PDA

View Full Version : TIMISOARA , PREGATESTE-TE ! VENIM !



EDMOND_
29th April 2004, 09:36
Ieri , intr-un interviu Badea a admis ca a jucat meciul de anul trecut de la Timisoara cu "inima indoita" iar majoritatea jucatorilor si 99% din suporterii olteni au dorit ca Poli sa ramana in A. Acum insa Poli sta bine in clasament , unii suporteri chiar viseaza la cupa UEFA ....nu mai venim cu inima indoita, dimpotriva , venim mai hotarati ca niciodata , sa luam toate cele trei puncte puse in joc! Sunt convins ca vom parasi stadionul in aplauzele a 30 000 de spectatori care vor sti sa aprecieze jocul nostru , chiar daca echipa lor de suflet nu va obtine nici unul din punctele puse in joc! Starea noastra de spirit este ilustrata cel mai corect de patrunderea irezistibila a lui Plesan, incheiata cu gol , in meciul contra Germaniei!

Pronostic 2-0 pentru Craiova!
La acest meci voi oferi un premiu ..cine merge pe victoria Craiovei si ghiceste scorul castiga un..butoias de bere germana ( ca tot i-am batut pe nemti ).

EDMOND_
29th April 2004, 10:05
Comisia Centrala a Arbitrilor a anuntat ieri brigada care va oficia partida pe care Universitatea o va sustine miine seara (ora 20.30, Prima TV), la Timisoara, in compania lui „Poli“ AEK. La centru a fost desemnat galateanul Viorel Anghelinei, acesta urmind sa fie asistat de Marcel Savaniu si Ioan Onicas. Arbitru de rezerva va fi Zoltan Erdei. Ca observatori au fost delegati Corneliu Costinescu si Mircea Stoenescu.

O echipa de arbitri care mie personal nu-mi place...si Anghelinei si Savaniu au darul de a strica spectacolul sportiv dorind sa iasa ei in evidenta!

inter
29th April 2004, 11:47
5-1 ca tot ne-am obisnuit cu scorul asta :D

ady_azzuro
29th April 2004, 16:35
Timisoara 1-3 Craiova! ;)
Plesan, NJock si Bundea vor marca! /hello
FORZA STIINTA!!! :yeah:

inter
29th April 2004, 16:38
Njock o sa dea chiar 2 , ca are antecedente pe DP :D:D:D

ady_azzuro
29th April 2004, 20:13
Ce fel de antecedente?

EDMOND_
29th April 2004, 22:00
Nu cred ca veti castiga niciunul butoiasul de bere...la scorurile astea ... am vorbit cu Guso si mi-a spus ca nu va primi gol!! :)

EDMOND_
30th April 2004, 01:48
Guso - Daouda, Papura, Moti - Bolohan, V(Lutu), Plesan, Bundea, Borbely(Preda) - Njock, Mc Breen. in linii mari se pare ca aceasta este formatia probabila pentru meciul de la Timisoara!
In lotul gazdelor, regasim sase fosti jucatori ai Universitatii: Florin Batrinu, Buia, Balace, Silvasan, R. Stancu, Suleap si doi de la fosta Extensiv: Vancea si Stoianov.

malexoid
30th April 2004, 02:54
mascariciul ala al vostru (Staicu), batea campii la un moment dat la toate posturile TV, ca vetzi juca cu rezervele impotriva stelei...motivele le stim bine totzi...de ce il ia gura pe dinainte? la o adica, suntem mai indreptatzitzi sa visam la uefa decat voi. Deshide clasamentul, si da-mi dreptate! Daca ghicesc scorul exact, cum imi trimitzi butoiasul? 2-1 pentru noi...Fortza Poli!!!

malexoid
30th April 2004, 03:00
de cand ma stiu, aveam in suflet un locshor si pentru Stiintza...era ekipa, care alaturi de noi, avea boashe sa le infrunte pe buCUReshtene...tot respectul pentru Craiova, de sambata incepand vetzi redeveni pentru mine (si pentru muuuultzi altzi timisoreni) a 2-a simpatie, pana atunci...imi datorezi un butoiash de bere germana...citeshte mai sus :P

EDMOND_
30th April 2004, 06:36
Nu pot sa-ti dau dreptate! Avem doua puncte in plus fata de voi , jucam un fotbal mult mai frumos si eficient ( adica marcam si goluri... spre deosebire de voi ) plus ca stam mai bine la nivel de jucatori probabil in toate compartimentele!!

