PDA

View Full Version : 1/4 Final: Spania - Italia



Pages : [1] 2

Bogdy LFC
17th June 2008, 23:48
Viena
21 Iunie 21:45
Ernst Happel

Discutii despre despre meci! :ok:

delaparis
17th June 2008, 23:55
Deci ... Italia :D

ducus
18th June 2008, 00:36
Sper sa invinga Spania, sa le mai taie din aripi macaronarilor!

Catalanul
18th June 2008, 00:46
Nu mai am decat o favorita la acest european si-anume Spania. Asa ca sper sa bata ibericii.

VAMOS ESPAÑA!

andreidaniel
18th June 2008, 00:50
Si-au cam revenit italienii.Poate ne trezim iarasi cu ei in finala :D

cinebelu
18th June 2008, 04:16
Bineinteles ca italienii sunt acum in stare de orice si nu ar fi absolut nicio surpriza daca Olanda este iarasi echipa care a jucat superb, a marcat goluri splendide (si multe) insa ceilalti au castigat trofeul :D
Chiar inclin sa cred ca vom vedea pana la urma o finala Portugalia-Italia, cel putin asa sta-n stele, deocamdata.. :D

rob_din
18th June 2008, 08:50
Daca bate Italia ma enervez mai rau decat la meciul de aseara. Dar dupa rbitrajul de ieri cu Franta va fi greu pentru spaniloi. Nu de alta dar iar fac crize italienii

rob_din
18th June 2008, 11:38
Stiti cand a fost ultima victorie a Spaniei intr-un meci oficial cu Italia?

Zabriskie
18th June 2008, 12:17
pai spaniolii in general clacheaza in meciurile importante cu echipele mari, cred ca o sa castige ceva doar daca organizeaza ei turneul.

rob_din
18th June 2008, 12:18
Ultima victorie oficiala a Spaniei in fata Italiei dateaza din 1920

laurdog
18th June 2008, 12:18
tin cu Spania din tot sufletul, si mai departe va merge....Italia:angry::angry:

BBB
18th June 2008, 12:41
Italienii nu au nevoie de 2 sanse. Vor profita din plin de victoria de aseara a Olandei si vor ajunge in finala. spania nu are nicio sansa

YoYoyOi
18th June 2008, 13:28
aici merg pe mana lui David Villa, de fapt, pe piciorul lui :D

JJ
18th June 2008, 14:22
Italia pare in crestere, Spania in scadere. Italia a inceput cu o catastrofa si a terminat cu o victorie, Spania a facut un meci bun cu Rusia, dup-aia un meci slabut cu Suedia. Diseara nu conteaza, ca spaniolii joaca cu toate rezervele.

Leo
18th June 2008, 14:26
Italia in semifinale

YoYoyOi
18th June 2008, 14:38
@JJ tin sa te contrazic putin... Italia nu e deloc in crestere, nici in scadere... e acum asa cum a fost si la inceput. Doar ca a dat peste o echip a Olandei fenomenala, nefiind pregatita de o asemenea replica, si a luat-o original, a intalnit o Romanie care dorea sa nu piarda mai mult decat sa castige, apoi a dat peste ciuca batailor din grupa, Franta care a fost pur si simplu inexistenta in acest turneu final, ca sa nu mai zic ca au jucat in superioritate numerica in fata francezilor si asa au reusit sa castige.

YoNuTzz
18th June 2008, 15:08
ptr italia a fost greu, ca de obicei sa iasa din grupe...apoi fac ei ce fac si ajung in finala...
la spania e invers...mereu defileaza in grupe, si in fazele superioare clacheaza...
deci italia...

Catalanul
18th June 2008, 15:13
a venit momentu' sa treaca si spania de sferturi :D (la fiecare turneu final spun asta poate acum chiar va fi asa :lol: )

lucian_iasi
18th June 2008, 19:12
Sper k Spania :D

Ted
18th June 2008, 20:14
se califica Italia

carlo
18th June 2008, 20:47
Italia va juca fara Pirlo,va fi greu.Si sincer sa fiu mi-ar place sa castige Spania la scor,3-0 sau 4-1.Ca sa vada si Mutu ce inseamna clasa mondiala.

Catalanul
18th June 2008, 22:42
Nici Gatuso nu va juca, el fiind de asemenea suspendat.

Statistica nu prea sta de partea Spaniei care nu a mai batut-o pe Italia intr-un meci oficial de 88 de ani :shocked: :D Sa nu uitam insa ca a reusit sa-i invinga pe "azzuri" intr-un amical in martie cu 1-0.

Ramane de vazut ce va fi duminica :)

YoNuTzz
19th June 2008, 00:09
in orice caz, acesta e cel mai tare meci din sferturi :D

Kooler
19th June 2008, 00:14
Italia castiga Euro 2008, deci cred ca se califica in dauna Spaniei.

Bumbescu
19th June 2008, 12:14
Cred ca niciodata nu am tinut mai mult cu o echipa non-romaneasca decat tin acum cu Spania. Imi doresc mai mult decat orice eliminarea scarboasei echipe a Italiei. Javrele astea de italieni, putorile astea ingamfate, gunoaiele astea fatarnice ce si-au permis sa vorbeasca despre demnitate si onoare(in cazul Olandei) dar care si-ar vinde si sufletul pt victorie trebuie sa plece acasa.
Fara Pirlo Italia e o echipa de ciumeti, cu un joc bazat pe centrari pt plavanul de Toni, o echipa in care pana si caricatura Cassano a ajuns mare vedeta.

miril
19th June 2008, 12:52
Italia, pentru ca a dovedit inca o data ca stie sa mearga mai departe cand altii o considerau moarta, indiferent de grupa. Cu batavii au fost multe care au mers pe dos pentru ei si invers pentru olandezi, plus interpretari imbecile ale regulamentului pozitiei de offside. Bumbi, caricaturi d'astea precum Cassano nu avem noi cam de la...Costica Zamfir incoace. Am vrea noi... Are geniu, pacat ca "vitelul asta n-are...tata". Eu nu pot gandi despre italieni ca sunt scarbosi caci imi aduca aminte imediat de Collosseum, Musei Vaticani, Michelangelo, Rafael, Leonardo, Ferrari, Fellini, Dante, Buzatti, Monteverdi, Verdi, Puccini, Carusso, Pavarotti, samd. 70% din patrimoniul cultural al lumii... Lumea le este mai mult indatorata acestor scarbosi decat scarbosii sunt indatorati lumii. Nu crezi? Si ce limba frumoasa vorbesc! Ar fi pacat sa ii...sacrbosim noi pentru ca nu suntem in stare sa ne rezolvam propriile probleme. Italia, Italia, Italia!

Bumbescu
19th June 2008, 13:01
Oricum am lua-o, si lasand de-o parte repulsia fata de gunoaiele italiene, pana acum Spania a aratat mult mai mult, incomparabil mai mult decat Italia.

miril
19th June 2008, 13:03
Bumbescule, deocamdata ai dreptate dar "jocul" nu s-a terminat, inca.

Bumbescu
19th June 2008, 14:05
Italia, pentru ca a dovedit inca o data ca stie sa mearga mai departe cand altii o considerau moarta, indiferent de grupa. Cu batavii au fost multe care au mers pe dos pentru ei si invers pentru olandezi, plus interpretari imbecile ale regulamentului pozitiei de offside. Bumbi, caricaturi d'astea precum Cassano nu avem noi cam de la...Costica Zamfir incoace. Am vrea noi... Are geniu, pacat ca "vitelul asta n-are...tata". Eu nu pot gandi despre italieni ca sunt scarbosi caci imi aduca aminte imediat de Collosseum, Musei Vaticani, Michelangelo, Rafael, Leonardo, Ferrari, Fellini, Dante, Buzatti, Monteverdi, Verdi, Puccini, Carusso, Pavarotti, samd. 70% din patrimoniul cultural al lumii... Lumea le este mai mult indatorata acestor scarbosi decat scarbosii sunt indatorati lumii. Nu crezi? Si ce limba frumoasa vorbesc! Ar fi pacat sa ii...sacrbosim noi pentru ca nu suntem in stare sa ne rezolvam propriile probleme. Italia, Italia, Italia!


