PDA

View Full Version : Notebook - relatii



EDMOND_
22nd April 2004, 14:36
Sunt pe punctul de achizitiona un notebook. Firma de la care il iau este
" batuta in cuie " deoarece patronii sunt clientii mei si facem un fel de compensare.. Am rugamintea cine se pricepe si are putin timp la dispozitie sa intre pe http://www.comrace.ro/Sisteme/M8/m8.asp si sa-mi faca unele sugestii ( sunt trei tipuri de notebook acolo ) , ref la care din modele ar fi preferabil sa ma hotarasc... si daca preturile sunt in nota generala a pietei... maine ar trebui sa negociem " compensarea" asa ca multumesc anticipat celor care ma pot ajuta ( pe acest thred sau pe pm )..
Dau o bere la o viitoare intlnire onlinesport!

fia
22nd April 2004, 15:10
E grea tare alegerea.... Sunt destul de apropiate ca performante (si din cate vad si ca pret). Dezavantajul (?) la primul (XC) e displayul mai mic (14'') (dar pe de alta parte paote vrei un notebook mai micutz, ceea ce inseamna si mai usor ) si placa video care e integrata. Avantajul sau e procesorul care e Centrino. Celalate sunt cam acelasi lucru, din nou placa video. depinde foarte mult la ce vrei sa folosesti notebook-ul :). De exemplu daca iti trebuie TV-out (?) doar XPRO are... Dca vrei sa te joci, XC nu e recomandat... Mai da-mi ceva detalii, la ce vrei sa-l folosesti. Oricum in principiu diferentele sunt destul de mici. Ar fi bine ca la oricare din ele sa pui inca 256 RAM (parerea mea).