PDA

View Full Version : OnlineSport la Internetics ?



bog_tom
20th April 2004, 14:53
Vadim, nu faci o inscriere pe numele lu' asta micu' la Internetics 2004 (http://www.internetics.ro) ?

rasheedkpenny
20th April 2004, 15:52
Oricum la site ... cel putin dpdv grafic mai trebuie lucrat! Si partea din spate mai da ceva erori din cand in cand! Dar rar... :P

Vadime... faci cheta printre moderatori si inscriem site-ul... ce zici?

inter
20th April 2004, 16:03
dau 100.000 :D

bog_tom
20th April 2004, 16:07
cinstit sa fiu nici eu nu-i agreez pe cei de la Internetics mai ales dupa bataia de joc de anul trecut dar anul asta se pare ca sunt promovati de http://www.ethos.ro si isi fac reclama (cred ca o sa faca si castigatorilor) pe toate canalele mass-media (nu ca OnlineSport nu ar fi destul de cunoscut... dar mai da bine un premiu)


dau 100.000 :D
de para ? :drak:

rasheedkpenny
20th April 2004, 16:10
Normal ca de "para"... n'ai vazut ce impozant e omul? De fapt inter e in spatele lui Patriciu de la Rompetrol! :D

vasile314tzurka
20th April 2004, 19:03
dau 100.000 :D

nu merita banii. iti spune unul care stie prea bine care este treaba.

vasile314tzurka
20th April 2004, 19:03
Vadim, nu faci o inscriere pe numele lu' asta micu' la Internetics 2004 (http://www.internetics.ro) ?

mde... va mai spun eu cite ceva in particular:)

bog_tom
21st April 2004, 09:53
mde... va mai spun eu cite ceva in particular:)
cand anume ?

Vadim
21st April 2004, 12:20
Ideea de baza este ca la internetics nu trebuie participat, pentru ca premiile sint date pe interese. Taxa de inscriere nu justifica nimic. Sint bani aruncati. Ei isi fac jocurile. Insa lumea s-a cam prins cum sta treaba, iar anul asta cred ca se vor inscrie numai siteurile care trebuie sa castige, pentru ca altii nu mai vin.

bapsy
29th April 2004, 15:55
Ideea de baza este ca la internetics nu trebuie participat, pentru ca premiile sint date pe interese. Taxa de inscriere nu justifica nimic. Sint bani aruncati. Ei isi fac jocurile. Insa lumea s-a cam prins cum sta treaba, iar anul asta cred ca se vor inscrie numai siteurile care trebuie sa castige, pentru ca altii nu mai vin.

hai ca ma intereseaza si pe mine chestia asta... de unde s-a ajuns la concluzia asta? are cineva experienta cu acest concurs? ca exista o taxa mi se pare corect, altfel s-ar inscrie oricine cu orice prostie, dar cum ati ajuns la concluzia ca "premiile sunt date pe interese"?

bapsy
5th June 2004, 15:32
m-am convins si eu.

bog_tom
5th June 2004, 16:41
m-am convins si eu.
cum asa ? ai avut un site care a concurat la Internetics si nu a castigat ? :drak:

bapsy
5th June 2004, 18:39
nu are nici o legatura cu asta. in primul rand nu este normal ca intr-un concurs "serios" in ultima zi de inscriere sa se prelungeasca termenul si ciudat, sa se inscrie jumatate din participanti in perioada de prelungire, iar multi dintre castigatori sa se afle printre cei "intarziati". alta dovada de "neprofesionalism": in timpul inscrierilor sa se schimbe regulamentul.
am inteles ca nu este primul an in care s-au intamplat chestiile astea.

Vadim
6th June 2004, 01:32
Daca voi credeati ca vorbesc despre Internetics din auzite, acum v-ati convins. V-a spus si Vasile314tzurka. Eu am participat o data si mi-a ajuns. A doua oara nu m-am mai pacalit. Sa se pacaleasca si altii, pina nu o mai fi nimeni dispus sa plateasca taxa. Oricum, acest concurs nu ofera nimic, in afara de o bataie pe umar si o diploma unor siteuri care trebuie sa se laude ca au cistigat ceva, fara sa se uite ca au citeva zeci sau sute de utilizatori pe zi.

bog_tom
7th June 2004, 09:55
nu are nici o legatura cu asta. in primul rand nu este normal ca intr-un concurs "serios" in ultima zi de inscriere sa se prelungeasca termenul si ciudat, sa se inscrie jumatate din participanti in perioada de prelungire, iar multi dintre castigatori sa se afle printre cei "intarziati". alta dovada de "neprofesionalism": in timpul inscrierilor sa se schimbe regulamentul.
am inteles ca nu este primul an in care s-au intamplat chestiile astea.
ti se pare anormal ? :D au prelungit termenul ca sa mai ia niste bani - ce mai conteaza regulamentu ? s-a intamplat la fel ca aseara cand la cererea PSD-ului, BEC-ul a prelungit ilegal termenul de votare ! ce mai conteaza ca exista o lege clara (doar pt fraieri) ?

asta e Romania - tara noastra noastra mult iubita !

PS. Despre concursul de anul acesta cititi mai multe: http://www.internetics.ro/forum/viewforum.php?f=14

bapsy
7th June 2004, 13:14
Sunt perfect de acord cu tine, bog_tom. Dar deviind putin de la subiect m-am cam saturat de scuza asta "Asa-i Romania". Nu se poate schimba? Eu una consider ca fiecare in parte suntem de vina daca ne adaptam la acest regim si nu incercam sa schimbam ceva. La nivel oricat de mic, nu conteaza. Am auzit atatea teorii in ultimul timp despre cum trebuie sa ma adaptez la societate, cum sa fur, pentru ca sunt si eu furata, cum sa dau spaga pentru ca altfel nu am nici o sansa de supravietuire, cum sa apelez la pile, ca altfel nu se poate termina o facultate. Eu M-AM SATURAT de atmosfera asta generala si NU VREAU SA ACCEPT SAU SA MA ADAPTEZ ACESTUI REGIM.
Asa ca de fiecare data cand se face o nedreptate nu o sa o inchid ochii numai pentru ca "Asa-i Romania". Nu vreau nici macar sa accept aceasta idee, si nici unul dintre noi n-ar trebui sa o accepte, pentru ca noi facem parte din aceasta Romanie.

Vadim
7th June 2004, 13:15
:), foarte bine, nu trebuie sa accepti. Poti refuza, ca si mine, implicarea in ape tulburi. Exista si caile curate. Putine pe moment, dar exista.

bapsy
7th June 2004, 13:16
off topic: merit premiul pulitzer pentru acest post, asa-i :D ?

Vadim
7th June 2004, 13:19
Pulitzer nu, Oscarul da.

bog_tom
7th June 2004, 13:26
Sunt perfect de acord cu tine, bog_tom. Dar deviind putin de la subiect m-am cam saturat de scuza asta "Asa-i Romania". Nu se poate schimba? Eu una consider ca fiecare in parte suntem de vina daca ne adaptam la acest regim si nu incercam sa schimbam ceva. La nivel oricat de mic, nu conteaza. Am auzit atatea teorii in ultimul timp despre cum trebuie sa ma adaptez la societate, cum sa fur, pentru ca sunt si eu furata, cum sa dau spaga pentru ca altfel nu am nici o sansa de supravietuire, cum sa apelez la pile, ca altfel nu se poate termina o facultate. Eu M-AM SATURAT de atmosfera asta generala si NU VREAU SA ACCEPT SAU SA MA ADAPTEZ ACESTUI REGIM.
Asa ca de fiecare data cand se face o nedreptate nu o sa o inchid ochii numai pentru ca "Asa-i Romania". Nu vreau nici macar sa accept aceasta idee, si nici unul dintre noi n-ar trebui sa o accepte, pentru ca noi facem parte din aceasta Romanie.
schimbarea tre' facuta din radacini - e vorba de mentalitate aici si probabil va trebui sa mai treaca totusi ceva timp - poate chiar zeci de ani

avem alternativa: sa ajungem unde a plecat Klaus ! e cea mai potrivita :ok:

Vadim
7th June 2004, 13:29
Pai am inteles ca pleci si tu in tarile calde. :)

bog_tom
7th June 2004, 13:59
eu ii dadeam o rezolvare lui bapsy apropos de situatia actuala din tara

Vadim
7th June 2004, 14:10
Nu cred ca rezolvarea este sa pleci.

bog_tom
7th June 2004, 14:36
Nu cred ca rezolvarea este sa pleci.
dar care ? sa te resemnezi ?

iti pot da o gramada de cazuri (ce mi s-au intamplat) si in care am luat atitudine si am fost criticat pt aceasta (de ce sa iesi din turma ?) iar cei care erau in aceeasi situatie cu mine s-au limitat doar sa priveasca la ce se intampla fara a reactiona intr-un fel (cu toate ca si ei erau la fel de indignati ca si mine) - dar asta e o alta discutie.

PS. in deceniul trecut, cand eram in anul 1 de fac. credeam si eu ca o sa se mai schimbe ceva in sensul asta dar vad o sa mai dureze mult timp... fiecare actioneaza dupa cum crede de cuviinta !

bapsy
7th June 2004, 18:58
Intr-adevar, este un proces greu si intr-adevar ar trebui schimbata mentalitatea. Sa schimbam ceva "la radacina" ar fi calea cea mai rapida, dar deocamdata imposibila. Sa ne vedem intai de nasul nostru, sa fim corecti si pe cat posibil sa-i convingem si pe altii sa faca la fel, asta este singura solutie deocamdata (stiu, aici te vei mira probabil de naivitatea mea). Dupa cum am zis, un pas mic, dar un inceput. Eu nu mi-as permite sa judec ce fac altii, daca eu fac la fel. Si asa ar trebui sa gandeasca mai multi romani.

Sa pleci din tara este o solutie, dar fara suparare, una egoista. Nu vorbesc de cazuri extreme, vorbesc de cei ca mine, care totusi au un acoperis deasupra capului si au ce manca (presupun ca si tu te incadrezi in aceeasi categorie). Daca toti care au ceva in cap ar pleca, si cam asta este tendinta, unde ar ajunge Romania? Ia-o ca pe un patriotism, poate stupid, dar fara asa ceva Romania nu are cum sa evolueze. Si asta nu este numai vina conducerii, cum ne-am dori toti sa credem.

Problema generala este ca intotdeauna vrem mai mult, pentru ca intotdeauna exista mai mult si dam vina pe altii pentru ce ne lipseste.

Cat despre mine, eu nu vreau sa ma fi nascut altundeva, pentru ca putea fi mult mai rau. De bine de rau, acest stat mi-a platit 17 ani de studiu si mi se pare normal sa-i platesc inapoi. Recunosc ca sunt norocoasa.

PS: Si eu am fost in anul 1 deceniul trecut, si gandeam la fel ca acum. Oricum daca asta este alegerea ta eu nu te condamn, este de inteles, si iti urez bafta pe unde te vei duce.

bog_tom
7th June 2004, 19:13
Intr-adevar, este un proces greu si intr-adevar ar trebui schimbata mentalitatea. Sa schimbam ceva "la radacina" ar fi calea cea mai rapida, dar deocamdata imposibila. Sa ne vedem intai de nasul nostru, sa fim corecti si pe cat posibil sa-i convingem si pe altii sa faca la fel, asta este singura solutie deocamdata (stiu, aici te vei mira probabil de naivitatea mea). Dupa cum am zis, un pas mic, dar un inceput. Eu nu mi-as permite sa judec ce fac altii, daca eu fac la fel. Si asa ar trebui sa gandeasca mai multi romani.

Sa pleci din tara este o solutie, dar fara suparare, una egoista. Nu vorbesc de cazuri extreme, vorbesc de cei ca mine, care totusi au un acoperis deasupra capului si au ce manca (presupun ca si tu te incadrezi in aceeasi categorie). Daca toti care au ceva in cap ar pleca, si cam asta este tendinta, unde ar ajunge Romania? Ia-o ca pe un patriotism, poate stupid, dar fara asa ceva Romania nu are cum sa evolueze. Si asta nu este numai vina conducerii, cum ne-am dori toti sa credem.

Problema generala este ca intotdeauna vrem mai mult, pentru ca intotdeauna exista mai mult si dam vina pe altii pentru ce ne lipseste.

Cat despre mine, eu nu vreau sa ma fi nascut altundeva, pentru ca putea fi mult mai rau. De bine de rau, acest stat mi-a platit 17 ani de studiu si mi se pare normal sa-i platesc inapoi. Recunosc ca sunt norocoasa.

PS: Si eu am fost in anul 1 deceniul trecut, si gandeam la fel ca acum. Oricum daca asta este alegerea ta eu nu te condamn, este de inteles, si iti urez bafta pe unde te vei duce.
si eu am procedat si procedez exact asa cum ai scris mai sus dar degeaba (in afara de respectul de sine)

ramne de vazut ce vei spune peste 5-6 ani... si chiar sunt f. curios daca ti se va oferi o sansa ce vei face !

PS. nu stiu de ce dar am senzatia ca o sa dezbatem subiectul la a 3-a intalnire OLS TM :drak:

bapsy
7th June 2004, 19:16
de unde stii :D ? ai dreptate, chiar mi-ar face placere.

bog_tom
7th June 2004, 19:17
de unde stii :D ?
lucrez la SRI :D

Vadim
7th June 2004, 19:33
Bog_tom, eu am fost plecat si mi-am dat seama ca nu este o solutie sa ramai afara. Nu vreau sa incep discursuri patriotice, pentru ca nu e cazul, insa mi se pare mai bine sa faci ceva in tara ta decit pentru altii. Daca acum era in Franta, nu puteam sa fac Onlinesport, de exemplu. Printre altele.

bog_tom
7th June 2004, 19:38
Bog_tom, eu am fost plecat si mi-am dat seama ca nu este o solutie sa ramai afara. Nu vreau sa incep discursuri patriotice, pentru ca nu e cazul, insa mi se pare mai bine sa faci ceva in tara ta decit pentru altii. Daca acum era in Franta, nu puteam sa fac Onlinesport, de exemplu. Printre altele.
ai si tu dreptate: teoretic nu puteai ... practic eu cred ca da ! ramane sa si demonstram !