Una-i una, alta-i alta, amesteci lucrurile Mirile.
Aici vorbim despre fotbal si despre atitudinea italienilor din ultimele zile(apropo azi au scris ca "e f bine ca sarmana echipa a Romaniei nu s-a calificat") in care pur si simplu s-au milogit de olandezi sa ne bata.
Au facut in toate felurile, s-au dat de ceasul mortii, s-au vaicarit, au tipat, au amenintat(cu petitie la UEFA), orice numai sa se califice.

Daca vrei insa putem vorbi si de Italia in general, dar hai sa discutam de aia de la Roma in jos(toti cei pomeniti de tine sunt nordisti), de sicilieni si de sangele lor maur, de calabrezii mafioti, de "tiganii" din Basilicata care acum 50 de ani inca mai dormeau cu caii in casa(la Matera), de amaratii pugliezi ce umpleau vapoarele catre America, de napoletani(care sunt mai tarani decat orice taran de-al nostru).
O putem face dar nu e relevant, pt ca "tigania" dinaintea meciului nostru cu Olanda au facut-o chiar "domnii" din nord.

miril
19th June 2008, 15:23
Nu, Bumbescule, in sud eu vorbesc de etrusci. Pe Italia ori o iubesti ori o urasti. Eu o iubesc dupa ce am facut baie si-n Marea...nordicilor. Pai fotbalul este putin si din acel amestec de estetic debordant si ratiune care caracterizeza acesta natiune. Ei macar au cu se mandri nu ca altii. Repet, au lasat mai mult decat au luat, chiar si dupa razboaiele lor au ramas poduri, apeducte, sistemul judiciar si contabil. Pe cand... Sa ne uitam in gradina noastra si apoi sa-i spurcam pe altii. Italia! Italia! Italia!

rob_din
19th June 2008, 15:56
Care sistem judiciar a ramas? A ramas unul din cele mai corupte sisteme judiciare de pe planeta
Ma rog, eu nu prea ii suport pe italieni de cand ma stiu, habar n-am de ce fiindca nici macar n-am fost vreodata in Italia. Si iti dai seama ca ce s-a intamplat in ultimul an nu mi-a imbunatatit prea mult imaginea. In schimb in Spania chiar am fost si mereu mi-au placut spaniolii. Daca mai adaug si diferenta dintre fotbalul spaniol care incanta de multe ori si fotbalul italienilor care adoarme de multe ori preferinta mea e clara: Spania! Spania! Spania!

rob_din
19th June 2008, 15:58
Nu ca ar fi fost folosit prea mult dar e totusi o stire: Barzagli s-a accidentat si nu va juca la Euro

miril
19th June 2008, 16:05
Care sistem judiciar a ramas? A ramas unul din cele mai corupte sisteme judiciare de pe planeta


Mai gandeste-te la ce...drept m-am referit. Revenind la sistemul judiciar de astazi, in Italia au fost politiceni inalti condamnati pentru coruptie, intr-o tara ca Suedia se spala pe maini cu cazurile lor si nu exagerez, desi exemplul este, in mod voit, fortat. Nu stiu cate meciuri ai vazut tu din campionatul italian dar lumea recurge la aceeasi marota, cu somnul si, respectiv, extazul. Cine a urmarit sistematic stie ca, de fapt, adevarul este la mijloc. Italia! Italia! Italia!

Bumbescu
19th June 2008, 16:05
Nu, Bumbescule, in sud eu vorbesc de etrusci. Pe Italia ori o iubesti ori o urasti. Eu o iubesc dupa ce am facut baie si-n Marea...nordicilor. Pai fotbalul este putin si din acel amestec de estetic debordant si ratiune care caracterizeza acesta natiune. Ei macar au cu se mandri nu ca altii. Repet, au lasat mai mult decat au luat, chiar si dupa razboaiele lor au ramas poduri, apeducte, sistemul judiciar si contabil. Pe cand... Sa ne uitam in gradina noastra si apoi sa-i spurcam pe altii. Italia! Italia! Italia!

Lasa etruscii Mirile ca aia au fost macelariti de romani.
Italia, daca vorbim in general, e o tara misto, normal, e ca o curva de superlux, fitzoasa si eleganta pe care la un moment dat o poti indragi, alteori insa o urasti de moarte(cazul de acum).
In privinta esteticului sunt de acord in absolut orice domeniu, mai putin in fotbal.

miril
19th June 2008, 16:13
In privinta esteticului sunt de acord in absolut orice domeniu, mai putin in fotbal.

Si tu care esti sustinatorul lui Piti. "Jocul mintii", aici este estetica, desenul, asezarea si, din cand si cand, Cassano, Pirlo, Delpiero, Totti, ca sa-i pomenesc pe cei de acum. Nu ne plac ca prea ne recunoastem in ei.

Bumbescu
19th June 2008, 16:15
Cu parere de rau dar din esteticul Italiei nu am remarcat decat bentita aia de pirat de la gatul lui Buffon.:P
Iar cand il ai in echipa pe unul precum Cassano s-a dus in ......ma-sii orice farama de estetic.:D

adi_sampon
19th June 2008, 16:16
Italia nu a mai fost batuta de Spania de vreo 80 de ani parca .....in meciuri oficiale desigur

miril
19th June 2008, 16:23
Cu parere de rau dar din esteticul Italiei nu am remarcat decat bentita aia de pirat de la gatul lui Buffon.:P
Iar cand il ai in echipa pe unul precum Cassano s-a dus in ......ma-sii orice farama de estetic.:D


Pai daca tu te uiti la fata lui si nu la...(ce face cu) picioare(le). Buffon, Grosso, Cannavaro, Zambrotta, Toni, que belli ragazzi!

innuendo
19th June 2008, 19:05
Forza Ragazzi !!


Italiaaaaaaaaaa !

rob_din
19th June 2008, 19:15
Fuerza Espana!

laurdog
19th June 2008, 19:20
VIVA ESPANA

Universal
19th June 2008, 19:29
Italia, creste si creste si nu se opreste.

Bumbescu
19th June 2008, 20:20
Italia, creste si creste si nu se opreste.

Da ce ma, e p--- de negru?:D

oaspetele
20th June 2008, 13:52
va fi doar vina Spaniei daca nu se califica in semifinale.

cimitiru' ghencea
20th June 2008, 14:08
italia ,pentru ca pana cand va incepe spania sa joace,toni va marca...
si dupa aia,nici toti torres-ii, villa-ii si fabregas-ii din lume nu-i mai dau gol lui buffon...

laurdog
20th June 2008, 14:10
fac ce fac broscarii, si ii pacalesc si pe astia:headbang:

chinna tm
20th June 2008, 14:11
VIVA ESPANA!!!!!......dar daca ma gandesc ca de acum incepe jocul de asteptare care le convine italienilor.....oricum, eu pe spanioli merg!!!!!:D

dardar_3
20th June 2008, 14:31
Deci ... Italia :D

Cat adevar graiesti parisiene....:drak:... Sa nu te recunosc:evil:



Cred ca niciodata nu am tinut mai mult cu o echipa non-romaneasca decat tin acum cu Spania. Imi doresc mai mult decat orice eliminarea scarboasei echipe a Italiei. Javrele astea de italieni, putorile astea ingamfate, gunoaiele astea fatarnice ce si-au permis sa vorbeasca despre demnitate si onoare(in cazul Olandei) dar care si-ar vinde si sufletul pt victorie trebuie sa plece acasa.
Fara Pirlo Italia e o echipa de ciumeti, cu un joc bazat pe centrari pt plavanul de Toni, o echipa in care pana si caricatura Cassano a ajuns mare vedeta.


Bumbescule, eu zic sa iti lasi la o parte chisturile pe care ti le-au facut azzurri:rolleyes:
Traiesti cumva pe urmatorul principiul urasti mai mult decat iubesti?(ca sa stiu daca iti mai raspund sau nu)
Mai bine ai vedea cat de bine a jucat a noastra echipa cu Italia, care e condusa de un antrenor slab dupa parerea mea(unde in ultimii 2 ani mi-au scapat 1 sau 2 meciuri de-ale Italiei),

Nu e vina italienilor ca avem o echipa de bolnavi psihici, maratonisti care mananca iarba sau conserve incaltate in ghete de fotbal. Olanda a lasat-o mai moale... insa... nu se puteau lasa umiliti...

Presiunea care a fost creata inainte de ultimele meciuri in grupa C a fost pentru ca:
-la Euro 2004 a fost un nesimtit de rezultat 2-2 intre doua tari nordice: Suedia si Danemarca.
-la WC2002 au fost furati intr-un mod penibil cu echipe Koreei.

