PDA

View Full Version : Tadici si-a dat demisia



rob_din
11th June 2008, 12:24
În urma unei întrevederi avută astăzi între antrenorul Oltchimului, Gheoghe Tadici, și managerul general al formației din Râmnicu Vâlcea, Constantin Roibu, Tadici și-a prezentat demisia.



PROSPORT


Urmeaza Tarca?

Dani3l
11th June 2008, 12:42
Se pare ca si tarca e la fel de zbir....
yoyo:roibu e cu oltchim..cu nationala e nea Gatu!:D

YoYoyOi
11th June 2008, 12:45
si-a dat demisia de la Oltchim doar sau si de la nationala? :D

rob_din
11th June 2008, 13:13
si-a dat demisia de la Oltchim doar sau si de la nationala? :D

Din pacate doar de la Oltchim

Lordliv
11th June 2008, 14:01
Cristian Gațu: "Voi analiza dacă Tadici va rămîne sau nu la cîrma echipei naționale!"

Președintele Federației Române de Handbal, Cristian Gațu, a comentat în exclusivitate pentru Gazeta Sporturilor demitrerea lui Gheorghe Tadici din funcția de antrenor principal al formației Oltchim Rm. Vîlcea. "Nu vreau să mă bag în treaba lor. Îmi trebuie un document oficial de la Oltchim, iar în funcție de motivele pe care ei mi le vor prezenta, urmează să analizez dacă Tadici va rămîne sau nu la cîrma echipei naționale.

Dacă unul dintre motivele demiterii domnului Tadici, este acela că jucătoarele nu l-au mai vrut, jucătoare care sînt și la echipa națională, atunci este o mare problemă! Aștept documentul și abia apoi mă voi pronunța dacă-l mai păstrăm pe Tadici la echipa națională.


Din punctul meu de vedere, Tadici a obținut rezultate foarte bune la echipa națională și nu ar fi oportună schimbarea antrenorului în acest moment, cu mai puțin de două luni pîna la începerea Jocurilor Olimpice. Momentan nu vreau să mai comentez nimic, pînă nu voi avea o discuție cu domnul Tadici și cu conducătorii clubului Oltchim", a precizat Gațu în exclsuvitate pentru Gazeta Sporturilor.

rob_din
11th June 2008, 14:14
Si Tadici a spus la conferinta de presa ca nu stie daca merge la Beijing

rob_din
11th June 2008, 14:16
Antrenorii din Romania trebuie sa invete ca fara jucatori esti zero. Si prin asta nu spun ca trebuie sa le permita orice, dar daca stii sa te porti ai rezultate, altfel nu

YoYoyOi
11th June 2008, 14:17
zice-se ca a fost concediat, nu ca si-a dat demisia...

rob_din
11th June 2008, 14:23
zice-se ca a fost concediat, nu ca si-a dat demisia...

oficial, si-a dat demisia. insa si-a dat-o pentru a nu fi dat afara

rob_din
11th June 2008, 14:24
Avand in vedere ca e un conflict intre Tadici si jucatoare cred ca ar fi o greseala ca Tadici sa pregateasca echipa pentru Beijing

Sentient7
11th June 2008, 16:11
clar pe fata ca este un conflict intre jucatoare si Tadici,si asta nu de-acum.problema mare este pe cine pui la nationala acum daca pleaca asta?daca Gatu e destept,ceea ce m-ar mira,ar demara imediat negocierile cu un antrenor de-afara...nu vad pe cine sa pui din tara.

mikeyy
11th June 2008, 17:51
Nu ma asteptam sa-si dea demisia de la Oltchim ( sau sa fie dat afara ) :D
Referitor la nationala..nu cred ca vreun antrenor strain ar fi de acord sa vina la nationala cu 2 luni ininte JO.
Parerea mea e ca nu va pleca Tadici de la Nationala

rob_din
11th June 2008, 18:25
Nu ma asteptam sa-si dea demisia de la Oltchim ( sau sa fie dat afara ) :D
Referitor la nationala..nu cred ca vreun antrenor strain ar fi de acord sa vina la nationala cu 2 luni ininte JO.
Parerea mea e ca nu va pleca Tadici de la Nationala

