PDA

View Full Version : Premier League 2008-2009



Pages : [1] 2 3

Bogdy LFC
16th June 2008, 13:18
16 August 2008,ziua in care incepe un nou sezon al celei mai spectaculoase ligi de fotbal din Europa si probabil din lume.In acest thread se vor putea discuta meciuri,stiri etc.


Programul primei etape:


Arsenal - West Brom

Aston Villa - Man City

Bolton - Stoke

Chelsea - Portsmouth

Everton - Blackburn

Hull - Fulham

Man Utd - Newcastle

Middlesbrough - Tottenham

Sunderland - Liverpool

West Ham - Wigan

Iaco
16th June 2008, 14:51
Ai votat cu CHelsea...Liverpool nu are fata de titlu?? noi avem in tur meciuri in deplasare cu toate contracandidatele...daca scapam de septembrie fara infrangeri(liverpool, chelsea deplasare una dupa alta) avem o sansa mare la castigarea titlului!

Bogdy LFC
16th June 2008, 14:57
Ai votat cu CHelsea...Liverpool nu are fata de titlu?? noi avem in tur meciuri in deplasare cu toate contracandidatele...daca scapam de septembrie fara infrangeri(liverpool, chelsea deplasare una dupa alta) avem o sansa mare la castigarea titlului!

NU eu am votat cu Chelsea si sa fiu sincer nu cred ca voi vota cu nimeni deoarece numai DUMNEZEU stie inca de pe acum cine va cuceri titlul :ok: Poll-ul este facut asa preventiv,userii avand posibilitatea sa voteze pe parcursul campionatului.
Manchester si Chelsea sunt favorite in timp ce Arsenal poate produce ''surpriza''...Liverpool NU are nicio sansa :ok:

Andrei_23
16th June 2008, 15:41
Sunt sigur ca va ramane acelasi "big four" si sezonul asta.

messi19
16th June 2008, 17:16
cred ca a venit timpul sa castige liver campionatul...cel putin sper sa fie asa...ca m-am saturat sa ii tot vad pe manchester campioni...de chelsea nu mai zic...aia dupa primul titlu deja castigasera prea multe.

cat despre big four...sper sa se bage tottenham intre ei...cu toate ca e foarte greu...insa nu imposibil

imi place bogdy cat esti de obiectiv...dar chiar nici o sansa???

Iaco
16th June 2008, 19:22
Liverpool are mai multe sanse decat Arsenal...Arsenal4life deja s-a sinucis cand a vazut echipa lui Arsenal de sezonul viitor si intr-un fel nu il judec...flamini a plecat, lui adebayor ii zambesc milioanele lui berlusconi, iar nasri se pare ca va merge la athletico madrid...eu zic ca sezonul viitor va fi o lupta mai stransa intre chelsea si man utd si liverpool...arsenal dupa parerea mea e slaba!

Bogdy LFC
16th June 2008, 21:16
cred ca a venit timpul sa castige liver campionatul...cel putin sper sa fie asa...ca m-am saturat sa ii tot vad pe manchester campioni...de chelsea nu mai zic...aia dupa primul titlu deja castigasera prea multe.

cat despre big four...sper sa se bage tottenham intre ei...cu toate ca e foarte greu...insa nu imposibil

imi place bogdy cat esti de obiectiv...dar chiar nici o sansa???

Chiar nicio sansa omule.Cu echipa aia de ***** NU se poate...pur si simplu nu se poate! Cu tot respectul pentru Tottenham,locul 4 este al lui Liverpool...


Liverpool are mai multe sanse decat Arsenal...Arsenal4life deja s-a sinucis cand a vazut echipa lui Arsenal de sezonul viitor si intr-un fel nu il judec...flamini a plecat, lui adebayor ii zambesc milioanele lui berlusconi, iar nasri se pare ca va merge la athletico madrid...eu zic ca sezonul viitor va fi o lupta mai stransa intre chelsea si man utd si liverpool...arsenal dupa parerea mea e slaba!

Asa vorbea lumea despre Arsenal si inaintea sezonului trecut si era cat pe ce sa castige titlul...dar lipsa de experienta pana la urma s-a vazut DUPA meciul cu Birmingham :D

Iaco
16th June 2008, 21:37
Din ce povestea Arsenal4life despre planurile lui Wenger cu Song ca fundas si alte carpeli gen Eboue jucand meci de meci nu sunt sigur ca vor mai reusi ce au reusit rezonul trecut...nu uita ca rosicky si eduardo vor venii dupa accidentari serioase si indelungate, si am vazut ce inseamna asta vezi cazul van persie care dupa accidentare era mul mult mai slab, flamini a plecat daca pleaca si adebayor eu zic ca atunci aiai de la arsenal trebuie sa bage mainile adanc in buzunare si sa isi faca echipa daca nu vor sa piarda locul 4

Cu song si eboue in aparare ce vrea wenger sezonul viitor man utd cu rezervele le-a tras 4-0! Tottenham eu zic ca are sanse serioase sa ciupeasca locul patru de la arsenal sau liverpool(fara sa le desconsider dar dintre cele 4 mari au loturile cele mai slab valoric - si prin asta sa se inteleaga banca de rezerve nu se compara cu titularii, pe cand chelsea si man utd au vreo doua echipe la fel de competitive)

Iaco
16th June 2008, 21:43
In ce proveste Man Utd singura problema este Ronaldo care este un taran nesimtit, ii multumesc pentru tot ce a facut pentru United in acesti doi ani(de cand a inceput sa joace adevarat) dar modul de comportare in legatura cu presupusul transfer la Real Madrid e sub orice critica, daca asha multumesti tu unu club care te-a sustinut3 ani cand nu prindeai echipa si cand intrai mai mult o dadeai pe langa mai bine te duci la Real Madrid...mie imi convine daca luam nspe milioane de lire + plus Robinho care vrea sa plece de la "galacticii vietii", Iar noua bomba in ce proveste piata transferului este o presupusa mutare a lui Kaka la Man Utd, acesta mentionand in mai multe interviuri ca i-ar placea dintre campionatele europene sa joace in anglia mai precis la man utd sau arsenal considerandu-le mai spectaculoase, iar cum bine stim ca arsenal nu cred ca isi permite sa dea 150000 de euro pe saptamana toate sansele sa vina la noi in cazul ca zvonurile sunt adevarate

Fanii chelsea ce se itnampla cu droghba...pleaca nu pleaca?

Andrei_23
16th June 2008, 21:48
Drogba isi bate joc de londonezi cum isi bate joc Ronaldo de diavoli. Cred ca nici el nu stie ce se va intampla cu el, foarte probabil ia calea Italiei

messi19
16th June 2008, 23:01
Chiar nicio sansa omule.Cu echipa aia de ***** NU se poate...pur si simplu nu se poate! Cu tot respectul pentru Tottenham,locul 4 este al lui Liverpool...


sa fie asa...liver pe 4 :headbang:...si spurs pe 3:groggy::dance:.....mentionez...inainte sa imi sara in cap unii...ca glumesc...dar sper totusi:D

Sir. Eko
18th June 2008, 00:11
Liverpool are mai multe sanse decat Arsenal...Arsenal4life deja s-a sinucis cand a vazut echipa lui Arsenal de sezonul viitor si intr-un fel nu il judec...flamini a plecat, lui adebayor ii zambesc milioanele lui berlusconi, iar nasri se pare ca va merge la athletico madrid...eu zic ca sezonul viitor va fi o lupta mai stransa intre chelsea si man utd si liverpool...arsenal dupa parerea mea e slaba!

am revenit pentru moment (sa il injur pe piturca)
inca nu mi-am luat viata ...urmeaza ,in sezonu asta mi-am pus mari sperante dar la cum merg lucrurile :(
nu o sa cumparam portar,deci un alt sezon cu Almunia :headbang::headbang::headbang:

YoNuTzz
18th June 2008, 01:56
in opinia mea cele 4 locuri de UCL vor fi din nou ocupate de cele 4 mari echipe...
iar batalia pentru titlu se va da din nou intre Chelsea si Man Utd, chelsea avand sezonul viitor un antrenor foarte bun, pe scolari...

miril
18th June 2008, 11:48
Tottenham are sanse mai mari ca oricand sa intre in grupul celor patru, bineinteles pe pozitia a patra, pentru inceput. MU si Chelsea se vor bate pentru titlu, Chelsea fiind mult intarita de venirea lui Scolari, cel putin la prima vedere si, din cate am inteles, au si ceva transferuri foarte bune, Deco, printra altii, in perspectiva.

skateboard
20th June 2008, 15:19
Van Der Sar mai joaca sezonul 2008-2009 la Manchester ?

Iaco
20th June 2008, 18:33
Van Der Sar mai joaca sezonul 2008-2009 la Manchester ?

Ba tu esti fan sau ti cu Man Utd ca joaca "tiganusu" acolo???:sleep::sleep:...pentru mai multe informatii intra pe www.manutd.com si afla ce e manchester united, istoria, jucatorii...si nu mai face ceilalti fani de rusine! Vai ce m-am saturat de "ronaldisti"...sa se duca sa sustina echipa aia cu tot cu "magicianu' vietii"!!!!

messi19
20th June 2008, 20:08
Ba tu esti fan sau ti cu Man Utd ca joaca "tiganusu" acolo???:sleep::sleep:...pentru mai multe informatii intra pe www.manutd.com si afla ce e manchester united, istoria, jucatorii...si nu mai face ceilalti fani de rusine! Vai ce m-am saturat de "ronaldisti"...sa se duca sa sustina echipa aia cu tot cu "magicianu' vietii"!!!!

:happy:happy:happy:yeah:asa...corect...nu iti cere nimeni sa stii chiar tot ce se intampla in fotbal sau sport...dar macar atata timp cat tii cu o echipa...trebuie sa stii cam tot ce se intampla acolo....altfel nu poti sa spui ca esti fan...ci doar altu care simpatizeaza cu o echipa anume...:rosu::rosu:

apropo...van der sar mai joaca un sezon????:D...banuiesc ca da...fiindca nu am auzit nimic despre retragere:P

Patriots
20th June 2008, 21:09
:happy:happy:happy:yeah:asa...corect...nu iti cere nimeni sa stii chiar tot ce se intampla in fotbal sau sport...dar macar atata timp cat tii cu o echipa...trebuie sa stii cam tot ce se intampla acolo....altfel nu poti sa spui ca esti fan...ci doar altu care simpatizeaza cu o echipa anume...:rosu::rosu:

apropo...van der sar mai joaca un sezon????:D...banuiesc ca da...fiindca nu am auzit nimic despre retragere:P

Van der Sar sigur va mai juca cel putin un sezon la MU. Nu si-a anuntat inca retragere si nu vad de ce ar face-o. Apara foarte bine in continuare.

skateboard
21st June 2008, 01:59
morph, tin cu manchester de pe vremea lui cantona, pustiule...

am pus o intrebare, intru si pe manutd.com, iar fanii ii faci tu de rusine ca esti prea disperat de soarta.

daca stii totul despre echipa, indiferent de cat de fan ai fi, atunci nu inteleg de ce mai existi pe un forum de discutii-sectiunea ManUtd. ma baiatule.

un adevarat fan ManUtd nu ar da in ceilalti fani, indiferent de cat de bine documentati sunt, dar se pare ca esti doar un AGITATOR ieftin de forum
au apreciez toti fanii manchester United !

Iaco
21st June 2008, 06:23
Documenteza-te si nu mai pune intreabari stupide pe forum...apropo tu cum ai reactiona daca un presupus fan vine si intreaba in gura mare pe forum:

A castigat Man Utd titlu in Anglia?

Presupun ca ai avea aceeasi reactie ca a mea...si eu sunt fan Man Utd din 95, dar nu am incetat sa urmaresc ce se intampla cu echipa dupa ce s-a retras cantona:P:P

saintcatri
21st June 2008, 13:21
Daca vorbim de loturi, e CLAR ca favorite sunt MUTD si Chelski!!! Dar sunt nevoit sa nu fiu de acord cu Bogdy si sa spun ca Liverpool nu are chiar o echipa de *****!!! Cu echipa asta de ***** am ajuns intr-o semifinala UCL, am ajuns si intr-o finala anul trecut, respectiv "we won it 5 times, in Istanbul, we won it 5 times!".... Si nici atunci nu eram echipa cu cei mai scumpi si mai curtati jucatori!!!

