prinde echipa ??

rob_din
28th June 2008, 18:58
Mereu le confund numele, cea care a ratat de 2 ori este Gabriela Dragoi, nu cred ca va prinde echipe. Mereu rateaza in momente importante

rob_din
28th June 2008, 19:00
Imi pare rau, dar cand le vad pe Dragoi si Acatrinei ma ia groaza. Nu sunt fete de lot olimpic.

Cred ca pana la urma Patrascu va merge la JO alaturi de Izbasa, Nistor, Druncea, Grigore si Tamarjan

ela_diana
28th June 2008, 19:00
Mereu nu.. la europene nu a ratat nici la paralele nici la sarituri

rob_din
28th June 2008, 19:05
Slab si Nistor la barna.

LuisaGym
28th June 2008, 19:06
Am inteles ca e foarte cald in sala. Daca sunt peste 30 de grade cum sa nu rateze? Cine se poate concentra in conditiile astea?

rob_din
28th June 2008, 19:15
Am inteles ca e foarte cald in sala. Daca sunt peste 30 de grade cum sa nu rateze? Cine se poate concentra in conditiile astea?

E racoare azi.

myrab3la_19
28th June 2008, 19:16
Eu nu inteleg de ce Forminte le vrea pe toate gimnaste de 4 aparate,ne ajung 3...chiar nu vede ca unele fete pierd vremea la aparate la care nu se descurca deloc,oooffff!!!!!

cristina86
28th June 2008, 19:19
mi-ar fi placut sa vad cam cat este diferenta intre stela si sandra..oricum daca sandra nu rateaza paralelul mi se par destul de apropiate ca punctaje..

myrab3la_19
28th June 2008, 19:21
Imi pare rau, dar cand le vad pe Dragoi si Acatrinei ma ia groaza. Nu sunt fete de lot olimpic.

Cred ca pana la urma Patrascu va merge la JO alaturi de Izbasa, Nistor, Druncea, Grigore si Tamarjan

Culmea e ca acestea doua, sunt cele care nu au avut probleme de sanatate anul acesta

rob_din
28th June 2008, 19:25
Eu nu inteleg de ce Forminte le vrea pe toate gimnaste de 4 aparate,ne ajung 3...chiar nu vede ca unele fete pierd vremea la aparate la care nu se descurca deloc,oooffff!!!!!

Nici eu nu inteleg.

ela_diana
28th June 2008, 19:47
Eu nu pot vedea nimic puteti sa-mi ziceti si mie de ce Stela slab la barna?

myrab3la_19
28th June 2008, 19:55
Pentru ca a ratat pirueta,coborarea a fost joasa...si multe alte greseli de tinuta

myrab3la_19
28th June 2008, 20:02
A fost un concurs slab...fetele nu executa bine nici macar elementele usoare ,Sandra s-a accidentat...uff..ma dezamageste gimnastica romaneasca,de Stela nu-mi fac griji,ea are o scuza ,a avut un examen,dar restul?Si parca asta nu era de ajuns s-au mai dat si niste note in stilul USA,pe cine vrem sa pacalim?Am criticat atat concursul lor si acum realizez ca arata de 1000 de ori mai bine ca spectacol,daca fac greseli nu le fac atat de evident,si oricum au o tinuta muuult mai buna.Sper sa nu luam bronzul pt ca altii sunt mai slabi ca noi ,ci pentru ca-l meritam!

rob_din
28th June 2008, 20:07
A fost un concurs slab...fetele nu executa bine nici macar elementele usoare ,Sandra s-a accidentat...uff..ma dezamageste gimnastica romaneasca,de Stela nu-mi fac griji,ea are o scuza ,a avut un examen,dar restul?Si parca asta nu era de ajuns s-au mai dat si niste note in stilul USA,pe cine vrem sa pacalim?Am criticat atat concursul lor si acum realizez ca arata de 1000 de ori mai bine ca spectacol,daca fac greseli nu le fac atat de evident,si oricum au o tinuta muuult mai buna.Sper sa nu luam bronzul pt ca altii sunt mai slabi ca noi ,ci pentru ca-l meritam!

Exagerezi, in primul rand s-au umflat note si la noi dar in nici un caz nu cat la americani. In al doilea rand au fost greseli, dar au fost si exercitii foarte bune.

myrab3la_19
28th June 2008, 20:13
Exagerezi, in primul rand s-au umflat note si la noi dar in nici un caz nu cat la americani. In al doilea rand au fost greseli, dar au fost si exercitii foarte bune.

Pai au umflat prea mult in comparatie cu ce s-a facut,acum nu puteau da note peste 16 cand fetele abea depaseau 15,nu exagerez deloc..evolutii bune in afara de Stela la paralele,Acatrinei sol si Cersela barna(fara coborare) eu nu am vazut...Gabi Dragoi nu merita nota aia la barna,i-au dat-o pt incurajare

rob_din
28th June 2008, 20:53
Pai au umflat prea mult in comparatie cu ce s-a facut,acum nu puteau da note peste 16 cand fetele abea depaseau 15,nu exagerez deloc..evolutii bune in afara de Stela la paralele,Acatrinei sol si Cersela barna(fara coborare) eu nu am vazut...Gabi Dragoi nu merita nota aia la barna,i-au dat-o pt incurajare

Eu sunt foarte multumit de Druncea, nu ia ea note foarte mari dar evolueaza constant.

myrab3la_19
28th June 2008, 21:24
Ma asteptam ca dupa cum au evoluat cu M.Britanie sa vad niste progrese,mai ales ca se spunea ca notarea a fost foarte severa,sper ca in Italia sa fie mai bine,parca in competitile din afara tarii sunt mai concentrate,mai ingrijite la tinuta

rob_din
28th June 2008, 22:14
Asta e, a fost un conscurs slab si la baieti unde Koczi si Popescu a ratat rau de tot. Poate maine, cand ma duc si eu la Ploiesti, o sa fie mai bine

baicea
28th June 2008, 22:39
Asta e, a fost un conscurs slab si la baieti unde Koczi si Popescu a ratat rau de tot. Poate maine, cand ma duc si eu la Ploiesti, o sa fie mai bine


si tu vii maine?

myrab3la_19
28th June 2008, 22:54
Asta e, a fost un conscurs slab si la baieti unde Koczi si Popescu a ratat rau de tot. Poate maine, cand ma duc si eu la Ploiesti, o sa fie mai bine

Drum bun!Sa ne aduci vesti bune!:)

21mai
29th June 2008, 01:03
din pacate si gabi drAGOI A ratat incredibil de mult - eu in locul lui Forminte as pastra o in echipa de baza pe Dana Druncea+ are rezltate micute dar e constanta in exercitii si as lua pe Dragoi ca rezerva-a aratat mai rau decat o incepatoare in gimnastica, extrem de nesigura. Nici AcaTRINEI nu era sigura dar macar a facut exercitii bunicele. Stela a luat f mult la sarituri avand in vedere greselile de tinuta pe a doua fazã a zborului, Sandra s+a accidentat deci echipa e asa decimata incat nu stiu ce sanse mai avem la Beijing. Concursul cu Italia- ne va oferi o impresie despre acest aspect

21mai
29th June 2008, 01:14
Forminte este slAB CA antrenor- am ajuns la concluzia, fie ca o considerati prosteasca fie ca nu, dar aceste fetite se accidenteaza in primul rand din cauza lui- in loc ca din cele 7 fetite pe care le are la dispozitie fiecare sa fie specializata pe 2 aparate pe cel mult si poate doar 1 maxim 2 pe toate cele 4 aparate, el le suprasolicita, punandu le sa execute exercitii la aparate spre care nu au nici o inclinatie si se vede ca se chinuie si normal ca de atata efort si oboseala fetele se accidenteaza mult mai repede!!!!! Si in timpul lui Belu si Bitang aveam putine fete care faceau gimnastica, nimic nu s-a schimbat in bine, ci din contra in rau, stilul de a lucra al domnilor Belu si BitANG era insa mult mai eficient- asa Forminte le supraspecializeaza pe toate si nici nu unA, SAU DOAR CU RARE exceptii, reusesc sa fie as la un anumit aparat!!! Nu sunt o fana inraita a lui Belu dar pur si simplu mi se pare extrem de ciudat ca fetitele alea sa se accidenteze la fiecare concurs- sunt mai rau decat intr-un razboi !!!!!!!!!!!!!! E inadmisibil sa mai continuam asa!!!

21mai
29th June 2008, 01:24
Cat despre baieti mi a placut extrem de mult de Razvan- intr-adevar se vede ca si-a imbunatatit exercitiile, lui un psiholog i ar trebui pentru ca la capitolul moral sta slab, se pierde cu firea f usor daca rateaza. M-a dezamagit enorm Flavius, a ratat f mult, nici Malita nu a facut cine stie ce, in schimb Bucur a facut un concurs bun. Sper ca maine sa fie mai bine!Si inca o data multumesc lui Marian in numele tuturor iubitorilor din gimnastica pentru tot ceea ce-a facut in acest domeniu, chiar si dk nu va lua aur la Beijing, este un mare CAMPION, in primul rand datorita mentalitatii!!!!!Altcineva in locul lui nu s-ar fi luptat cu toti cand i-au descoperit asa numita boala, pentru care ar fi fost nevoit sa renunte la gimnastica, si nici nu ar fi avut atata ambitie de a reveni- a lucrat bine si sunt sigura ca la Beijing va fi in forma maxima!!!Mult succes si mai ales noroc- ca el la acest capitol are mici probleme!!!

21mai
29th June 2008, 01:29
un articol din gsp: http://www.gsp.ro/stire/ghinion-84909.html

busumary
29th June 2008, 01:35
asa cum am promis,si competitia de sambata.Procedati la fel ca si cu linkurile de mai inainte,la inregistrarile de vineri.Filmele sunt in format .flv si pot fi vizionate cu player VLC sau orice player daca aveti un pachet complet de codecuri instalat(cum ar fi : k lite):

http://rapidshare.com/files/125715620/Video_0628-1359_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125716651/Video_0628-1421_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125716559/Video_0628-1441_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125716696/Video_0628-1455_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125718497/Video_0628-1509_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125719362/Video_0628-1526_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125718884/Video_0628-1830_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125720775/Video_0628-1852_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125721743/Video_0628-1914_CH-17_.mpg.FLV.html

ioanavol
29th June 2008, 03:46
Am reusit si noi sa ne logam pe calc hotelului:P
A fost super astazi!!! O sa va povestim mai multe cand ne intoarcem;)
Mary, multumim mult pt filmulete! Avem si noi cateva, dar nu toate pt ca am fost prea ocupati ca sa-i incurajam pe gimnasti.(poate ne-ati auzit pe fundalul exercitiilor:P)

Semneaza,
duzina de forumisti de la Ploiesti

p.s. azi intr-adevar a fost racoare

busumary
29th June 2008, 03:50
abia in al 6lea filmulet am zarit galeria forumistilor nostri:)in prim plan pe Cata,si mai tarziu si Miha,Floarea Leonida,de altfel pe toata durata evolutiilor se aude galeria aplaudand si incurajand,se disting dupa tricouri si tricolorul pictat pe obrazul drept ;) iar in al 7lea chiar se arata toata galeria inclusiv acel maaaare panou cu "succes Bejing".:) Bravo gasca!

21mai
29th June 2008, 10:01
eu nu pot vedea filmuletele :((

cineva_cineva
29th June 2008, 11:55
Mai e cineva pe aici sau toti au plecat la Ploiesti? Am si eu o intrebare: se poate face cumva ca acele filmulete, la descarcare, sa nu mai trebuiasca sa asteptam atata timp intre doua descarcari?

myrab3la_19
29th June 2008, 12:44
abia in al 6lea filmulet am zarit galeria forumistilor nostri:)in prim plan pe Cata,si mai tarziu si Miha,Floarea Leonida,de altfel pe toata durata evolutiilor se aude galeria aplaudand si incurajand,se disting dupa tricouri si tricolorul pictat pe obrazul drept ;) iar in al 7lea chiar se arata toata galeria inclusiv acel maaaare panou cu "succes Bejing".:) Bravo gasca!

Mi-am dat seama ca voi sunteti,chiar daca nu va stiu pe nici unul...:P,a spus si comentatoarea ca in acea zi au fost mai multi suporteri!!!Ce vesti aveti despre Sandra?

myrab3la_19
29th June 2008, 12:48
Forminte este slAB CA antrenor- am ajuns la concluzia, fie ca o considerati prosteasca fie ca nu, dar aceste fetite se accidenteaza in primul rand din cauza lui- in loc ca din cele 7 fetite pe care le are la dispozitie fiecare sa fie specializata pe 2 aparate pe cel mult si poate doar 1 maxim 2 pe toate cele 4 aparate, el le suprasolicita, punandu le sa execute exercitii la aparate spre care nu au nici o inclinatie si se vede ca se chinuie si normal ca de atata efort si oboseala fetele se accidenteaza mult mai repede!!!!! Si in timpul lui Belu si Bitang aveam putine fete care faceau gimnastica, nimic nu s-a schimbat in bine, ci din contra in rau, stilul de a lucra al domnilor Belu si BitANG era insa mult mai eficient- asa Forminte le supraspecializeaza pe toate si nici nu unA, SAU DOAR CU RARE exceptii, reusesc sa fie as la un anumit aparat!!! Nu sunt o fana inraita a lui Belu dar pur si simplu mi se pare extrem de ciudat ca fetitele alea sa se accidenteze la fiecare concurs- sunt mai rau decat intr-un razboi !!!!!!!!!!!!!! E inadmisibil sa mai continuam asa!!!
Nu stiu daca este slab sau nu...mie nu-mi place ca insista ca toate fetele sa faca 4 aparate...eu as lasa-o pe Cerasela cu barna si paralelele(seamana foarte tare la corp cu Liukin,iar acest gen de gimnaste dau bine la aceste aparate ) pe Grigore la sarituri(e puternica) si paralele,pe Acatrinei la barna (are un exercitiu valoros)si sol si pe Dragoi la paralele si barna.

ela_diana
29th June 2008, 13:12
Si eu sunt din ce in ce mai dezamagita de Forminte, consider ca intr-adevar le forteaza pe fete pana cand se ajunge la accidentarile care au decimat lotul national. Avem 3 gimnaste de 4 aparate.Nu ne trebuie 4-5.

cineva_cineva
29th June 2008, 13:44
Vede cineva concursul pe net, cumva? Linkul care vi l-am dat eu merge la cineva? Ca eu am o problema cu net-ul, imi merge doar messenger-ul si pagina forumului, in rest nu merge nimic, nimic.. Inregistreaza cineva concursul? Tare as vrea si eu sa vad, dar.. mi-am cam pierdut sperantele...

ancaqwe
29th June 2008, 14:06
Am venit de la Ploiesti ;) Toata gasca este acolo si face galerie (super, chiar e o schimbare fata de concursurile tacute din anii trecuti, acum galeria are viata) ;)
Azi nu am stat cu ei - am cautat o pozitie mai buna pentru filmat - insa am filmulete :) Pot sa spun ca cel mai mult mi-au placut Diana Bulimar, Claudia Voicu si Loredana Sabau (cat de mult a progresat fata de anii trecuti!) Diana Chelaru are probleme de tinuta, dar nu se poate sa nu o indragesti cand vezi cata fericire este pe fata ei la o reusita. Au taiat in carne vie arbitrii in cazul Dianei la paralele, barna si sol, si dupa parerea mea este foarte bine, o gimnasta atat de buna nu trebuie sa isi permita tinuta asta
Eu nu sunt de acord in legatura cu Cerasela - ea nu are trebui sa se specializeze. Este o gimnasta completa, de 4 aparate. Si solul ei este frumos, este foarte buna si la sarituri. Pentru Olimpiada da, nu ar trebui sa forteze, dar mai incolo trebuie sa continue. Poate alte fete ar putea sa se specializeze (desi mie imi plac mai mult gimnastele de 4 aparate), dar nu Cerasela. Eu sper ca ea sa prinda Olimpiada.

cineva_cineva
29th June 2008, 14:26
Anca, scuze ca scriu aici, dar...ti-am trimis un mesaj privat... pls

busumary
29th June 2008, 16:47
si competitia de astazi,Duminica :
http://rapidshare.com/files/125847141/Video_0629-1501_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125847207/Video_0629-1520_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125847697/Video_0629-1539_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125849064/Video_0629-1604_CH-17_.mpg.FLV.html
http://rapidshare.com/files/125848242/Video_0629-1625_CH-17_.mpg.FLV.html


ptr a vedea filmuletele ce le.am urcat,incercati cu VLC player care il puteti descarca de aici :
http://www.videolan.org/mirror.html?mirror=http://downloads.videolan.org/pub/videolan/&file=vlc/0.8.6h/win32/vlc-0.8.6h-win32.exe

Multumesc sotului meu ptr ajutor !(eu in majoritatea din timpul inregistrarilor am fost la job,si ne.a ajutat enorm!;) )

cineva_cineva
29th June 2008, 17:01
Ce se mai intampla in concurs? S-a terminat, Mary?

myrab3la_19
29th June 2008, 17:42
Ce se mai intampla in concurs? S-a terminat, Mary?

S-a incheiat concursul...parca a fost mai bine decat ieri,Stela a castigat toate finalele cu note mult prea mari pentru ce a facut ,mai ales la sarituri,la paralele cred ca a evoluat cel mai bine...la barna si sol a avut ezitari.Acatrinei nu a mai ratat la barna...iar Grigore este constanta,ceea ce e bine

cineva_cineva
29th June 2008, 17:49
Ma bucur ca Stela e destul de bine, note mari, asta e.. sunt campionate nationale, la toti se intampla asta... Imi pare tare rau pentru Sandra, dar... asta e... Sper sa fie bine si sa... o vedem in forma la olimpiada. Eu abia am vazut concursul pe echipe acum... si... mi-a placut de Dana Druncea, a revenit destul de bine, si imi place de ea. Cred ca e mai bine sa nu fie ea rezerva, pentru ca se descurca binisor

HackerElite
29th June 2008, 18:56
salutare,cateva info am sa pun in continuare:
-linkurile puse de mary sunt pe un server destul de stabil ce va merge pe orice PC la orice ora,e posibil ca la fiecare noua descarcare sa trebuiasca sa astepti un scurt timp pana vei avea acces la descarcare,iar timpul va creste daca descarcarile vor fi multe in scurt timp.exista posibilitatea ca orice descarcare de pe rapidshare sa se faca foarte repede si fara nici un cod sau timp de asteptare daca ai cont premium.inca odata spun ca acest site a fost ales deoarece este cel mai stabil dea lungul timpului si ofera destule gratuitati .filmele au fost inregistrate de pe PC prin TV Tuner in format DVD si deci marime foarte mare,asa ca au fost convertite prima oara in format .avi ( mai exact primele linkuri ofera fisiere video gata convertite pt telefoane ce suporta formate avi , cum ar fi 6630,6680,N70,N73,N80,N95... si merg rulate prin playerul SmartMovie,Divx player,CorePlayer ... ) ,/ urmatoarele linkuri din al 2ilea post si al 3ilea (ultimul) sunt convertite in format .flv (acelasi format ca filmele ce sunt prezentate pe siteul youtube.com ) si merg vazute de orice player daca aveti instalat un pachet de codecuri complet ca cel de aici http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=4624&s=95 , insa relativ mai simplu este cu VLC player ce poate fi luat din linkul pus mai inainte .
convertirea a fost facuta in .flv deoarece marimea fisierului se comprima foarte mult si calitatea ramane destul de buna ( aproximativ se micsoreaza de 15 ori )
-sper ca informatiile sa fie de folos si sa fie cat mai pe intelesul tuturor :)

Gabri3l
29th June 2008, 19:39
am vazut-o azi pe Sandra Izbasa in sala.... se pare ca accidentarea ei de ieri nu este atat de grava :ok::)

cat despre concursul de azi, Steliana Nistor a castigat toate aparatele.... in lipsa Sandrei Izbasa, nu a avut adversar :)

ps: i-am vazut si eu in sala ieri si azi pe forumistii de aici.... azi, cred ca am stat chiar in spatele lor, daca ei erau cei cu banerele "Succes la Beijing", "Succes la Olimpiada" si cu steagul Romaniei:)

Nicole25
29th June 2008, 19:51
Are cineva puncte total de la ieri?
Stiu puncte lui Stela dar nimic de la asta:
2.Andreea Grigore
3. Andreea Acatrinei
4. Daniela Druncea
5. Elena Chiric
6. Madalina Gutu
7. Gabriela Dragoi

Apropo, este de necrezut ca Chiric a facut asa bine. Poate ea trebuie sa fie in echipa pentru Beijing! Ar fi bine ca 'prima' gimnasta pentru ca face foarte putine greseli.

In rest, ce am citit, sunt putin ingrijorata despre factul ca Dragoi si Acatrinei au asa multe ratari!

Oricum, sper ca cineva ma poate ajuta cu punctele. Multumesc anticipat.

rob_din
29th June 2008, 20:16
Din pacate am avut un necaz si n-am mai reusit nici sa ajung la Ploiesti, nici sa vad concursul la TV. Poate sa-mi spuna si mie cineva notele Stelei de azi?

ioanavol
29th June 2008, 20:30
Buna tuturor,

tocmai am revenit si pot sa reconfirm c-a fost SUPER! in primul rand pot spune ca sunt oameni extraordinari pe forumul asta, pe care mi-a facut o mare, mare placere sa-i intalnesc! va multumesc tuturor ca ati venit si ca ati fost adevarati coechipieri!

Robert, chiar ne intrebam daca ai venit. Din pacate nu am notat notele senioarelor (din cate stiu numai ale unora dintre junioare) pt ca nu era usor sa le afli notele si am vazut ca pe intlgymnast le pun destul de rapid. Din cate imi amintesc, Stela a luat 16.600 la paralele, in jur de 15.500 la barna, vreo 15.450 la sol si 15 si-un pic la sarituri.
Ii rog pe ceilalti, cand ajung acasa, sa ma corecteze/completeze.

Acum trebuie sa fac altceva, dar cat de curand o sa pun si eu cateva filmulete pe youtube (mai ales de la junioare sunt interesante, cred) si-o sa detaliez mai mult ceea ce s-a intamplat acolo (din punctul meu de vedere;)).

rob_din
29th June 2008, 20:37
Buna tuturor,

tocmai am revenit si pot sa reconfirm c-a fost SUPER! in primul rand pot spune ca sunt oameni extraordinari pe forumul asta, pe care mi-a facut o mare, mare placere sa-i intalnesc! va multumesc tuturor ca ati venit si ca ati fost adevarati coechipieri!

Robert, chiar ne intrebam daca ai venit. Din pacate nu am notat notele senioarelor (din cate stiu numai ale unora dintre junioare) pt ca nu era usor sa le afli notele si am vazut ca pe intlgymnast le pun destul de rapid. Din cate imi amintesc, Stela a luat 16.600 la paralele, in jur de 15.500 la barna, vreo 15.450 la sol si 15 si-un pic la sarituri.
Ii rog pe ceilalti, cand ajung acasa, sa ma corecteze/completeze.

Acum trebuie sa fac altceva, dar cat de curand o sa pun si eu cateva filmulete pe youtube (mai ales de la junioare sunt interesante, cred) si-o sa detaliez mai mult ceea ce s-a intamplat acolo (din punctul meu de vedere;)).

Multumesc pentru informatii. Imi pare rau ca n-am putut sa vin (v-am vazut ieri la TV:)), din pacate s-a intamplat necazul ieri noapte (bunica mea a facut infarct), din fericire e in afara pericolului.
Asta e, data viitoare (probabil ca o sa fie o data viitoare, nu:?)

Astept filmuletele si impresiile

ioanavol
29th June 2008, 20:42
Imi pare f rau pt necazul tau...:( Refacere rapida si multa sanatate!

In ceea ce priveste concursul...
Cum se intorc baimarencele si moldovenii sa te tii cate informatii o sa obtii:D

cata10
29th June 2008, 20:57
Va salut pe toti!
Ioana, o parte dintre moldoveni a ajuns acasa! Cealalta parte cred ca e pe la Focsani (la jumatatea drumului catre casa)!
Robert imi pare tare rau pt ceea ce s-a intamplat cu bunica ta! Ii doresc multa, multa sanatate iar pe tine te asteptam la urmatoarea intalnire a forumistilor, caci, cu siguranta, vot mai fi multe!

Totul a fost MINUNAT! Dar detaliile vor veni in orele sau mai bine in zilele urmatoare, dupa ce vor ajunge toti forumistii la casele lor!

rob_din
29th June 2008, 20:59
Va salut pe toti!
Ioana, o parte dintre moldoveni a ajuns acasa! Cealalta parte cred ca e pe la Focsani (la jumatatea drumului catre casa)!
Robert imi pare tare rau pt ceea ce s-a intamplat cu bunica ta! Ii doresc multa, multa sanatate iar pe tine te asteptam la urmatoarea intalnire a forumistilor, caci, cu siguranta, vot mai fi multe!

Totul a fost MINUNAT! Dar detaliile vor veni in orele sau mai bine in zilele urmatoare, dupa ce vor ajunge toti forumistii la casele lor!

Mersi Cata

myrab3la_19
29th June 2008, 21:27
Buna tuturor,

tocmai am revenit si pot sa reconfirm c-a fost SUPER! in primul rand pot spune ca sunt oameni extraordinari pe forumul asta, pe care mi-a facut o mare, mare placere sa-i intalnesc! va multumesc tuturor ca ati venit si ca ati fost adevarati coechipieri!

Robert, chiar ne intrebam daca ai venit. Din pacate nu am notat notele senioarelor (din cate stiu numai ale unora dintre junioare) pt ca nu era usor sa le afli notele si am vazut ca pe intlgymnast le pun destul de rapid. Din cate imi amintesc, Stela a luat 16.600 la paralele, in jur de 15.500 la barna, vreo 15.450 la sol si 15 si-un pic la sarituri.
Ii rog pe ceilalti, cand ajung acasa, sa ma corecteze/completeze.

Acum trebuie sa fac altceva, dar cat de curand o sa pun si eu cateva filmulete pe youtube (mai ales de la junioare sunt interesante, cred) si-o sa detaliez mai mult ceea ce s-a intamplat acolo (din punctul meu de vedere;)).

15.650 barna,15.125 sarituri...in rest e corect..eu am vazut competitia la Tv si v-am vazut pe toti :P.Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat Rob...ai avut o noapte grea,bine ca e totul ok!

deni
29th June 2008, 21:29
buna!inca un forumist a ajuns acasa, desi destul de obosit.ma bucur mult ca v am cunoscut pe cei care ati fost la ploiesti.suntem o gasca pe cinste.
despre concurs,ce pot sa va spun..atmosfera a fost extraordinara.evolutia fetelor poate lasa usor de dorit.m au impresionat mult jumioarele.Diana Chelaru este extraordinara, am vorbit putin cu ea azi.Sper sa si imbunatateasca tinuta si sa progreseze cat mai mult.Claudia voicu este in crestere de forma, o gimnasta de viitor.iar Diana Bulimar o scumpete.
despre seniore sunt multe de comentat.stela e de departe cea mai buna, ca sa zic asa, mai ales in lipsa Sandrei(care are o usoara accindentare la glezna, lucru care necesita o pauza de 2 zile).Andrea Grigore a mres constant.la fel ca si Dana Druncea(meritra sa fie ihn echipa).Andreea Acatrinei are exercitii bune la sol si barna, dar din pacate la cel din urma rateaza in ultima perioada cam in toate competitiile.Este foarte timida, la fel ca si Gabi Dragoi, care imi pare rau sa spu dar in acest moment nu o vad in echipa.

Mihaela P
29th June 2008, 21:31
Imi pare rau Robert ca ai avut necazuri! Am fi vrut sa te cunostem si sa simti aceleasi lucruri ca si noi. Multa sanatate bunicii tale!
Eu sunt SIGURA ca ne vom mai intalni in formula asta...si chiar in una mai extinsa. Te asteptam la urmatoarele intalniri!

deni
29th June 2008, 21:32
sper ca Ana isi va reveni pana la olimpiada, pentru ca ma ingrijoreaza.ea a facut incalzirea obisnuita cu fetele, iar apoi s a intrenat separat.La barna a executat cateva elemente artistice si apoi a incercat cateva salturi.Dupa ce a facut danilova pe 2 picioare, s a prins cu mana de burta, a sarit de pe barna si a izbucnit in lacrimi.o durea rau.sper sa fie ok.avem mare nevoie de ea.

deni
29th June 2008, 21:33
imi pare rau Robert ca nu te am cunoscut.Ma bucur ca nu e nimic grav.si stai linistit sigur va exista data viitoare.

rob_din
29th June 2008, 21:36
Multumesct tuturor pentru incurajari. Am o intrebare: am inteles ca Sandra a fost azi la sala, parea ca are dureri?

myrab3la_19
29th June 2008, 21:42
Multumesct tuturor pentru incurajari. Am o intrebare: am inteles ca Sandra a fost azi la sala, parea ca are dureri?

Hmmm...nu prea,eu am vazut-o razand si vorbind cu celelalte fete,parea ok iar comentatorii au spus ca de maine va reveni la antrnament si joi va pleca in Italia cu restul fetelor.In alta ordine de idei...a mai remarcat cineva in afara de mine ca M.Gutu are o tinuta frumoasa la paralele?

deni
29th June 2008, 21:42
Multumesct tuturor pentru incurajari. Am o intrebare: am inteles ca Sandra a fost azi la sala, parea ca are dureri?

da a fost si Sandra si a zambit tot timpul, a fost vesela.nu cred ca sunt probleme.am vorbit si cu ea si i am spus ca dorim sa castige la sol aur.la care ea a completat: si la barna.le vad putin speriate in ceea ce priveste concursul pe echipe.si nu e bine ca pleqaca cu o astfel de idee, ca nu pot castiga.

deni
29th June 2008, 21:44
Hmmm...nu prea,eu am vazut-o razand si vorbind cu celelalte fete,parea ok iar comentatorii au spus ca de maine va reveni la antrnament si joi va pleca in Italia cu restul fetelor.In alta ordine de idei...a mai remarcat cineva in afara de mine ca M.Gutu are o tinuta frumoasa la paralele?

si eu am remarcat tinuta Madalinei la paralele.dar cam atat.La sarituri,sol e slaba.si nici la barna nu straluceste, din pacate.De executat , executa bine dar nu are note mari de plecare,din pacate.

myrab3la_19
29th June 2008, 21:46
http://www.gsp.ro/stire/steliana-nistor-a-cistigat-toate-finalele-pe-aparate-84974.html
pentru cei care nu stiu inca notele,oricum sunt cateva greseli...grecoaica nu a luat 16.500 iar a doua la barna a fost Dragoi

cineva_cineva
29th June 2008, 22:00
Multumim frumos pentru informatiile calde de la locul faptei.E frumos, pentru noi, cei care am stat acasa sa aflam cat mai multe despre ce s-a intamplat acolo.Eu inca astept sa vad si concursul de la individual si cel de azi, ca inca nu am reusit sa descarc decat echipele deocamdata.Abia astept sa vad si restul.. pana atunci, mai astept ceva povesti de la voi. Si pana atunci poate instalez si windows-ul ca... se pare ca nu imi merge decat yahoo messenger si pagina cu forumul, altceva nu pot deschide.DAr bine ca merge forumul... deocamdata!

violetta76
29th June 2008, 22:01
Nici eu nu am reusit sa ajung tot din cauza unei probleme familiale, in familia sotului meu. Dar in compensatie mi-a promis ca mergem anul viitor la Milano la Europene ca sa nu mai fiu suparata!

cineva_cineva
29th June 2008, 22:07
O, ce bine, inseamna ca anul viitor la europene avem corespondent special.Foarte bine! Nemaipomenit!

baicea
29th June 2008, 22:13
a fost intradevar super:X

mikeyy
29th June 2008, 22:19
Buna seara tuturor! :)
Multa sanatate bunicii tale Rob!!!!! chiar ne gandeam de ce nu vi
Am ajuns si eu acasa acum vreo 2 ore. Am citit tot ce ati scris ieri si azi....intr-adevar au foat multe ratari, dar eu consider ca aceste Nationale au fost extraordinare si asta deoarece a fost primul meu concurs vazut de la fata locului.
S-a format o gasca pe cinste, nu credeam ca ma simt asa bine...cum a zis Mia azi parca ne cunosteam de o viata. O sa va povestesc mult mai multe mai tarziu putin sau maine.
Vreau sa va spun ca am vorbit cu toate gimnastele. Sandra este bine, nu e nimic grav...desi la incalzire ne-am speriat putin caci la aterizare s-a lasat in jos si vreo cateva secunde nu s-a ridicat si am crezut ca a patit ceva grav...
Am vorbit cu Ana..ea a fost putin mai timida, dar mi-a zis ca se simte bine. Am vorbit si cu Cerasela care a fost o scumpa :) s-a emotionat ca i-am cerut un autograf. Stela este exact cum mi-am imaginat, o persoana cu foarte multe calitati si cu mult bun simt. Doar la barna i-a facut probleme pirueta atat ieri cat si azi...si cred ca e din cauza ca vrea sa faca o combinatie la pirueta. Direct dupa concurs Stela nu a mai avut timp de poze si autografe caci se grabea sa plece la Deva pt a se pregati de examen.....deci sper ca intelegi ca Stela a avut o perioada incarcata in ultimele zile. In rest Stela ne-a prezentat un paralel foarte bun si la sol un 1080 bine intors :ok:
Am mai vorbit cu Dana Druncea..cu ea am vorbit cel mai mult. Nu stiu daca s-a observat la Tv, dar Dana si-a imbunatatit foarte mult tinuta la sarituri, paralele si sol.
Gabi Dragoi nu a avut un concurs prea bun...la barna a avut exercitii bune....a iesit pe locul 1 ieri. Cred ca si-a spus cuvantul si ratarea de la paralele cand a cazut foarte urat ( nu stiu daca s-a televizat), iar astazi a cazut din nou la iesirea de la paralele si o data cu ea a cazut si Lucian Sandu care incerca sa o protejeze.
Un concurs foarte bun a avut si Andreea Grigore...azi nu a ratat absolut deloc.

Despre junioare pot spune ca avem niste gimnaste extraordinare, de perspectiva..azi a fost un concurs bun de dimineata: Cris si Ioana au filmat barna si solul sperantelor si o sa puteti vedea ca am dreptate :)

La baieti, ne-a impresionat pe toti Adrian Bucur si Andrei Ursache ( sper ca nu am gresit numele). De asemenea Razvan Selariu este foarte sigur pe el..am vazut ca azi a facut un exercitiu mai greu la paralele( si-a mai adaugat o desprindere cu succes). Flavius a avut un concurs bun azi, la sol a prezentat o diagonala nou: un dublu inainte (cred :D )

De sapt viitoare vom avea un nou memnru: Auri - prietena Miei...care se descurca extraordinar la partea tehnica la gimnastica :yeah:

Am inteles ca ne-ati vazut :P am aflat ca am fost dati la Tv...m-au sunat si pe mine cei care m-au vazut.

Cam astea sunt in mare ideil pe care le voi dezvolta mai tarziu sau maine. Nu stiu cate evolutii ati vazut voi la tv...caci azi la un moment dat era Gabi Dragoi la brna, Dana Druncea la sol, Flavius la paralele si Dragulescu la bara...si toti faceau in acelasi timp.
A fost o exeprienta placuta, sper ca in viitor sa largim grupul!
Le salut pe Mihaela, ioana Deni si Andra..caci vad ca sunt pe forum..ma bucucr ca ati ajuns cu bine

rob_din
29th June 2008, 22:41
Am vazut si eu acum cate ceva din inregistrarea pusa de Mary si am observat din nou multe probleme la piruete, ca si ieri. Chiar nu inteleg de ce. Iar acea pirueta a lui Acatrinei de la barna mi se pare mult prea riscanta. Steliana a facut ea ce a facut si tot nu i-a iesit o barna perfecta
Ma bucure ca din ce spuneti voi Izbasa e plecat cu gandul la aur


La baieti va fi o problema cu formarea echipei

mikeyy
29th June 2008, 22:54
Da IZbasa e cu gandul la aur la sol si la barna..nu ma asteptam sa zica barna :D , dar e rezervata la echipe...ne-a spus ca va fi foarte greu, dar tinta e bronzul.

Cata_RB
29th June 2008, 23:02
Bine ati revenit :D
Ceva detalii despre finalele baietilor? Marian in mod special, va rog

mikeyy
29th June 2008, 23:09
Bine ati revenit :D
Ceva detalii despre finalele baietilor? Marian in mod special, va rog

Despre Marian? Pai a fost extraordinar....clar ca este un talent. Vreau sa va zic ca la incalziri nici ieri si nici azi nu a incercat saritura Dragulescu..deloc. Atat ieri cat si azi o incerca direct in concurs.....se pare ca numai in concurs ii iese.
La sol nota de plecare e mai mica decat ce avea anul trecut, dar ceea ce face acum e impecabil..sunt convins ca va mai creste dificultatea la sol, iar la bara cred ca are acelasi exercitiu ca anul trecut. A mers bine atat la incalzire cat si in concurs. Mai rar asa un gimnast sincer.

Sa-i raspun lui Rob referitor la echipa masculina. Dupa ce am discutat si cu ceilalti si am vazut exerictiile in cele 2 zile, noi vedem echipa astfel:
1.Selariu
2.Dragulescu
3.Koczi
4.Popescu
5.Jivan
6.Bucur

Cred ca Popescu are ceva probleme caci nu a facut sarituri si sol...noi credeam ca are ceva la picior..a ales doar aparatele unde sunt mai mult solicitate bratele.
Jivan a prezentat 2 sarituri din 7..bine executate..deocamdata cu ajutorul unei saltele suplimentare, dar super oki

Andraf
29th June 2008, 23:11
Da, Mihai... si eu am citit tot ce s-a scris zilele astea. Vreau sa vad cat au aratat din galeria noastra (tocmai am vizionat partea a VI-a din filmuletele lui Busumary. acum le descarc si pe celelalte.
Intr-adevar a fost un vis...implinit. Am fost atat de aproape de ele... de familiile lor... Stela m-a impresionat azi, cat este de puternica (concentrata), in ciuda faptului ca traverseaza o perioada extrem de stresanta pentru ea.
Azi cand am vazut cat de tare s-a agatat de barna ca sa nu cada la pirueta, aproape ca mi-au dat lacrimile.
De asemenea m-am bucurat cand am vazut-o pe Sandra, in picioare, la incalzirea generala, antrenindu-se separat de restul fetelor. M-am intristat cand am vazut-o pe Ana Maria plangind tinindu-se cu mana de burta dupa ce a exersat cateva elemente la barna. Dealtfel vineri am vazut-o exersind (la incalzirea generala) la sarituri, barna si cred ca si paralele.
Mi-au placut evolutiile Ceraselei si ale Danutei Druncea, Gabi a ratat uneori, Grigore la fel, Acatrinei si ea a fost undeva pe la mijloc.
Pentru mine a fost o experienta de neuitat si sper ca si pentru altii... Sa stiti ca nu se compara cu nimic emotia traita acolo in sala, pe viu... Iar noi forumistii, am petrecut niste momente minunate atat in sala cat si in afara ei.

violetta76
29th June 2008, 23:18
La TVR au zis ca Daniel Popescu are ceva la glezna dar apoi a zis la biceps! Varianta cu glezna e mai credibila fiindca nu a facut sarituri si sol.

violetta76
29th June 2008, 23:20
Am vazut si eu acum cate ceva din inregistrarea pusa de Mary si am observat din nou multe probleme la piruete, ca si ieri. Chiar nu inteleg de ce. Iar acea pirueta a lui Acatrinei de la barna mi se pare mult prea riscanta.

Terin Humphrey facea pirueta aceea cu 900 de grade la Atena!

Cata_RB
29th June 2008, 23:22
Mersi Mihai, super vesti despre Dragulescu!!! :ok: Sa inteleg ca a castigat finala de la sarituri?
Multumesc si eu pentru filmulete, acum am ajuns acasa-acasa [deci gata sesiunea :D] si abia am inceput sa descarc. Trebuie sa asteptam cam 30 de minute intre 2 download-uri, dar merita :D
Ma bucur ca a fost asa frumos!

mikeyy
29th June 2008, 23:23
Din cate am inteles prima persoana care a realizat pirueta Andreei Acatrinei a fost o romanca : dna Elena Ceampelea

@Yanna: nu, nu a castigat la sarituri caci a doau saritura nu e din 7

rob_din
29th June 2008, 23:42
Despre Marian? Pai a fost extraordinar....clar ca este un talent. Vreau sa va zic ca la incalziri nici ieri si nici azi nu a incercat saritura Dragulescu..deloc. Atat ieri cat si azi o incerca direct in concurs.....se pare ca numai in concurs ii iese.
La sol nota de plecare e mai mica decat ce avea anul trecut, dar ceea ce face acum e impecabil..sunt convins ca va mai creste dificultatea la sol, iar la bara cred ca are acelasi exercitiu ca anul trecut. A mers bine atat la incalzire cat si in concurs. Mai rar asa un gimnast sincer.

Sa-i raspun lui Rob referitor la echipa masculina. Dupa ce am discutat si cu ceilalti si am vazut exerictiile in cele 2 zile, noi vedem echipa astfel:
1.Selariu
2.Dragulescu
3.Koczi
4.Popescu
5.Jivan
6.Bucur

Cred ca Popescu are ceva probleme caci nu a facut sarituri si sol...noi credeam ca are ceva la picior..a ales doar aparatele unde sunt mai mult solicitate bratele.
Jivan a prezentat 2 sarituri din 7..bine executate..deocamdata cu ajutorul unei saltele suplimentare, dar super oki

Mari probleme la cal cu aceasta echipa

mikeyy
29th June 2008, 23:56
Dar pe cine ai vedea la cal? In prima zi atat Popescu cat si Koczi au ratat..deci nu avem siguranta 100%. Un al treilea ar putea fi Bucur care lucreaza bine la toate aparatele.

busumary
30th June 2008, 00:12
uitati aici galerie adevarata ! :
http://xs128.xs.to/xs128/08260/bscap0003814.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs128&d=08260&f=bscap0003814.jpg)

http://xs128.xs.to/xs128/08260/image_0629-1544_ch-17_847.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs128&d=08260&f=image_0629-1544_ch-17_847.jpg)

http://xs128.xs.to/xs128/08260/image_0629-1628_ch-17_270.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs128&d=08260&f=image_0629-1628_ch-17_270.jpg)

cata10
30th June 2008, 00:15
Multumim mult, busumary!

Cata_RB
30th June 2008, 00:23
Hehe, frumoasa galerie! :D
Doar pe Mihai l-am recunoscut, mi-ati putea spune si de restul, cine e cine?

mikeyy
30th June 2008, 00:25
ultima poza e de azi :) super tare.
Noi am purtat tricourile doar sambata.
Incearca cineva sa ghiceasca cam cine e in poza? Amalia si Mary cred ca voi stiti..deci sa nu spuneti :D

21mai
30th June 2008, 02:27
Imi pare rau, dar cand le vad pe Dragoi si Acatrinei ma ia groaza. Nu sunt fete de lot olimpic.

Cred ca pana la urma Patrascu va merge la JO alaturi de Izbasa, Nistor, Druncea, Grigore si Tamarjan

Subscriu in totalitate celor afirmate de tine!!!!

cata10
30th June 2008, 02:38
Iata ca au aparut si primele filmulete pe youtube:
stela la sol http://www.youtube.com/watch?v=vrS0IoHIqeY&feature=user
stela la barna http://www.youtube.com/watch?v=unw7yuSRwhU&feature=user

cata10
30th June 2008, 02:43
Subscriu in totalitate celor afirmate de tine!!!!

21mai, ai fost cumva la Ploiesti, la Nationale?

rob_din
30th June 2008, 08:09
Subscriu in totalitate celor afirmate de tine!!!!