Atunci Tadici si jucatoarele trebuie sa renunte la orgolii, altfel n-avem nici o sansa

rob_din
11th June 2008, 19:55
Vorbeste si Belu desi habar n-are despre handbal

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/handbal/belu-tadici-trebuie-sa-mearga-la-beijing-2700277

Probabil ca el crede ca pe Hutupan sau Luca e la fel de usor sa le controlezi ca pe niste fete de 15-16 ani.

resita
11th June 2008, 20:15
daca isi da demisia si de la nationala pe cine punem?

sa nu uitam ca ne mai despart 2 luni pana la olimpiada

eu cred ca ar fi mai bine sa continuam cu el daca l-am suportat atat :D daca era de demis trebuia demis in iarna nu acum

rob_din
11th June 2008, 21:12
daca isi da demisia si de la nationala pe cine punem?

sa nu uitam ca ne mai despart 2 luni pana la olimpiada

eu cred ca ar fi mai bine sa continuam cu el daca l-am suportat atat :D daca era de demis trebuia demis in iarna nu acum

Dar nu e vorba sa-l suportam noi fiindca eu unul nu l-am vazut persoanl in viata mea, problema e daca-l suporta jucatoarele

ducus
11th June 2008, 21:39
Selecționerul are toate ușile deschise la Cetate
Muntean: "Îl aștept pe Tadici la Deva!"

Gheorghe Tadici este dorit cu insistență pe banca tehnică a echipei CSM Cetate Deva. Președintele grupării, Marian Muntean, a declarat pentru ProSport, că este dispus să bage adânc mâna în buzunar pentru a-l aduce pe selecționer la Deva.

"Îi dau câți bani vrea. Sunt dispus să bag mâna adânc în buzunar. Plus că implicarea factorilor locali va fi la maxim. Eu știu ce înseamnă Tadici în handbalul românesc, astfel că am putea pregăti un buget de primele trei echipe din Liga Națională. Nu vreau decât performanță, iar cu Tadici succesul e garantat 150%", a susținut Marian Muntean.

Președintele echipei din Deva a și vorbit cu Gheorghe Tadici pe această temă și a precizat că ar fi norocosul anului dacă CSM Cetate va fi gruparea pe care selecționerul o va alege.
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/handbal/muntean-il-astept-pe-tadici-la-deva-2700728

rob_din
12th June 2008, 01:23
Luminița Huțupan (foto) a rupt în premieră tăcerea. Ea promisese că va dezvălui la finele sezonului ce a deranjat-o în relația cu Gheorghe Tadici.

Conform ediției on-line a ziarului Adevărul, goalkeeper-ul de la Oltchim a pus pe tapet mai multe amănunte neștiute: „Mereu am lăsat de la mine, am zis că este mai bine să respect echipa, să nu fac eu scandal, dar nu am mai suportat jignirile repetate ale domnului Tadici. Pentru ce m-a călcat în picioare? Dacă eu v-am respectat, domnule Tadici, nu doream decât ca și dumneavoastră să procedați la fel cu mine. După fiecare meci, toate jucătoarele scriau o analiză a propriei prestații. Eu recunoșteam mereu atunci când nu jucam bine. Dar de aici până la a mă face nesimțită, catastrofă sau jalon este departe. M-a făcut chiar țărancă parvenită. N-am mai suportat. Părerea mea este că pe domnul Tadici l-au deranjat rezultatele și performanțele mele“.


PROSPORT

Sentient7
12th June 2008, 05:49
Tadici a fost crescut in scoala de antrenorat comunista.asa s-a obisnuit si asa va fi mereu.nu e nicio surpriza pentru mine.inca o telenovela cu final romanesc...antrenorii romani sunt exact ca si profesorii din scoli,buni din punct de vedere tehnic,dar dezastrousi cand e vorba de pedagogie sau de pregatire psihica.