Nici Arsenal nu are mari nume, exceptand poate Fabregas sau Eduardo, dar este o echipa eficienta!!!

In concluzie, eu spun ca toate au sanse egale, pt ca jocul se face pe teren si nici un Drogba, Ballach, Ronaldo sau Gerrard nu face cat doi jucatori!!!

Sa

Andrei_23
21st June 2008, 13:42
nici un Drogba, Ballach, Ronaldo sau Gerrard nu face cat doi jucatori!!!



Zau ? Drogba face cat 3 atacanti de la Hull. Parerea mea !

skateboard
21st June 2008, 14:03
pentru Morph

poate tu stii si ce mananca Van Der Sar la micul dejun, asta nu inseamna ca e obligatoriu sa stie asta totii fanii ManUtd.
exista fani si fani.

pentru asta exista forum de discutii - sectiunea Anglia - sa interactionezi cu alti fani in vederea schimbului de informatii despre echipa/jucatorul preferat, deci comentariul tau a fost stupid.

Iaco
21st June 2008, 14:32
Daca vorbim de loturi, e CLAR ca favorite sunt MUTD si Chelski!!! Dar sunt nevoit sa nu fiu de acord cu Bogdy si sa spun ca Liverpool nu are chiar o echipa de *****!!! Cu echipa asta de ***** am ajuns intr-o semifinala UCL, am ajuns si intr-o finala anul trecut, respectiv "we won it 5 times, in Istanbul, we won it 5 times!".... Si nici atunci nu eram echipa cu cei mai scumpi si mai curtati jucatori!!!

Nici Arsenal nu are mari nume, exceptand poate Fabregas sau Eduardo, dar este o echipa eficienta!!!

In concluzie, eu spun ca toate au sanse egale, pt ca jocul se face pe teren si nici un Drogba, Ballach, Ronaldo sau Gerrard nu face cat doi jucatori!!!

Sa

Fara sa imi sariti in cap liverpool are lot mai slab decat man utd si chelsea...in ceea ce priveste rezervele...CL in care meciurile sunt mai putine si deobicei odata la doua saptamani e normal ca liverpool sa poata alinia echipa de baza in majoritatea meciurilor si de aici se explica faptul ca aveti performante mai bune in Europa...in ceea ce priveste PL, sezonul este lung si presarat de accidentari, iar cand nu ai o banca competitiva e foarte greu sa castigi titlul

In Europa Liverpool nu este ceva extraordinar, este in graficul celorlalte echipe mari ale Europei...a castigat 1 trofeu+finale+semifinale...toata lumea stie ca CCE era mult mai usor de castigat decat CL.

Iaco
21st June 2008, 14:34
pentru Morph

poate tu stii si ce mananca Van Der Sar la micul dejun, asta nu inseamna ca e obligatoriu sa stie asta totii fanii ManUtd.
exista fani si fani.

pentru asta exista forum de discutii - sectiunea Anglia - sa interactionezi cu alti fani in vederea schimbului de informatii despre echipa/jucatorul preferat, deci comentariul tau a fost stupid.

Nu am pretins ca stiu ce mananca dimineata, dar daca tot te dai fan al echipei, maar sa sti care este situatia actuala a lotului, cine joaca si cine nu sau ce jucator mai este in lot.

skateboard
21st June 2008, 15:05
sunt fan pe viata al echipei !
pentru restul exista forum de discutii, nu trebuie sa stiu nimic, aflu informatia de unde o afli si tu - de pe net ! ca nu te nasti invatzat.

este vreo diferenta intre mine si tine ?! tu afli informatia de pe man.com iar eu o aflu de aici-sectiunea Anglia, nu vezi ca esti penibil in teorii...

saintcatri
21st June 2008, 23:59
In Europa Liverpool nu este ceva extraordinar!?! Liverpool este in graficul celorlalte echipe mari din Europa?! Asa vezi tu?! As avea vreo 2-3 argumente prin care sa iti demonstrez ca e exact INVERS!!! Liverpool e cea mai buna echipa din UCL, sau cel putin are cele mai bune rezultate, in ultimele sezoane... Esti de acord?! Te vad un om informat si presupun ca ar trebui sa constientizezi asta...

Daca si la noi ar curge cashcavalu' cum curge la MUTD sau la Chelski, am avea un lot la fel de bun ... Daca nu mai bun!!! Pt. ca al nostru Rafa a facut transferuri bune si cu bani putini (a.c. Skrtel)... Atat avem, atat cheltuim!!! Nu am spus ca noi avem un lot mai bun sau cel putin echivalent cu ale celor doua mai sus amintite!!! Recunosc,cu parere de rau,ca nu avem nici macar comparabil cu ale celor doua!!! Al vostru Sir are cumva limita la bugetul rezervat transferurilor??? Asa cred si eu!! ;)

Le urez celor doua cat se poate de mult noroc in campania ce va incepe in august.. Doar mai putin decat ii urez lui LFC ca sa reuseasca sa ia titlul!!!

Hai noroc, Morph si restu'!!! YNWA!!!

saintcatri
22nd June 2008, 00:17
Andrei, dragule... Nimeni nu ii contesta valoarea lui Drogba!!! Dar daca stii tu... Acu cateva sezoane o echipa numita Kaiserslautern (park sezonul 97/98, daca nu ma insel) promova in Bundesliga si eventual castiga titlul sezonul urmator... Deci cam asta am vrut sa zic prin "fiecare echipa are sanse!!!"... Fotbalul produce surprize si de asta ne place asa mult!! ;)

Poate o fi costand Drogba cat 5, poate, jucatori de la Hull!!! Insa, sincer sa fiu, nici Chelsea si nici orice alta echipa nu mi-a adus atatia bani la pariuri cat mi-a adus Hull sezonu' asta, offtopic spus!!! Si DA!!!!, m-as oftica destul de mult sa batem MUTD si sa luam bataie de la Hull!! Dar ma gandesc ca si aia tot in 11 joaca... ;) Peace!!

Andrei_23
22nd June 2008, 00:57
Andrei, dragule... Nimeni nu ii contesta valoarea lui Drogba!!! Dar daca stii tu... Acu cateva sezoane o echipa numita Kaiserslautern (park sezonul 97/98, daca nu ma insel) promova in Bundesliga si eventual castiga titlul sezonul urmator... Deci cam asta am vrut sa zic prin "fiecare echipa are sanse!!!"... Fotbalul produce surprize si de asta ne place asa mult!! ;)

Poate o fi costand Drogba cat 5, poate, jucatori de la Hull!!! Insa, sincer sa fiu, nici Chelsea si nici orice alta echipa nu mi-a adus atatia bani la pariuri cat mi-a adus Hull sezonu' asta, offtopic spus!!! Si DA!!!!, m-as oftica destul de mult sa batem MUTD si sa luam bataie de la Hull!! Dar ma gandesc ca si aia tot in 11 joaca... ;) Peace!!

Nu prea imi dau seama unde vrei sa ajungi, ce vrei sa spui. ''Fiecare echipa are sanse" - Ehhh, nu-i chiar asa, garantez ca tot cei patru vor ramane in fata si sezonul asta (iar Stoke se va intoare in Championship :)) Nu pot aparea surprize, diferenta enorma intre primele 4 si restul, poate doar Tottenham sa tina pasul; campionatul este o competite lunga, de anduranta, in care este imposibil sa reusesti fara un lot numeros si valoros.

Iaco
22nd June 2008, 08:39
In Europa Liverpool nu este ceva extraordinar!?! Liverpool este in graficul celorlalte echipe mari din Europa?! Asa vezi tu?! As avea vreo 2-3 argumente prin care sa iti demonstrez ca e exact INVERS!!! Liverpool e cea mai buna echipa din UCL, sau cel putin are cele mai bune rezultate, in ultimele sezoane... Esti de acord?! Te vad un om informat si presupun ca ar trebui sa constientizezi asta...

Daca si la noi ar curge cashcavalu' cum curge la MUTD sau la Chelski, am avea un lot la fel de bun ... Daca nu mai bun!!! Pt. ca al nostru Rafa a facut transferuri bune si cu bani putini (a.c. Skrtel)... Atat avem, atat cheltuim!!! Nu am spus ca noi avem un lot mai bun sau cel putin echivalent cu ale celor doua mai sus amintite!!! Recunosc,cu parere de rau,ca nu avem nici macar comparabil cu ale celor doua!!! Al vostru Sir are cumva limita la bugetul rezervat transferurilor??? Asa cred si eu!! ;)

Le urez celor doua cat se poate de mult noroc in campania ce va incepe in august.. Doar mai putin decat ii urez lui LFC ca sa reuseasca sa ia titlul!!!

Hai noroc, Morph si restu'!!! YNWA!!!

Si Liverpool ar avea bani de transferuri...din cate stiu eu patronii americani de la liverpool sunt mai bogati ca glazerii nostrii...poate nu ca abrahamovic dar pe ala e cam greu sa il depasesti...

Liverpool nu e ceva extraordinar in CL...a reusit sa astige un titlu si a facut o finala...sunt echipe care au castigat de 2 ori de 3 ori CL de cand s-a format...Liverpool a scos capu de patru cinci ani...milanu domina competitia din 92, real madrid la fel...eu ca fan Man Utd ar trebui sa bag si echipa mea acolo(care a castigat 2 CL si a facut semifinale, mai mult ca voi) dar nu imi permit deoarece noi nu am fost tot timpu acolo sus, pe cand echipe ca milan sau real s-au batut de fiecare data.

Acum nu mai sunt ani 60 70 80...cand CL inseamna maxim 6 7 meciuri, iar o echipa domina Europa...vezi Real Madrid sau Liverpool...acum valorile sunt mult mai apropiate, iar sa vi sa spui ca o echipa e cea mai buna din Europa este cam hazardat, mai ales sa nu fi castigat trofeul de vreo 3 ani...ma vezi pe mine sa spun ca Man Utd e cea mai buna...am castigat trofeul acum(data viitoare va castiga Barcelona sau Chelsea) cum foarte bine Liverpool nu va ma inscrie 3 goluri ca sa intoarca un rezultat de 3-0 INTR-O FINALA de CL cu o echipa ca Milan NICIODATA!

Nu intelege nu am nimic cu Liverpool, dar si cei mai infocati fani trebuie sa vada realitatea!

Sir. Eko
22nd June 2008, 12:07
m-ai certati-va ca prosti ca imi place :x

saintcatri
22nd June 2008, 22:45
Imi cer scuze, la momentul in care am postat eram putin... nu in apele mele, sa zic... :P E adevarat ca am zis de Liverpool ca fiind cea mai buna echipa IN, nu DIN, Europa (cu referire stricta la competitia Champions League!!!) fiindca topul ala care se face la fiecare 5 ani o claseaza pe Liverpool pe primul loc, ca numar de puncte realizate... Nici nu iti dai seama cat de mult ma doare sa recunosc realitatea si sa afirm ca la momentul actual Manchester United este cea mai in forma si DA!, cea mai buna echipa... Si o spun pt ca sezonul precedent a facut TOT ce se astepta de la ea si chiar mai mult!!! A luat tot, si, obiectiv privind, a fost CEA MAI BUNA!!!!

Cat despre "iubitii" nostri patroni, or fi avand ei mai multi bani, dar cu ce ma incalzeste pe mine asta daca sunt folositi pt distractiile lu fiica-sa sau mai stiu eu pt. ce!!! Pt. ei LFC a pornit ca o afacere si doar atat!! Tu vrei sa imi spui mie ca Abramovich o sa scoata profit vreodata de pe urma lu' Chelski, la cat a bagat pana acum?! :) Greu de crezut... Am avut ghinion cu patronii astia si acum suportam consecintele unei echipe "carpite"!!!