Insa repet: PRESA a creat aceasta impresie.


La noi s-au dus jegosii de la prosport cu baner la antrenamentele Olandei: "Lasati-ne sa castigam":rosu: Asta mi s-a parut cel mai josnic comportament care a existat vreodata in fotbal.(A mai fost la un momentdat un episod cand Maria Andries se dusese cu sacosa de bani prin Suedia...)


Spune-mi si mie ce tara care a castigat WC a avut toti jucatorii convocati numai din campionatul intern?

Italia e campioana mondiala iar in primul meci din grupa Olanda a castigat pentru ca a jucat "italieneste" si a fost si ajutata de arbitru.

Spania e o echipa valoroasa, insa pentru ei Sferturile au fost intotdeauna niste hopuri prea greu de trecut.:evil:...


Forza Azzurri!:yeah:

Bumbescu
20th June 2008, 14:40
Cat adevar graiesti parisiene....:drak:... Sa nu te recunosc:evil:





Bumbescule, eu zic sa iti lasi la o parte chisturile pe care ti le-au facut azzurri:rolleyes:
Traiesti cumva pe urmatorul principiul urasti mai mult decat iubesti?(ca sa stiu daca iti mai raspund sau nu)
Mai bine ai vedea cat de bine a jucat a noastra echipa cu Italia, care e condusa de un antrenor slab dupa parerea mea(unde in ultimii 2 ani mi-au scapat 1 sau 2 meciuri de-ale Italiei),

Nu e vina italienilor ca avem o echipa de bolnavi psihici, maratonisti care mananca iarba sau conserve incaltate in ghete de fotbal. Olanda a lasat-o mai moale... insa... nu se puteau lasa umiliti...

Presiunea care a fost creata inainte de ultimele meciuri in grupa C a fost pentru ca:
-la Euro 2004 a fost un nesimtit de rezultat 2-2 intre doua tari nordice: Suedia si Danemarca.
-la WC2002 au fost furati intr-un mod penibil cu echipe Koreei.

Insa repet: PRESA a creat aceasta impresie.


La noi s-au dus jegosii de la prosport cu baner la antrenamentele Olandei: "Lasati-ne sa castigam":rosu: Asta mi s-a parut cel mai josnic comportament care a existat vreodata in fotbal.(A mai fost la un momentdat un episod cand Maria Andries se dusese cu sacosa de bani prin Suedia...)


Spune-mi si mie ce tara care a castigat WC a avut toti jucatorii convocati numai din campionatul intern?

Italia e campioana mondiala iar in primul meci din grupa Olanda a castigat pentru ca a jucat "italieneste" si a fost si ajutata de arbitru.

Spania e o echipa valoroasa, insa pentru ei Sferturile au fost intotdeauna niste hopuri prea greu de trecut.:evil:...


Forza Azzurri!:yeah:


In momentul asta DA, urasc mai mult Italia decat sa spunem ca o iubesc(tr sa recunosc totusi ca e destinatia de vacanta favorita si cam cea mai frumoasa tara din lume). Din pacate e locuita:D.

De ce?
1. Pt intreaga situatie din Peninsula, in care romanii sunt considerati ultimii oameni ai Europei. Si de catre cine? De catre cei mai puturosi/scarbosi/analfabeti indivizi posibili.
2. Pt tigania facuta de toata presa lor inaintea meciului nostru cu Franta, in care au ajuns sa ameninte inclusiv cu petitii la Uefa.
3. Pt tigania de care au dat dovada dupa ce s-au calificat, uitand ca au fost la doua degete(ala lui Buffon) de infrangere/eliminare in meciul cu noi si au declarat sus si tare ca ar f fost o "blasfemie" calificarea noastra.

In rest, mi-e scarba de fotbalul practicat de ei acum, o mizerie de fotbal, cu extraordinara tactica "sus in careu pt Toni".

Hard
20th June 2008, 14:43
Vreau sa vad din nou Italia - Olanda .

Bumbescu
20th June 2008, 14:46
Nu vei avea ocazia, vor fi maturati de spanioli, pt ca asta merita.
Si apropo de blasfemii, vorba cuiva la tvr ieri, "blasfemie a fost castigarea de catre tiganii italieni(materazzi) a cupei mondiale in detrimentul unei Frante net superioare"

dardar_3
20th June 2008, 14:52
"blasfemie a fost castigarea de catre tiganii italieni(materazzi) a cupei mondiale in detrimentul unei Frante net superioare"


Aici iar gresesti bumbescule... tu crezi ca o echipa merita sa castige turneul daca face spectacol cu Brazilie in sferturi? Sau traiesti din citate?... La ce a fost Franta net superioara... La nervi cu siguranta nu a fost...

Italia a castigat World Cup la penalty-uri, la fel ca si stelutza ta in '86, jucand "misheleste"... Ei tot tigani sunt?:D


PS: La Macelazzi nu pot sa bag mana in foc ca nu e:D... insa restul sunt adevarati profesionisti care joaca fotbal.... insa nu tuturora le place fotbalul... multora le place circul facut prin grupe cu "glume" de echipe:lol:(vezi cazul portughejilor:evil:)

Bumbescu
20th June 2008, 14:56
Aici iar gresesti bumbescule... tu crezi ca o echipa merita sa castige turneul daca face spectacol cu Brazilie in sferturi? Sau traiesti din citate?... La ce a fost Franta net superioara... La nervi cu siguranta nu a fost...

Italia a castigat World Cup la penalty-uri, la fel ca si stelutza ta in '86, jucand "misheleste"... Ei tot tigani sunt?:D


PS: La Macelazzi nu pot sa bag mana in foc ca nu e:D... insa restul sunt adevarati profesionisti care joaca fotbal.... insa nu tuturora le place fotbalul... multora le place circul facut prin grupe cu "glume" de echipe:lol:(vezi cazul portughejilor:evil:)


Franta a jucat mult mai bine in finala respectiva, iar eliminarea lui Zidane a venit pe o clara dominare franceza. Daca Zidane nu era eliminat Franta castiga fara probleme.
Tigani au fost(si sunt de altfel) pt tactica hartuirii lui Zidane.

Ce joaca Italia acum numai fotbal nu se numeste. Oricum sunt curios ce vor juca fara Pirlo...

Nico21
20th June 2008, 14:59
Aici iar gresesti bumbescule... tu crezi ca o echipa merita sa castige turneul daca face spectacol cu Brazilie in sferturi? Sau traiesti din citate?... La ce a fost Franta net superioara... La nervi cu siguranta nu a fost...

Italia a castigat World Cup la penalty-uri, la fel ca si stelutza ta in '86, jucand "misheleste"... Ei tot tigani sunt?:D


PS: La Macelazzi nu pot sa bag mana in foc ca nu e:D... insa restul sunt adevarati profesionisti care joaca fotbal.... insa nu tuturora le place fotbalul... multora le place circul facut prin grupe cu "glume" de echipe:lol:(vezi cazul portughejilor:evil:)



Nu e si stelutza ta?:D:D:D

dardar_3
20th June 2008, 15:09
@Nico:Eu ti-am zis ca nu ma cunosti Nico:D... e diferenta intre simpatie si a iubi o echipa... ;)...

@Bumbescu: Prefer o calificare ca a Italiei decat un circ oferit de Portugalia... ;)

xisco
21st June 2008, 12:01
Sper sa plece acasa macaronarii,ca prea se cred ei valorosi!De fapt ei sunt o adunatura de pensionari

lucian_iasi
21st June 2008, 12:02
Spania :yes: :yes: :yes:

Lavinia
21st June 2008, 13:52
Aici iar gresesti bumbescule... tu crezi ca o echipa merita sa castige turneul daca face spectacol cu Brazilie in sferturi?

da o echipa merite sa castige daca trece de australia in optimi cu ajutorul unui penalty inventat de arbitru?franta macar a eliminat spania, brazilia si portugalia...italia a avt un singur meci adevarat, cel cu nemtii....


sper sa se califice spaniolii da' cu italia nu stii niciodata...:(

dumboss_yo
21st June 2008, 14:34
Desi voi sustine echipa Spaniei, cred ca italienii vor castiga datorita mentalitatii: in ultimii ani,spaniolii clacheaza in fazele eliminatorii ale turneelor finale, in timp ce italienii reusesc cum-necum sa ajunga in fazele superioare (semifinala/finala). Totusi, vamos Espana !

miril
21st June 2008, 15:26
Italia a castigat World Cup la penalty-uri, la fel ca si stelutza ta in '86, jucand "misheleste"... Ei tot tigani sunt?:D

PS: La Macelazzi nu pot sa bag mana in foc ca nu e:D... insa restul sunt adevarati profesionisti care joaca fotbal.... insa nu tuturora le place fotbalul... multora le place circul facut prin grupe cu "glume" de echipe:lol:(vezi cazul portughejilor:evil:)

O asemanare mai izbitoare ca intre el si Banel chiar ca nu exista :drak:. Esti sigur ca tii cu Italia sau doar cu Milan? Amandoi dau gol, in meciuri decisive, cu o... singura diferenta. Nu spun care. Argumentele tale, Bumbescule, sunt...circumstantiale :D. Forza Italia!

Catalanul
21st June 2008, 16:08
22 iunie 1986: Spania eliminata de Belgia la mondialul din Mexic in urma penalty-urilor.
22 iunie 1996: Spania eliminata de Anglia la EURO in urma penalty-urilor.
22 iunie 2002: Spania eliminata de Coreea la CM tot in urma penalty-urilor.

De 88 ani Spania nu a mai batut-o pe Italia intr-un meci oficial.

E timpul ca toate acestea sa se schimbe :yeah:

PS. maine e tot 22 iunie :D

carlo
21st June 2008, 19:51
Fara Pirlo si Gatusso va fi foarte greu.Bate Spania 2-1.

Sasuke Uchiha
21st June 2008, 20:12
trece italia

Morom3t3
21st June 2008, 20:40
Ciao, Italia!:cya:

YoYoyOi
21st June 2008, 21:29
bate Spania ca la fasole :D

Catalanul
22nd June 2008, 01:15
22 iunie 1986: Spania eliminata de Belgia la mondialul din Mexic in urma penalty-urilor.
22 iunie 1996: Spania eliminata de Anglia la EURO in urma penalty-urilor.
22 iunie 2002: Spania eliminata de Coreea la CM tot in urma penalty-urilor.

De 88 ani Spania nu a mai batut-o pe Italia intr-un meci oficial.

E timpul ca toate acestea sa se schimbe :yeah:

PS. maine e tot 22 iunie :D

pana acum s-au calificat in semifinale echipele care au terminat pe locul 2 in grupa :D inca o statistica ce nu sta de partea Spaniei :rolleyes:

tocmai de asta eu cred ca va castiga :D si bineinteles datorita faptului ca joaca un fotbal mai frumos :)

VAMOS ESPAÑA! VENDETTA! (remember CM 1994 :D)

delaparis
22nd June 2008, 10:06
SPANIA:
Casillas (cap.) - Sergio Ramos, Marchena, Puyol, Capdevila - Iniesta, Marcos Senna, Xavi Hernandez, Silva - Villa, Torres

ITALIA :
Buffon (cap.) - Zambrotta, Panucci, Chiellini, Grosso - Aquilani, De Rossi, Ambrosini - Perrotta - Cassano , Toni

TaciAcolo
22nd June 2008, 14:03
Villa sau Torres cu siguranta o sa depaseasca defensiva italienilor 2-0 pentru spanioli

MagicTouch
22nd June 2008, 18:54
Sper sa castige Spania desi ma tem ca iar va triumfa anti-fotbalul in confruntarea cu fotbalul spectacol.
Daca mai pleaca si Spania acasa pentru mine Euro 2008 e ca si incheiat.

Charon
22nd June 2008, 20:08
Italia,pentru ca asa a fost dintodeauna!
Finala va fi Germania-Italia,pentru ca intra intr-o logica a fotbalului european,care spune ca spectacolul nu pupa trofeul :)

razwan_vs
22nd June 2008, 20:14
1-0 torres ;)

jesus supremu
22nd June 2008, 20:29
deci cum deja bunica mea a intuit pana acum ca germania turcia si rusia se vor califica asa a prezis si ca italia o sa le scoata fotbalul din cap spaniolilor:happy disculpe:drak:

rob_din
22nd June 2008, 20:30
De data asta merg pe mana favoritei. Spania va castiga fara probleme

Sasuke Uchiha
22nd June 2008, 20:46
bate italia

Universal
22nd June 2008, 20:52
Italia are mentalitate.Spania joaca bine, dar s-a vazut ca favoritii nu au confirmat.

Portugalia eliminata de Germania locul 1 de locul 2


Croatia de Turcia

Olanda de Rusia

si Spannia de Italia.

Merg pe mana Italiei.

Leo
22nd June 2008, 20:57
Italia castiga si se indreapta incet dar sigur spre finala :ok:

delaparis
22nd June 2008, 21:06
Tot Italia se califica pana la urma ... o sa vedeti.

Spania va juca mai bine :ok:

Universal
22nd June 2008, 21:09
Ar fi frumos Rusia -Italia in finala si Rusia ii elimina (dion nou surprinzator) pe italieni,iar Rusia joaca o finala de vis cu Germania....imi doresc foarte mult acest lucru :)

Leo
22nd June 2008, 21:12
mda , una este ce-ti doresti si alta ce o sa se intample :happy

Sasuke Uchiha
22nd June 2008, 21:14
Ar fi frumos Rusia -Italia in finala si Rusia ii elimina (dion nou surprinzator) pe italieni,iar Rusia joaca o finala de vis cu Germania....imi doresc foarte mult acest lucru :)

rusia ??? nici vorba , au prins si ei un meci bun , cine castiga in seara asta va fi una dintre finaliste
hai italia !!!

delaparis
22nd June 2008, 21:22
Poate da si Toni primul lui gol la Euro totusi :D ... cel mai bun atacant "nemarcator" :D

YoYoyOi
22nd June 2008, 21:24
deci... cine se baga in galerie? :D
http://irinamaxim.files.wordpress.com/2008/06/spania.jpg

rob_din
22nd June 2008, 21:25
rusia ??? nici vorba , au prins si ei un meci bun , cine castiga in seara asta va fi una dintre finaliste
hai italia !!!

Rusia a "prins" 3 meciuri bune, poate tu ai vazut alt Euro

andreidaniel
22nd June 2008, 21:25
vreau sa fie un meci frumos(cine n-ar vrea? :D) si sa se termine la penaltiuri :D.Nu ma intereseaza cine castiga

Universal
22nd June 2008, 21:30
Go Italia :cool:

krapulax
22nd June 2008, 21:39
simpaticii aia 2 o sa spuna la fiecare 20 de secunde ca in meciul asta ar fi trebuit sa joace romania?

BAK
22nd June 2008, 21:40
deci... cine se baga in galerie? :D
http://irinamaxim.files.wordpress.com/2008/06/spania.jpg

cam trecute de prima tinerete

YoYoyOi
22nd June 2008, 21:48
nu ma adresam minorilor, BAK :D

Universal
22nd June 2008, 21:48
Italia are meciul in mana.

delaparis
22nd June 2008, 21:49
cam trecute de prima tinerete
pai cu Tyler si Bumbescu acolo ce credeai ? :D
Noroc cu relansat ca mai scade media :D

ontopic:
Uitasem ca la italieni lipsesc Pirlo si Gattuso ... :rolleyes: Sa vedem cum se descurca fara ei

Universal
22nd June 2008, 21:50
Se descurca asa cum trebuie.Timp au destul.

YoYoyOi
22nd June 2008, 21:50
iar sunt talienii cu curu-n poarta :mda:

Universal
22nd June 2008, 21:51
Silva greseste.Apararea azzura este stabila.

delaparis
22nd June 2008, 21:54
iar sunt talienii cu curu-n poarta :mda:

... si in poarta e Buffon :D

Datenshi
22nd June 2008, 21:56
nu ma adresam minorilor, BAK :D

Si la prima tinerete tot urate erau. :D

Daca se ajunge la o finala Germania - Italia zau ca nu ma uit, asa ca sper ca azi spaniolii sa-si depaseasca conditia.

Universal
22nd June 2008, 21:57
Primul cartonas galben.Italia cu un joc bun in aparare.Atacul insa, mai multa precizie.

YoYoyOi
22nd June 2008, 21:57
urata de tot echipa asta a Italiei :mda:

Universal
22nd June 2008, 22:00
500 E.Cine merge mai departe. pe Italia. 2.00 cota.Profit: 500 E

Au mentalitate de invingatori.

Zabriskie
22nd June 2008, 22:00
urata de tot echipa asta a Italiei :mda:


ciudat, inainte de turneu intrau fanele pe teren si le faceau striptease.

