PDA

View Full Version : Seara Campionilor



ago
30th April 2004, 09:45
Care este parerea voastra despre acest eveniment.. pare sa fie unul de amploare dupa cum se anunta....

P.S. intrati pe forumul de pe www.searacampionilor.ro sunt niste complexati care trebuie sa primeasca raspunsuri de la noi

EDMOND_
30th April 2004, 10:46
ago , bine ai venit pe forumul Craiovei! Despre evenimentul respectiv s-a postat deja pe thread-ul cu Gica Popescu unde probabil voi muta si thread-ul deschis de tine. De luni probabil vom discuta mult mai mult despre aceasta tema!

ady_azzuro
30th April 2004, 14:10
Cine merge la meci?

inter
30th April 2004, 14:22
o sa fiu prezent ..... dar nu pt. gp .... pt. ceilalti!

ago
30th April 2004, 18:35
Eu as fi de parerea ca un nou thread pe acasta tema ar fi cel mai potrivit...... EDMOND as vrea sa iau legatura cu tine ......... mailu meu agoway2000@yahoo.com

EDMOND_
2nd May 2004, 00:26
ago , am fost plecat la meciul de al Timisoara..abia acum 20 min am revenit , daca crezi ca este necesar acest thread...ramane deschis.

ady_azzuro
2nd May 2004, 21:14
Si eu cred ca acest thread merita sa ramana deschis!

ago
4th May 2004, 16:55
Azi am fost la club sa ma interesez de bilete (scria in prosport ca de azi se pun in vanzare primele 5000 ). Cica au ajuns decat 3000 si nu stie cate se pun in vanzare !!! Oare sa fie asa putine pentru Craiova ?!?! Eu sper ca am fost informat prost !!!

Brimi
4th May 2004, 20:23
Am inteles ca se televizeaza pe doua posturi de televiyiune... Stie cineva care sunt ?
Cred ca o sa fie destule bilete tinind cont de pretul ridicat.

ady_azzuro
4th May 2004, 20:28
Pro TV si Romania 1! ;)

EDMOND_
4th May 2004, 22:45
De azi, bilete la Seara campionilor
Organizatorii evenimentului “Seara Campionilor”, pun azi în vînzare primele 5.000 de bilete. Acestea se vor găsi la casele stadionului “Ion Oblemenco”, dar şi la vînzătorii volanţi. Preţul lor variază între 200.000 şi 400.000 de lei, dar poate ajunge şi la 10 milioane pentru categoria VIP 1.

ago
4th May 2004, 23:24
EDMOND am fost la club . Nu sunt 5000 sunt decat 3000 se pare si se pun in vanzare de maine.Eu cred ca va fi nebunie pe bilete daca ne revin asa putine.......
EDMOND : tot astept mailu ala...... :rolleyes:

ago
4th May 2004, 23:46
Ce surpriza Plesan !!! heh ! :D

EDMOND_
5th May 2004, 06:52
Nu intelega de ce nu folosesti mp ( exista facilitatea prin care poti sa primesti sau sa trimiti mesaje private.). Am sa-ti trimit eu unul astazi si am sa-ti trimit si o adresa de mail. In alta ordine de idei am sa te rog sa nu mai faci comentarii pe thread-ul cu "Stiri de ultima ora", asa am convenit cu totii , acolo postam doar stiri , comentariile le facem pe oricare din celelate subiecte deschise. Cu privire la bilete vreau sa-ti spun ca se pare ca asta este o prima transa , vor mai veni si altele..meciul fiind televizat va fi totusi greu sa se umple stadionul.