Andrei, am vrut sa spun ca o echipa K'lautern era cotata cu penultima sansa la castigarea titlului in Germania, dat fiind ca tocmai promovase in Bundesliga!!! Si cu toate astea, a intrecut un Bayern, o Borussia Dortmund (care nu demult castigase UCL!) si alte echipe mult mai mari si mai bine cotate si a luat campionatul!!! Daca acolo a fost posibila "minunea" asta, de ce nu si aici?! Gandeste-te ca la promovare un Stoke sau un Hull primesc 80 de milioane de lire, give or take!!! Orice e posibil!! Ca da!, 98,9% sigur nu va lua nici una din astea titlul, sunt de acord, fel cum nici o echipa nu va mai reveni dupa 3-0 intr-o finala CL, ca sa-i raspund si lui Morph!!! La nemti a fost noroc cu caru', la LFC in 2005 la fel, dar de unde sa stim sigur ca nu or avea si astia un JIJI care sa imbogateasca muntii de prin Grecia si chiar sa "primeasca" ceva?! :P

Hai noroc!!

laurdog
23rd June 2008, 10:32
big four, ramane. e posibil ca tottenham si everton sa se bage in seama, dar pt suprematie vor lupta tot cele patru.
sper, ca in fiecare an, ca cei de pe locul 4, sa fie primii anul asta

saintcatri
23rd June 2008, 12:43
Sa te-auda Doamne-Doamne!!! :D

Andrei_23
25th June 2008, 19:57
Paul Ince a fost numit in functia de antrenor a echipei de prima liga, Blackburn Rovers, devenind astfel primul antrenor de culoare din istoria Premier League. El a antrenat sezonul trecut echipa de liga a 3-a, MK Dons, cu care a reusit promovarea si cucerirea trofeului Johnstone's Paint. Ince a declarat ca prima prioritate pe care o are este pastrarea la echipa a vedetelor David Bentley si Santa Cruz, intens curtate in ultima vreme.

Andrei_23
3rd July 2008, 19:28
Mingea cu care se va juca in Premier League, sezonul 08/09
http://www.premierleague.com/page/Headlines/0,,12306~1338041,00.html

Sir. Eko
4th July 2008, 12:32
eh nu mi se pare nu stiu ce :)

laurdog
4th July 2008, 15:38
daca as fi rau, ti-as raspunde cu versurile imnului acelei echipe, cantate de fanii lui LIVERPOOL. te iert pt ca esti caine :D

Jacob
4th July 2008, 15:38
Arsenal cu siguranta!!! Sper sa mearga bine si Chelski iar M.U. si Liverpool sa nu prinda nici locurile de CH.League :D

Andrei_23
11th July 2008, 19:04
Programul exact al primei etape, cu orele de disputare a partidelor

Sambata 16 august:
Arsenal - WBA 14:45
Aston Villa - Manchester City 17:00
Bolton - Stoke 17:00
Everton - Blackburn 17:00
Hull City - Fulham 17:00
Middlesbrough - Tottenham 17:00
West Ham - Wigan 17:00
Sunderland - Liverpool 17:00
Duminica 17 august:
Chelsea - Portsmouth 15:30
Manchester Utd. - Newcastle 18:00

Tazz
14th July 2008, 22:30
La TV mai vedem ceva sezonul asta? Mai transmite Eurosport2 ?

Andrei_23
15th July 2008, 15:26
Da, din cate stiu eu tot Eurosport 2 transmite meciurile.

m0kanu
24th July 2008, 19:54
Eurosport2 mai are dreptul pentru inca 2 sezoane.

Tazz
24th July 2008, 23:42
Perfect :ok:

Andrei_23
6th August 2008, 08:07
Duminica e Supercupa, Manchester- Portsmouth, o transmite cineva la televizor ?

Andrei_23
7th August 2008, 22:24
Fulham l-a transferat pe atacantul Andy Johnson de la Everton, suma transferului nu a fost facuta inca oficiala.
Cred ca e cea mai intreresanta mutare interna din Premiership.

YoNuTzz
7th August 2008, 22:27
Duminica e Supercupa, Manchester- Portsmouth, o transmite cineva la televizor ?

sport ro parca :ok:

Meciul este transmis in direct de SportKlub in direct de la ora 17 duminica 10 august!

Tazz
8th August 2008, 20:27
Ce fain! Asa am un chef de fotbal englezesc :D
Inca un pic si incepe si campionatul :ok:

ultra
14th August 2008, 12:14
Sper ca Arsenal sa sparga gheata. Am incredere ca pot castiga "Premier League ".

Tazz
15th August 2008, 22:41
M-am uitat prin programul Euro 2 din weekend si n-am vazut nimic de Premierhip :o: Si nici la TV n-am vazut niciun promo. E sau nu e ?
Sau ne uitam pe net...

Andrei_23
15th August 2008, 23:03
Este, eu vad mereu promouri pentru noul sezon...poate nu prinzi varianta cu Premier League.

Tazz
15th August 2008, 23:28
Sper sa nu :shocked:
Si maine ce meciuri sunt live? Arsenal - WBA de la 14.45 si Boro - Tottenham de la 17 ? Cam astea ar fi de baza zic eu...
O sa ma uit si eu sa vad daca prind ceva.

Andrei_23
15th August 2008, 23:31
Pai cred ca transmit si Sunderland-Liverpool care-i mai tarziu.

Cristy RVD
15th August 2008, 23:34
si sezonul asta netul o sa tina locul tv-ului pt. meciurile din PL.

effect
15th August 2008, 23:35
Tottenham are sanse mai mari ca oricand sa intre in grupul celor patru, bineinteles pe pozitia a patra, pentru inceput. MU si Chelsea se vor bate pentru titlu, Chelsea fiind mult intarita de venirea lui Scolari, cel putin la prima vedere si, din cate am inteles, au si ceva transferuri foarte bune, Deco, printra altii, in perspectiva.

"The best offense is a good defense " :D
Citeam pe niste forumuri din 'strainataturi' ca Tottenham nu prea are aparare , chiar daca si-au achizitionat un super portar
Sincer , o sa fiu fanul lor anul asta pentru ca imi doresc sa mai vad si alte echipe pe locurile fruntase (1 Man Utd ,2 Tottenham ) daca se poate :)

Luis Garcia10
15th August 2008, 23:36
Arsenal - WBA - 14:45
Hull City - Fulham - 17:00
Sunderland - Liverpool - 19:15
Astea sunt meciurile de maine de pe Eurosport 2 ( varianta Premier League! )
Sper ca Liverpool sa se apropie mai periculos de Chelsea si de Man Utd sezonul asta...desi premisele nu par sa sugereze acest lucru! YNWA!

Tazz
15th August 2008, 23:43
Anul trecut prindeam si eu "varianta Premier League" a Eurosport 2, deci e posibil sa am noroc si anul asta :D
Aflu eu maine.
As fi preferat totusi sa vad meciul lui Tottenham, dar e ok si asa :ok:

Andrei_23
15th August 2008, 23:52
Hull - Fulham??? :sleep:

Tazz
16th August 2008, 12:21
Hai ca mai avem un pic si incepem. :yeah:

Iaco
16th August 2008, 12:21
Il transmit pentru ca este primul meci in prima liga pentru Hull City din istorie! gen Reading de acum 2 sezoane!

Tazz
16th August 2008, 12:28
Si ce frumos ar fi pentru ei sa debuteze cu o victorie :rolleyes:
Eu chiar le tin pumnii.

Andrei_23
16th August 2008, 12:54
As da 10 meciuri Hull-Fulham pt unu' Boro-Tottenham...

Apropo, nu incepe pe la 14 cu Anglia, avancronica sau ceva? tzai, ca la trei jumate trebuie sa plec...

cristane
16th August 2008, 19:03
Misto inceput de sezon, Nasri a dat gol la Arsenal, Hull a debutat in EPL cu victorie, Everton si-a luat-o acasa cu 2-3 si gol decisiv in ultimul minut :) Acum ma pregatesc de meciul lui Liverpool :D

Aveti careva idee, daca / cind transmite Eurosport 2 rezumatele etapei? Au vreo emisiune de genul asta? Thanks ;)

Tazz
16th August 2008, 19:19
Parca in sezonul trecut aveau lunea o emisiune de genul asta :thinkso:
Sa cautam prin programe.

Felicitari Hull City! :ok: Tottenham pare ca a inceput oarecum cu stangul campionatul, printr-o infrangere la Boro...

Andrei_23
17th August 2008, 12:25
Mi-e teama ca Tottenham sa nu fie un fel de Timisoara...

miril
17th August 2008, 13:40
Sper sa nu, sa nu uitam ca Ramos a modificat total echipa si mva mai face ceva schimari in viitorul imediat. Este o echipa cu potential mare, in viitor, dar s-a supraapreciat ieri, dupa meciurile amicale, zic eu. Mai este mult de lucrat, meciul cu Chelsae de peste doua saptamani va fi masura adevaratului potential al echipei. De jucat, insa, nimeni nu poate sa conteste, joaca foarte spectaculos. Dar cu impresia artistica...

Sir. Eko
17th August 2008, 14:57
goaltube.org ,pentru rezumate :D

Andrei_23
22nd August 2008, 00:31
Djibril Cisse va juca sub forma de imprumut timp de un an pentru Sunderland!

ultra
24th August 2008, 13:17
Arsenal are un debut slab. Oricum, sper ca anul asta daca nu o sa ia titlul Arsenal macar Liverpool in niciun caz manchester.

Fata_Marii
26th August 2008, 13:08
Manchester si Chelsea se vor bate pt titlu poate se va implica mai serios si Liverpool

Iaco
27th August 2008, 11:54
Arsenal are o multime de tineri valorosi dar Wenger tot nu a invatat inca ca are nevoie de experienta ca sa iei trofee...el si suporterii uita ca titlurile pe care le-a luat au fost obtinute cu jucatori ca Vieira, Bergkamp sau Henry in echipa

Andrei_23
27th August 2008, 14:30
Mai era Campell, Pires, si altii dar nu imi vin in cap acum.

Iaco
27th August 2008, 14:55
Corect...Arsenal este o echipa frumoasa dar pana nu au un lider adevarat in teren care sa struneasca manjii:D:D nu au sanse concrete la titlu...manchester cu juma din titulari accidentati sau suspendati a facut ce a vrut la portsmouth acasa(una din cele mai dificile echipe din campionat)...arsenal fara un titular ia bataie de la echipe gen fulham...eu zic ca wenger ar trebui sa isi regandeasca strategie ori arsenal va ramane mereu cu titlu de eterna speranta:(:(

effect
27th August 2008, 14:58
Hai ca n-a fost chiar asa usor meciul de la portsmouth
Cat despre Arsenal , imi pare rau pentru ei dar Wenger ori are un plan diabolic ,ori si-a pierdut orice simt al realitatii...l-a imprumutat pe Senderos si o sa joace cu rebutul de Silvestre ..sa-i ajute Dumnezeu :D


PS : morph , felicitari pentru mod :cool:

Mersi...nu stiu daca ai vazut meciul dar eu sigur l-am vazut...portsmouth a avut doua suturi de la distanta...atat si alea aparate fara probleme de van der sar...cu usurinta trebuia sa fie un 3-0, dar asta e 3 puncte sunt trei puncte...in fine sa revin la topicu arsenal...wenger daca nu ia macar CUpa Ligii anul acesta are postul serios amenintat

P.s scuze ca am modificat postu vroiam sa dau quote...dar am dat edit inca nu m-am obisnuit cu butoanele:D:D

effect
27th August 2008, 15:09
Te inteleg , esti la inceput :D

Am vazut meciul printre picaturi (deh n-am eurosport 2 si ma chinuiesc pe net sa urmaresc meciurile din EPL) si prima repriza n-a fost deloc la discretia lui Manchester . Destul de atletici cei de la Portsmouth si chiar au construit destul de frumos in prima repriza ...in a doua s-au calmat lucrurile si experienta lui Manchester s-a vazut

Cupa Ligii ? prea putin pentru o echipa ca Arsenal

Iaco
27th August 2008, 15:40
Te inteleg , esti la inceput :D

Am vazut meciul printre picaturi (deh n-am eurosport 2 si ma chinuiesc pe net sa urmaresc meciurile din EPL) si prima repriza n-a fost deloc la discretia lui Manchester . Destul de atletici cei de la Portsmouth si chiar au construit destul de frumos in prima repriza ...in a doua s-au calmat lucrurile si experienta lui Manchester s-a vazut

Cupa Ligii ? prea putin pentru o echipa ca Arsenal

Pai de aia am spus cel putin:D:D...alta mai mica nu se poate:))

Sir. Eko
29th August 2008, 21:26
Hai ca n-a fost chiar asa usor meciul de la portsmouth
Cat despre Arsenal , imi pare rau pentru ei dar Wenger ori are un plan diabolic ,ori si-a pierdut orice simt al realitatii...l-a imprumutat pe Senderos si o sa joace cu rebutul de Silvestre ..sa-i ajute Dumnezeu :D


Mersi...nu stiu daca ai vazut meciul dar eu sigur l-am vazut...portsmouth a avut doua suturi de la distanta...atat si alea aparate fara probleme de van der sar...cu usurinta trebuia sa fie un 3-0, dar asta e 3 puncte sunt trei puncte...in fine sa revin la topicu arsenal...wenger daca nu ia macar CUpa Ligii anul acesta are postul serios amenintat



nu stiam ca lucrezi in conducerea echipei ...
hai sa iti zic ceva ,Wenger nu va fi dat afara de la Arsenal nicodata(cand o sa simta ca nu mai poate continuua va pleca de buna voie) ,si asta nu datorita performantelor pe care le-a obtinut .
ce datorita banilor pe care ii aduce.Baieti care conduc Arsenal il iubesc pe Wenger, fara investiti de sute de milioane ramane in top 4,ajunge sus in europa,aduce oameni la stadion deci aduce multi $$$ si strica foarte putin :ok: ,daca el nu ar fi fost antrenorul echipei, Arsenal nu ar fi avut stadion nou.

si eu l-a nervi m-am gandit ca s-a pierdut dar mi-am amintit cati bani a dat pe jucatori care au format echipa `The Invincibles`:
1.2m Vieira
800k Touré
12m Henry
2m Ljungberg
5m Pires (care era pur si simplu incredibil)
Campbell gratis

are mereu un plan diabolic ....

effect
29th August 2008, 23:52
Numai sa-l ajute planul asta sa castige si ceva trofee..atat :)

iulian_1976
30th August 2008, 00:51
Arsene Wenger greu poate fi dat afara.
De ce?

Atat timp cat se doreste o super-afacere si Wenger scoate bani din asta
asta e omul potrivit pentru Arsenal.
Conditia este sa joace tot timpul in Ch.Leag. sa treaca grupele> asta inseamna automat sa fii intre primele 4 in campionat din fiecare an.

Wenger la Arsenal e superafacere,daca nu m-a insel are doctorat in economie
Vrei mai mult trofeu Ch.Leag,campionat ?
Este alta poveste se lasa cu mult deficit in buget si este posibil si sa nu reusesti cazul vezi Ch.Leag.-Chealsea.

Vrei a solutie alternativa faci ca M.U -Ferguson nu vinzi nimic din ce ai crescut,dar la fel scad incasarile din vanzari de jucatori .
Oricum o dai se pierd bani.
Atunci de ce sa nu incasam si bani si ne clasam si onorabil in Pr.Leag si Ch.Leag. suporterii poate stramba din nas dar banii intra in cont nu ies.:rolleyes:

c.ronaldo17
30th August 2008, 19:17
Numai surprize in acest debut de etapa a Premier League`ului.

ducus
19th September 2008, 21:56
Maine de la ora 14:45 Sunderland-Middlesbrough, de la 17:15 Liverpool-Stoke City si de la 19:30 Bolton-Arsenal, LIVE pe http://port.ro/picture/instance_7/1006255_7.gif

Cipri
20th September 2008, 17:11
Chelsea va castiga campionatul :ok:

Andrei_23
21st September 2008, 13:27
Chelsea va castiga campionatul :ok:

Asa tarziu ti-ai dat seama ? :drak:

Iaco
21st September 2008, 15:35
dada...si sezonu trecut dupa trei etape man utd avea 4 puncte:D:D...iar chelsea 9...sa nu ne grabim :drak:ii nu si-au spus ultimul cuvant...mai e si arsenal si liverpool

Cipri
21st September 2008, 17:11
Asa tarziu ti-ai dat seama ? :drak:
Nu am apucat sa intru p'aici ... :D
Scolari o va revitaliza sezonul acesta pe Chelsea si o va face o super echipa , nu ca n-ar fi :D

Incubus
21st September 2008, 18:01
Chelsea 1-1 Manchester.
Ce *******i Gradinescu si cu celalalt, tin pe fatza cu Manure. Se oftica la fazele lui Chelsea iar cand are ManU un contra-atac se aude un "hai baieti, hai acum!" :cry:

Bogdy LFC
21st September 2008, 18:05
Jos palaria in fata celor doua echipe!
Au demonstrat inca odata daca mai era cazul,ca sunt de departe cele mai bune din Insula! :ok:

razwan_vs
21st September 2008, 18:06
meci frumos ....chelsea isi pastreaza invincibilitatea acasa .....1-1 un scor echitabil

Andrei_23
21st September 2008, 18:19
Un meci foarte bun, am cateva remarci:
- Anelka, cred ca daca-l mai vad in teren sparg televizorul; asta-i bun doar la 3-0 pentru Chelsea.
- Cred ca Ferguson a gresit cu Berbatov, era mai buna viteza lui Tevez; trebuia bagat macar la pauza, ii putea pune probleme mari lui Alex.
- Fara Deco Chelsea parca joaca ca pe vremea lui Mounrinho.
- Malouda, Bosingwa, Neville, Kuszcak, Anelka, Berbatov au jucat slab.
- Rooney si Ashley Cole cei mai buni.

Un rezultat echitabil pana la urma, nici o echipa nu mi-a parut a fi mai buna.

Zabriskie
21st September 2008, 18:23
Chelsea 1-1 Manchester.
Ce *******i Gradinescu si cu celalalt, tin pe fatza cu Manure. Se oftica la fazele lui Chelsea iar cand are ManU un contra-atac se aude un "hai baieti, hai acum!" :cry:

Corect, sunt idioti din cale afara. Incurca jucatorii intr-o veselie, documentare la pamant, in afara de cateva declaratii preluate probabil din the sun. Viorel ala nu stiu de unde a aparut, e paralel cu fenomenul, pana sa comenteze la Eurosport 2 nu mai auzisem de el.
Anyway meci in nota obisnuita intre cele 2 echipe, Chelsea puteau bate la pas, Cole a ratat ocaziile alea 2 mari. Cu Malouda se insista degeaba, daca nici cu Neville pe parte nu faci nimic...
le: uitasem de ratarea lui Anelka.

Bogdy LFC
21st September 2008, 18:27
Un meci foarte bun, am cateva remarci:
- Anelka, cred ca daca-l mai vad in teren sparg televizorul; asta-i bun doar la 3-0 pentru Chelsea.
- Cred ca Ferguson a gresit cu Berbatov, era mai buna viteza lui Tevez; trebuia bagat macar la pauza, ii putea pune probleme mari lui Alex.
- Fara Deco Chelsea parca joaca ca pe vremea lui Mounrinho.
- Malouda, Bosingwa, Neville, Kuszcak, Anelka, Berbatov au jucat slab.
- Rooney si Ashley Cole cei mai buni.

Un rezultat echitabil pana la urma, nici o echipa nu mi-a parut a fi mai buna.

-Anelka nu e atacant de Chelsea si a fost adus atunxci pentru ca era o criza profunda de atacanti.
-Berbatov intr-adevar mana moarta astazi...Tevez ar fi fost mult mai util ca viteza si chiar si impotriva lui Terry,nu numai a lui Alex
-chiar si fara Deco,Chelsea avea un mijlocas acre sa-i ia locul cat despre Essien nu stiu ce-a avut de n-a jucat astazi! :confused:
-''aici'' i-as adauga si pe Ashley Cole si Ballack dar pana in momentul de fata Chelsea si-a luat tseapa cu Bosingwa.
-d.p meu d.v Rooney si ALEX au fost cei mai buni oameni de pe teren.

Andrei_23
21st September 2008, 18:30
Essien nu stiu ce-a avut de n-a jucat astazi! :confused:


Essien s-a accidentat din pacate la nationala si lipseste in jur de 6 saptamani :(

Alex e fenomenal, de aia nu mi-am facut griji ca suspendarea lui Terry ar fi fost valabila pentru meciul de astazi.

YoNuTzz
21st September 2008, 19:59
meci foarte bun azi in derby, rezultat echitabil :ok
ps: Man City - Porthmouth 6-0...

Bogdy LFC
27th September 2008, 21:41
Arsenal 1 - 2 Hull C.

Lupta la retrogradere va fi acerba si-nacest sezon. :ok:

ducus
27th September 2008, 22:18
Arsenal 1 - 2 Hull C.
Lupta la retrogradere va fi acerba si-nacest sezon. :ok:
:shocked: Asa s-a terminat? N-am urmarit decat o parte din meci, dar e o infrangere care s-ar putea s-o coste pe viitor pe Arsenal.:no:

Andrei_23
27th September 2008, 22:22
Arsenal si-a batut efectiv joc de ocazii (in special van Persie) - un joc placut ochiului, un gol frumos a lui Geovanni, mult dramatism pe final cand Gallas a nimerit transversala, mingea sarita din bara a lovit genunchiul lui Vela si a trecut miraculos pe langa.
Pacat, meritau victoria...

Andrei_23
28th September 2008, 21:22
Pe Tottenham si mai ales Newcastle nu le vad deloc bine, de o cupa europeana nici nu cred ca se mai pune problema, poate doar cu ajutorul Cupei.

Bogdy LFC
28th September 2008, 22:22
Pe Tottenham si mai ales Newcastle nu le vad deloc bine, de o cupa europeana nici nu cred ca se mai pune problema, poate doar cu ajutorul Cupei.

Isi vor reveni ele ;) Mai sunt de jucat 32 de etape :ok:

ducus
5th October 2008, 18:07
Acum LIVE pe http://port.ro/picture/instance_7/1006255_7.gif Everton-Newcastle.

YoNuTzz
6th October 2008, 02:33
sa fie liverpool anul asta o candidata la titlu ? sa vedem...

ducus
6th October 2008, 07:50
Clasament dupa 7 etape:
1. Chelsea 17p.
2. Liverpool 17p.
3. Hull City 14p.
4. Arsenal 13p.
5. Aston Villa 13p.
Urmatoarea etapa:
Saturday, 18 October 2008
Arsenal v Everton, 15:00
Aston Villa v Portsmouth, 15:00
Bolton v Blackburn, 15:00
Fulham v Sunderland, 15:00
Liverpool v Wigan, 15:00
Man Utd v West Brom, 17:30
Middlesbrough v Chelsea, 12:45

Sunday, 19 October 2008
Hull v West Ham, 15:00
Stoke v Tottenham, 16:00

Monday, 20 October 2008
Newcastle v Man City, 20:00

ultra
6th October 2008, 20:26
Nu o vad pe Manchester, nu cumva s-a gresit clasamentul ?:evil:

YoNuTzz
25th October 2008, 19:21
ma uitam acum pe clasament, si nu-mi vine sa cred ce face hull city pana acum in campionat...deja are 20 de pcte...

Andrei_23
29th October 2008, 20:20
Isi vor reveni ele ;) Mai sunt de jucat 32 de etape :ok:

Bogdy, dupa o luna, cam tot intr-o situatie de rahat sunt ambele...hai ca Tottenham il are acum pe Redknapp, da' Newcastle are un joc mai mult decat penibil :(

Tazz
30th October 2008, 00:00
Ce meci la Londra. Arsenal - Tottenham 4-4 :shocked: Spurs a revenit de la 4-2 in ultimele minute, din cate vad ...

Si noi ne-am uitat la Liverpool-Portsmotuh. Pffff... :( Proasta alegere...

Andrei_23
30th October 2008, 14:57
Foarte cretini astia de la Eurosport2...

Bogdy LFC
30th October 2008, 15:29
Ce meci la Londra. Arsenal - Tottenham 4-4 :shocked: Spurs a revenit de la 4-2 in ultimele minute, din cate vad ...

Si noi ne-am uitat la Liverpool-Portsmotuh. Pffff... :( Proasta alegere...


Foarte cretini astia de la Eurosport2...

Dragilor iubitori de fotbal : Arsenal a fost difuzata de enervant de multe ori in acest sezon (cred ca de fiecare data)..................NU spune nimeni ca Arsenal - Spurs NU trebuia difuzat (mai putin fanii LFC fireste) dar liderul mai trebuie vazut si el la lucru pe templul fotbalului englez..........(s-a-ntamplat ultima data pe 20 Septembrie a fost difuzat LIVERPOOL jucand pe ANFIELD......20 Septembrie retineti.......ceva inadmisibil!

Iaco
30th October 2008, 19:25
O sa ii puna in direct cand nu o sa mai fie pe primul loc:)):))...bogdy se pare ca asta este anul vostru:)

Andrei_23
30th October 2008, 19:35
Sambata, parca vad ca de la 17 dau West Brom - Blackburn...ori Chelsea-Sunderland ori Man Utd - Hull; si cum Hull o sa fie ca mielu' la taiere, mai bine ne-o arata pe Chelsea :D

Bogdy LFC
30th October 2008, 21:53
O sa ii puna in direct cand nu o sa mai fie pe primul loc:)):))...bogdy se pare ca asta este anul vostru:)

Este mult,mult prea devreme sa vorbim omule...pana si majoritatea fanilor LFC sunt de acord cu acest lucru.....it's a loong long way to go...........chestia aia am zis-o si eu asa l;a misto! :ok:

ducus
31st October 2008, 08:52
Dupa 10 etape clasamentul arata astfel:
1. Liverpool 26p.
2. Chelsea 23p.
3. Arsenal 20p.
4. Aston Villa 20p.
5. Hull 20p.
Urmatoarea etapa:
Saturday, 1 November 2008
Chelsea v Sunderland, 15:00
Everton v Fulham, 12:45
Man Utd v Hull, 15:00
Middlesbrough v West Ham, 15:00
Portsmouth v Wigan, 15:00
Stoke v Arsenal, 15:00
Tottenham v Liverpool, 17:30
West Brom v Blackburn, 15:00
Sunday, 2 November 2008
Bolton v Man City, 16:00

Monday, 3 November 2008
Newcastle v Aston Villa, 20:00

Cipri
1st November 2008, 17:35
Manchster-Hull 2-1 , min 33

saintcatri
1st November 2008, 17:58
Deja e 3-1 si Ronaldo iar face un meci bun!!! I hate that fucker!!! :P

Cipri
1st November 2008, 18:31
Anelka reuseste o tripla
Chelsea-Sunderland 5-0

Iaco
1st November 2008, 18:58
man utd hull 4-3 ca in meciul cu liverpool am dat 2 goluri cadou...asta e...hull isi mentine titlul de revelatia campionatului

YoNuTzz
1st November 2008, 19:54
man utd si chelsea victorii, arsenal infrangere surprinzatoare la stoke...
sa vedem ce face liverpool

ducus
1st November 2008, 20:43
man utd si chelsea victorii, arsenal infrangere surprinzatoare la stoke...
sa vedem ce face liverpool
"Tunarii" s-au cam ramolit :D Daca au ajuns sa ia bataie de la outsidere...mi-e sa nu ii coste infrangerile astea la sfarsit cand se trage linie...daca nu termina macar pe 3 nu pupa direct CL!:rolleyes:

saintcatri
1st November 2008, 21:25
A facut Liverpool... Ghinion mai mare ca asta nu am vazut de cand sunt eu... :) <---da' amar, asaaa.... :(

Iaco
2nd November 2008, 11:14
Hihi...man utd la 2 puncte de chelsea si liverpool si am scapat de derby-uri in deplasare(mai e arsenal saptamana viitoare)....in retur avem doar acasa cu liverpool chelsea si arsenal:D:D

Sir. Eko
2nd November 2008, 12:36
ba Morph ,sa aveti mila etapa viitoare ,nu ne dati prea multe .. ok?

Iaco
2nd November 2008, 12:46
Vb si tu cu baietii...eu nu prea am ce sa fac:D:D...oricum poate sezonu asta wenger isi scoate capu din cur si transfera nishte jucatori mai acatarii si isi face banca ca asha nu are cum sa emita sanse la titlu!

Mai bine castiga arsenal titlul decat Chelsea(in primul rand) sau Liverpool

Oricum pe mine ma bucura faptul ca Berbatov si-a dat drumul la joc...cu Rooney Tevez si Ronaldo viitorul suna bine!

YoNuTzz
2nd November 2008, 13:39
tottenham a salvat in ultimele minute atat meciul cu arsenal cat si cu liverpool...

Andrei_23
2nd November 2008, 17:36
Inca odata o spun: incredibil cat arunca Delap asta, de la Stoke :shocked: si cu mana rupta arunca mai lung decat Ogararu :D

Inca ceva, ieri imi era mila de saracu' Rooney, vedeta ala de Ronaldo n-ar fi pasat nici daca-i dai bani...incepe sa-mi placa tot mai mult Rooney, e rau, altruist, nu se da batut niciodata, si nu mai e asa "turbat" pe arbitrii cum era odata. :ok:

Iaco
2nd November 2008, 21:31
Da nu mai e turbat:D:D...prin minutu 80 s-o apucat de cosit adversari la o faza...:D:D

Bogdy LFC
2nd November 2008, 21:46
http://d.imagehost.org/0592/0.jpg

Asa arata clasamentul in EPL dupa 11 etape...unul mincinos dupa parerea mea...un clasament pe care Liverpool trebuia sa-l conduca cu 31 de puncte.:(
Etapa viitoare se anunta una extrem de interesanta,cu derby-ul Arsenal - Manutd tinand capul de afis :ok:

Andrei_23
2nd November 2008, 21:51
Da nu mai e turbat:D:D...prin minutu 80 s-o apucat de cosit adversari la o faza...:D:D

Stiu, tocmai aia imi place, ca-i rau...da' ai vazaut ca parca nu mai injura asa mult arbitrii, acum 3-4 ani cred ca-l batea si pe arbitru si pe Ronaldo la cati draci i-au facut.

Iaco
2nd November 2008, 22:23
oricum a jucat prost meciul asta...si cand a avut mingea nu prea a facut nimic...hai ma bogdy...eu zic ca 10 etape pe primu loc e mai mult decat onorabil:P:P...ce mi-ar placea sa isi faca loc aston villa in big four:):)

Bogdy LFC
2nd November 2008, 22:51
oricum a jucat prost meciul asta...si cand a avut mingea nu prea a facut nimic...hai ma bogdy...eu zic ca 10 etape pe primu loc e mai mult decat onorabil:P:P...ce mi-ar placea sa isi faca loc aston villa in big four:):)

Da omule,dar cand ('chipurile') vrei titlul,NU ai voie sa faci egal acasa cu Stoke City si sa pierzi in deplasare cu Tottenham dupa ce conduci cu 1-0.Iar Aston Villa nu e ceea ce pare...cred ca mai mult de locul 5 nu va reusi,de fapt nimeni nu va reusi sa sparga 'Big4' :ok:

Iaco
2nd November 2008, 23:25
Da omule,dar cand ('chipurile') vrei titlul,NU ai voie sa faci egal acasa cu Stoke City si sa pierzi in deplasare cu Tottenham dupa ce conduci cu 1-0.Iar Aston Villa nu e ceea ce pare...cred ca mai mult de locul 5 nu va reusi,de fapt nimeni nu va reusi sa sparga 'Big4' :ok:


Totusi Tottenham nu e stoke city...are o echipa foarte buna chiar daca se zbate prin subsolu clasamentului...oricand poate bate pe oricine...vezi sezonu trecut si meciurile de anu asta cu arsenal si voi...

Andrei_23
3rd November 2008, 20:37
Eu zic ca City nu bate Tottenham in weekend, chiar merg pe victoria londonezilor.

Bogdy LFC
3rd November 2008, 22:23
Arsenal v Man Utd
Hull v Bolton
Liverpool v West Brom
Sunderland v Portsmouth
West Ham v Everton
Wigan v Stoke

Aston Villa v Middlesbrough
Blackburn v Chelsea
Fulham v Newcastle
Man City v Tottenham

Toate meciurile rundei urmatoare.Nici vorba ca Spurs sa castige pe City of Manchester.Mai sunt si alte meciuri destul de interesante,capul de afis,tinandu-l Arsenal - Manchester

delaparis
3rd November 2008, 23:41
Liverpool nu are cum sa se impiedice contra WBA dar asta e probabil e un secret pentru amatorii de seviciu pe aceasta sectie ....
macar daca au habar de fotbal in Anglia si apoi discutam

iuli
3rd November 2008, 23:45
Astia care nu au habar de Anglia au pariat pe Spurs etapa trecuta, experimentatule...

delaparis
3rd November 2008, 23:50
Bun ... pariaza acum pe WBA dar apoi sa nu-mi ceri bani imprumut :D amatorule

Daca zici ca LFC poate sa piarda sau macar egal aici este echivalent cu PSG campion in Franta anul asta

iuli
3rd November 2008, 23:53
Pai PSG campioana e imposibil, da cu minus la sansele parizienilor, pe cand wba are o sansa. Mica, dar o are...

delaparis
3rd November 2008, 23:59
are pe drac ...
Cele patru echipe din Anglia isi disputa titlul de ani de zile aici pe seama rezultatelor cu echipele mici adica celelalte ... daca LFC pierde aici 3 pct este echivalent oarecum cu pierderea titlului deci nu prea vad cum sa rateze o ocazie sa se mentina in cursa

Dar pariaza cum vrei :D ... nimeni nu te sanctioneaza pentru asta :D

iuli
4th November 2008, 00:05
Din nou gresit...vezi ca esti amator in Anglia :D Manchester si Chelsea se lupta de cativa ani pentru castigarea titlurilor. A fost si Arsenal in perioada lui Henry, acum este doar o echipa frumoasa.
Nici nu stiu daca puteam sa merg cand a luat Pool ultimul titlu de campioana.

Cristy RVD
4th November 2008, 00:12
delaparis,treaba nu sta asa.Liverpool are meci greu pentru ca asa o sa si-l faca la felul cum joaca.

Asculta la mine.

delaparis
4th November 2008, 00:12
Mai eu ziceam ca cele patru se lupta pentru titlu adica asta au ca obiectiv ... nu am zis cine le castiga de cativa ani ... LFC si Arsenal azi au ca obiectiv clar campionatul dar sigur ca vor avea de furca ...
Oricum WBA nu cred ca au obiectiv sa se lupte cu Man.U in acest sezon :D

iuli
4th November 2008, 00:16
Uite frantuzoiule, un fan al lui pool ce zice...ca echipa lui joaca prost :D

delaparis
4th November 2008, 00:27
Deh ..; e si el un pic subiectiv :D ... eu privesc deladistanta ... nu vad cum LFC si jocul lor rapid sa se incurce aici ...
Trebuie ochi de expert neutru pentru un pronostic exact :D

cinebelu
4th November 2008, 00:33
Liverpool nu se impiedica de WBA, insa nici vorba sa castige campionatul. Locu 3-4, pe-acolo, asta e valoarea lor in PL

YoNuTzz
4th November 2008, 01:01
intervin si eu...de cateva sezoane bune, liverpool nu se mai lupta ptr titlu...
oricum cel mai interesant meci va fi arsenal - man utd...dupa infrangerea cu liverpool si egalul cu chelsea, acum zic ca urmeaza victoria cu arsenal ptr man utd :ok:

saintcatri
5th November 2008, 14:57
Spurs a avut noroc si atat!!! Ce tot "a crezut pana la capat", si nu mai stiu ce motive.... Stalpii portilor de pe White Hart Lane ar trebui sa primeasca un contract mai mare!!!!!! Nu a crezut in victorie, mai ales din minutul 3... O echipa incapabila, care a fost purtata de noroc in muuuulte meciuri ale acestui sezon (as mentiona Wigan si M. City), a ramas fara acel noroc si nu a mai reusit sa inscrie, ci doar sa ia barele portii adverse la tinta - LFC.
Spurs a marcat doar 1 (UN) gol, si al nostru proud Carra a inscris si el... Pacat ca nu in poarta care trebuia!! :) Ni se urca prea tare la cap dak tot continuam sirul fara infrangeri!! Sa vedem cum vor reactiona baietii, respectiv Rafa si in urmatoarele meciuri ne vom da seama daca avem sau nu fata de titlu!!!
LFC 3-1 WBA!!! Arsenal 2-1 Man U. Man City 2-0 Spurs!!! Am zis! :P

