PDA

View Full Version : UNIVERSITATEA - PETROLUL pronosticuri si comentarii



EDMOND_
20th April 2004, 03:35
Este un meci in care ar trebui sa confirmam progresul inregistrat si consolidarea relatiilor de joc.... In cateva etape Rednic a reusit sa transforme Universitatea intr-o echipa solida care se poate bate de la egal la egal cu oricine , a redat jucatorilor placerea de a juca si a facut sa revina ambitia tipic olteneasca... Rapidul joaca la Brasov , pe terenul unei echipe avide de puncte..teoretic, ne-am putea apropia la un punct. Asta , dar mai ales faptul ca Petrolul este condusa de un antrenor care este asimilat ca principalul artizan al blaturilor din perioada Netoiu va duce la o partida cu "scantei" ...atat in teren cat si in tribune. Va fi un meci greu pentru noi , mai ales daca nu marcam in primele treizeci de minute... Cred in victoria noastra , trei puncte luate vineri, cu Petrolul ar aduce multa liniste in tabara alb albastra si am privi mai relaxati ( dar si mai motivati ) ultima parte a acestui campionat...

ady_azzuro
20th April 2004, 19:25
Pare sa fie un meci usor pentru noi, dar Petrolul s-a cam intarit, Denis Serban a venit la ei, chiar a marcat saptamana trecuta. Eu zic ca-i batem cu 3-0, NJock, Lutu si McBreen vor marca! ;) Sper sa apara cat mai multe bannere pro Badea sa-i aratam ca cei care au fost impotriva lui sunt neinsemnati. Ca sa mai speram la locul 3, nu trebuie sa mai facem pasi gresiti acasa, daca obtinem 6 puncte din urmatoarele 2 meci, sansele pt podium cresc instantaneu. :yeah:

EDMOND_
29th April 2004, 00:25
Din pacate s-au pierdut toate mesajele scrise despre acest meci.. A fost un meci de exceptie cu cinci goluri , unul mai frumos decat altul.. Njock a ajuns la cota 11... Lutu a redevenit "hagilutu" odata cu revenirea in tinutul Olteniei.....Plesan confirma pe zi ce trece...si am ami castigat un fotbalist... Bolohan , care a marcat un gol senzational si a salvat unul ca si facut la poarta noastra!

ady_azzuro
29th April 2004, 16:39
Am ghicit doar 2 marcatori, NJock si Lutu. Ma bucura golul lui Bolohan, sper s-o tina tot asa! :ok: Guso - imperial! :yeah: