PDA

View Full Version : Etapa 21: FC Arges - Gloria



Vulturul
12th April 2004, 23:30
Miercuri 14 aprilie, FC Arges - Gloria Bistrita (ora 15,30).
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

DD-Viola
13th April 2004, 07:22
Pronostic 1 sigur ! ...ar fi pacat sa fie altfel . ...Pe Tzitzi l-au "debarcat" as zice meritat ,... da cam tarziu , ...la voi ce mai cauta Colonelu' ?

fia
13th April 2004, 08:13
Arges bate pentru ca are nevoie de cele 3 puncte, in timp ce Gloria de pe confortabilul loc 9 nu are (iar un arges cu -12 la adevar ar fi destul de nasol).

stelistu'
13th April 2004, 11:24
1 clar desi bistritza e tot timpu surprinzatoare

fanfotbal
13th April 2004, 13:47
eu zic ca scoatem un egal daca nu e blat
pacat ca mai sunt inca echipe care fac aranjamente intre ele...(arges,ceahlaul,gloria,craiova,farul)

Tudose
13th April 2004, 19:08
Daca nu invingem, adio Divizia A!

Vulturul
14th April 2004, 12:23
Da...cu siguranta e ultima noastra sansa de a ne salva...Sa speram ca tata Jean va fi "bun'" si va lasa cele 3 puncte la Pitesti. Totusi sunt doua motive de care ma tem:
1.Terenul:azi si ieri a plouat cu galeata la Pitesti si imi este fica sa nu cedeze din nou gazonul si sa patim ca in alte meciuri.
2.Prietenia dintre Padureanu si Halagian si dorinta Armeanului de razbunare impotriva celor care l-au dat afara de la Pitesti..
Prefer sa ma abtin de la orice pronostic.Hai FCARGES...

Darkslowstar
14th April 2004, 14:53
Asta a fost o partida mereu cu cantec. Si acum cred ca va fi un blat mic, mai ales ca jenel a si pregatit terenul cu declaratii gen "nu putem ridica pretentii pt. ca lipseste toata apararea" si altele de genul asta.
Pune cineva pariu ca nu castiga Argesul? :rosu:

simpson
14th April 2004, 15:10
Pronostic 1 cu diferenta de cel putin 2 goluri- nea Jean stie de ce... Sper sa n-am dreptate, dar daca am - RUSINE!!!

inter
14th April 2004, 15:16
fan fotbal :

"pacat ca mai sunt inca echipe care fac aranjamente intre ele...(arges,ceahlaul,gloria,craiova,farul) "
Yesterday 01:47 PM

se vede ca esti inca "fan" :drak:

iar tu desen animat la majoritatea meciurilor vezi blaturi ....... asta denota faptul ca esti un impatimit al dulciurilor! :cool:

Tudose ar cam fi timpul sa va treziti! (ce ati fost si ce ati ajuns :( )
comisarul ar trebui mazilit, iar conduderea :headbang: (ai avut dreptate in ceea ce ai spus!)

Succes Arges! :yeah:

Tudose
14th April 2004, 15:32
Multumim, Inter.
Din pacate, noi nu putem face mai mult decat sa scriem aici. Banuiesc ca ai vazut ultimele mesaje de pe forumul nostru.
Intr-adevar... ce am fost si ce am ajuns! :headbang:

IlMILAN
14th April 2004, 15:58
Ba inca nu v-ati saturat de prajituri si torturi?
La fiecare meci tot de blaturi pomeniti, ce a fost a fost....

Tudose sper sa bateti pe bune, sa fie un meci frumos, fara erori de arbitraj, si poate scapati de comisar si daca castigati.....:)

zuzubuoy
14th April 2004, 16:24
Final de repriza! 0-0 :cool:
Dar totusi, e spectacol(dupa comentariile onlinesport si restu'). Macar spectacol sa fie daca goluri yoc! Ar fi pacat pt. cei aproape 100 de spectatori!!! :sleep:

Sinn Fein
14th April 2004, 16:35
Ce blaturi mai la Arges? Ca daca faceam, eram si noi undeva mai sus, la caldura, pe un 7-11....poate ne lasa si pe noi "gloria" asta eterna sa luam 3 puncte....mai speram inca! :(

Vadim
14th April 2004, 16:49
la golul de 1-0 putea da oricine. nu era nimeni la marcaj in careu, a marcat Bilasko singur-singurel...

crirad
14th April 2004, 16:49
1-0 pentru FC Arges, Bilasco!!!

crirad
14th April 2004, 16:54
Ar trebui sa batem cu 2 sau 3 zero. Poate isi mai revin si baietii putin. In urmatorul meci trebuie sa scoatem tot 3 puncte si altfel privim "problema"! Inca mai putem scapa... :yeah:

Vadim
14th April 2004, 17:25
Ce final de meci... 1-1... Doua goluri marcate pe contraatac si in urma unor grave greseli de marcaj.

crirad
14th April 2004, 17:25
Pai se putea altfel??? :mad:

Daca nici macar nu au fost in stare sa "tina" rezultatul?!

