PDA

View Full Version : www.politimisoara.com



alt.core
21st April 2004, 22:30
Site-ul oficial al clubului Poli! Pe forumul acestui site se gaseste cea mai mare comunitate de polisti de pe net (peste 600 de utilizatori inregistrati!) :yeah:

www.politimisoara.com

ADelPiero
28th April 2004, 15:51
e frumos :D
s`a strecurat o greseala in titlu :p un "_"

alt.core
28th April 2004, 15:58
nu e greseala, asa s-a dorit!

ADelPiero
28th April 2004, 16:04
interesant ... is curios de cE ?

ViolaBoy
30th June 2004, 19:25
mda grobari de cand sa schimbat interfata la forum, se incarca foarte greu, sau o fi pc-ul meu? sau serverele din ro :>

Catalanul
30th June 2004, 19:28
mie mi se incarca foarte usor :D
in 5 secunde gata ;)

Sergio
1st July 2004, 01:59
Şi mie mi se încarcă mai greu ca înainte. Nu ştiu dacă e interfaţa de vină sau alte chestii... :cool:

ViolaBoy
2nd July 2004, 14:41
nu stiu aici mie siteurile din romania merg foarte prost, culmea siteul dinamo (am intrat sa ii injur) merge foarte bine, probabil ca au serverel mai tari. ma gandeam ca poate fi distanta dar nu poate fi. si nu e conectia mea de net va asigur si nici pc-ul :))

Sergio
2nd July 2004, 15:46
Nu e distanţa, că şi mie mi se încarcă greu. Sigur e serverul. :cool:

Catalanul
2nd July 2004, 15:57
¿¿¿si atunci de ce mie mi se incarca usor??? :confused:

Sergio
2nd July 2004, 18:29
Wish I knew... :mda:

bog_tom
2nd July 2004, 18:33
Wish I knew... :mda:
poate si hosting-ul e de vina (RDS) ... si mai poate fi si din cauza calculatorului tinand cont ca aproape tot site-ul e in Flash !

ViolaBoy
3rd July 2004, 05:38
pai asta e, siteul merge super, dar forumul este foarte incet. hostingul meu nu poate fi de vina, pt ca e cea mai mare companie de hosting din canada de vest deci nu cred ca poate fi asta problema. in fine ma chinui (dar raman in urma cu mesaje, pt ca imi ia 10 min sa postez un mesaj :))

bog_tom
3rd July 2004, 17:23
pai asta e, siteul merge super, dar forumul este foarte incet. hostingul meu nu poate fi de vina, pt ca e cea mai mare companie de hosting din canada de vest deci nu cred ca poate fi asta problema.
ciudat... eu vad ca site-ul e hostat pe myx@Connex (verific (http://network-tools.com/default.asp?prog=trace&Netnic=whois.arin.net&host=www.politimisoara.com+)), iar forumul pe RDS Timisoara (verific (http://network-tools.com/default.asp?prog=trace&Netnic=whois.arin.net&host=forum.poliaektimisoara.ro)) ...

Sergio
3rd July 2004, 23:46
La mine s-ar putea să fie de vină conexiunea lentă. Ce zici Bogdane, e xnet-ul de vină?

bog_tom
4th July 2004, 01:09
La mine s-ar putea să fie de vină conexiunea lentă. Ce zici Bogdane, e xnet-ul de vină?
tot ce e posibil mai ales ca ora la care intri (11:30 PM) nu e asa tarzie (valabil pentru serviciile dialup) ...

ViolaBoy
4th July 2004, 19:04
pai bine bine, inteleg ca se scrie foarte mult si intra lume multa pe forum. dar si pe OS intra de 10 ori mai multa lume si se scriu foarte multe mesaje, dar forumul merge super. deci trebuie sa fie un bug la instalatie phpbb sau serverul.

bapsy
4th July 2004, 20:23
nu spune ca phpBB e de vina, ca te taie bog_tom. ala-i well done !