Iaco
5th November 2008, 15:22
Spurs a avut noroc si atat!!! Ce tot "a crezut pana la capat", si nu mai stiu ce motive.... Stalpii portilor de pe White Hart Lane ar trebui sa primeasca un contract mai mare!!!!!! Nu a crezut in victorie, mai ales din minutul 3... O echipa incapabila, care a fost purtata de noroc in muuuulte meciuri ale acestui sezon (as mentiona Wigan si M. City), a ramas fara acel noroc si nu a mai reusit sa inscrie, ci doar sa ia barele portii adverse la tinta - LFC.
Spurs a marcat doar 1 (UN) gol, si al nostru proud Carra a inscris si el... Pacat ca nu in poarta care trebuia!! :) Ni se urca prea tare la cap dak tot continuam sirul fara infrangeri!! Sa vedem cum vor reactiona baietii, respectiv Rafa si in urmatoarele meciuri ne vom da seama daca avem sau nu fata de titlu!!!
LFC 3-1 WBA!!! Arsenal 2-1 Man U. Man City 2-0 Spurs!!! Am zis! :P

Hihihi:D:D...not in a milion years:D:D

Bogdy LFC
5th November 2008, 16:36
LFC 3-1 WBA!!! Arsenal 2-1 Man U. Man City 2-0 Spurs!!! Am zis! :P

Noi trebuie urgent sa-i batem pe WBA la cateva goluri diferenta si la 0!!! Arsenal - ManU e meci de X(2) cat casa de mare iar City va invinge Tottenham! :ok:

Sir. Eko
7th November 2008, 15:39
noi nu o sa castigam,nu avem atacanti....si cand ma gandesc in ce forma era v.Persie:headbang:

Bogdy LFC
7th November 2008, 15:59
noi nu o sa castigam,nu avem atacanti....si cand ma gandesc in ce forma era v.Persie:headbang:

Dupa cum ti-am spus : daca sunteti tari,ii bateti si cu rezervele.Rooney reprezinta un pericol mai mare decat Ronaldo.Van Persie este in forma mare,chiar daca a ratat ocazii cat roata carului in CL dar cheia meciului lui Arsenal este apararea.
Acum nu vreau neaparat sa te provoc sau sa dau de inteles altceva decat trebuie dar daca intr-adevar pierdeti - iesiti definitiv din lupta pt titlu...inaintea noastra :D

saintcatri
7th November 2008, 16:54
MOrph, ce sa zic si eu!!! Va apropiati periculos.... Btw.. Ai sa vezi!!! :D

Iaco
7th November 2008, 17:54
Dupa ce in ultimii 2 ani pe emirates arsenal a revenit in ultimu minut ba cu mana ba cu capu e randu nostru sa castigam:D:D...oricum mie imi convine sa urmarim lideru la 2 3 puncte in spate:D:D...mult mai lejer decat sa fi pe primul loc...mai ales ca in retur jucam cu toate acasa:D:D

Bogdy LFC
7th November 2008, 18:45
Dupa ce in ultimii 2 ani pe emirates arsenal a revenit in ultimu minut ba cu mana ba cu capu e randu nostru sa castigam:D:D...oricum mie imi convine sa urmarim lideru la 2 3 puncte in spate:D:D...mult mai lejer decat sa fi pe primul loc...mai ales ca in retur jucam cu toate acasa:D:D

Asta asa e...ca puneti o oarecare presiune pe Chelsea (spun oarecare pentru ca e greu ca ei sa simta asa ceva vreodata pe umeri) insa tine cont ca desi aveti lot numeros si valoros,trebuie sa plecati in Japonia in Decembrie si probabil o sa amanati ecl putin un meci de campionat.
Anul asta pentru Manchester NU mai e asa usor sa ia titlul!

Iaco
7th November 2008, 21:39
Da campionatu vietii e o corvoada...dar asta e macar de l-am lua sa nu mergem de unde rasare soarele degeaba:D:D...o sa fie multe meciuri anu asta...mie imi convine doua meciuri pe saptamana:D:D...si rooney zicea in ceva interviu ca el ar juca in fiecare zi:D:D

Daca mai pui si eventuale rejucari prin cupele domestice o sa fie un an plin de fotbal:yeah::yeah::yeah::yeah:

saintcatri
8th November 2008, 16:16
Moooorph.... Moooorph! :P

Bogdy LFC
8th November 2008, 16:52
Egalul ar fi fost un rezultat mult mai echitabil prin prisma jocului si pentru primele doua clasate.:D Oricum,felicitari Arsenal! :)

Iaco
8th November 2008, 17:50
Moooorph.... Moooorph! :P

Dada...recunosc...am scris pe thread la Arsenal!:P:P...cinci puncte sunt multe da inca nu imi fac probleme...si sezonu trecut prin noiembrie eram la cinci puncte de Arsenal si in ianuarie eram la cinci puncte in fata:D:D...anu trecut pe vremea asta luam bataie la Bolton daca nu ma insel si pierdusem si cu City...era cam aceeasi situatie...

Bogdy mersi de fair-play...unde erai acu un an:D:P

Andrei_23
9th November 2008, 18:58
Eu zic ca City nu bate Tottenham in weekend, chiar merg pe victoria londonezilor.

:cheer: Sunt fan Redknapp :ok:

kain
9th November 2008, 20:06
:cheer: Sunt fan Redknapp :ok:

Si eu il admir pentru ceea ce face la Spurs ;)

Cipri
9th November 2008, 20:28
Si eu il admir pentru ceea ce face la Spurs ;)
Subscriu :D

Catalanul
9th November 2008, 22:17
ce echilibrata e partea joasa a campionatului :D intre locul 10 si 20 sunt doar 3 puncte :o:

Bogdy LFC
9th November 2008, 22:23
ce echilibrata e partea joasa a campionatului :D intre locul 10 si 20 sunt doar 3 puncte :o:

De aceea EPL este cel mai puternic si cel mai spectaculos campionat de fotbal din lume.:ok:

Cipri
9th November 2008, 22:40
De aceea EPL este cel mai puternic si cel mai spectaculos campionat de fotbal din lume.:ok:
:D
Nu ai zis ca este campionatul si cu cele mai mari bugete :)

Tazz
9th November 2008, 23:11
Andrei, ai avut dreptate. Spurs a batut City :ok:
O surpriza plaucuta zic eu. Sper sa nu mai revina pe ultmul loc :P

Andrei_23
10th November 2008, 13:40
Nu dadea bine ca Spurs si Newcasle sa ocupe ultimele locuri, sunt doua echipe magnifice ale Angliei; imi doresc sa retrogradeze Stoke, au un joc penibil, se bazeaza numai pe aruncarile lui Delup.

Zolla si Ince sunt dezamagiri pana acum... :sleep:

Andrei_23
11th November 2008, 12:24
Stoke oricum va retrograda , surpriza de pana acum din Anglia este fara indoiala Hull City !

Cap de P... iar ti-ai facut clona ? Bogdy sau Morph, va rog nu-l mai lasati sa polueze sectiunea asta !

Iaco
11th November 2008, 15:58
Cap de P... iar ti-ai facut clona ? Bogdy sau Morph, va rog nu-l mai lasati sa polueze sectiunea asta !

Nu inteleg despre ce vb...care e treaba cu postu de mai sus?

Andrei_23
14th November 2008, 20:25
Owen Hargraves este in fata unei operatii la genunchi extrem de dificile care va decide viitorul carirerei sale; Hargraves, in varsta de 28 ani, va sustine cat de curand cruciala operatie in Canada, iar recuperarea va fi una lunga si anevoioasa care-l va tine deoparte de teren sezonul asta.


Pacat, de cand e la Manchester numa' in accidentari o tine...

Cipri
16th November 2008, 18:49
GOOOOOOOOOOOL
Ireland :dance: (dubla)
2-1 pt MANCHESTER CITY !!!

Cipri
16th November 2008, 19:26
Gol Geovanni , din lovitura libera dupa o minge deviata de zid .
Asadar , HULL-M. CITY 2-2

Cipri
17th November 2008, 13:28
Ei sunt cei mai promițători tineri fotbaliști din Anglia!

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/ei-sunt-cei-mai-promitatori-tineri-fotbalisti-din-anglia-3508214

kain
17th November 2008, 18:19
Ei sunt cei mai promițători tineri fotbaliști din Anglia!

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/ei-sunt-cei-mai-promitatori-tineri-fotbalisti-din-anglia-3508214

Asta vroiam si eu sa postez. Cool :cool:

Andrei_23
17th November 2008, 20:57
Credeam ca Ronaldo nu are concurenta, dar de cand a venit in Anglia Robinho e pacaliciul campionatului...triseaza grosolan meci de meci, protesteza la orice decize a arbitrului, joaca un teatru jalnic...

Eu nu-l mai suport de la meciul cu Newcastle, cand, dupa ce a simulat o cadere in careu (in urma careia a obtinut un 11 metri), i-a facut cu ochiul smechereste unui coleg...:rosu:

kain
17th November 2008, 23:42
Credeam ca Ronaldo nu are concurenta, dar de cand a venit in Anglia Robinho e pacaliciul campionatului...triseaza grosolan meci de meci, protesteza la orice decize a arbitrului, joaca un teatru jalnic...

Eu nu-l mai suport de la meciul cu Newcastle, cand, dupa ce a simulat o cadere in careu (in urma careia a obtinut un 11 metri), i-a facut cu ochiul smechereste unui coleg...:rosu:

Stai linistit ca nu orice jucator poate face asa.. Numai cei super tehnici sunt "favorizati" de arbitri.. Asta e atuul lor, n-ai ce sa le faci, "you can't stop them" :yeah:

Cipri
22nd November 2008, 23:44
Etapa remizelor în Premier League

http://www.ifotbal.ro/etapa-remizelor-in-premier-league/

Cipri
30th November 2008, 17:28
M. City - M. United 0-1 , rezultat final .
La cati bani s-au dat pe el , Robinho a fost modest in acest meci ...
Kompany din cate stiu eu la Anderlecht si Hamburg a jucat fundas central , la mijloc mi se pare ineficient .
Elano a intrat dar a fost slabut ...
Dupa parerea mea , Manchester a meritat victoria !

Roddicted
30th November 2008, 20:40
Acel atacant cu nume de tot kktul e cu 10 clase sub Jo si cu 5 sub vassell.City are echipa dar antrenorul e praf rau de tot

Iaco
30th November 2008, 20:45
Si uite cum Arsenal ajuta Man Utd sa ia titlul...din nou:D:D...chiar nu ma asteptam sa o ia chelsea in barba de la Arsenal!...daca face si liverpool un egal maine o sa fie vikendu perfect:D:D

Andrei_23
30th November 2008, 21:02
Dunne de la City e cel mai slab (valoric) capitan din campionat...are la activ autogoluri, gafe memorabile, astazi a dat niste rateuri de zile mari; nu stiu de ce este tinut capitan, Huges mai bine ar da banderola lu' Richards sau Ireland.

Pacat ca Arsenal a castigat in mare parte cu ajutorul arbitrului de tusa...nici Chelsea n-a jucat stralucit, dupa ce Arsenal a trecut in avantaj, nu si-au mai creat nici o ocazie, Kalou si Malouda sub orice critica; Nu stiu ce a avut Scolari in cap cand l-a scos pe Deco si la bagat pe Stoch ala...

Iaco
30th November 2008, 21:25
Ai vazut meciul...a scos niste mingi esentiale pentru City...in prima repriza cand Park ramasese singur cu portaru a facut un tackling din spate in postura de ultim aparator si a mai scos vreo doua mingi care daca ajungeau la poarta faceau probleme...Richards e foarte bun...United de vreo 4 ani tot vor sa il ia dar nu se poate:(...iar Ireland nu mi place ca jucator.

Andrei_23
30th November 2008, 21:30
Am vazut meciul, ce-i drept pe sarite...la faza cu Park, Rooney a gresit pasa, i-a dat-o prea in lateral si Dunne n-a facut decat sa puna piciorul dupa care a cazut in nas :D

Da' de faza aia de pe final, cand a barberit mingea, si din a doua incercare i-a trimis-o lu' Berbatov ce zici? :D

PS: Vi se pare cunoscuta mutra asta de om nevinovat? :D

Sir. Eko
30th November 2008, 22:46
Pacat ca Arsenal a castigat in mare parte cu ajutorul arbitrului de tusa...nici Chelsea n-a jucat stralucit, dupa ce Arsenal a trecut in avantaj, nu si-au mai creat nici o ocazie, Kalou si Malouda sub orice critica; Nu stiu ce a avut Scolari in cap cand l-a scos pe Deco si la bagat pe Stoch ala...

ei lasa ca anul trecut golul de 2-1 a lui Drogba a fost din offsaid ,golul din finala CC(de acuma 3 ani cred) tot a lui Drogba a fost din offsaid...
dar daca tot vorbim de arbitraj ,Terry trebuia eliminat la intrarea aia criminala asupra lui Sagna......dar captianul Angliei trebuie protejat :ok:
daca Kalou si Malouda zici tu ca sunt sub orice critica nu mai are rost vorbesc de Denilson :rosu:
mare om,mare caracter Ronaldo asta.

Catalanul
30th November 2008, 22:49
mare om,mare caracter Ronaldo asta.

balonul de aur 2008 cica :rolleyes: :groggy:

milanezu
30th November 2008, 22:56
balonul de aur 2008 cica :rolleyes: :groggy:

da cine ai vrea?
messi?
care-si scuipa adversarul?
:happy:happy

YoNuTzz
30th November 2008, 23:03
si iata ca chelsea pierde al 2-lea meci pe teren propriu in acest campionat...

Catalanul
30th November 2008, 23:08
nu, inzaghi :D il merita pentru x la puterea n goluri pe care le-a marcat in minutu 90+ :D

acum vorbind la modul serios, toate premiile astea (balonul de aur si fifa world player) ar trebui acordate la sfarsitul unui sezon competitional si nu acum ... cand deja suntem aproape de mijlocul altui sezon ...

intr-adevar CR a luat campionatul si CL (daca ar fi castigat chelsea trofeul din cauza penalty-ului ratat de ronaldo nu cred ca ar mai fi luat el balonul de aur) dupa ce s-a terminat sezonul 2007/2008 portughezul a fost destul de sters ... iar la euro n-a facut mare lucru

ducus
4th December 2008, 21:43
Roy Keane a demisionat de la Sunderland dupa seria de 5 infrangeri in ultimele 6 jocuri. Keane ocupa functia de antrenor din 2006.

Iaco
4th December 2008, 23:49
Inca odata nu sunt fanul lui Ronaldo...chiar as vrea sa plece la Real cat mai repede si sa luam o carca de bani pe el...fanii Barcelonei cred ca Messi a fost defavorizat...fanii celorlalte echipe engleze normal ca il injura ca le-o facut atatea zile negre...dar sa recunoastem sezonul trecut competitional a fost cel mai bun...a marcat cele mai multe goluri in Europa si in cel mai puternic campionat...nu in Olanda(vb aici de Huntelaar)...iar legat de eterna comparatie Messi - Ronaldo...Ronaldo e de departe mult mai complet decat Messi...pe langa ca marcheaza mai multe goluri...e bun la jocul aerian(25% din goluri sunt inscrise cu capul)...pe cand messi e zero barat la acest aspect...messi e mai bun la dribling-uri...dar la controlul mingii in regim de viteza Ronaldo e mai bun..cu duelurile unu la unu nu prea stie ronaldo deobicei pasand in spate sau pierzand mingea(aici Messi e cu mult peste Ronaldo)...in concluzie Balonul de aur se acorda celui mai bun fotbalist din Europa...nu celui mai bun dribleur, celui mai bun marcator sau celui mai fair-play jucator...Ronaldo in sezonul trecut competitional: golgheter-ul Europei(42 de goluri ca mijlocas) a castigat EPL si CL(cel mai bun campionat din europa si cea mai tare cupa din lume) ce vrei mai mult...

Nici mie nu imi place dar cateodata trebuie sa ii dai cezarului ce-i al cezarului si sezonul trecut Ronaldo a fost Octavian Traian si cu Hadrian in Europa:D:D
Sigur dupa ce a castigat acest trofeu o sa ii creasca rapid pepeni sub brat, o sa se transfere la sfarsitul acestui sezon la Madrid si intr-un an e gata...pentru ca stim cu toti ca Real e cimitirul!

kain
5th December 2008, 00:52
Inca odata nu sunt fanul lui Ronaldo...chiar as vrea sa plece la Real cat mai repede si sa luam o carca de bani pe el...fanii Barcelonei cred ca Messi a fost defavorizat...fanii celorlalte echipe engleze normal ca il injura ca le-o facut atatea zile negre...dar sa recunoastem sezonul trecut competitional a fost cel mai bun...a marcat cele mai multe goluri in Europa si in cel mai puternic campionat...nu in Olanda(vb aici de Huntelaar)...iar legat de eterna comparatie Messi - Ronaldo...Ronaldo e de departe mult mai complet decat Messi...pe langa ca marcheaza mai multe goluri...e bun la jocul aerian(25% din goluri sunt inscrise cu capul)...pe cand messi e zero barat la acest aspect...messi e mai bun la dribling-uri...dar la controlul mingii in regim de viteza Ronaldo e mai bun..cu duelurile unu la unu nu prea stie ronaldo deobicei pasand in spate sau pierzand mingea(aici Messi e cu mult peste Ronaldo)...in concluzie Balonul de aur se acorda celui mai bun fotbalist din Europa...nu celui mai bun dribleur, celui mai bun marcator sau celui mai fair-play jucator...Ronaldo in sezonul trecut competitional: golgheter-ul Europei(42 de goluri ca mijlocas) a castigat EPL si CL(cel mai bun campionat din europa si cea mai tare cupa din lume) ce vrei mai mult...

Nici mie nu imi place dar cateodata trebuie sa ii dai cezarului ce-i al cezarului si sezonul trecut Ronaldo a fost Octavian Traian si cu Hadrian in Europa:D:D
Sigur dupa ce a castigat acest trofeu o sa ii creasca rapid pepeni sub brat, o sa se transfere la sfarsitul acestui sezon la Madrid si intr-un an e gata...pentru ca stim cu toti ca Real e cimitirul!

Iti dau dreptate in tot ce-ai zis inafara de ultima propozitie "Real e cimitirul" noi cred ca avem jucatori la fel de tineri ca si voi si la fel de promitatori, insa ai ramas cu o idee fixa din trecut.. atunci chiar distrugeam jucatori, insa vremurile s-au schimbat si daca ai urmari echipa la fel ca mine ti-ai da seama :cool:

Iaco
5th December 2008, 09:14
Iti dau dreptate in tot ce-ai zis inafara de ultima propozitie "Real e cimitirul" noi cred ca avem jucatori la fel de tineri ca si voi si la fel de promitatori, insa ai ramas cu o idee fixa din trecut.. atunci chiar distrugeam jucatori, insa vremurile s-au schimbat si daca ai urmari echipa la fel ca mine ti-ai da seama :cool:

E da no trre sa lovesc in Real...nu prea imi place de Calderon si de tacticile sale cand vrea sa semneze un jucator..e lipsa de profesionalism si respect fata de ceilalti...in rest poate s-a schimbat nu neg...am obs ca aveti o echipa tanata acum.

Andrei_23
7th December 2008, 14:35
Clasament:

1. Liverpool 16j 37p
2. Chelsea 16j 36p
3. Manchester United 15j 31p
4. Arsenal 16j 29p
5. Hull City 16j 26p
6. Aston Villa 15j 25p
7. Everton 15j 22p
8. Portsmouth 15j 22p
9. Fulham 15j 20p
10. Bolton 16j 20p
11. Wigan 16j 19p
12. Middlesbrough 16j 19p
13. Stoke City 16j 19p
14. Manchester City 16j 18p
15. West Ham 15j 18p
16. Newcastle 16j 16p
17. Tottenham 15j 15p
18. Sunderland 16j 15p
19. Blackburn 16j 13p
20. West Brom 15j 11p

Iaco
13th December 2008, 17:25
Liverpool - Hull 0-2 minutu 25 :D:D...redeati de noi ca am facut 4-3 cu Hull pe OT:))...autogol Carragher din nou:D

Super meci Liverpool - Hull 2-2 min 31!!!!!!!

Aurel.D
13th December 2008, 18:17
Super meci intr-adevar!!:ok: Foarte intens cu multe faze...nu te poti plictisi. Si super atmosfera, cum numai in Anglia poti intalni!

Andrei_23
13th December 2008, 18:37
Parca am mai vazut meciul asta de cateva ori sezonul asta...din nou previzibili in atac, joaca cu pase lungi si incearca centrari la nesfarsit.

Iaco
13th December 2008, 18:58
A inceput pentru Liverpool numaratoarea inversa catre locul patru:D:D

Tazz
13th December 2008, 21:09
Da, dar n-o sa le fie usor pentru ca si Arsenal e candidata serioasa la locul 4. O sa fie bataie mare acolo :lol:

Sir. Eko
14th December 2008, 11:18
^Stand up comedy gratis....

cel mai penibil ii ca aveti dreptate :(

saintcatri
14th December 2008, 19:07
Go, go Bellamy!!! :D Cat despre Liverpool, locul 4... Nu as fi asa optimist, Morph... Ca daca luam campionatu' dai bereeeee pana explodez!!! Ti-am mai spus... :))

Ieri chiar m-am ofticat, am dominat, dar nah... Vesnica problema, nu o putem baga in atze!!! Rafa deja ma omoara cu Riera, care e varza pt moment!!! Am ajuns la capatul rabdarii cu Rafa al nostru si faptul ca nu il introduce pe Babel!!! El Zhar nu trebuia bagat, ca mai mult a stricat vreo doua faze (nah, nush cat ii poate fi reprosat dat fiind ca intra o data la nush cate meciuri!)... Per total, meci frumos, mai putin rezultatul!!! Acum stam la mana unui fost Red ca sa o tina pe Chelsea sub noi!!! Dar am mai spus-o si o mai spun: cand esti dedesubt, trebuie sa te rogi ca adversarul sa greseasca, dar cand esti deasupra deasupra depinde doar de tine!!! Matematica simpla!!
Still, in Rafa we trust!! (but for how long?!? :( )

saintcatri
14th December 2008, 19:13
Nah... Bucurie de scurta durata!!! Iar a inscris uratu'!!! :P Dar si asa e bine... West Ham fan for 2nd half!!! :)

YoNuTzz
14th December 2008, 19:55
arsenal 1-1 , liverpool 2-2 , man utd 0-0 , chelsea 1-1 in etapa asta :D

saintcatri
14th December 2008, 20:02
=)))))) ...... EXTRAORDINAR!!!! Oare de cand nu s-a mai intamplat ca Big Four sa faca toate egal? Si mai ceva, cand s-a intamplat ca rezultatele sa multumeasca pe 'pool?! Etapa etapelor!!! As putea spune acum "dak 'pool castiga".... Da' nu mai zic!! =)) Incredibila etapa! :))

Tazz
14th December 2008, 20:39
Pai daca Liverpool castiga, atunci sigur castigau toate 4. Nu se putea sa aiba ei norocul asta :lol:

Andrei_23
14th December 2008, 21:13
Dupa etapa asta Arsenal iese deocamdata din big four:

1. Liverpool 38p
2. Chelsea 37p
3. Manchester United 32p
4. Astonn Villa 31p
5. Arsenal 30p


Manchester mai are restanta cu Fulham de pe teren propriu.

Aurel.D
15th December 2008, 13:41
Granzii, varza etapa asta...:) Pe cand un Hoffenheim si in Anglia?

Cipri
15th December 2008, 18:37
Granzii, varza etapa asta...:) Pe cand un Hoffenheim si in Anglia?
Never :)
Acolo banii sunt la putere :)

Andrei_23
15th December 2008, 21:14
Pai in Germania mai rasare cate un Hoffenheim pentru ca la varf nu-s echipe constante, in afara de Bayern care an de an este acolo la sus, celelalte au un an bun, doua rele (Schalke, Stuttgart, Leverkusen, Hertha, Werder, Hamburg).
Da' in Anglia, e mare minune cand se sparge top4, dupa '90 ele s-au despartit clar de pluton...n-are cum un Hull sa termine peste Arsenal la sfarsitul campionatului, pentru ca rezervele lor sunt cu o clasa peste titularii lui Hull.

Apropo, cand s-a spart ultima oara big four? Parca acu' 3-4 ani cand Everton a terminat pe patru, dar i-a eliminat Villareal din turul 3 preliminar.

