PDA

View Full Version : Predictii numai pe meciurile Farului



tchibos
3rd August 2006, 23:43
Farul Con. v Otelul Galati X la pauză cota 2.05

04 Aug 06 19:00 CET

Meci de orgolii, echilibrat intre doua echipe care au inceput cu stangul acest campionat si care se confruna cu probleme de efectiv. Desi antrenorul Otelului declara ca nu se multumeste cu un egal, se pare ca are destule probleme in a aranja echipa in teren, ceea ce s-a vazut si in meciul cu CFR. De cealalta parte Vukotic, antrenorul Farului desi spera la un rezultat bun; el adopta o tactica defensiva care ii va ingreuna sarcina lu' Grigoras de a obtine o victorie. Se intareste apararea Farului (revine Barbu - fostul capitan al Farului si Perenyi, fundas dreapta care poate evolua si pe stanga). In atac si la mijloc Farul se confrunta cu probleme de efectiv, sansele echipei de a inscrie scad, desi nici pana acum nu erau multumitoare. Meci in care cele doua echipe vor juca prudent, in ciuda declaratiilor si cel mai probabil nu se va marca, cu atat mai mult pana la pauza

La Farul:
Ion Barbu revine la Farul, dupa o accidentare
L. Mihai refacut dupa o accidentare
Todoran are un cheag de sînge la coapsa piciorului drept, iar Voiculet a suferit o accidentare gravă la gleznă, deci nu vor juca
Lungu (a suferit o entorsă la glezna piciorului drept) şi Guriţă (ruptura fibrilara) incerti dupa accidentari

La Otelul:
portarul Iorga si fundasul Rancan nu sunt complet refacuti dupa accidentarile suferite in presezon.

Echipe probabile:
Otelul Galati : Vitca - Lazar, Nogo, Baciu, Semeghin, Gado, Sg. Costin, Paraschiv, Cr. Craciun, V. Tanase, D. Stan.

Farul Constanta : Curca - Bacila, Gheara, Schiopu, L. Florea, Soare, Larie , Păcuraru, I.Apostol, Disney, L.Mihai sau T.Moldovan

iuli
4th August 2006, 00:01
o intrebare...cei 4 accidentati erau toti titulari??

tchibos
4th August 2006, 00:15
nu numai ca erau titulari dar cu exceptia lui Lungu, cei trei erau printre cei mai buni dupa parerea mea. Gurita a fost capitan cat timp a lipsit Barbu, fostul capitan, Todoran e unul dintre cei mai apreciat la Constanta iar Voiculet e un jucator de vitor cu mare ambitie si daruire. toti trei erau oameni de atac... mijlocasi ofensivi si atacanti de baza :ok: ..


ps: asta e meci de 0-0 dupa mine sau daca se marcheaza va fi sigur under... doar ca nu exista in oferta GB :no:

tchibos
4th August 2006, 01:34
se pare ca Barbu nu e refacut complet insa Gurita va juca (tot cu semnul intrebarii e si posibila lui evolutie)

FC Farul (antrenor, Momcilo Vukotic): Curcă - Băcilă, Gheară, Şchiopu, L. Florea - Guriţă (cpt), Păcuraru, Larie, Apostol - L. Mihai, Disney

Oţelul (antrenor, Petre Grigoraş): Vâtcă - Cr. Crăciun, Nogo, M. Baciu, Semeghin - Gado, S. Costin, Paraschiv, I. Bădescu - V. Tănase (cpt) - D. Stan


ps: predictia mea ramane aceeasi

stizostedion
4th August 2006, 08:02
tchibos fara suparare
cat de sigur esti tu de x-ul asta
eu as evita acest meci
otelul joaca foarte bine in deplasare si stii de ce
terenul din galati are latimea mica si nu-i permite echipei un joc pe flancuri,nu face decat sa aglomereze jocul la mijlocul terenului
pe un alt teren cred ca se vor schimba multe
vom vedea

*Coco*
4th August 2006, 10:14
Lasa ma ce ajucat Otelul anul trecut
De unde sti ca o sa joace si anul acesta tot asa in deplasare?
La ce au jucat in meciul cu CFR nu au nici o sansa ii bate Farul...

