PDA

View Full Version : Etapa 24: Dinamo - FC Brasov



Vadim
27th April 2004, 10:35
Etapa 24: Dinamo - FC Brasov.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

rew
27th April 2004, 10:43
Pe astia ii batem cu rezervele ! 2-0

simpson
27th April 2004, 11:30
1 solist.. Dar nu deoarece nu mai pot eu de dragul dinamovistilor... au, pur si simplu, echipa mai buna, iar Buga, dupa cate am auzit, e suspendat.

Red Heat
27th April 2004, 12:12
3 piese grele vor lipsi de la Dinamo insa sper sa batem. E timpul cred pentru revirimentul lui Vladut Munteanu

Darkslowstar
27th April 2004, 18:42
Daca se joaca fara borcisme va fu un meci destul de echilibrat, mai ales ca Dinamo nu mai joaca cine stie ce si Brasovul este pe val. Dar tare mi-e teama de un 11 m cu "acoperire regulamentara", de vreun off-side, etc

Pacala
27th April 2004, 19:29
Chiar si pentru Dinamo va fi greu sa cistige toate nmeciurile cu ajutorul arbitrilor. Trebuie sa le mai dea si lor liber din cind in cind. Drept urmare in aceasta etapa se vor impiedica.
X2

ronaldinho
27th April 2004, 20:07
Mi-as dori sa se impiedice Dinamo, exact acum cand ii este lumea mai draga si daca ar veni si cu coada intre picioare din Giulesti, ar fi perfect. Daca nu vor fi borcisme, vor fi netoisme su badisme. Sunt convins ca vor incerca sa trucheze meciul. Sper caLucescu sa joace corect si sa-i introduca in teren doar pe acei ce vor sa joace. Lucescu sunt convins ca-si va apara corect sansele, dar Nicolae ala e dubios rau. Ii sta bine alaturi de borcica. Ar fi strigator la cer daca Dinamo ar invinge iar cu ajutorul arbitrilor. Sungt convins ca va face al de Gigi scandal, daca arbitrii vor tranti meciul. Meciul e de 1. Eu sper intr-un X2. Sa vedem ce va fi.

ADelPiero
27th April 2004, 22:14
1-1 .. Doamne da sa fie asa :)

Utilizator
27th April 2004, 22:38
2-0...ar fi normal sa fie cel putin asa :)

Sabin
28th April 2004, 03:25
Putetzi sa va inchinatzi in fiecare seara, sa mergetzi la biserica sa ceretzi mila divinitatzii, degeaba. Bate Dinamo lejer, fara nici o emotzie. Steaua are 2 deplasari din care e greu sa iasa cu 6 puncte. Daca Dinamo bate in Giulesti avem sanse de 90% sa fim campioni. Steaua inca mai tre' sa se omogenizeze si abia apoi sa atace titlul mult mai clar si decis.

fia
28th April 2004, 04:46
Meci, usor... la fel si pentru Steaua.. etapa viitoare se schimba liderul :drak: (asta daca e Steaua in stare sa bata, pentru ca Rapidul va bate pe Dinamo :p )

samor03
28th April 2004, 05:12
Un Alt Blat Ordinar.

fia
28th April 2004, 05:17
Blat in ce sens? Ca si Dinamo si Brasov au nevoie mare de puncte? Cred ca e hazardata afirmatia ta!

Mariusmadmax
28th April 2004, 06:23
Daca e pe bune ... Dinamo , care si asa nu joaca nimic , pierde !(1-2)
Dar ...
ti-e greata de atita "noroc" ... facut de arbitrii :rosu:
Cu Corpo , s-a rezolvat si meciul cu Steaua , si tot in prelungiri !

DD-Viola
28th April 2004, 08:56
...aproape imposibil , dar ar fi frumos sa bata Brasovul .

Utilizator
28th April 2004, 09:00
Steaua in tur n-a prea jucat nimic si a adunat o gramada de puncte pe paradele lui Vasile si pe oportunismul lui Bloc-notes, de “noroc” cu arbitraje favorabile nu mai pomenesc. Nu vad de ce n-am castiga si noi jucand mai slab decat s-a obisnuit lumea sa vada. In fotbal castiga cel ce da mai multe goluri decat adversarul. Asa ca vom bate Brasovul jucand pe teren, diferenta valorica dintre cele doua echipe e totusi mare.

the_big
28th April 2004, 09:30
0-0 gol borcica !

Sinn Fein
28th April 2004, 09:54
meci greu pt dinamo, speram insa ca va castiga, e si in interesul nostru...3-1....
Forza Viola!

DJ Klaus
28th April 2004, 10:01
ma indoiesc ca vor da "liber" la arbitri asa ca ... cu toata nerusinarea inainte
Scor: BLAT

Dansan
28th April 2004, 11:09
Steaua in tur n-a prea jucat nimic si a adunat o gramada de puncte pe paradele lui Vasile si pe oportunismul lui Bloc-notes, de “noroc” cu arbitraje favorabile nu mai pomenesc. Nu vad de ce n-am castiga si noi jucand mai slab decat s-a obisnuit lumea sa vada. In fotbal castiga cel ce da mai multe goluri decat adversarul. Asa ca vom bate Brasovul jucand pe teren, diferenta valorica dintre cele doua echipe e totusi mare.

:D :D :D
Si Dinamo in ultimele etape a adunat o "gramada de puncte" pe "paradele" si "oportunismul" lui Serea ,Corpodica & Comp...Asa ca nu vad cum de nu ati castiga si acum...Oricum lumea s-a obijnuit sa vada asta... :D

Utilizator
28th April 2004, 12:20
:D :D :D
Si Dinamo in ultimele etape a adunat o "gramada de puncte" pe "paradele" si "oportunismul" lui Serea ,Corpodica & Comp...Asa ca nu vad cum de nu ati castiga si acum...Oricum lumea s-a obijnuit sa vada asta... :D

Lumea s-a obisnuit sa ne acuze si vede ce vrea sa vada.
Singurele faze discutabile au fost penaltyul pentru Craiova si cel dat pentru noi cu FC Arges. La Constantza mie mi s-a parut corect acordat, la fel au zis si cei de la GSp, la fel si Porumboiu si Craciunescu.
Daca mi-aduc bine aminte penaltyul neacorat pentru Poli imediat inainte de penaltyul acordat Stelei (similar cu el acordat noua la Constantza: a fost un contact usor picior-picior, iar la noi mana pusa pe umar) n-a ridicat atatea discutii, desi a fost destul de clar. Steaua a batut la Natzional in min 94 si nu au fost atatea suspiciuni. In meciul nostru cu Natzional (cu aceleasi acuze penibile de aranjament in prealabil) am avut un penalty clar (fault la Petre) neacordat la 0-1 (nu e viciere de rezultat?), plus alte hentzuri si ofsideuri nesemnalizate. La Oradea iarasi, cel putzin un penalty neacordat, noroc ca am reusit sa castigam. Zi-i si de Salomirica si de Tudorica…
Nu mi-aduc aminte sa fi protestat cineva ca ne-au furat arbitrii. Si am mentzionat numai meciuri din retur. Am mai spus-o, sa judecam cu aceeasi masura si la altzii daca suntem asa de corectzi.

Dei
28th April 2004, 12:25
Bate Dinamo. Daca nu pot jucatorii lor, dau brasoveni autogolul. Daca nici aia nu vor/pot, se rezolva cu un penalty.
Lasand la o parte blatul, Dinamo poate sa casitige coresct acest meci. Au echipa mai buna.

Dansan
28th April 2004, 13:36
Lumea s-a obisnuit sa ne acuze si vede ce vrea sa vada.


:D Mah...o fi ceva, ceva pe-acolo...Nu crezi?! :rolleyes: :D

DJ Klaus
28th April 2004, 13:44
:D Mah...o fi ceva, ceva pe-acolo...Nu crezi?! :rolleyes: :D
N-o sa creada iti zic eu.

Utilizator
28th April 2004, 14:00
:D Mah...o fi ceva, ceva pe-acolo...Nu crezi?! :rolleyes: :D
Klaus are dreptate aici, acum nu cred. :) Daca discutam cu ceva ani in urma probabil ca iti dadeam dreptate sau ma abtineam de la comentarii. Acum insa nu cred ca e nimic, daca era ceva se aranja de ex. meciul cu National. Si repet, am fost si dezavantajati de arbitraj in alte meciuri, au fost si altii avantajati. Faptul ca “zice lumea” nu e un argument ca se intampla nereguli.

Dansan
28th April 2004, 14:02
N-o sa creada iti zic eu.

Deh...nu potzi sa spui ca n-am incercat...:)

Dansan
28th April 2004, 14:04
Faptul ca “zice lumea” nu e un argument ca se intampla nereguli.

Fumul fara foc , sa-ntzeleg...aha...:)

Utilizator
28th April 2004, 14:39
Fumul pleaca de la focul altora :) facut special sa creada lumea ca e de la noi. Cand privesti din departare distingi mai greu ca soba vecinului e de vina, e superficial sa emiti verdicte doar pe baza faptului ca am mai avut-o si noi stricata in trecut sau ca asa pare de la 1 km. Multa lume de pe la noi insa emite judecati pripite.
Ca sa trec de la foc la apa iti dau ca exemplu o situatie traita de mine. Acum doi ani, pe la ora 12 noaptea m-a inundat vecinul “de deasupra” de scoteam apa cu galeata din casa. A doua zi, pana sa se lamureasca asupra incidentului (eu eram la servici), vecinul “de jos” m-a beshtelit din plin prin vecini (profitand si de faptul ca eram nou in bloc si mult mai tanar decat cei vechi), convingandu-se insa de realitate cand a venit intr-un final la mine la usa, hotarat sa ma stranga de gat.
Daca incerca sa afle mai intai adevarul treaba se rezolva mult mai civilizat si corect, iar eu nu as mai fi fost acuzat apriori pe nedrept (aproape un an de zile am tras) de toate belele din cladire.

DJ Klaus
28th April 2004, 15:39
Fumul pleaca de la focul altora :) facut special sa creada lumea ca e de la noi.
noooo ... cum sa fie de la voi ingerasilor? Fabuleaza o tara intreaga ! Cum sa-i crezi? :D

Cand privesti din departare distingi mai greu ca soba vecinului e de vina, e superficial sa emiti verdicte doar pe baza faptului ca am mai avut-o si noi stricata in trecut sau ca asa pare de la 1 km. Multa lume de pe la noi insa emite judecati pripite.
Normal ca Borcica a tras clapa la vecini doar si-a pus centrala si nu baga in ea decat spaga la arbitri!

Daca incerca sa afle mai intai adevarul treaba se rezolva mult mai civilizat si corect, iar eu nu as mai fi fost acuzat apriori pe nedrept (aproape un an de zile am tras) de toate belele din cladire.
vezi daca esti dinamovist ? Toata lumea te acuza :)

Utilizator
28th April 2004, 15:53
“vezi daca esti dinamovist ? Toata lumea te acuza”
O gluma trista, dar adevarata in contextul in care vorbeam: lumea acuza apriori pe categorisiri superficiale. Si din pacate nu mai vede alti “pacatosi”. Valabil si in fotbal si in viata. O sa ma opresc pentru ca suntem deja off-topic si argumentele mele sunt ocolite cu mishtouri.