Roddicted
15th December 2008, 22:31
Pai in Germania mai rasare cate un Hoffenheim pentru ca la varf nu-s echipe constante, in afara de Bayern care an de an este acolo la sus, celelalte au un an bun, doua rele (Schalke, Stuttgart, Leverkusen, Hertha, Werder, Hamburg).
Da' in Anglia, e mare minune cand se sparge top4, dupa '90 ele s-au despartit clar de pluton...n-are cum un Hull sa termine peste Arsenal la sfarsitul campionatului, pentru ca rezervele lor sunt cu o clasa peste titularii lui Hull.

Apropo, cand s-a spart ultima oara big four? Parca acu' 3-4 ani cand Everton a terminat pe patru, dar i-a eliminat Villareal din turul 3 preliminar.

Rezervele lui Arsenal sunt cu 2 clase sub titularii lui hull:sleep:La cum joaca tunarii parca ii vad anul asta terminand pe 7-8:happy

Sir. Eko
16th December 2008, 11:39
punem un pariu?

Andrei_23
16th December 2008, 21:29
Paul Ince a fost demis de la Blackburn!

In pole-position pentru preluarea postului este managerul Sam Allardyce in varsta de 54 ani, momentan fiind liber de contract.

Patriots
16th December 2008, 21:40
Paul Ince a fost demis de la Blackburn!

In pole-position pentru preluarea postului este managerul Sam Allardyce in varsta de 54 ani, momentan fiind liber de contract.

Era si cazul. Blackburn practica un joc foarte slab sub comanda lui Ince. Il respect pentru ce a facut ca jucator , dar ca antrenor mi se pare unul foarte slab.

Andrei_23
16th December 2008, 21:59
E abia la inceput, are timp sa mai invete...nu-l vad insa cu nimic mai prejos decat Zolla sau Roy Keane.

Daca intradevar vine Big Sam, eu zic ca-i o alegere foarte buna, si-a dovedit calitatile cat timp a stat la Bolton (vreo 7-8 ani), echipa pe care a dus-o pentru prima oara intr-o cupa europeana si cu care a jucat o finala de Cupa Ligii.

Sir. Eko
19th December 2008, 18:13
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1097675/THE-LIST-10-1-favourite-foreign-players-graced-English-game.html

cei mai bun straini care au jucat in Anglia :)

Tazz
19th December 2008, 18:26
Ati vazut cine e pe 50? Oare ce parere are Dan Petrescu despre topul asta? :evil:

Gooner
20th December 2008, 00:24
Titlu o sa-l ia Chelsea .......e singura care nu se-ncurca cu echipe mici frecvent , e destul de matura , si are un antrenor care joaca ofensiv . Problema ar fi derbyurile , Scolari nu se compara cu tehnicienii celorlalte echipe din big 4 :D . Totusi am votat Arsenal.....cu speranta ca in retur vom bate echipe ca Sun'land , Hull sau Stoke .

saintcatri
22nd December 2008, 16:12
Carameeeleleeee, carameeeeleleeee, asteptam victorie!!! Putin, putin blues azi!!! ;)

Andrei_23
22nd December 2008, 20:29
Mananca Chelsea azi caramelele cu tot cu staniol!!! :D

iuli_vl
22nd December 2008, 23:10
70% chelsea castiga campionatul:ok:pe locul 2 se va clasa man.utd si pe 3 liverpool:yeah:nu cred ca liverpool are forta sa tina pasul cu chelsea si man.utd pana la final:no:

saintcatri
22nd December 2008, 23:52
Cara mea!!! :)) Etapa trecuta am facut egal, face si Chelsea egal!!! Ieri, cu un om in plus nu putem castiga!!! Azi, Everton nu bate pe Chelsea cu un om in plus!!! In fine, tot e bine... Se pare ca Chelsea nu vrea sa ne depaseasca!! Sa incercam sa ne indreptam atentia spre Man U.... ;)

Andrei_23
23rd December 2008, 10:45
Meci slab de tot aseara...Ballack si Drogba sunt de nerecunoscut, ce bun era un Essien; sa revina odata si Carvalho ca Alex prea imi da emotii. Rusinos este insa ca pe final jucatorii (Cech, Cole, Ballack) trageau de timp...:rosu:

Patriots
23rd December 2008, 11:21
Mananca Chelsea azi caramelele cu tot cu staniol!!! :D

Se pare ca le-a cam ramas in gat ambalaju' :rolleyes: Pana la urma , cred ca lupta pentru titlu se va da tot intre Chelsea si Man U , desi mi-as dori sa ii vad pe pustii lui Wenger campioni :)

Celso
26th December 2008, 10:52
PROGRAMUL ETAPEI:

Stoke City vs. Manchester Utd 14:45

Chelsea vs. WBA 15:00 Eurosport2

Tottenham vs. Fulham 15:00

Portsmouth vs. West Ham 15:00

Liverpool vs. Bolton 17:00 Eurosport2

Manchester City vs. Hull City 17:00

Middlesbrough vs. Everton 17:00

Sunderland vs. Blackburn 17:00

Wigan vs. Newcastle 17:00

Aston Villa vs. Arsenal 19:15 Eurosport2

BOXING DAY!:lol:

YoNuTzz
26th December 2008, 16:46
am si eu o intrebare...
teoretic etapa asta e a 19-a, deci ultima etapa din tur...
totusi aceasta etapa e returul etapei a 13-a...ex: arsenal - aston villa 0-2

care e regula in anglia ?

lucian_iasi
26th December 2008, 17:06
Stoke - Manchester United 0-1 (Tevez min 83)
Chelsea - West Bromwich Albion 2-0 (Drogba min 3,Lampard min 45)
Portsmouth - West Ham 1-4 (Belhadj min 8/Collinson min 20,Cole min 67,Bellamy min 70 si 83)
Tottenham - Fulham 0-0

saintcatri
26th December 2008, 17:58
Asa e treaba in Anglia.... Chiar explicase si comentatorul de pe Eurosport 2 ca returul incepe cu etapa a 19-a si cea ramasa din tur se va juca... candva! Undeva in perioada returului... Se intampla des asta ... :P

saintcatri
26th December 2008, 18:04
Na c-o marcat Riera!! Buna treaba... Mai tre'be unul a lui Keane si treaba-i buna... Sau tot Gerrard, poate il bagam in cursa pentru Balon!!! Ar merita si omu' asta... :)

saintcatri
26th December 2008, 18:13
:))))... Na ca a fost Keane!!! :P

lucian_iasi
26th December 2008, 19:14
Stoke - Manchester United 0-1 (Tevez min 83)
Chelsea - West Bromwich Albion 2-0 (Drogba min 3,Lampard min 45)
Portsmouth - West Ham 1-4 (Belhadj min 8/Collinson min 20,Cole min 67,Bellamy min 70 si 83)
Tottenham - Fulham 0-0
Liverpool - Bolton 3-0 (Riera min 26,Keane min 53 si 58)
Manchester City - Hull 5-1 (Caicedo min 15 si 27,Robinho min 28 si 36,Ireland min 82/Fagan min 80)
Middlesbrough - Everton 0-1 (Cahill min 51)
Sunderland - Blackburn 0-0
Wigan - Newcastle 2-1 (Taylor min 29,Zaki min 73(pen)/Guthrie min 88(pen)

YoNuTzz
26th December 2008, 21:22
aston villa - arsenal 2-2
frumos meci :ok:

Andrei_23
27th December 2008, 17:55
Am ratat ceva interesant? N-am vazut nici un meci etapa asta, am fost plecat de Craciun...vad ca Manchester s-a chinuit cu Stoke si Arsenal egalata in ultimu' minut :) Chelsea se pastreaza pentru meciul cu United :ok:

Cristy RVD
27th December 2008, 19:20
Arsenal egalata in ultimu' minut :)

A fost egalata dupa ce Villa a avut vreo 3-4 bare si dupa ce Sagna a scos inextremis dupa linia portii.Rezultatul e unul mincinos.

saintcatri
28th December 2008, 14:28
DRAAAAAAAAAAAAAAAACUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!! Trebuia sa fie makar 3-0 dak nu 5....... HRRRRRRRRRRRRRMMMMM!!!!!!!!!!! :)

saintcatri
28th December 2008, 14:36
Fuckin' finally!!! :p

saintcatri
28th December 2008, 14:45
A invatzat Babel sa centreze cu stangul.... :))))))))

TenisFan
28th December 2008, 15:34
Gerrard :| :shocked: Are loc la Oltenat in echipa... Ii fac eu loc. ;) :cry:
Mult prea buna Liverpool. Deocamdata 4-1.

Cipri
28th December 2008, 15:39
Liverpool face spectacol la Newcastle
min. 76 , Xabi Alonso transforma lovitura de la 11 m si Newcastle-Liverpool 1-5 :)

saintcatri
28th December 2008, 15:40
Asta-i treaba... Mai aduce a adevar... :P Xabi!

saintcatri
28th December 2008, 15:58
Meci frumos, disputat... Poate prea one-sided, dar asta e... Benayoun mi-a placut mult in ultimele jocuri!!! Gerrard nu a facut un meci grozav si totusi a marcat de doua ori. Bun baiet!! :P Acum sa speram ca Fulham o incurca pe Chelsea... ;)

Roddicted
28th December 2008, 16:01
Meci frumos, disputat... Poate prea one-sided, dar asta e... Benayoun mi-a placut mult in ultimele jocuri!!! Gerrard nu a facut un meci grozav si totusi a marcat de doua ori. Bun baiet!! :P Acum sa speram ca Fulham o incurca pe Chelsea... ;)

sigur o incurca:rolleyes:

100%rapidist
28th December 2008, 16:21
liverpool merge intradevar foarte foarte bine da nu cred ca va avea vreo sansa in fatza lui Manchester in retur!anu trecut la fel o fost cu chelsea park!manchester ia titlu si champions league[:X]:drak:

Cipri
28th December 2008, 17:33
Chelsea a revenit de la 0-1 si conduce cu 2-1 , min. 74 .
EDIT : Fulham a egalat :cry: dubla pentru Dempsey :)

TenisFan
28th December 2008, 17:57
Chelski = Epic Fail. Au fost praf s-au jucat cu ocaziile. Nu inteleg de ce se retrag dupa ce conduc la un gol diferenta. Sa se invete minte. ;)

Patriots
28th December 2008, 18:00
Desi a avut doar 2 suturi la poarta si a fost dominata aproape tot meciul , Fulham a reusit sa scoata un 2-2 cu Chelsea :yeah:

Andrei_23
28th December 2008, 18:17
Chelski = Epic Fail. Au fost praf s-au jucat cu ocaziile. Nu inteleg de ce se retrag dupa ce conduc la un gol diferenta. Sa se invete minte. ;)

Pai Scolari e de vina...crezi ca cu Mourinho mai egalau ei vreodata? :(

YoNuTzz
28th December 2008, 19:04
liverpool a avut o prestatie superba cu newcastle :ok:
chelsea a pierdut 2 puncte pe nedrept...
sa vedem ce face maine manchester...

saintcatri
29th December 2008, 12:06
Pieeerdeeee!!! :P

Cipri
29th December 2008, 22:52
M. United - Boro 0-0 ( pauza )
Ce l-a strans de gat Pogatez pe Ronaldo in utlima faza a primei reprize :cry:
Cum a putut sa rateze Park ... ratarea campionatului !
1-0 United , min . 73 .

Catalanul
30th December 2008, 00:38
ultimele 4 meciuri din campionat manchester le-a castigat la limita ... 1-0

YoNuTzz
30th December 2008, 01:33
man utd castiga si mai are 2 meciuri restante acasa destul de usoare...

Andrei_23
30th December 2008, 11:07
Stai ca cu Fulham nu-i asa usor.

Pogatez, respectele mele :D

adi_sampon
30th December 2008, 14:31
da Pogatez foarte bine a jucat faza cu ronaldo geniala parca a vrut sa-i rupa capu
oricum man joaca slab fata de liverpool de ex care joaca fpoarte bine acuma am vazut meciul cu newcatle 10 -1 daca era nu se supara nimeni ,nici chelsea nu joaca rau

YoNuTzz
31st December 2008, 01:34
hull - aston villa 0-1
ce credeti...are forta aston villa sa sparga big for-ul sezonul asta ?

saintcatri
2nd January 2009, 20:22
Dar cine sa iasa din Big Four? :)