Universal
22nd June 2008, 22:02
Torres a cersit penalty.

rob_din
22nd June 2008, 22:06
Penalty clar pentru Spania la Villa, sa vedem daca se mai plang italienii de arbitraj. Oricum Italia arata din nou ca este o jignire pentru fotbal.

YoYoyOi
22nd June 2008, 22:10
ciudat, inainte de turneu intrau fanele pe teren si le faceau striptease.

fanele jucatorilor ca barbati, nu fanele echipei :rolleyes:

Universal
22nd June 2008, 22:14
Italia joaca inteligent.Urat,dar inteligent.Ii lasa pe spanioli sa creada ca au sanse.

Aurel.D
22nd June 2008, 22:16
Mi-as dori sa invinga Spania desi mi-e teama ca italienii, cu jocul asta al lor idiot, vor trece...

Universal
22nd June 2008, 22:17
Spania cu pase mai bune.Spania cu un joc mai complet.Spania cu ocazii mult mai clare.Si tot Italia o sa mearga mai departe.Fotbalul este curios de ciudat.

delaparis
22nd June 2008, 22:17
min 32 :
Italienii au probleme mari la mijlocul terenului ... sunt inca siguri in aparare dar la constructie se vede lipsa lui Pirlo ... spaniolii par mai tehnici dar sunt febrili in aparare

Universal
22nd June 2008, 22:19
Atat timp cat Italia se sprijina dupa principiul Catenaccio, nu vor avea nici o problema in a avansa mai departe.Atat timp cat sunt atenti in aparare, au succes.

TZEFERU
22nd June 2008, 22:21
Destul de urit meci....dealtfel.

TaciAcolo
22nd June 2008, 22:21
ce meci ........plictisitor:sleep:

Aurel.D
22nd June 2008, 22:24
..datorita jocului Italiei, evident...Ar fi pacat de jucatori ca Silva, Villa sau Torres ca Spania sa nu mearga mai departe...

Universal
22nd June 2008, 22:24
Italia traieste.

TaciAcolo
22nd June 2008, 22:26
ce jeg de arbitru

Universal
22nd June 2008, 22:27
Fault clar.Grosso cu cartonas galben,dar nu de 11 metri,ci lovitura libera.Arbitrul la a doua greseala la acest meci.Fandel arbitreaza slab pana acum.

rob_din
22nd June 2008, 22:32
Italienii distrug orice meci, e ceva incredibil. ASm vazut 3 sferturi spectaculoase fiindca n-a jucat Italia in nici unul

YoYoyOi
22nd June 2008, 22:32
arbitrul asta e luat de la second hand?

jesus supremu
22nd June 2008, 22:33
linistiti-va copii italia trece mai departe

Universal
22nd June 2008, 22:34
Sfarsitul primei reprize.

Concluzii:

-Italia se apara foarte bine pana acum, si se bazeaza pe o eventuala nebunie a lui Cassano sau Toni
-Spania domina meciul, se angajeaza mult mai bine, paseaza mult mai bine, sunt peste italieni la aproape toate capitolele - singurul, si care este, din punctul meu de vedere, capital , apararea.Aici au proleme, Puyol nu pare in forma.

De remarcat: Silva, Torres, Casillas,Senna

La italieni toata apararerea

Italia este aici avantajata.Si va profita psihic si sportiv de pe urma acesteia.

Catalanul
22nd June 2008, 22:35
usoara dominare a Spaniei, trebuie sa vina si golul :) pacat ca arbitrul este cam "italian" :mda:

uni nush la ce draq il remarci tu pe casillas ca nu a avut nici o interventie :happy

rob_din
22nd June 2008, 22:36
Ba eu cred ca italienii au o aparare slabuta, cum au ajuns in apropierea careului spaniloii cum au creat panica. Problema e ca ajung rar datprita mijlocului aglomerat al italienilor

Ulysses
22nd June 2008, 22:37
poate vedem iar lovituri de la 11 m!:yeah:

dede
22nd June 2008, 22:41
la asa meci plictisitor, trebuie sa vedem prelungiri... si penalty'uri :D

delaparis
22nd June 2008, 22:42
poate vedem iar lovituri de la 11 m!:yeah:

doar o lovitura in min 89 pentru italieni :D ... si gata :D

YoYoyOi
22nd June 2008, 22:43
poate vedem iar lovituri de la 11 m!:yeah:

doar asta ar mai salva din imaginea meciului... cu toate ca ar fi dureros sa suporti asa un meci pana la penalty-uri :sleep:

Universal
22nd June 2008, 22:44
Italia joaca foarte inteligent.Cu un asemenea joc, nu au cum sa piarda acest meci.

Ulysses
22nd June 2008, 22:46
zi tu yoyo cum se termina ca aseara ai nimerit-o!:ok: te iau partenera la pariuri!:D

Datenshi
22nd June 2008, 22:53
Italienii astia au ajuns sa joace mai urat chiar decat nemtii.

Universal
22nd June 2008, 22:58
De parca nu ii cunoastem....de parca nu i-am cunoaste.

delaparis
22nd June 2008, 23:05
min 60 :
ocazie mare pentru italieni ... cea mai clara de la inceputul meciului ...

Spaniolii joaca doar pe dreapta ... e usor pentru italieni sa se apere

moty
22nd June 2008, 23:05
e chiar naspa meciul asta

Universal
22nd June 2008, 23:06
[QUOTE=delaparis;2090585]min 60 :
ocazie mare pentru italieni ... cea mai clara de la inceputul meciului ...

Spaniolii joaca doar pe dreapta ... e usor pentru italieni sa se apere= Italia in avantaj.Spania trage greul in acest meci.

Aurel.D
22nd June 2008, 23:07
un meci foarte potrivit pentru ora asta :sleep: un foarte bun somnifer. Romania-Franta a fost show pe langa asta...:o:

Datenshi
22nd June 2008, 23:09
Spaniolii joaca doar pe dreapta ... e usor pentru italieni sa se apere

Si rusii au jucat mai mult pe stanga aseara si nu le-a fost deloc usor olandezilor...

delaparis
22nd June 2008, 23:13
da dar olandezii nu se concentreaza asa pe aparare cum o fac italienii ... la macaronari apararea e o adevarata obsesie tehnica ... studiaza pana la cel mai marunt detaliu atacul adversarului .
Daca joci stereotip contra lor nu ai nicio sansa ...

fedora
22nd June 2008, 23:14
Cel mai slab meci de la Euro... multumim Italia!
Fragmentare la maxim si executii demne de divizia C.

Universal
22nd June 2008, 23:14
Si rusii au jucat mai mult pe stanga aseara si nu le-a fost deloc usor olandezilor...

Alta gasca in alta traista.

Italienii nu au mentalitatea olandezilor.

Silva primeste galben pentru cersit.

Acest joc convine Italiei.

Datenshi
22nd June 2008, 23:15
Ceva picior peste tibie i-a dat si la faza asta. dar a cazut tarziu...

delaparis
22nd June 2008, 23:16
Acest joc convine Italiei. ... din plin

De ce Spania nu incearca altceva ? Nu poate mai mult ? :rolleyes:

fedora
22nd June 2008, 23:17
Daca rusii joaca precum aseara, castiga semifinala la pas, indiferent de adversar.
Italia e ramolita rau, nu conteaza in atac, in timp ce spaniolii si-au aratat limita.

Universal
22nd June 2008, 23:19
De ce Spania nu incearca altceva ? Nu poate mai mult ? :rolleyes:

Bingo ;) Asta este cheia.Nu pot trece

delaparis
22nd June 2008, 23:24
ouuufff ... cam a transpirat Buffon :shocked:


Bingo ;) Asta este cheia.Nu pot trece

Spania nu poate sa castige iar Italia nu poate sa piarda :D

TZEFERU
22nd June 2008, 23:25
Ca sa vedeti ce inseamna o partitura ofensiva cu Italia. Cu Italia tre sa joci mai retras sa ii lasi sa te atace ei, altfel te cam izbesti de beton. Daca te aperi Italia nu te ia in serios
si incepe sa te atace, cel putin asa a jucat impotriva Romaniei.

ATI
22nd June 2008, 23:26
Bara Spania, sau mai bine zis Buffon :D

Universal
22nd June 2008, 23:27
Spania nu poate sa castige iar Italia nu poate sa piarda :D


= rezulta victorie Italia.

delaparis
22nd June 2008, 23:31
Atentie ... Italia incearca sa smulga victoria acum la sfarsit :cool: ... forteaza in min 90 !!!

