PDA

View Full Version : Titlul Stelei 2005/06 trebuie retras !



Rossi
2nd August 2006, 08:09
Titlul Stelei trebuie retras! La fel ca in cazul lui Juventus...

Nu mai este nici un dubiu. Titlul castigat de Steaua sezonul trecut a fost luat cu japca. Magariile acestui club continua, insa nimeni nu are de gand sa se sesiseze, astfel ca ciobanul din Ghencea isi permite sa comita ilegalitati pe banda rulanta. Dar sa revenim la subiectul articolului ... emisiunea Fanatik Show de duminica, 30 iulie 2006, i-a avut invitati pe Becali si pe Borcea, moderator fiind cunoscutul pupincurist agramat stelist Horia Ivanovici.

Pana aici nimic deosebit ... ajungem insa la punctul culminant. Acuzat de conducatorul nostru ca a facut un blat ordinar la Vaslui, ciobanul incepe sa behaie in stilul caracteristic si sa ofere o declaratie absolut stupefianta: "Mai bine ma spanzuram decat sa pierd in ultima etapa. E clar ca daca am luat titlul sunt un mare conducator si ma mandresc cu acest lucru". Lucurile sunt cat se poate de clare pentru toata lumea, mai putin pentru conducatorii fotbalului romanesc, care nu-si permit sa trimita in liga secunda "simbolul fotbalului romanesc". Este evident ca ne aflam in fata unui caz de coruptie, asa ca macar acum (in ceasul al doisprezecelea) ar trebui luate masuri.

NU SE MAI POATE CONTINUA ASA! UN CIOBAN SI UN CONDUCATOR DE ULTIMA SPETA (MM STOICA) AU AJUNS SA ISI BATA JOC DE NOI, LUANDU-NE DE FRAIERI!

TITLUL STELEI TREBUIE RETRAS (AVEM SI PROBE ACUM), NU MAI ESTE NICI UN DUBIU! NEA MTICA, ESTI PE RECEPTIE?

daddy.ro
2nd August 2006, 08:39
Mama cata logica, n-am ce spune! Mai ai frati? Tot asa ca tine?
Deci, din punctul tau de vedere declaratia asta: "Mai bine ma spanzuram decat sa pierd in ultima etapa. E clar ca daca am luat titlul sunt un mare conducator si ma mandresc cu acest lucru" este echivalenta cu "Da, am cumparat meciul, am platit jucatorii echipei adverse". Bravo, ce baiat destept are mama.

Rossi
2nd August 2006, 08:42
daca eu te fac pe tine " hotz" si tu imi dai replica : " si ce vrei ? sa mor de foame ? " CE SE SUBINTELEGE ?

Porumboiu :
"Mai mulţi jucători ai mei au simulat că joacă. Au stat pe burtă!"
"Sunt nişte nenorociţi de oameni, nişte perverşi şi nici spectatorii nu sunt departe. Am crezut că aici mai există un dram de mândrie locală, dar m-am înşelat.
Aproape toţi jucătorii m-au trădat. Au jucat pe prime foarte mari, dar cred că au primit mai mult din partea cealaltă"

Hutan:
"am primit un telefon, am răspuns şi persoana respectivă mi-a zis aşa: Sun din partea Stelei, vrem să-ţi propunem să...», moment in care am inchis telefonul"

dragos_popa17
2nd August 2006, 08:45
Gigi isi bate joc de voi si va agitati fara nici un rost.

Elphax
2nd August 2006, 08:45
stai calm ca nu e nimeni pe receptie. si daca ar fi dovezi, nu s-ar intampla nimik
... suntem in Romania

Rossi
2nd August 2006, 08:47
autoritatile trebuiau sa se sesizeze imediat dupa declaratia lui Porumboiu ...

Porumboiu: "A fost blat! O mizerie, o ruşine!"

Luis Garcia10
2nd August 2006, 08:56
in loc sa vorbesti de Vaslui - Steaua , care numai o minte bolnava ca a ta poate sa creada ca ar fi putut avea alt rezultat decat 2 solist,mai bine te-ai gandi la un Dinamo - Gloria , Rapid - Cfr unde chiar au existat dovezi concludente , iar meciurile erau si echilibrate .Nu poti tu sa imi spui mie ca prima clasata va pierde in ultima etapa, cea decisiva la cea de-a 14-a in clasament,mai ales cand jucatorii Vasluiului nu mai aveau nici un fel de obiectiv.Pai asa pot sa zic si yo ca Poli - Dinamo in ultima etapa anu trecut a fost blat, dar ar fi penibil , pentru ca timisorenii erau fara obiectiv , pe cand dinamo dorea o prezenta in cupele europene .Trebuie sa fi foarte visator sa poti spera ca Vasluiul va invinge Steaua in ultima etapa,iar despre rapidisti care au inceput toata asta cu ,,Moggi " al Romaniei , ei vor mai vorbi despre sezonul asta inca 10 ani pana vor mai avea un sezon asa reusit!

dragos_popa17
2nd August 2006, 09:24
"Mai bine ma spanzuram decat sa pierd in ultima etapa. E clar ca daca am luat titlul sunt un mare conducator si ma mandresc cu acest lucru" nu demonstreaza nimic. Nu zice nicaieri ca a fost blat. Va agitati degeaba. O fi Gigi badaran, da' nu-i prost sa recunoasca asa ceva.
Oricum, la cum a decurs jocu' ala io zic ca nu a fost blat.