Sorin Blaj
12th June 2008, 13:07
Luminița Huțupan (foto) a rupt în premieră tăcerea. Ea promisese că va dezvălui la finele sezonului ce a deranjat-o în relația cu Gheorghe Tadici.

Conform ediției on-line a ziarului Adevărul, goalkeeper-ul de la Oltchim a pus pe tapet mai multe amănunte neștiute: „Mereu am lăsat de la mine, am zis că este mai bine să respect echipa, să nu fac eu scandal, dar nu am mai suportat jignirile repetate ale domnului Tadici. Pentru ce m-a călcat în picioare? Dacă eu v-am respectat, domnule Tadici, nu doream decât ca și dumneavoastră să procedați la fel cu mine. După fiecare meci, toate jucătoarele scriau o analiză a propriei prestații. Eu recunoșteam mereu atunci când nu jucam bine. Dar de aici până la a mă face nesimțită, catastrofă sau jalon este departe. M-a făcut chiar țărancă parvenită. N-am mai suportat. Părerea mea este că pe domnul Tadici l-au deranjat rezultatele și performanțele mele“.


PROSPORT

Am spus de mai multe ori ca asta este modul lui Tadici de a antrena. Nu stie altceva. Sper ca in sfarsit s-au lamurit si cei ce aveau impresia ca Tadici este un antrenor model.

rob_din
12th June 2008, 13:23
Dar ce ne facem cu nationala? Imi vine greu sa cred ca Tadici si jucatoarele se vor intelege la lot

mikeyy
12th June 2008, 14:26
Acum dupa ce declararatii a facu Hutupan..mi-e greu sa cred ca vor ajunge la un compromis pt nationala.
offff:no: chiar nu era nevioe de un scandal la nationala...speram la o medalie la handbal, dar in asemenea conditii mi-e greu sa cred ca vom ocupa un loc pe podium la Beijing

rob_din
12th June 2008, 16:46
Fostul antrenor al echipei Oltchim, Gheorghe Tadici, i-a răspuns portarului Luminița Huțupan Dinu, care declarase că tehnicianul i-a spus că este "țărancă parvenită".

"Eu m-am referit în general la handbaliste, care nu trebuie să uite de unde au plecat, chiar dacă acum au bani. Am vorbit la general, faptul că Luminița Huțupan s-a simțit nu mai este problema mea. Eu chiar discutasem cu ea la ședință. Am convenit să nu ne mai atacăm. Dimineață, când am deschis ziarele, ea m-a atacat", a spus el.

jesus supremu
12th June 2008, 17:27
daca-l rugam frumos de tot isi ia talpasita si de la nationala?:yes:
eu cred ca el e cauza ptr care nu am confirmat si la nivel de senioare:rolleyes:

Sorin Blaj
12th June 2008, 20:56
Eu zic sa o aducem pe Anja Andersen. :)

Mario Di Lazi
12th June 2008, 21:36
o să avem de suferit la nivel de Națională ...

după ce a plecat tadici, o să mă duc iar la meciurile Oltchimului ... mă bucur că m-am ținut de cuvânt și nu m-am dus la meciuri atâta timp cât a fost nenea ăsta la echipă ...

dragosh_vl
13th June 2008, 10:59
Inseamna ca il injurai cand venea cu Zalau la Valcea :D

Johnny1711
25th June 2008, 23:20
Dar cine vine la oltchim in locul lui??

venera
26th June 2008, 10:00
Tadici a fost crescut in scoala de antrenorat comunista.asa s-a obisnuit si asa va fi mereu.nu e nicio surpriza pentru mine.inca o telenovela cu final romanesc...antrenorii romani sunt exact ca si profesorii din scoli,buni din punct de vedere tehnic,dar dezastrousi cand e vorba de pedagogie sau de pregatire psihica.

Da, exact asa este Tadici, l-am urmarit cu atentie in meciurile fetelor si l-am vazut cum urla...eu nu zic ca, uneori cand e un moment critic sa nu te impui dar sa urli mereu, jignindu-le...nu e deloc ok.. Jucatoarele sint femei in toat firea, nu copile, au barbati acasa si asta vine si tipa la ele si le jigneste ( eu l-am auzit cu urechile mele ) si vrei sa nu clacheze. Asa sint antrenorii pe stil comunist, ca sa ne exprimam asa...asa erau si antrenorii de gimnastica acum 15 ani...eu aveam un antrenor, urla la noi/... "urca inapoi pe barna nesimtit-o !!!"...ei cred ca asa se impun dar nu e bine...iar Hutupan, este pur si simplu fantastica...

rob_din
26th June 2008, 10:09
Da, exact asa este Tadici, l-am urmarit cu atentie in meciurile fetelor si l-am vazut cum urla...eu nu zic ca, uneori cand e un moment critic sa nu te impui dar sa urli mereu, jignindu-le...nu e deloc ok.. Jucatoarele sint femei in toat firea, nu copile, au barbati acasa si asta vine si tipa la ele si le jigneste ( eu l-am auzit cu urechile mele ) si vrei sa nu clacheze. Asa sint antrenorii pe stil comunist, ca sa ne exprimam asa...asa erau si antrenorii de gimnastica acum 15 ani...eu aveam un antrenor, urla la noi/... "urca inapoi pe barna nesimtit-o !!!"...ei cred ca asa se impun dar nu e bine...iar Hutupan, este pur si simplu fantastica...

Tocmai de aceea din ce in ce mai putin copii se duc la sport, fiindca multi antrenori inca au o mentalitate de anii 70. Poate atunci mergea cu tipete si cu bataie, acum nu mai merge. Iar noi tot o dam ca nu mai avem rezultate fiindca nu se fac 5 ore de sport in scoli. Nu mai avem rezultate datorita infrastructurii aflate la pamant si datorita mentalitaii multora care s-au format ca antrenori acum 30 de ani. Restul sunt vorbe

mikeyy
26th June 2008, 17:29
iar Hutupan, este pur si simplu fantastica...

e fantastica ca sportiv...caci ca om lasa de dorit comportamentul. Eu nu pot sa o uit cum a impins-o pe o jucatoare de la Brasov cand a fost meciul Rulmentul-Oltchim....din acel moment imi e greu sa o mai aplaud, chiar daca face performanta.

resita
26th June 2008, 22:42
Dar cine vine la oltchim in locul lui??

se va alege dintre Herbert Muller (FC Nurnberg), Peter Kovacs (fost la naționala Turciei), Tomas Ryde (fost la Viborg) și Christian Dalmose (fost la Aalborg)

cimitiru' ghencea
27th June 2008, 15:02
e fantastica ca sportiv...caci ca om lasa de dorit comportamentul. Eu nu pot sa o uit cum a impins-o pe o jucatoare de la Brasov cand a fost meciul Rulmentul-Oltchim....din acel moment imi e greu sa o mai aplaud, chiar daca face performanta.

mda...
si totusi mainile rupte si luxatiile de sold au fost in tabara valcencelor...
salut resita,ce mai faci? suparat pe AA?

Sentient7
28th June 2008, 01:32
Tadici sa taca din gura in fata lui Hutupan...indiferent de caracterul acesteia.fara ea Tadici era un om mort atat la nationala cat si la echipa de club,putea sa se ingroape cu panaramele alea de Tamas si Tolnai,care au trait ani intregi pe spatele lui Hutupan.

rob_din
28th June 2008, 11:22
Tadici sa taca din gura in fata lui Hutupan...indiferent de caracterul acesteia.fara ea Tadici era un om mort atat la nationala cat si la echipa de club,putea sa se ingroape cu panaramele alea de Tamas si Tolnai,care au trait ani intregi pe spatele lui Hutupan.

Atentie la limbaj.

ricochet4
28th June 2008, 18:17
La mondialul din Rusia parca Tamas a aparat in semifinala.

Sentient7
28th June 2008, 19:10
Atentie la limbaj.

fi mai specific?unde anume sa fiu atent,care cuvant?

cobra86
3rd February 2011, 16:13
nosa mai revina la olchim