archaeus
4th August 2006, 11:31
Si eu am mers pe victoria Otelului, cota este foarte buna, am reusit sa gasesc 4.2 @ betfair. Cu toti accidentatii aia si cu Otelul castigand in deplasare in draci anu trecut, mi se pare ca este exagerat de mare.
:ok:

stizostedion
4th August 2006, 11:48
nu zic ca o sa bata neaparat otelul
spun ca este de evitat la pariuri meciul asta
cred ca otelul va juca oricum altfel fata de cum a facut-o cu cfr cluj

tchibos
4th August 2006, 14:11
meciul e de 1X .. daca ar fi sa pun pe scor corect as spune 1-0 sau 0-0

stizostedion
4th August 2006, 23:59
diferenta a fost facuta de faza fixa din min14 cand gheara a marcat un gol superb

tchibos
5th August 2006, 21:20
Predictia Farul - Otelul X la pauza :no:

m-a surprins placut Farul si chiar nu imi pare rau ca am pierdut. Scuze celor pe care i-am influentat eronat

tchibos
11th August 2006, 11:53
FC Vaslui v Farul Constanta 2 cota 2.35

Vaslui este intr-o forma slaba, antrenorul lor anunta ca va face schimbari in echipa fiind nemultumit de evolutia jucatorilor de pana acum. Schimbarile pe care le aminteste nu vor aduce decat mai mult haos la o echipa care este si asa intr-o forma slaba.

Farul este intr-o mare forma de joc, e pe val si spera sa o tina tot asa. Farul a mai adus doi "studenti" pe Nae, un fotbalist de 1,73 m şi 68 kg, poate juca atât la mijlocul terenului (pe mai multe poziţii), cât şi în atac si Maxim un fundaş stânga, de 25 de ani, 1,78 m înălţime şi 76 kg greutate. Lungu revine în primul “unsprezece" iar Gurita e total refacut si el.

Bafta la bani :ok:

alexq1
11th August 2006, 15:11
ma tchibos te inteleg ca suporter al Farului ca mergi pe mana echipei tale favorite
da nu crezi ca mai sigur ii un x2

tchibos
12th August 2006, 21:27
nu.. e destul de sigur 2

alexq1
12th August 2006, 21:46
sa fie cum zici tu dar eu zic ca farul e redutabila doar acasa in deplasare nu merge asa de bine asa ca sa fi sigur un x2 zic eu :)

tchibos
15th August 2006, 09:11
Farul Con. v Otelul Galati X la pauză cota 2.05

:no:


FC Vaslui v Farul Constanta 2 cota 2.35

:ok:

observati cotele care pana acum au fost peste 2 :ok:

cip_111
15th August 2006, 14:44
Tchibos, ce zici de meciu cu Urziceni? 1 clar, nu? :)

tchibos
15th August 2006, 15:09
fara discutii, astept cota ca daca e prea mica tre' sa ma gandesc la un pronostic cu o cota mai mare gen 1 pauza 1 final

cip_111
16th August 2006, 01:50
La stanley are cota 1.45 ... bunicica. Totusi un 1 pauza 1 final ar fi mai bun, vorba ta.

tchibos
17th August 2006, 16:20
Nu am gasit 1 pauza 1 final asa ca pun predictia nr. 3:

Farul Con. v Unirea Urzicen 1 la pauza cota 1.75

Unirea Urziceni este o echipa slaba care vine dupa un rezultat surprinzator (victorie acasa la limita cu Otelul). La Farul exista unele indisponibilitati in lot insa jucatorii tineri care sunt introdusi de Vukotici par sa suplineasca destul de bine absentele. In plus Farul are in atac jucatori care vor sa castige "titulatura" in joc. Sunt in atac mai multi care pot face diferenta si care doresc sa inscrie pentru a demonstra sarbului ca merita sa joace in primul 11 (va amintesc mesajul de pe tricoul lui Moldovan: "singur impotriva tuturor"). Toate astea vor duce la o sete de gol formidabila in atacul Farului care cred ca va marca repede asa cum a facut-o si in ultimile meciuri.