DJ Klaus
28th April 2004, 15:56
argumentele mele sunt ocolite cu mishtouri.
Adevarul e ca... Dinamo ia la mishto fotbalul romanesc cu toti sefii de pe acolo! :rosu:

Padrino
28th April 2004, 16:20
Mai terminati cu „e blat sigur“ sau „dinamovistii sunt ajutati de arbitrii“. Nu e vina clubului ca nu stiu ce arbitru greseste in defavoarea adversarilor cainilor. Se poate si invers si sunt exemple. Important este ca trupa lui Andone sa joace fotbal de calitate, iar cel mai important... sa castige. Dinamo nu are voie sa faca pasi gresiti daca vrea titlul de campioana. De fapt, asa ii sta bine unei campioane.
Hai Dinamo! 4/1 scor final

alx_ro
28th April 2004, 17:30
Nu e vina clubului ca nu stiu ce arbitru greseste in defavoarea adversarilor cainilor.
Nu ti se pare ca se intampla cam des asta in ultimul timp?

Cucu
28th April 2004, 17:31
1-1 plus minus un penalty care schimba rezultatul final...

Pustoai-k
28th April 2004, 17:32
o sa castige dinamo normal....cum numai ei stiu! :rosu:

lucirvr
28th April 2004, 22:52
Inca astept un meci Dinamo - FC Brasov pe bune. Nu l-am vazut de vre-o n ani (oare a fost). In mod normal ar fi de x, dar nomalul a disparut de mult in relatia asta. Si totusi, Din - FC Bv 2-2.
Hai Steagu!

Mariusmadmax
29th April 2004, 04:32
Ce sa te mai astepti dupa atitea "repetitii" de "alunecari pe banane" cu ... miini pe umeri ? :D
N&D :D = Nasol Dublu :D
Ce sa te mai astepti de la "vacalerii fluierului" ?

"Dinamo joaca meciurile pina la final ..." sunt declaratiile fara scrupule ale oficialilor dinamovisti !
MA VAD NEVOIT SA REPET - cum joaca ei pina la final :

Dansan
29th April 2004, 13:32
Fumul pleaca de la focul altora :) facut special sa creada lumea ca e de la noi.

Mai sa fie...Nimik nu este ceea ce pare a fi :) ....argumentele astea sunt bune insa de dosarele X....nu de ceea ce vedem cu totii la televizor sau pe stadioane...
Te compatimesc insa pentru "aventura" cu inundatia... :)

Stima...

Red Heat
29th April 2004, 13:41
Asta e comentariul meu de pe "Tricolori" dupa meciul cu Germania. Cred ca are legatura si cu ce se discuta aici.

A fost un blat ordinar. Arbitrul a "tras" cu noi ca in ultimile 3 partide. Danciulescu a simulat in careu si a reusit un gol sub bara si unul cu capul la vinclul marelui Curca pardon... Kahn. Petre i-a dat un telefon inainte de meci fundasului de pe partea sa si au blatuit, s-au inteles sa-l lase pe Pitic sa are partea dreapta. Era de asteptat ca doar antrenorul lor a fost jucator si mai apoi antrenor la noi, pana sa ajunga la ei....
Sper ca ati observat ironia si mai ales analogia....

Chiar nu am putut sa ma abtin. La ce jucatori are Dinamo la lotul national si nu numai nu are nevoie de arbitri sau de blaturi sa castige campionatul. Deci cei care mai au de gand sa mai abereze cum au facut pana acum, mai bine ar avea ciocu' mic :rosu:

Dansan
29th April 2004, 13:54
Chiar nu am putut sa ma abtin. La ce jucatori are Dinamo la lotul national si nu numai nu are nevoie de arbitri sau de blaturi sa castige campionatul. Deci cei care mai au de gand sa mai abereze cum au facut pana acum, mai bine ar avea ciocu' mic :rosu:

Demonstrati!....Demonstrati faptul ca nu aveti nevoie de arbitrii...Fapte , nu vorbe! :)

vasile314tzurka
29th April 2004, 13:56
Demonstrati!....Demonstrati faptul ca nu aveti nevoie de arbitrii...Fapte , nu vorbe! :)

dupa care-i impuscam:)

Dansan
29th April 2004, 14:00
dupa care-i impuscam:)

Vasile, tu stii bancul ala cu magarul si cainele si cu celebra fraza "Fapte, nu vorbe!" ?!
Daca nu ti-l trimit pe p.m....

gicu
29th April 2004, 14:19
...Fapte , nu vorbe! :)

Pai asta e si ideea. Cu "vorbe" se ocupa altii, incepand de la Borcea si pana la cei anti-Dinamo. Daca vrei fapte, uite-te pe teren, la ce-a facut Andone din echipa...Lasa declaratiile din presa & forumuri.

Parerea mea e ca daca reusesc sa faca fata presiunii venita din media dinamovistii vor castiga si acest meci, si inca un pas catre titlu :yeah:

Dansan
29th April 2004, 14:27
Pai asta e si ideea. Cu "vorbe" se ocupa altii, incepand de la Borcea si pana la cei anti-Dinamo. Daca vrei fapte, uite-te pe teren, la ce-a facut Andone din echipa...

Andone are un merit insemnat la ce joaca echipa asta acum...fara indoiala...dar nu are nevoie de ajutorul Corpodeilor S.a.m.d pt. a lua titlul....

gicu
29th April 2004, 14:33
pai da, nici nu se bazeaza pe "ajutor". Echipa joaca fotbal, s-a intamplat sa pierdem sau sa castigam pe mana arbitrilor. Asta e, arbitrajul e slab in Div. A. Se intampla si la altii, numai ca-i la moda sa fi anti-Dinamo.