Dupa ce-am vazut si concursul de sambata si secvente din cel pe aparate cred totusi ca Acatrinei este o gimnasta de viitor. Din pacate despre Dragoi am aceasi parere. Rateaza mult si la elemente relativ usoare

LuisaGym
30th June 2008, 08:24
Galeria: ati fost SUPER!! Tocmai am vazut pozele. Hai Romania!

busumary
30th June 2008, 11:37
ultima poza e de azi :) super tare.
Noi am purtat tricourile doar sambata.
Incearca cineva sa ghiceasca cam cine e in poza? Amalia si Mary cred ca voi stiti..deci sa nu spuneti :D

Provocare provocatoare !Prima poza e facuta Sambata,nu?
of,of,of,nu recunosc decat pe Cata(momentul fotografierii l.a prins cu mana la barbie) si Miha pe randul din mijloc,chiar pe mijloc:)
Cred ca Tess e undeva mai sus,
iar tu Mihai te vad pe primul rand,in tricoul cu dungi,in pozele de Duminica.A?e bine asa?
rog pe ceilalti sa nu se supere pe mine ca nu i.am recunoscut,dar nici nu i.am cunoscut mai inainte:)

miafangina
30th June 2008, 11:56
Salutari tuturor!Pentru mine e "Buna Dimineata" ,am ajuns pe la ora 4,00 acasa,dar efortul a meritat cu virf si indesat.
Ce bine arata cercurile olimpice in poze!Din pacate am multe treburi de facut azi,iar in zilele urmatoare am de rezolvat o problema personala.Dupa aceea promit sa va povestesc multe amanunte dragute,tot ce imi voi aminti remarcabil.
Sunt foarte incintata,ragusita(de la scandarile de final) si palmele le simt inca umflate de la aplauze.Imi doresc sa mai fiu asa si altadata.
Forumistii de la gimnastica sunt oameni minunati,nici n-am cuvinte sa descriu emotiile prin care am trecut,dar ce natural a decurs intilnirea noastra,parca ne cunosteam dintotdeauna,iar la sfirsit nu ne dadeam dusi,eram ca niste copii care pleaca din tabara si ar mai sta.Pe mai tirziu!Pa!
@Mary:nu-ti face probleme,nu e niciun suparacios printre noi.Linga mine a stat Ramona(antrenoare de junioare) si i-am pus multe intrebari,am aflat lucruri pe care nu le stiam si va voi povesti si voua.
S-au facut cred mii de poze in total,asa ca ne veti vedea pe toti.

ioanavol
30th June 2008, 11:57
Dupa ce-am vazut si concursul de sambata si secvente din cel pe aparate cred totusi ca Acatrinei este o gimnasta de viitor. Din pacate despre Dragoi am aceasi parere. Rateaza mult si la elemente relativ usoare


cu Gabi se intampla ceva...ori e f demoralizata, ori o doare ceva...nu stiu:( Rateaza intr-adevar destul de des si se vede ca e terminata dupa aceea.

Andreea Acatrinei e ok la barna si sol (desi mai greseste si ea), dar si eu as paria pe Dana Druncea. Si-a imbunatatit mult tinuta si are un psihic de fier (ori cel putin asa pare). E capabila de 14.900 la sol si sarituri, insa doar de un 14.300 la paralele. La barna nu-mi mai amintesc cat a luat.

Madalina Gutu mie personal imi place mult, dar nu prea are dificultate, poate anul viitor sa aiba sanse sa prinda echipa. Cerasela a facut mai mult decat ma asteptam, dar se vede ca nu-i recuperata complet...nici eu nu cred ca va putea merge la Beijing. Elena Chiric a fost o surpriza f placuta...este f interesanta situatia ei, dat fiind ca se antreneaza la Onesti cu antrenorii ei de la Dinamo. Nu are dificultate f mare in executii, dar este admirabil faptul ca a continuat sa practice gimnastica si sper s-o vedem la concursuri internationale (poate si cu celelalte fete) la un moment dat.

Dintre junioare, Diana Chelaru a castigat sariturile, aparatul ei preferat si era impresionant sa vezi cat de bucuroasa era:) La sol a facut bine, dar la barna a cazut. Nu mai stiu la paralele ce-a facut. Mie insa imi place f mult de ea, sper din toata inima sa nu se mai accidenteze si sa fie o senioara de succes.
La sol Diana Bulimar din Timisoara a avut o evolutie extraordinara, dar n-a terminat decat pe 4, dificultatea exercitiului nefiind f mare. Dar ea a fost alta surpriza f placuta, are o tinuta super, executii curate, si e cea mai micuta (la inaltime), am inteles ca implineste 13 ani anul acesta.
Larisa Iordache a concurat doar vineri (eu n-am vazut-o) si am inteles ca are o intindere, nu e ceva grav (e prima ei accidentare) si ca e menajata pt un concurs in Italia la care va participa, dar nu stiu cand.

Din pacate n-am notat toate notele (ne-am trezit cam tarziu sa facem asta), dar iata impresii si note de la concursul junioarelor de ieri (multumesc mult Deni pt ajutor!):

Sarituri:
1. Diana Chelaru
2. Amelia Racea (a doua saritura: 13.700)
3. Claudia Voicu
3. Diana Bulimar (prima saritura: 13.625)

Madalina Neagu a luat 13.800 la sarituri.

Paralele:
1. Claudia Voicu 14.275 (o desprindere, tinuta f frumoasa)
2. Diana Trenca
3. Loredana Sabau

Diana Bulimar a luat 13.00 la paralele (a avut o desprindere). Diana Chelaru a avut 2 desprinderi la paralele.

Barna:
Raluca Haidu (Deva) ?
Madalina Neagu 13.325
Anamaria Baicu 13.750
Diana Bulimar 14.700
Patricia Tiron (Steaua) 13.450
Diana Chelaru (Onesti) 13.200 (o cadere)
Amelia Racea 14.725
Claudia Voicu 15.000

Sol:
Patricia Tiron 14.700
Diana Chelaru 14.450
Rodica Iurea 14.675
Georgiana Gheorghe 14.400
Raluca Haidu 14.525
Madalina Neagu 14.775
Bianca Bisinicu 14.200
Diana Bulimar 14.525

ioanavol
30th June 2008, 12:04
Salutari tuturor!Pentru mine e "Buna Dimineata" ,am ajuns pe la ora 4,00 acasa,dar efortul a meritat cu virf si indesat.
Ce bine arata cercurile olimpice in poze!Din pacate am multe treburi de facut azi,iar in zilele urmatoare am de rezolvat o problema personala.Dupa aceea promit sa va povestesc multe amanunte dragute,tot ce imi voi aminti remarcabil.
Sunt foarte incintata,ragusita(de la scandarile de final) si palmele le simt inca umflate de la aplauze.Imi doresc sa mai fiu asa si altadata.
Forumistii de la gimnastica sunt oameni minunati,nici n-am cuvinte sa descriu emotiile prin care am trecut,dar ce natural a decurs intilnirea noastra,parca ne cunosteam dintotdeauna,iar la sfirsit nu ne dadeam dusi,eram ca niste copii care pleaca din tabara si ar mai sta.Pe mai tirziu!Pa!
@Mary:nu-ti face probleme,nu e niciun suparacios printre noi.Linga mine a stat Ramona(antrenoare de junioare) si i-am pus multe intrebari,am aflat lucruri pe care nu le stiam si va voi povesti si voua.
S-au facut cred mii de poze in total,asa ca ne veti vedea pe toti.

Bine ai revenit acasa, Mia!
Da, mai ales cercurile arata super!:D :D data viitoare nu vom mai folosi farfurii de plastic taiate, iau eu compasul!:P

rob_din
30th June 2008, 12:09
Din pacate Druncea ia note mici, nu poate ajuta echipa decat la sarituri

ioanavol
30th June 2008, 12:17
Mari probleme la cal cu aceasta echipa


de acord...nici Flavius, nici Daniel nu s-au descurcat prea bine, desi ar trebui sa fie specialisti la acest aparat...Asta ca sa nu mai vorbim de ceilalti.
La inele s-a castigat cu 15.900 parca (Robert Stanescu), dar, sincer, ma asteptam la mai mult de la el, fiind aparatul lui.
Marian si mie mi-a placut, la toate 3 aparatele, a luat 15.600 la sol, a facut rulare si i-a iesit. Mai are de adaugat pana la 16 si ceva, dar arata mult mai bine decat in lunile trecute. Are stofa de campion, ce-i al lui e al lui. Nu stiu daca o sa aiba timp sa faca ex de aur, dar va ajuta echipa f mult.
Pt mine surpriza a fost Bucur, nu ma asteptam sa fie pe podium la individual compus, plus ca a luat si alte medalii (scuze, nu-mi mai amintesc la ce).
Trebuie sa spun ca evoluau cate 4 deodata si, mai ales daca filmam, nu puteam sa-i vad pe toti.

Razvan e clar cel mai complet gimnast din echipa la mom actual...sper sa se claseze cat mai sus, ca merita. Are si bara destul de grea (a si castigat finala de la acest aparat). Flavius, insa, (favoritul meu), are inca probleme cu emotiile...mare pacat, pt ca mie mi se pare ca are un potential fantastic. Ma zgarii pe fata ca nu m-am dus sa-i cer autograf si sa-i urez succes, dar asta e, data viitoare poate am curaj mai mult.

rob_din
30th June 2008, 12:22
Dragulescu spune ca pregateste saritura din 7.2, ceea ce e bine, si daca o rateaza tot ia peste 16. In plus cu o saritura Dragulescu perfect executata media i s-ar apropia de 16.5 si cu ratare

mikeyy
30th June 2008, 12:33
Din pacate Druncea ia note mici, nu poate ajuta echipa decat la sarituri

Este nevoie de Dana la sarituri caci suntem descoperiti. Am aflat ca defapt Ana Tamarjan la Constanta nu a facut DTY ci doar un Yurchenko simplu...deci suntem descoperiti cu o nota din 5.8, iar singura care poate umple golul e Dana. In plus Dana poate ajuta echipa mult in calificari. Cum spunea si Simona Amanar, Dana e un bun deschizator pt echipa, e constanta in executie si asta le da incredere si celorlalte fete.

Bine ai venit Mia!!!!:yeah:

rob_din
30th June 2008, 12:46
Grigore ce nota a luat la sarituri?

ioanavol
30th June 2008, 12:53
ultima poza e de azi :) super tare.
Noi am purtat tricourile doar sambata.
Incearca cineva sa ghiceasca cam cine e in poza? Amalia si Mary cred ca voi stiti..deci sa nu spuneti :D

pozele 2 si 3 sunt de duminica. eu nu spun cine sunt:D n-aveti decat sa ghiciti!:P

ioanavol
30th June 2008, 12:56
Grigore ce nota a luat la sarituri?

eu imi amintesc ca parca a facut un Y simplu si un 1.5 Y si ca le-a facut bine...nu-s sigura si nici nu stiu nota. Tablitele cu note nu erau intoarse spre noi, iar crainicul nu anunta toate notele. Poate totusi a observat altcineva cat a luat.

ela_diana
30th June 2008, 13:01
Grigore ce nota a luat la sarituri?

In prima zi am vazut pe gymnasticsresults.com ca Grigore a luat 14.550 la sarituri si Acatrinei 14.900

rob_din
30th June 2008, 13:04
Atunci la sarituri cele 3 vor fi Druncea, Nistor, Izbasa. La sol probabil Tamarjan, Nistor, Izbasa. La barna probabil Nistor, Izbasa si Tamarjan. La paralele Nistor si nu mai stiu cine

ela_diana
30th June 2008, 13:06
Da... la paralele e jale..

ioanavol
30th June 2008, 13:19
Rezultatele din prima zi (27 iunie) de la finalele pe echipe:

FETE http://www.gymnasticsresults.com/2008/rouch2008w.html

sarituri-paralele-barna-sol-Total
1 CSS nr.3/ CSA Steaua Bucuresti CSS nr.3/ CSA Steaua Bucuresti 57.950 57.525 60.675 58.950 235.100 Patricia Tiron CSS nr.3/ CSA Steaua Bucuresti 13.450 12.475 14.475 14.500 54.900
Gabriela Bordeianu CSS nr.3/ CSA Steaua Bucuresti 13.225 12.925 13.100 13.775 53.025
Daniela Druncea CSS nr.3/ CSA Steaua Bucuresti 14.975 14.550 14.625 14.675 58.825
Andreea Grigore CSS nr.3/ CSA Steaua Bucuresti 14.550 15.000 15.250 13.475 58.275
Sandra Izbasa CSS nr.3/ CSA Steaua Bucuresti 14.975 15.050 16.325 16.000 62.350

2 CSS Cetate Deva CSS Cetate Deva 1 56.350 55.600 58.700 58.300 228.950
Loredana Sabau CSS Cetate Deva 12.750 13.800 13.625 14.225 54.400
Raluca Haidu CSS Cetate Deva 13.650 14.575 28.225
Claudia Voicu CSS Cetate Deva 13.600 14.200 15.375 14.300 57.475
Amelia Racea CSS Cetate Deva 14.200 12.200 15.200 13.775 55.375
Andreea Acatrinei CSS Cetate Deva 14.900 13.100 14.425 15.200 57.625
Cerasela Patrascu CSS Cetate Deva 14.500 13.700 28.200

3 CSS nr. 7/ CS Dinamo Bucuresti CSS nr. 7/ CS Dinamo Bucuresti 56.075 50.025 57.975 58.125 222.200
Mihaela David CSS nr. 7/ CS Dinamo Bucuresti 12.525 11.800 14.075 14.200 52.600
Larisa Iordache CSS nr. 7/ CS Dinamo Bucuresti 14.350 12.500 15.225 14.500 56.575
Ana-Maria Baicu CSS nr. 7/ CS Dinamo Bucuresti 13.550 11.675 14.125 14.200 53.550
Elena Chiric CSS nr. 7/ CS Dinamo Bucuresti 14.725 13.900 14.550 14.950 58.125
Georgiana Gheorghe CSS nr. 7/ CS Dinamo Bucuresti 13.450 11.825 13.375 14.475 53.125

4 CSS Cetate Deva CSS Cetate Deva 2 53.575 52.050 51.250 55.275 212.150
Mihaela Tipa CSS Cetate Deva 13.700 12.425 12.025 13.750 51.900
Diana Rusu CSS Cetate Deva 13.375 10.700 11.800 13.250 49.125
Beatrice Margarit CSS Cetate Deva 13.375 13.150 13.600 40.125
Tatiana Geamparoiu CSS Cetate Deva 12.825 11.425 12.650 13.600 50.500
Malina Savoaie CSS Cetate Deva 13.125 13.800 13.425 14.325 54.675
Diana Trenca CSS Cetate Deva 14.400 14.400

5 CSS nr.1/ CS Farul Constanta CSS nr.1/ CS Farul Constanta 52.325 46.100 52.175 55.275 205.875
Oana Stefanache CSS nr.1/ CS Farul Constanta 12.925 11.300 12.500 12.500 49.225
Bianca Prunisoara CSS nr.1/ CS Farul Constanta 12.950 10.250 13.250 13.025 49.475
Bianca Bisinicu CSS nr.1/ CS Farul Constanta 13.100 11.900 12.650 14.425 52.075
Rodica Iurea CSS nr.1/ CS Farul Constanta 13.350 12.650 13.775 14.525 54.300
Claudia Stoica CSS nr.1/ CS Farul Constanta 12.700 9.950 12.350 13.300 48.300


BAIETI http://www.gymnasticsresults.com/2008/rouch2008m.html

sol-cal-inele-sarituri-paralele-bara-Total
1 CS Dinamo Bucuresti 1 CS Dinamo Bucuresti 1 58.900 60.200 61.050 64.650 59.300 59.050 363.150
Daniel Popescu CS Dinamo Bucuresti 1 15.100 15.400 15.000 14.300 59.800
Cosmin Malita CS Dinamo Bucuresti 1 13.900 15.000 13.850 15.450 12.700 13.650 84.500
Razvan Selariu CS Dinamo Bucuresti 1 15.250 14.100 15.200 16.000 14.400 14.600 89.550
Flavius Koczi CS Dinamo Bucuresti 1 14.450 15.800 14.700 16.500 15.100 14.900 91.450
Marian Dragulescu CS Dinamo Bucuresti 1 15.300 16.700 15.250 47.250
Robert Stanescu CS Dinamo Bucuresti 1 14.300 15.750 14.800 44.850

2 CSM Bistrita 1 CSM Bistrita 1 54.750 54.350 56.250 61.800 57.000 55.300 339.450
Cornel Burduhosu CSM Bistrita 1 13.500 13.600 13.650 15.350 13.050 80.350
Stefan Mutiu CSM Bistrita 1 13.600 12.300 14.050 14.400 13.700 13.050 81.100
Andrei Muntean CSM Bistrita 1 12.750 13.450 13.650 15.000 13.800 14.850 83.500
Cristian Bataga CSM Bistrita 1 14.200 13.800 14.500 15.450 14.200 13.950 86.100
Marius Berbecar CSM Bistrita 1 13.450 13.500 16.000 15.300 58.250
Andrei Suciu CSM Bistrita 1 14.050 13.700 13.450 41.200

3 CS Dinamo Bucuresti 2 CS Dinamo Bucuresti 2 53.550 58.450 51.950 57.900 55.850 51.650 329.350
Catalin Ionita CS Dinamo Bucuresti 2 11.900 11.450 6.800 12.800 7.800 11.000 61.750
Iulian Gheorghe CS Dinamo Bucuresti 2 13.150 14.350 14.300 11.650 53.450
Andrei Ursache CS Dinamo Bucuresti 2 14.150 15.600 13.550 15.250 14.600 13.500 86.650
Dan Potra CS Dinamo Bucuresti 2 14.350 13.450 14.300 15.550 14.600 13.400 85.650
Cosmin Popescu CS Dinamo Bucuresti 2 15.050 13.800 15.000 13.750 57.600
Mihai Sirbu CS Dinamo Bucuresti 2 11.300 10.300 12.600 10.800 45.000

4 CSM Lugoj CSM Lugoj 52.750 43.100 48.550 59.200 53.400 52.550 309.550
Bogdan Uruci CSM Lugoj 12.500 8.450 9.800 14.250 11.700 12.750 69.450
Tiberiu Cismadia CSM Lugoj 12.050 12.800 13.950 38.800
Vlad Cotuna CSM Lugoj 14.500 13.850 13.250 15.450 14.100 14.700 85.850
Alexander ortmeier CSM Lugoj 12.750 9.000 12.150 15.050 13.100 62.050
Cosmin Velea CSM Lugoj 12.150 11.100 13.350 10.750 47.350
Lazar Bratan CSM Lugoj 13.000 11.800 14.450 13.400 11.150 63.800

5 CSM Bistrita 2 CSM Bistrita 2 46.700 54.150 43.100 51.900 47.700 47.400 291.000
Alexandru Papuc CSM Bistrita 2 11.950 11.500 10.600 12.850 12.500 10.550 69.950
Alin Rotaru CSM Bistrita 2 10.550 12.500 10.700 13.800 12.200 12.600 72.350
Alexandru Dorobantu CSM Bistrita 2 11.900 12.900 10.200 13.000 11.600 12.600 72.200
Ermil Popescu CSM Bistrita 2 13.450 13.450
Costin Manolache CSM Bistrita 2 15.300 15.300
Marius Gavriloaie CSM Bistrita 2 12.300 11.600 12.300 11.400 11.650 59.250

ioanavol
30th June 2008, 13:23
n-am fost vineri, deci nu am idee daca ac rezultate sunt 100% corecte. Ma surprinde placut totalul Elenei Chiric...58.125, f apropiat de cel al Andreei Grigore!
Iar Flavius a reusit 91.450...f bine, de ar fi reusit la fel si sambata! (s-a clasat pe 4 sau pe 5 din cauza ratarilor)

vlad001
30th June 2008, 13:55
eu imi amintesc ca parca a facut un Y simplu si un 1.5 Y si ca le-a facut bine...nu-s sigura si nici nu stiu nota. Tablitele cu note nu erau intoarse spre noi, iar crainicul nu anunta toate notele. Poate totusi a observat altcineva cat a luat.

Am facut si eu rost de inregistrari, in finala pe aparate au aratat doar o saritura si aia a fost ratata - Un Y1,5, destul de ok ca forma, mai ales in partea a 2-a, dar dupa aterizare s-a rostogolit inainte.
14.85 sa zic ca s-a auzit crainicul anuntand nota la prima saritura (nu se aude foarte clar pe inregistrare) si media 14.525. Asta ar insemna a 2-a saritura 14.200 si sperante la un 15 daca o repeta la fel, dar fara ratare

ioanavol
30th June 2008, 13:58
multumesc, Vlad...inseamna ca le-am facut varza:D Asa-i cand vezi multe ex intr-un t scurt.

vlad001
30th June 2008, 14:17
multumesc, Vlad...inseamna ca le-am facut varza:D Asa-i cand vezi multe ex intr-un t scurt.

Da, cand esti spectator e cam greu sa retii toate amanuntele, ca nu esti computer sa inregistrezi. Sunt si emotiile mai mari, si esti atent la alte amanunte. Astept impresii de la concurs.
Scuze ca nu ma stiu sa ghicesc cine e in poze, Mihai si Cata presupun care sunt, ramonica am recunoscut-o pentru ca a mentionat miafangina ca a stat langa ea si o stiam din alte poze (implicit acum stiu si cine e Mia), de Mihaela mi-ati zis voi cine e.

mikeyy
30th June 2008, 14:26
Da Vlad...foarte bine te-ai descurcat :)
pai ar mai fi Cristina, Tess, Ioana, Flavia (Tracoromana)....cred ca restul au fost descoperiti nu?

Mihaela P
30th June 2008, 14:29
Dar sa-i amintim pe cei prezenti, ca sa fie putin mai usor: Mihai, Cata, Ioana, Cris (Crisloregym), Deni, Andra (Andraf), Mia, prietena ei, cumnata ei,Tess, Flavia (Tracoromana) , Ramona (Ramonica) si eu (Mihaela).

Edit:Scuze Mihai, scriam in acelasi timp. Poti sa stergi mesajul meu!

ioanavol
30th June 2008, 14:31
Da, cand esti spectator e cam greu sa retii toate amanuntele, ca nu esti computer sa inregistrezi. Sunt si emotiile mai mari, si esti atent la alte amanunte. Astept impresii de la concurs.
Scuze ca nu ma stiu sa ghicesc cine e in poze, Mihai si Cata presupun care sunt, ramonica am recunoscut-o pentru ca a mentionat miafangina ca a stat langa ea si o stiam din alte poze (implicit acum stiu si cine e Mia), de Mihaela mi-ati zis voi cine e.

Ce pot sa-ti spun referitor la Andreea e ca a facut o impresie buna spre f buna. Parca ea si Gabi au schimbat rolurile...sper sa fie de durata la ea acest progres. Iar Dana, cu cat poate ea ajuta, chiar merita sa fie in echipa. Progresul incredibil la tinuta (dovada: sol de la 14.300 la aproape 15) si seriozitatea ei o recomanda pt asta.

ioanavol
30th June 2008, 14:33
Dar sa-i amintim pe cei prezenti, ca sa fie putin mai usor: Mihai, Cata, Ioana, Cris (Crisloregym), Deni, Andra (Andraf), Mia, prietena ei, cumnata ei,Tess, Flavia (Tracoromana) , Ramona (Ramonica) si eu (Mihaela).

Edit:Scuze Mihai, scriam in acelasi timp. Poti sa stergi mesajul meu!

doar atatia am fost?!?? parca faceam galagie cat 20:D

mikeyy
30th June 2008, 14:39
Da e foarte bine ca i-ai spus pe toti care au fost, Mihaela....acum poate va fi mai usor de ghicit mai ales ca Vlad a ghicit vreo cateva persoane

venera
30th June 2008, 14:42
Mereu le confund numele, cea care a ratat de 2 ori este Gabriela Dragoi, nu cred ca va prinde echipe. Mereu rateaza in momente importante

Parerea mea per total aacestor campionate este ..f slabut, o echipa dezorientata carei ii lipseste focusul, cu multe temeri si nesigure pe ele.
Organizarea la Ploiesti m-a infiorat de proasta ce-a fost..iar concursul, cum spuneam si mai sus, slab.. slab..

ioanavol
30th June 2008, 14:47
Parerea mea per total aacestor campionate este ..f slabut, o echipa dezorientata carei ii lipseste focusul, cu multe temeri si nesigure pe ele.
Organizarea la Ploiesti m-a infiorat de proasta ce-a fost..iar concursul, cum spuneam si mai sus, slab.. slab..

Esti prea dura. Gabi a ratat, dar plangea dupa fiecare ratare (deci ii pasa ff mult!), iar celelalte au dat ce-au putut. Dana si Andreele mai bine decat am sperat, Ana si Sandra-accidentari, dar Sandra a facut f bine vineri. Stela la cat stres are cu bacul a fost f buna. Madalina si cu Elena m-au surprins f placut...iar Cerasela a fost accidentata, iar, a facut cat a putut. La ce te-ai asteptat? Avem vreo 10 fete in total, din care 3 accidentate. Iar junioarele sunt scumpe foc,iar cateva chiar f de perspectiva.

Organizarea slabuta, dar eu sunt multumita ca ne-au lasat sa stam unde am vrut si sa ne punem bannerele.

venera
30th June 2008, 14:49
Pai au umflat prea mult in comparatie cu ce s-a facut,acum nu puteau da note peste 16 cand fetele abea depaseau 15,nu exagerez deloc..evolutii bune in afara de Stela la paralele,Acatrinei sol si Cersela barna(fara coborare) eu nu am vazut...Gabi Dragoi nu merita nota aia la barna,i-au dat-o pt incurajare

I-au dat-o pt ca in comisia de arbitre de la barna este si fosta ei antrenoare de la CSS Buzau Gabriela Robu care este de multi ani in arbitraj, este Mare Maestra a sportului sau nu mai stiu cum au numit-o:) este fosta mea antrenoare de acum 15 ani.Probabil ca pt incurajare a primit nota, nu este nimic rau cu asta, problema este ca a ratat in continuare si la sol a 2-a zi...Am vazut ca au vorbit cu ea si dupa concursul de sambata, fosta ei antrenoare, Gabi Robu..s-a dus dupa concurs si au vorbit mult, nu o certa dar vorbeau...probabil o intreba, ce se intampla cu ea,samd..GAbriela Robu a facut parte din echipa Nadiei la Montreal in 76, evident o chema altfel atunci, cred ca Trusca..

venera
30th June 2008, 14:50
Eu sunt foarte multumit de Druncea, nu ia ea note foarte mari dar evolueaza constant.

asa este, am observat si eu asta, nu rateaza..nici nu impresioneaza..dar nici nu rateaza..