PDA

View Full Version : Etapa 24: FC Oradea - Steaua



Vadim
27th April 2004, 10:37
Etapa 24: FC Oradea - Steaua.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

uti2102
27th April 2004, 15:26
Steaua va cashtiga. Va ataca shi se va opri doar cand va fi sigura de avantajul ei. Sper ca Pitzi a intzeles ca nu mai are voie sa faca pasul inapoi atunci cand are doar un gol avantaj.

Denis
27th April 2004, 17:42
Bate Steaua cu 0-2.
Fortza Roshi Albastri (STEAUA) /hello

Pacala
27th April 2004, 20:19
Meci de 1 normal. In caz contrar va fi surpriza campionatului.

ADelPiero
27th April 2004, 21:34
0-8 sau 1-9 :) cam asa ceva
STEAUA bate clar :D

TIM
28th April 2004, 00:37
Frica iti da puteri nebanuite bate Bihorul cu 2-0

apparte
28th April 2004, 00:57
Daca Oradea repeta jocul cu Bistrita,unii spectatori pronosticau la meciul de duminica scorul campionatului.In plus oricata ambitie ar avea oradenii,gaurile din aparare(Mihut-absent cert,Munteanu si Lazar-galben duminica(nu sunt sigur ca erau amandoi la un galben de suspendare,mi se pare ca Munteanu era,iar Lazar nu) sunt insurmontabile!Cine dreaq sa joace?Amzucu?Zaha?Dumitru centreaza perfect!Rotaru,daca mingea e dincolo de 5 m nu iese din poarta!

Mariusmadmax
28th April 2004, 02:51
Oradea , pazea , venim !!!!!!!!!!
Fc Oradea - Steaua 0-6
Neaga 3 , Dica 2 , Dinita 1
Si daca Brasovul "joaca" ...
Si daca Vacalerii fluierului "vad" ce trebuie sa vada , si nu trebuie sa "vada" ce nu-i de vazut ... la acelasi meci ...
Steaua va trece pe primul loc ...
:D

Mariusmadmax
28th April 2004, 02:52
Meci de 1 normal. In caz contrar va fi surpriza campionatului.
mda
:happy
esti bun !

Sabin
28th April 2004, 03:29
E posibil sa vedem si un egal pentru ca in afara accidentului de la Timisoara, Stelei i-au tremurat chilotzii in deplasare si a facut o groaza de egaluri. Steaua are totusi doar 3 victorii in deplasare, asa ca mai trebuie putzina rabdare, vreo catziva ani, pana sa luatzi si voi in sfarsit un titlu. Anul asta doar titlul pentru cea mai lipsita de fair play echipa din Romania. Macar castigatzi ceva, ca de catziva ani e seceta...

Mariusmadmax
28th April 2004, 04:11
E posibil sa vedem si un egal pentru ca in afara accidentului de la Timisoara, Stelei i-au tremurat chilotzii in deplasare si a facut o groaza de egaluri. Steaua are totusi doar 3 victorii in deplasare, asa ca mai trebuie putzina rabdare, vreo catziva ani, pana sa luatzi si voi in sfarsit un titlu. Anul asta doar titlul pentru cea mai lipsita de fair play echipa din Romania. Macar castigatzi ceva, ca de catziva ani e seceta...
seceta de cinste ... la voi Sabine ! :rosu:

Florentin
28th April 2004, 04:21
Puterea de premonitie a oracolilor din Groapa face sa tremure chilotii pe tine. Cu asa vizionari nici nu te mai mira victoriile pe muchie de Corpodean care fac Serea fotbalului in viziunea ciineasca. In fine ...
3-1 Steaua, un gol Neaga sper.

fia
28th April 2004, 04:45
Meci, usor... la fel si pentru Dinamo... etapa viitoare se schimba liderul :drak: (asta daca e Steaua in stare sa bata, pentru ca Rapidul va bate pe Dinamo :p )

samor03
28th April 2004, 05:09
Bate Steaua

DD-Viola
28th April 2004, 09:11
...Nasol . Bate Steaua ! , macar sa-i fie de folos...

zuzubuoy
28th April 2004, 09:54
1 solist!!! :great:

DJ Klaus
28th April 2004, 09:54
Oradea nu joaca rau si cred ca va face un egal !

iulian
28th April 2004, 10:36
Meci de 1 normal. In caz contrar va fi surpriza campionatului.
Daca erau echipele astea din Canada poate acolo era meci de 1 "normal"
Wake up maaaaaaaaaaan !!! (ia un ness)
Steaua bate cel putin la 4 goluri diferenta

Dei
28th April 2004, 10:39
Bate Steaua. Pacat de Oradea.

Sinn Fein
28th April 2004, 10:57
Frica iti da puteri nebanuite bate Bihorul cu 2-0

ce frica?????? Oradea mai avea o sansa saptamana trecuta dar B si-a deschis deja bratzele pt ea..pacat.
Steaua face scor, minim 4 goluri fara sa primeasca nici unul
Forza Viola

Dansan
28th April 2004, 10:58
Meci de 1 normal. In caz contrar va fi surpriza campionatului.

:happy
Altzi superoptimisti...Sa va rugati sa nu patzitzi ca Timisoara, la ce echipa avetzi...

uti2102
28th April 2004, 11:20
Steaua nu are cum sa piarda victoria daca joaca pe atac 90 de minute. Shi asta nu doar cu Oradea, dar shi cu restul echipelor. Daca ataca non-stop, indiferent daca e condusa sau daca e in avantaj, Steaua nu are cum sa nu cashtige in cele din urma. HAI BAIETZI! FARA FRICA! Ciuruitzi portzile adverse shi concentratzi-va in defensiva!

Dei
28th April 2004, 11:30
Acum problema voastra nu ar mai trebui sa fie jocul stelei, ci ceea ce face Dinamo. Puteti sa ciuruiti portile, daca ei au penalty pe final de meci, la scor egal.

ad3an
28th April 2004, 16:30
Sper sa fie un meci de 1X.Pai daca nu incurca pe cineva pentru ce am mai jucat in A sa fim ca si poli sau Bistrita.Daca Steaua nu bate la Oradea isi cam poate lua adio de la titlu :yeah: (Oricum nu il merita)
Oradea va juca acum mult mai relaxata stiind ca nu mai au ce pierde(nici ce castiga).Sper ca va fi un meci curat,nu ca cel de la TM.
HAI bihoru'!!!!!!!!

Pustoai-k
28th April 2004, 17:34
Steaua o sa castige.....si daca Dinamo nu o sa faca blat Steaua o sa treaca pe primul loc

Cucu
28th April 2004, 17:36
ii bate Oradea pe stelisti...
vor sa retrogradeze cu fruncia sus ... au sa lupte si au sa castige.
4-1 Vrajitoarea 4 goluri

iulian
28th April 2004, 17:43
Steaua o sa castige.....si daca Dinamo nu o sa faca blat Steaua o sa treaca pe primul loc
Bravo don`soara ...asa imi placi :ok:

inter
28th April 2004, 17:44
steaua da de la 4 in sus !

apparte
28th April 2004, 22:50
Mah,astia care vorbiti,ati vazut ultimele meciuri ale Bihorului?Atunci mai taceti naibii,nu vorbiti prostii!Am o groaza de prieteni care dupa meciul de duminica cu Bistrita au spus ca mai bine merg la munte decat sa vina pe stadion la meciul asta!Ma mira timisorenii,ei n-au vazut ce slab a jucat Oradea si cu ei?Din pacate in returul asta cu exceptia meciului cu Ceahlaul(prima repriza) si partial cu Dinamo,Oradea n-a jucat mai nimic!Cata diferenta intre jocul bun din tur(cu multe puncte pierdute pe greseli de arbitraj si greseli copilaresti ale jucatorilor) si nu stiu cum sa denumesc ceea ce au jucat in acest retur.

ADelPiero
28th April 2004, 23:46
Bravo don`soara ...asa imi placi :ok:

eu am platit`o : :evil:

N0STRADAMUS
29th April 2004, 00:18
dupa ce am vazut in meciul la Deportivo-Milan si meciul Romaniei nu mai pot fi sigur de nimic dar ar fi strigator la cer sa nu castige Steaua. Pronostic: 2-0

N0STRADAMUS
29th April 2004, 00:26
Oradea va juca acum mult mai relaxata stiind ca nu mai au ce pierde(nici ce castiga).Sper ca va fi un meci curat,nu ca cel de la TM.

Intr-adevar, nu a fost prea curat din cauza mocirlei de pe gazon, dar atat

ad3an
29th April 2004, 00:55
Nostradamus nu uita canoi nu sutem mitici!!!!!!! :yeah:

DD-Viola
29th April 2004, 05:47
Pt "ad3an"...asa de mult ti-a placut tabela de la Timisoara ? , ...v-o imprumutam la meciul cu Steaua , apoi poti sa schimbi avatarul cu rezultatul ce se va afisa la sfarsitul meciului... pana atunci e suficient si acesta FC Bihor 2 - 3 Poli Aek .

ad3an
29th April 2004, 11:57
Viola stai flexat omule,tie nu iti place tabla superba nu mai ales rezultatul.
Oradea nu va fi umilita de steaua..... pentru ca noi nu tragem pt stelisti ca si voi,noi preferam cateii!!!

Dansan
29th April 2004, 13:00
Oradea nu va fi umilita de steaua..... pentru ca noi nu tragem pt stelisti ca si voi,noi preferam cateii!!!

:sleep:
Mai sa vezi...sunteti cu toate partile anatomice - nu numai cu un picior- in B si aveti glas de parca sunteti pe cale de a castiga campionatul...
Pana sa aveti voi alte preferinte mai bine v-ati vedea de... golaverajul vostru...care o sa se mai "imbogateasca" dupa meciul cu Steaua...
In rest ... meciuri placute la matineu.... :cool:

vasile314tzurka
29th April 2004, 13:16
io sper intr-un joc vitezist al stelei si o ploaie de goluri in poarta oradeana:)

ADelPiero
29th April 2004, 17:20
stai linistit ca asa va fi ....

apparte
29th April 2004, 19:07
Adriane,mi s-a confirmat o banuiala mai veche!Tu de fapt esti caine vopsit! :rosu: Adevarul e ca si la Oradea ca peste tot in tara cea mai hulita echipa e Dinamo!

DD-Viola
29th April 2004, 19:23
Pt "ad3an" No , scuze ! , ...n-am stiut ca voi santeti cu Dinamo , ...in cazul asta sper sa bata Steaua cu 3-0 , nu mai mult , ...asta inseamna neprezentare... in sezonul viitor in A , iar pentru Dinamo , aceeiasi neprezentare in LC. ...

ad3an
29th April 2004, 23:04
Apparte banuiala ta e una eronata,nu sunt caine,la meciul cu dinamo de la Oradea am fost in NvW si am cantat impr cu ei,ceea ce incercam sa precizez in mai sus e faptul ca in lupta pentru castigarea titlului prefer Dinamo,si asta pt ca imi plece f.f.f mult Andone,cred ca e cel mai tare antrenor din div
A.Nu uita ca tot el a facut echipa asta cu care bihoru joaca ac in A.Majortatea juc au fost adusi cand a fost el antr la Oradea.
Inca un motiv pt ca sa tin cu dinamo in luptapt camponat e faptul ca dinamo ne-a ajutat cand am fost la greu!!!!!
Viola fii linistit omule pt ca la nici la anu nu o sa avem echipa in CL si nici peste 2 ani,si vezi poate ne int la meci anul viitor in B!!!! /hello

uti2102
29th April 2004, 23:08
poate ne int la meci anul viitor in B!!!! /hello

LOL. Vezi ca nu pot fi retrogradatzi decat blatishtii! Asha ca mai incearca. Incepe cu litera....

