PDA

View Full Version : NFL-Fantasy-2008



campuscodi
4th June 2008, 20:55
http://www.nfl.com/fantasy Au inceput inscrierile in faimosul NFL Fantasy !!! Care vrea sa ne bagam in aceeasi liga, sa lase aici candidatura.

Campuscodi --- primul doritor....

Ceilalti lasati numele si cand suntem 10-12 fac liga si va comunic numele si parola ei.

Sinisther
5th June 2008, 09:32
eu ma bag dar numai la o liga de 12 :D .... sa nu uiti in schimb ca modul de joc e un pic diferit pe NFL.com .... echipele fiind impartite in 3 divizii a cate 4 si se joaca un meci cu fiecare din celelalte divizii si 2 cu fiecare din propria divizie + etapele 15 si 16 playoffs in care merg castigatorii diviziilor indiferent de rezultat si echipa de pe locul 2 cu cea mai buna linie de clasament

campuscodi
5th June 2008, 11:14
Pai nici nu prea ma intereseaza sa se bage noobie.. vreau oameni care au jucat si care stiu despre ce e vorba. nu vreounul care sa se lase dupa 2-3 etape. Asa am jucat anul trecut. Am rupt divizia in 2. Eram doar eu si inca alti 2 oameni activi si bateam cu 130 la 10 in 80 % din meciuri.

Sinisther
5th June 2008, 17:30
mie mi-ar placea daca am reusi sa organizam cu oameni de aici de pe forum pe langa liga de keepers de pe FleaFlicker care exista deja inca 3 ligi

1) una normala de 12 oameni ... format standard

2) o liga de 20 .... la cele de 20 de echipe devine foarte interesant dupa runda a 7-a cand jucatorii cunoscuti cam dispar si esti fortat sa draftezi sleeperi iar in timpul sezonului e forte tare cand nimeresti un one week wonder sau iei un sleeper de pe waiver wire in primele saptamani si are un final de sezon exploziv(de ex Rayan Grant,Derek Anderson,Bradshaw, Kolby Smith, Todd Collins s.a.s.m.d.)

3) o liga de IDP .... 10-12 oameni sa vedem cum sta lumea si la capitolul defensiva :D

Zabriskie
5th June 2008, 17:46
nu stiu de unde s-ar strange 20 de insi pt liga mare, anul trecut pe yahoo parca am fost 16 si au fost destui care nu au putut sa isi faca in mod regulat echipele. in plus nu prea sunt de acord (nu imi place) cu multe echipe sau cu multi jucatori de fiecare echipa pentru ca se mai accidenteaza un Harrison si tu il inlocuiesti cu Obamanu pt ca nu mai sunt jucatori decenti disponibili. Calitatea de bun "scouter" :D poti sa ti-o pui in valoare si cu echipe mai putine, faci trade'uri 2 pe 1, etc.

Sinisther
5th June 2008, 18:02
formatul de joc cred ca ar fi cel normal 1 QB 2 RB 3 WR 1 TE 1K 1DEF 6bench ... bineinteles la o liga de 20 se poate merge pe 2 RB 2 WR 1 WR/RB pt flexibilitate

cat despre numar ne-am mai inmultit si noi de anul tercut si cred ca am strange 20 .... plus sigur o sa apara si la noi site-uri de specialitate cu sfaturi pt incepatori si ii vor ajuta sa ia decizii in asa fel incat sa fie ligile cat mai competitive

campuscodi
5th June 2008, 20:03
liga va avea 12 oameni. nu cred ca ai de unde scoate 20...si 12 sunt deja destul de multi.

campuscodi
19th June 2008, 12:44
nimeni ?

georgebz
19th June 2008, 13:28
eu unul sunt obisnuit cu Yahoo si FleaFlicker ... daca va strangeti 9 sau 11 si mai e nevoie de 1 om ma bag ...