PDA

View Full Version : Cupa Romaniei: FC Arges - Dinamo



Vulturul
7th April 2004, 01:14
Pronosticuri si comentarii inainte si dupa acest meci, puteti face aici.

lucas1977
7th April 2004, 09:44
2-0, pt Arges. Dar numai daca intra Gascanu'.
Altfel, o sa fie un meci atat de prost incat nici nu mai conteaza scorul ...

Tudose
7th April 2004, 09:58
Dinamo, mare favorita. Moldovan spune ca o sa incerce si rezervele, sa le acorde si lor o sansa, ca nu are nimic de pierdut. Problema ramane campionatul.
In rest, de acord cu pronosticul de 2-0, daca ar juca Gascanu' in vremurile lui bune.

gicu
7th April 2004, 10:35
tudose, nici macar acolo..."de un leu" sperante? :)

Cat despre dl. Gicu (Dobrin, nici o legatura cu dlgicu :p) ce sa mai zicem, pe vremea aia fotbalul era mai frumos. Poate si pt. ca te puteai duce linistit sa bei o tuica si-apoi faceai spectacol pe teren :ok:

iulian
7th April 2004, 10:56
Victorie fara probleme a lui Dinamo din pacate :(

Tudose
7th April 2004, 11:56
Credeti ca noua ne mai arde de Cupa in situatia in care suntem? M-am hotarat sa nu merg nici la meci. Probabil ca nu il voi urmari nici la televizor. Ca fapt divers, singura data cand nu am vazut o partida oficiala a Argesului in aceasta primavara a fost la Alba Iulia, tot in Cupa, singura victorie. Nu sunt superstitios, dar macar sa joace ei bine si sa nu ii vad eu.
In rest, ar fi culmea sa isi revina tocmai acum. Cred ca sunt foarte afectati si din punct de vedere psihic si nu stiu de unde ar putea sa apara socul revenirii. Oricum, in acest meci nu avem nimic de pierdut.

Pustoai-k
7th April 2004, 14:36
1-0 pt Arges :D
cu toate ca nu prea cred..........deoarece cred ca o sa fie........... :cool:

alx_ro
7th April 2004, 15:08
1-1...ca tot joaca argesul cu rezervele...

valys
7th April 2004, 15:58
0-2 ! Piteshtiu nu este in forma ei buna !

alx_ro
7th April 2004, 18:30
Uite-o si p-asta! 1-0 pentru FC Arges!

inter
7th April 2004, 18:56
tudose, scrie si tu o cronica a meciului, ca se pare ca Andone a jucat la rezultat :drak: :drak:

uti2102
7th April 2004, 19:01
Bravo Argeshului! Sper sa jucatzi finala, dar cred k Otzelul va lua cupa....
Argeshul i-a aratat lui Andone ce-nseamna sa joci la rezultat shi le-a cauzat cainilor un descendent moral care se cam impunea dupa declaratziile din ultima vreme. Alb-violetzii! :happy

Tudose
7th April 2004, 19:06
Cronica meciului? Nu m-am uitat! Am promis ca nu merg la stadion, nu ma uit la televizor, si nici pe Net nu am urmarit. Intre 5 si 7 mi-am facut altceva de lucru. Am citit doar rezultatul final si fazele importante pe Onlinesport. Incep sa devin superstitios :D :D Cred ca asta e tactica!

inter
7th April 2004, 19:14
pacat ca nu ne poti relata impresiile tale, dar atunci asteptam o cronica din partea lui ieppy :p

inter
7th April 2004, 19:17
"1-0 pt Arges "

pustoai-ko ai avut gura aurita :D:D:D

da si o varianta pt. retur :p

dlgicu
7th April 2004, 19:26
Tudose, vezi ca una din superstitiile mele era ca daca spui cuiva care e superstitia care merge, s-a terminat cu ea :p
Dar acum ca am spus-o si pe asta, din paradoxul asta nu mai putem iesi, am zis!

gicu
7th April 2004, 19:39
Tudose, acu' va pasa de Cupa Romaniei? :p

Cat despre "jocul la rezultat", in meciul asta Andone a lasat impresia ca experimentul continua. Ramane de vazut daca s-a lamurit....

Vadim
7th April 2004, 20:24
Tudose, felicitari pentru victorie!
Ieppy, nu dispera ca in Groapa mancati din ei.
:)
Serios, cred in ca in mansa a doua se califica Dinamo, insa Argesul a reusit un meci bun si un gol frumos.

Pustoai-k
7th April 2004, 20:41
"1-0 pt Arges "

pustoai-ko ai avut gura aurita :D:D:D

da si o varianta pt. retur :p


:o: :ok:

:p :cool: :cool:

in retur..........0-0 sper :P

/hello

Pustoai-k
7th April 2004, 20:43
Felicitari pitestenilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!
/OLE/

JJ
8th April 2004, 11:18
Eu ma bucur pentru ca a castigat FC Arges. Sper sa se califice si mai apoi sa castige cupa. De vreme ce Rapidul a fost eliminata, imi permit sa tin in cupa cu a doua mea echipa preferata (meleagurile natale...).

ADelPiero
8th April 2004, 19:27
felicitari Arges ... super :D
sa faceti cel putin egal in retur .. si e supeeeeerrrrr :)
bv inca odata

Tudose
8th April 2004, 19:53
Chiar daca nu am vazut meciul, sa incerc sa adun cateva idei, atat personale, cat si aflate de la cei care au urmarit partida.
Pe mana antrenorului am pierdut 4 puncte cu Petrolul si Apulum. Moldovan a spus ca i-a introdus in joc pe cei care il contesta. Sa vedem cum ii va mai scoate acum (Chita, Tanasa). A jucat bine Somcherechi inchizator, i-a eliberat pe Crivac si Tanase de "acoperire" si au fost mai preocupati pentru constructie. Baicu daca juca un an la nivelul asta era mai bun acum, e greu sa vii direct din Divizia B la 29 de ani. Se pare ca miercuri am jucat pe undeva de nota 7-7,5.
Pentru mine e doar o victorie de moral care nu aduce nici un punct, nu ne scoate de la -9 si nici nu ne califica in Cupa, caci mai e si returul. Dar poate fi un stimulent excelent pentru viitorul imediat.

Tudose
10th April 2004, 12:13
Tudose, felicitari pentru victorie!

Eu am cele mai putine merite. Dupa cum am spus, nu am fost nici macar la meci. Sa fie felicitati jucatorii in primul rand (Tanasa e in mare forma, cred eu) si suporterii Argesului (mai sunt destui si pe acest forum!)

Spider
11th April 2004, 16:00
Am fost la meci si am intretinut atmosfera... Arges a meritat victoria...

ady_azzuro
11th April 2004, 16:04
Felicitari FC Arges, sper sa va calificati! :yeah:

Spider
16th April 2004, 19:20
dINAMO - FC ARGES 1 - 2 sau oricum nu pierdem la dINAMo..
Siiii..... Vine Cupa ...