PDA

View Full Version : Echipa națională vrea alt imn! TU CE CREZI?



Travis Daye
11th June 2008, 13:52
Echipa națională vrea alt imn! TU CE CREZI?

După ce imaginea cu toți cei unsprezece jucători ai echipei naționalei cântând în cor imnul național înainte de partida cu Franța a făcut senzație la toate buletinele de știri
Acum lucrurile se pregătesc să ia o amploare și mai mare! Șefii FRF vor să-i ceară lui Băsescu să schimbe imnul național de dragul lui Chivu și compania.

După câteva zile în care s-au străduit să-l învețe în totalitate, jucătorii au ajuns în unanimitate la o concluzie: „Imnul e greoi și trebuie schimbat”. Astfel există mari șanse ca după Campionatul European, Federația Română de fotbal să lanseze o dezbater publică pentru a luat în calcul varianta schimbării imnului național.

Șansele federalilor de reușită vor fi cu atât mai mari, dacă România va ieși din grupă, atunci sentimentul patrotic urmând să creeze o mai mare implicare din partea românilor.

www.prosport.ro

Bogdy LFC
11th June 2008, 14:08
Nebuni! :angry:

illazio
11th June 2008, 14:10
sa inchida cineva topicul asta jenant, jegurile tiganului sarbu de la prosport inventeaza iar mizerii .....

Să-l cîntăm pînă la finală

http://www.gsp.ro/stire/tricolorii-sa-l-cintam-pina-la-finala-81868.html

http://www.gsp.ro/stire/antena-3-si-newsfm-invita-toti-fanii-romaniei-sa-cinte-imnul-alaturi-de-tricolori-81903.html


“Tricolorii” au impresionat la intonarea imnului, recunoscînd că acele momente i-au unit și mai mult.

Niciodată, nici pe vremea lui Hagi, jucătorii echipei națio­nale a României n-au cîntat cu atîta ar­doare imnul cum au fă­cut-o îna­intea meciului cu Franța. L-au repetat conștiincioși cu o sea­ră înainte.

Cociș mărtu­ri­seș­te că “e normal ca la un turneu final să cîntăm tot imnul. Ne bucură că în țară am produs o emoție deo­se­bită. Ne-am înțeles înainte să în­vă­țăm versurile fiindcă era mișcător și pentru noi, și pentru fani. Ne-a unit și mai mult. Și știam că o țară întreagă se uită la noi”.

Paul Codrea, care a stat pe bancă la imn, a descris momentul: “Și pentru noi, cei de pe bancă, a fost emoționant. Ai noștri stăteau prinși de gît, foarte uniți. Am simțit de atunci că nu putem pierde”.

Da­niel Niculae l-a completat: “Am sim­țit o mare mîndrie să cîn­tăm imnul. Ne-a dat o putere fan­tas­tică”. Chiar și Cosmin Contra, liderul de selecții al actualei echipe, po­vestea: “M-a mișcat mo­men­tul. A fost fantastic! Cînd cînți așa imnul, te obligi să dai tot ce poți pe terenul ăla. Vreau să-l cîntăm pînă la finală și, inclusiv, acolo”.

Bancaru
11th June 2008, 14:21
Prosti. Analfabeti. Inculti. Infumurati. Grei de cap. Idioti. Frustrati. Pierde-vara. Ratati. Fotbalisti. Fitosi. Nebuni (chiar). Mircea Sandu. Traian Basescu. Manelisti.

effect
11th June 2008, 14:56
Prostie mai mare n-am mai auzit . Poate Mircea Sandu o vrea sa noul imn sa fie cantat de 'copilul de aur' , in cazul lui Gigi se rezolva cu 'Adi de la Valcea'

Nico21
11th June 2008, 15:08
Cica sunt greu de retinut 3 strofe...:D:D:D...noi toti stim imnul din prima clasa primara,si astia il invata la 27-28 de ani...:):):):):)

andreidaniel
11th June 2008, 15:39
pana la urma doar in fituica aia de prosport -care a luat-o pe urma fanatikului- scrie :''jucătorii au ajuns în unanimitate la o concluzie: „Imnul e greoi și trebuie schimbat”.'' Cred ca e un fonfleu marca Prosport :ciocan:
Mie mi se pare aiurea de tot, sa vrei sa schimbi unul dintre cele mai frumoase,melodioase imnuri din lume :shocked:

illazio
11th June 2008, 15:48
prosport e detinut de acelasi trust de presa care are si sport.ro si protv si acasa ....oare va mai mira inventiile acestor mizerii ? nu e nimic adevarat, si daca ar fi spus jucatorii asta mai mult ca sigur ar fi spus-o in gluma.


“Tricolorii” au impresionat la intonarea imnului, recunoscînd că acele momente i-au unit și mai mult.

Niciodată, nici pe vremea lui Hagi, jucătorii echipei națio­nale a României n-au cîntat cu atîta ar­doare imnul cum au fă­cut-o îna­intea meciului cu Franța. L-au repetat conștiincioși cu o sea­ră înainte.

Cociș mărtu­ri­seș­te că “e normal ca la un turneu final să cîntăm tot imnul. Ne bucură că în țară am produs o emoție deo­se­bită. Ne-am înțeles înainte să în­vă­țăm versurile fiindcă era mișcător și pentru noi, și pentru fani. Ne-a unit și mai mult. Și știam că o țară întreagă se uită la noi”.