Inteleg intr-o anumita masura anumiti suporteri, dar ce fac stelistii (de ex.) este dovada celor ce nu reusesc sa invinga pe teren...si se-apuca de intrigi

vasile314tzurka
29th April 2004, 14:40
ooooooooooo
care intrigi ale "stelistilor"? "o anumita parte a presei":) ma rog.

DD-Viola
29th April 2004, 20:24
....poate ca de la 1.km nu se poate spune exact unde provine "fumul"...insa si din avion se vede ce practica Dinamo...voi nu v-ati saturat de ce va ofera echipa si Clubul vostru " minunat " , in locul fotbalului de performanta ???

gicu
29th April 2004, 21:30
ooooooooooo
care intrigi ale "stelistilor"? "o anumita parte a presei":) ma rog.

vasile, nu ma refeream la toti suporterii stelisti, scuze. Ma refeream de fapt la oficialii clubului...

Florentin
30th April 2004, 06:38
2-0 Dinamo. Un gol de la central, iar celalalt dintr-o pozitie de offside "la limita". Greseli omenesti ... oricum de la cuplul Tuciurescu-Dragan putine sanse sa o vire in ate.

Cucu
30th April 2004, 17:30
Dinamo, Steaua .... nici o diferenta
amandoua au un avantaj in arbitraj inainte sa inceapa meciul.

marianraicu
30th April 2004, 17:33
Dinamo a inceput sa joace din ce in ce mai slab , de parca jucatorii nu ar mai fi motivati, ca la inceput

Mariusmadmax
30th April 2004, 17:37
Asta e comentariul meu de pe "Tricolori" dupa meciul cu Germania. Cred ca are legatura si cu ce se discuta aici.

A fost un blat ordinar. Arbitrul a "tras" cu noi ca in ultimile 3 partide. Danciulescu a simulat in careu si a reusit un gol sub bara si unul cu capul la vinclul marelui Curca pardon... Kahn. Petre i-a dat un telefon inainte de meci fundasului de pe partea sa si au blatuit, s-au inteles sa-l lase pe Pitic sa are partea dreapta. Era de asteptat ca doar antrenorul lor a fost jucator si mai apoi antrenor la noi, pana sa ajunga la ei....
Sper ca ati observat ironia si mai ales analogia....

Chiar nu am putut sa ma abtin. La ce jucatori are Dinamo la lotul national si nu numai nu are nevoie de arbitri sau de blaturi sa castige campionatul. Deci cei care mai au de gand sa mai abereze cum au facut pana acum, mai bine ar avea ciocu' mic :rosu:

Are doi jucatori , restul sunt varza !
Arbitrii ... etc !

Gindeste la ce iti spun acum :
Germania are jucatori care n-au vrut sa " riste " accidentari si sa nu participe la Euro ...

ronaldinho
1st May 2004, 02:57
Dinamo are intr-adevar doar doi jucatori de valoare + antrenorul. In rest e nula. Ah, era sa uit de tinerele sperante: Salomir, Corpodean, Tudor.
Acum, fara misto, vreau sa piarda Dinamo, dar cred ca ar putea castiga acest meci jucand si pe bune. Sper sa se joace pe bune. In acest caz, balonul este rotund si nu se stie ce se poate intampla. Nu contest ca Dinamo ar fi mai valoaroasa decat Brasovul si decat alte echipe din Divizia A, dar trebuie sa aiba si Dinamo o zi mai proasta. Au avut, dar din pacate anumite rezultate erau stabilite dinainte, cred.
Lucescu, care este un rapidist cunoscut, are ocazia sa se ajute pe sine, dar si Rapidukl, propulsand-o pe Steaua pe primul loc. Asa ca, Hai Brasov.

iulian
1st May 2004, 15:35
Braşovul n-a mai luat nici un punct în Ştefan cel Mare din 1971. Bucureştenii sînt totuşi circumspecţi înaintea partidei cu ardelenii prin prisma multiplelor absenţe din lot. Florentin Petre vrea să aibă la degetul mic Braşovul după ce a participat la umilirea Germaniei cu echipa naţională
Poate buturuga mica rastoarna carul .. mare :drak:

iulian
1st May 2004, 15:48
Interesant raspunsul lui Cl.Niculescu intr-un interviu aparut in GSP ..
Intrebare : - Cu Braşovul, sîmbătă, vor lipsi Dănciulescu, Alexa şi Semeghin, toţi trei suspendaţi, iar Preda este accidentat.

Raspuns : - Am ajuns într-un moment în care nu mai contează cîte absenţe avem şi trebuie neapărat să învingem.
interesanta motivatie...Borcea stie .....

SVensson
1st May 2004, 16:26
Se va termina egal. Un 1-1 sau 2-2.

Mariusmadmax
1st May 2004, 16:58
Se va termina egal. Un 1-1 sau 2-2.
Sa te auda DOMNUL !

deep purple
1st May 2004, 21:24
Sunt mari sanse sa plece Brasovul cu ceva puncte. Dupa cum se joaca se pare ca Lucescu al mic are reteta succesului in buzunar.

ronaldinho
1st May 2004, 22:45
e 0-0 in min 86. sper sa nu aud vreo declaratie a la borcica, "un meci se joaca pana in minutul 90". sper sa nu apara vreun penalty sau vreo lovitura libera de la 18m perpendicular.

ronaldinho
1st May 2004, 22:47
nu a trecut decat un minut, si iaca ca s-a dat golul. n-a fost din 11m sau vreo lovitura libera. Asta e.

Jhan
1st May 2004, 22:58
Bine asa!Nu-i asa ca va bucurati mult pt succesul lui Dinamo?La mai mareeee! :yeah:

jay
1st May 2004, 22:58
Ce ghinion! :headbang: Cu prazarii am pierdut dupa ce i-am condus cu 2-o la pauza, apoi cu 2-1 pana in minutul 86, la National am pierdut in ultima secunda a prelungirilor, astazi in min. 88...

Am citit acum comentariul liga.ro (onlinesport). Ce spuneti de "83' Brasovul a pierdut de doua ori in ultimele minute, de cand Razvan Lucescu a preluat echipa, asadar niciodata nu se stie cum poate ceva spre final..."? Mostra de echidistanta... :evil:

ronaldinho
1st May 2004, 22:59
N-ai ce sa le faci. Daca nu se poate dovedi nimic, nu se poate face nimic. Meciul se indrepta spre 0-0. Dinamo parea sa fie multumita de rezultat. Juca fara ambitie. Dar uite ca s-a intamplat sa se termine 1-0. Sa fi fost un meci norocos pentru Dinamo sau un meci jucat dinainte, noi vazand de fapt un scenariu de doi bani. Asta nu vom sti, cel putin acum. Trebuie sa ne uitam la clasament si sa admitem ca Dinamo e pe primul loc. Nemeriatat, dar e in frunte. Asta e. Nu intotdeauna castiga cei mai corecti. RUSINE DINAMO. RUSINE.

Catalanul
1st May 2004, 23:07
pentru a doua oara consecutiv dinamo castiga in ultimele secunde ale partidei... parca e o coincidenta prea mare nu credeti, iar salomir :galben: :galben: :galben: :galben: :galben: :galben: :galben: +1 :rosu:+1 ... a cam plouat cu cartonase pe stefan cel mare (8 galbene si 2 rosii)

ronaldinho
1st May 2004, 23:10
sper sa le veniti de hac la timisoara. sper sa le vina si rapidul de hac. titlul nu merita sa mearga intr-o groapa ..... de gunoaie.

gicu
1st May 2004, 23:56
ronaldinho, cand o sa mai cresti, sper sa realizezi ca mai bine ii incurajezi pe-ai tai decat sa arunci cu noroi in adversari.


Daca Rapidul ar fi jucat murdar, fii sigur ca era pe primul loc acum. Sau crezi ca Giovanni n-ar avea mijloacele??? Crezi ca daca se supara asa tare pe seche ca nu i l-a dat pe cristea, cristea era acum in spital si avea cariera ratata. Inseamna ca tu chiar nu stii cine e acest Giovanni Becali.
Dar, a ales sa joace cinstit. Iar, rezulatatele vor aparea. Vei vedea.

Eu cred ca tu chiar nu stii cine e acest Giovanni Becali, iar rezultatele au aparut deja :D


Revenind la topic, iar am invins greu...Grigorie lupta pt. locul de ratangiu (ocupat inca de Mihalcea) :o:

ADelPiero
2nd May 2004, 00:18
mama ei de treaba :( ce meci urat .. mai ales finalul .. nu mai pot de nervi ...
Brasovuleeeee nu ai mai putut rezista inca cateva minute :(

Florentin
2nd May 2004, 00:45
Despre meci .. scopul scuza mijloacele. O echipa urita, un joc urit, un purtator de cuvint (delegat) analfabet cu pretentii de intelectual, rebut ca antrenor, cotonogar de meserie ca jucator.
De toata jena au fost, de toata jena au ramas.

marius_b
2nd May 2004, 02:48
doamne ce meci urat.Nici nu credeam ca o sa mai marcam.Noroc cu Tames.Oricum nu cred ca Steaua o sa castige maine.Cel mult egal 0-0

rew
2nd May 2004, 09:26
... mai ales finalul .. nu mai pot de nervi ...Macar si pentru asta sint bune victoriile in ultimul minut. :ok:

Bodo78
2nd May 2004, 12:47
am facut pariu ca asa se va sfarsi meciul
eu unul am invatat maniera cu care dinamo isi adjudeca fiecare victorie
sa le fie rusine
prea multe coincidente
se merge pe premiza: "ori castigati in 85 de minute, ori va ajutam noi arbritrii"
in locul vostru as intra in pamant de rusine la maniera asta de 2 lei
RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

gicu
2nd May 2004, 12:50
am facut pariu ca asa se va sfarsi meciul


Ar trebui sa te bucuri ca ai mai castigat un pariu :)

Cat despre rusine, rusine sa-ti fie tie ca acuzi doar de dragul de a acuza!

Bodo78
2nd May 2004, 13:03
acuz ceea ce vad si in nici un caz doar de drag
ai vazut ce-ati jucat ultimele meciuri?
ala e joc?
cu Bacaul , Argesul, Farul (cel mai clar blat cu arbritru) si acest ultim joc
jucati jalnic fata de tur

iulian
2nd May 2004, 13:40
Meci frumos si angajament total de ambele tabere..pacat ca salomir a stricat imaginea care si-o facuse pina in min 80...2 lovituri libere absolut gratuite acordate ciinilor..
pacat ..Bravo Dossey!!!

ieppy
2nd May 2004, 14:37
asa iuliane, si ce vrei tu de fapt sa spui cu asta? Ca Salomir a castigat meciul? Ce naiba, arbitrajul a fost bun niciuna dintre echipe neavand ce sa-i reproseze.

iulian
2nd May 2004, 14:39
asa iuliane, si ce vrei tu de fapt sa spui cu asta? Ca Salomir a castigat meciul? Ce naiba, arbitrajul a fost bun niciuna dintre echipe neavand ce sa-i reproseze.
Dar faultul de care vorbesc eu...din min 81 comis de Niculescu ? si acordat tot dinamovistilor ? cum e ? greseala omeneasca sau ce ?