Aurel.D
2nd August 2006, 09:32
in loc sa vorbesti de Vaslui - Steaua , care numai o minte bolnava ca a ta poate sa creada ca ar fi putut avea alt rezultat decat 2 solist.Trebuie sa fi foarte visator sa poti spera ca Vasluiul va invinge Steaua in ultima etapa,iar despre rapidisti care au inceput toata asta cu ,,Moggi " al Romaniei , ei vor mai vorbi despre sezonul asta inca 10 ani pana vor mai avea un sezon asa reusit!

Dar de Steaua-Vaslui din tur cand abia au scos stelistii un egal ce zici? Ce ti se pare imposibil? Poate ca Steaua batea la Vaslui, dar jucatorii moldoveni trebuia sa joace asa cum trebuie, nu sa stea "mama iedului".
Dar de amenintarile lui Radoi din timpul meciului catre panarama aia care a venit (logic) la voi: "bai, vezi ca de la anul joci la Steaua", ce zici?

Atata timp cat Gigi a recunoscut indirect ca a cumparat jucatori de la Vaslui la acel meci, ce va mai strofocati pe aici? Chiar nu vedeti ca la el, totul se rezuma la "a cumpara"?
Si daca nu pierdea Dinamo 21 de puncte ACASA, puteati sa jucati meciul asta si cu rezervele, ca se cunostea deja campioana.

Ayrton
2nd August 2006, 09:36
Hai ma, ce mai dezgropati mortii... ce a fost a fost, indiferent daca stelistii recunosc sau nu, toata lumea stie ca Steaua a jucat si in teren dar si in afara terenului in campionatul trecut.
Dar ce rost mai are sa mai ne enervam aiurea??? Nu se va schimba nimic din ce a fost! Cine crezi ca va indrazni macar sa propuna oficial retragerea titlului???
Steaua a luat titlul si gata.

Luis Garcia10
2nd August 2006, 09:37
Dar de Steaua-Vaslui din tur cand abia au scos stelistii un egal ce zici? Ce ti se pare imposibil? Poate ca Steaua batea la Vaslui, dar jucatorii moldoveni trebuia sa joace asa cum trebuie, nu sa stea "mama iedului".
Dar de amenintarile lui Radoi din timpul meciului catre panarama aia care a venit (logic) la voi: "bai, vezi ca de la anul joci la Steaua", ce zici?

Atata timp cat Gigi a recunoscut indirect ca a cumparat jucatori de la Vaslui la acel meci, ce va mai strofocati pe aici? Chiar nu vedeti ca la el, totul se rezuma la "a cumpara"?
Si daca nu pierdea Dinamo 21 de puncte ACASA, puteati sa jucati meciul asta si cu rezervele, ca se cunostea deja campioana.
Vad ca acuzatiile voastre se bazeaza mai mult pe ce ati citit ziua urmatoare in presa,decat efectiv pe felul in care s-a disputat jocul.Iar daca e sa interpretam asa pai atunci ce am spune despre Borcea , care duminica seara la Fanatik spunea ,,o sa recurg la tot ce imi sta in putinta pentru a castiga titlu"?

mblue
2nd August 2006, 10:07
daca titlul stelei trebuie anulat sezonul trecut, nici rapid , nici dinamo nu l-a merita si sa ne intoarcem in timp, is cateva cupe luate de dinamo in mod abuziv, la fel si cateva campionate. in mare vreau sa zic ca avem campionatul care il meritam, in afara de scandal nu ne intereseaza nimic.

Cra10veanu
2nd August 2006, 10:31
ciudat totusi ca un dinamovist isi permite sa deschida threaduri d-astia... :D in ce priveste pe steaua trebuie retras ultimul titlu, si inca alte 20.

Jerry20cm
2nd August 2006, 10:35
Total de acord cu Bianco-Rossi !!! :D

PS: Nu mai esti suparat pe poll-uri :D :happy :happy :happy

Frate dak o ti tot asa o sa ajungi pe urmele lu' Remy si MariusTR , adica o sa ajungi sa fi nebagat in seama.

Luis Garcia10
2nd August 2006, 10:42
ciudat totusi ca un dinamovist isi permite sa deschida threaduri d-astia... :D in ce priveste pe steaua trebuie retras ultimul titlu, si inca alte 20.
Dak ar fi dupa tine ar trebui retrase 40 din 23 :headbang: :headbang: :no:

Hipgnosis
2nd August 2006, 11:03
Sa se retraga!