Paul Codrea, care a stat pe bancă la imn, a descris momentul: “Și pentru noi, cei de pe bancă, a fost emoționant. Ai noștri stăteau prinși de gît, foarte uniți. Am simțit de atunci că nu putem pierde”.

Da­niel Niculae l-a completat: “Am sim­țit o mare mîndrie să cîn­tăm imnul. Ne-a dat o putere fan­tas­tică”. Chiar și Cosmin Contra, liderul de selecții al actualei echipe, po­vestea: “M-a mișcat mo­men­tul. A fost fantastic! Cînd cînți așa imnul, te obligi să dai tot ce poți pe terenul ăla. Vreau să-l cîntăm pînă la finală și, inclusiv, acolo”.

YoNuTzz
11th June 2008, 15:53
LOL ! e clar k nu e adevarat !

Lover
11th June 2008, 22:55
nu ne schimbam si drapelul ? 3 culori sunt cam greu de retinut...

MagicTouch
11th June 2008, 23:56
nu ne schimbam si drapelul ? 3 culori sunt cam greu de retinut...

:happy:happy:ras-plans::ras-plans:
Buna poanta!
Alta "inventie" gazetareasca mai mult ca sigur. Cine stie ce au spus fotbalistii, mai in gluma mai in serios si, "minunatii" nostri gazetari au inteles-o cum vor ei...ca intodeauna

Catalanul
11th June 2008, 23:58
doamne ce prostie :mda: pe spanioli ii inteleg ca se plang ca n-au versuri la imn :D dar noi :confused: cea mai mare prostie pe care am auzit-o in ultimele zile :mda:

moty
12th June 2008, 00:07
ce tampenie. sper sa ramana la nivelul de barfa de presa :(

dede
12th June 2008, 00:07
:happy
da, hai sa-l schimbam la comanda, ca nu le place jucatorilor imnul :sleep:

MagicTouch
12th June 2008, 00:13
ce tampenie. sper sa ramana la nivelul de barfa de presa :(

Stai linistit ca asa va ramane. De dragul argumentului sa zicem ca se schimba.
In ce??? Mai salamule cu paine? Da mama cu biciu'n mine? Sau te pomenesti ca se strang acum Adi de Vita, Gutza, Putza, Copilul de arama si alti melodiosi sa scoata vre-o noua varianta de USA for (new)Africa.
DACA macar a fost vorba de asa ceva presupun ca a fost o gluma interpretata de fituicarii nostri asa cum ii duce pe ei capul. Doar trebuie da manance si ei o paine

torinezu
12th June 2008, 08:38
hodoronc-tronc! pai am vazut ca l-au cantat cu mult aplomb! de ce sa-l schimbam? :shocked:

chinna tm
12th June 2008, 08:41
nu schimbam nici un imn pentru ca asa vor niste jucatori de fotbal.....mie imi place imnul nostru.....mai un pic si vor vrea ca eis a conduca tara.......doar pt ca se dau mari vedete.....sa se califice ei in sferturi, asta e treaba lor......imnul e al tarii!!!!!nu al unei echipe de fotbal!!!!!

Ferko
12th June 2008, 11:10
E greu imnul ? Nimeni nu cere sa fie cantat ca la opera, aici se cere doar mult suflet si putina vointa - nu neaparat sa fii cantaret profesionist. E imnul tarii si trebuie respectat, nu schimbat ca asa vrea cineva.

Travis Daye
12th June 2008, 12:11
hodoronc-tronc! pai am vazut ca l-au cantat cu mult aplomb! de ce sa-l schimbam? :shocked:

daca te uiti aici http://www.youtube.com/watch?v=W4taEMHD5KU o sa vezi ca erau cam pe dinafara..... iar chivu o si ia inainte la un moment dat :D

Dani3l
12th June 2008, 13:09
Da prostituate de lux in cantonament nu vor?!:happy Ah,stai..ca acolo a mers cioara de pancu si mutulica..:D
Mai lipseste ca jucatorii nationalei sa ceara schimba numelui tarii..in elvetia jr...pt ca e frumos-rau in elvetia...:happy

chinna tm
12th June 2008, 13:16
Da prostituate de lux in cantonament nu vor?!:happy Ah,stai..ca acolo a mers cioara de pancu si mutulica..:D
Mai lipseste ca jucatorii nationalei sa ceara schimba numelui tarii..in elvetia jr...pt ca e frumos-rau in elvetia...:happy

si daca il fac pe dica oaie si pe lacatus berbec asa cum il faci tu pe pancu cioara, te superi?

Dani3l
12th June 2008, 13:17
Nu,rocaristule,fa-i cum vrei!:D

rob_din
12th June 2008, 13:22
Nu PROSPORT a dat primul stirea ci cotidianul lui Vantu. Iar azi vine si cu pareri


http://www.cotidianul.ro/tricolorii_vor_alt_imn_national-48282.html


http://www.cotidianul.ro/schimbarea_imnului_muzicienii_tin_hangul_tricolori lor-48396.html

chinna tm
12th June 2008, 13:24
Nu,rocaristule,fa-i cum vrei!:D

oky.....:D.....o sa ii fac valizari milogi:D......

Grinco
12th June 2008, 16:44
Eu inteleg ca e greu pentru unii sa retina 3 strofe. Dar ar fi cam penibil sa-i vezi intonand "Dusmanii-mi poarta pica" inainte de vreun meci :D Banuiesc ca se refereau la o manea cand cereau ceva mai ritmat, cel putin mie nu imi lasa impresia ca ar asculta altceva :D