PDA

View Full Version : Viorel Hizo, din nou la FC Vaslui



ducus
10th June 2008, 16:30
Tehnicianul Viorel Hizo a ajuns azi la un acord cu finanțatorul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, și a fost numit în funcția de antrenor principal al grupării moldovene, informează NewsIn.

"M-am înțeles în cele din urmă cu domnul Porumboiu și am semnat un contract pe doi ani. Voi avea ca obiectiv în primul sezon calificarea într-o cupă europeană. Dânsul mi-a prezentat un proiect bun și de aceea am acceptat", a declarat Hizo.

Tehnicianul nu se află la primul mandat pe banca Vasluiului, formație pe care a mai condus-o în ediția 2006/2007, între etapele 10 și 34.

La 61 de ani, Hizo este unul dintre cei mai experimentați antrenori români ai momentului, având la activ peste 350 de meciuri în prima ligă, majoritatea la Ceahlăul Piatra Neamț. Acesta a mai pregătit în carieră echipe precum Dinamo, FC Brașov, Farul, Inter Sibiu, FC Național, Pandurii și Rapid. În sezonul trecut, Viorel Hizo a antrenat formația Ceahlăul Piatra Neamț, grupare cu care a retrogradat în Liga a II-a la finalul campionatului.
http://www.adevarul.ro/articole/viorel-hizo-din-nou-la-fc-vaslui/355017
Ce parere aveti, va reusi Hizo sa faca la Vaslui mai mult decat a facut Dorinel Munteanu, sau dimpotriva, va aduce echipa pe marginea prapastiei cum a facut cu Ceahlaul?:drak:

TaciAcolo
10th June 2008, 16:44
mai aproape de b..:D

fcvaslui
12th June 2008, 20:44
un nou site pentru suporterii lui fc vaslui: fcvaslui.ucoz.com

*Coco*
15th June 2008, 21:31
Anul asta cu tot cu transferurile de la faceti va bateti la retrogradare.
Hizo e depasit de situatie e varza

razwan_vs
16th June 2008, 20:59
vom vedea ....nu stiu care cade in b;) dintre vaslui si craiova....defapt voi va bateti pt campionat ca in fiecare an :ras-plans: