PDA

View Full Version : Etapa 24: Poli Timisoara - Universitatea Craiova



Pages : [1] 2

Vadim
27th April 2004, 10:30
Etapa 24: Poli Timisoara - Universitatea Craiova.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

viole(n)t
27th April 2004, 11:16
Deschid eu "balul": 1x.

AchtungBaby
27th April 2004, 13:01
Cu tot respectul pe care il am pentru Timisoara, Stiinta e intr-o forma mult prea buna ca sa pot spune orice altceva inafara de un 2, mare si clar.

Hai Craiova!

SCHNEIDER
27th April 2004, 13:02
In momentul asta ambele echipe sunt optimiste datorita rezultateor obtinute de fiecare in ultimele etape.
Pronosticul meu este bineinteles 1.

HAI POLI!

Zi cu soare,fara soare,
Noi la Poli toti venim,
Sa vedem meciul cel mare
Vocile sa le unim
........

Catalanul
27th April 2004, 14:36
si eu cred ca poli va castiga... dar din nou ne vor da emotii si vor castiga pe final

U1
27th April 2004, 14:41
Meci de 1X2. Craiova va cistiga totusi acest meci pentru ca este mai in forma decit Poli si pentru ca are mai multa nevoie de aceste 3 puncte.
Deci 2.

alt.core
27th April 2004, 17:02
bate Poli 2-1!

corinutza_88
27th April 2004, 17:12
bate craiova!mergem decat la victorie!e intr-o forma foarte buna si nu asteptam decat visctoria!
HAI CRAIOVA!!!
STIINTA IS THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pacala
27th April 2004, 19:20
Banatenilor, sa nu va imaginati ca anul asta va mai dam vreun punct. Doar nu sintem de la crucea rosie. Anul trecut a fost o situatie speciala, v-am inteles si v-am ajutat. De data asta datele problemei sint cu totul altele asa ca mergem doar la victorie.
Scor: 1-3

cry_v
27th April 2004, 20:38
nu conteazå ce se va intimpla cå banatenii vor cinta oricum ...asa ca voi cinta si eu la 0-3 ...hai Stiinta.....suntem mai buni...

ADelPiero
27th April 2004, 21:40
eu vreau sa bata Poli ... dar Craiova... se vede ca ii mai buna :)
deci X

tudor
27th April 2004, 21:47
Craiova e mai in forma, ziceti ? Hmmmmm. Craiova a scos in retur 13 puncte, Poli a scos 14 puncte ! Craiova e la "0" la adevar, Poli la "+1". Ambele o sa se chinuie sa invinga. Cel mai bun sa castige. Evident, sper (si cred) ca Poli.

EDMOND_
27th April 2004, 22:56
Nu vorbim de puncte ...vorbim de ceea ce au aratat cele doua echipe ca joc si forma in ultimele patru cinci etape... se vede si din avion ca Universitatatea joaca altceva si este intr-o forma mai buna decat Timisoara...

AchtungBaby
27th April 2004, 23:11
Total, de acord, Edmond - desi chiar la puncte, Craiova a luat 9 in ultimele 4 etape, iar Poli doar 5.
Si toate astea din cauza antrenorului...nu ca Panduru nu si-ar face treaba, dar Rednic are o cu totul alta clasa..asta o sa faca diferenta.

Marcu
27th April 2004, 23:18
Meci tare, Timisoara trebuie sa faca uitat rezultatul cu Steaua. Dupa parerea mea, Oltenii vor pleca cu un punct.

viole(n)t
27th April 2004, 23:20
Craiova a luat 9 in ultimele 4 etape, iar Poli doar 5.

Bey Bono, cu ce echipe a jucat Craiova (Brasov, Rapidul in deriva si Petrolul, singura cat de cat a fost Dinamo) shi cu ce echipe a jucat Poli (Steaua - cea mai in forma din Rom, Natzional - de asemenea in forma, Otzelul - pe care nici voi n-atzi putut sa-i batetzi, singura echipa slaba cu care am jucat a fost Bacaul)?

TIM
28th April 2004, 00:28
Total, de acord, Edmond - desi chiar la puncte, Craiova a luat 9 in ultimele 4 etape, iar Poli doar 5.
Si toate astea din cauza antrenorului...nu ca Panduru nu si-ar face treaba, dar Rednic are o cu totul alta clasa..asta o sa faca diferenta.
Panduru l-a invins pe marele antrenor Rednic si in tur Poli-Rapid 1-0

apparte
28th April 2004, 00:31
Sincer?E meci de 1X2!Poate cu un plus pt Craiova care incepe sa arate a echipa!Doar faptul ca meciul se disputa la Timisoara mai echilibreaza disputa!Panduru a blocat 6 jucatori ai Bacaului cu 3 jucatori!Acum va trebui sa atace,ceea ce nu-i prea convine!Va fi un meci interesant!
PS Grobari,iti place semnatura? :yeah: :evil:

deep purple
28th April 2004, 01:37
Intr-adevar, meci de 1X2. Craiova vine dupa rezultate bune indiferent de ce echipe a intalnit si au moralul ridicat. Acesta e stilul oltenilor. De cealalta parte polistii joaca in functie de orarul de la Lepa Brena. Deci, cum am mai spus-o dar vad ca a disparut mesajul, daca Poli joaca asa cum a facut-o cu Rapidul (cu Rednic pe banca) sau ca in groapa cainilor unde numai fratele Burloiu i-a salvat pe dinamovisti Craiova nu ia nici un punct. Daca joaca cum a facut-o cu Steaua in retur sau cu Farul, Bacaul etc in tur, pleaca oltenii cu toate cele 3 puncte.
Macar daca tot le ia pe toate sa prinda vreo cupa si sa mearga mai departe in Europa ca bucurestenele.
Dar eu sper ca Buia si ceilalti vor fi sobri saptamana asta si vom ataca locul trei in tentativa "salvarii de la retrogradare". Ce ma poate enerva obiectivul asta. :headbang:

deep purple
28th April 2004, 01:42
Total, de acord, Edmond - desi chiar la puncte, Craiova a luat 9 in ultimele 4 etape, iar Poli doar 5.
Si toate astea din cauza antrenorului...nu ca Panduru nu si-ar face treaba, dar Rednic are o cu totul alta clasa..asta o sa faca diferenta.

Hei, The Edge, nu numai ca Panduru l-a invins pe Rednic in tur cum a spus-o si TIM, dar Rapidul la ora aia nu avea lotul cu nimic mai prejos ca cel al Craiovei de acum. Nu te hazarda in a da calificative, ca Panduru are in fatza un mare viitor ca antrenor. Pacat ca uneori ii merge gura fara cap mai ales cand vede ziaristi in fatza ochilor, dar cu varsta poate se va astampara.

fia
28th April 2004, 04:56
Asta da meci tare... Abia astept sa vad ce se umfla in pene supoerterii echipei care va castiga :D, sper sa curga cu mesaje

samor03
28th April 2004, 05:06
sper sa bata POLI /hello :ok:

EDMOND_
28th April 2004, 08:23
Uitati un lucru , in general ati avut probleme aproape tot timpul cu noi ... si faceti referiri la meciuri disputate acum un an... eu vorbeam de ultimele etape care arata forma de moment a celor doua echipe.... ca asa pot sa ma refer la cele doua finale de cupa castigate impotriva voastra... in meciul cu Otelul de care vorbesti tu noi am atacat si am avut peste unsprezece ocazii , unele monumentale... Am privit ultimele meciuri ale voastre , inclusiv cel cu otelul de care vorbesti , inclusiv cel cu Bacaul... am vazut un fotbal urat , inestetic ...cam cum jucam si noi intr-o perioada... Eu nu spun ca Universitatea este o mare echipa in acest moment , dar joaca alt fotbal decat cel aratat de Timisoara... desi imi doresc victoria , admit ca s-ar putea sa si pierdem..dar veti transpira serios la meciul asta...pana in ultimul minut de joc...
Cred insa ca va fi un meci frumos , si la nivel de echipe si la nivel de suporteri...

Jhan
28th April 2004, 08:49
Vreau sa evidentiez un lucru.Galeria lui Poli canta si la 0-8 si asta vi se parea la toti o mare calitate,in timp ce mie mi se parea de-a dreptul lipsa de demnitate, lipsa de orgoliu.In conditiile astea nici nu ma mira ca Silvasan&co isi permit sa isi piarda noptile prin discoteci. :mad: Pai ai nostri de la Dinamo daca ar fi fost prinsi prin discoteci anul trecut cand erau agentii 007 cred ca erau batuti rau de proprii fani daca i-ar fi gasit pe acolo.
Sper sa bata Timisoara,ii tin pumnii si pt ca nu vreau ca Stiinta sa ajunga in postura de a ceda meciul Stelei din ultima etapa.

DD-Viola
28th April 2004, 08:49
Greu...foarte greu...pe de-o parte ma bucur ca acest meci va fi examenul de verificare pentru Poli Aek , ...dupa parerea mea , este singura echipa care va veni sa joace fotbal la Timisoara , iar potentialul lor este unul tocmai bun pentru a vedea de ce este Poli Aek in stare , ...nu Panduru si nici Rednic , ci " Poli Aek " sau " U " . Daca meciul s-ar juca de la egal la egal , cred ca de data asta ar castiga oltenii...insa noi avem un " om in plus " , ...publicul ( se stie ! ) , care va veni ca de obicei in numar mare ,... ii va impinge pe jucatori spre victorie si de acesta data si poate vor reusi acestia sa inteleaga ca nu au alta varianta decat sa joace serios....Apropos de asta , eu unul m-am saturat de declaratiile jucatorilor ( referitoare la meciul cu Steaua )..." ne venea sa intram in pamant "... de ce sa se ajunga acolo ?...de ce sa nu zica :" ne-am dat si sufletul pe teren pentru echipa , pentru Club , pentru suporteri " ( dar sa si vedem asta ! )...din pacate mai e mult pana atunci ...poate cand va fi din nou POLI . Haide POLI !

cuzmy
28th April 2004, 09:22
Toata lumea vede Craiova favorita! ...de cand si pana cand? Poli este la +1 la adevar, si joaca in fata proprilor suporteri. Craiova ce rezultate a obtinut in deplasare????? Ei nu joaca mai nimic in deplasare, asa ca eu nu imi fac nici o problema! 1 solist!

the_big
28th April 2004, 09:27
1-0 Silvasan

EDMOND_
28th April 2004, 09:29
Pai cred ca ultimele jocuri in deplasare cu Brasov si Dinamo arata ca Universitatea joaca fotbal si pe terenuri straine...

Sinn Fein
28th April 2004, 09:55
Forza Viola si la Timisoara si la Pitesti!
meci de 1 solist

DJ Klaus
28th April 2004, 10:10
Nu cred ca Timisoara mai poate arata ceva fotbal in campionatul asta ! Victorie fara drept de apel a oltenilor ! 0-3

viole(n)t
28th April 2004, 10:14
A nu se uita faptul ca Poli e o ekipa greu de invins. De altfel, doar 4 formatzii au reushit acest lucru (Steaua, Dinamo, Otelul shi Ceahlaul).

iulian
28th April 2004, 10:17
Sper sa bata Timisoara,ii tin pumnii si pt ca nu vreau ca Stiinta sa ajunga in postura de a ceda meciul Stelei din ultima etapa.

Este in penultima etapa meciul direct nu ultima...iar cit despre meci...Craiova o sa bata cred la scor pentru ca au nevoie de victorie cade aer pentru a avea sanse la locul 3 .Craiova e pe val in timp ce Poli in afara de galerie fantastica......pauza....
Chiar am o rugaminte la cineva care merge la meci sa fotografieze tabela la sfirsitul meciului ...poate ii fac lu Azzuro un nou avatar :drak:

Scor final 1-5

Utilizator
28th April 2004, 10:20
E un meci ce poate decide ocupanta locului III, la care, daca va invinge, are sanse si Poli. Dupa parcursul din acest campionat Poli ar merita asta.

armand
28th April 2004, 12:46
un mesaj

:jerk: :jerk: :jerk: :jerk:
Este in penultima etapa meciul direct nu ultima...iar cit despre meci...Craiova o sa bata cred la scor pentru ca au nevoie de victorie cade aer pentru a avea sanse la locul 3 .Craiova e pe val in timp ce Poli in afara de galerie fantastica......pauza....
Chiar am o rugaminte la cineva care merge la meci sa fotografieze tabela la sfirsitul meciului ...poate ii fac lu Azzuro un nou avatar :drak:

Scor final 1-5

Dei
28th April 2004, 12:48
Poli nu joaca pentru locul 3. Noi vrem "sa scapam de la retrogadare". Dar daca ajungem pe 3 am scapat, nu?
In ultima etapa ambele echipe au aratat apetit ofensiv. Diferenta e ca oltenii au si inscris. Noi la finalizare avem probleme. Nu e normal sa dai un singur gol din 10 ocazii imense.
Nu va fi problema cu spatiile libere, Craiova vine sa joace si sa castige. Asa a facut si Alba.
Oricum noi nu batem la mai mult de 1 gol diferenta. Si vom sta in tensiune pe final de meci.
Cel mai important e sa castige cineva, ca daca e egal se indeparteaza locul 3 de ambele echipe.
Multumim oltenilor pentru anul trecut, dar sper sa nu va asteptati sa va intoarcem acum favoare.

bapsy
28th April 2004, 15:21
inima imi zice 1.

danny-boy
28th April 2004, 16:31
Salutare tuturor.Eu sunt la inceput de drum si sper ca totul sa mearga ok.Cat despre meci bate TIMISOARA cu 2-0.Oltenii nu au nici o sansa

EDMOND_
28th April 2004, 17:12
Dei , nu asteptam nici o favoare...jucati-va sansa chiar daca bateti va fi foarte greu s aajungeti pe trei...

Cucu
28th April 2004, 17:27
meci frumos...
cred ca ii batem pe olteni 4-2

Pustoai-k
28th April 2004, 17:30
Rednic o sa castige pt ca e un invingator...cu toate ca ash vrea ca Poli sa bata

inter
28th April 2004, 17:34
meci frumos...
cred ca ii batem pe olteni 4-2

acum vreo 2 zile pusasei 4-0 :drak: , in ziua meciului o sa postezi egal :evil: , iar in teren o sa bata Craiova :ok:

Cucu
28th April 2004, 17:41
acum vreo 2 zile pusasei 4-0 :drak: , in ziua meciului o sa postezi egal :evil: , iar in teren o sa bata Craiova :ok:
hihi ... am vrut sa schimb pentru varumiu si maica mea amandoi olteni, nu vreau sa-i batem pe Craiova chiar 4-0 .... i-ar demoraliza
4-2 suna frumos ... si puteti conduce voi la pauza 2-0 e bine asa?

Catalanul
28th April 2004, 18:41
oltenii vor avea mult de suferit pe DAN PALTINISANU
adica: vor pierde ambele dueluri cu noi, polistii, atat la capitolul partida cat si la capitolul ATMOSFERA :yeah: /hello
daca ne intarcem in retur si vedem arhiva meciului Craiova-Poli vedem ca au fost aproximativ (doar) 15 000 de spectatori iar despre atmosfera care a fost n-are rost sa mai vorbim pentru ca pe tot cursul meciului s-au auzit doar timisorenii. In schimb acum, la poli, vor fi cel putin 30 000 de spectatori (daca nu va fi plin) iar atmosfera va fi incendiara. AICI SE VA VEDEA CARE ESTE CEA MAI TARE GALERIE DIN TARA (clar CVUCS) :yeah:
:happy

inter
28th April 2004, 18:46
oltenii vor avea mult de suferit pe DAN PALTINISANU
adica: vor pierde ambele dueluri cu noi, polistii, atat la capitolul partida cat si la capitolul ATMOSFERA :yeah: /hello
daca ne intarcem in retur si vedem arhiva meciului Craiova-Poli vedem ca au fost aproximativ (doar) 15 000 de spectatori iar despre atmosfera care a fost n-are rost sa mai vorbim pentru ca pe tot cursul meciului s-au auzit doar timisorenii. In schimb acum, la poli, vor fi cel putin 30 000 de spectatori (daca nu va fi plin) iar atmosfera va fi incendiara. AICI SE VA VEDEA CARE ESTE CEA MAI TARE GALERIE DIN TARA (clar CVUCS) :yeah:
:happy


ce rotund esti .... stai flexat , ca dupa meci precis nu mai intri pe forum 2-3 zile!

corinutza_88
28th April 2004, 19:06
super........
replica inter

marcel
28th April 2004, 19:46
vom castiga la timisoara

Catalanul
28th April 2004, 19:51
vom castiga la timisoara
mai vedem noi

marcel
28th April 2004, 20:01
:)

purple_forever
28th April 2004, 20:48
Mi-e ciuda pe faptul ca Poli pierde cu atata lejeritate ocazii foarte bune de a ajunge in Uefa.Anul asta a fost un culoar lejer pt a accede in finala Cupei.S-a ratat cu nonsalanta...Acum s-a ivit ocazia numita locul 3.Astept sa vad cum reactioneaza Poli in meciul cu Craiova.Hai baietii...De ce nu?De ce nu ar merge Timisoara in Uefa?Suntem oare prea mici pt un razboi atat de mare?Ramane de vazut...

deep purple
28th April 2004, 23:26
ce rotund esti .... stai flexat , ca dupa meci precis nu mai intri pe forum 2-3 zile!

Dar ce, toti avem fete de olteni sa facem ca strutul la o infrangere? Mai sunt oameni care stiu sa si piarda. Fa si tu un mic sondaj si afla cati polisti au lipsit de pe forum dupa meciul cu Steaua. Si apoi vezi cati olteni au fost prezenti pe-aici in epoca Napoli. :D

Catalanul
28th April 2004, 23:31
Fa si tu un mic sondaj si afla cati polisti au lipsit de pe forum dupa meciul cu Steaua. Si apoi vezi cati olteni au fost prezenti pe-aici in epoca Napoli. :D

degeaba ii spui asta daca nu stie sa faca diferenta intre polisti, stelisti, olteni, etc. etc. etc. .................................................

N0_NaM3
28th April 2004, 23:32
12....orice este posibil.

ADelPiero
28th April 2004, 23:43
sa fie 1 !!!!! si se va face :) :D
:evil:

vasile314tzurka
29th April 2004, 08:18
bate craiova

inter
29th April 2004, 08:37
Dar ce, toti avem fete de olteni sa facem ca strutul la o infrangere? Mai sunt oameni care stiu sa si piarda. Fa si tu un mic sondaj si afla cati polisti au lipsit de pe forum dupa meciul cu Steaua. Si apoi vezi cati olteni au fost prezenti pe-aici in epoca Napoli. :D

deep observ ca ai ceva cu oltenii!
lasa-ne prietene in durerea noastra si gandeste-te la meci ....(vad ca "ranile" de la cel cu Steaua nu ti-au trecut :drak: )

Atat iti spun :

Vine PLESAN! :drak: :drak:

vasile314tzurka
29th April 2004, 08:49
doar plesan? nasol. eu credeam ca vine craiova minata-n lupta de rednic cel fara de mila:)

viole(n)t
29th April 2004, 09:19
daca ne intarcem in retur si vedem arhiva meciului Craiova-Poli vedem ca au fost aproximativ (doar) 15 000 de spectatori iar despre atmosfera care a fost n-are rost sa mai vorbim pentru ca pe tot cursul meciului s-au auzit doar timisorenii.

Poate vrei sa spui 5000. Deshi unele voci zic ca nu mai mult de 3000.

vasile314tzurka
29th April 2004, 09:25
nu m-am dumirit. meciul se joaca pe goluri sau pe numar de spectatori? e un truism ca la poli vin cei mai multi, in rest umplem forumul cu pareri despre statistici...

viole(n)t
29th April 2004, 09:28
:confused:

vasile314tzurka
29th April 2004, 09:31
e ceva neclar?

viole(n)t
29th April 2004, 09:33
da. DE UNDE SHI PANA UNDE:


meciul se joaca pe goluri sau pe numar de spectatori?

DJ Klaus
29th April 2004, 10:36
Pai voi nu aveti decat galerie ...ca echipa...ioc ! Daca intra toti 13.000 de suporteri sau cati sunteti voi atunci s-ar putea sa ne bateti .... dar nu la fotbal :evil:

EDMOND_
29th April 2004, 10:55
Vreau sa fac o observatie...Timisoara este doar vremelnic echipa cu cel mai mare numar de spectatori acasa.. nu au fost foarte multi ani in care s-a intamplat acest lucru...daca exista o statistica in acest sens va veti lamuri ca am dreptate!
In plus echipei noastre ii place si ii prieste "atmosfera"..va juca mult mai bine daca este stadionul plin!

IlMILAN
29th April 2004, 10:56
ce rotund esti .... stai flexat , ca dupa meci precis nu mai intri pe forum 2-3 zile!

:happy :happy :happy
Inter sa ti-a aduc aminte cine nu a mai intrat pe forum vreo 5 zile dupa ce ai aplaudat "victoria Interului pe San Siro in meciul cu :drak: :drak: ". :D :D :D
Roaga-te sa castige Stiinta sau cel putin sa faceti egal ca altfel iarasi o sa intri ca si pe extern o saptamana doar sa citesti:evil:

Revenind la meci , dupa cum am spus sa castige Poli .

inter
29th April 2004, 11:24
cred ca am postat imediat dupa meci, si nu fi ......, atunci cand am fost plecat in cizma
n-am intrat o saptamana !

vasile314tzurka
29th April 2004, 11:27
da. DE UNDE SHI PANA UNDE:

pai mai sus scriai ca aia sunt 5000 sau 3000... de acolo.

viole(n)t
29th April 2004, 11:27
Vreau sa fac o observatie...Timisoara este doar vremelnic echipa cu cel mai mare numar de spectatori acasa.. nu au fost foarte multi ani in care s-a intamplat acest lucru...daca exista o statistica in acest sens va veti lamuri ca am dreptate!


Nah, shi?

viole(n)t
29th April 2004, 11:30
pai mai sus scriai ca aia sunt 5000 sau 3000... de acolo.

am corectat o cifra eronata, atat tot!!!

inter
29th April 2004, 11:30
Klaus, vor veni sa-l aplaude pe Plesan :D:D:D

DJ Klaus
29th April 2004, 11:31
Alooo aici e vorba de echipa de fotbal nu de aplaudaci :mad:

vasile314tzurka
29th April 2004, 11:34
am corectat o cifra eronata, atat tot!!!

si eu am spus ca in general se vorbeste mai mult de numarul de spectatori decit de calitatea spectacolului si ca la timisoara e clar ca e cel mai mare public si repetitia e un truism. atit. acum e clar?

viole(n)t
29th April 2004, 11:34
N-ai invatzat nimic din tenis, Klaus

viole(n)t
29th April 2004, 11:36
si eu am spus ca in general se vorbeste mai mult de numarul de spectatori decit de calitatea spectacolului si ca la timisoara e clar ca e cel mai mare public si repetitia e un truism. atit. acum e clar?

Bine!

vasile314tzurka
29th April 2004, 11:40
ok:):):) da' tot craiova bate:)

DJ Klaus
29th April 2004, 11:44
N-ai invatzat nimic din tenis, Klaus
Vino sa-ti arat eu ce am invatat ! te astept in Bucuresti si ia si racheta cu tine ... Mai apucati-va si voi de tenis la Timisoara (daca tot s-a auzit de sportul asta) ca la fotbal... :ciocan:

IlMILAN
29th April 2004, 11:50
Vino sa-ti arat eu ce am invatat ! te astept in Bucuresti si ia si racheta cu tine ... Mai apucati-va si voi de tenis la Timisoara (daca tot s-a auzit de sportul asta) ca la fotbal... :ciocan:
Mai Klaus dar tu esti periculos mah nu gluma....la tenis :D...
De ce nu vii tu la Timisoara si sa iei racheta cu tine? :o:

Bine Inter , daca tu zici asa , atunci asa sa fie...gata cu impunsaturile...
Si daca il vom aplauda pe Plesan care e problema? e un mare jucator.....felicitari ca il aveti in echipa, suunt curios pentru cat timp, si daca pleca sper sa o faca direct afara...is vezi trimite o scrisoare lui Moratti poate il luati si apoi faceti schim cu noi Laursen-Plesan...ar fi de minune..... :D :D :D

DJ Klaus
29th April 2004, 11:52
Mai Klaus dar tu esti periculos mah nu gluma....la tenis :D...
De ce nu vii tu la Timisoara si sa iei racheta cu tine? :o:
Pai bine mah monsher ... vine Muntele la Mahomed ? :o:

vasile314tzurka
29th April 2004, 11:54
ia vedeti de rachetele astea off-topic ca e cazul sa mai vorbiti si despre meci:):):)

DJ Klaus
29th April 2004, 11:56
ia vedeti de rachetele astea off-topic ca e cazul sa mai vorbiti si despre meci:):):)
Revenind On Topic vasile am auzit ca apa plata dauneaza grav sanatatii si au interzis-o la Timisoara ! Schimba macazu'

viole(n)t
29th April 2004, 12:02
Mai apucati-va si voi de tenis la Timisoara (daca tot s-a auzit de sportul asta) ca la fotbal...

Credeam ca te pricepi la tenis... Uite cum incepe clasamentul national feminin:
1 GALLOVITS EDINA 10.12.1984 CSM AUTOTURISME TIMISOARA WTA 18500
2 VANC ANDREEA 11.11.1973 as electrica timisoara WTA 12700

P.S.: Scuze Vasile... asta a fost ultima, promit

vasile314tzurka
29th April 2004, 12:03
vezi tu vezi dupa etapa, poate isi schimba timisorenii avatarul si o sa uiti ca ai ris:) asa ca nu ti-o lua in cap precum berea si fii cuminte.

DJ Klaus
29th April 2004, 12:15
VANC ANDREEA 11.11.1973 as electrica timisoara WTA 12700

P.S.: Scuze Vasile... asta a fost ultima, promit

Pai Andreea Vanc joaca mai bine fotbal in echipa voastra decat tenis! pai cu clasamentul ala va laudati : la WTA ??? (165-Edina ; 219-Andreea)
Rusinica ! La fotbal nu stiu daca a auzit UEFA de voi

PS: Vasea si la mine e ultima ... pana la proba contrarie !

IlMILAN
29th April 2004, 12:26
Hai pe bune gata cu off-topicul ca dupa aceea se iau astia de mine ca nu sterg mesajele.....desi mie nu imi displac...dar no daca insistati merem la sectiunea lui Klaus si vb...:D

Violent ce zici ne intalnim sa merem la meci? Sa vorbim si cu ceilalti sa facem si niste poze misto. Sper sa nu ne faca de ras ai nostrii ca o sa innebunesc....Trebuie sa-i batem pe olteni, desi sincer sa fiu decat echipele din Bucuresti ii prefer (dupa Poli...cice stie poate ne fac baietii o surpriza si la anul o sa ne luam bilete cu 2 luni inainte de un meci :D) pe olteni in Uefa, cu tot cu defectele lor :D

viole(n)t
29th April 2004, 12:31
Yo-s de acord! ...shi cu berea, shi cu batutu' oltenilor, shi cu oltenii in UEFA. Cum facem? Ne sunam maine shi stabilim?

vasile314tzurka
29th April 2004, 12:33
de ce sa va sunati? sa intre oltenii in uefa?... :):):)

viole(n)t
29th April 2004, 12:39
nu vasile, n-ai intzeles...ordinea. Intai ne sunam, apoi mergem pe stadion, batem oltenii, apoi la o bere, ne imbatam shi dupa aia... fabulam la betzie despre olteni in UEFA.

danny-boy
29th April 2004, 12:45
Vad ca e plin forumul de olteni.Eu zic sa ii lasam sa se bucure inainte de meci ca dupa aia nu vor mai intra pe aici.Va bate POLI in proportie de 100%

IlMILAN
29th April 2004, 13:06
Yo-s de acord! ...shi cu berea, shi cu batutu' oltenilor, shi cu oltenii in UEFA. Cum facem? Ne sunam maine shi stabilim?

De acord , ne sunam maine sau vorbim pe PM si mergem sa incurajam cum se cuvine pe Poli. :yeah:

vasile314tzurka
29th April 2004, 13:07
100% cum? cu tabela? daca e in proportie de sa spunem modest 99% e rau? sau oti fi neam de nemti si vreti sa priviti precum kahn la poarta... proprie:) nu cred ca exista 100% in fotbal si vazui oarece on viata mea. par de-un egzemplu sa zicem brasilia - italia, pardon, brazilia - rossi... aud?

vasile314tzurka
29th April 2004, 13:10
nu vasile, n-ai intzeles...ordinea. Intai ne sunam, apoi mergem pe stadion, batem oltenii, apoi la o bere, ne imbatam shi dupa aia... fabulam la betzie despre olteni in UEFA.

inteleg. deci tu esti sigur ca oltenii nu intra in uefa din moment ce fabulati:) inteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, vino bre ca te lua unu' la misto:)

stii ce sper eu de fapt? sa fie un meci frumos, sa-mi fie drag ca m-am uitat la el si sa nu-mi para rau de timpul pierdut. aia e. oricum, bere placuta ca eu inca sunt pe palta:)

viole(n)t
29th April 2004, 13:26
inteleg. deci tu esti sigur ca oltenii nu intra in uefa din moment ce fabulati:) inteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, vino bre ca te lua unu' la misto:)
nu chiar, partea cu fabulatul e oarecum o consecintza a faptului ca-i batem in meciul direct (vezi enumerarea!), deci scenariu se schimba radical daca ne bat ei... Sau, cu alte cuvinte, va trebui sa fabulam despre altceva... Sau, altfel spus, se-ngroasha fabula daca ne bat!

inter
29th April 2004, 13:28
vasile, ii las acum ,ca dupa meci imi fac avatar ca iulian :D:D, sa te tii atunci :p

DJ Klaus
29th April 2004, 13:30
se-ngroasha fabula daca ne bat!
Alooooo va tine-ti de fabule ... pai cu recorduri de-astea va laudati de-si face lumea avatar din ele ? Aoleu muica ... Va dam cu prazu pe la nas ca sa va mearga berea :D

viole(n)t
29th April 2004, 13:31
intere, promitzi ca-tzi faci avatar?

inter
29th April 2004, 13:34
ce bere sa le mearga Klaus? pun pariu ca nu pot sa goleasca o sticla in 6 sec. :p

da tre sa recunosc ca violentul le are cu fabulele :D:D:D se dueleaza frumos cu nostradamus .... dar mai au pana sa-l ajunga pe vasile :D

viole(n)t
29th April 2004, 14:25
da tre sa recunosc ca violentul le are cu fabulele :D:D:D se dueleaza frumos cu nostradamus .... dar mai au pana sa-l ajunga pe vasile :D
pai nah... noi suntem amatori. In schimb la bere potzi sa mizezi pe profesionalismul nostru. Ziceai o bere in 6 secunde? How about... 6 beri intr-o secunda? :bere:

inter
29th April 2004, 14:28
:D:D:D, nu cred

iulian
29th April 2004, 15:21
pai nah... noi suntem amatori. In schimb la bere potzi sa mizezi pe profesionalismul nostru. Ziceai o bere in 6 secunde? How about... 6 beri intr-o secunda? :bere:
Incearca cu beri 8 - 1 secunda :evil:

Dei
29th April 2004, 15:26
Iulian, vad ca esti obsedat de scorul asta.

iulian
29th April 2004, 15:27
pai o fi "decolea" ? :drak:

vasile314tzurka
29th April 2004, 15:28
Alooooo va tine-ti de fabule ... pai cu recorduri de-astea va laudati de-si face lumea avatar din ele ? Aoleu muica ... Va dam cu prazu pe la nas ca sa va mearga berea :D

mai oltene, prazu nu merge altfel decit cu zaibar, d'ala virtos de pateaza faianta. cu bere ia de incearca pastirnac:)

DJ Klaus
29th April 2004, 16:09
mai oltene, prazu nu merge altfel decit cu zaibar, d'ala virtos de pateaza faianta. cu bere ia de incearca pastirnac:)
Aloo domnu "fiind baiet paduri cutreieram" atentie trece trenu prin Timisoara si le lasa oltenii o caruta de goluri acolo ! Lasa zaiberu' ca da Tudose o tuica de prune dupa ce bate Nationalu !

danny-boy
29th April 2004, 16:40
Saracul Iulian este putin obsedat de acel scor.Din cate vad eu este cam intersat de ce se discuta pe forumul despre POLI-craiova.Cumva pe forumul despre steaua nu are ce discuta.POLI 100% undefined

vasile314tzurka
29th April 2004, 16:43
pai ce sa discute despre steaua? ca e cea mai buna echipa? e un truism. si atunci? discuti cu altii ii cresti le spui povesti si poate poate ajung si ei mari:)

inter
29th April 2004, 16:50
danny baiete nu-l mai cataloga tu pe iulian, ca isi pune iar avatarul ala si va linistete!

iulian
29th April 2004, 16:56
mai izzy boy ...obsedati sunteti voi ...tu in special...unde ai vazut tu ca am scris de scorul ala? era vb de beri ... daca tu oriunde vezi un 8 si un 1 vezi scorul ala...tu esti obsedat...

inter
29th April 2004, 16:58
saracul iulian ii cam obsedat de acel scor.Vad ca ii un mare fan al echipei POLI daca intra si tot vorbeste pe forumul POLI-craiova.

si ca sa te intreb ceva , jucam vreun amical la Dragasani?
dupa umila mea parere echipa care joaca pe DP se numeste Poli AEK :rosu:

DJ Klaus
29th April 2004, 17:04
unde ? care? cine? te luasi de iulian si inter ?
Vrei batatie? 8-1 va da Craiova ! Stai flexat pupalas ! daca e de bataie sar si io !

IlMILAN
29th April 2004, 18:26
Danny gresesti cand le dai apa la moara , nu vezi ca abia asteapta sa ne atace? Cum prind un Polist cum hac pe el...:D

Inter iarasi te legi de Dragasani si de Aek si de Bragadiru, si alte chestii nu e fair play....ai zis ca facem pace pai sa facem....ce noi ne-am luat de Craiova voastra? v-am intrebat cum de apare Presedintele unui club cu plasturi pe fata aplicat de unii suporteri? sau vrei sa caut posturile voastre inainte de venirea lui Rednic, sau ceea ce ai spus tu despre Dinel si Mititelu nu demult?gata ai si uitat de era Napoli cand erati ciuca batailor?Chiar cum e sa injuri pe un juventin chiar si in campionatul intern :p

Iulian trebuie sa recunosc ca treaba cu berile ai desenat-o frumos, iar dupa ce cineva a picat in plasa l-ai atins....insa sa vezi tu numai ce bascalie va fi pe capul vostru al stelistilor daca si anul asta pierdeti titlul la fotbal dar nu-i nimic il castigati la transhumanta.:D

Klaus- relax man era vorba de fotbal nu de tenis.....scorul de 8-1 nu prea exista in sportul la care tu esti "coach" ,iar daca sustii contrariul inseamna ca tu esti Mohamed...si se schimba treaba :D

inter
29th April 2004, 18:37
Inter iarasi te legi de Dragasani si de Aek si de Bragadiru, si alte chestii nu e fair play....ai zis ca facem pace pai sa facem....ce noi ne-am luat de Craiova voastra? v-am intrebat cum de apare Presedintele unui club cu plasturi pe fata aplicat de unii suporteri? sau vrei sa caut posturile voastre inainte de venirea lui Rednic, sau ceea ce ai spus tu despre Dinel si Mititelu nu demult?gata ai si uitat de era Napoli cand erati ciuca batailor?Chiar cum e sa injuri pe un juventin chiar si in campionatul intern :p



caute-le ca sunt curios :cool: , nu-mi aduc aminte sa-l fi criticat dur pe Napoli!
in schimb chestia cu "ciuca batailor" .... mare greseala!
oare in ce partide s-au inregistrat cele mai mari diferente de scor in acest campionat?
oare cine sunt cei care se lauda ca fiind "ciuca batailor"?

sper ca ai observat ca nu am atacat o anume "formatie" la ale carei concerte se strang 40000 de fani!

DJ Klaus
29th April 2004, 18:47
Cum prind un Polist cum hac pe el...:D
v-am intrebat cum de apare Presedintele unui club cu plasturi pe fata aplicat de unii suporteri?

Klaus- relax man era vorba de fotbal nu de tenis.....scorul de 8-1 nu prea exista in sportul la care tu esti "coach" ,iar daca sustii contrariul inseamna ca tu esti Mohamed...si se schimba treaba :D
Pai bine mah monsher Dinel avea si el plasture pe fatza ca-i aparusera niste cosuri mah. dar care-i antrenorul ala care zicea ca jucatorii sunt niste kkciosi ?
Mah tu cu tenisul esti ca Poli cand o ia cu 8-1

IlMILAN
29th April 2004, 18:50
caute-le ca sunt curios :cool: , nu-mi aduc aminte sa-l fi criticat dur pe Napoli!
in schimb chestia cu "ciuca batailor" .... mare greseala!
oare in ce partide s-au inregistrat cele mai mari diferente de scor in acest campionat?
oare cine sunt cei care se lauda ca fiind "ciuca batailor"?

sper ca ai observat ca nu am atacat o anume "formatie" la ale carei concerte se strang 40000 de fani!

