PDA

View Full Version : Montreal Candiens se califica dupa o serie de meciuri nebuna



Blue
20th April 2004, 06:05
o mica recapitulare:

1 Boston-Montreal 3-0 (meci jucat la Boston, pastrez ordine de la fotbal gazde-oaspeti)
Canadiens n-au jucat nimic, complet depasiti, scorul a fost mic , putea fi mult mai rau

2.Boston-Montreal=2-1 in prelungiri
Canadiens au fost mai buni, la un moment dat au avut meciul in mana sau asa credeam, s-a ajuns in prelungiri, portarul a luat gol usor chiar din startul prelungirilor

3.Montreal-Boston=3-2
un meci care parea usor la un moment dat s-a transfomat intr-un meci extrem de incins , pana la urma au invins

4. Montreal-Boston=3-4 in prelungiri desi la un moment dat au avut 3-1 dar
au pierdut in ultimele secunde totul, s-a intrat in prelungiri unde au ratat 15 ocazii imense, unele imposibil de ratat, la prima sansa reala pe contratac Bruins au inscris, dezastru, o infrangere incredibila
imnul Usa a fost fluierat copios la inceputul meciului

5. Boston-Montreal= 1-5
americanii au aplaudat ostentativ imnul Canadei care nu s-a auzit deloc
de data asta o victorie incredibila,si-au zis ca oricum nu mai au nimic de pierdut si au jucat la disperare ,desi bruins jucau cu calificarea in fata, pur si simplu un meci ireal in care Canadiens au jucat perfect,au zburat

6. Montreal-Boston=5-2
meci cu rasturnari spectaculoase de scor, dar publicul a fost extraordinar , mai ceva ca la fotbal pe Ion Oblemenco, a lipsit doar: `'pe ei, pe ei , pe mama lor`', aia erau fluierati la fiecare atingere de puc, toata lumea se ridica in picioare cand era pucul in posesia astora
Bruins a deschis scorul
astia au revenit pana la 2-1, aia au facut 2-2 , astia au luat din nou conducerea, scorul e exagerat in ultimul minut Boston a scos portarul si au bagat un atacant ,dar astia s-au aparat foarte bine si au dat doua goluri pe contraatac

7. Boston-Montreal =0-2
prima repriza , probabil cea mai urata si tacticizata, ambele echipe speriate una de alta
repriza a doua dominata net de Montreal, ocazii peste ocazii ratate, bun portarul alora.
In repriza a treia domina Boston , rateaza ei ocazii peste ocazii dar pe contraatac Montreal inscrie dupa o faza scoala: Koivu recuperare pasa,-Kovalev cursa si sut -Zednick care reia si inscrie
in final iar scot aia portarul si iar inscriu astia in poarta goala.

Montreal a reusit sa remonteze miraculos seria de meciuri desi la un moment dat au fost condusi cu 3-1 la meciuri , Boston a avut un meci in plus pe teren propriu dar mai ales dupa ce Montreal Canadiens a pierdut inprelungiri doua meciuri pe care le-au avut in mana si pareau ingenunchiatzi psihic.
Suspans, nebunie, rasturnari de situatii incredibile

scor general:Montréal Canadiens- Boston Bruins =4-3
felicitari Canadiens /hello /hello /hello
urmatorul adversar este Tampa Bay Lighting, adversar pe care astia si-l doreau foarte mult zicand ca ar fi cel mai acesibil desi eu nu stiu ce sa zic, au jucat bine daca au terminat seriile pe primul loc, interesant
Pe Saint Catherine lumea a iesit pe strazi la fel cum iese lumea in centru la noi cand bate Romania la mondiale

Gabriel
20th April 2004, 08:30
Tocmai ce vorbesc cu un prieten roman din Montreal. Uitati ce imi zice :

Aliosha: e iures mare in oras
Aliosha: e ca si cum tot bucurestiu ar tine cu steaua

GoPens
20th April 2004, 10:37
Montreal :great:
/OLE/


si Calgary s-a calificat. meciul 7 OT

07Ex
20th April 2004, 16:43
Si in seara asta speram sa se califice si Maple Leafs. Go Leafs Go!

sickboy
20th April 2004, 22:25
Ma bucur pt. Canadiens si Flames,dar sper ca si Toronto sa treaca mai departe,desi Ottawa au jucat mai bine,dar il avem pe Belfour...cred ca stau noaptea sa ascult meciu pe net...GO LEAFS GO!
Mai departe o sa avem Flyers vs. Toronto/Ottawa...Super,si vreau ca Calgary sa treaca de Red Wings;mi-as dori o finala Calgary-Toronto.

dlgicu
20th April 2004, 22:27
As mai adauga ca in precedentele ocazii cand condusesera cu 3-1 la meciuri in playoff (17 la numar) Boston nu pierduse niciodata.
In precedentele ocazii cand Canadiens fusesera condusi cu 3-1 nu reusisera niciodata sa intoarca.
Asa ca, macar din punctul asta de vedere, s-a scris istorie aseara.

sickboy
20th April 2004, 22:45
Plus imensa rivalitate dintre Montreal si Boston,care s-au intilnit de multe ori in Play-Off,Boston a cistigat prima oara seria cu Montreal abia in 1988!
Dupa ce in meciul 4,Kovalev a facut imensa greseala din overtime,cred ca momentul de cotitura a fost bodycheckul aplicat de Begin lui Nylander,care la scos din joc pe suedez...apoi in alt meci,Begin a ratat un bodycheck si a nimerit cu fata in mantinela,pierzindu-si 4 dinti si avind nevoie de 30 de copci :headbang:

dj_jaxxx
20th April 2004, 23:03
Incredibil cum au cazut Boston... Cel mai bun jucator al lor, Joe Thornton nu a reusit sa acumuleze niciun punct in cele 7 meciuri. Theodore a jucat extrem de bine in meciul 7. Daca stau sa ma gandesc Montreal cu un pic de noroc ar fi putut sa castige in 5 sau 6 meciuri avand in vedere ca 2 din cele 3 meciuri castigate de Boston au fost castigate in prelungiri. Parerea mea e ca Montrealul a jucat mai bine si cand i-a batut pe Boston i-a batut ca lumea (5-1, 5-2).

Go Habs Go!

Idealul ar fi ca Toronto sa treaca de Ottawa si de Philadelphia si Montreal sa treaca de Tampa Bay si sa se intalneasca in finala Vestului. :)

Gabriel
21st April 2004, 21:47
Iata ca s-a calificat si Toronto-ul lui jaxxx.Si tot in 7 meciuri. Portarul celor de la Senators a gresit grav la golurile lui Niewendyk. A fost meciu pe TV Sport...dar dupa prima repriza am renuntat sa ma uit. Era deja 3-0 pt. frunze.

dj_jaxxx
21st April 2004, 22:05
Destul de frumos meciul. Ideea este ca trebuie sa se traga cat mai multe suturi la poarta pentru ca nu se stie ce se poate intampla. Seria cu Philadelphia va fi mult mai grea.

07Ex
9th May 2004, 05:29
Seria cu Philadelphia va fi mult mai grea.

Seria cu Philadelphia a fost intr-adevar mult mai dificila mai ales dpdv fizic. Inca nu mi-am revenit dupa repriza de OT pe care au pierdut-o dupa ce au revenit de la 0-2 la 2-2 si au avut cateva minute de exceptie in OT. :(