YoYoyOi
22nd June 2008, 23:33
zi tu yoyo cum se termina ca aseara ai nimerit-o!:ok: te iau partenera la pariuri!:D

nu doar aseara :D si alalta :D

acum nu stiu ce sa zic, ca am atipit cateva minute :sleep:
Daca n-o baga Spania pana la finalul finalului, tare ma tem ca le penalty scarboasa Italie are prima sansa.

Universal
22nd June 2008, 23:33
Italia joaca extrem de inteligent.Le scoate spaniolilor fotbalul din cap.

TZEFERU
22nd June 2008, 23:36
Acum nu critica nime' jocul Italiei?....acuma nu sar Italienii sa spuna ca "e o gluma" jocul lor?

Aurel.D
22nd June 2008, 23:36
la tine asta inseamna fotbal inteligent? mai bine lipsa...:rosu: imi aduce aminte de jocul Romaniei...

rob_din
22nd June 2008, 23:36
Italia joaca extrem de inteligent.Le scoate spaniolilor fotbalul din cap.

gresit. Ne scot tuturor fotbalul din cap

rob_din
22nd June 2008, 23:37
la tine asta inseamna fotbal inteligent? mai bine lipsa...:rosu: imi aduce aminte de jocul Romaniei...

Si Romania joaca mai ofensiv. Si cand te gandesti ca se spunea ca Italia lui Donadoni e mult mai ofensiva decat de obicei

Universal
22nd June 2008, 23:37
Sfarsitul reprizei secunde.

Scor 0-0, joc 0 practicat ca spectacol.Tactic, de partea italienilor.

Aici se va arata care echipa are caracter.Cea care ataca, care joaca spectacol, sau cea pragmatica, dispusa sa omoare jocul pentru a avea succes?

Catalanul
22nd June 2008, 23:38
Italia joaca extrem de inteligent.Le scoate spaniolilor fotbalul din cap.

eu nu stiu ce fotbal ai tu in capu' ala sec de spui numai prostii :lol: :headbang:

la ce meci te'ai uitat ?

Datenshi
22nd June 2008, 23:38
A scoate cuiva fotbalul din cap presupune a juca fotbal. La Italia nu se poate afirma asa ceva.

innuendo
22nd June 2008, 23:39
nu am vazut meciul ca am fost in dragaica...doar asa..fugitiv 15 min sa zicem. Niciuna nu joaca prea bine :( dar Forza Ragazzi!!


Hai Italia !! Cu victorie :D

delaparis
22nd June 2008, 23:40
Prelungiri :)

Acum se joaca ruleta rusa :D ... sau aproape
Spania a irosit ocazii multe dar nu foarte clare ... Italia nu si-a propus multe ocazii dar a irosit una tare ...

Daca spaniolii nu accelereaza e clar ca vor pierde meciul asta ... italienii sunt in grafic :)


acum nu stiu ce sa zic, ca am atipit cateva minute :sleep:

:ras-plans:

dede
22nd June 2008, 23:41
plictisitor meci :sleep: macar de ar castiga spania... :D

Italia joaca extrem de inteligent.Le scoate spaniolilor fotbalul din cap.
tu la ce meci te uiti? :groggy:

innuendo
22nd June 2008, 23:41
eu nu stiu ce fotbal ai tu in capu' ala sec de spui numai prostii :lol: :headbang:

la ce meci te'ai uitat ?

de ce trebuie sa il jignesti ? Ca nu tine cu Spania ?


Mai vedem noi care are capu sec, mie mi se pare f. inteligent ca tine cu Italia si a tinut si cu Rusia :P

innuendo
22nd June 2008, 23:42
hai k ma duc la meci. Doamne ajuta ! Hai Italia!

Universal
22nd June 2008, 23:42
Penalty clar.A treia greseala fatala a lui Fandel.


@Catalanul : O sa vorbim dupa acest meci.Cert este ca Italia profita de pe urma jocului.Se vede la lumina ochilor acest lucru.Cu cat timp, spaniolii rateaza sanse peste sanse, italienii o sa gaseasca o solutie sa ii invinga, de a le aplica finalul.O sa mai vorbim.

Aurel.D
22nd June 2008, 23:43
maamaa, ce am vazut-o in poarta pe asta....Spania joaca fotbal, Italia.....

ATI
22nd June 2008, 23:45
Daca era pe poarta Buffon era batut.
Casillas scoate de sub bara.:ok:

Universal
22nd June 2008, 23:45
Sfarsitul reprizei secunde.

Aici se va arata care echipa are caracter.Cea care ataca, care joaca spectacol, sau cea pragmatica, dispusa sa omoare jocul pentru a avea succes?

Subscriu.

Universal
22nd June 2008, 23:47
gresit. Ne scot tuturor fotbalul din cap

corect :ok:

TenisFan
22nd June 2008, 23:47
:sleep:

YoYoyOi
22nd June 2008, 23:47
nu te radea ovalule :D
am facut greseala sa ma pun in pat si am atipit... pana a scapat bufonel mingea in bara...:sleep:

YoYoyOi
22nd June 2008, 23:48
Subscriu.

no shit? :cry:

Universal
22nd June 2008, 23:49
no shit? :cry:

No shit.

delaparis
22nd June 2008, 23:50
no shit? :cry:
:happy

reveniti la meci va rog frumos ...


:happy:happy

Datenshi
22nd June 2008, 23:51
E grav cu tulburarile astea de personalitate, sa moara Cikles. :D

Universal
22nd June 2008, 23:51
Ne mai amuzam si noi, cu noi, despre noi, despre meci, de toate.

datenshi, is actor tata,nici acum nu ti-ai dat seama, da' zi-mi si mie care Cikles?

YoYoyOi
22nd June 2008, 23:51
ba io cred ca shit big time :cry:

cum dracu poti sa-ti citezi propriul mesaj si sa subscrii la el? :cry: :cry: :cry:

moty
22nd June 2008, 23:52
cine-i cikles?

Datenshi
22nd June 2008, 23:54
Eram precis ca nu-l stiti. :D

Va zic daca da gol Spania.

ATI
22nd June 2008, 23:54
Sa vedem daca se mentine "blestemul" zilei de 22 iunie pt Spania, eu sper ca nu...

YoYoyOi
22nd June 2008, 23:56
cine-i cikles?

e frate cu Bimbor :D

rob_din
22nd June 2008, 23:56
Mi-e si mila de spanioli. Se chinuie degeaba. Cred ca soarta le e pecetluita

Universal
22nd June 2008, 23:57
ba io cred ca shit big time :cry:

cum dracu poti sa-ti citezi propriul mesaj si sa subscrii la el? :cry: :cry: :cry:

De Smecher :lol: C-asa vreau eu :lol:

hai Italia :yeah:

delaparis
22nd June 2008, 23:58
mai e mult pana la penalty ? ... ca m-am cam plictisit si presimt ca voi posta prostii :D:D

ATI
23rd June 2008, 00:01
A intrat Del Piero, se pregatesc de penalty italienii.

Universal
23rd June 2008, 00:03
Italia are toate atuurile sa ajunga in semifinala.Olanda, unde esti :lol: ?

Sa le fie de bine ca i-au lasat :lol:

YoYoyOi
23rd June 2008, 00:04
mai e mult pana la penalty ? ... ca m-am cam plictisit si presimt ca voi posta prostii :D:D

numa' sa nu incepi iar cu limbi... straine :D

rob_din
23rd June 2008, 00:04
Ce a facut Di Natale depaseste orice imaginatie. Rusine, rusine!

ATI
23rd June 2008, 00:05
Avea dreptate Cazorla, trebuia sa fie corner, a luat galben degeaba:(

YoYoyOi
23rd June 2008, 00:06
absolut scarboasa echipa asta....

Uni, nu tot vorbi prostii... nu Olanda i-a lasat pe italieni sa mearga mai departe, ci romanii... Piturca mai exact :headbang:

moty
23rd June 2008, 00:06
ar merge putina spaniola de la paris

delaparis
23rd June 2008, 00:11
numa' sa nu incepi iar cu limbi... straine :D
Si arrende a un gran gol di Villa, ma non sfigura: traversa di Camoranesi

YoYoyOi
23rd June 2008, 00:11
ar fi cea mai mare porcarie posibila sa se califice Italia dupa penalty-uri :angry:

moty
23rd June 2008, 00:11
cam tarziu, pariziene. sa fie de bun augur la penalty-uri

innuendo
23rd June 2008, 00:12
penalty-uri !

HAI ITALIA !! HAI HAI HAI HAI !!!


SA II AJUTE DUMNEZEU :D sa castige !!!

HAI SQUADRA AZZURA !

FORZA RAGAZZI !

Universal
23rd June 2008, 00:12
absolut scarboasa echipa asta....

Uni, nu tot vorbi prostii... nu Olanda i-a lasat pe italieni sa mearga mai departe, ci romanii... Piturca mai exact :headbang:

Mai degraba tot olandezii, si stii de ce?

-atitudinea fairplay a olandezilor, nu uita ca au jucat cu rezervele si nu au lasat nici un compromis

-rugamintea italienilor ( mai exact donadoni catre van basten)

etc

Piturca a avut o tactica mult prea defensiva.Dar nu neaparat gresita, daca stia sa ii motiveze pe jucatori cum trebuie...in fine.

Hai Italia! Vedem lovituri de departajare.

rob_din
23rd June 2008, 00:13
Nu se poate ca Italia asta penibila sa se califice.

dede
23rd June 2008, 00:13
la penalty'uri va pierde Spania :(



daca dadea mutu golul ala, eram noi in situatia italiei acum :headbang: dar ma rog, asta e alta poveste... :D

italia nu merita sa ajunga in semifinale :sleep:

ATI
23rd June 2008, 00:14
ar fi cea mai mare porcarie posibila sa se califice Italia dupa penalty-uri :angry:

Asa e. Si ar fi si in stilul lor, joaca prost si se califica. Insa eu am incredere in Casillas:rolleyes:

alin_cv
23rd June 2008, 00:19
merita,spania sa se califice
:yeah:

ATI
23rd June 2008, 00:19
Rateaza Rossi. Tocmai ce ziceam de Iker:)

dede
23rd June 2008, 00:21
ha ha :D

innuendo
23rd June 2008, 00:21
:(

Universal
23rd June 2008, 00:21
Spania in semfinale.Felicitari.

Datenshi
23rd June 2008, 00:21
E bine si la penalty-uri.

innuendo
23rd June 2008, 00:22
ce nedrept e uneori fotbalul :(

ATI
23rd June 2008, 00:22
Bravo Iker. A gichit coltul la fiecare penalty si a salvat de 2 ori:yeah:

Catalanul
23rd June 2008, 00:22
Grande EspaÑa!

MagicTouch
23rd June 2008, 00:22
ACASA POMPINARII :yeah::yeah::yeah:
BRAVO SPANIA :ok:

ATI
23rd June 2008, 00:23
Si Fabregas face dreptate:rolleyes:

Lover
23rd June 2008, 00:23
ce nedrept e uneori fotbalul :(

nu si in seara asta...
Bravo Spania !!! /OLE/

Datenshi
23rd June 2008, 00:24
ce nedrept e uneori fotbalul :(

Lasa, stim ca n-ai vazut meciul...

delaparis
23rd June 2008, 00:24
Incredibil !!!!!!! ... Italia a pierdut un meci decisiv !!!! ... clar ca italienii sunt slabi la acest Euro

Catalanul
23rd June 2008, 00:24
in sfarsit a trecut spania de sferturi :ok: iar aici a inceput nebunia :D :yeah:

urmeaza rusia!

Sasuke Uchiha
23rd June 2008, 00:24
deja se stie o finalista , spania , iar in celalat meci turcia fara nihat si tuncay nu prea au mari sanse...

Universal
23rd June 2008, 00:24
Astazi,Spania a scris istorie, a eliminat Italia, a invins-o dupa 1920.Grandios.In sfarsit,Spania se poate mandri cu o performanata dupa 1964.

Rusia arde de nerbadare la revansa.

danpuric78
23rd June 2008, 00:26
Unde sunt "oamenii de fotbal" care vedeau castigatoarea euro din "grupa mortii"?

Per ansamblu spania mai buna. Donadoni a vrut penaltyurile insa sapnilolii le-au exersat mai bine.

Ciao Italia. Sa mai vedeti vreun turneu final cand o zbura porcul.

Seldon
23rd June 2008, 00:26
Ce se mai aude de ”Grupa Morții”? Singura grupă care nu a trimis nicio echipă în semifinale, nu?
Așa poate că ne-om lecui de îmbătat cu apă rece. Nu am avut o grupă mai grea ca altele. Încă de la tragerea la sorți, ne-am preocupat mai mult să ne construim scuze pentru eșec, nu să ne pregătim pentru reușită.

Calificare meritată a spaniolilor.

rob_din
23rd June 2008, 00:26
In sfarsit Italia a primit ce merita. Avem in finala cel putin o echipa care joaca fotbal-spectacol.

Super-Casillas

innuendo
23rd June 2008, 00:26
deja se stie o finalista , spania , iar in celalat meci turcia fara nihat si tuncay nu prea au mari sanse...

daca spania mai are odata noroc si invinge si rusia , promit ca nu ma uit la finala. Deja ar fi prea mult ! Acum a ramas Rusia sa o sutin. Titlul la mama Rusia :) :happy

Datenshi
23rd June 2008, 00:26
deja se stie o finalista , spania , iar in celalat meci turcia fara nihat si tuncay nu prea au mari sanse...


Tu nu cred ca ai mai vazut Rusia de la amicalul cu Romania.

Maine presa macaronara ar trebui sa titreze: ERA O RUSINE CA ITALIA SA SE CALIFICE IN SEMIFINALE!

Leo
23rd June 2008, 00:26
nu pot sa cred , Italia pleaca acasa :shocked:..................felicitari Spania !

rob_din
23rd June 2008, 00:27
Ce se mai aude de ”Grupa Morții”? Singura grupă care nu a trimis nicio echipă în semifinale, nu?
Așa poate că ne-am lecui de îmbătat cu apă rece. Nu am avut o grupă mai grea ca altele. Încă de la tragerea la sorți, ne/am preocupat mai mult să ne construim scuze pentru eșec, nu să ne pregătim pentru reușită.

Care grupa a mortii, echipe slabute au fost acolo, doar Olanda a aratat fotbal

YoYoyOi
23rd June 2008, 00:27
Felicitari Spaniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
:dance: :cheer: :yeah: /OLE/

moty
23rd June 2008, 00:28
bravo spania! ce ma bucur!

moty
23rd June 2008, 00:29
broscarii acasa!

ATI
23rd June 2008, 00:29
Bravo Spania! Acum ca s-a spart ghinionul sa visam la titlu:dance:

danpuric78
23rd June 2008, 00:30
Ce se mai aude de ”Grupa Morții”? Singura grupă care nu a trimis nicio echipă în semifinale, nu?
Așa poate că ne-am lecui de îmbătat cu apă rece. Nu am avut o grupă mai grea ca altele. Încă de la tragerea la sorți, ne/am preocupat mai mult să ne construim scuze pentru eșec, nu să ne pregătim pentru reușită.

c asta e rezultatul "hegemoniei steliste" - ne-a frecat mai mult, cu ce echipe mari jucam si cum sa nu ne facem de ras.

Tipic stelist - scuze si infrangeri onorabile.

MagicTouch
23rd June 2008, 00:31
Spania a jucat frumos,pozitiv, articulat. Ce frumos ieseau din aparare, frumos si cursiv. Ar fi fost o mare nedreptate ca Spania sa plece acasa. Anti-fotbalul pleaca acolo unde ar fi trebuit sa fie deja daca ALTII jucau UN PIC mai lucid.
BRAVO SPANIA :yeah::yeah:. Sper sa nu avem niciodata "marea" sansa sa vedem doua Italii identice jucand una importiva celeilalte. Ar fi cel mai urat meci din istoria fotbalului modern

YoYoyOi
23rd June 2008, 00:32
de puric mi-era dor tare, cu povestile si obsesiile lui fara sfarsit :sleep:

delaparis
23rd June 2008, 00:32
Tot Italia se califica pana la urma ... o sa vedeti.




mai taci mah ... :headbang::D

rob_din
23rd June 2008, 00:33
Spania a jucat frumos,pozitiv, articulat. Ce frumos ieseau din aparare, frumos si cursiv. Ar fi fost o mare nedreptate ca Spania sa plece acasa. Anti-fotbalul pleaca acolo unde ar fi trebuit sa fie deja daca ALTII jucau UN PIC mai lucid.
BRAVO SPANIA :yeah::yeah:. Sper sa nu avem niciodata "marea" sansa sa vedem doua Italii identice jucand una importiva celeilalte. Ar fi cel mai urat meci din istoria fotbalului modern

Film horror ar fi

dede
23rd June 2008, 00:34
felicitari Spania :cheer:


c asta e rezultatul "hegemoniei steliste" - ne-a frecat mai mult, cu ce echipe mari jucam si cum sa nu ne facem de ras.