ieppy
2nd May 2004, 14:40
iuliane, si ce daca? a iesit gol din faza aia? A fost cumva faza decisiva din meci? Te cred ca esti suparat ca a batut Dinamo dar da-o incolo ca devenim paranoici daca o tinem tot asa.

iulian
2nd May 2004, 14:44
Dinamo a cistigat corect .. nici nu se compara cu Brasov .. ca a iesit sau nu gol din faza aia nu conteaza...conteaza gustul amar care iti ramine dupa ce vezi faze deastea

iulian
2nd May 2004, 14:45
iuliane, si ce daca? a iesit gol din faza aia? A fost cumva faza decisiva din meci?
OOOOOOOO daca iesea gol din faultul ala a lui niculescu asupra brasoveanului si totusi vazut de salomir invers ...nu mai aveai loc de mine pe forumul asta ...norocul tau :D

ieppy
2nd May 2004, 14:46
bine iuliane, este OK. Nu are sens sa discutam pe marginea unui fault. Se pare ca tu ai impresia ca Niculescu a faultat primul. Uite iti spun eu ca inainte sa il faulteze pe ala fusese faultat de un brasovean. Dar cum spuneam nu are sens sa discutam. adica eu nu discut un fault care nu a influentat in nici un fel meciul. Si daca tu imi spui ca Salomir a arbitrat pro-Dinamo atunci imi iau jucariile si ma duc in alta parte pentru ca e clar ca nu ma pricep la fotbal.

ADelPiero
2nd May 2004, 14:49
(...) nu cred ca Steaua o sa castige maine.Cel mult egal 0-0

:) tu chiar crezi ce zici :headbang:
sau inca :sleep:
bate Steaua clar ma frate :happy

gicu
2nd May 2004, 15:30
:) bate Steaua clar ma frate :happy

frate-frate dar branza-i pe bani, asa ca si eu sper sa mai piarda ceva puncte Steaua :D

marius_b
3rd May 2004, 01:48
In legatura cu faultul lui Niculescu.S-a vazut clar, la reluare, ca inainte de a fauta Niculescu el insusi a fost faultat de Constantin.Si daca v-ati uitat bine la Salomir el chiar indica faptul acesta (adica fault comis de Constantin).

fanfotbal
3rd May 2004, 08:43
Bai ce a facut niculescu a sfarsitul meciului cu brasovul arata clar ca in arborele sau genealogic au existat cel putin doi ciobani... "bravo" niculescu :rosu:

Red Heat
3rd May 2004, 08:59
Ce frustrati sunt adversarii lui Dinamo !! Acum ce s-a mai intamplat? Iar a fost blat? Iar ne-a ajutat arbitrul? Va scremeti sa scoateti ceva care cat de cat sa va satisfaca orgoliul ranit, si sa va aline sufletul facut zdrente de o echipa care joaca pana in ultima secunda. Si bate...
Haaa ce bine imi pare sa-i vad pe disperati zvarcolindu-se, fara sa stie ce sa mai debiteze

suporterita
3rd May 2004, 08:59
in ultimile etape Dinamo a jucat chinuit si a cistigat cu largul concurs al arbitrilor delegati la meciurile sale.meciul etalon a fost cel impotriva Craiovei iar acum cu Brasovul parca arbitrul ii impingea spre careul advers la fel cum prietenul nostru Urs Meier a facut-o la Copenhaga.maniera de arbitraj la limita regulamentului dar perfect in limitele sale.daca o tin tot asa sigur vor calca strimb caci Dinamo nu joaca nimic, doar o incilceala din care la un moment dat nici macar arbitrii nu-i mai poate ajuta.cu regret o spun mi-a lasat un gust amar arbitrajele pro Dinamo si faptul ca nu pot renunta usor la strategiile din trecut,tentatia este mare,miza este mare in Giulesti se va termina titlul pentru Dinamo.

Red Heat
3rd May 2004, 09:04
Ce a facut Salomir? I-a impins pe Dinamo????????
Hai sa fim seriosi ! Aproape orice faza discutabila a fost judecata in defavoarea lui Dinamo. Tu ce meci ai vazut??? Sau ai vazut meciu? Este stiut de toata lumea faptul ca Salomir e stelist declarat. Ne-a ars la Oradea si ar fi facut-o si acum daca ar fi avut posibilitatea si nu i-ar fi fost frica de Craciunescu.

suporterita
3rd May 2004, 11:50
cu Salomir sau fara el ati jucat prost si nu numai acum ci de vreo cinci etape tot jucati prost.chestiile de culise conteaza mai putin, daca un arbitru va favorizat,a facut-o din nonprofesionalism, unii nu sunt arbitri de valoare, nu stiu sa conduca un meci in spiritul jocului de fotbal ci il fac dupa litera regulamentului in asa fel incit il denatureaza dind senzatia ca favorizeaza o echipa.cind am spus despre meciul Dinamo-Craiova ca a fost furt pe fata m-am referit la nedreptatea facuta Craiovei de un arbitru incompatibil cu divizia A.

ieppy
3rd May 2004, 12:01
atunci e OK. Initial am inteles altceva si sunt sigur ca si Red a inteles acelasi lucru.