Cat priveste butoiasul cu bere este o singura problema..ti l-as putea da chiar in seara asta la Timisoara , voi fi in mod sigur pe stadion... insa nu ai citit regulamentul bine! Am zis asa : "La acest meci voi oferi un premiu ..cine merge pe victoria Craiovei si ghiceste scorul castiga un..butoias de bere germana ( ca tot i-am batut pe nemti )."

Deci , pentru a castiga trebuie sa mergi pe victoria Craiovei si sa ghicesti scorul... Ai sanse destul de mari daca modifici putin pronosticul..adica in loc de 2-1 pentru Timisoara sa pui 2-1 pentru Craiova.... Ce zici?

ady_azzuro
30th April 2004, 14:17
Pe onlinesport echipa este urmatoarea:

U Craiova (albastru-alb)
1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 17. Moţi - 21. Bolohan, 20. Bundea, 19. Pleşan, 23. L. Preda - 2. Vigariu, 11. Borbely - 7. Njock
antrenor: Mircea Rednic

inter
30th April 2004, 14:20
edmond , daca e diferenta de 4 .... am castigat :p?

Vietnam
30th April 2004, 15:38
N-a ca uitai cat am zis ca va fi scorul .....aha Timisoara-Craiova 1-2. :yeah:
Of Of mi-e frica....asa am sperat si cu ciinii......Of Of pacat de Timisoara, dar asta este trebuie, sa ia bataie :evil: ca sa fim si noi fericiti.
Batem la Timisoara si Rapid face egal acasa! /hello

marcel
30th April 2004, 20:31
2-0 pt Craiova-pune butoiul la rece

ady_azzuro
1st May 2004, 14:39
S-a terminat 1-1...bun si asta! ;)
FELICITARI PLESAN!! /hello

ADelPiero
1st May 2004, 15:48
s`a terminat exact cum mi`am dorit eu :D
/OLE/

ago
2nd May 2004, 00:07
La ocaziile avute cred ca scorul este bun..... putea fi 2-0 putea fi 1-3 pana la urma a iesit binisor.Nu inteleg de ce poli in 10 a mai avut okaziile acelea. Suntem "inca" superficiali :headbang:

ady_azzuro
2nd May 2004, 21:10
Acest meci trebuia sa-l castigam pt ca rapid s-a distantat la 3 puncte de noi. Etapa viitoare sper ca rapid sa faca egal cu dinamo, iar noi sa batem Apulum....la scor! :yeah:

EDMOND_
3rd May 2004, 21:50
A fost un meci frumos si ma bucur ca am fost prezent pe stadion > Suporterii din ambele tabere au oferit un spectacol superb ...ambele galerii au aplaudat echipa adversa si au avut manifestari de simpatie pentru galeria adversa... a fost un spectacol cum as dori sa vad cat mai multe pe stadioane..din pacate cred ca este singular. Contrar altor pareri am fi putut castiga fara probleme acest meci...s-a terminat egal , dar eu personal ii atribui lui Rednic pierderea celor doua puncte... a recunoscut si el ca nu a facut cele mai inspirate schimbari.... la 1-1 cu un om in plus am jucat un fel de handbal pe semicerc...insa probabil asa cum a declarat vrea sa ia pulsul fiecarui jucator , pentru a sti la cine sa renunte in vara...

Brimi
4th May 2004, 20:18
Nu am putut sa merg la Timisoara, dar am vayut meciul la televizor... m-a enervat cumplit comentatorul... am inteles ca galeria craioveana a aratat frumos , astia de la prima nu au aratat-o decat odata cateva secunde... am greata de cate ori vad ca trasmite prima meciul Craiovei..

ady_azzuro
4th May 2004, 20:23
Voi macar sunteti norocosi ca vedeti meciul live...eu nici atat! :evil:

EDMOND_
4th May 2004, 22:49
Si cum nimeni nu a ghicit scorul, butoiasul de bere a ramas in posesia mea..poate il pun la bataie la alt meci!!