Tipic stelist - scuze si infrangeri onorabile.
:cry:
baaaai... tu altceva in afara de Steaua nu mai stii? :happy
vezi ca aici se discuta despre spania - italia, ce legatura are Steaua cu meciul asta? :sleep:

delaparis
23rd June 2008, 00:34
cam tarziu, pariziene. sa fie de bun augur la penalty-uri

ai vizat bine :ok:

Catalanul
23rd June 2008, 00:35
ce nedrept e uneori fotbalul :(

sa vezi ce nedrept o sa fie cand o sa plece si Rusia acasa :D

moty
23rd June 2008, 00:35
ai vizat bine :ok:

esti vizionar, ce s-o mai dam cotita :ok:

MagicTouch
23rd June 2008, 00:35
mai taci mah ... :headbang::D

Da-i avertisment Delaparis :happy

YoYoyOi
23rd June 2008, 00:36
mai taci mah ... :headbang::D

nimic nu stii ma :happy

danpuric78
23rd June 2008, 00:36
de puric mi-era dor tare, cu povestile si obsesiile lui fara sfarsit :sleep:

e realitatea pura:happy:happy

MA rog. am abordat grupa asta cam cu aceasi atitudine cu care becali a abordat grupa cu OL si real. Asta am vrut sa zic.

Ca pe piti (stelist 100%) l-a durut mai tare cum sa nu se faca de ras decat cum sa iasa din grupa.
Insa odata am respectat mult prea tare adversarii.

Care au parasit competitia imediat ce n-au mai intalnit colectionari de autografe.

innuendo
23rd June 2008, 00:37
de fapt de ce sa ma enervez? tipic pentru o anumita categorie sociala sa ii injure pe cei care pierd si sa arunce cu pietre in ei

YoYoyOi
23rd June 2008, 00:38
pffff ce telepatic e puric asta :happy

chiar acum voiam sa-ti zic sa spui ceva de Becali, altfel nu pot dormi linistita :cry:
si tu baiet cuminte, cum te stim, n-ai ratat ocazia :cry:

innuendo
23rd June 2008, 00:38
sa vezi ce nedrept o sa fie cand o sa plece si Rusia acasa :D

ma abtin. ca nu meriti sa iau nici macar un avertisment pe seama ta

rob_din
23rd June 2008, 00:43
de fapt de ce sa ma enervez? tipic pentru o anumita categorie sociala sa ii injure pe cei care pierd si sa arunce cu pietre in ei

Esti comic rau

danpuric78
23rd June 2008, 00:43
pffff ce telepatic e puric asta :happy

chiar acum voiam sa-ti zic sa spui ceva de Becali, altfel nu pot dormi linistita :cry:
si tu baiet cuminte, cum te stim, n-ai ratat ocazia :cry:

Pai stii cuim e.

MAi zic cate ceva de el, sa-l uitam. ca daca nu era el sa-si impinga coloratii la nationala, acum plangeam ca ne-a eliminat spania in sferturi...:D

Grupa mortii :happy:happy.
Distractiv, sa mor euj. Unde-s aia care ziceau ca de aici iese castigatoarea euro?In alte grupe nu s-ar fi calificat nici italia nici olanda.

andyv
23rd June 2008, 00:44
FOOTBALL 4 - 2 Italy

MagicTouch
23rd June 2008, 00:46
de fapt de ce sa ma enervez? tipic pentru o anumita categorie sociala sa ii injure pe cei care pierd si sa arunce cu pietre in ei

Sincer Axel, cand esti cazut in afara terenului si faci faze a la Di Natale ce astepti sa zica lumea? Vai saracii ce ghinion au avut? Italienii au avut de la cap la coada o atitudine de milogi fara pereche. Meritau de mult sa plece acasa. Sincer vorbind, sa-i mai vad la un campionat de fotbal...cand ii voi chema eu :ok:. that's somethig close to......hmmm...never?

innuendo
23rd June 2008, 00:49
Sincer Axel, cand tu esti cazut in afara terenului si faci faze a la Di Natale ce astepti sa zica lumea? Vai saracii de ghinion au avut? Italienii au avut de la cap la coada o atitudine de milogi fara pereche. Meritau de mult sa plece acasa. Sincer vorbind, sa-i mai vad la un campionat de fotbal...cand ii voi chema eu :ok:. that's somethig close to......hmmm...never?

da, Natale a fost oleaca (mai mult :D) nesimtit. Ce sa-i faci. asa cum tin si cu Romania, tin si cu ei. Sorry. Trebuie sa fie si oleaca smecheri, scopul scuza mijloacele :), il fac sa rada iar pe nenea moderatoru` rob_din , ca deh, sunt comic :cool:

rob_din
23rd June 2008, 00:51
da, Natale a fost oleaca (mai mult :D) nesimtit. Ce sa-i faci. asa cum tin si cu Romania, tin si cu ei. Sorry. Trebuie sa fie si oleaca smecheri, scopul scuza mijloacele :), il fac sa rada iar pe nenea moderatoru` rob_din , ca deh, sunt comic :cool:

Pai chair esti. Ce daca tii cu o echipa trebuie s-o aperi si cand joaca penibil? Tocmai adevaratul suporter mai si critica

innuendo
23rd June 2008, 00:52
hai ca stiu de ce urati Italia, ca a ratat mutulica penalty-ul si ca a lasat acasa Romania + comentariile rautacioase ale presei italiene fata de Romania.

kain
23rd June 2008, 00:52
In sfarsit au iesit insuportabilii aia de italieni :drak:

FELICITARI SPANIA ! ;)

innuendo
23rd June 2008, 00:52
ma rog si ca nu joaca tocmai bine , insa nici Spania. Amandoua au fost la fel de varza

delaparis
23rd June 2008, 00:54
ma rog si ca nu joaca tocmai bine , insa nici Spania. Amandoua au fost la fel de varza


aici si eu sunt de acord ... Ce a jucat Spania ? ... Italia macar a stiut sa apere

innuendo
23rd June 2008, 00:55
adi_sampon, Aliniuz, andreidaniel, BBB, Bogdy LFC, Cimitiru Ghencea, cinebelu, Dani3l, dardar_3, delaparis, drakoola, dumboss_yo, Eye_Kyu, Hardliner, ionutdanci, JJ, Kooler, kra****x, laurdog, leodacin, Lion Marius, Lloyd Banks, miril, OK Stone, Sasuke Uchiha, tRipLe aXeL, U Cluj 1919, utd4ever, YoNuTzz

la pool toti astia mizau pe Italia, acum toti tac. interesant. am ramas eu in cusca cu lei

Catalanul
23rd June 2008, 00:55
ma rog si ca nu joaca tocmai bine , insa nici Spania. Amandoua au fost la fel de varza

macar spania a avut tot timpul initiativa si a pus fotbalul in acest meci, iar de-alungl acestui turneu a demonstrat ca joaca FOTBAL si nu face catenaccio.

la urma urmei s-a calificat cea mai buna echipa si cea care a meritat cu adevarat un loc in semifinala.

au ajuns in "careul de asi" toate ocupantele locului 2 din grupe, spania insa a fost exceptia :yeah:

rob_din
23rd June 2008, 00:55
aici si eu sunt de acord ... Ce a jucat Spania ? ... Italia macar a stiut sa apere

Spania a jucat FOTBAL. Am vazut iesiri prin pase din aparare, am vazut un-doiuri, am vazut combinatii frumoase, am vazut dorinta de a ataca. De partea cealalta am vazut bubuirea mingii si atitudinea penibila a lui Di Natale. Di Natale ar trebui suspendat din fotbal o perioada

delaparis
23rd June 2008, 00:58
Spania a jucat FOTBAL ... fotbal a jucat Rusia ieri ... Spania a jucat ca in curtea scolii azi ... rusii daca sunt in forma le dau trei in prima jumatate de ora :)