ViolaBoy
4th July 2004, 21:26
pai e dar poate nu a fost instalat corect, al meu merge ca e instalat de o persoana ce se pricepe :)) asai bogdane?

bog_tom
5th July 2004, 00:11
pai e dar poate nu a fost instalat corect, al meu merge ca e instalat de o persoana ce se pricepe :)) asai bogdane?
normal :ok:

PS. ai putea face inca o instalare de test (in paralel) online sa vezi cum se misca un forum "curat" ... si de asemenea iti recomand cu caldura sa faci upgrade la 2.0.8 pentru s-a mai lucrat la optimizari (sau instaleaza forumul "curat" in cazul in care nu ai multe modificari) !

ViolaBoy
6th July 2004, 05:31
bogdane imi recomanzi, dar degeaba daca habar nam cum sa fac upgrade, nu mai ti minte ca am incercat si am stricat tot :(

bog_tom
6th July 2004, 09:37
bogdane imi recomanzi, dar degeaba daca habar nam cum sa fac upgrade, nu mai ti minte ca am incercat si am stricat tot :(
nu risti nimic; trebuie doar sa faci un backup la fisierele forumului si la baza de date; poti eventual sa faci un upgrade pe o copie a forumului sa verifici ca totul este in regula ! pentru procedura de upgrade, iti recomand subiectul cum se actualizează de la 2.0.4 la 2.0.6 ? (http://www.phpbb.ro/viewtopic.php?t=50) precum si informatiile din sectiunea de download (http://www.phpbb.ro/dload.php?action=file&file_id=79) !

PS. Ca sa nu ii plictisim pe ceilalti, pentru mai multe informatii te astept pe site-ul Romanian phpBB online community (http://www.phpbb.ro) :ok:

ViolaBoy
14th July 2004, 05:01
http://www.fcpoli.net/LigaSuporterilor/ :)

cioAbA
14th July 2004, 11:52
Folositi ceva proxyuri si va merge mai rapid. Cel putin mie imi merge mai bine. :)

Azur89
13th August 2004, 22:07
...daca au fost 600 de useri, probabil au ramas 599...si daca vreti ca numarul sa nu scada va recomand sa nu "mishcati in front" ca "tata" forumului e un pitigoi cu git golas care nu cunoaste dreptul la opinie si libera exprimare! :rosu:

(e vorba de site-ul www.politimisoara.com)

Sergio
14th August 2004, 00:32
Bine ca ai facut precizarea, ca ma speriasem cand am citit. :p
Nu cred ca Rica are vreo vina in toata treaba asta. El e plin de intentii bune. Poate aplicarea lor lasa de dorit. Si din cate stiu a spus ca nu-ti va interzice accesul, asa ca hotatarea de a te retrage iti apartine. Trebuie sa recunosti ca ai mai si sarit calul din cand in cand. E un fel de vina colectiva... :D
Bine te-ai intors pe aici si sper sa ramai. (poate o patesti si aici, ai grija). :drak:

Azur89
14th August 2004, 01:37
Nope, Sergio, n-ai priceput....chiar m-a blocat, nu e vorba de eroarea de acum binecunoscuta.... Am intrat (pe alte cai :drak: ) doar ca sa-l fac sa priceapa ca e "ieftin" la gindire, dar asta e alta mincare de peste.
Ce a scris el, se pare, valoreaza mai putin... :jerk:

PS...ma asteptam macar sa aiba curajul sa o afirme, dar tot ce explica ai sa gasesti la "cine nu e cu noi, e impotriva etc"! :happy

Uite si mesajul "plin de bune intentii'!!!!


Accesul dumneavoastră în acest forum este blocat
Vă rugăm să contactaţi webmaster-ul sau administratorul pentru mai multe informaţii
undefined

ViolaBoy
14th August 2004, 09:13
azure naspa man, la uni chiar nu le plac critici. but u can always go to www.fcpoli.net/forum te distrezi singur acolo :)

Sergio
14th August 2004, 11:59
Inseamna ca Rica nu e om de cuvant sau a mai facut Azur vreo prostie si chiar l-a scos din pepeni... :drak:

alt.core
15th August 2004, 14:23
nici Rica si nici eu nu i-am blocat accesul! cum altfel ar mai scrie? eraorea de care vorbeste Azur i-a aparut la un moment dat si lui iulian (cred), dar repet, NU SE PUNE VORBA DE BANARE!