Cum adica mare greseala cate puncte ati luat cu Napoli? sau la Gloria si la Bacau nu se numara? :D

Referitor la afirmatia cu ciuca ...stii bine ca m-am referit la era Napoli....
Vezi cate infrangeri are Poli si cate Craiova si apoi vezi care dintre aceste echipe e ciuca....

La concertele violetilor se strang 40.000 de oameni pentru ca TIMISORENILOR le place sa cante....nu vad nici o problema.....asa suntem noi mai cu talent la cantat si vrem sa ni-l manifestam in grup. :D


P.S : vad ca ma taci tare aici pe intern, pe extern taci malac....ca nu reusesti sa faci diferenta dintre puncetele adunate de Milan si Inter sezonul asta....Chiar daca Milan va pierde tot anul asta.....suntem mult peste voi....
Aaaaaa si inca o chestie ...personala : se pot trage niste concluzii din pozele de la meetingul din Bucuresti cand erai tare atasat de un fular....de ce oare? Prietenii stiu de ce:D .Tocmai de aceea te inteleg si nu nu ma oftic cand ii tot dai cu avatarul lui Iulian. :drak:

IlMILAN
29th April 2004, 18:56
Pai bine mah monsher Dinel avea si el plasture pe fatza ca-i aparusera niste cosuri mah. dar care-i antrenorul ala care zicea ca jucatorii sunt niste kkciosi ?
Mah tu cu tenisul esti ca Poli cand o ia cu 8-1
Mai dar mai lasa-l pe Panduru ...cand io atacat Cartu dur pe ai vostrii unde erai? la plaja?:D
Asta nu inseamna ca sunt de acord cu ce a facut Panduru e un thread pe care am discutat problema asta...

P.S tot ii dai cu tenisul..... daca esti asa de bun nu ai invatat ca nu trebuie sa-ti subestimezi adversarul....poate ma bati poate nu .... ramane de vazut...daca ajung prin Bucuresti sigur te caut...asa sa lamurim problema....si o sa te convingi ca in ciuda gabaritului ma misc inca bine....

inter
29th April 2004, 18:59
hai ca-mi place ca ai memorie buna :D , stai tu linistit ca iulian stie ce a indurat pt. fularul agitat in poza aia :cool:

referitor la extern , stai linistit ca "mi-au disparut" vreo 10 mesaje puse de mine (din cauze obiective :mad: ) asa ca nu te arunca prea tare ca "luftezi"

apropo care e programul din seara asta de la Lepa Brena? , nu de alta da sa stiu maine la ce diferenta batem :drak: :drak:

IlMILAN
29th April 2004, 19:05
referitor la extern , stai linistit ca "mi-au disparut" vreo 10 mesaje puse de mine (din cauze obiective :mad: ) asa ca nu te arunca prea tare ca "luftezi"

apropo care e programul din seara asta de la Lepa Brena? , nu de alta da sa stiu maine la ce diferenta batem :drak: :drak:

Nu stiu ce fel de mesaje au disparut dar nu aveau cum sa fie mesaje de care sa ma doara capul....Inter e in deriva...... :evil: :D

Baiiiiiiii nu-mi adu aminte de Lepa Brena ca daca maine nu joaca o sa si mor de ciuda.. aaaaa dar stii ca si ai tai s-ar putea sa fie prezenti....o sa-ti povestesc pe PM cum a sarbatorit Lutu cu Buia(si nu numai ei ) dupa meciul Poli -Rapid....acum Lutu e la Craiova ......sau ce Plesan nu ar bea si el o bere buna? :D :D :D
Apropo de ce nu vii la meci....si stam in ce galerie vrei tu.....Am io o vaga impresie ca or face toti jucatorii figuratie.... :sleep:

inter
29th April 2004, 19:08
lumea mai si munceste .... da strang "bonusuri" pt. toamna /hello

ady_azzuro
29th April 2004, 20:11
Este in penultima etapa meciul direct nu ultima...iar cit despre meci...Craiova o sa bata cred la scor pentru ca au nevoie de victorie cade aer pentru a avea sanse la locul 3 .Craiova e pe val in timp ce Poli in afara de galerie fantastica......pauza....
Chiar am o rugaminte la cineva care merge la meci sa fotografieze tabela la sfirsitul meciului ...poate ii fac lu Azzuro un nou avatar :drak:

Scor final 1-5
Eu ma multumesc sa-i batem si cu un 3-1, macar sa facem spectacol, sa le aratam ca anul trecut doar cu mila noastra au scapat de la retrogradare, de data asta vom taia in carne vie si nu le vom da nici o sansa, o sa fim la inaltime! :cool:

CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah: :yeah: :yeah:

cry_v
29th April 2004, 21:28
am o presimtire ca bånåtenii vor pleca supårati dupa meciul cu Stiinta....dar nu au de ce...pt ca datoritå nouå mai sunt in div. A....
bånåteni!!! pregatiti batistele !!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil:

tudor
29th April 2004, 21:34
....mai bine zis "banateni !!! paziti buzunarele !!!!!"

viole(n)t
29th April 2004, 22:11
am o presimtire ca bånåtenii vor pleca supårati dupa meciul cu Stiinta....dar nu au de ce...pt ca datoritå nouå mai sunt in div. A....
bånåteni!!! pregatiti batistele !!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil:

nu vorbi daca nu eshti in tema...
Uite clasamentul de anul trecut:

14.Poli AEK Timisoara 30 11 2 17 37-52 35 Relegation Playoff
-----------------------------------------------------
15.Sportul studentesc Bucuresti 30 9 4 17 44-55 31 Relegated [-]

daca shtii sa citeshti un clasament (am totushi ceva dubii), vei vedea ca, cu sau fara punctele din meciul cu voi, poli tot la baraj era...

Shi mai lasa-ne cu ajutorul vostru!!! Vrei sa-tzi reamintesc ca la un moment dat Craiova era in deriva shi a venit Bistrita si v-a dat meciul (Remus Vlad - antrenor Gloria: "A fost o victorie benefica pentru fotbalul romanesc"). Despre Poli-Craiova vorbeshti shi tu sa te afli in treaba, fara sa vezi meciul shi fara sa shtii ca in finalul partidei oltenii au avut o bara.

EDMOND_
29th April 2004, 22:52
viole(n)t..noroc ca sunt destui timisoreni care au apreciat altfel felul nostru de a ne comporta fata de voi in meciul de anul trecut...atata la nivel de jucatori cat si de suporteri... poate nu ai fost la meci sia i uitat banerul ala cu POLI IN A ... sau poate nu ai citit declaratia lui Badea de acum cateva zile ( " in acel meci am jucat cu inima indoita" )... eu insa imi aduc aminte cu placere cat de calduros am fost aplaudati la terminarea meciului...

viole(n)t
29th April 2004, 23:02
shi eu am aplaudat cu caldura galeria shi echipa craiovei...chiar am strigat "Shtiintza!Shtiintza!", insa daca a fost blat, rushine ambelor echipe! Eu nu ma pot complace in astfel de compromisuri, shi de aceea mi se pare nesimtzire sa va laudatzi cu astfel de kestii.

Parerea mea despre acel meci: Craiova nu a jucat deloc motivata, resemnandu-se shi complacandu-se cu victoria polishtilor. Deci un fel de "agreement" tacit, la nivelul gazonului, dar in nici un caz ceva orchestrat. Shi nu uita de bara din minutul 80shiceva...

Nu intzeleg care e doleantza ta: ar trebui sa ma simt dator pentru ca nishte jucatori nu au avut chef sa joace in ziua aia? Sau? Ar trebui sa-tzi multzumesc tzie ca suporterii au afishat bannerul cu "Poli in A"?

deep purple
29th April 2004, 23:18
Nu intzeleg care e doleantza ta: ar trebui sa ma simt dator pentru ca nishte jucatori nu au avut chef sa joace in ziua aia? Sau? Ar trebui sa-tzi multzumesc tzie ca suporterii au afishat bannerul cu "Poli in A"?

Pai e randul nostru acum sa afisam unul cu "Craiova in UEFA!".

samor03
30th April 2004, 04:30
Este in penultima etapa meciul direct nu ultima...iar cit despre meci...Craiova o sa bata cred la scor pentru ca au nevoie de victorie cade aer pentru a avea sanse la locul 3 .Craiova e pe val in timp ce Poli in afara de galerie fantastica......pauza....
Chiar am o rugaminte la cineva care merge la meci sa fotografieze tabela la sfirsitul meciului ...poate ii fac lu Azzuro un nou avatar :drak:

Scor final 1-5
sa ne spui cand te trezesti.BINE! :ok:

marcello
30th April 2004, 04:51
unde ? care? cine? te luasi de iulian si inter ?
Vrei batatie? 8-1 va da Craiova ! Stai flexat pupalas ! daca e de bataie sar si io !

Sa va dam vreo 6. 7 goluri si atunci o sa taceti ca .....PESTII
aBIA ASTEPT

EDMOND_
30th April 2004, 06:55
Nu este nici o doleanta viole(n) t...Poti afisa ce vor muschii tai , ca oricum nu ma intereseaza... ma asteptam insa la o doza de bun simt in comentariile despre acest meci..nu a fost un blat propriu zis a fost doar o intelegere taciata la nivel de jucatori...iar in echipa noastra au fost cativa jucatori care nu au dorit acest lucru, dar nu au avut ce face. Pe viitor te si vad cu un baner gen"Mai bine in B , decat puncte de la Craiova!" :)

In ceea ce priveste meciul propriu zis avem prima sansa , deoarece avem o echipa mai valoroasa probabil in toate compartimentele ... In ceea ce priveste cupa UEFA aveti sanse foarte foarte mici pentru ca in general practicati un fotbal inestetic , cam incalcit si nu prea eficient.... marcati foarte rar. Asta este situatia in acest moment si este problema ta daca vrei sa crezi altceva!

EDMOND_
30th April 2004, 06:58
"Doboş: "Pleşan nu e robot"
Preşedintele Politehnicii, Anton Doboş, care este şi secundul "naţionalei", nu crede că Mihăiţă Pleşan, autorul primului gol din partida Romāniei cu Germania, va evolua īn partida de azi. "Este unul dintre jucătorii-surpriză ai echipei naţionale. Evoluţia lui m-a mulţumit, dar nu cred că va face faţă la două meciuri īn 48 de ore. Nici nu cred că va face parte din primul unsprezece al Ştiinţei. Doar nu e robot!'', a spus Doboş. / Dan Duţu - Timişoara "

Ei bine , pot sa-i dau o veste buna domnului Dobos , care vad ca este preocupat de soarta lui Plesan.... ieri acesta s-a antrenat normal , cu echipa si 99% va fi in teren in meciul de la Timisoara!

viole(n)t
30th April 2004, 07:59
Pai e randul nostru acum sa afisam unul cu "Craiova in UEFA!".

Mai bine un banner cu "Craiova in A!". E mai ushor sa ne tzinem de cuvant...

danny-boy
30th April 2004, 08:08
Am auzit ca nu pra va da Staicu bani de deplasare la TIMISOARA.Se pare ca nu veti fi prea multi.Din pacate pt voi fara bani lui Staicu nu prea v-ati vedea pe stadioane

iulian
30th April 2004, 08:26
Danny gresesti cand le dai apa la moara , nu vezi ca abia asteapta sa ne atace? Cum prind un Polist cum hac pe el...:D
Iulian trebuie sa recunosc ca treaba cu berile ai desenat-o frumos, iar dupa ce cineva a picat in plasa l-ai atins....insa sa vezi tu numai ce bascalie va fi pe capul vostru al stelistilor daca si anul asta pierdeti titlul la fotbal dar nu-i nimic il castigati la transhumanta.:D
IlMILAN nu nevinovatul asta trebuia sa raspunda...asteptam de la altcineva raspuns...dar a preferat jocul de glezne
Cit despre titlu...stelisti ..bascalie..transhumanta....nu de noi depinde ci de sereni,corpodeni si helesteni...asta e

iulian
30th April 2004, 08:28
sa ne spui cand te trezesti.BINE! :ok:

Am vrut sa fiu modest ... ca daca Plesan prinde zi buna ... se dubleaza :evil:

viole(n)t
30th April 2004, 09:36
Se pare ca nu veti fi prea multi. tre' sa te contrazic. Azi-dimineatza am trecut prin centru shi am vazut deja o trupa de ultrashi olteni (vreo 20). De-abia ashtept sa cantam la unison impotriva cainilor...

vasile314tzurka
30th April 2004, 09:40
mai bine ati cinta pentru voi:) nu de alta dar tot asa scoateti si un cd:)

IlMILAN
30th April 2004, 10:56
Vasile ar fi nasol sa apara o compilatie a galeriilor lui Poli si Craiova cu dedicatie speciala pentru catei?:D
Nu cred ca te-ar deranja prea tare, si daca viole(n)t sau nostradamus sunt prea ocupati sa compuna textele tu ai fi o variata tocmai buna de backup.:p(Asta bineinteles daca nu cumva e dumneata dmnule Vasile esti nostradamus :D, prea frumoase au fost rimele alea :p)

inter
30th April 2004, 11:00
ar fi fost prea frumos ,dar nu e vasile, nostradamus :D:D

IlMILAN
30th April 2004, 11:09
Inter eu doar am presuspus o chestie....e posibil desi personal nu prea cred ca Vasile ar face chestia asta, si chiar daca a facut-o merita felicitari atat el cat si viole(n)t. Am vazut ca viole(n)t il banuia pe Pacala....el poate stie mai bine :D

EDMOND_
30th April 2004, 11:31
Dupa stil este Pacala! Ma pregatesc de plecarea spre Timisoara... cred ca vom fi vreo 2000 ( sper sa nu ma insel! )...

danny-boy , eu vin cu masina mea ..si ca mine destui...chiar crezi ca ne da Staicu bani de benzina?

EDMOND_
30th April 2004, 11:44
viole(n)t ..asta cu "Craiova in A " , nu tine de voi , din fericire... :) tine , in primul rand de noi..si vad ca patruzeci de ani a tinut ..nu am reusit sa ajungem prin divizia B niciodata..a trebuit sa ii intrebam pe altii cum este aerul pe acolo...
Ok...sper sa cantam impreuna... nu voi intra asta seara pe net , voi fi ocupat sa sarbatoresc victoria!

inter
30th April 2004, 11:45
Edmond vezi ca-ti dau telefon, dupa meci, daca nu esti ragusit.... nu te vad bine :D:D

EDMOND_
30th April 2004, 11:47
INCEARCA ..poate te aud.... :)

inter
30th April 2004, 11:53
si asa pe forumul lui poli se discuta ca ar fi blat!
se stie si scorul 3-1 pt. Stiinta :D:D:D:D
am ras cu lacrimi :p

viole(n)t
30th April 2004, 12:30
EDMOND, hai s-o dam la pace. Nu-tzi zic clisheul cu: "Sa cashtige cel mai bun!" pentru ca eu sper sa cashtige Poli, indiferent daca e mai buna sau nu...

Itzi urez in schimb "Drum Bun!" shi te asigur ca nu o sa regretzi vizita la Timishoara (totushi sper ca nici prea bucuros sa nu te intorci).

Dei
30th April 2004, 13:11
Bine zis, viole(n)t. Sa castige Poli. Indiferant cum joaca.

inter
30th April 2004, 14:07
Bine zis, viole(n)t. Sa castige Poli. Indiferant cum joaca.

pai o sa castige ceva banuti :happy , din aia aruncati pe pista :cool: , scoate Buia de 2 beri pt. deseara la Lepa :D :D

deep purple
30th April 2004, 14:09
Ei bine , pot sa-i dau o veste buna domnului Dobos , care vad ca este preocupat de soarta lui Plesan.... ieri acesta s-a antrenat normal , cu echipa si 99% va fi in teren in meciul de la Timisoara!

Acum baiatu' a prins 2-3 driblinguri si e la nivel de Maradona? Vezi Edmond ca Dobos e secund la nationala (de ce? nu stiu) si deci are voie sa-l intereseze jucatorii selectionati. Nu-i e lui frica de... :D

viole(n)t
30th April 2004, 14:10
pai o sa castige ceva banuti :happy , din aia aruncati pe pista :cool: , scoate Buia de 2 beri pt. deseara la Lepa :D :D una pentru el shi una pentru lutzu (de consolare)

ady_azzuro
30th April 2004, 14:30
Poli AEK (alb-violet)
12. C. Grigore - 2. A. Dumitru, 14. Ir. Voicu, 5. Bătrīnu, 4. Angheluţă, 17. Bălace- 21. R. Stancu, 25. Şuleap, 10. Buia - 13. M. Oprea, 20. Silvăşan
antrenor: Basarab Panduru

Arbitru V. Anghelinei
Asistenţi M. Savaniu, I. Onicaş
Rezervă Z. Erdei
Observatori C. Costinescu, M. Stoenescu

U Craiova (albastru-alb)
1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 17. Moţi - 21. Bolohan, 20. Bundea, 19. Pleşan, 23. L. Preda - 2. Vigariu, 11. Borbely - 7. Njock
antrenor: Mircea Rednic

viole(n)t
30th April 2004, 14:32
nu te mai recunosc, azzuro... Ce-i cu postul asta asha de pashnic?

inter
30th April 2004, 14:34
nu te mai recunosc, azzuro... Ce-i cu postul asta asha de pashnic?

iar bagi batul prin gard viole(n)tule :rosu:

gata cum e liniste vrei sa se "tulbure" apele? :rosu:

IlMILAN
30th April 2004, 14:50
iar bagi batul prin gard viole(n)tule :rosu:

gata cum e liniste vrei sa se "tulbure" apele? :rosu:
Inter relax man... :D cartonasele sa le arate Anghelinei Craiovenilor deseara...:p ...glumesc bineinteles....

Nu cred ca a vrut sa agite apele ...din contra....
Daca ady ar posta pe viitor doar in genul asta si nu ar ataca direct sau indirect pe nimeni, sunt convins ca nimeni nu ar avea nimic cu el. Ti-am spus doar ca eu personal nu am nimic cu ady ci doar cu unele din postarile lui. :ok:

Sergio
30th April 2004, 15:38
Itzi urez in schimb "Drum Bun!" shi te asigur ca nu o sa regretzi vizita la Timishoara (totushi sper ca nici prea bucuros sa nu te intorci).
Si daca pierde Craiova, nu va regreta vizita, fiindca se stie ca Timisoara e cel mai curat si civilizat oras din tara si merita vizitat... :rolleyes:

vasile314tzurka
30th April 2004, 15:40
si asa pe forumul lui poli se discuta ca ar fi blat!
se stie si scorul 3-1 pt. Stiinta :D:D:D:D
am ras cu lacrimi :p

e logic si nu inteleg de ce te miri. dupa infratirea galeriilor craiovei cu steaua mai exista un acord secret cu timisoara intre varul lui dinel, mama lui jiji si finul lui dobos. asa ca poli vinde la greu, scoate banul si finanteaza republica banat unde se vor transfera orasele craiova si ghencea. se va infiinta un campionat de bambriu bai seven in trei unde toti indiferent daca sunt pe primul sau pe ultimul loc se califica in cupa campionilor europeni anul 86 vara.
oricum nu putea sa viinda si lui stiinta cu 8-1 ca dobos a spar ceasca de cafea de la leana din muzeul international de la scornicesti si dinel e cam suparat pe el. dar au batut laba ca pina la urma sa-l puna presedinte pe rednic si prim ministru pe meme stoica. si nu mai ride de altii ca mai stiu eu pe unul care da telefoane ca e blat si trebuie sa dau foc la forum:)

vasile314tzurka
30th April 2004, 15:42
Si daca pierde Craiova, nu va regreta vizita, fiindca se stie ca Timisoara e cel mai curat si civilizat oras din tara si merita vizitat... :rolleyes:

va recomand hotel arizona din timisoara. e de vis. termopan cu vaca si fete la greu. ea cere o tigara si ia tot tacimul. ieftin si face:). surpriza serii e cind iti schimba tariful din meniu in fata ta cu pixul:) mai am si altele:) fratilor pina si voi sunteti in romania asa ca...:)

Sergio
30th April 2004, 15:49
va recomand hotel arizona din timisoara. e de vis. termopan cu vaca si fete la greu. ea cere o tigara si ia tot tacimul. ieftin si face:). surpriza serii e cind iti schimba tariful din meniu in fata ta cu pixul:) mai am si altele:) fratilor pina si voi sunteti in romania asa ca...:)
Bine ca dai si tu exemplu un hotel din afara orasului. De Continental nu zici nimic? De Boavista ai auzit? De Reghina, Perla, Cina, etc...
Fiecare vede ce vrea. Asta e... aici ai fost rautacios. :rosu:

Si in concluzie, nu stiu unde ai vazut scris ca noi nu am fi in Romania. Suntem si suntem mandri de asta. Fara pasapoarte de Banat si alte chestii... :D

vasile314tzurka
30th April 2004, 15:52
din afara orasului? mai sa fie? oi fi fost rautacios dar cind vezi lucruri legendare nu e sanatos. mai bine critici constructiv ca eu nu te-am intrebat daca ai vazut hilton sau daca ai mincat la nabbabo. am vazut destiule locuri in viata mea, dar edenul e postmortem doar.

p.s. vad ca-l stii bine. il frecventezi?:)

vasile314tzurka
30th April 2004, 15:53
p.p.s. niciunde nu e ca la x, unde x e o variabila geografica:)

bapsy
30th April 2004, 15:53
e logic si nu inteleg de ce te miri. dupa infratirea galeriilor craiovei cu steaua mai exista un acord secret cu timisoara intre varul lui dinel, mama lui jiji si finul lui dobos. asa ca poli vinde la greu, scoate banul si finanteaza republica banat unde se vor transfera orasele craiova si ghencea. se va infiinta un campionat de bambriu bai seven in trei unde toti indiferent daca sunt pe primul sau pe ultimul loc se califica in cupa campionilor europeni anul 86 vara.

hai ca asta-i buna :happy ai imaginatie, fara duma. de 1 aprilie anu viitor am inteles ca cele doua echipe (craiova si steaua, care sunt deja infratite) se vor infrati si cu dinamo.
ah, era sa uit... si marmota va inveli ciocolata in staniol. :ok:

vasile314tzurka
30th April 2004, 16:01
domnilor, relaxarea e buna inaintea marii infruntari. luati totul in gluma ca sa va fie bine:)

DD-Viola
30th April 2004, 17:19
Pt "vasile314tzurka" , ..." Constantele din manualele ingineresti , sant variabile , ...cateodata si invers " din legile lui Murphy...pentru ca stiu ca-ti plac glumele . ...
PS...totusi , nu-i niciunde ca la Timisoara !

inter
30th April 2004, 17:22
mama si ce nori negri sunt la TM. , o sa fie furtuna?
oricum ploaia a inceput!

Cucu
30th April 2004, 17:25
craioveni mei dragi ... visati europene?
sper sa va scoatem din cap orice vis.

inter
30th April 2004, 17:28
craioveni mei dragi ... visati europene?
sper sa va scoatem din cap orice vis.

tu vezi cucule daca ai marunt in buzunare si pe urma vorbeste de fotbal!
nu esti la ora asta la berarie cu galeria lui Poli?

ca maine precis spui ca ai fost in mijloul galeriei :rosu:

Cucu
30th April 2004, 17:33
nu am cum sa fiu la meci, din pacate.
iar de europene, chiar daca ne bateti pe noi, o sa aranjeze sigur prietenii vostri bucuresteni sa nu mergeti.

vasile314tzurka
30th April 2004, 17:49
Pt "vasile314tzurka" , ..." Constantele din manualele ingineresti , sant variabile , ...cateodata si invers " din legile lui Murphy...pentru ca stiu ca-ti plac glumele . ...
PS...totusi , nu-i niciunde ca la Timisoara !

pai am spus eu ca e pe undeva ca-n floreasca? nu cred:)

p.s. desigur ca-mi plac glumele si fruntile descretite. nu-mi plac mirlanii si aia de o tin gaia matzu:) in rest vreau sa vad fotba si in ultima vreme ca,m e. sper ca si la timisoara sa fie acum, dar din pacate eu cred ca bate craiova. nu ca ma sperie inter, dar imi place rednic mai mult ca panduru:)

inter
30th April 2004, 17:53
p.s. desigur ca-mi plac glumele si fruntile descretite. nu-mi plac mirlanii si aia de o tin gaia matzu:) in rest vreau sa vad fotba si in ultima vreme ca,m e. sper ca si la timisoara sa fie acum, dar din pacate eu cred ca bate craiova. nu ca ma sperie inter, dar imi place rednic mai mult ca panduru:)

pai bine vasile am ajuns si pe post de "sperietoare" ? :headbang:

las ca vezi tu noul nostru produs "zaibar plat" :drak:

DD-Viola
30th April 2004, 18:37
Nici mie nu-mi place Panduru ( dar nici Rednic ) ...dupa parerea mea singurii antrenori ( valorosi ) la Poli au fost , ( regretatul )Costica Radulescu , Angelo Niculescu si poate teoreticianul Ion Ionescu . Cat despre Poli si U , sant doua Cluburi , ale caror echipe (atunci cand joaca fotbal ) merita aplauze ( indiferent de rezultat ), iar publicul din Timisoara le merita in primul rand . Daca bate U nu voi fi suparat , pentru ca e mai buna , ...insa asa cum am mai spus , al 12-lea jucator s-ar putea sa aduca victoria pentru Poli . Haide Poli !

trotica
30th April 2004, 18:43
Tocmai am vazut pe geam cele vreo opt autobuze cu fanii olteni (bine-nteles, escortate de patru dube de la jandarmerie ;) Steaguri, veselie, chiuituri... Sper sa plece cat mai plouati - la propriu si la figurat:) Hai, POLI!

inter
30th April 2004, 19:05
vezi ca sunt mai multe :D

cry_v
30th April 2004, 19:25
craioveni mei dragi ... visati europene?
sper sa va scoatem din cap orice vis.
så te duci la meci ca vreau sa te aud cum cinti la 3-0 pt. Stiinta
:happy :happy :happy

DD-Viola
30th April 2004, 19:31
...dar daca bate Poli , se va mai da vre-unul mare ca-i oltean ?

frentzolteanu
30th April 2004, 20:05
"...dar daca bate Poli , se va mai da vre-unul mare ca-i oltean ?"
DA! Si ma mandresc ca sunt oltean! Chiar daca Universitatea Craiova o sa ia bataie, sunt sigur ca nu e sfarsitul lumii, voi sunteti insetati de "revansa impotriva tuturor", acasa la voi, dupa acel istoric 1-8 cu Steaua. Sunt sigur ca o sa faceti tot posibilul sa nu perdeti toate cele 3 puncte, dar Craiova e ... imprevizibila! Vorbim dupa meci!

DD-Viola
30th April 2004, 21:01
Felicitari "frentzolteanu"...e 1 - 0 pentru POLI , ...unde-s oltenii ??? ,... unde-s pistoalele , unde-s pumnalele... POLI , POLI , POLI !

marcel
30th April 2004, 21:30
stai linistit ,oltenii sunt aici si vor fi mereu -in prima repriza a-ti cam stat cu fundul in poarta si cu 3 faze.........uefa e departe; am fost peste voi toata repriza si DACA se termina 1-0 a-ti avut mare noroc...........

DD-Viola
30th April 2004, 21:31
...POLI , POLI , POLI ... Opaaa , 1-0 la pauza , ...pauza si de olteni pe forum...daca merge tot asa si in repriza a doua , n-o sa se mai vada nici frunzele de la praz...adio UEFA...inainte de meci luara-tzi toti foc cu Craiova voastra , ...acu' ?...

marcel
30th April 2004, 21:42
11m corect-bv guso

marcel
30th April 2004, 21:52
rosu pt poli-gol pt craiova

Jhan
30th April 2004, 21:54
Ptiu,la dracu'...1-1 si e groasa pt Poli,macar sa scoata un meci nul.:(

Jhan
30th April 2004, 21:56
Ma intreb oare nu e loc si pt Lutu si pt Plesan in aceeasi echipa?

DD-Viola
30th April 2004, 21:59
Numai asa a da si Craiova gol... un om in plus , ce ar mai trebui ca sa castigati ?

Jhan
30th April 2004, 21:59
Ufffffffffff,mare ocazie pt Poli,hai baieti!haideti ca se poate!

Jhan
30th April 2004, 22:00
AAaaauuuuuuuuuuuuuu,fir-ar sa fie!!!!!

ady_azzuro
30th April 2004, 22:22
Din pacate s-a terminat 1-1 cu PLESAN excelent! Ar fi trebuit sa batem, dar nici un egal nu e de lepadat! BRAVO STIINTA!
HAI OLTENII!!! :yeah:

frentzolteanu
30th April 2004, 22:23
...POLI , POLI , POLI ... Opaaa , 1-0 la pauza , ...pauza si de olteni pe forum...daca merge tot asa si in repriza a doua , n-o sa se mai vada nici frunzele de la praz...adio UEFA...inainte de meci luara-tzi toti foc cu Craiova voastra , ...acu' ?...

Si dupa cum ziceam, vorbim dupa meci! Se termina 1-1, asa ca ... mai incet!
Ei, ce zici, iti placu golul lui Plesan? De clasa, nu? Hai pa, ca io sunt multumit de rezultat! Si nu uita, va bateam, daca nu dadeati golul ala asa repede la inceput.

marcel
30th April 2004, 22:23
Numai asa a da si Craiova gol... un om in plus , ce ar mai trebui ca sa castigati ?
la golul ala si daca avea poli in teren toti copacii din padurea verde lua gol :)

marcel
30th April 2004, 22:25
s-a aparat poli in disperare si in afara de gol si alte 2-3 faze-NIMIC

ady_azzuro
30th April 2004, 22:27
Sper sa prindem locul 3. Avem valoare sa depasim rapidul! ;)

marcel
30th April 2004, 22:30
galeria lui poli mai tacuta ca la meciul cu steaua-poate canta doar de la 5 goluri primite in sus -nici macar nu au aplaudat cand a iesit PLESAN :rosu:

DD-Viola
30th April 2004, 22:30
Credeam ca U Craiova e mai buna...azi cel putin nu a fost cu nimic deasupra lui Poli Aek , ba din potriva ...daca ar fi fost eliminat Daouda la faultul asupra lui Balace , poate am fi jucat noi cu un om in plus...poate nici nu mai venea eliminarea lui Suleap , golul lui Plesan si in acest caz Poli ar fi castigat cele 3 pct...dar asta e ! Bravo POLI ! , felicitari Timisoara !

florynus
30th April 2004, 22:32
In zece oameni si cu un penalty ratat ati putea sa va considerati fericiti ca ati plecat cu un punct sau sa ne multumim cu un punct :rolleyes: . Si sa nu uitati ca totusi aveti jucatori mai de renume dacat POLI si pretentiile ar trebui sa va fie pe masura. :rosu: Sper sa vina si vremea lui Poli cand va investi cineva cu bani in echipa nu de alta dar macar cred ca se merita sa dai bani la asa un spectacol pe stadion. :ok: .HAI POLI :yeah:

purple_forever
30th April 2004, 22:38
M-am lamurit.Din nou...Frate nu avem "bulan",asta e...De fiecare data la un meci cu miza trebuie sa se intample cate un dezastru din asta ca altfel nu da bine la tipar...Cand ne e lumea mai draga ba ne bate acasa uta,ba dinamo(cu 4 eliminari),ba steaua(la sute de goluri diferenta :D ),ba ne impiedicam de gloria in cupa...Pana cand atata ghinion?Si neputinta?Ramane de vazut... :headbang:

corinutza_88
30th April 2004, 22:44
ce mai craiova avu' atata ghinion dar a prestat un joc frumos!
nimeni nu poate spune ca poli a fost de lapadat!
ambele au jucat la victorie dar din acest egal se bucura mai mult craiova avand in vedere ca a jucat in deplasare!
Plesan e un jucator formidabil si sa ajunga un jucator de foarte mare valoare!
despre penaltyul ratat de buia,nu exista asa ceva,pentru ca cel care era la minge era Dauda care apoi a vrut sa o scoata in afara terenului!
Arbitrul in afara de aceasta gresala,a fost fara repros!a acordat foarte corect rosu si a avut dreptate!
in concluzie desi as fi vrut enorm sa castige Universitatea cred ca a fost cel mai bine asa cum s-a incheiat scorul 1(Bad 1')-1(Plesan 65')!
HAI STIINTA!
BRAVO PLESAN!

marcel
30th April 2004, 22:46
Credeam ca U Craiova e mai buna...azi cel putin nu a fost cu nimic deasupra lui Poli Aek , ba din potriva ...daca ar fi fost eliminat Daouda la faultul asupra lui Balace , poate am fi jucat noi cu un om in plus...poate nici nu mai venea eliminarea lui Suleap , golul lui Plesan si in acest caz Poli ar fi castigat cele 3 pct...dar asta e ! Bravo POLI ! , felicitari Timisoara !
poate ai avut numai sonor la tv-ca numai tu si comentatorii a-ti vazut numai fazele lu' poli -am fost peste voi tot meciul a-ti stat numai cu spatele in poarta si va-ti obisnuit sa va aparati -si daca e prea lung sa intelegi AM FOST MAI BUNI CA VOI

deep purple
30th April 2004, 22:55
poate ai avut numai sonor la tv-ca numai tu si comentatorii a-ti vazut numai fazele lu' poli -am fost peste voi tot meciul a-ti stat numai cu spatele in poarta si va-ti obisnuit sa va aparati -si daca e prea lung sa intelegi AM FOST MAI BUNI CA VOI

Sa-nteleg ca dintr-o faza defensiva s-a nascut si penalty-ul lui Poli? :o: Mi-e ciuda ca am piedut 2 puncte la adevar. Dar poate avem o sansa la Constantza desi Farul merge mult mai bine ca in tur.

marcel
30th April 2004, 22:59
In zece oameni si cu un penalty ratat ati putea sa va considerati fericiti ca ati plecat cu un punct sau sa ne multumim cu un punct :rolleyes: . Si sa nu uitati ca totusi aveti jucatori mai de renume dacat POLI si pretentiile ar trebui sa va fie pe masura. :rosu: Sper sa vina si vremea lui Poli cand va investi cineva cu bani in echipa nu de alta dar macar cred ca se merita sa dai bani la asa un spectacol pe stadion. :ok: .HAI POLI :yeah:
poate nu stii ,craiova a jucat in deplasare............si eu sper sa ne batem pentru locul 1 cu poli pe viitor :)

marcel
30th April 2004, 23:03
greu ,dar va doresc succes

Catalanul
30th April 2004, 23:05
galeria lui poli mai tacuta ca la meciul cu steaua-poate canta doar de la 5 goluri primite in sus -nici macar nu au aplaudat cand a iesit PLESAN :rosu:

da ce erau obligati sa-l aplaude :rosu: de parca voi ati fi aplaudat un jucator timisorean la craiova :jerk:
in legatura cu galeria: poate ai avut tu sonorul la televizor dat la minim, sau poate nu auzi bine cine stie sau ai dormit :sleep:

Tudose
30th April 2004, 23:07
Rareori am vazut un penalty mai slab executat decat cel al fostului "Figo din Berceni". Rar, dar au facut-o si multi jucatori celebri: Maradona, Platini, si chiar Figo cel veritabil, asta-toamna, intr-un meci al lui Real Madrid.

Catalanul
30th April 2004, 23:09
Rareori am vazut un penalty mai slab executat decat cel al fostului "Figo din Berceni". Rar, dar au facut-o si multi jucatori celebri: Maradona, Platini, si chiar Figo cel veritabil, asta-toamna, intr-un meci al lui Real Madrid.

chiar si beckam in preliminarii EURO 2004 in meciul impotriva turciei

marcel
30th April 2004, 23:11
nu erau obligati -da va laudati cu cel mai civilizat public-asta e plesan ala care a dat acum 2 zile gol pt Romania si azi lui poli

Catalanul
30th April 2004, 23:16
cel mai civilizat public
macar e mult mai civilizat decat al vostru si decat al tuturor echipelor din DIVIZIA A /hello :yeah:
:happy

marcel
30th April 2004, 23:17
sau esti prea tanar sa intelegi

deep purple
30th April 2004, 23:19
sau esti prea tanar sa intelegi


Iti garantez ca l-am fi aplaudat pe Plesan daca juca Romania cu Germania la Timisoara, dar asa cum vrei sa aplaude publicul cand echipa favorita tocmai a ramas in 10 si a fost egalata?

marcel
30th April 2004, 23:26
Iti garantez ca l-am fi aplaudat pe Plesan daca juca Romania cu Germania la Timisoara, dar asa cum vrei sa aplaude publicul cand echipa favorita tocmai a ramas in 10 si a fost egalata?
asa cum am spus doar va laudati -si daca juca afara meciul cu nemtii ,era normal sa aplaudati , si parca la meciul cu steaua cantati si la 1-8 ,da acum era cam liniste

Adrian
30th April 2004, 23:28
Una peste alta am scos un egal in deplasare, la echipa cu care ne batem pentru locul 3. Eu ma bucur pentru ca finalul de campionat va fi disputat, cu 3-4 candidate la Cupa UEFA: Craiova, Timisoara, Rapid si National (in ordinea sanselor). Spun Cupa UEFA si nu locul 3 pentru ca Dinamo castiga sigur Cupa. Ce-am ajuns, sa tin cu Dinamo!!! :headbang:

Catalanul
30th April 2004, 23:29
penaltyul ratat de buia,nu exista asa ceva,pentru ca cel care era la minge era Dauda care apoi a vrut sa o scoata in afara terenului!
Arbitrul in afara de aceasta gresala,a fost fara repros

nu a fost penalty zice... nu numai ca a fost penalty dar trebuia sa-l si elimine ( :rosu: ) pe daouda
cat despre arbitru nu are rost sa mai vorbim ii dau asta pentru ca o merita :rosu: :degete: :jerk: :nah: :rosu:

ADelPiero
1st May 2004, 00:40
eu vreau sa bata Poli ... dar Craiova... se vede ca ii mai buna :)
deci X

cata stiinta :D cat profesionalism :D ce bun sunt :)

apparte
1st May 2004, 00:51
Asa cum anticipam(meci de 1X2),a fost o partida disputata!Craiova s-a vazut condusa din min 1,iar in prima repriza mai puteau sa marcheze de cateva ori.Psihologic,meciul s-a jucat la ratarea penalty-ului.Din pacate,rezultatul defavorizeaza ambele echipe(poate mai mult pe olteni,care in cazul unei victorii ar fi avut mari sanse sa treaca in etapa viitoare pe locul 3)!

Sergio
1st May 2004, 00:57
din afara orasului? mai sa fie? oi fi fost rautacios dar cind vezi lucruri legendare nu e sanatos. mai bine critici constructiv ca eu nu te-am intrebat daca ai vazut hilton sau daca ai mincat la nabbabo. am vazut destiule locuri in viata mea, dar edenul e postmortem doar.

p.s. vad ca-l stii bine. il frecventezi?:)
Daca te referi la cel de la iesirea spre Giroc, il stiu fiindca trec des prin dreptul lui, dar sincer n-am intrat niciodata. Si cu asta am incheiat paranteza. :p
Despre meci, mi s-a parut destul de bun, am jucat bine, chiar si in 10 marea echipa a Craiovei nu ne-a putut invinge. Pacat de penalty, pacat de ocaziile ratate. Craiova a avut 2 suturi pe poarta si a dat gol. Lupta pt locul 3 ramane deschisa. :rolleyes:

uti2102
1st May 2004, 01:03
Pleshan incepe sa se mishte............ /hello

deep purple
1st May 2004, 05:12
Si totusi unde sunt ultra-optimistii de ieri? Eu sunt oarecum trist pentru acest semiesec dar nu-i zaresc pe cei ce se vedeau deja galactici. Mai era unul care promitea ca-si face avatar cu tabela inainte de meci. O fi avand probleme cu net-ul.

samor03
1st May 2004, 05:27
Am vrut sa fiu modest ... ca daca Plesan prinde zi buna ... se dubleaza :evil:
aud.v-am dat un punct.sa vedeti ca suntem domni.puteam sa va dam o caruta dar si voi a-ti fost domni cu noi anul trecut. :ok:

deep purple
1st May 2004, 05:40
Sincer, preferam sa ia careva 3 puncte. Asa nici una nu are de castigat. Eventual Rapidul sau Nationalul. Dar nu am vrut sa le ia Craiova ca apoi nu mai era loc de fumuri pe-aici pe forum. In rest bafta si sa se califice in UEFA daca acolo vor. A, sa nu uit... sa nu-l votati pe Dinel. :D

deep purple
1st May 2004, 05:43
asa cum am spus doar va laudati -si daca juca afara meciul cu nemtii ,era normal sa aplaudati , si parca la meciul cu steaua cantati si la 1-8 ,da acum era cam liniste

Tu n-ai inteles ca e prea strain gestul pentru tine. La acel scor galeria canta tot pentru Poli nu incuraja Steaua. :rolleyes: Tu ai fi vrut sa strige tot stadionul "Plesan da-le gol!!!"? :o:

iulian
1st May 2004, 11:16
Frumos meci...Bravo Craiova ,Bravo Poli...incep sa imi schimb parerea despre Poli........

leveu
1st May 2004, 11:29
:yeah: buia te strang de gat!!!!!!!!!!asta e bravo POLIera mai frumoasa o victorie impotriva oltenilor dar e bun si un egal

ADelPiero
1st May 2004, 11:32
Poli !!!!! Poli !!!!! :)
/OLE//OLE/

leveu
1st May 2004, 11:33
Cat despre Plesan nu pot decat sa-l felicit pentru meciul cu Romania.sper sa ajunga un mare fotbalist dar cand o sa mai joace cu poli la timisoara nu o sa fie niciodata aplaudat.Fara suparare.
FORTZA VIOLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:ok: Sper sa prindem cupa :ok:

leveu
1st May 2004, 11:35
POLI!!!!! POLI!!!!!

uti2102
1st May 2004, 13:10
cand o sa mai joace cu poli la timisoara nu o sa fie niciodata aplaudat.Fara suparare.

Sa-ntzeleg ca-i aplaudatzi doar pe cei care se incadreaza intr-o anumita limita de talent..... Daca o depashesc devin indezirabili. Asta parca e preluata de la.........comunishti!

ady_azzuro
1st May 2004, 13:35
Ce bucurie pe timisoreni ca obtinura un punct cu CRAIOVA!!! :lol:
Oricum sa notam ca au evoluat baietii de la 1-8 la 1-1, e o diferenta! :D
In alta ordine de idei.....
"Te salutăm, Timişoara!"

Dacă anul trecut galeria olteană saluta publicul bănăţean cu mesajul "Poli īn A", aseară cei 1.000 de fani ai "Ştiinţei" au arborat bannerul "Te salutăm, Timişoara". Suporterii "leilor" şi cei din "Commando Viola" sīnt īnfrăţiţi, iar prietenia s-a simţit īn fiecare gest. La 19:12, jucătorii timişoreni au ieşit să inspecteze gazonul, iar fanii Craiovei au scandat "Ti-mi-şoa-ra!", 10.000 de spectatori răspunzīndu-le cu aplauze. Peste trei minute au apărut şi fotbaliştii lui Rednic, care au salutat galeria timişoreană, Pleşan aplaudīnd "Commando Viola". Era ora 19:50 cīnd suporterii Craiovei au dat tonul la scandările "anti-Dinamo", preluate de cei 3.500 de fani timişoreni din Peluza Sud. Ieşirea echipelor la īncălzire a prilejuit un nou gest de simpatie a publicului bănăţean faţă de Universitatea. Apoi o explozie a dinamitat stadionul: pe teren intra Poli!

trotica
1st May 2004, 15:21
Eh, oricum, senzaţia mea este că jocul lui Poli se īmbunătăţeşte de la meci la meci. Mai au ei de lucrat la precizia paselor şi a preluărilor dar, oricum, merg binişor... Mă bucur că Panduru e simpatizat şi susţinut de public şi poate să-şi facă job-ul cum ştie mai bine, că nu se-ntāmplă ca-n alte părţi, unde la prima īnfrāngere e schimbat antrenorul. Meciul cu Craiova a fost foarte fain şi un test bun pentru echipă şi cred că rezultatul a fost echitabil. Oricum, golul lu Pleşan a fost excelent. Hai Poli, hai Panduru! Felicitări Craiova!

leveu
1st May 2004, 16:36
Am evoluat si cu un om mai putin pe teren.Ca de obicei la timisoara tot timpul trebe sa jucam mai putini.
Ati mituit albitru cu praz? :D
In cupa uefa nu prea tine cu prazul asa ca nu o sa faceti fata.
FORTZA VIOLA!!!!!!!SI NU UITATI CAT E TARA-N LUNG SI LAT NU-I ECHIPA CA-N BANAT :evil:

:ok:
Pentru olteni :rosu: :rosu: :rosu:

leveu
1st May 2004, 16:42
Aloo domnu "fiind baiet paduri cutreieram" atentie trece trenu prin Timisoara si le lasa oltenii o caruta de goluri acolo ! Lasa zaiberu' ca da Tudose o tuica de prune dupa ce bate Nationalu !
KLAUS TRENUL TAU CU OLTENI A FOST CAM GOL DE GOLURI.DACA O TINETI TOT ASA DA CFR FALIMENT. :).
pentru olteni :rosu: :rosu:
TIMISOARA TERITORIU VIOLET
:ok:

Catalanul
1st May 2004, 16:48
Ce bucurie pe timisoreni ca obtinura un punct cu CRAIOVA!!! :lol:
Oricum sa notam ca au evoluat baietii de la 1-8 la 1-1, e o diferenta! :D
In alta ordine de idei.....
"Te salutăm, Timişoara!"

Dacă anul trecut galeria olteană saluta publicul bănăţean cu mesajul "Poli īn A", aseară cei 1.000 de fani ai "Ştiinţei" au arborat bannerul "Te salutăm, Timişoara". Suporterii "leilor" şi cei din "Commando Viola" sīnt īnfrăţiţi, iar prietenia s-a simţit īn fiecare gest. La 19:12, jucătorii timişoreni au ieşit să inspecteze gazonul, iar fanii Craiovei au scandat "Ti-mi-şoa-ra!", 10.000 de spectatori răspunzīndu-le cu aplauze. Peste trei minute au apărut şi fotbaliştii lui Rednic, care au salutat galeria timişoreană, Pleşan aplaudīnd "Commando Viola". Era ora 19:50 cīnd suporterii Craiovei au dat tonul la scandările "anti-Dinamo", preluate de cei 3.500 de fani timişoreni din Peluza Sud. Ieşirea echipelor la īncălzire a prilejuit un nou gest de simpatie a publicului bănăţean faţă de Universitatea. Apoi o explozie a dinamitat stadionul: pe teren intra Poli!

adi, vad ca stii numai sa copiezi articole din ziare :rosu: :jerk: :happy

iulian
1st May 2004, 16:52
adi, vad ca stii numai sa copiezi articole din ziare :rosu: :jerk: :happy
Daca nu te-ai prins era un elogiu la adresa galeriei voastre si tocmai acest lucru a vrut sa puncteze si ady...da la tine...mai greu un pic cu "procesarea" informatiei

Catalanul
1st May 2004, 16:57
Daca nu te-ai prins era un elogiu la adresa galeriei voastre si tocmai acest lucru a vrut sa puncteze si ady...da la tine...mai greu un pic cu "procesarea" informatiei

putea sa il redacteze si cu cuvintele lui, nu era neaparat sa il copieze din ziar

Catalanul
1st May 2004, 20:02
vad ca nu prea mai posteaza oltenii... oare nu le convine rezultatul?

Catalanul
1st May 2004, 20:05
inainte de meci spuneau ca noi nu o sa mai postam vreo trei zile, si acum vad ca e invers :evil:

tudor
1st May 2004, 20:20
HaiPOLI, lasa-i ca probabil se antreneaza pentru UEFA :)) :)) Si echipa, si galeria #2 din tzara ;)

Pacala
1st May 2004, 20:48
se datoreaza si dezamagirii in urma celui mai slab joc al Craiovei din era Rednic
fapt recunoscut si de toata lumea ,presa craioveana, suporteri si jucatori

se datoreaza si atitudinii total ostile si lipsite de bun simt a administratorilor acestui forum la adresa suporterilor Craiovei.

galeria voastra a fost slabuta de aceasta data ,poate ati fost intimidati de prezenta ca oaspeti a celei mai tari galerii din tara.

Pacala
1st May 2004, 20:55
inainte de meci spuneau ca noi nu o sa mai postam vreo trei zile, si acum vad ca e invers :evil:
e normal sa fii bucuros, un egal in fata Craiovei, stapanii vostri nu e de colea.
De fapt poli este o echipa alcatuita din refuzatii Craiovei, ma refer :
Stoianov-Batranu,Ionila,Poenaru- Vancea, Buia,Suleap,Balace-Silvasan si R.Stancu toti jucand pentu echipe din Craiova in diferite perioade iar 7 dintre ei fiind olteni. Cum au ajuns sa joace acolo? Intrebati Psd-ul
iata deci 10 oameni, practic o echipa
sa felicitam rezervele unei echipe pentru ca au profitat de slabiciunile titularilor si
au obtinut un egal
bravo poli

deep purple
1st May 2004, 21:00
Daca ai amintit de jucatori de ce nu ne explici si de zecile de mii de olteni care locuiesc in Timisoara, majoritatea adusi de industralizarea Epocii de Aur? Si nu noi am obtinut un egal cu Craiova, Buia v-a facut cadou un punct. Mare diferenta. Despre galerii nu mai vorbesc sunt destule topice chiar aici care nu necesita comentarii.

Pacala
1st May 2004, 21:05
Daca ai amintit de jucatori de ce nu ne explici si de zecile de mii de olteni care locuiesc in Timisoara, majoritatea adusi de industralizarea Epocii de Aur? Si nu noi am obtinut un egal cu Craiova, Buia v-a facut cadou un punct. Mare diferenta. Despre galerii nu mai vorbesc sunt destule topice chiar aici care nu necesita comentarii. deci de aia aveti voi atatia olteni in echipa, datorita industrializarii din epoca de aur? :lol:
topice care stim cum sint facute, cifre puse aleatoriu ,poli peste o suta de voturi.... :lol:
veniti si voi la Craiova, nu cu peste 1000 de suporteri, veniti macar 300 si nu mai zic nimic atunci :lol:

Pacala
1st May 2004, 21:10
desi numarul de suporteri olteni a fost mult mai mare, am prieteni care mi-au spus ca au fost multe grupuri care n-au mai apucat sa stea cu galeria noastra si au stat prin stadion pe unde au apucat.S-a vazut la golul Craiovei si la marile ratari. Amicii mei au fost grup de peste 20 de persoane si au stat la tribuna
a -II-a inspre galeria voastra. Veniti si voi la fel de multi

Pacala
1st May 2004, 21:14
de dimineata erau mai multi cu fulare alb-albastre pe strazi prin centru

deep purple
1st May 2004, 21:22
Asa e. Pe Dan Paltinisanu au fost mai multi olteni. Asta ca sa dormi linistit. :D

Adrian
1st May 2004, 21:23
vad ca nu prea mai posteaza oltenii... oare nu le convine rezultatul?

Meciul s-a racit, e etapa in plina desfasurare, ne uitam si noi la alte meciuri.
Cat despre rezultat, sa tot fim tristi la egaluri obtinute in deplasare cu echipe in forma, asa cum este si Poli!

ady_azzuro
1st May 2004, 21:35
Noi am venit la stadion cu vorba buna iar 'cei mai civilizati din romani' au inceput sa ne atace! RUSINE TIMISOARA!!! Ia uitati aici un mesaj al unui suporter al Stiintei care a fost la meciul de la Timisoara (www.craiova-maxima.ro)


Am fost si eu la meci........
Am fost la meci pe cont propriu impreuna cu CheGuevara.Pe tren ne-am intalnit cu Tony Montana si Lutu de pe forum.
Ne-am intors in Craiova cu "autocarele" mai bine zis carutele ,s-au defectat ,au luat foc,au facut pana.....Am ajuns in Craiova la ora 9 :30am
In Lugoj am fost atacati de suporterii Timisoarei,ne-au spart autocarele 2 suporteri fiind raniti,unul dintre ei a ramas la spital in Lugoj.....(vezi foto)
Ne-au primit bine timisorenii,ne-au pus la masa iar dupa aceea ne-au tras-o pe la spate.....
GATA S-A TERMINAT CU PRIETENIA !
TREBUIE SA FIM SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR!
Stiu,o sa ziceti ca a fost un caz izolat si nu trebuie sa generalizam....astept comentariile voastre despre cea mai frumoasa galerie din tara.....
Sunt foarte suparat pe timisoreni,va rog frumos sa ma intelegeti,intr-un fel vad unii intamplarile de acasa din fotoliu si altfel le vedem noi care mai mergem pe la meciuri.Sa stiti ca nu vreau sa jignesc pe nimeni si cei care nu vin la meciurile Craiovei sunt suporteri adevarati.
Personal am riscat foarte mult,puteam sa-mi fur un pietroi in cap si sa nu mai ajung acasa....am stat pe partea opusa .......ne-am speriat cu totii.....
Eu ma aflam in primul autocar din coloana,incidente au fost si cu al treilea autocar in care a fost un prieten.

Catalanul
1st May 2004, 21:56
nu au fost atacati de timisoreni ce de lugojeni asa ca ciocu mic... si nu avem de unde sa stim ca ceea ce spune acel individ este adevarat...???

tudor
1st May 2004, 22:05
unde "puserati" pozele sa le vedem si noi ? ca le "cautai" la voi pe site si nu le "gasi" !

alt.core
1st May 2004, 22:18
ryder, ai fost la ultimele 2 meciuri de la Craiova dintre Poli si Universitatea? ma indoiesc, altfel n-ai vorbi aiurea despre "veniti macar 300 si nu mai zic nimic atunci ". Nu ma zi nimic, atunci! :)
cat despre incidentele de la Lugoj, regretabile, dar nu inseamna ca CVUCS-ul e de vina! E absurd! In Lugoj sunt si dinamovisti, nu stie nimeni ca erau suporteri Poli!
Ca si cum noua ni s-ar sparge geamurile in Motru (de exemplu) si CUCS-ul e de vina. Sau craiovenii...
Era chiar fain cand dupa meci, in puhoiul de oameni care se indeparta de stadion erau intercalati oameni cu fulare alb-albastre si alb-violete! Ady, esti departe, nu vorbi de ce nu stii!

viole(n)t
1st May 2004, 22:35
Noi am venit la stadion cu vorba buna iar 'cei mai civilizati din romani' au inceput sa ne atace! RUSINE TIMISOARA!!! Ia uitati aici un mesaj al unui suporter al Stiintei care a fost la meciul de la Timisoara

Ma indoiesc ca tu ai fost la stadion... Shi am mari dubii ca s-a intamplat ce povestea prietenul tau...

Iata cum am vazut eu lucrurile:
Inca de dimineatza de la ora 8 am vazut fani olteni plimbandu-se prin centru (nefiind deranjatzi de nimeni). Peste doua ore, cand m-am dus sa iau bilete, langa punctul de vanzare din centru un grup de aproximativ 10 olteni shi cam totzi atata timishoreni stateau de vorba amical. Vreau sa precizez ca la acel punct de vanzare erau expuse atat fulare cu Poli, cat shi cu Craiova.

Pe la 6 shi un sfert am plecat spre stadion. Cum locuiesc inspre intrarea din directzia Lugoj, pe drum m-am intalnit cu un autocar de fani olteni, exuberantzi, care strigau ceva de dinamo (n-am intzeles prea bine ce). Nici vorba de geamuri sparte, etc...

La stadion am intrat pe la 7, in acel moment fiind deja 10.000 de oameni. Intr-adevar, fanii olteni au strigat pro-Timisoara, iar noi le-am intors urarile.

A existat un singur moment de neconcordantza, cand galeria oltenilor a strigat MooYeah Dinamo, timishorenii raspunzand cu fluieraturi. In rest ambele galerii shi-au facut datoria, CVUCS fiind ajutata in dese randuri shi de restul stadionului. Atmosfera a fost incendiara la inceputul partidei cand Poli A JUCAT ENTUZIASMANT.

La final ambele echipe au fost aplaudate de TOATA lumea.

Cand am plecat de pe stadion, am trecut pe langa locul unde era galeria olteana. Gabi Blondu ne-a felicitat la portavoce; suporterii timishoreni ce erau prin preajma alaturandu-se oltenilor in scandarea "Ale, anti Bucureshti...". A fost un mic incident intre un timishorean cu fularul lui Rapid shi un oltean ce nu prea iubea ceferishtii, insa a fost aplanat imediat.

Dupa meci am fost la o bere in Complexul studentzesc. Bineintzeles, erau acolo shi 2 grupuri de olteni (dupa fulare) shi un grup mixt.

Am povestit toate astea ca sa subliniez ca atmosfera a fost una amicala shi chiar daca au existat incidente izolate, acelea au fost exceptzii.

danic
1st May 2004, 22:42
Ce subiectivi pot fii unii oameni ...........cand echipa Craiovei a fost foarte bine primita la TM, intradevar cel mai huiduit a fost njok "prieteni stiu de ce" in rest respect Craiova Bravo Timisoara.

Pacala
1st May 2004, 23:29
niciodata n-ati venit mai mult de 100 de persoane la Craiova si asta cu ingaduinta

cat despre incident s-ar putea sa nu fie vorba despre suporteri ai lui poli sau banateni, mai degraba de tigani, stiut fiind faptul ca po****tia Lugojului este mai mult de jumatate formata din tigani, am vizitat si eu Lugojul nu demul si pot sa spun ca este practic loalitate de tigani, nu poti intra in nici un bar , este ceva incredibil, nemaivazut. Sint absolut sigur ca suporterii craiovei au fost atacati de tigani dupa ultimele dispute intre olteni si tigani ca la Ploiesti sau cu aia din fata luncii.
Cat despre autocarele date de dinel care se strica, iau fos si sint atacate in mod straniu incep chiar sa-mi pun intrebarea daca nu este mana lui dinel aici
ala e capabil de orice. Nu cred ca trebuie bagati aici suporterii lui Poli Timisoara.
Totusi eu cre ca banatenii sint cei mai parsivi romani deci ar putea fi credibila si varianta cu atacatorii din Lugoj polisti desi eu sint convins ca erau tigani ,probabil asteptau un transport de droguri, la Lugoj este epicentrul traficului cu droguri detinut in exclusivitate de mafia lanurilor tiganesti din Lugoj.Nu m-ar mira ca nu peste mult timp Lugojul sa devina prima localitate din Romania cu placute bilingve , cealalta limba sa fie limba tiganeasca.Cine a fost in Lugoj in ultimii ani stie foarte bine despre ce vorbesc

Pacala
1st May 2004, 23:32
violent, tu vorbesti de studenti de prin camine, ar fi fost culmea sa-si dea in cap in ziua meciului cand in restul timpului sint colegi
poate au fost si citiva invitati dintre prietenii lor de acasa, acolo era normal sa nu fie batai

alt.core
1st May 2004, 23:37
Daca un sector al stadionului vostru are 100 de locuri, atunci ai dreptate! Stii insa bine ca nu e asa! Am fost la ultimele deplasari la Craiova, asa ca stiu foarte bine ce vorbesc. Am fost cel putin 500 si sezonul acesta si sezonul trecut. Nu stiu ce urmaresti cu sarada asta, dar esti deplasat!

viole(n)t
1st May 2004, 23:55
ryder, eu nu cred ca tu ai fost la meci...

Pacala
1st May 2004, 23:59
daca voi veti avea geamurile sparte in Motru puteti da vina pe noi fara nici o problema mai ales ca acolo sint aia din gruppo Motru, dar noi am primit bolovani la Lugoj nu voi la Motru
ati fost putini, doar de trei ori suporterii unei echipe oaspete au umplut acea cusca, turcii de la Galatasaaray la un meci de cupa Uefa , brasovenii cand era sa retrogradam si stelistii cand ne bateam la titlu si erau in grupele ligii campionilor, au fost 3 meciuri in 40 de ani, in niciunul n-ati fost voi cei care ati umplut sectorul ala.
nici macar rapidistii la meciul ala cand au pierdut titlul nu l-au umplut, probabil si-au inchipuit ca e blat :drak:
eu n-am fost la meci la Timisoara, am spus ca s-au dus niste prieteni
dar am vazut Lugojul si de aia am spus.

alt.core
2nd May 2004, 00:07
n-am spus ca l-am umplut. poate se intelegea asa, dar nu am vrut decat sa zic ca am fost mai mult de 300, cum ziceai tu. Uite un citat de la EDMOND_ (care e craiovean), de la ultimul meci:

Mi-a placut galeria voastra ... cam trei sute de suporteri... NU au fost nici un fel de incidente...galeria noastra nu a"prestat" ,in sectorul ei au fost numai niste bannere cu numele celor disparuti...
Inca odata felicitari...sper sa luati trei puncte etapa viitoare..

eu zic ca am fost cam 400 atunci, dar oricum e o diferenta fata de 100 cat zici tu...

Pacala
2nd May 2004, 00:16
eu spun ca ati fost mai putin de 300 , nu neaparat 100 dar in orice caz, acolo n-ati fost 300.

Iar cu aia din Lugoj, eu zic sa se roage sa nu ne punem mintea cu ei la urmatorul meci, ca daca ne organizam si venim pregatiti 2000 de oameni, nu mai mult, dispare Lugojul de pe harta ca e localitate foarte mica
o sa se intrebe pe urma ce e aia Lugoj?
Stai sa stim cu totii exact despre ce fu vorba