PDA

View Full Version : FC Unirea 2006 - noua denumire a echipei din Cetatea Marii Uniri



ADelPiero
4th August 2006, 12:13
Odată cu achiziţionarea locului īn eşalonul secund de la Oltchim Rm Vīlcea, diri­gui­torii unirişti intenţionează să modifice şi denumirea echipei, actualmente la FRF fiind īn­re­gistrată sub numele de "FC Municipal Apulum SA", titulatură sub care formaţia din Ce­tatea Marii Uniri a evoluat īn stagiunea trecută.

"Noi am achiziţionat locul pe SA (n.r. - So­cietatea pe Acţiuni) şi am dori să modificăm numele echipei īn «FC Unirea 2006». Am şi efectuat deja demersuri către Camera de Comerţ, Registrul Comerţului şi aşteptăm o hotărāre judecătorească īn acest sens. Vrem să īnregistrăm noua denumire la Federaţia Ro­mānă de Fotbal pānă la īnceperea viitorului campionat", a declarat Marian Sarmeş, pre­şedintele Consiliului de Administraţie al clubului unirist.

spmihai
4th August 2006, 17:25
nu mi se pare un nume potrivit, pt k exprima faptul k echipa ar fi fondata in 2006, ci nu in 1924. oricum e mai bine decat apulum :P apropo, am o intrebare, cine stie sa-mi raspunda exact. din cate stiu eu echipa actuala nu mai are palmaresul Unirii din 1924, pentru ca anul trecut cand s-a facut societate p actiune s-a format un club nou. este adevarat sau inca pastram palmaresul? :rolleyes:

ADelPiero
4th August 2006, 23:38
Nici mie nu mi se pare... dar asta e .. nu avem ce face.. daca ei asa au decis...

un nume mai frumos: FC Unirea Alba Iulia .... asta e adevaratul! :ok:

2006 cred ca l`au ales asa... sa dea un inteles de un nou inceput ... sau nush...

legat de palmares, nu stiu .. trebuie sa ma interesez... cate se intampla la echipa asta... si cate se spun ... te iau durerile de cap :ciocan:

krydo
9th September 2006, 13:49
Poate acesta este anul, care se doreste a fi al unei renasteri...

fork
31st August 2008, 00:50
Poate acesta este anul, care se doreste a fi al unei renasteri...

Renasterea a avut loc acum 4 ani, dar abia am apucat sa-i aducem flori si compot la patul de spital ca a intrat in moarte clinica odata cu vanzarea jucatorilor. :floricica: Peace!