tchibos
19th August 2006, 19:42
predictia nr. 3:

Farul Con. v Unirea Urzicen 1 la pauza cota 1.75 :no:

.

surpriza de proportii la Constanta, dovada e si concursul pentru "rechini" desfasurat la suporter Farul, unde nici macar un participant nu ghicit pronosticul (si participa nu numai faristi ci si stelisti, rapidisti...)

tchibos
5th September 2006, 17:32
Farul Con. v Otelul Galati X la pauză cota 2.05 :no:

FC Vaslui v Farul Constanta 2 cota 2.35 :ok:

Farul Con. v Unirea Urzicen 1 la pauza cota 1.75 :no:

pentru meciul cu Stelei nu am dat pentru ca era cota prea mica... 1.25 parca

tchibos
7th September 2006, 22:49
Ceahlaul vine dupa o victorie acasa cu Urziceni, in timp ce Farul vine dupa o suita de esecuri. Conducerea Farului a luat masuri, pentru majoritatea jucatorilor s-au dat amenzi usturatoare. In plus pe langa antrenorul principal Vukotic, a fost adus la Farul si Ion Marin ca director tehnic, dar se vrea a fi un tandem intre cei doi in ceea ce priveste antrenoriatul echipei.

Farul si Ceahalul s-au întâlnit de 20 de ori în primul eşalon fotbalistic al ţării, bilanţul fiind sensibil egal, cu 8 victorii ale constănţenilor, 9 ale nemţenilor şi 3 egaluri. La Constanţa, Ceahlăul nu a câştigat decât o singură dată, în 2002 (2-1), alt meci s-a terminat la egalitate, iar Farul a obţinut 8 victorii.

echipele probabile:
FC Farul (antrenor, Momcilo Vukotic)

Vlas - Perenyi, Gheară, Şchiopu, Maxim - Lungu, Voiculeţ - Băcilă, Apostol, Guriţă - L. Mihai

Ceahlăul (antrenor, Ion Moldovan)

I. Curcă - Avădanei, Alistar, Nohai - Purică, C. Ilie, Ivaşcă, T. Şerban, Diaz - M. Ilie, Doicaru

iorgu
8th September 2006, 19:05
pariu de iesit ... x pauza 2 final .... nu poate farul

White Shadow
8th September 2006, 23:31
aveti si voi o echipa.......

iuli
9th September 2006, 12:04
pariu de iesit ... x pauza 2 final .... nu poate farul

lol....bravo /hello

forzaviola
11th September 2006, 21:51
hmmmm sincer nu cred ca scapa farul de la retrogradare

tchibos
12th September 2006, 01:12
faci pariu?

forzaviola
12th September 2006, 01:22
momentan farul e foarte inconstanta sa vedem dupa ce se aseaza apele...vine meciul cu arges 2-0 posibil 2-1 :D trebe sa mai castige si argesu

ciorbicafaristu
12th September 2006, 10:55
viola te rog nu te lua dupa ultimele rezultate...in momentul de fata nu vor jucatorii...dar in momentul in care o sa le treaca fluturasii o sa revenim in fata, chiar si in fata voastra...apropo, in 2ani de cand baga infractorul ala bani in voi, n-ati jucat niciodata la nivelul la care poate juca farul, dovada ca de fiecare data am terminat in fata voastra....asa ca mai las-o cu retrogradarea si uita-te in ograda proprie

tchibos
29th September 2006, 00:41
Pandurii Tg. Jiu, formaţia de pe locul 13 (o poziţie mai jos de „rechini“), cu 10 puncte şi -5 la „adevăr“, care, pe lângă faptul că nu a cucerit nici un punct în deplasare în meciurile susţinute până acum (golaveraj 1-6), se confruntă şi cu o acută criză de lot, având cinci jucători indisponibili (mulţi dintre ei, importanţi), printre care ambii atacanţi titulari.

Un prilej propice aşadar pentru „rechini“ de a le reveni zâmbetul pe buze, cu atât mai mult cu cât etapa trecută, chiar în Giuleşti, au dat semne clare de revigorare