PDA

View Full Version : Etapa 23: Steaua- FC Arges



Spider
17th April 2004, 19:55
Isi va reveni ARGES in acest meci!?
Pronosticuri....
Parerea mea: Steaua - Arges 1 - 2
DOAMNE AJUTA!!!
Forzza VIOLA

Vulturul
18th April 2004, 11:55
Sa speram ca asa va fi totusi e greu de crezut ca FCARGES va emite pretentii in Ghencea!!!Dar ...nu se stie niciodata.

ADelPiero
18th April 2004, 14:02
:) nici o sansa .. bate Steaua 3-1 sau 4-1

vasile314tzurka
18th April 2004, 14:05
minuni se pot vedea la tot pasul, dar eu nu cred in ele. 99% sunt sigur ca teaua bate la scor. dar mai ramine 1% pentru orice fel de rasturnare spectaculoasa.

crirad
19th April 2004, 12:09
Niciodata nu se stie!!! Mingea este rotunda si poate intra in ambele porti!
Eu cred intr-un egal.

lucas1977
19th April 2004, 12:52
Argesu a luat gol mai mereu de la fostii jucatori plecati p'aiurea. Deci 3-1 pt. Steaua, goluri Neaga si Dica.

Sinn Fein
19th April 2004, 14:23
Nu vor exista minuni pt Arges, din pacate....sper ca scorul sa nu fie macar prea mare...si ar fi chiar dureros ca Dica sa inscrie, dar asta e, sansele sa mai ramanem in A descresc etapa dupa etapa. :(

JJ
19th April 2004, 15:02
Etapa 23: Steaua- FC Arges.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

crirad
19th April 2004, 15:39
...si ar fi chiar dureros ca Dica sa inscrie, dar asta e, sansele sa mai ramanem in A descresc etapa dupa etapa. :(

Daca ar inscrie Neaga sau Dica ar fi chiar foarte dureros, dar ce sa facem, asa este fotbalul, ei trebuie(din pacate) sa lupte pentru noua echipa!

Dar daca inscriu, felicitari Conducerii - vor fi goluri dedicate lor!!! :rosu:

ultra_alba
19th April 2004, 16:16
bate Steaua cu 3-0

vasile314tzurka
19th April 2004, 16:41
bate steaua cu 5-0

Cucu
19th April 2004, 17:06
2-2 scor final

bob
19th April 2004, 17:08
bate argesu' , ca dupa meciul de miercuri vor fi nervosi, atit le mai ramine : salvarea.

gicu
19th April 2004, 17:08
2-1, cu toate ca sper la o surpriza din partea pitestenilor :)

iulian
19th April 2004, 18:51
5-1

IlMILAN
19th April 2004, 18:54
bate Steluza cu 4-2..

ieppy
19th April 2004, 18:55
Eu zic ca e mai bine asa:0-2. asa a scapat vasile de unul ala care il supara.

maryuss_mau
19th April 2004, 18:55
steaua bate la scor 6-1; chiar si in lipsa lui aliuta si a lui Dumitru suspendati!!!! argesenii vor fi oricum destul de obositi dupa meciul cu dinamo!

BoboCosta
19th April 2004, 20:28
bate Steaua cu 3 0
neaga o dubla

bartabel
19th April 2004, 21:27
bate STEAUA cu 5-0 si veti vedea ca tot noi vom iesi CAMPIONI
:D :D HAI STEAUA :D :D

FatFrumos
20th April 2004, 02:31
bartabel cu piturca in frunte iesiti campioni de la coada :D ce bine ar fi sa va fure si argesul cel putin un punct :D....sa vedem cum isi zgirie ochii jiji :D

Mariusmadmax
20th April 2004, 03:39
1-0 Steaua
Dumitru si Aliuta - suspendati
Munteanu - nerefacut
In aceste conditii Steaua ar putea sa joace cu :

Hamutovschi

Ogararu
Radoi
Rachita
Stoica

Dica
Paraschiv
Paduret
Bostina

Neaga
Dinita

Dumitru este o pierdere mare !!!!!!!!

samor03
20th April 2004, 05:32
Meci Egal.

fia
20th April 2004, 06:01
Desi nu vreau, o sa bata Steaua, si pe deasupra o sa dea gol Neaga...

vasile314tzurka
20th April 2004, 07:37
Si ca de obicei, meciurile Argesului cu granzii Capitalei genereaza dispute colaterale :D Nu mai departe decat cu doua saptamani in urma eram incurajati si elogiati de cei care acum vor neaparat de la 7 in sus...

domnu, la asta cu granzii nu ma asteptam de la matale:) pai ce-ai vrea? sa stam si sa ne uitam la stele? ne uitam la una care palida cum e e a noastra:) vino si matale cu increderea de acasa si spune ca ne faci farime:) pronosticul e pe gratis:) dupa aia vine valea plingerii. sa vedem care. sau tu nu ti-ai dori ca sa bata argesul in ghencea cu 10-0? nu zi ca nu te cred.:)

florian
20th April 2004, 07:47
2-0 pentru Steaua cu gol Neaga ma multumeste pe mine si-l inverzeste pe Iordanescu:D

DD-Viola
20th April 2004, 08:27
Nu e nici un meci jucat pana cand nu fluiera arbitrul sfarsitul meciului , ...daca Argesul va avea vointa si resurse fizice pana in acel moment , poate termina la egalitate ...posibil ca apararea stelista sa-si faca din nou "datoria " cu un gol...in acest caz victorie pentru Arges . Sanse ca Steaua sa ia titlul mai sant...Argesul in schimb trebuie sa aduca cat mai multe pct. , Bafta !

Tudose
20th April 2004, 09:55
domnu, la asta cu granzii nu ma asteptam de la matale:) pai ce-ai vrea? sa stam si sa ne uitam la stele? ne uitam la una care palida cum e e a noastra:) vino si matale cu increderea de acasa si spune ca ne faci farime:) pronosticul e pe gratis:) dupa aia vine valea plingerii. sa vedem care. sau tu nu ti-ai dori ca sa bata argesul in ghencea cu 10-0? nu zi ca nu te cred.:)
Draga Tzurka, eu vorbeam ca, de cate ori dam piept cu Steaua sau cu Dinamo, se starnesc aprige batalii colaterale. Unii ne sustin, altii vor sa ne bata zdravan, iar dupa un timp urmeaza viceversa. :D :D Suntem un fel de mar al discordiei :D
Sigur, pronosticul e pe gratis... una e ce doresti, alta e ce se poate realiza. Iar eu inca nu mi-am pierdut simtul realitatii!

bob
20th April 2004, 10:51
pronostic: mirecuri, argesenii vor lupta ca leii , cu steaua vor dormi linistiti in careul lor sa nu deranjeze! sa nu ziceti ca nu v-am zis!

Saber Rider
20th April 2004, 10:58
Bate Steaua lejer ! In Ghencea nu va mai fi ca in Kosovo PN !

Red Heat
20th April 2004, 11:19
Ce scoruri am vazut pe aici ! 3-0, 5-0...
Eu zic ca Steaua are meci greu. Argesul nu este deloc intr-o situatie roza. Cred ca vor pune osul la bataie serios. Merg pe un egal, sperand ca pitestenii nu vor juca in 10 :D

Darkslowstar
20th April 2004, 14:27
2-1 pt. Steaua. Mizez pe Steaua pt ca daca mai pierd/egal inca un meci pot sa-si ia adio de la titlu (asta in conditile in care se joaca corect).
Sunt curios cate faze dubioase va avea meciul, prietenii stiu de ce :evil:
Sincer, ma indoiesc ca Argesul si Farul is mai pot permite sa faca vreun cadou, mai ales Argesul. La minusul la adevar pe care-l au ar fi un adevarat dezastru. Iata avantajul sistemuli cu 16 echipe: nu mai sunt echipe linistite asa de multe si 2-3 meciuri mai slabe si te pomenesti ca devii favorita la retrogradare.

