PDA

View Full Version : Balul turneelor mari pe zgura se deschide la Monte Carlo



Florin2004
20th April 2004, 04:00
Andrei Pavel va juca in primul tur azi cu Radek Stepanek(Cehia) - jucator de locurile 75-100. Daca Andrei nu va fi obosit dupa zborul din Houston pana in Monte Carlo si de probleme cauzate de schimbarea de fus orar el nu ar trebui sa aiba nici o bataie de cap cu Stepnaek. Intalniri directe : Pavel - Stepanek 1-0 (7-5/6-4 2002 Halle- pe iarba). In turul 2, daca va trece de ceh, va juca cu invingatorul dintre Bjorkman-Mahut...deci Pavel are sanse 75% sa treaca de Bjorkman(1-1 cu Pavel). Insa pericolul vine in turul 3 unde il va putea intalni pe Guilermo Coria dupa mine e mai mai bun ca Ferrero pe zgura. Pavel insa conduce cu 1-0 in intalnirile cu Coria. In plus si pt Andrei zgura este suprafatza preferata. Coria e posibil sa resimta inca dureri la spate dupa ce a abandonat finala turneului de la Miami. Sa asteptam si sa vedem...totusi hai Pavel..eu deja am facut calculele si daca trece si macar 2 tururi o sa mai urce cel putin 2 locuri in Champions race(din fatza lui au pierdut deja Gonzalez si Spadea) si inca cateva in ATP Entry unde nu are nici un punct de aparat (acum e pe 33 si gata baieti de acum il vom tot vedea pe Andrei cap de serie cea ce-i va face viata mult mai usoara in primele tururi...deci de Federer pana prin sferturi asa nu mai da :) ).

Pronostic : Pavel castiga in 3 seturi.

Sa-i tinem pumnii ! :ok:

Florin2004
20th April 2004, 19:48
Pavel castiga usor 6-3 6-3. Urmeaza un meci mai dificil cu Bjiorkman pe care l-am vazut acum o saptamana in Cupa Davis contra lui Roddick. E destul de in forma insa zgura nu este suprafata lui forte. Dealtfel el a castigat greu in 3 seturi in fata unui Lucky Loser in primul tur. Hai Andrei !

DJ Klaus
21st April 2004, 10:04
Un meci greu in turul 2 contra suedezului care are o experienta mai bogata decat Pavel dar si mai bogat cu 7 mil $ decat romanul ! Scorul intalnirilor directe este egal 1-1 ! Ambele intalniri au fost pe ciment !

Ehcar
21st April 2004, 15:40
Interesant!
Pana acum ultimele stiri le urmaream numai la atptennis.com

bog_tom
22nd April 2004, 15:07
(3)G Coria (ARG) d A Pavel (ROM) 46 61 64

nu stiu de ce dar aveam un feeling ca o sa castige al nostru dar Pavel nu se dezminte si pierde un joc aprig disputat ! oricum: il felicit pentru efortul depus chiar daca a fost invins !