PDA

View Full Version : Schumi trebuia sa se retraga?



marius-nike
25th July 2006, 19:22
io zic k dupa ce a castigat schumi al 7-lea titlu de campion mondial trebuia sa se retraga mai bine te retragi in glorie decat in intuneric io asa zic el zice k mai poate shi sunt convins k pasiune pt f1 va avea pana in ultima sec de viata da trebuia sa se retraga atuncea k acuma nu cred k va putea k ii arde orgoliu sa ii arate lui alonso k e mai bun da tot sa se retraga acuma k e mai bn io asa zic

Mishumacher
25th July 2006, 20:29
Da mie nu mi se pare ca schumi se retrage in "intuneric".Atata timp cat inca se mai lupta pentru titlu eu zic ca merge bine.

Sorin Blaj
25th July 2006, 21:54
Marius.

Dupa ultimele stiri, Schumacher s-a hotarat deja ce va face si mai mult decat probabil va continua cel putin inca un an cu Ferrari.

In ceea ce priveste repetarea obsesiva a cuvantului retragere, fac abstractie de "intuneric", probabil tu urmaresti de anul trecut Formula 1 si inca nu intelegi acest sport.

Inca ceva, atentie la exprimare, vezi ca exista si semne de punctuatie.

thanathos
25th July 2006, 22:49
of doamne...Mariuse...sper sa-ti mai perfectionezi romana pana la bac. incearca sa scoti "k" urile din propozitii si sa folosesti semnele de punctuatie. Poti fi geniul omenirii...daca scrii asa nu da nimeni un ... kkt pe tine

Schumi nu s-a retras si bine a facut. Stie ca inca poate, stie ca are cu ce. Daca nu anul asta (cand jumatate de sezon a fost handicapat de pneuri) atunci la anul, dar tot va mai castiga un campionat. E prea in forma si are prea multa experienta.
L-ati vazut pe Alonso cat de lesinat e dupa curse? La fel si Massa. Kimi parca a fumat iarba cand se coboara din masina. Schumi abia daca e asudat.
Daca nu credeti ca asta e important, incercati sa faceti o cursa de o ora cu un cart de competitie pe un circuit virajat in compania a cativa cunoscatori. O sa vedeti ce inseamna conditia fizica in curse.

marius-nike
26th July 2006, 12:38
bah sa va zic ceva mai intai scriam corect cand vb pe net credeam k o sa mah determine sa numai scriu corect la sc da dupa 1 an am vazut k nu e nicio pr sa scriu prescurtat pe net shi normal la sc note la gramatica tot alea sunt bune da dak insistati sa scriu normal o sa scriu dupa topicu asta shi apropo ma ui la f1 inca de cand o difuzau la protv adik acum vreo 6 ani dak tin io bn minte nu de un an promit sa va scriu de acum incolo shi gramatical shi cu semne normale k sa dormiti bine la noapte :))))

oaspetele
26th July 2006, 17:22
urmatorul mesal asemanator va fi ras de pe fata internetului. de dormit, n-avea tu grija.

marius-nike
27th July 2006, 14:55
de pe fata netului tare !!!!

Ayrton
27th July 2006, 18:18
Hai da te rog "delete" la tot threadul ca e fara rost...

whisper
29th July 2006, 20:54
Nu!De ce sa se retraga ?Daca sezonul asta mai sunt cam 50 la suta sanse sa-l castige,la anul se anunta un campionat bun pentru Schumi.Sper sa continue si Todt cu Ferrari.Impreuna sunt foarte buni.

Sorin Blaj
30th July 2006, 17:01
Dupa cursa de la Hockenheim cred ca raspunsul este clar pentru toata lumea.

Ayrton
9th August 2006, 17:35
Ecclestone: "Formula 1 va supravietui fara Schumacher"

Directorul general al Formula One Group, Bernie Ecclestone, a declarat ca Formula 1 va supravietui si fara Michael Schumacher, facind referire astfel la o posibila retragere a pilotului german, al carui contract cu Ferrari expira la finalul sezonului.
Intr-un interviu acordat publicatiei germane Tagblatt, Ecclestone a reamintit ca atunci cind a murit Ayrton Senna, in 1994, au existat temeri similare ca acest sport nu va putea trece peste pierderea celei mai importante vedete. "Iar Ayrton era mai po****r decit Michael", a spus Ecclestone.

"Formula 1 a supravietuit din 1950, asa ca eu cred ca este mai po****ra decit un pilot", a declarat Ecclestone.

thanathos
9th August 2006, 19:09
A supravietuit basket-ul fara Jordan si Magic, F1 fara Senna, fotbalul fara Maradona, atletismul fara Johnson .. .etc. Nici un sport nu moare din cauza unui sportiv.
In lumina noului regulament si a faptului ca BStone raman singurii furnizori de pneuri in F1, Alonso pleaca de la Renault si McLaren nu sunt intr-o forma deosebita, se pare ca "viitorul suna bine" pentru schumi. Daca anul asta nu ia titlul va mai lua unul la anul. Todt mai sta inca 2 sau 3 ani la Ferrari. Pleaca Brown se pare...dar la strategiile din ultima vreme nu cred ca o sa fie mare pierdere.

Daca MS ia titlul acum se va retrage 100%.

Elphax
9th August 2006, 19:16
inca un user beton!
nike de la ce vine?

dumy84
9th August 2006, 19:53
Atata vreme cat este competitiv nu vad de ce ar trebui sa se retraga. Motivatie are, deci tot inainte Schumi:D

Catalin 06
10th August 2006, 01:04
Nu schumi nu trebuie sa se retraga pentru ca mai poate concura si domina F1 cel putin inca un an

milanezu
10th August 2006, 12:23
nu trebuie sa se retraga ca cineva trebuie sa fie pe locul 2 si lui ii sta cel mai bine pe locul 2 la ora actuala.

thanathos
10th August 2006, 16:36
:D
esti greu frate...de cap.

Travis Daye
10th August 2006, 17:13
bine tu thanatos :ok: :)))

milanezu
10th August 2006, 22:18
:D
esti greu frate...de cap.

prima data trebuie sa te uiti cine zice si dupa aia ce zice.
mai lasa-ma cu schumacher ca ii depasit de situatie.:rosu: :no:

Ayrton
11th August 2006, 10:29
Deocamdata nu prea are motive sa se retraga: BMW i-a facut o oferta fabuloasa sa vina la ei...

nigel
11th August 2006, 21:37
Nu credeti ca este timpuyl sa se retraga totusi ? Daca mai sta 2 ani nu sa mai uita nimeni la F1.

Sorin Blaj
11th August 2006, 23:17
Nigel. Tu esti director de marketing la Formula 1?

thanathos
11th August 2006, 23:42
timpul retragerii e atunci cand simti ca ai obosit sau simti ca nu mai poti fi competitiv.
Deocamdata la sfarsitul curselor pe Schumi il vad cel mai putin transpirat dintre toti pilotii...asta arata ca fizic inca poate. Cand are masina buna nu-l ajunge nimeni, asta inseamna ca talentul e acolo, coordonarea merge, echipa il ajuta. De ce sa te retragi cand inca poti fi cel mai bun? nu vad sensul

Sorin Blaj
12th August 2006, 00:32
Cred ca dorinta de retragere este mai mare in randul adversarilor lui decat pentru Michael Schumacher.