EDMOND_
5th May 2004, 06:53
Mihăită Plesan, convocat la "Seara campionilor"


Dan CAZAN

Mijlocaşul Universităţii, Mihăiţă Pleşan, a fost invitat de Gică Popescu să participe la "Seara campionilor", eveniment ce va avea loc pe 18 mai, la Craiova. Mihăiţă va face parte din selecţionata României, unde va juca alături de alţi foşti şi actuali componenţi ai naţionalei, împotriva echipei starurilor din străinătate. "Sunt onorat de invitaţia lui Gică Popescu, mai ales că o să jucăm împotriva unor vedete. Sper că voi reprezenta cu succes clubul Universitatea", a spus Pleşan după ce a primit invitaţia. Această "convocare" demonstrează încă o dată că jucătorul "Ştiinţei" este într-o creştere de formă şi că are valoare să joace alături de nume mari ale fotbalului mondial, chiar dacă până a ajunge să intre în rândul "stelelor" Europei mai are un drum lung de străbătut

ago
5th May 2004, 16:28
Numele grele inca nu au confirmat... parca imi e greu sa cred ca va veni si Figo si Ronaldo.........

EDMOND_
5th May 2004, 20:31
A confirmat Plesan in schimb..care va face parte din reprezentativa Romaniei...

ago
6th May 2004, 00:05
10 000 bilete pentru Craiova. Grabiti-va !!! Eu unul m-am asigurat! :ok:

Brimi
6th May 2004, 19:16
Am cumparat si eu. deocamdata exista suficiente bilete la vanzare... ma ingrijoreaza ca nu se prea anunta nimic prin presa... cine a confirmat pana acum?

inter
6th May 2004, 19:19
las ca vine giovani becali, ca in "Prosportul" de azi facea antrenamente cu mingea :D:D

ago
6th May 2004, 20:49
Heh... buna aia inter..... Brimi de confirmat uita-te pe searacampionilor.ro o sa vezi acolo. Acum am auzit pe pro si de cassano. El nu era trecut.

EDMOND_
9th May 2004, 16:14
Vad ca nu au mai actualizat site-ul din 29 .04 de cand dateaza ultimele confirmari ...forumul nici nu functioneaza..iata ce am gasit la confirmari.:
"29.04.2004 - CONFIRMARI
Au confirmat participarea la meci: Carles Puyol, Faryd Aly Camilo Mondragon, Bulent Korkmaz, Hakan Sukur, Ergun Penbe, Emre Belozoglu, Mauro da Silva Gomes, Djalma Feitoza Dias Maia Djalminha, Oscar Cordoba, Damiano Tomassi, Walter Samuel, John Alieu Carew, Gustavo Poyet, Hristo Stoichkov, Llopis Albert Ferrer, Martinez Guillermo Amor, Carlos Alberto Valderrama Palacio. ""

ady_azzuro
9th May 2004, 18:41
N-au confirmat cine stie ce vedete...in afara de Valderrama.

Brimi
10th May 2004, 12:59
Ady , nu am inteles ..pai sunt destui acolo ..de ce ar fi Valderrama mai vedeta decat
Mondragon , Sukur , Samuel si ceilalti enumerati acolo.... macar de ar veni toti aia trecuti pe lista... Nu stiu care mai este situatia cu biletele...inca nu am luat , incerc astayi sa ajung..sper sa nu am surprize.....

ady_azzuro
11th May 2004, 13:39
Aia enumerati acolo sunt jucatori valorosi, nu sunt vedete, vedete sunt: Zidane, Ronaldo, Veron, Henry, Nedved, Figo...cum sa spui ca Sunkur e vedeta?!?! :D

Brimi
11th May 2004, 19:13
Ma azzuro..zau asa , scuza/ma ca/ti spun asta chiar ca esti troll ...scrii mesaje asa de amorul artei , sau ce.... Ce mare deosebire este intre Valderrama si ceilalti - Mondragon , Sukur , Samuel si ceilalti enumerati acolo adica Valderrama este vedeta ca ai stabilit tu ...iar ceilalti nu . Hai mai du-te la culcare ca ma enervezi si nu mai tin cont ca esti mai vechi si ai o gramada de mesaje postate pe forum...

ady_azzuro
11th May 2004, 19:19
Am voie sa-mi exprim o parere, asa cum faci si tu...daca nu-ti convine, asta este, dar nu trebuie sa ma convingi ca detii adevarul absolut! ;)

EDMOND_
11th May 2004, 20:22
Am inteles ca au mai confirmat vreo zece printre care si destule nume "grele"...
vad ca astia nu au actualizat site-ul si au ramas tot la confirmarile din 29 aprilie...
chiar sunt curios cum va fi primit Gica Popescu , mai ales ca vine insotit de prietenul
Dan Petrescu!

Brimi
12th May 2004, 21:38
Am voie sa-mi exprim o parere, asa cum faci si tu...daca nu-ti convine, asta este, dar nu trebuie sa ma convingi ca detii adevarul absolut! ;)

Normal ar fi sa argumentezi , vad ca nu esti in stare sa porti o discutie... ce adevar absolut? Eu nici macar nu am facut vreo afirmatie...doar te/am intrebat de ce ar fi Valderama singura vedeta intre toti cei care au confirmat... daca nu poti sa porti o discutie , bine...dar nu mai veni cu raspunsuri ridicole.

ady_azzuro
12th May 2004, 22:53
Crezi ce vrei, nu ma intereseaza.

ago
12th May 2004, 23:30
Evenimentul vad ca incepe sa prinda amploare si la tv.Pro a inceput sa aminteasca din ce in ce mai des. Din pacate site-ul nu s-a mai actualizat deci nu se stie daca a mai confirmat cineva. Van Basten o veni sigur? Romario se pare ca ii face cu mana lu Gica.

PS Nu va mai certati aiurea !

ago
15th May 2004, 01:02
Vineri, cu trei zile inainte de meciul vedetelor inca mai exista bilete de vanzare la club. Nu sunt din cele cu 10 milioane si nici nu se inghesuie lumea.Oare ce sa intampla?

EDMOND_
17th May 2004, 08:59
Cred ca multi considera biletele cam scumpe...apoi evenimentul a fost po****rizat extrem de putin...eu ma numar printre cei care citesc zilnic cateva ziare dar marturisesc ca nici astazi cu o zi inanite de eveniment nu am citit nicaieri o lista a celor care vor participa.

ago
17th May 2004, 09:37
Mda, se poate spune ca nu a fost asa de po****rizat ca gala Hagi. Motive? eu vad 2: gp nu e Hagi iar meciul nu se tine in capitala.Asta cred ca nu a convenit unora.M-au uitat aseara la proces.....in incheiere Calinescu a amintit ceva si despre avenimentul asta printre balbele lui si opiniile privind retrogradarea. R U S I N E :rosu:

ago
17th May 2004, 09:39
Ieri am vazut vanzatori volanti de bilete pe Unirii.Inca mai sunt.Sper ca astazi sa cumpere si indecisii iar restul, daca chiar vor ramane, le-as da gratuit intr-un fel sau altul.Daca ar tine si vremea cu noi............

inter
17th May 2004, 16:44
Stiati ca, afluenta mai redusa de staruri se explica prin faptul ca maine seara se disputa pe San Siro de la 21.45 un meci caritabil pt. fundatia lui Cafu : Europa- Restul Lumii la care si-au confirmat participarea pana acum :
Signori, cassano,stam, serginho, Redondo, denilson, Adriano, junior, Taddei, cesar , J.Zanetti, Cl.Lopez :p

ago
17th May 2004, 17:28
Azi de dimineatza am fost pe stadion. Se lucra intens: sonorizare, lumini, artificii. Terenul pare ca s-a mai refacut de sambata si sa speram ca nu va mai ploua. Va fi ceva deosebit din ce am vazut eu.Nu va spun mai mult.Sa fiti maine pe stadion !!!! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

ago
17th May 2004, 17:31
Daca numele importante sunt cele enumerate inseamna ca la noi au venit mai multe vedete :D

EDMOND_
18th May 2004, 02:03
Cei 21 de jucători convocaţi de selecţionerul Anghel Iordănescu sînt următorii: Bogdan Lobonţ, Bogdan Stelea - portari; Cristian Irimia, Ionuţ Rada, Cristian Chivu, Sorin Ghionea, Cosmin Bărcăuan, Cosmin Paşcovici - fundaşi; Florentin Petre, Mihăiţă Pleşan, Zeno Bundea, Ovidiu Petre, Alin Stoica, Paul Codrea, Gabriel Caramarin - mijlocaşi; Adrian Ilie, Ianis Zicu, Ionel Ganea, Adrian Mutu, Florin Bratu, Ionel Dănciulescu - atacanţi.

Probabil Ionut Rada si Cosmin Barcauan vor fi primiti foarte "calduros"de publicul craiovean...... La fel si Netoiu care a declarat ca va fi in tribuna la acest meci...pentru ca a trecut timp destul si nu crede ca mai exista aversiune impotriva lui.
Foarte neinspirate aceste "invitatii "..dar este problema lui GP.

EDMOND_
18th May 2004, 04:41
Portarul de rezerva al selectionatei mondiale va fi bosniacul Guso , portarul Universitatii Craiova. Intrebat de reporteri daca va reprezenta Bosnia la acest eveniment , Guso a replicat : " Reprezint Bosnia si Oltenia ! "

Pacala
18th May 2004, 10:09
oare in ce masura se vor folosi bulucea si staicu de meciul asta in scopuri electorale?

EDMOND_
18th May 2004, 18:23
In Craiova vremea s-a mai indreptat , a batut vantul astazi si cred ca si terenul s-a mai uscat.... am trecut prin zona centrala a orasului si am vazut si mai multa animatie in punctele de cumparare a biletelor. Sper sa fie un spectacol frumos tinand seama de faptul ca sunt totusi destule vedete , iar pe teren vor fi si trei craioveni: Plesan , Bundea si Guso.
La licitatia pentru tricourile celor care vor evolua astazi pe stadion s-au strans 100 000 de dolari care vor fi , se pare , donati sectiei de pediatrie de la Spitalul Municipal Craiova. Dupa unele informatii se vandusera pana aseara cam 15 000 de bilete!

Ravelly
19th May 2004, 01:00
A fost un spectacol reusit, pacat ca stadionul nu a fost plin (sunt sigur ca din cauza preturilor) si mi-as fi dorit f mult sa fiu acolo.
Cum a fost atmosfera? la tv comentau aia numai aberatii, as fi dat tv-ul pe "mute"

EDMOND_
19th May 2004, 01:45
A fost o atmosfera frumoasa si sunt bucuros ca publicul oltean a stiut sa ierte pe unul din fii ratacitori si sa fie alaturi de el in aceste clipe. Numele lui Gica Popescu a fost scandat de multe ori ..partida a inceput cu turul de stadion facut de Chivu pentru a multumi publicului oltean pentru primire si s-a sfarsit cu turul de stadion facut de Gica Popescu. Cei mai aplaudati au fost in afara sarbatoritului jucatorii craioveni Guso ( de departe cel mai iubit de public ) , Mihaita Plesan si Zeno Bundea.
Cel mai apostrofat om de pe stadion a fost Gigi Netoiu ..apoi fundasul Ionut Rada..si in continuare jucatorii care proveneau de la Dinamo...
Seara s-a terminat cu un splendid foc de artificii si cu torte aprinse de peste douzeci de mii de oameni!
Jucatorii din selectionata mondiala au fost primiti cu multa simpatie , mai ales ca erau imbracati in culorile Universitatii> Normal ar fi fost ca acest meci sa se incheie la egalitate.. ar fi trebuit ca Ganea sa reteze lovitura de la 11m....

ADelPiero
19th May 2004, 02:08
mi`a placut tot .. cum a fost pregatit... cum s`a desfasurat .. tot tot :)
si meciul a fost unul adevarat :D
forza Popescu :) bv lui :ok:

Blue
20th May 2004, 02:06
ca sa fiu sincer mi se pare o manifestare trista si prea putzin semnificativa in ciuda unor nume mari venite pe Ion Oblemenco. Aceasta seara a avut un gus amar si oarecum neclar.

A fost retragerea din activitate a lui Gica Popescu? probabil ca nu l-asi fi fluierat dar nici la stadion nu m-asi fi dus. Gica Popescu a fost un zeu pentru majoritatea suporterilor Universitatzii Craiova, dar a cazut de pe soclu si s-a spart in mii de bucatzi. Ca sa aratzi un bibelou lipit, este grosier
Avea glorie, avea bani , avea tot
lasatzi-o balta cu profesionismul, cand cineva iti dezalizeaza clubul iubit si il lasa fara 22 de jucatori plecatzi la dinamo sau risipitzi aiurea, nu vii tu ,zeul, si semnezi pentru ala. INDIFERENT DE MOTIV
intzeleg ca nu-l agreaza pe staicu, pazea ca altzii il agreeaza dar pe netzoiu l-a agreeat? da ...aici s-a rupt firul sentimentelor
nu mai vorbesc despre cazurile lui rada si stancu ,cazuri in care eu totusi zic ca el a fost cel mai vinovat.PArca mi se pare un gest de neam prost sa vii sa-ti faci retragerea la Craiova

A fost poate un meci in memoria lui Crisan. Atunci e hidoasa nechemarea membrilor familiei Crisan. Suna mai degraba electoral. Bulucea si dinel precis au fost invitatzi ca vedete de prim-plan .

A fost doar un meci demonstrativ, pentru a fi vandutzi catziva jucatori ,de exemplu Plesan, atunci e chiar josnic.

Sau poate sa-a vrut un melaj intre toate trei, atunci pot sa spun ca e intradevar parsiv dar destept. Pacat ca a ajuns atat de avid dupa bani , practic nu mai are suflet.Ciudat cum pot unii oameni sa renuntze la anumite lpricipii si lucruri dragi cand dau de bani.Cred ca abia aici se depsebesc oamenii de calitate de aia neam de traista

EDMOND_
20th May 2004, 07:38
Gazeta Sporturilor.

"5 oameni nu s-au pliat atmosferei de relaxare şi spectacol pe care a avut-o meciul: Iordănescu, Ganea, Tommasi, Vorobei şi arbitrul Alexandru Tudor. Generalul a avut un comportament de neînţeles, luînd partida mult mai în serios decît ar fi trebuit. A vrut să-i bage pe jucători în cantonament cu o seară înainte, şi-a reproşat că nu a făcut acest lucru cînd scorul era favorabil selecţionatei mondiale, a ţinut o serioasă şedinţă tehnică înainte de joc, a stîrnit zîmbetele lui Koeman cînd ieşea de sub copertină şi ţipa la jucători (în special la Irimia şi Bundea). Cînd rigidul Tudor a dat un penalty asemănător celui de la Argeş - Bacău, Ganea a vrut să-l lase pe localnicul Bundea să execute. Iordănescu a venit la marginea terenului şi a urlat: "Serios! Bate Ganea!". Şi Ganea a tras mult prea sănătos pentru un meci de caritate, stricînd rezultatul de egalitate convenţional. În fine, Vorobei a fost poreclit ad-hoc "Sovieticul" pentru îndărătnicia cu care a şutat la poartă din toate poziţiile, iar pe seama lui Tommasi s-a făcut următoarea glumă: "De ce nu i-a spus nimeni lui Damiano că e un joc amical?".

Am reprodus acest mic articol pentru ca asa am gandit si eu dar si alti suporteri impreuna cu care am fost la acest eveniment. Aproape toate meciurile de acest fel se termina la egalitate. Ganea a dovedit , dupa parerea mea , o lipsa de fair play. As fi executat lovitura de pedeapsa in gluma , as fi facut un mic spectacol , dar as fi ratat ...si cred ca asa ar fi facut 90 % dintre fotbalistii invitati la astfel de evenimente.
Nu stiu daca Staicu si Bulucea au fost la Stadion , probabil ca da. Ar fi fost culmea sa lipseasca pentru ca ei au fost cei care s-au ocupat de organizare din partea Craiovei.