Saky
20th April 2004, 15:11
meci greu cu 11 pitesteni in propriul careu si fara centrarile lui Dumitru. totusi Steaua bate cu un gol marcat la mijlocul reprizei a doua contestat de Arges.

Vulturul
20th April 2004, 15:16
Si chiar daca vor marcfa cei doi nu vor face alt ceva decat sa-si faca meseria.Sper ca in cazul in care vor marca ori Adi ori Nicu sa nu aiba o manifestare de bucurie ca dupa un gol obisnuit.Nu ei sunt vinovati ca nu mai fac parte din echipa Argesului.

bebe
20th April 2004, 16:27
3-0 pt steaua

alx_ro
20th April 2004, 20:25
2-0

uti2102
20th April 2004, 21:44
O sa fie meci dificil. Argeshu' o sa joace cam ca anu' trecut, cu fundul in poarta. Atat doar ca nu-l mai au pe Dica. Sa speram..... :p Dak se reped la gatul argeshenilor shi-i ard in primele 20 de minute nu mai am emotzii. Dak nu dam gol pana la pauza.......se ingroasha!

Mariusmadmax
21st April 2004, 02:19
Sunt convins ca vom invinge !
S-ar putea ca in cazul in care ( joaca ) : Pitu , Bostina , Falemi , sau Oprita ( reprofilat la mijloc ) , fac un meci mare "morisca DI-NE-DI" , sa faca scor !
1-0 ... sau in varianta a doua 4-0
/hello

FatFrumos
21st April 2004, 03:36
dejeaba te chinui Marius dar nu cred ca Piti iti da locul lui de antrenor :evil: anyway sper la Arges sa faca un meci mare nimic nu e imposibil........deci votez cu FC Arges just because i love Surprises :evil:

Sinn Fein
21st April 2004, 09:40
Normal ca nu ei sunt vinovati. Nu stiu ce sa zic de Neaga, insa Dica sigur mai are ceva sentimente pt Arges si nu cred ca i-ar fi foarte usor sa se bucure pt un gol contra noastra, mai ales in situatia in care e Argesul. E de apreciat ca incearca sa dea ce au mai bun dar greseala mare este a conducerii Argesului. Nu au un plan de actiune, nu au idei, nu au obiective, nu au oameni care sa se priceapa. Supravietuirea prin vanzare de jucatori e ok pt o perioada, nu se poate face insa acest lucru la infinit, chiar daca Pitestiul este number 1 (cred) in ceea ce priveste numarul mare de jucatori crescuti si dati prin lume in ultimii ani. Nu se poate ca un club care aniverseaza o varsta respectabila macar in Romania sa nu se gandeasca si la planurile de viitor. Cat vor mai vinde jucatori? Cat vor mai sta la mila altor echipe? Macar sa spuna ca nu pot, sa lase pe altii dar sa ia o decizie pt totdeauna: se vrea sau nu se vrea performanta? Nu ma mir ca nu se poate, atat timp cat daca va uitati pe tricourile altor echipe vedeti nume destul de mari de firme, iar la noi un mare PIC predestinat (sper sa nu vina de la verbul A PICA...). Chiar nu se pot gasi sponsori si pt noi???

lucas1977
21st April 2004, 15:26
Bate Steaua cu jucatorii formati de Argeshu.

ISTORIA NOASTRA E DOBRIN.
ISTORIA VOASTRA E TRANSHUMANTZA

Bancaru
21st April 2004, 16:48
In mod cert Steaua nu-si permite sa piarda vreun punct si mai ales acasa. Imi pare rau pentru pitesteni - si mai ales in fata Argesului (tinand cont de situatia in care se afla). Au trecut vremurile cand Argesul batea in Ghencea sau cel putin facea un egal.

rew
21st April 2004, 19:34
Ca pronosportist, merg la "bombe". Ar prinde foarte bine un 2, dar sperantele sint mici sa mai vedem oaspeti care sa-si doreasca puncte in Ghencea, macar acum la sfirsitul campionatului.

Mariusmadmax
22nd April 2004, 04:38
Bate Steaua cu jucatorii formati de Argeshu.

ISTORIA NOASTRA E DOBRIN.
ISTORIA VOASTRA E TRANSHUMANTZA
Ce istorii compari mestere ?
Hagi cu Dobrin ?
21 de campionate cu unul
22 de cupe cu doua
O cupa a campionilor , cu participari in UEFA

Mie , personal , mi-este simpatic Clubul FC Arges , dar ... esti rau intentionat !
Mizez pe o victorie Stelista , chiar daca nu va fi la scor .

Red Heat
22nd April 2004, 08:53
Ce istorii compari mestere ?
Hagi cu Dobrin ?
21 de campionate cu unul
22 de cupe cu doua
O cupa a campionilor , cu participari in UEFA

Mie , personal , mi-este simpatic Clubul FC Arges , dar ... esti rau intentionat !
Mizez pe o victorie Stelista , chiar daca nu va fi la scor .

Care Hagi? A crescut Hagi la Steaua si eu nu stiu??? Dobrin e pitestean get-beget. Hagi a fost crescut de Farul si de Sportul. Steaua l-a luat cand era mare fotbalist deja.

iulian
22nd April 2004, 08:57
Red era vorba de istorie...iar Hagi ..DA.. la Steaua a facut istorie

maryuss_mau
22nd April 2004, 09:44
dupa cum a jucat Argesul contra lui Dinamo aseara nu prea vad ce ar putea face in ghencea! oricum argesenii stau mai prost cu conditia fizica! dupa meciul din tur din cupa cu dinamo, la Piatra-Neamt abia se mai miscau, asa ca le-am dat un 4-1 scurt; dar cred ca Steaua nu va fi asa miloasa;

bebe
22nd April 2004, 10:21
nu prea poate emite pretenti argesul in ghencea...2-0

Sabin
22nd April 2004, 12:45
Castiga Steaua fara discutzii. Si nici macar nu face blat, nu ca Dinamo... Pentru ca evident, dupa cum spunetzi voi, daca Dinamo castiga un meci, e blat. Sunt extrem de putzine cazurile in care nu e blat. La meciurile cu Steaua, la cel cu Rapid n-as baga mana in foc, la puterile mintzilor voastre... Nu e greu sa fii realist si sa vezi si ce nu-tzi convine. Atzi putea incerca si voi?

Mariusmadmax
27th April 2004, 04:49
4-0
fara ajutorul Corpodenilor , Serenilor , Altamaierilor ,Anghelinelor , Helestenilor , Balajilor ...
cred ca sunt aproape toti !!!!!!!!
Neaga - one man show
Radoi - super golazo
Dumitru - a predat lectii pentru ala care centreaza pe la Real
Rachita - imperial
Dica - oportunist
Dinita - cred ca este cel mai rapid virf de atac din tara
Ogararu - de netrecut
Hamutovschi - pantera , imbatabil
Nesu - misca f bine
Paraschiv - cred ca va fi titular indiscutabil
Paduret - incepe sa miste , inca timid
Oprita - a facut golul lui Neaga , inca nu trage la poarta
Pitu - omul finalurilor de meciuri , cred ca s-a plafonat
Piturca - a incasat un galben , sper sa se transfere , la Steaua este fiul , la alta echipa isi va arata calitatile ( eu zic ca este f bun ).
Steaua are un joc foarte frumos , sunt cei mai in forma !
/hello

Spider
27th April 2004, 19:28
se pare ca m-am inselat....
4-0... DUR

ADelPiero
27th April 2004, 22:20
asta da meci .. adevarate goluri :)
asa .. tot asa sa continue :D

Sinn Fein
28th April 2004, 15:15
se pare ca m-am inselat....


macar de-ar fi ultima oara cand te inseli :yeah:

ADelPiero
28th April 2004, 15:48
eu am zis ca bate cu 3-1 sau 4-1 :)
si s`a terminat 4-0 :D cu atat mai bine
Forza Steaua