Red Heat
3rd May 2004, 12:48
suporterito dar de faza de la primul autogol al oradei ce ai de zis? a faultat rachita in atac?? sincer. daca ai vazut meciul si reluarile...
ca tot vorbim de furt. si e acelasi arbitru...

suporterita
3rd May 2004, 13:06
tot ati disecat pe toate partile faultul lui Niculescu,ca ar fi iesit un gol daca si cu parca este clar ca a sanctionat prima infractiune facuta de Constantin si este corect, apoi intrarea aceluiasi jucator a fost corect sanctionata la al doilea galben,a primit rosu.ginditi-va ca nu este corect sa ripostezi, la faza cu faultul lui Constantin a avut o iesire necontrolata si si-a lovit adversarul dupa de a fost faultat,altcineva este in teren sa imparta dreptatea.iar pe final,ce sa mai...a fost extrem de rudimentar in faultul comis din spate, vedeti voi din aceasta cauza noi nu ne ridicam la pretentiile de C.L.Niculescu, sa dea goluri asta este treaba lui,nu cred ca a face declaratii despre arbitraj este tocmai bine venita cind toata suflarea vede ce fel este arbitrata Dinamo.cit despre autogol si Rachita,vorba unui tip de pe forum, uneori cind este o pra nepotrivita nu poti renunta la o alta preocupare,am fost la pescuit, n-am prea vazut decit faze razlete din emisiunile sportive de ieri,nu-mi pot da cu parerea.

Red Heat
3rd May 2004, 13:17
apreciez sinceritatea

suporterita
3rd May 2004, 14:35
sper sa apreciezi si faptul ca remarcile aduse la adresa lui Niculescu sunt certe.trebuie sa-ti asumi si greselile nu numai sa le vinezi celorlalti.

ADelPiero
3rd May 2004, 16:18
recunoasteti ca a fost un meci urat ? :ok:

Saky
3rd May 2004, 16:55
asa iuliane, si ce vrei tu de fapt sa spui cu asta? Ca Salomir a castigat meciul? Ce naiba, arbitrajul a fost bun niciuna dintre echipe neavand ce sa-i reproseze.

Salomir a "judecat" gresit cateva faze in preajma careului brasovean. la orice contact dicta lovitura libera ptr Dinamo.

Red Heat
4th May 2004, 09:06
sper sa apreciezi si faptul ca remarcile aduse la adresa lui Niculescu sunt certe.trebuie sa-ti asumi si greselile nu numai sa le vinezi celorlalti.

Niculescu are gura mare si ar trebui sa-si vada de joc in loc sa vorbeasca mult si prost. Sa mai lase vrajeala cu inaltimile si mistourile ieftine.
Dar aici, daca tot suntem la "ora adevarului" trebuie sa spunem ca multe din declaratiile lui au fost raspunsuri la intepaturile altora. Ah, si inca ceva: toata lumea stie ca Salomir e stelist. Daca ai trai in Bucuresti ai sti cu siguranta asta. Ca nu e treaba lui Niculescu (si nici ai altor jucatori) sa faca aprecieri la adresa lui si a altor arbitri este cu totul altceva.

Red Heat
4th May 2004, 09:17
Ah si inca ceva. La faultul asupra lui Niculescu cand Salomir a sanctionat prima abatere, daca te uiti la faza foarte bine ea se deruleaza cam asa: Niculescu este faultat, cade, se ridica, ia un picior in fund (adversarul il loveste cu piciorul in fund chiar sub ochii lui Salomir), apoi intra tare si faulteaza. Cred ca o face mai mult ca raspuns la sutul in fund pe care il primeste. Faza in care faulteaza si ia al doilea galben nici nu mai trebuie discutata. Decizia este corecta chiar daca a atins mingea in alunecare. Ba chiar putea sa dea rosu direct daca vroia.

Ce acuza Niculescu este de fapt primul cartonas care trebuie sa recunoastem a fost acordat cam usor

Darkslowstar
4th May 2004, 17:07
Ah, si inca ceva: toata lumea stie ca Salomir e stelist. Daca ai trai in Bucuresti ai sti cu siguranta asta. [QUOTE]

Eu traiesc in Bucuresti si am impresia ca la meciul asta a cam fost dinamovist. Nu a fost furt asa pe fata ca in alte meciuri dar a avut grija sa ii impinga pe caini in ultima parte a meciului. Pana atunci stegarii au avut multe ocazii si nu jucau destul de curajos.
Se vede (cu parere de rau) ca mai mult nu puteti.
Pe cat punem pariu ca nici Steaua nici Dinamo nu se vor califica in CL (desi eu cel putin as vrea sa se califice), mai ales din cauza faptului ca sunt obisnuite cu multe favoruri arbitresti.

Darkslowstar
4th May 2004, 17:33
Am observat ceva interesant la stelisti si dinamovisti, indiferent ce sunt, suporteri, jucatori, conducatori, etc. Vi se pare de-a dreptul normal ca arbitrii si federatia/liga sa va trateze preferential. Vi se pare normal sa beneficiati constant de cel putin 10-15% in plus in partea arbitrului si sunteti de-a dreptul indignati daca sunteti tratati la fel ca adversarul si ca pe un dezastru national daca arbitrul va defavorizeaza un pic. Exemplu perfect e meciul Stelei de la Constanta. Am ras copios cand am vazut lamentarile stelistilor de dupa meci. Pai, daca luam sa zicem Brasovul, sau Craiova, si daca asta ar fi maximul de dezavantaj ne-am fi batut in ultimii ani constant pt. primele locuri. Daca Steagu' ar fi avut arbitrajul Stelei din returul asta am fi avut probabil vreo 10 puncte in plus.
Voi chiar nu intelegeti de ce nu mai aveti performante pe afara in ultimii ani? Si performante inseamna primavara europeana sau Cl si nu 2-3 meciuri bune, care pot fi si o intamplare fericita (vezi Steaua).
Nu mai insist pt. ca probabil vorbesc cu peretii.