apparte
29th April 2004, 23:09
DD Viola,o singura data(in 99)au incercat sa ne transforme in satelitul lor,dar au fost trimisi la dracu!Adevarul e ca datorita lui Jenei,Steaua e cea mai respectata(si totodata cea mai iubita)echipa dintre cele "mari" in Oradea.
E suficient sa vii pe stadion si sa vezi numarul mare de tricouri si fulare cu insemnele Stelei.Ce-i drept,se potrivesc :ok: !Au culorile in regula! :yeah:
In alta ordine de idei,poarta oradeana va fi aparata(se pare)de Cosmin Vatca,al treilea portar din lot.In varsta de 22 de ani,e un portar foarte sufletist,cu reflexe bune,dar dezavantajat de statura(are putin peste 1,70),ceva gen Multescu(Catalin).Rezerva va fi Lucian Butiri de 18 ani.Este un portar inalt,l-am vazut anul trecut intr-un amical in care a parat un penalty.
Si ca o ultima veste,dupa Cigan si Keseru un alt junior oradean va pleca de la echipa:Cristian Horvath va juca din vara la echipa lui "Kaiser-Reghe", Energie Cottbus!Este vorba de baiatul lui Jancsi Horvath-fost jucator la FC Bihor(putin timp) si Infratirea Oradea,poreclit de catre colegii de la Tricolorul (Gloria)Beius(echipa unde a jucat in perioada stagiului militar)"Mutu" deoarece nu vorbea deloc pe teren!Motivul?Nu stia aproape deloc romaneste :o: !

M|tea
29th April 2004, 23:13
daca nu se lasa pe o ureche dupa cateva rezultate la scor steaua face spectacol si la oradea.4-0 cred si toate in prima repriza ca miercuri pe "giulesti" cu nemtii :)

P.S si uite cum se duce oradea unde ii e locul....DIVIZIA "B" ah cat ma bucur...din cauza voastra era sa merg eu la matineu sa vad OTELUL :) RAZBUNARE....noi in EUROPA [sper :)] si voi de la ora 11 :)...hai nu va suparati dar ma bucur pentru ca suntem in finala :)

SA VINA CUPA LA GALATI

apparte
29th April 2004, 23:48
La baraj,Oradea v-a batut pe teren!Si-au castigat pt ca au fost mai buni!

zuzubuoy
30th April 2004, 13:43
Are Ca$$a Locco o piesa faina... Vreti s-o fredonez un pic???
.....
....
...
Dupa meci! :drak:

ADelPiero
30th April 2004, 14:00
nu o sa ai ocazia :p
deci, poate peste 2 ani :yeah:

iulian
30th April 2004, 14:28
si B.U.G. Mafia are una...vrei sa o fredonez si eu ?

ad3an
30th April 2004, 14:33
Mitea normal era ca voi sa jucati in b insa ati avut noroc cu ploiestiul care la anu va jucade la 11 si ei,desi la inc sezonului avea 2 echipe in A.Faptul ca jucati in finala cupei e meritul vostru si sper ca la anul sa jucati in UEFA.La baraj v-am batut zic eu meritat si cinstit desi cu 45 de min inainte de finalul barajului aveati 3-1(2-1,0-1).O sa vina si vremea noastra!!!
Forza Bihoru!!!!!!!

apparte
30th April 2004, 23:41
Azi a fost prima zi a Steaua-mobilului in Oradea.Spre surpriza mea(si poate a multora)cred ca cei de la magazin vor trebui sa trimita urgent cateva sute de fulare si esarfe care s-au epuizat azi!Azi n-am apucat sa ajung,dar maine tre' sa ajung neaparat sa-mi iau niste pahare pt bere :ok: !

iulian
1st May 2004, 12:34
Ete ca la Oradea nu a interzis primarul magazinul mobil.....bravo lui :drak:

iulian
1st May 2004, 12:42
Acum problema voastra nu ar mai trebui sa fie jocul stelei, ci ceea ce face Dinamo. Puteti sa ciuruiti portile, daca ei au penalty pe final de meci, la scor egal.
Sa speram ca macar acum cind toata lumea este cu ochii pe ei,corpodeni.helestei si sereni v-or sta in banca lor si macar -v-or arbitra impartial...

uti2102
1st May 2004, 13:04
Sa speram ca macar acum cind toata lumea este cu ochii pe ei,corpodeni.helestei si sereni v-or sta in banca lor si macar -v-or arbitra impartial...

"..........bretoane care umbresc gandirea........" :happy
Da' dashtept e Dinu asta.... :headbang:

iulian
1st May 2004, 13:19
Duelul dintre cele doua candidate la titlu, Steaua si Dinamo, continua nu numai pe teren, ci si in afara lui. Ieri, intr-o conferinta de presa, antrenorul "ros-albastrilor", Victor Piturca, i-a "intepat" in mod indirect pe rivalii din Sos. Stefan cel Mare, spunand ca arbitrii conduc sub presiune meciurile acestora: "Realitatea este cea care este, cu totii stim ceea ce s-a intamplat in partidele trecute. Nu numai noi am vazut greselile de arbitraj comise in favoarea lui Dinamo, ci toata lumea. Arbitrii care oficiaza la meciurile lui Dinamo o fac sub o anumita presiune. Sper ca Ion Craciunescu sa-i faca sa inteleaga ca nu trebuie sa existe asemenea presiuni, chiar daca echipa este a Ministerului de Interne. Mai ales ei trebuie sa fie arbitrati corect". In ceea ce-l priveste pe "fluierasul" confruntarii dintre FC Oradea si Steaua, Ionica Serea, Piturca a afirmat: "Craciunescu a procedat bine cu Serea, cand nu l-a oprit de la delegari, dupa ce a gresit la partida Dinamo - Universitatea Craiova. Nu poti suspenda arbitrii dupa fiecare greseala, deoarece n-ar mai avea cine sa arbitreze". Tehnicianul stelist a adaugat ca oficialii gruparii din Ghencea ii vor motiva financiar pe jucatorii echipei FC Brasov pentru meciul de astazi cu Dinamo, banii urmand sa vina din partea lui Gigi Becali si a unui nepot de-al lui. "Brasovul este intr-o situatie critica si se va lupta pentru puncte. Este greu sa invingi pe terenul lui Dinamo, dar se poate intampla orice, nimic nu este imposibil", a spus Piturca. (A. Traciuc)

iulian
1st May 2004, 13:40
"..........bretoane care umbresc gandirea........" :happy
Da' dashtept e Dinu asta.... :headbang:
alpopa ...declaratia completa....

