PDA

View Full Version : Candidatele la promovare - seria I



icub4ucm
6th November 2002, 11:31
Pana acum care sunt in opinia voastra principalele candidate la promovarea in A ?
Oneshtiul da dovada de mare inconstantza, mai ales acasa, in timp ce Petrolul ishi alterneaza evolutziile bune cu cele slabe.
Altele ar mai fi Bucovina, Poli Iasi...
Cat despre Gloria Buzau, Metalul, Dacia Braila shi Unirea Focsani...cred ca se vor stinge pe parcurs...poate doar pushtii lui Chirila sa mai mishte ceva in front, dar lipsa de experienta ishi va spune cuvantul in cele din urma

Gabriel
6th November 2002, 13:01
Eu cred ca Politehnica Iasi. Iar pe locul 2 se va clasa Petrolul Ploiesti care va juca barajul.

Preferata mea din aceasta serie este....Unirea Focsani . Eu pe ei ash vrea sa ii vad la anul in Divizia A.

icub4ucm
6th November 2002, 13:09
Sincer sa fiu shi mie imi plac...sunt plini de entuziasm shi foarte tineri. Chirila a facut o treaba foarte buna shi suna un pic cam ciudat daca stai sa te gandeshti ca din tinerii adushi in vara de Chirila, marea majoritate sunt de la de la tineretul lui Dinamo shi Rapid.
Foarte promitzator este Stanciu, un versatil mijlocash care poate juca pe orice pozitie de la mijloc (R,L,C) shi cu o tehnica excelenta. Dintre pushtii lui Chirila mai promit mult varful Ghirie, mijlocashii Paduretu shi Câta, precum shi ultimul venit Boiciuc. Chirila a reushit sa imbine foarte bine tineretea noilor venitzi cu experientza "batranilor" ca Diaconu, Ciuteanu, Török sau Dogaru.
Daca vor reushi sa treaca peste handicapul lipsei de experientza (marea majoritate a pushtilor au 18-20 de ani), focshenenii vor putea sa faca o figura frumoasa in editzia asta shi de ce nu poate sa ajunga la baraj. Oricum nu cred ca vor avea vreo shansa sa promoveze direct

Ultra
6th November 2002, 17:34
Poli Iasi pare o echipa tare. A invins Ceahlaul, o echipa de Divizia A, e ceva.

manta
7th November 2002, 00:18
Cred ca Petrolul va intra direct.Si Iasiul sau Focsaniul in baraj.As prefera Braila dar nu cred ca au forta necesara.Poate anul viitor

Colonelu'
7th November 2002, 00:21
Si eu tot Iasiul am votat. Nu-mi doresc sa intre neaparat pentru ca si asa sunt destule echipe din Moldova.

Andy
12th November 2002, 20:12
Ashtia din B cashtiga ceva sau joaca pentru "glorie"?

selavi
31st March 2003, 04:21
Dupa foarte multa vreme, Corvinul are o revenire spectaculoasa. Ii rog pe toti simpatizantii echipei din vremurile cele bune sa-mi scrie ce cred despre o pagina neoficiala a clubului. va multumesc
Hai Corvinul!

rasheedkpenny
31st March 2003, 15:50
Astept si eu revirimentul Corvinului, echipa tanara, talentata! Din pacate lipsa de bani de la echipa a pus chiar in discutie retragerea echipei din campionat la inceputul returului. Bine ca s-a rezolvat cumva. Daca isi pastreaza lotul pe care il au in prezent, anul viitor pot sa spere la o eventuala "calificare" in Divizia A.

ricky
17th April 2003, 09:28
Pe GDS am gasit un joc !
Au mai fost si altele de B ?
Unde gasesc rezultatele ?

07Ex
18th April 2003, 08:01
Meciurile s-au jucat miercuri 16 aprilie. Iata rezultatele:

Seria I:
Metalul Plopeni Cimentul Fieni 1-0
Unirea Focșani Foresta Fălticeni 5-2
Electromagnetica Buc Dacia Unirea Brăila 1-0
Politehnica Iași FC Onești 2-1
Petrolul Ploiești Inter Gaz București 0-0
CSM Medgidia Gloria Buzău 0-3
Midia Năvodari Rulmentul Alexandria 2-1
CS Bucovina Suceava Internațional Pitești 1-1

Seria II
Minaur Zlatna Olimpia Satu-Mare 2-2
Universitatea Cluj CSM Reșița 5-0
Industria sârmei Gaz metan Mediaș 0-0
FC Extensiv Craiova FC Baia-Mare 3-0
Corvinul Hunedoara FC Oradea 1-5
Gilortul Tg.Cărbunești CFR Cluj-Napoca 0-3
Pandurii Târgu-Jiu Apulum Alba-Iulia 0-4

ricky
18th April 2003, 09:28
SIR, cu plecaciune ! :thinkso:
Intre timp le-am gasit unde m-am asteptat mai putin : pe EVENIMENTUL ZILEI care nu prea le are cu sportul...

Vadim
18th April 2003, 18:48
Rezultatele sunt pe site, la sectiunea de Divizia B.

ovidiudod
18th April 2003, 19:15
Cine promoveaza din B?
Petrolo si Apulum au cele mai mari sanse dar nu prea au jucatori. Daca promoveaza la anul vor reveni.

apparte
31st May 2003, 15:32
Surpriza de la Medias,a adus FC Oradea in situatia de a disputa barajul de promovare in prima liga!Succes baieti!

ad3an
31st May 2003, 16:14
Apparte ai dreptate,cadoul oferit de Clujeni carora le multumin ne-au adus la baraj,pe care sper sa il castigam

FORZA BIHRUUUU

yeah yeah yeah yeah

apparte
31st May 2003, 16:45
Adrian,eu i-as dori la baraj pe Otelul,par mai accesibili decat Aek-ul!Si mai au si 2 suspendati pt primul meci de baraj,deci sanse mai mari!

ad3an
1st June 2003, 22:08
Asa e.Sunt mai accesiili mult mai accesibili decat POLI,daca avem in vedere si publicul de la Timisoara,dar tot mai mult as vrea sa jcam cu Poli sa ii bagam in B,pentru ca nu au meritat un loc in divizia A pt a merita un loc trebuie sa se lupte in divizia B,sa promoveze.

FORZA BIHORU!!!!!!!!!
yeah

ricky
1st June 2003, 23:55
M-am aflat in Medias in urma cu doua saptamini.
Am intrebat pe cineva cu o functie destul de...daca GAZUL va INTRA la baraj ?!
Mi-a raspuns : "NU ! Dezinteres total al mai marilor !"

Nici azi nu pot sa cred ca poti insela o echipa intreaga !

P.S. Cei care ma cunosc : NU CRED CA FIECARE JOC CARE NU SE INCHEIE CONFORM "CALCULULUI" HIRTIE e...BLAT...

ad3an
2nd June 2003, 20:54
ricky s-ar putea sa ai dreptate,dar nu era mai lejer sa piarda la Oradea si sa nu se faca de ras in fata propriilor suporteri,si inca ceva daca nu voiau sa promoveze puteau sa vanda locul de la baraj probabil primeau o suma mai mare
nu stiu ce sa zic
naspa

inter
3rd June 2003, 09:40
apparte, a-ti inceput pregatirile pt. dubla mansa?
se pare ca te apropii de intalnirile de "cosmar" de anul viitor :D
cred ca otelul e mai maleabil pt. voi decat poli, dar aveti un mare dezavantaj daca jucati cu galatenii..........terenul de la galati care cred ca e unul din primele 3 la categoria "cele mai proate suprafete de joc "

ad3an
3rd June 2003, 15:17
Inter nu iti fa griji nici la oradea gazonu nu e chiar "Masa be biliard" si totusi cred ca ceo de la f.c.bihor sunt obisnuiti cu gazoanele din div B asa ca nu ar fi un mare dezavantaj.

Cipangoo
5th June 2003, 10:26
necazul e altul. Nu vaeti avea probleme cu acomodarea dar nici ceahlaul nu va avea probleme la voi de vreme ce si terenul lor aduce cu un lac pe care bate vantul. Oricum cred ca ati prefera sa promovati din cauza ca sunteti mai buni nu din cauza ca mingea a sarit norocos la o faza... Bafta la baraj

ad3an
5th June 2003, 15:04
Si eu sper la fel sii inca ceva Ceahlaul nu e la baraj, din pacate

apparte
5th June 2003, 22:41
Adrian,te contrazic!Gazonul de la Oradea e inca intre cele mai bune din tara!Inainte de 89 era mai bun decat cel din Ghencea la ora respectiva(care era considerat cel mai bun).Din pacate am auzit ca va fi o tragere la sorti aranjata si vom juca cu AEK-ul! :x Asta e ceva mai rau pt ca ne vor "face" la fazele fixe :evil: .Nu-i nimic,speram in continuare!

deep purple
6th June 2003, 09:07
ad3an, noi timisorenii dorim sa vedem Bihorul in A ca sa fie cat mai multe echipe din vest in prima divizie. Se pare ca tu esti orbit de o vendeta. Ce s-a intamplat? Proful de la Fac din Timisoara te-a picat si in septembrie?

ad3an
6th June 2003, 14:41
Deep Purple pt mine nu a venit septembrie inca daca ma intelgi sunt anu I da nici o problema probabil o sa ma pice maine P ,si poate voi doriti sa vedeti bihoru in A pt a fi mai multe echipe din vest dar noi dorim sa vedem in A pe UTA., la unele meciuri ale bihorului se scanda "MESAJ DE LA ARAD PT CURVA DINN BANAT SA SE AUDA IN TOATA TARA M**E AEK TIMISOARA"
Oricum nu conteaza daca ne int in A sau la baraj conteaza sa ne intalnim si cont ca pe stadioane sa fie o atmosfera superba ca si la meciurile cu UTA.
ORIKUM NE VEDEM LA MECIUL DE BARAJ A LUI POLI DE LA TM OKK

Timisoreanul
6th June 2003, 15:50
Adriane, cu "mesajul" ala mai lamurit cit esti de matur dar si de civilizatia care este la Oradea. Vad ca ramineti "sclavii" capitalei si nu ati inteles nimic din fair play si din acea civilizatie pe care o tot trimbitezi atita. no

Hai Poli! Hai Timisoara! Hai Banatul!

apparte
6th June 2003, 22:56
Sclavii capitalei sunteti voi,cei cu echipa din Bucuresti!Infratiti cu rapizii....In cazul in care vom juca cu voi,mesajul va fi putin diferit ca si continut,adica va incepe cu:"Un mesaj de la Bihor/Pt curva tuturor.."

FatFrumos
6th June 2003, 23:45
dejeaba va chinuiti tot Dragomir promoveaza cine vine cu bani mai multi.

ad3an
7th June 2003, 16:42
Bihoru sclavi capitalei,Timisoreanule hai nu te supara,dar la cate meciuri am fost la TM la toate se scandau DInamo M**E DINAMO si Chetsia cu UTA, da nu inteleg de ce noi suntem sclavi capitalei,pai noi suntem infratiti cu Campionii,pe stadionul Municipal isi joaca meciurile Fulgeru Bragadiru,pai nu prea cred si inca ceva,daca noi suntem sclavi capitalei atunci voi sunteti "Cosul de gunoi" al capitalei

Ne vedem la meci si daca o fi si daca nu o fi cu bihoru!!!

yeah

Sergio
7th June 2003, 23:24
Adriane,ce faci daca joaca si Oradea acasa in aceeasi zi?Mergi tot la Poli?Pai tu esti fan Poli?

Oricum daca vii,da-mi un PM sa ne intalnim cumva la meci. :)

deep purple
9th June 2003, 22:12
Am avut destui colegi din Oradea in Timisoara si pareau mult mai normali ca cei de pe acest forum. Sper ca lumea buna din Oradea nu-si pierde vremea pe acest forum.
BTW, noi vrem si UTA sa revina in A. Ne sustinem ideia ca vestul a fost centrul fotbalului in Romania pana sa apara comunismul si e cazul sa redevina macar jumate din ce a fost. Voi in schimb cred ca de frustrare vreti sa pice careva. Poli e echipa studenteasca, deci nu avea cum sa se mentina in Divizia A postrevolutionara. Hai sa nu intram iar in detalii, cine poate si vrea intelege.

07Ex
10th June 2003, 23:49
Poli e echipa studenteasca, deci nu avea cum sa se mentina in Divizia A postrevolutionara.

Nu prea sunt de acord cu tine deep purple. Si Universitatea Craiova este tot echipa "studenteasca" si vad ca s-au mentinut in A dupa revolutie. Ca si ei si Universitatea Cluj si Sportul Studentesc au fost in A ani buni dupa revolutie. Pe urma in cazul Sportului vad ca au promovat din nou acum 2 ani ca sa retrogradeze din nou anul asta. Deci eu zic ca se poate ca si echipele "studentesti" sa revina in A daca ar avea investitori calumea.

Sergio
11th June 2003, 02:20
Dragul meu,tu n-ai de unde stii dedesubturile tocmai de acolo.Nu mai este interes pt fostele echipe studentesti,acum sunt la moda echipele departamentale ca inainte de '89.Dovada ca U Cluj e unde e,Sportul la fel,Craiova nu mai reprezinta nimic demult,iar Fulgerul tau mult iubit e deocamdata singura reprezentanta a vestului din divizia A si care are cat de cat sanse sa nu faca Ardealul de rusine.Poate si Oradea,dar nu cred ca promoveaza.Acolo sunt alte interese de ani buni.Daca dorea Vizer promovare ar fi facut-o demult.Singura certitudine e Apulum care sper sa faca o figura frumoasa.Bravo baieti si bravo Sunda! :)

ad3an
11th June 2003, 20:42
Chestia cu poli echipa stuenteasca cam e adevarata la poli la meci merg o gramada de studenti dar nu stiu daca Univ Politehnica din Tm are vre-o contributie financiara la acesta echipa

In fine ne vedem Sambata pe stadion incepand cu ora 18.00

POLI-n A(Ca sa ne intalnim)

Sergio
12th June 2003, 09:40
Eu stau de obicei in dreapta tribunei oficiale.Tu unde stai?Oricum voi fi acolo cu mult inainte de 18. :happy

ad3an
12th June 2003, 20:05
Eu stau fie in tribuna II fie la in st trib Oficiale,dar cred ca o sa fie imposibil sa ne int acolo.mai vb noi

deep purple
12th June 2003, 22:38
97SiR, inainte de revolutie era mare vrajeala sa faci o facultate pe gratis si astfel ca jucatorii alegeau aceste echipe. Azi banu masoara iar inainte echipele studentesti nu ofereau prea multe pe partea pecuniara. E chiar asa de greu? Nu aveau un la baza o companie producatoare de bani, aveau doar sponsori, daca aveau. Universitatea din Craiova nu prea mai are multe paie cu echipa de fotbal. Tu crezi ca Njock se transfera la ei atras de posibilitatea unei diplome? :))
Prin echipa studenteasca eu inteleg o echipa a studentilor nu a jucatorilor profesionisti. Da-mi exemplu de asa ceva in Divizia A.

ad3an
13th June 2003, 22:08
Vreau si eu un exemplu di divizia A,B,C,D............ nu cred ca o sa gasiti
Oricum
Maine la GALATI
FORZA BIHORUUUU>>>>>>>>

ad3an
18th June 2003, 21:30
Bihoru nu mai e la baraj maaaa
e in aAAAAAAAAAA

apparte
18th June 2003, 21:46
Ole,Ola,a intrat Bihoru'-n A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :happy
Super !!!!!!!!!!!Nu pot spune nimic,sunt intr-un i-cafe de langa primarie si ma pregatesc sa sarbatoresc promovarea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ole ole,multumim Bihorule!!!!!!!!!!!!

Metalistu
18th June 2003, 23:28
Felicitari Bihorului si sper sa fac o figura frumoasa in A asa cum a facut la baraj

07Ex
19th June 2003, 06:47
Prin echipa studenteasca eu inteleg o echipa a studentilor nu a jucatorilor profesionisti. Da-mi exemplu de asa ceva in Divizia A.

In RO nu cred ca exista asa ceva insa am vazut ca in Mexic si in cateva tari din america latina si de sud sunt echipe studentesti insa nu stiu cine le sponsorizeaza si cum isi iau veniturile.

In prvinta echipelor din RO ai dreptate, ca si in vest si in RO banul face furori si fara bani nu face nimeni nimic - din pacate.

FatFrumos
19th June 2003, 06:56
corect in RO nu sint pentru ca nu sint universitati cu bani cum sint si in Mexic sau chiar aici la americani au concursuri pe mai multe sporturi au la basket, fotbal american si chiar si fotbal dar nu se prea aude si hockey.

Edgar
25th June 2003, 21:22
Comitetul Executiv al Federatiei Române de Fotbal (FRF), a omologat, miercuri, rezultatele editiei de campionat 2002/2003 la Diviziile A, B si C. Presedintele FRF, Mircea Sandu, a anuntat componenta seriilor Diviziei B pentru sezonul 2003/2004.

Din Seria I a Diviziei B vor face parte echipele Otelul Galati, Gloria Buzău, FC Onesti, Midia Năvodari, Poli Unirea Iasi, Dacia Unirea Brăila, Metalul Plopeni, Unirea Focsani, CSM Medgidia, Petrolul Moinesti, Laminorul Roman, FC Vaslui, Dinamo Poiana Cîmpina, Electrica Dobrogea Constanta, Oltul Sf.Gheorghe, Precizia Săcele.

Seria a II-a va fi compusă din Sportul Studentesc, Electromagnetica Bucuresti, Extensiv Craiova, Inter Gaz Bucuresti, International Pitesti, Cimentul Fieni, Aro Cîmpulung, Pandurii Tg.Jiu, Rulmentul Alexandria, Dacia Mioveni, Juventus Bucuresti, Unirea Valachorum Urziceni, Chindia Tîrgoviste, Rarora Rm.Vîlcea, Minerul Motru, CS Vînju Mare.

În Seria a III-a se vor afla formatiile UTA Arad, Gaz Metan Medias, Industria Sîrmei Cîmpia Turzii, Olimpia Satu Mare, CFR Ecomax Cluj, Corvinul Hunedoara, "U" Cluj, CSM Resita, Minaur Zlatna, FC Baia Mare, Jiul Petrosani, Armătura Zalău, CS Certej, CS Arad, Tricotaje Ineu, Oasul Negresti.

Ce varza o sa fie in B! Mult mai fain ar fi fost cu 12 echipe in A, 12 in B, play-off si play-out. Dar... Vivat fotbalul romanesc! Si la mai mare!

riva
30th June 2003, 21:00
o sa fie o divizie B ... scuzati expresia ... o divizie B de kakat ... o sa ajunga sa se joace acolo ka pe sate ... si apoi cine o sa urce in A, nu o sa reziste deloc acolo! Si asa o sa avem vesnicile echipe de divizia A ... Gloria, Ceahlaul, Astra, Farul si lista poate sa continue. e de cafea federatia, jos sandu, jos dragomir!

DRAGOS
5th July 2003, 13:16
Frumusetea div. B a fost FC ORADEA!!!! sincer va zic!!!! :yeah:

seby
6th July 2003, 09:07
Sunt 3 serii, dar nu foarte puternice. Din această cauză echipele ce vor veni în DIVIZIA A nu vor mai fi la același nivel de până acum, adică scăzut
Sunt și unele echipe frumoase: UTA, SPORTUL STUDENȚESC, POLI IAȘI.