Red Heat
5th May 2004, 09:24
Am venit eu sa-ti raspund sa nu zici ca vorbesti cu peretii :)
Este destul de evident motivul pentru care echipe de club romanesti nu se pot califica (si nu vor putea inca multi ani de acum incolo). Acesta este slaba forta financiara a cluburilor noastre in comparatie cu alte cluburi din Europa. Pana in momentul in care jucatorii talentati vor ramane in tara noi nu vom avea echipe calificate in tururile superioare ale cupelor europene. Asta nu tine nici de arbitraje nici de blaturi si nici de traditie. Tine doar de puterea economica a tarii. Cat timp vom mai avea la conducere indivizi gen Nastase, Iliescu, Basescu, Constantinescu, si mai nou alde Mitica si marele filosof Gigi nu vom avea succese nici in sporturile de echipa nici in alte domenii (cu mici exceptii, vezi gimnastica).

Darkslowstar
6th May 2004, 13:11
Am venit eu sa-ti raspund sa nu zici ca vorbesti cu peretii :)
Este destul de evident motivul pentru care echipe de club romanesti nu se pot califica (si nu vor putea inca multi ani de acum incolo). Acesta este slaba forta financiara a cluburilor noastre in comparatie cu alte cluburi din Europa. Pana in momentul in care jucatorii talentati vor ramane in tara noi nu vom avea echipe calificate in tururile superioare ale cupelor europene. Asta nu tine nici de arbitraje nici de blaturi si nici de traditie. Tine doar de puterea economica a tarii. Cat timp vom mai avea la conducere indivizi gen Nastase, Iliescu, Basescu, Constantinescu, si mai nou alde Mitica si marele filosof Gigi nu vom avea succese nici in sporturile de echipa nici in alte domenii (cu mici exceptii, vezi gimnastica).

Am asteptat meciul de aseara ca sa-ti raspund, desi eram sigur ca londonezii nu se vor califica. Diferenta la bani intre ei si Monaco este aceasi ca intre echipele care va scot pe voi constant din cupele europene (sa zicem Spartak Moscova, Grasshopers, etc). Si atunci de unde decalalajul nostru? Dupa parerea mea din cauza faptului ca la noi se joaca prea putin corect, indiferent daca e vorba de blaturi, arbitraje sau echipe intimidate de politie, garda fin, etc.
Si pana la urma si voi suporterii aveti vina ca acceptati situatia asta si va convine ca aveti rezultate pe plan intern, sacrificand pe cele de afara.
Deh, mentalitate romanesca.

Utilizator
6th May 2004, 15:20
Darkslowstar:
Nu cred ca sunt suporteri ai lui Dinamo care sa se multumeasca doar cu campionate si cupe ale Romaniei sau care sa agreeze conducerea actuala a lui Dinamo.
Legat de corectitudine cred ca acest sezon a fost corect, oricat se bate moneda pe ajutorul acordat de arbitrii noua in mod intentionat. Nu a fost cazul. Meciul cu Brasov l-am castigat fara dubii desi am jucat mizerabil. Ajutorul dat de Salomir pe final mi se pare o fabulatie, nu cred ca a favorizat pe cineva. Nu am auzit de “echipe intimidate de politie” cam de multisor, in schimb am auzit de numeroase cazuri de “stimulare financiara” ale unora catre adversarii echipelor rivale si as putea pune o intrebare fireasca daca nu cumva in aceasta suma nu intra si “stimulentul” pentru meciul direct cu echipa in cauza.

Legat de simbioza bani-performanta: ea e reala, exemplul tau este o exceptie, Chelsea, Real Madrid intra intr-o categorie separata. Ei au excesiv de multi bani, au interese de imagine, comerciale si achizitionarea de super-vedete cu ghiotura nu implica automat o echipa redutabila ci mai degraba neintelegeri, fasoane, antrenorul nu se va putea impune niciodata in fata lor. Fiecare dintre ele luata separat face mai mult decat tot campionatul Romaniei, inclusiv diviziile inferioare, e un pogon de bani pentru orice alt mare club.
Monaco, o echipa sa zicem saraca pe plan european, are mult mai multi bani decat cea mai bogata echipa romaneasca. Salariile de la Monaco sunt de vreo zece ori mai mari decat la Steaua sa zicem. Jucatorii nu pleaca de la Monaco spre Rusia, China sau alte destinatii exotice pentru ca au deja salarii mai mari decat cele ce pot fi oferite pe acolo. Nu e cazul nostru. Iar ca sa faci performanta in cupele europene iti trebuie ceva stabilitate in lot, macar vreo 3 ani. Chiar si Monaco sunt curios daca va putea sa mai ajunga si la anul macar in sferturi, vor pierde destui jucatori in vara, sunt convins.
Ca avem o conducere de cacao asta e clar (desi au plecat si de pe la Rapid in Rusia/Ucraina), sunt pusi pe imbogatire din fotbal si cat timp nu vom scapa de ei ne vor decima lotul an de an. Mentalitatea romaneasca din acest punct de vedere o au conducatorii de club si nu suporterii, a nu se face confuzie.

Red Heat
6th May 2004, 15:22
Eh stai ca nu e chiar asa. Echipa asta saraca (fata de Chelsea) care se numeste AS Monaco nu e chiar saraca. Isi permite sa aiba in lot jucatori ca Morientes sau Giuly. Daca vrei sa facem comparatia asa cum spui tu ar trebui ca echipele romanesti sa poata tine in loturi jucatori ca Cernat, Stoican, Zicu, Marica, Raducanu, Iencsi, Pancu si altii (asta doar din cei plecati de curand), dar asta nu se intampla...

gicu
6th May 2004, 16:46
Red Heat, asta in cazul in care am putea compara jucatorii romani enumerati de tine cu Morientes :p E golgheterul editiei de anul asta al CL, si face cat toti aia plus inca vreo 2-3 "vedete" :)

Cat despre ce discutati voi, si eu sunt in cautare de un suporter dinamovist multumiti de atitudinea mult iubitei si stimate conduceri :)