Sa duca trofeul la Balaceanca, sa-i aduca si pe alde remisor (disparutul, dar de care ne vom aminti vesnic pentru glumele senzationale pe care le facea - chiar dc. involuntar), si pe alde bianco-rossi, sa-i sedeze toata ziua si sa le arate cupa luata inapoi :happy :happy :happy
Ce fericire ar fi acolo, pe toti napoleonii astia razboinci. :mda:

cimitiru branesti
2nd August 2006, 11:10
Sa duca trofeul la Balaceanca, sa-i aduca si pe alde remisor (disparutul, dar de care ne vom aminti vesnic pentru glumele senzationale pe care le facea - chiar dc. involuntar), si pe alde bianco-rossi, sa-i sedeze toata ziua si sa le arate cupa luata inapoi :happy :happy :happy
Ce fericire ar fi acolo, pe toti napoleonii astia razboinci. :mda:

Ce s-a intimplat cu remy?? i s-a facut injectia letala? :)

Jerry20cm
2nd August 2006, 11:11
de vreo luna asa, ia facut Paul o injectie a dreq-ului de letala:happy :happy :happy

SILVIU99
2nd August 2006, 11:36
aici nu e italia e ROMANIA ....deci acest lucru nu se va intampla niciodata

otinho
2nd August 2006, 12:19
hahahahaahaha , tare threadu :D

PT NOI TU ESTI REMY 2 ! /hello

cimitiru branesti
2nd August 2006, 12:22
hahahahaahaha , tare threadu :D

PT NOI TU ESTI REMY 2 ! /hello

Ma maninca limba sa-i raspund, dar am acumulat cam multe pct de penalizare pt ca i-am batjocorit pe cei de sub podul grrant, asa ca ma abtin momentan :D

Datenshi
2nd August 2006, 12:45
zob, esti rrarait?

Nu se sesizeaza nimeni, sunt preocupati sa falsifice acte ca sa retrogradeze Sportul.

Liviu
2nd August 2006, 13:27
Pana la urma Dinamo este clubul care a fost prins cu mata-n sac si apoi la presiuni politice(naiva sau diabolica? Simona Marinescu) a scapat basma curata.:rosu:
Gigi n-a recunoscut explicit ca a facut blat a spus doar ca a dus un razboi psihologic.Singurele partide dubioase ale Stelei au fost cu Farul si Jiul.Cu Sportul toata lumea a tabarat pe Stancioiu care inainte cu 3 etape luase din vina lui 3 goluri cu Dinamo iar in meciul cu Iasi facuse un penalty identic. Atunci n-a mai fost blat. Sau portarul lui Bacau la meciul cu Rapid a luat un gol printre maini. Atunci n-a mai fost blat. Asa nici la Cluj n-a fost blat...:no: Dupa Rapid , Steaua ar fi castigat toate meciurile pe blat. Stiam inainte ce scandal se va isca daca Steaua invinge la Vaslui unde insa nu a fost cazul Steaua dand repede gol. Anul trecut Steaua bate Otelul cu 3-0 apoi Rapidul bate si el Otelul cu 4-0 dar spune ca Steaua a facut blat cu galatenii.Steaua bate o echipa care avea 11 infrangeri consecutive-Bacaul dar rapidistii care nici nu vazusera meciul -aveau finala cupei- exclama:A BATUT STEAUA? STIAM!:jerk:
Oricum daca am retrage punctele obtinute prin blaturi evidente am lua dupa parerea mea 6 puncte de la Steaua(Farul+Jiul) si 3 de la Rapid(CFR) deci tot Steaua ar lua titlul. Steaua a avut meciuri dubioase cu echipe pe care le-ar fi invins oricum , insa la Cluj Rapidul -care venea dupa 3 zile de la finala cupei- nu prea putea spera la acel 3-1
FARA SUPARARE DRAGI NON-STELISTI!

Hipgnosis
2nd August 2006, 13:28
Ce s-a intimplat cu remy?? i s-a facut injectia letala? :)


Eu chiar ii duc dorul la modul cel mai serios. Le cer public moderatorilor sa il aduca inapoi. Mama ce mistouri ieseau cu pustiul. Era el stresant si spunea numai aberatii, dar in felul lui era funny :ok:
Remy, dc. citesti aici sa stii ca iti simt lipsa :rolleyes:

Triphat
2nd August 2006, 14:17
A zis Becali ceva si Gazeta a schimbat intelesul... nu mai credeti in basme de 2 lei.

Aurel.D
2nd August 2006, 14:39
Eu nu zic ca ar trebui retras titlul Stelei, asta ar putea decide FRF sau Liga, dar nu in Romania, vreodata!
Insa noi vorbim aici de felul in care a castigat Steaua in ultima etapa, decisiva si mai ales, despre reactia lui Becali, in direct, la acuzatia lui Borcea, cum ca ar fi cumparat jucatorii de la Vaslui.
Cand cineva de acuza de ceva, mai ales foarte grav si tu razi smechereste, ce se poate intelege?
Nu are legatura cu ceea ce a scris gsp.

Luis Garcia10
2nd August 2006, 15:03
Eu nu zic ca ar trebui retras titlul Stelei, asta ar putea decide FRF sau Liga, dar nu in Romania, vreodata!
Insa noi vorbim aici de felul in care a castigat Steaua in ultima etapa, decisiva si mai ales, despre reactia lui Becali, in direct, la acuzatia lui Borcea, cum ca ar fi cumparat jucatorii de la Vaslui.
Cand cineva de acuza de ceva, mai ales foarte grav si tu razi smechereste, ce se poate intelege?
Nu are legatura cu ceea ce a scris gsp.
Si cum recunosti tu un ras smecheresc de unul normal? :D Mai ales in cazull lui GG :happy :happy :happy

Aurel.D
2nd August 2006, 15:06
Hai mai, lasti-o dracu'!:D

irriducibile_01
2nd August 2006, 15:09
Si cum recunosti tu un ras smecheresc de unul normal? :D Mai ales in cazull lui GG :happy :happy :happy
pai jiji rade ???????:D

daddy.ro
2nd August 2006, 15:15
Gigi Becali a declarat ca este un mare conducator si ca nu putea pierde in ultima etapa la Vaslui. Acest lucru se poate foarte bine interpreta si ca, poate a dat prime uriase jucatorilor proprii pentru victorie, ca a motivat toata echipa de la antrenor pana la jucatori si masori, conducatori, secretara si tot ce mai este pe la club.
Daca Porumboiu declara ca a fost blat atunci sa dovedeasca sau sa intre la puscarie. Porumboiu sa nu uite cum a scapat rusinea lui de echipa de retrogradare. O echipa care nu a avut nici o victorie in intreg turul de campionat s-a trezit dupa pauza de iarna. Sa fim seriosi, nici o echipa nu a mai avut asemenea "performanta" in intreaga istorie a Diviziei A, sa nu aiba nici o victorie intr-un intreg tur de campionat.
Dragii mei dinamovisti (si nu fac mistouri cand scriu asta, in memoria tatalui meu care era dinamovist infocat nu port pica acestei echipe) daca voi considerati un telefon de genul: "Sun din partea Stelei", de parca Steaua aia ar fi matusa de vis-a-vis, ca proba atunci ce mai spuneti de sms-ul primit de arbitrul meciului FC National - Dinamo? Eu consider ca ambele telefoane/mesaje sunt frectie.
Voi nu va ganditi ca daca la noi s-ar face curatenie ca in Italia nu ar mai ramane absolut nici o echipa in Liga 1. In Italia scandalul a fost din cauza "relatiei" cu arbitrii. La noi blaturile se fac intre cluburi. Deci ambele clubiri participante la un blat trebuie retrogradate. Asta ar insemna absolut toata Divizia A. Nu exista echipa curata ca lacrima in prima liga din Romania.
Asadar, asteptam interceptarea telefoanelor serviciilor din Romania si inversarea ligilor 1 si 2 intre ele.

Zax
2nd August 2006, 15:17
achiles daca ai fi citit cu atentia a scris ca si Borcea a recunoscut ca a facut blaturi in trecut, si a luat campionate cu japca ..daca titlul Stelei ar trebui retras ..dinamo ar trebui sa ramana in palmares doar cu cupa romaniei...mai du-te si la psihiatru baiete ca nu esti intreg la minte, te inregistrezi cu 100 de mii de nickuri visezi conspiratii, injuri ca ultimu birjar, esti o tentativa de om cu alte cuvinte..

atdi
2nd August 2006, 15:19
Vad ca acuzatiile voastre se bazeaza mai mult pe ce ati citit ziua urmatoare in presa,decat efectiv pe felul in care s-a disputat jocul.Iar daca e sa interpretam asa pai atunci ce am spune despre Borcea , care duminica seara la Fanatik spunea ,,o sa recurg la tot ce imi sta in putinta pentru a castiga titlu"?
Inseamna cateva mici tranzactii cu butelii. Daca ar fi sa se intample, ceea ce nu se va intampla la noi, atunci n-ar trebui sa il primeasca nici Steaua, nici Rapid, nici Dinamo, care parerea mea toate au mai umblat pe ici colo pe la cate un adversar.

cristane
2nd August 2006, 15:24
Nu am vazut emisiunea, dar conform Sport Total, dialogul a decurs astfel:

(Borcea spune ca acum citiva ani Dinamo domina fotbalul romanesc)
Gigi: "Pe atunci, voi luati campionatele cu arbitri si cu jucatori cumparati"
Borcea: "Daca noi luam cite un arbitru sau trei-patru jucatori, ei bine, campionatul trecut, tu, Gigi, l-ai luat cu totul"
Gigi: "Pai, daca nu cistigam campionatul, ma spinzuram"
(Risete generale)
Borcea: "Esti un bun conducator. Titlul este meritul tau"

De aici reiese foarte clar ca, in urma cu citiva ani, Dinamo aranja meciuri, cu "cite un arbitru sau trei-patru jucatori". Declaratie fara dubiu si fara nici un fel de interpretare posibila. Iar faza cu Steaua - Vaslui de anul trecut e aproape la fel de clara, insa Gigi nu a spus tare si raspicat "Da, am blatuit meciul", ci doar a lasat sa se inteleaga asta, ceea ce, bineinteles, duce la nesfirsite interpretari.

Sint rapidist, si, normal, nu mi-a picat bine finalul de campionat de anul trecut. Daca in urma cu 2 ani am recunoscut superioritatea adversarilor, de data asta nu am mai putut sa o fac. Sper doar sa nu-mi sariti acum in cap :)

Dar am o intrebare simpla pentru voi toti: vi se pare normal ca 2 conducatori de club romani sa aiba un dialog din care sa reiasa clar ca una din echipe a aranjat meciuri, si aproape clar ca si cealalta a facut la fel, si sa nu se ia nici o masura?

daddy.ro
2nd August 2006, 15:29
Cristane, dar tie ti se pare normal ce s-a intamplat la meciuri precum CFR - Rapid, Rapid - Gloria Bistrita sau Rapid - Sportul?
Am scris un mesaj pe pagina anterioara in care cred ca am sintetizat foarte bine cum sta treaba in campionatul nostru.

cristane
2nd August 2006, 15:33
Cristane, dar tie ti se pare normal ce s-a intamplat la meciuri precum CFR - Rapid, Rapid - Gloria Bistrita sau Rapid - Sportul?
Am scris un mesaj pe pagina anterioara in care cred ca am sintetizat foarte bine cum sta treaba in campionatul nostru.

Eh, daca e sa facem liste, pot veni si eu cu inca multe alte meciuri ale Stelei. Dar nu de asta era vorba. La meciurile de care spui tu nu a venit Copos sa spuna in direct la TV ca au fost blaturi. Eu ma refeream strict la faptul ca, de data asta, dovezile alea lipsa de care se tot plinge Mitica... ei bine, nu mai sint lipsa.

100%rapidist
2nd August 2006, 15:33
Mai Bianco-Rossi tu chiar ai crezut ca vei ajunge undeva cu threadul acesta???Ce a fost a fost!!!Eu nu zic ca Steaua nu a facut blaturi(si chiar cred ca a fost blat la ultimul meci cu Vaslui)dar Dinamo si Rapid crezi ca nu au facut balturi??Eu sunt Rapidist dar recunosc ca in meciul CfrCluj-Rapiid a fost blat!!!Mai baiete gandestete bine inainte sa deschizi un thread!!!!!

resita
2nd August 2006, 15:41
blaturi au facut toate echipele si se vor face si in campionatul recent inceput.

dovezi? dovada mai buna decat declaratiile jucatorilor, ale antrenorilor si ale conducatorilor nu exista dar la noi liga este condusa asa cum este.
:no:

stelei nu ar trebui sa-i fie retras titlul.

daddy.ro
2nd August 2006, 15:43
Felicitari pentru obiectivitate lui 100%rapidist. Exact asta am sintetizat si eu. Blaturi au fost si vor mai fi. Iar participante vor fi de fiecare data doua echipe si nu numai una dintre ele la fiecare blat.
Tineti cont ca in Italia nu s-a facut tam-tam din cauza blaturilor ci din cauza coruptiei la nivelui arbitrajelor. Blaturi au fost o sumedenie si vor mai fi si in Italia. Numai cine nu a urmarit deloc campionatul lor sau nu a jucat niciodata la pronosport nu stie asta. Dar blaturi in Italia au fost mai multe ca oriunde. Mai ales in ultimele 6-7 etape. Deci situatia de la noi este incomparabila cu ceea ce s-a intamplat la ei acum.

Zax
2nd August 2006, 15:45
ma bucur pt obiectivitate si din parte unor rapidisti si unor dinamovisti, dar cum fiecare paduri are uscaturile ei ....

100%rapidist
2nd August 2006, 15:49
Daca acuma s-ar retrage titlul de la Steaua atuncia ar trebui sa se retraga inca 50 de titluri pt ca de cand exista fotbal exista blaturi!!!

wer
2nd August 2006, 16:19
Titlul Stelei trebuie retras! La fel ca in cazul lui Juventus...

Nu mai este nici un dubiu. Titlul castigat de Steaua sezonul trecut a fost luat cu japca. Magariile acestui club continua, insa nimeni nu are de gand sa se sesiseze, astfel ca ciobanul din Ghencea isi permite sa comita ilegalitati pe banda rulanta. Dar sa revenim la subiectul articolului ... emisiunea Fanatik Show de duminica, 30 iulie 2006, i-a avut invitati pe Becali si pe Borcea, moderator fiind cunoscutul pupincurist agramat stelist Horia Ivanovici.

Pana aici nimic deosebit ... ajungem insa la punctul culminant. Acuzat de conducatorul nostru ca a facut un blat ordinar la Vaslui, ciobanul incepe sa behaie in stilul caracteristic si sa ofere o declaratie absolut stupefianta: "Mai bine ma spanzuram decat sa pierd in ultima etapa. E clar ca daca am luat titlul sunt un mare conducator si ma mandresc cu acest lucru". Lucurile sunt cat se poate de clare pentru toata lumea, mai putin pentru conducatorii fotbalului romanesc, care nu-si permit sa trimita in liga secunda "simbolul fotbalului romanesc". Este evident ca ne aflam in fata unui caz de coruptie, asa ca macar acum (in ceasul al doisprezecelea) ar trebui luate masuri.

NU SE MAI POATE CONTINUA ASA! UN CIOBAN SI UN CONDUCATOR DE ULTIMA SPETA (MM STOICA) AU AJUNS SA ISI BATA JOC DE NOI, LUANDU-NE DE FRAIERI!