Daca erai banat, crede-ma k nu puteai intra pe alte cai! Ti se dezactiva userul, se bloca IP-ul! Ori tu scrii bine sanatos de pe acelasi user!

Azur89
15th August 2004, 21:07
Mi s-a blocat ip-ul!!! Iar mesajul postat mai sus e cel care imi apare ori de cite ori incerc sa intru "normal"! :happy

Astept sa imi blocheze si user name-ul, si atunci incep de la Azur00 si merg pina la Azur(multe cifre)!!! :D

Era mai simplu sa-l intrebi pe Rica, ti-ar fi confirmat el, decit sa-ti dai cu presupusul, nu crezi? :(

Informaţii primejdioase

Accesul dumneavoastră în acest forum este blocat
Vă rugăm să contactaţi webmaster-ul sau administratorul pentru mai multe informaţii

Suna cunoscut? :rosu: :p /hello

alt.core
16th August 2004, 00:11
nu-mi suna cunoscut, pentru k nu am blocat si nu am fost blocat pe nici un forum!
iti repet, nu cred k ai fost blocat! am scris si pe forumul nostru, Rica e plecat de joi seara (asta era pe 12.08), ori tu ai mesaje scrise inclusiv in 14.08! am incercat azi sa-l sun pe rica, dar nu am reusit sa dau de el! DAR, NU CRED CA TE-A BLOCAT! E o problema intr-adevar, si o coincidenta nefericita...


in timp ce scriam mesajul am reusit sa vorbesc cu Rica: NU TI-A BANAT IP-ul!!!
cred k, avand in vedere ca totusi ne stim de atata vreme (virtual). era corect sa iei legatura cu unul dintre noi inainte de a crea atmosfera asta tensionata! chiar daca mai avem pareri diferite, s-a ajuns parca prea departe! Nici eu nici Rica nu cred ca am avut atitudini belicoase, nu traim cu impresia ca este forumul nostru si nu facem pe zmeii pe el!
maine Rica ajunge in Tm! Vom verifica unde este problema si sper sa se rezolve cat de curand!

alt.core
16th August 2004, 00:17
cat despre "datul cu presupusul", spre deosebire de tine il cunosc personal pe Rica si stiu ce fel de om este! Puteam sa bag mana in foc pentru el si nu m-am inselat! Nu mai fii asa razboinic, nu e o conspiratie impotriva ta, serios!

Sergio
16th August 2004, 00:18
grobari, in afara de tine si de Rica, nu mai poate da careva ban? Poate mai e cineva suparat pe Azur. :cool:

alt.core
16th August 2004, 00:27
nu cred ca mai are cineva parola de la administrare in afara de mine si de rica. poate tudor, dar nu cred (de fapt sunt sigur) ca nu ar fi facut ceva asa radical fara sa ne intrebe!
si tudor a fost plecat in weekend la Garana, deci n-a intrat deloc pe forum...

Sergio
16th August 2004, 00:31
Atunci poate ar trebui Azur sa incerce sa intre de pe alt comp, poate e ceva ciudat la al lui. Si eu am patit asa ceva odata si mi-am dat seama doar dupa ce am intrat de la un cafe ca forumul mergea fain frumos... :rolleyes:
Altfel nu-mi explic toata incurcatura asta. :o:

alt.core
16th August 2004, 00:40
e probabil o problema de IP! cred k sunt 2 IP-uri blocate, de pe care intrau 2 tipi care injurau in continuu... trebuie verificat din nou ce se intampla, tinand cont k tot forumul e dat peste cap poate e vreo problema si acolo! in orice caz, repet, nu e nici o urma de rea-intentie!
si se putea rezolva mai elegant, fara tam-tam-ul si acuzele astea... il inteleg si pe Azur, dar inainte de orice putea sa ma contacteze pe mail sau pe PM aici...

Sergio
16th August 2004, 00:54
Cu Bogdan (bog tom) n-am apucat sa vorbesc, e in concediu si ne intalnim de abia miercuri la meeting. Sper ca pana atunci se rezolva problemele si bem toti o bere bine meritata (cu exceptia lui Azur, daca nu cumva are drum prin TM). :D
Tu poti ajunge sau ai program?

alt.core
16th August 2004, 01:06
miercurea asta? vreau sa vin!

Sergio
16th August 2004, 01:14
Atunci arunca o privire aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4100)
Cei care vin de regula vad ca nu s-au mai anuntat, dar vor veni. Asteptam si pe altii daca se poate, sunt bineveniti.

alt.core
16th August 2004, 01:26
damn! am ceva team-building la lucru de care am uitat... poate se gat pana atunci! :(

Sergio
16th August 2004, 01:46
Poate ajungi si tu macar o data sa iei pulsul si poate venim si noi la Cupa Forumistilor. :D

alt.core
16th August 2004, 01:48
crede-ma k vreau! dar am uitat total de faza de miercuri! am sa incerc, asta promit!

Poli-Timisoara
16th August 2004, 02:17
re all people Hai Poli timisoara

By Razhiel :)

Azur89
16th August 2004, 02:39
Grobari, cu riscul de a te contrazice din nou, iti repet ca IP-ul mi-a fost blocat! Am incercat sa intru de pe alt comp, dar de pe acelasi IP si primesc acelasi mesaj. Bineinteles ca nu exista o alta modalitate de a contacta pe cineva, atita timp cit nu poti nici macar sa citesti ce se posteaza.

In alta ordine de idei, nu cred ca am exagerat cu nimic prin ce am afirmat, deoarece nu am afirmat nimic pina nu am fost capabil sa intru pe forum si sa citesc postul lui Rica...care culmea apare cu minute inainte de a fi blocat. Nu-l cunosc pe Rica decit din cele spuse de el, dar mesajul postat in care el se autonumeste prost (citez din memorie "ok, acum ma faci si prost!") nu prea lasa loc de interpretari. Singura josnicie ramine faptul ca n-are macar taria sa o recunoasca, cel putin in fata ta, daca nu pe forum. :(

Toate cele bune! /hello

PS...de vineri dimineata folosesc un IP diferit! Ori Rica a postat dupa ce eu am postat cu vechiul meu IP. Asa ca nu cred ca poate invoca ca a fost plecat.

PS 2...nu cred ca e Tudor. Daca el vroia sa o faca putea sa o faca de mult cu mai multe argumente! :happy

bog_tom
16th August 2004, 11:58
Cu Bogdan (bog tom) n-am apucat sa vorbesc, e in concediu si ne intalnim de abia miercuri la meeting. Sper ca pana atunci se rezolva problemele si bem toti o bere bine meritata (cu exceptia lui Azur, daca nu cumva are drum prin TM). :D
Tu poti ajunge sau ai program?
back to work... :)

grobari, te rog, da-mi mai multe info pe PM si o sa te ajut !

alt.core
16th August 2004, 12:18
Grobari, cu riscul de a te contrazice din nou, iti repet ca IP-ul mi-a fost blocat! Am incercat sa intru de pe alt comp, dar de pe acelasi IP si primesc acelasi mesaj. Bineinteles ca nu exista o alta modalitate de a contacta pe cineva, atita timp cit nu poti nici macar sa citesti ce se posteaza.

In alta ordine de idei, nu cred ca am exagerat cu nimic prin ce am afirmat, deoarece nu am afirmat nimic pina nu am fost capabil sa intru pe forum si sa citesc postul lui Rica...care culmea apare cu minute inainte de a fi blocat. Nu-l cunosc pe Rica decit din cele spuse de el, dar mesajul postat in care el se autonumeste prost (citez din memorie "ok, acum ma faci si prost!") nu prea lasa loc de interpretari. Singura josnicie ramine faptul ca n-are macar taria sa o recunoasca, cel putin in fata ta, daca nu pe forum. :(

Toate cele bune! /hello

PS...de vineri dimineata folosesc un IP diferit! Ori Rica a postat dupa ce eu am postat cu vechiul meu IP. Asa ca nu cred ca poate invoca ca a fost plecat.