In tot cazul, este o singura concluzie: DESPARTIREA DE MOLDOVAN!!! :rosu:
AFARA CU MOLDOVAN :ciocan:

Dei
14th April 2004, 17:29
Pacat de Arges, inca 2 puncte pierdute acasa. Se pare ca scad sansele de scapare.

gicu
14th April 2004, 17:34
Imi pare rau de pitesteni dar se pare ca si-o fac cu mana lor. Asa cum spuneati n-aveau voie sa dea vreun punct...si totusi au facut-o.

Cat despre blaturi...poate incetul cu incetul o sa renunte poporul sa acuze cu orice ocazie (si fara justificare).

crirad
14th April 2004, 17:50
Si iata ca in momentul de fata ne aflam pe ultimul loc!!! (Oradea deocamdata conduce cu 1-0 pe Ceahlaul).
Si din nou va fi sedinta cu granzii de la conducerea cl;ubului, si din nou i se va mai da o sansa antrenorului!?

Pai cred ca ne merge mai bine fara antrenor!!!

Darkslowstar
14th April 2004, 17:55
1-1. Hm, se pare ca nu a fost blat totusi. Mea culpa, dar la ce traditie blatistica exista intre cele 2 echipe inca multa vreme o sa fie suspiciuni. Cine s-a fript cu ciorba...

Scapati de Moldovan!

inter
14th April 2004, 18:02
pacat, bey ce ghinion aveti!
Dati-i afara!

crirad
14th April 2004, 18:08
1-1. Hm, se pare ca nu a fost blat totusi. Mea culpa, dar la ce traditie blatistica exista intre cele 2 echipe inca multa vreme o sa fie suspiciuni. Cine s-a fript cu ciorba...

Vreau sa spun ca ai dreptate! FC Arges de la inceputul sezonului are parte numai de blaturi!!!!
Cred ca este timpul sa intelegem ca se joaca corect! Cine are antrenor si echipa cistiga! Cine nu....




Scapati de Moldovan!

Usor de spus, greu de realizat..........deoarece nu depinde de fani!

alx_ro
14th April 2004, 18:18
Pacat...

Vadim
14th April 2004, 18:21
FC Arges s-a deconcentrat pe final si a platit. Nu are nici o vina antrenorul ca apararea nu poate respinge o minge, iar portarul asteapta sa vada cum mingea este lovita cu capul...

Darkslowstar
14th April 2004, 19:33
Vreau sa spun ca ai dreptate! FC Arges de la inceputul sezonului are parte numai de blaturi!!!!
Cred ca este timpul sa intelegem ca se joaca corect! Cine are antrenor si echipa cistiga! Cine nu....


Nu toata lumea, Gloria si Ceahlaul se pare ca nu au inteles ca vremurile s-au schimbat. Mai ales Gloria.
Unele meciuri vor fi multa vreme suspectate, etapa asta a fost Arges-Gloria, etapa viitoare va fi Gloria-Brasov. Oricat de fan stegar as fi tot o sa am o urma de indoiala indiferent de rezultat.

Tudose
14th April 2004, 21:22
Nu are nici o vina antrenorul ca apararea nu poate respinge o minge, iar portarul asteapta sa vada cum mingea este lovita cu capul...
Are antrenorul alta vina, mult mai mare. Cred ca azi era ultimul tren, sansele de salvare sunt infime acum.

In momentul de fata suntem pe ultimul loc. Mai jos de atat nu se poate, deci declinul echipei a fost oprit! Bravo conducerii! Bravo bancii tehnice!

Vadim
14th April 2004, 21:25
Lasa ca nu e asa de neagra situatia. Numai un punct le desparte pe echipele de pe ultimele patru locuri.

Tudose
14th April 2004, 21:50
Ce folos, daca noi nu suntem in stare de nimic? Pot sa se impiedice toate celelalte echipe, noi nu suntem capabili sa trecem de niste formatii modeste, ca Petrolul, Apulum si Gloria!