"Suntem nevoiti sa ascultam in continuare, chiar si atunci cand fotbalul intern iese meritoriu la rampa, aceleasi voci dezarticulate de centrii gandirii, care se complac in noroiul de care vrem sa scapam. Si mai dureros este ca aceste gangureli mai mult onomatopeice, declansate din bretoane ce acopera si vederea, vor sa se identifice cu traditia de fair-play a unui club de fotbal cu palmares impresionant.
Astfel, "reusim" sa ne compromitem gloria scrisa cu sudoare si competenta in timp. Nestiind nici macar veridica expresie po****ra Cornel Dinu, pentru site-ul clubului din Stefan cel Mare.

Dinu dixit

ady_azzuro
1st May 2004, 14:36
Cred ca bate steaua cu 2-1....;)

iulian
1st May 2004, 15:14
FC ORADEA (roşu-albastru) - STEAUA (alb)

Stadion Municipal
Mîine, ora 17:00
TV România 1

12. Vîtcă - 19. Fl. Lazăr, 2. N. Stanciu, 14. Cr. Munteanu - 18. Fele, 8. Dumitra, 10. Siljanoski, 15. Sfîrlea, 6. Lungan - 23. Vrăjitoarea, 9. D. Stan
antrenor Zsolt Muzsnay
Rezerve: 22. Brojcin, 3. Zaha, 11. Gado, 13. Georgiu, 21. Fritea, 24. Siminic, 25. Fl. Neaga
Absenţi: Dianu, R. Mărginean, Mihuţ, Amzucu, Lupaşcu (accidentaţi), M. Nicolae (exclus din lot)

33. Hamutovski - 20. Ogăraru, 6. Rădoi, 3. Răchită, 15. Neşu - 2. Fl. Dumitru, 5. Paraschiv, 10. Aliuţă, 14. Dică - 9. Diniţă, 25. Neaga
antrenor Victor Piţurcă
Rezerve: 12. M. Tudor, 4. Curt, 5. P. Stoica, 7. Pitu, 11. Boştină, 26. Opriţa, 30. Pădureţ
Absenţi: D. Munteanu, D. Bălan (accidentaţi)

Arbitru I. Serea (Focşani). Asistenţi: Cr. Nica (Ploieşti), Fl. Buzărnescu (Craiova). Arbitru de rezervă Mihai Prodan (Cluj). Observatori: Al. Boc (Bucureşti), Mircea Salomir (Cluj)
Bilete: 150.000 lei la tribuna I, 100.000 de lei în restul stadionului

Lupta Steaua !! :ok:

apparte
1st May 2004, 15:37
Daca la oradeni nu joaca Radu Marginean,mijlocul e varza.Spre surprinderea mea joaca Munteanu(inseamna ca galbenul primit cu Timisoara a fost trecut in dreptul altcuiva).Tripleta ofensiva oradeana Vrajitoarea-Stan-Siljanovski poate crea probleme prin driblingurile ultimului si viteza lui Vrajitoarea.Superioritate neta pt stelisti pe flancuri,unde Dumitru si Ogararu,respectiv Nesu-Dica vor avea in fata un singur adversar:Sfarlea respectiv Fele.Muzsnay,te sinucizi cu tactica asta.

iulian
1st May 2004, 15:39
Da ce este cu zvonul ca Vrajitoarea se va retrage dupa meciul cu Steaua ?

apparte
1st May 2004, 15:52
Iuliane,vorbe spuse la nervi dupa ce o parte a publicului l-a acuzat ca a blatuit meciul cu Bistrita.Ce-i drept,a avut o prestatie jalnica,cea mai slaba de cand e la Oradea,dar pana la a-l acuza de vanzare...Si inca ceva...e cel mai bun simulant din divizia A :evil: ,daca-l atinge putin cade f convingator(dar exista de fiecare data contact).Gen Lacatus in vremurile de glorie! :evil:

iulian
1st May 2004, 15:59
Ma gindeam ca daca tot vrea sa se retraga...sa o faca :drak: azi...de ce sa astepte meciul cu Steaua ...ca e bunicel....poate pune ceva probleme :D

apparte
1st May 2004, 16:00
Va las,ma duc sa-mi vad favoritii la hotel!Va povestesc diseara cum a fost :ok: !

SVensson
1st May 2004, 16:23
Un 4-0 sau 5-1 pentru Steaua. Sa stiti ca imi pare rau pentru Oradea ca va retrograda dar asta este. Soarta si destinul

uti2102
1st May 2004, 20:45
Steaua joaca in ALB ????????? De cand ?!

Vadim
1st May 2004, 23:16
Steaua e condamnata sa castige duminica... Daca pierde, Dinamo are deja o mina pe titlu.

apparte
1st May 2004, 23:19
Cred ca oradenii vor evolua in alb(e echipamentul de rezerva).Insa conform traditiei,Steaua ar trebui sa-si schimbe echipamentul deoarece gazdele evolueaza in culorile traditionale.Cum amandoua echipele au aceleasi culori,in mod normal oaspetii ar trebui sa-si schimbe echipamentul.
Deci sa va povestesc cum au fost intampinati stelistii la aeroport de cateva zeci de fani si de teapa luata de unii(intre care am fost si eu :evil: )care i-au asteptat la Hotel Dacia Continental,in timp ce ei erau cazati la Hotel Iris in apropierea vamii Bors!Culmea e ca zvonul s-a lansat la aeroport("bey,ii cazeaza la Dacia") asa ca iesind din aeroport,n-am asteptat sa plece autocarul ci am luat-o spre Dacia si cand colo...m-am intalnit cu Sebi Sfarlea :evil: !

ronaldinho
1st May 2004, 23:27
Oricat de oradean as fi, imi doresc sa castige steaua maine. Sper ca toti cei cinstiti sa-si doreasca acelasi lucru. Zoo REBU nu merita campionatul. Asa ca, bafta Steaua pe maine.

Florentin
2nd May 2004, 02:58
Alpopa-

ultima (si singura) data cind am jucat in echipament alb a mers destul de bine zic eu. Nu cred ca culoarea este o problema ci cite le dam.

apparte
2nd May 2004, 14:17
Ora de plecare la meci!Forza Steaua!Maine va povestesc cum am vazut meciul din tribuna,voi cum l-ati vazut la TV! :ok:

iulian
2nd May 2004, 14:21
Fortza Steaua ...Succes !!! :ok:

ADelPiero
2nd May 2004, 14:56
is curios ce cota de castig are Oradea :evil: :evil:

ad3an
2nd May 2004, 15:27
Vad ca majoritatea de aici sunteti stelisti asta e problema voastra apparte astept din partea ta un comentariu detailat despre meci!!!(sa fie subiectiv)
Hai Bihoru!!!!!!!
Pana la Moarte !!!!!!!!!!

SVensson
2nd May 2004, 15:30
Bate Steaua, diferenta de 3-4 goluri.

iulian
2nd May 2004, 15:42
Steaua va continua astazi cursa de urmarire a rivalilor de la Dinamo, urmind sa joace impotriva celor de la FC Oradea. Meciul va incepe la ora 17.00 si va fi televizat in direct la postul Romania 1. Chiar daca bihorenii mai au doar sanse teoretice de salvare de la retrogradare, ei au ocazia de a-si burdusi buzunarele cu prima speciala promisa de Dinamo. Cristi Borcea, directorul executiv al “ciinilor rosii”, si-a anuntat prezenta la meciul de la Oradea. Borcea este prieten la catarama cu Marius Vizer, fostul patron al oradenilor. Ultima dovada a relatiilor strinse dintre dinamovisti si bihoreni a fost transferul in “Stefan cel Mare” al internationalului de juniori Cristian Cigan. In ambele tabere se vor consemna doua premiere. Stelistii ar putea juca, in premiera in acest sezon, in echipamentul de rezerva, care este alb, pentru ca si gazdele au culorile rosu si albastru si au dreptul sa aleaga echipamentul. In poarta bihorenilor va debuta Cosmin Vitca, deoarece Rotaru nu mai vrea sa apere pe stadionul din Oradea.

M|tea
2nd May 2004, 17:35
:) :) :) 3-0 in min 30!!! cum ziceam....STEAU E PE VAL! Sper sa nu mai fie cand vor veni la GALATI :) in REST....SA VINA CUPA LA GALATI!

uti2102
2nd May 2004, 17:48
Ashtia de la TVR ishi bat joc de noi. In viatza mea n-am vazut un asemenea unghi de filmare! :ciocan: Partea buna e ca perspectiva a fost foarte aproape de poarta fierbinte, cea a Oradei! Sper ca-n repriza secunda sa mute camera ceva mai la vest, sa fim aproape shi de viitoarele 2-3 goluri steliste! :evil:
Ce ma amuza cel mai tare sunt jucatorii shi suporterii oradeni care, indiferent de faza, protesteaza shi striga "Hotzii!" :happy Mai bine shi-ar vedea de joc k d-aia sunt unde sunt.........

apparte
2nd May 2004, 20:39
Meciul a fost fara istoric,impresia generala fiind ca Steaua a oprit motoarele in repriza a doua.Galeria Stelei,cam apatica la inceput,s-a dezlantuit doar la scandarile impotriva dinamovistilor si rapidistilor,pe langa cele obisnuite mai fiind auzite (in premiera de catre mine)cateva adresate lui Cristi Borcea!

apparte
2nd May 2004, 21:11
Inca de la inceput va anunt ca la vizitele in Oradea conducatorii rapidisti si dinamovisti au fost huiduiti.Iata ce s-a intamplat cu Gigi Becali:Gigi Becali, patronul Stelei, a avut parte de o primire extraordinara pe Stadionul Municipal, fiind aplaudat la scena deschisa.


Lui Becali i-au fost solicitate câteva zeci de autografe, iar galeria Stelei a scandat în doua rânduri numele sau. „La Oradea am fost primit cel mai bine din toate locurile pe unde am umblat. Nu am putut sa ma bucur la goluri, pentru ca nu am vrut sa sfidez acest public minunat. Pacat ca FC Oradea nu prea mai are sanse sa se salveze. Mi-a placut mult nr. 19 (Florin Lazar - n.r.), un fundas cu forta si extrem de mobil”, a spus Becali.

Teodor Biris
artcol preluat de pe bihon.ro

apparte
2nd May 2004, 21:17
Iata cum au vazut ziaristii bihoreni meciul:
Prea mici pentru un razboi asa de mare
FC Oradea a pierdut cu scorul de 0-3 partida sustinuta Duminica pe teren propriu cu Steaua. Rezultatul a fost stabilit înca din prima repriza.


Antrenorul Muzsnay a încercat sa resusciteze o echipa aflata în moarte clinica de câteva jocuri. Din pacate, s-a dovedit ca nu este suficient doar optimismul la nivel declarativ, când picioarele nu te mai asculta, iar crampele musculare apar în minutul 60.

CASETA TEHNICA

FC Oradea - Steaua 0-3 (0-3)
Stadion Municipal. Teren bun. Spectatori: 15.000
Au marcat: Munteanu '20 autogol, Dumitra '24 autogol, Dica '26
FC Oradea: 12. Vâtca – 19. Fl. Lazar, 2. N. Stanciu, 14. Cr. Munteanu – 18. Fele, 8. Dumitra (11. Gado '65), 10. Siljanoski, 15. Sfârlea, 6. Lungan (21. Fritea '69) – 23. Vrajitoarea, 9. D. Stan (13. Georgiu '88). Antrenor: Muzsnay Zsolt
Steaua: 33. Hamutovski - 20. Ogararu, 6. Radoi, 3. Rachita, 15. Nesu - 2. Fl. Dumitru (7 Pitu '85), 22. Paraschiv (10. Aliuta), 30. Paduret 14. N. Dica - 9. Dinita (19. Oprita '65), 25. Ad. Neaga. Antrenor: Victor Piturca
Remarcatii meciului: Vâtca / Dica, Dumitru, Neaga
Cartonase galbene: Stan '44
Arbitri: Ionica Serea (Focsani) - Cristian Nica (Ploiesti), Florin Buzarnescu (Craiova). Observatori: Alexandru Boc (Bucuresti), Mircea Salomir (Cluj).