TITLUL STELEI TREBUIE RETRAS (AVEM SI PROBE ACUM), NU MAI ESTE NICI UN DUBIU! NEA MTICA, ESTI PE RECEPTIE?
La fel si neuronul tau ,sau macar o vacanta .

starsteel
2nd August 2006, 16:45
ciudat totusi ca un dinamovist isi permite sa deschida threaduri d-astia... :D in ce priveste pe steaua trebuie retras ultimul titlu, si inca alte 20.
Care sunt cele 2 titluri castigate corect? Daca printre acestea doua nu se afla cel din 1984/85 atunci e clar, trebuie retrasa si CUPA CAMPIONILOR EUROPENI SINGURUL TROFEU DIN FOTBALUL ROMANESC. Oricum trofeul cucerit de STEAUA e mult prea mare pt. un fotbal romanesc atat de mic.

SAMM
2nd August 2006, 17:31
Acest thread trebuie sters imediat, aduce grave acuze deminitatii umane, totusi ala e un om care a facut in viata cateva milioane de dolari, are familie, are copii, pai dak un neica-nimeni il face ca pe ultimul infractor din tara inseamna ca nu mai exista nici o sansa, trebuie sa ne dam o bomba si sa ne curmam suferinta.


E ciudat cum tocmai un [moderated]dinamovist are tupeu sa spuna asta, pai dak ne retrage noua unul voua vi le retrage pe toate, ca pe toate l-ati luat prin frauda

tii minte meciul ala Ceahlaul-Dinamo 1-2, titlul ala nu vrei sa se retraga,
prin thread-uri de genul asta forumul asta se desconsidera total, oameni ca asta trebuie repede sa fie pusi in camasa de forta, ia-l pe vadim si du-te bai baiatule ca n-ai nici o treaba

rog stelistii sa nu mai posteze pe thred-ul asta, i-am da satisfactie acestui anonim necunoscut.

hai la munca nu la pomana

Elphax
2nd August 2006, 18:41
Acest thread trebuie sters imediat, aduce grave acuze deminitatii umane,

tu vorbesti ma?????
tu care esti sub orice nivel de demnitate - vezi threadul cu Furt...
penibilule, ce bine ca nu cunosc in viata reala persoane de teapa ta :rosu:
(nici nu am cum - sunt Timisorean :ok: )

revenind la Topic:
:D o sa rezolv eu problema, maine voi retrage in mod oficial titlul stelei. sa vad cine ma poate opri :P

SAMM
2nd August 2006, 19:00
tu vorbesti ma?????
tu care esti sub orice nivel de demnitate - vezi threadul cu Furt...
penibilule, ce bine ca nu cunosc in viata reala persoane de teapa ta :rosu:
(nici nu am cum - sunt Timisorean :ok: )

revenind la Topic:
:D o sa rezolv eu problema, maine voi retrage in mod oficial titlul stelei. sa vad cine ma poate opri :P

lautare vezi ca penibili sunt aia care te-au conceput, intr-o incercare de contraceptie, pe tine

eu nu cred ca am zis ca arbitrii trebuie omorati sau pusi pe scaunul electric pt greselile alea

mai norocos esti tu ca nu ne cunoastem, iti rupeam capatana la ce tampenii vorbesti, hai mars

tu ii cunosti doar pe aia care ataca oameni cu cutite, eu nu fac asta.

si ontopic - o sa muriti in frustrare nici o echipa nu va egala vreodata perdormantele Stelei, NICIODATA

magica_steaua
2nd August 2006, 19:36
mah "fruncea tarii "la decalaratii ati demonstrat cat de civilizati sunt locuitorii orasului tau de "langa Viena"
gata acum s-a oficializat lipsa totala de fair-play si de orice urma de civilizatie
de azi inainte veti candida cu succes la titlul de cel mai necivilizat public

delaparis
2nd August 2006, 19:46
Va rog frumos sa nu va mai certati off-topic , nu de alta dar se iau sanctiuni prosteste.

Discutati pe subiect iar dupa ce toata lumea s-aexprimat thread'ul va fi inchis.

malexoid
2nd August 2006, 20:17
si campionatul 2004-2005...in ultima etapa, Oli s-a pus in genunchi, s-a uns si cu lubrifiant la dos :) de aceea a fost aruncat la gunoi de aici.
numai saracul Mansour nu a inteles asta,lui ii era mai greu sa ii explici (nici acuma nu prea stie romaneste bine :)) si s-a apucat baiatul sarguincios sa intzepe poarta alora :)

Celso
2nd August 2006, 20:21
sunt 2 la rand..nu ca nu le merita Steaua...dar e greu sa ii convingi pe conducatori din Romania....ca se mai poate pierde titlul si in ultima etapa:rosu: :)

malexoid
2nd August 2006, 20:27
sunt 2 la rand..nu ca nu le merita Steaua...dar e greu sa ii convingi pe conducatori din Romania....ca se mai poate pierde titlul si in ultima etapa:rosu: :)

si ale voastre sunt pe 3/4 castigate pe baza de telefoane de amenintare si alte metode ordinare...nici cu voi nu mi-e rusine :)
dar ca sa nu ma abat prea mult de la tema threadului, da, sunt de parere ca ultimele 2 sunt luate cu japca, parca altzii le meritau mai mult!!!

Universal
2nd August 2006, 20:33
Titlul Stelei trebuie retras! La fel ca in cazul lui Juventus...