Voi reda mai jos si cateva randuri scrise de altcineva pe forumul www.fcarges.net. Ele exprima cel mai bine situatia actuala:

"Dragii mei! Va scriu dupa 90 de minute de stat in frig!
Inca mai sunt amortit si inca ma doare capul...durerea asta de cap o sa o am si de maine... O sa o am tot timpul... Motivele le cunoasteti! 1-1 cu Bistrita inseamna viza sau chiar pasaportul pentru "B"....
E dureros dar s-a ajuns pana aici... Clubul FC Arges... Al doilea sau al treilea club din provincie (ca performante in divizia "A") isi taraste ultimii pasi pe prima scena fotbalistica a tarii!
Dar....sunt multi de "dar" ......s-a discutat aici ...mult ...mult de tot... Lucruri bune nu prea mai sunt la noi!
Si un mare ghinion! Din nou ultimele minute... Blestematele de minute care ne-au omorat... Usor... Usor... Cutitul patrunde tot mai adanc in rana!stiti cine sufera? Noi .....astia 200 de suporteri ...care au mai ramas!

Un cuvant pentru jucatori! La doua atingeri de minge ...una era gresita...la toti jucatorii violeti... Fie ca era vorba de Tanase sau Somcherechi care au 10 ani in spate de Divizia A, fie ca erau Baicu si Dica care au 2-3 meciuri in picioare!

Bistrita o echipa de 2 lei care joaca unele meciuri si altele nu! Eu nu suport asa ceva... Mafia este in continuare la fotbal... Vezi meciul asta si meciul Ceahlaul - Gloria!!!!!!! Dar asta e!
Sper sa avem puterea sa o luam de la capat!
Fie din "B", fie dintr-o salvare pe final!

De Moldovan numai de bine... ce sa mai zic si eu... vad ca voi l-ati caracterizat destul! Si-a facut treaba la noi pana in anul 2003! Dar 2004 e un dezastru cu el pe banca! Sa isi vada de drumul lui ! E principalul vinovat de starea echipei! Si va asigur ca nu numai de starea echipei din teren... si starea din interiorul echipei e tot "mana" lui!

Dan Petrescu si-a dat demisia imediat dupa meciul de la Craiova! De ce pentru Moldovan e asa greu?"

DD-Viola
14th April 2004, 22:24
Spuneam ceva mai devreme ca Dan Petrescu mai are multe de invatat , iar talentul de jucator nu se poate confunda cu cel de antrenor , ...dar macar putem aprecia bunul simt de care a dat dovada . Cu Moldovan e altceva , a demonstrat ca nu stie nimic ...iar unde nu e , nici Cel de sus nu cere ! Cel mai rau i-mi pare de situatia actuala in care se afla echipa voastra ...speram ca si voi ca meciul din Cupa sa fi "aprins" motoarele si dorinta de-a juca ... niciodata nu-i prea tarziu , timp ar mai fi , dar inlaturati Colonelu' ( am mai spus asta ...acum cateva etape ) si alte piedici si da-ti drumul la joc . Bafta !

Tudose
14th April 2004, 22:27
niciodata nu-i prea tarziu , timp ar mai fi , dar inlaturati Colonelu' ( am mai spus asta ...acum cateva etape ) si alte piedici si da-ti drumul la joc . Bafta !
Nu stiu nici daca mai e timp. Pe Moldovan l-am fi dorit cu totii inlaturat de mai multa vreme, e si un sondaj pe forumul nostru care atarna covarsitor in defavoarea sa. Dar cum nu depinde de suporteri...

riva
15th April 2004, 00:22
felicitari bistritenilor pentru acest punct. sper din toata inima ca arges sa nu pice in B pentru ca din pitesti au venit o multime de talente, si cam greu sa mai apara de acolo daca ar retrograda

simpson
15th April 2004, 09:08
Va felicit pentru ca nu a fost blat... Poate ca m-ati injurat, dar cand l-am vazut pe tata Jan ca anunta lipsa titularilor din aparare, ma asteptam la asa ceva...

dlgicu
15th April 2004, 17:36
Moldovan asta vrea sa ne dovedeasca faptul ca lipsa de caracter poate atinge conte inimaginabile!
Cum sa declari bai idiotule ca nu poti antrena ghinionul acum, dupa a nshpea etapa in care pierzi in ultimele 10 minute puncte pretioase? Daca meciurile lui FC Arges se terminau in campionatul asta in min. 80 acum aveam vreo 10-15 puncte in plus; un meci, doua sunt ghinion, apoi e clar ca e tactica. De asta pana si ultimul amator din colt de peluza si-a dat seama, numai Mr. Moldovan nu.
Simplu, nu? Daca ne convine rezultatul ne bagam cu fundul in poarta, daca ne iese - tactica a dat roade, daca nu - am avut ghinion!!! Ghinionul cel mai mare al echipei esti tu bai Moldovane, cu ambitia ta de neam prost de a te agata de scaunul de antrenor in ciuda evidentei ca esti total depasit de situatie!
Iti spun eu cum poti antrena ghinionul: pleaca acum pana nu te-au ajuns blestemele tribunei, ca apoi nu o sa iti vina sa crezi ce ghinioane se abat pe capul tau!