Steaua nu a trebuit sa faca un joc magnific pentru a se impune la Oradea. Au speculat nesiguranta la fazele fixe si, dupa sase minute fatidice pentru bihoreni, au transat soarta partidei. Din pacate, primele doua reusite au fost opera fundasilor oradeni, care au reusit ceea
ce Neaga nu a putut pe toata durata partidei.

Zarurile fiind aruncate înca de la pauza, în partea a doua s-a jucat un fotbal frumos, aplaudat de cei 15.000 de spectatori. S-a jucat pe contre, iar ocaziile clare de gol s-au succedat cu repeziciune la ambele porti. Înfrângerea suferita arunca FCO la un necrutator -17 în clasamentul adevarului, o zona de unde aerul Diviziei A este tot mai irespirabil. În schimb, Steaua îsi continua cursa pentru titlu.

La conferinta de presa, antrenorul Muzsnay Zsolt a dovedit ca ramâne un optimist incurabil. „Sigur ca mai speram. Ce putem face altceva? Sa ne împuscam?”, a spus Muzsy când a fost întrebat daca mai crede în salvarea echipei. Antrenorul a mai aruncat o sageata în directia fostului principal, Titi Dumitriu: „Este inadmisibil ca în minutul 60, 8-9 jucatori sa acuze crampe musculare. Atât putem în acest moment. Au fost sase minute fatidice în care Steaua a marcat de trei ori dar, din pacate, primele doua goluri le-au reusit fundasii nostri”. De partea cealalta, „secundul” Iovan a încercat sa-i consoleze pe bihoreni: „Sper ca Oradea sa se salveze in extremis. Daca nu va reusi, îi doresc sa revina cât mai repede în Divizia A”.

torr
2nd May 2004, 21:55
altfel Steaua nu castiga. Am putea spune ca a fost 2-1 pentru Oradea, desi golurile au fost inscrise in aceeasi poarta :headbang:

ADelPiero
2nd May 2004, 22:19
torr ma faci sa rad :evil:
vrei sa zici ca batea oradea pe Steaua :ciocan: ?
la cate ocazii o avut Steaua ... poti sa zici Doamne ajuta ca s`o terminat numai
3-0 ! :D

torr
2nd May 2004, 22:36
ADelPiero, nu vreau sa zic ca batea Oradea pe Steaua, ci doar ca Steaua a ratat nespus de mult si nu a reusit un scor de proportii in fata unei echipe atat de slabe cum e Oradea!

Go Apulum Go! Hehehehe

Red Heat
3rd May 2004, 08:52
Ce noncombat ordinar !!!! Nu am vazut in viata mea asa ceva. Pe langa meciul asta, Ceahlaul-Dinamo a fost cel mai incrancenat joc. Cum e posibil sa dai 2 autogoluri? Cum e posibil ca la fiecare faza de atac a Stelei fundasii Oradei sa se uite spre mijlocul terenului si sa lasa nemarcati TOTI atacantii???? Cum e posibil sa ratezi 5-6 ocazii singur cu portarul???? Cum e posibil ca fundasul sa se opreasca din alergat dupa ce este depasit de atacant???? INCREDIBIL !!!
Insa cel mai grav lucru este, se vede, ca presa sportiva este platita de oierul sef. Nici un cuvant despre asta in ziarele de sport. RUSINE !!! RUSINE!!! RUSINE !!

Dansan
3rd May 2004, 09:00
Alooo, Red heat mai ia si tu un distonocalm ceva...:)
Si niste ochelari acolo...:)

iulian
3rd May 2004, 09:04
Ce noncombat ordinar !!!! Insa cel mai grav lucru este, se vede, ca presa sportiva este platita de oierul sef. Nici un cuvant despre asta in ziarele de sport. RUSINE !!! RUSINE!!! RUSINE !!
in afara de distonocalm ia si ceva antihalucinogen ... nimeni nu vede noncombat tu da... ia prietene ceva ..ai nevoie

Red Heat
3rd May 2004, 09:08
Iuliane daca tu imi arati macar o faza in careul Oradei in care vreun atacant al stelei este marcat tac din gura si nu mai zic nimic

Red Heat
3rd May 2004, 09:09
Noroc ca nu stiu sa traga la poarta si au sutat in portar ca altfel iar vedem vreo 8 goluri pe lipsa de reactie a adversarului

Dansan
3rd May 2004, 09:09
...O fi din cauza CALDURII...s-a urcat la cap si-acuma vede ROSU in fata ochilor...:):):)

Red Heat
3rd May 2004, 09:11
auzi Dansan te rog sa-ti vezi de treaba ta si nu te baga in discutie cu mine

iulian
3rd May 2004, 09:11
Pai daca sunt buni ? ce a aratat Oradea in tot returul asta ? de aia au si ajuns unde au ajuns...ce ma mira e ca deabia prin min 70 au inceput cu crampele musculare....eu credeam ca jumate din echipa nu mai iese din vestiare la pauza dupa cum i-au alergat stelisti..si nu uita ca Oradea a fost si este de ani buni fieful dinamovistilor...asa ca ma mira opinia ta ca ar fi fost non-combat

fanfotbal
3rd May 2004, 09:11
cred ca oierul sef va lua primele ce zicea ca le da la brasoveni si le va da celor din oradea pentru faptul ca nu au pus probleme. :ok:

Red Heat
3rd May 2004, 09:14
Vrei sa o zic p'aia dreapta. Am vazut meciul si sincer cred ca (vorbesc foarte serios) Oradea s-a dat la o parte. Nici o echipa de divizia c nu joaca asa

suporterita
3rd May 2004, 09:14
cred ca unii dinamovisti nu stiu sa diferentieze lucrurile:Steaua face spectacol in teren, joaca fotbal si este normal ca echipele care nu joaca nimic sa piarda.cred ca nu Steaua cistiga meciurile in minutele de prelungiri cu sansa sau cu arbitrii ci Dinamo,sigur acest lucru va lua sfirsit in curind, norocul sau sansa nu poate fii mereu de partea lor.cit despre presa, nu cred ca Tolontan ar putea fii platit de Jiji sau Ionitoaia sa fim seriosi, cind la meciul lui Dinamo cu Craiova s-a vazut clar ca a fost furt pe fata, la cel cu Otelul s-au chinuit,cu Brasov la fel,de ce oare nu cistiga de o maniera clara cu un joc cinstit?pentru ca nu au cu cine.

iulian
3rd May 2004, 09:14
cred ca oierul sef va lua primele ce zicea ca le da la brasoveni si le va da celor din oradea pentru faptul ca nu au pus probleme. :ok:
Eu cred ca acele prime le va da mecanicului sef de la voi poate poate inchegati si voi o echipa ceva

iulian
3rd May 2004, 09:17
Vrei sa o zic p'aia dreapta. Am vazut meciul si sincer cred ca (vorbesc foarte serios) Oradea s-a dat la o parte. Nici o echipa de divizia c nu joaca asa
Si eu am vazut meciul si tot sincer iti spun ca Oradeni in repriza a doua pe fondul relaxarii Stelei au devenit chiar destul de periculosi...daca aveau si o conditie fizica mai buna chiar putea sa puna probleme mari

Red Heat
3rd May 2004, 09:17
cred ca unii dinamovisti nu stiu sa diferentieze lucrurile:Steaua face spectacol in teren, joaca fotbal si este normal ca echipele care nu joaca nimic sa piarda.cred ca nu Steaua cistiga meciurile in minutele de prelungiri cu sansa sau cu arbitrii ci Dinamo,sigur acest lucru va lua sfirsit in curind, norocul sau sansa nu poate fii mereu de partea lor.cit despre presa, nu cred ca Tolontan ar putea fii platit de Jiji sau Ionitoaia sa fim seriosi, cind la meciul lui Dinamo cu Craiova s-a vazut clar ca a fost furt pe fata, la cel cu Otelul s-au chinuit,cu Brasov la fel,de ce oare nu cistiga de o maniera clara cu un joc cinstit?pentru ca nu au cu cine.

De ce? Cred ca cel mai bun raspuns il au cei de la steaua. Erau experti in asa ceva in tur

Red Heat
3rd May 2004, 09:18
Si eu am vazut meciul si tot sincer iti spun ca Oradeni in repriza a doua pe fondul relaxarii Stelei au devenit chiar destul de periculosi...daca aveau si o conditie fizica mai buna chiar putea sa puna probleme mari

Pai puteau dar au ratat 5-6 ocazii de singur cu portarul. Au vrut sa rateze

iulian
3rd May 2004, 09:19
...la meciul lui Dinamo cu Craiova s-a vazut clar ca a fost furt pe fata, la cel cu Otelul s-au chinuit,cu Brasov la fel,de ce oare nu cistiga de o maniera clara cu un joc cinstit?pentru ca nu au cu cine.
Pentru ca nu are cine ....

iulian
3rd May 2004, 09:20
Pai puteau dar au ratat 5-6 ocazii de singur cu portarul. Au vrut sa rateze

Steaua a ratat ocazii mult mai clare si mai mari ....si tot vreo 5-6-7 si Steaua a vrut sa rateze ?? (conf. aceluiasi principiu..)
PS Dinamo a ratat la fel citeva ocazii de singur cu Dossey ..nici ei nu au vrut sa inscrie ?
Ba da iti spun eu...dar si Dossey si Hamutovschi ai fost in zi buna....

fanfotbal
3rd May 2004, 09:25
Eu cred ca acele prime le va da mecanicului sef de la voi poate poate inchegati si voi o echipa ceva

mai bine sa ai mecanici decat oieri in fruntea clubului. in locul vostru i-as recomanda la bufonul ala niste cursuri de bune maniere.
Steaua ar fi un club cu o imagine super daca nu ati avea oierul si berbecul ala de langa el... s-au sa-i aveti dar sa nu-i lasati sa vorbeasca in public.

gicu
3rd May 2004, 13:08
cred ca oierul sef va lua primele ce zicea ca le da la brasoveni si le va da celor din oradea pentru faptul ca nu au pus probleme. :ok:

pai le-a dat deja, de la Oradea-Dinamo :-) Doar nu erau acum sa muste mana :drak:

suporterita
3rd May 2004, 14:45
mai lasati-o cu balariile,Jiji nu joaca in teren,noi discutam despre fotbal nu despre ce latra Jiji,Borcea,Giovani sau altii.deocamdata Steaua joaca fotbal si unul frumos,productiv.si mai terminati cu expresia atribuita stelistilor de "p.n.g."-isti,il asigur pe cel ce scrie asta ca este un incult.

uti2102
3rd May 2004, 20:54
Suporteritza :ok: Punct ochit, punct lovit!
Despre Red Heat nu spun decat atat : simtzi cum itzi fuge pamantul de sub picioare shi incerci sa te faci remarcat?! Fii calm deocamdata.....Astea au fost doar primele voastre simptome; din week-end-ul asta reintratzi in criza. Sper un 006 :evil:
Aaaah...shi sa nu uit. Cainele ala din imagine are grimasa lui Gheorghe Shtefan. Numai cela are un grad de paranoia atat de inalt....."ne fura arbitri; sa-shi dea demisia Craciunescu!" :happy

apparte
3rd May 2004, 21:36
.si nu uita ca Oradea a fost si este de ani buni fieful dinamovistilor...asa ca ma mira opinia ta ca ar fi fost non-combat
Iuliane,aberezi!Oradea nu este si nu va fi niciodata fief dinamovist!Nici o echipa nu e privita cu atata URA de catre oradeni cum e Dinamo.Steaua a avut la Oradea doar in galerie dublul suporterilor dinamovisti.In plus,in tribune erau alte sute de tricouri si fulare cu insemnele Stelei!

apparte
3rd May 2004, 21:41
Vrei sa o zic p'aia dreapta. Am vazut meciul si sincer cred ca (vorbesc foarte serios) Oradea s-a dat la o parte. Nici o echipa de divizia c nu joaca asa
Daca n-ai vazut meciurile cu Poli sau Gloria mai bine nu ai vorbi!Daca Bihorul ar fi jucat cu Steaua cum a jucat cu Bistrita,la pauza era 7-0(cel putin).Nici cu Dinamo n-au jucat cu mult mai bine,ca sa nu vorbesc de repriza a doua a meciului castigat cu Ceahlaul,cand fata de ce a ratat cu Steaua,Vrajitoarea a fost mic copil!Si l-a avut in fata pe Hamutovski!

apparte
3rd May 2004, 22:47
Intere,mai baga pronosticuri ca vad ca le ai pe astea cu Steaua! :ok:

Red Heat
4th May 2004, 08:53
Suporteritza :ok: Punct ochit, punct lovit!
Despre Red Heat nu spun decat atat : simtzi cum itzi fuge pamantul de sub picioare shi incerci sa te faci remarcat?! Fii calm deocamdata.....Astea au fost doar primele voastre simptome; din week-end-ul asta reintratzi in criza. Sper un 006 :evil:
Aaaah...shi sa nu uit. Cainele ala din imagine are grimasa lui Gheorghe Shtefan. Numai cela are un grad de paranoia atat de inalt....."ne fura arbitri; sa-shi dea demisia Craciunescu!" :happy

Imi fuge pamantul de sub picioare? Adica? Si de ce as tine sa ma fac remarcat? Parca as avea si fata de cine....
Cainele ala e o imagine stilizata. Daca nici macar atat nu ai fost in stare sa intelegi..
Avatar-ul tau exprima probabil complexul de inferioritate care te domina. Ai vrea sa fii ca Shearer insa nu esti..

suporterita
4th May 2004, 14:54
ia uite unde era psihologul! tu ti-ai luat drept idol un ciine obez, nu sunt sigura ca ieri a fost un singur motiv pentru care ai varsat venin, acela ca te-ai trezit cu fata la cearceaf, mai este ceva....poate te-a parasit partenera.

Red Heat
4th May 2004, 16:38
ia uite unde era psihologul! tu ti-ai luat drept idol un ciine obez, nu sunt sigura ca ieri a fost un singur motiv pentru care ai varsat venin, acela ca te-ai trezit cu fata la cearceaf, mai este ceva....poate te-a parasit partenera.

nu stiu de ce te bagi TU in discutia mea cu alpopa. am fost baiat finutz si civilizat cu tine pana acum si ar trebui sa-ti vezi lungul nasului cand faci asemenea comentarii. ca daca e se ne luam la vrajeala d'asta nu stiu daca o sa mai ai replica si nu vreau sa te fac de 2 lei "in direct"...

suporterita
5th May 2004, 08:32
Red, nu fii complexat frate ca eu sunt de sex opus tie stiu fotbal la fel de bine ca si tine nu este nici o diferenta. diferenta dintre noi doi este ca mie nu-mi place "vrajeala" DE CARE POMENEAI SI NICI NU MA PRETEZ SA JIGNESC CA TINE.de ce tu ai avea dreptul sa ataci un stelist si eu sa n-am drept la replica in momentul in care sari calul.nu cred ca Al. Popa are nevoie de ajutorul meu ,dar este greu pentru tine sa cobori dupa un piedestal sa discuti civilizat si te mai ajut din cind in cind.

Red Heat
5th May 2004, 08:58
Red, nu fii complexat frate ca eu sunt de sex opus tie stiu fotbal la fel de bine ca si tine nu este nici o diferenta. diferenta dintre noi doi este ca mie nu-mi place "vrajeala" DE CARE POMENEAI SI NICI NU MA PRETEZ SA JIGNESC CA TINE.de ce tu ai avea dreptul sa ataci un stelist si eu sa n-am drept la replica in momentul in care sari calul.nu cred ca Al. Popa are nevoie de ajutorul meu ,dar este greu pentru tine sa cobori dupa un piedestal sa discuti civilizat si te mai ajut din cind in cind.

In primul rand alpopa este cel care a inceput cu atacurile la persoana nu eu. Eu nu am facut altceva decat sa-i raspund (nu-mi place sa raman dator). Cine vorbeste frumos cu mine primeste la fel, cine nu primeste ce merita. Vrajeala ta consta in faptul ca iti permiti sa arunci fraze de genul "te-a parasit partenera". Adica te iei de viata mea privata, cand ar trebui sa discutam despre fotbal si de ceea ce e legat de el. Este la fel ca atunci cand ti-as spune eu ca in ultimul timp nu ti-a mai trecut nici un barbat prin pat si de aia esti asa ..... pusa pe harta. Cum e?
Si inca ceva. Te asigur ca nu sufar de nici un complex si nici nu am nevoie de vreun ajutor. Ma descurc singur...

iulian
5th May 2004, 10:01
Eu nu am facut altceva decat sa-i raspund (nu-mi place sa raman dator). ...
Mie mi-ai ramas pupalash ...nu mi-ai adus nici un argument la ce ai spus tu in afara de convingerea ta
PS. vorbesc de asa zisul fault in atac a lui Rachita

Red Heat
5th May 2004, 10:33
Iuliane tu esti un baiat finutz. Cel putin asa cred. La fel cred ca a fost fault in atac. Am vazut faza de cateva ori. Argumente? Ce argumente vrei? Te invit sa vezi faza pe caseta...

uti2102
5th May 2004, 15:15
In primul rand alpopa este cel care a inceput cu atacurile la persoana nu eu. Eu nu am facut altceva decat sa-i raspund (nu-mi place sa raman dator).

Ba pardon bade! Io mi-am facut datoria de stelist shi te-am luat nitzel peste picior pentru ieshirile de-a dreptul paranoice. N-am facut nici un atac la persoana! Culmea e ca matale ai dat-o pe "complexe de inferioritate" shi alte cele. Nu pot sa-tzi zic decat ca nu e cazul.
Cat despre restul, cred k tzi-ai dat shi singur seama ce inseamna "trufia dinamovista"! Facand pe dashteptul shi atot-shtiutorul nu faci decat sa semeni cu alde Dinu. (na! ca n-am ramas nici io dator!) :drak:

Red Heat
5th May 2004, 16:02
bine mah. bravo tie. mai bine sa semeni cu dinu decat cu gigi, ca tine
hai ca nu mai am chef sa dialoghez cu tine si cu cei ca tine

uti2102
7th May 2004, 20:10
Foarte bine! Ai pus cireasha pe tort!