Nu mai este nici un dubiu. Titlul castigat de Steaua sezonul trecut a fost luat cu japca. Magariile acestui club continua, insa nimeni nu are de gand sa se sesiseze, astfel ca ciobanul din Ghencea isi permite sa comita ilegalitati pe banda rulanta. Dar sa revenim la subiectul articolului ... emisiunea Fanatik Show de duminica, 30 iulie 2006, i-a avut invitati pe Becali si pe Borcea, moderator fiind cunoscutul pupincurist agramat stelist Horia Ivanovici.

Pana aici nimic deosebit ... ajungem insa la punctul culminant. Acuzat de conducatorul nostru ca a facut un blat ordinar la Vaslui, ciobanul incepe sa behaie in stilul caracteristic si sa ofere o declaratie absolut stupefianta: "Mai bine ma spanzuram decat sa pierd in ultima etapa. E clar ca daca am luat titlul sunt un mare conducator si ma mandresc cu acest lucru". Lucurile sunt cat se poate de clare pentru toata lumea, mai putin pentru conducatorii fotbalului romanesc, care nu-si permit sa trimita in liga secunda "simbolul fotbalului romanesc". Este evident ca ne aflam in fata unui caz de coruptie, asa ca macar acum (in ceasul al doisprezecelea) ar trebui luate masuri.

NU SE MAI POATE CONTINUA ASA! UN CIOBAN SI UN CONDUCATOR DE ULTIMA SPETA (MM STOICA) AU AJUNS SA ISI BATA JOC DE NOI, LUANDU-NE DE FRAIERI!

TITLUL STELEI TREBUIE RETRAS (AVEM SI PROBE ACUM), NU MAI ESTE NICI UN DUBIU! NEA MTICA, ESTI PE RECEPTIE?



:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))

Mai spune, cä imi place continuä

Elphax
2nd August 2006, 20:38
multe discutii fara rost si fara sens, dar macar unii ne distram :)

Zax
2nd August 2006, 20:54
curve violete(violate) ce sunteti

cum sa-ti pui ma numele Curva ?

dede
2nd August 2006, 22:17
Titlul Stelei trebuie retras! La fel ca in cazul lui Juventus...

Nu mai este nici un dubiu. Titlul castigat de Steaua sezonul trecut a fost luat cu japca. Magariile acestui club continua, insa nimeni nu are de gand sa se sesiseze, astfel ca ciobanul din Ghencea isi permite sa comita ilegalitati pe banda rulanta. Dar sa revenim la subiectul articolului ... emisiunea Fanatik Show de duminica, 30 iulie 2006, i-a avut invitati pe Becali si pe Borcea, moderator fiind cunoscutul pupincurist agramat stelist Horia Ivanovici.

Pana aici nimic deosebit ... ajungem insa la punctul culminant. Acuzat de conducatorul nostru ca a facut un blat ordinar la Vaslui, ciobanul incepe sa behaie in stilul caracteristic si sa ofere o declaratie absolut stupefianta: "Mai bine ma spanzuram decat sa pierd in ultima etapa. E clar ca daca am luat titlul sunt un mare conducator si ma mandresc cu acest lucru". Lucurile sunt cat se poate de clare pentru toata lumea, mai putin pentru conducatorii fotbalului romanesc, care nu-si permit sa trimita in liga secunda "simbolul fotbalului romanesc". Este evident ca ne aflam in fata unui caz de coruptie, asa ca macar acum (in ceasul al doisprezecelea) ar trebui luate masuri.

NU SE MAI POATE CONTINUA ASA! UN CIOBAN SI UN CONDUCATOR DE ULTIMA SPETA (MM STOICA) AU AJUNS SA ISI BATA JOC DE NOI, LUANDU-NE DE FRAIERI!

TITLUL STELEI TREBUIE RETRAS (AVEM SI PROBE ACUM), NU MAI ESTE NICI UN DUBIU! NEA MTICA, ESTI PE RECEPTIE?
bine ca ti-ai adus aminte acum si nu peste 10 ani :mda: ce viseaza unii, adica sa i se ia titlul Stelei, sa retrogradeze sau mai stiu eu ce, ca prin Italia nu se va intampla...altfel ar trebui ca si dinamo sa ramana cu cateva titluri mai putine...sau mai multe :evil:

Cristian
2nd August 2006, 22:39
Care are rasu lu Jiji sa mi-l dea si mie sa-l pun pe telefon :D

malexoid
2nd August 2006, 23:36
Care are rasu lu Jiji sa mi-l dea si mie sa-l pun pe telefon :D

riscant...va trebui sa umbli cu sarsanaua de hartie igienica dupa tine.
de cate ori suna telefonul, faci diaree :)

malexoid
2nd August 2006, 23:39
curve violete(violate) ce sunteti

cum sa-ti pui ma numele Curva ?

pari tare pornit...te doare cumva mandibula?
hai pe bune...ti-a placut arteziana cu puncte cardinale din fata spitalului?

remy
2nd August 2006, 23:53
mah "fruncea tarii "la decalaratii ati demonstrat cat de civilizati sunt locuitorii orasului tau de "langa Viena"
gata acum s-a oficializat lipsa totala de fair-play si de orice urma de civilizatie
de azi inainte veti candida cu succes la titlul de cel mai necivilizat public

Deja Steaua, la cat de infatuata este, incepe sa fie urata in aproape toate orasele civilizate din Romania (mai ales din Ardeal), ei ramanand doar cu moldovenii mai de prin Nord, adica "paysannes".
Sa mai zicem si ca Steaua e vazuta rau si in Occident, odata ce e catalogat ca un club rasist, cu un conducator de tip fascist (nu e o gluma, asa-l cred strainii pe oier).
Oricate titluri si cupe ar lua, prin comportamentul multora de acolo, si in epoca Ceausescu, si acum, cand tot un analfabet ii conduce (oare n-au gasit si ei unul mai de Doamne-ajuta), vor fi urati de tot mai multa lume cu capul pe umeri.
Conteaza si demnitatea umana, nu numai gloria si banii facuti pe cai necinstite, plus calcarea pe cadavre, numai sa se vada cocotzat acolo sus.

Celtic
2nd August 2006, 23:57
Cainele care a deschis acest thread n-are pic de bun simt. Pai tu esti in masura sa acuzi sau sa ceri ceva? Chiar nu realizezi cat esti de penibil?

Incearca sa gandesti singur baiete ca te faci de ras.

alex_6tm
3rd August 2006, 00:04
Din pacate traim in Romania si nu o sa se intample nimic..RUSINE CELOR CARE CONDUC FOTBALUL ROMANESC

alex_6tm
3rd August 2006, 00:07
mah "fruncea tarii "la decalaratii ati demonstrat cat de civilizati sunt locuitorii orasului tau de "langa Viena"
gata acum s-a oficializat lipsa totala de fair-play si de orice urma de civilizatie
de azi inainte veti candida cu succes la titlul de cel mai necivilizat public

:o: :o: :o:..ESTI SIGUR DE ASTA?????.. EU ZIC CA AICI NU AVETI CONCURENTA:rosu: :rosu: :rosu:

crissis
3rd August 2006, 00:10
Titlul Stelei trebuie retras! La fel ca in cazul lui Juventus...

Nu mai este nici un dubiu. Titlul castigat de Steaua sezonul trecut a fost luat cu japca. Magariile acestui club continua, insa nimeni nu are de gand sa se sesiseze, astfel ca ciobanul din Ghencea isi permite sa comita ilegalitati pe banda rulanta. Dar sa revenim la subiectul articolului ... emisiunea Fanatik Show de duminica, 30 iulie 2006, i-a avut invitati pe Becali si pe Borcea, moderator fiind cunoscutul pupincurist agramat stelist Horia Ivanovici.

Pana aici nimic deosebit ... ajungem insa la punctul culminant. Acuzat de conducatorul nostru ca a facut un blat ordinar la Vaslui, ciobanul incepe sa behaie in stilul caracteristic si sa ofere o declaratie absolut stupefianta: "Mai bine ma spanzuram decat sa pierd in ultima etapa. E clar ca daca am luat titlul sunt un mare conducator si ma mandresc cu acest lucru". Lucurile sunt cat se poate de clare pentru toata lumea, mai putin pentru conducatorii fotbalului romanesc, care nu-si permit sa trimita in liga secunda "simbolul fotbalului romanesc". Este evident ca ne aflam in fata unui caz de coruptie, asa ca macar acum (in ceasul al doisprezecelea) ar trebui luate masuri.

NU SE MAI POATE CONTINUA ASA! UN CIOBAN SI UN CONDUCATOR DE ULTIMA SPETA (MM STOICA) AU AJUNS SA ISI BATA JOC DE NOI, LUANDU-NE DE FRAIERI!

TITLUL STELEI TREBUIE RETRAS (AVEM SI PROBE ACUM), NU MAI ESTE NICI UN DUBIU! NEA MTICA, ESTI PE RECEPTIE?

Cite titluri ar trebui sa i se retraga lui Dinamo pe motiv de blat. Daca nu erai ciine poate te mai credea cineva .Pot sa-ti dau un sfat: nu mai sta mult in soare ca nu iti prieste

SILVIU99
3rd August 2006, 00:42
Cite titluri ar trebui sa i se retraga lui Dinamo pe motiv de blat. Daca nu erai ciine poate te mai credea cineva .Pot sa-ti dau un sfat: nu mai sta mult in soare ca nu iti prieste


stii care e problema ca in aprox 90% din campionate dispute au existat blaturi asa ca taceti din gura ca si steaua si rapid si dinamo si multe altele au facut blaturi
IN ROMANIA E CEVA NORMAL CATE 2-3 BLATURI PE SEZON DE ECHIPA(poate si mai mult)

magica_steaua
3rd August 2006, 00:50
in europa se vede valoarea k pana la urma pt. ce joci in campionat mai mult pt. a juk in cupele europene
1. anu trecut noi am luat titlul am ajuns in semifinalele cupei uefa
2. rapid a iesit pe 3 au ajuns in sferturi
3.dinamo pe 2 (aici e o mik nesincronizare) a iesit din europa lamentabil chiar din cea mai usoara grupa din cupa uefa
4. poli -nu mai stiu ce a facut echipa asta(k sa nu-i supar pe "fruncea tarii")

delaparis
3rd August 2006, 00:50
Deci e clar ...
pe un thread ca acesta nu se poate decit scandal.

Thread inchis mai ales ca dicutia la subiect este fara sens.