PS 2...nu cred ca e Tudor. Daca el vroia sa o faca putea sa o faca de mult cu mai multe argumente! :happy


poti citi forumul si fara sa fii inregistrat! si poti sa gasesti adesa mea de mail acolo (si a lui Rica). pe forumul de aici ma puteai contacta fara probleme pe PM - modalitati existau!
repet, il cunos prea bine pe Rica, il jignesti fara motiv si aici si pe forumul de la Poli si asta mi se pare extrem de urat din poartea ta! e o eroare, un bug ceva (si sergio a zis k i s-a intamplat pe un forum mai de mult, si Iulian a avut aceeasi problema la noi), dar tu trebuie sa continui sa faci pe martirul!

Problema se va rezolva, esti binevenit ca oricine pe forumul Poli, dar pentru mine (si nu vorbesc in calitate de moderator acolo, e o chestiune nesemnificativa) toata aceasta ultima saptamana a reprezentat o mare dezamagire si mi-a lasat un gust foarte amar!

Azur89
16th August 2004, 20:16
poti citi forumul si fara sa fii inregistrat! si poti sa gasesti adesa mea de mail acolo (si a lui Rica). pe forumul de aici ma puteai contacta fara probleme pe PM - modalitati existau!

..dar nu poti citi forumul daca ai IP-ul blocat, crede-ma! Asa ca dispare orice urma de contact. Cit despre forumul asta, am fost surprins sa primesc un raspuns de la tine. Aici postez doar la baschet, ca la fotbal am alergie la alde Pacala and co! :D

In sfirsit, nu stiu ce gust amar ai avut tu, dar nu se compara cu senzatia mea cind m-am vazut cu o "informatie primejdioasa" in fata ochilor. Parca eram un terorist la Atena! :mad:

Ca ai tu indoielile tale, asta nu te pot opri. Dar e sigur ca un IP nu se blocheaza din senin, ptr. ca apoi "sa-si revina" dupa ce tu il suni pe Rica. :mda:

Am tinut si eu un site, si nu a fost necesar un doctorat ca sa blochez o adresa, asa cum incearca Rica sa pretinda. Ok, cam atit am avut de spus, consider problema incheiata pina la proba contrarie.

PS...promit sa sterg mesajul de mai sus cu pitigoiul (parca pitigoi era :D ) daca Rica se tine de cuvint si se ocupa de cavalerii lui, iar tu ramii cu forumul. :)

peciu
18th February 2005, 22:35
:degete: Floculeee
:D

peciu
18th February 2005, 22:36
ba aici peciu d la tm

Roby
16th August 2005, 20:34
alt.core , de ce nu merge site-ul ???

sau oricui care poa' sa-mi raspunda ..

Carlos Gambino
16th August 2005, 20:38
alt.core , de ce ***** nu merge site-ul ???

sau oricui care poa' sa-mi raspunda ..
No answer... :drak:

Nu stie nimeni. S-ar parea ca-i vorba de ceva probleme cu RDS-ul, but i don't buy it ! :mda:

Sergio
16th August 2005, 23:22
Merge! :yeah:

alt.core
17th August 2005, 15:46
No answer... :drak:

Nu stie nimeni. S-ar parea ca-i vorba de ceva probleme cu RDS-ul, but i don't buy it ! :mda:

buy it!!

am fazut de mai multe ori niste intepaturi si mai zic odata: nu sunt purtatorul de cuvant al nimanui si nu am incercat niciodata sa musamalizez ceva. si in cazul asta, cand am explicat pe unde am apucat problema - am spus doar adevarul. atat si nimic mai mult!

Sergio
18th August 2005, 00:39
buy it!!

Nu-i da idei... :drak:

STEFAN_BLGH
19th May 2007, 22:12
rusine pentru tot sezonul dar mai ales pentru ultimele doua meciuri.as fi curios ce mai are de zis maria sa PLESAN cel care le stie pe toate si care are o scuza pentru orce

Cappone
20th May 2007, 23:09
is cam in urma astia cu site-ul la actualizari

Elphax
21st May 2007, 12:10
deja e vacanta ... :)

Sergio
22nd May 2007, 10:24
chiar acuma inaintea finalei? :P

Elphax
22nd May 2007, 11:23
:d

Cappone
22nd May 2007, 20:08
astia is tot timpul in vacanta.forumu ba merge ba nu merge.....

Sergio
26th May 2007, 15:49
ce sa mai zicem de magazinu oficial. :headbang: