PDA

View Full Version : Cupa Romaniei: Dinamo - FC Arges



Tudose
19th April 2004, 21:30
Cupa Romaniei: Dinamo - FC Arges (in tur, 0-1)

--------------------------------------------------------------------------------

Pronosticuri si comentarii inainte si dupa acest meci puteti face aici.

Lipitorul
20th April 2004, 07:22
Dinamo FC Arges
2 :ciocan: 1

vasile314tzurka
20th April 2004, 07:53
daca dinamo rateaza finala va fi si mai interesant campionatul. daca nu o rateaza atunci va fi un meci craiova - steaua de zile mari:)

maxymus
20th April 2004, 08:36
Fc Dinamo Bucuresti Fc Arges Pitesti 3 -1 :)) /hello /hello :yeah: :yeah:

crirad
20th April 2004, 09:25
Dinamo - FC Arges 1:1 sau 2-1!!!

dobrin
20th April 2004, 11:10
Dinamo - FC Arges 6-0

sorinl
20th April 2004, 11:23
judecand la rece,dinamo nu va rata finala-chiar daca ar trebui sa joace ca-n semifinala cu astra,de anul trecut.capul pitestenilor e la supravietuire,la meciul cu steaua,asa ca...2-0

fia
20th April 2004, 11:24
Sper din toata inima sa bata Dinamo, dar cu 2-1 sau 3-2 :P

ieppy
20th April 2004, 12:43
Dinamo bate mai mult ca sigur. sa vedem daca ne si calificam insa.

lucas1977
20th April 2004, 12:51
2-1 pt Dinamo si umbra Argesului merge mai departe.

FORZA VIOLA !

gicu
20th April 2004, 12:59
4-1

In alta ordine de idei...mi-a placut pronosticul lui dobrin :) Vezi Tudose, ironia sortii :D

iulian
20th April 2004, 13:21
Dinamo bate mai mult ca sigur. sa vedem daca ne si calificam insa.
Cam pesimist ieppy ...cam pesimist :drak:

Tudose
20th April 2004, 14:09
Dinamo - FC Arges 6-0
N-as fi chiar asa pesimist. Dinamo are prima sansa, insa, si daca nu ne calificam, nu vad chiar un scor fluviu.

Sinn Fein
20th April 2004, 14:46
capul pitestenilor e la supravietuire,la meciul cu steaua,asa ca...2-0

eu zic ca degeaba sta capul lor la meciul cu steaua, ca sanse nu prea sunt...mai bine s-ar concentra la cupa si la urmatoarele meciuri din campionat, ca vine Nationalul peste noi.
Cum ar fi sa joace cupa UEFA din ...B? :)
ramanem optimisti, maxim 3-0 va fi rezultatul din cupa.

Vadim
20th April 2004, 14:47
Daca Andone si tine de cuvint si nu mai pierde nimic, atunci cred ca este un 1 linisit la acest meci si calificare Dinamo. Sau, daca Argesul mai face o surpriza...

Vulturul
20th April 2004, 15:04
Doamne ajuta sa fie bine iar dupa meci Argesul sa fie cel care se bucura.VREM FINALA SI...NU UITATI:MOLODOVAN SCAPAREA TA ADU LA PITESTI CUPA...:)

Sabin
20th April 2004, 17:45
Va fi un meci dificil pentru ca s-a vazut ca Dinamo nu mai are fortza in atac din tur si nu-i este prea usor sa faca scor cu o echipa care mai mult ca sigur se va apara aglomerat. Ar fi ideal ca Dinamo sa marcheze un gol repede, in primele 15 minute pentru ca apoi sa poata juca mai relaxat, avand asigurate macar prelungirile. Va fi un meci interesant si sper sa invinga Dinamo cu 2-0.

leveu
20th April 2004, 18:31
SPER DIN TOT SUFLETUL SA NE SCAPAM DE DINAMO SI SA MEARGA ARGESU.PENTRU CA URASC CAINI ROSI :drak: DAR SI PENTRU CA ARGESU ARE CULORILE TIMISORENILOR. :evil:
FORTZA VIOLA
:happy

ieppy
20th April 2004, 18:32
e aranjat meciul asa ca nu mai spera ca speri degeaba. Asta o am din surse neoficiale.

leveu
20th April 2004, 18:35
e aranjat meciul asa ca nu mai spera ca speri degeaba. Asta o am din surse neoficiale.
AICI AI DREPTATE CA NUMAI CU ALBITRI POATE TINE MINTE POATE MERGETI MAI DEPARTE :(

leveu
20th April 2004, 18:40
e aranjat meciul asa ca nu mai spera ca speri degeaba. Asta o am din surse neoficiale.
NUMAI DACA JOACA ARGESU IN 6 JUCATORI CUM A JUCAT POLI LA TIMISOARA SEZONUL TRECUT,ATUNCI POATE BATE DINAMO.
:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Mariusmadmax
21st April 2004, 06:21
Daca Argesu joaca pe bune ... Dinamo spune PA , competitiei !

inter
21st April 2004, 09:15
prefer calificarea Argesului !

DJ Klaus
21st April 2004, 09:56
Dinamo va castiga ! Scorul insa poate fi ceva de genul 3-0 cu un gol pe final al pitestenilor urmat de o urmarire " a la Hollywood" pe final pentru a parea un meci pe bune!

Red Heat
21st April 2004, 10:13
Cred ca Argesului nu i-ar conveni sa priveasca din perspectiva participarii intr-o cupa europeana din Divizia B. E mult mai important campionatul decat cupa si cred ca nu se vor intrebuinta prea mult. Dinamo se va califica probabil.

Red Heat
21st April 2004, 10:14
SPER DIN TOT SUFLETUL SA NE SCAPAM DE DINAMO SI SA MEARGA ARGESU.PENTRU CA URASC CAINI ROSI :drak: DAR SI PENTRU CA ARGESU ARE CULORILE TIMISORENILOR. :evil:
FORTZA VIOLA
:happy

Esti incepator nu numai pe forumul asta ci si la limba romana :D

JJ
21st April 2004, 10:32
Forza Argesul! 0-0 azi, si sa castigati in Ghencea!

Utilizator
21st April 2004, 10:36
Dinamo se va califica in finala Cupei pentru ca e mai buna decat FC Arges. Speculatii se pot face la nesfarsit de catre cei care din motive subiective s-ar bucura sa pierdem, dar vom castiga pe teren si fara prea mari probleme, discrepantza dintre loturile celor doua echipe este mare la ora actuala, asta e realitatea.

bob
21st April 2004, 11:13
hahahaha! acuma vad ca si argesenii fac pe nebunii! calmati-va! ochiu la clasament, ca va asteapta meciurile cu pandurii, electromagnetica, s.a. o sa vedeti meciurile de la ora 11, ca sa fiti la timp la masa de amiaza!

Sinn Fein
21st April 2004, 11:46
hahahaha! acuma vad ca si argesenii fac pe nebunii! calmati-va! ochiu la clasament, ca va asteapta meciurile cu pandurii, electromagnetica, s.a. o sa vedeti meciurile de la ora 11, ca sa fiti la timp la masa de amiaza!


pai normal ma...noi nu avem un Minister in spate si nu avem bani sa dam la arbitri..asa cum castiga dinamo in campionat (sa vezi ca panarama de meci va fi la farul....de ce nu m-as mira sa castige dinamo????) Altfel, nu cred ca a avea inca sperante inseamna a face pe nebunii.

gicu
21st April 2004, 11:49
bob, maxim 5 useri din cei ce-au scris pe threadul asta sunt suporteri pitesteni. Restul sunt "purtatori de opinii". O buna parte din ei vrea ca Dinamo sa piarda oriunde si oricum. Din fericire noi nu putem sa scriem pe threadul dedicat meciului in Cupa a echipei....Steaua de ex. :)

Sinn Fein
21st April 2004, 11:52
hahahaha! acuma vad ca si argesenii fac pe nebunii! calmati-va! ochiu la clasament, ca va asteapta meciurile cu pandurii, electromagnetica, s.a. o sa vedeti meciurile de la ora 11, ca sa fiti la timp la masa de amiaza!

Si inca ceva: ce echipa l-ar tzine pe Borcea in conducere in afara de Dinamo? asa echipa, asa conducere....va facetzi de ras mai....pana si oieru e mai cult decat tipu asta...da' las ca e bine pt celelate echipe sa il avetzi pe el...he he he he...

Red Heat
21st April 2004, 12:05
Si inca ceva: ce echipa l-ar tzine pe Borcea in conducere in afara de Dinamo? asa echipa, asa conducere....va facetzi de ras mai....pana si oieru e mai cult decat tipu asta...da' las ca e bine pt celelate echipe sa il avetzi pe el...he he he he...

Jenel unde sunt romel si fanel? :D

alx_ro
21st April 2004, 16:31
Cred ca bate dinamo. Despre calificare... nu stiu ce sa spun. Argesul maimult ca sigur da un gol cel putin

ady_azzuro
21st April 2004, 17:21
dinamo iese din competitie, o merita! ;)

Padrino
21st April 2004, 17:54
Intr/adevar, sunt aproape de acord cu Tudose. Nu va fi un scor fluviu, se va juca insa pe bune. Sa o lase mai moale cei care fac tot felul de afirmatii fara sa aiba acoperire. Si ma refer aici la Klaus, cel care a scris ca semifinala din aceasta seara ar fi deja aranjata ca ia spus lui Papa. Sa vorbim atunci cand suntem stapani pe ceva, nu asa sa impresionam un prieten sau sa atragem atentia altora de pe site.
Va salut pe toti, chiar si pe Klaus.
Hai Dinamo!

crirad
21st April 2004, 21:03
Si a inceput meciul!!!

crirad
21st April 2004, 21:14
Din nou se repeta situatia din retur!

~anonymous~
21st April 2004, 21:36
Daca ne prezentam in cupele europene cu FC Arges sau cu Otelul (care nici macar stadioanele nu le au la standardul cerut de UEFA) nu trecem nici macar de primul tur preliminar. La noi abia fac fata echipele bucurestene (Steaua, Dinamo, Rapid - care cat de cat mai aduna jucatorii interni valorosi) iar noi vrem sa ne reprezinte o echipa de divizia B?!

Vadim
21st April 2004, 21:41
FC Arges este total depasita de meci. E drept ca joaca si in 10 oameni, insa Dinamo a avut doua ocazii clare de gol pina sa deschida scorul...

Denis
21st April 2004, 22:01
Hai Argeshu'. Pronostic: Dinamo 1-1 FC Argesh

crirad
21st April 2004, 22:15
este meciul transmis la radio 1?

Tudose
22nd April 2004, 00:03
Dinamo s-a calificat castigand cu 2-0. Nu a fost un meci stalucit, nici macar pentru invingatori. Mai ales ultima jumatate de ora a fost anosta.
Tanasa a ratat cu seninatate doua mari ocazii, in rest nu am contat in atac. Ne-am aparat cam tot meciul, am mai fragmentat jocul, Coman a mai avut cateva interventii salvatoare. Ramanem acum cu grijile din campionat.

dlgicu
22nd April 2004, 00:55
Decizia lui Moldovan de a-l scoate pe Tanasa din lot dupa meciul de la Piatra Neamt a fost singura pe care nu am contestat-o in sinea mea.
E a nu stiu cata oara cand Tanasa rateaza ocazii rarissime; degeaba dai cate un gol la 7 meciuri daca in celelalte ratezi in halul in care rateaza Tanasa. Sa se lase frate de fotbal, ca daca un portar avea gafele pe care le are el ca atacant nu mai pupa nici poarta de intrare la stadion pana acum. Nu ca asta ar fi fost singura cauza a faptului ca am pierdut aceasta calificare, dar pentru mine a fost picatura care a umplut paharul in ce-l priveste.
In rest, din comentariile din presa, meci tipic Dinamo - FC Arges care lasa pe toata lumea sa interpreteze cum vrea scorul, jocul, arbitrajul, comportamentul unor jucatori. Cum nu am vazut meciul ma abtin de la orice aprecieri.

Adrian
22nd April 2004, 00:57
Eu vad doar caseta tehnica:
Argesul cu un jucator eliminat in minutul 11.
Dinamo calificata dintr-un penalty in minutul 60.

buburuzel
22nd April 2004, 08:01
Am o singura satisfactie dupa semifinala din Stefan cel Mare: nici Dinamo nu are treaba cu fotbalul. Doresc din toata inima Stelei sa castige titlul, chiar cu aceleasi metode cu ajutorul carora cainii vor juca finala cupei. Oricum Otelul nu merita participarea in Cupa UEFA. Cat despre Helesteanu... In primul rand el este un accident regretabil pe care genetica l-a putut face. Uitati-va la el! Pe tentativa asta esuata de om parca nu-l putea chema decat Anton. Apoi ca mai alege si o meserie in care trebuie sa iei decizii... Este vorba de a te cunoaste pe tine. Logica a fost respecata, Dinamo echipa mai valoroasa pe hartie joaca finala. Dar nu cred ca Helesteanu a fost asa bun la scoala la logica, incat sa ne-o predea noua.

iulian
22nd April 2004, 08:54
Nu pot sa cred ca se poate fura cu o asa candoare ...Somcherechi in min 11 a fost eliminat absolut gratuit ia penaltiul a fost unul inchipuit ... Helesteanu ... :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Rusine Dinamo :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Ferko
22nd April 2004, 09:23
Dinamo va castiga ! Scorul insa poate fi ceva de genul 3-0 cu un gol pe final al pitestenilor urmat de o urmarire " a la Hollywood" pe final pentru a parea un meci pe bune!
Asta tot de la prietenul tau din 'B' o stii ?

Ferko
22nd April 2004, 09:25
Nu pot sa cred ca se poate fura cu o asa candoare ...Somcherechi in min 11 a fost eliminat absolut gratuit ia penaltiul a fost unul inchipuit ... Helesteanu ... :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Rusine Dinamo :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Dar Batranu de ce afost eliminat ? Ca sa fie 1-8 ? Felicitari Steaua !

vasile314tzurka
22nd April 2004, 09:26
ei na acum. intreaba-l pe batrinu. ce are una cu alta?

Ferko
22nd April 2004, 09:27
Am o singura satisfactie dupa semifinala din Stefan cel Mare: nici Dinamo nu are treaba cu fotbalul. Doresc din toata inima Stelei sa castige titlul, chiar cu aceleasi metode cu ajutorul carora cainii vor juca finala cupei. Oricum Otelul nu merita participarea in Cupa UEFA. Cat despre Helesteanu... In primul rand el este un accident regretabil pe care genetica l-a putut face. Uitati-va la el! Pe tentativa asta esuata de om parca nu-l putea chema decat Anton. Apoi ca mai alege si o meserie in care trebuie sa iei decizii... Este vorba de a te cunoaste pe tine. Logica a fost respecata, Dinamo echipa mai valoroasa pe hartie joaca finala. Dar nu cred ca Helesteanu a fost asa bun la scoala la logica, incat sa ne-o predea noua.
Ai dreptate, dar asta e.

vasile314tzurka
22nd April 2004, 09:28
din pacate genetica arbitrilor lasa de dorit in totalitate. ar trebui ca toti, absolut toti sa nu mai pupe arbitraj in A si sa vina arbitrii straini.

Ferko
22nd April 2004, 09:30
ei na acum. intreaba-l pe batrinu. ce are una cu alta?
Pai are. Daca la Timisoara a fost eliminat Batranu care n-a fost vinovat, atunci eliminarea pitesteanului este mult mai corecta!

vasile314tzurka
22nd April 2004, 09:33
n-a fost vinovat spui tu, dar el nu prea spune asta

"si ce daca l-am facut porc?" sau o fi vreo regula noua? eu nu am vazut meciul cu arges dinamo asa ca nu despre asta vorbesc. spun ca a discuta despre eliminarea lui batrinu este o prostie. vezi si ce spune dobos.

Ferko
22nd April 2004, 09:34
din pacate genetica arbitrilor lasa de dorit in totalitate. ar trebui ca toti, absolut toti sa nu mai pupe arbitraj in A si sa vina arbitrii straini.
Aici ai perfecta dreptate si chiar daca suntem in tabere diferite te aprob si te sustin. Arbitrii de la noi ar trebui sa se iute la meciuri din Anglia, Spania, Germania. Poate s-ar prinde ceva de ei.

vasile314tzurka
22nd April 2004, 09:38
mai e ceva. arges nu a mai cistigat in stefan cel mare, daca tin bine minte. a nu se confunda cu meciul dinamo- dobrin. ala a fost altceva nu fotblatul normal. daca tudose, care este argesean, nu urla nu vad unde este problema in fapt. ca helesteanu nu are ce cauta in fortbal? este vreo surpriza? cunoasteti vreun arbitru impecabil? eu nu.

Ferko
22nd April 2004, 09:38
n-a fost vinovat spui tu, dar el nu prea spune asta

"si ce daca l-am facut porc?" sau o fi vreo regula noua? eu nu am vazut meciul cu arges dinamo asa ca nu despre asta vorbesc. spun ca a discuta despre eliminarea lui batrinu este o prostie. vezi si ce spune dobos.
Eu am fost la meci, n-am vazut nici o infractiune acolo, iar "porc" i-a zis dupa ce l-a eliminat nu inainte! Oricum nu el l-a facut ce este, ci parintii lui.

Utilizator
22nd April 2004, 09:43
Nu pot sa cred ca se poate fura cu o asa candoare ...Somcherechi in min 11 a fost eliminat absolut gratuit ia penaltiul a fost unul inchipuit ... Helesteanu ... :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Rusine Dinamo :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Somcherechi a faultat ca ultim aparator si pentru asa ceva se da rosu direct fara discutzii. Daca analizam fazele ca teoreticienii gen Ioanitoaia sau Calinescu putem discuta la nesfarsit cat l-a atins pe Niculescu, daca a fost intentzie sau nu etc. De atins e cert ca l-a atins si vazand faza fara zoom-uri, fara ralantiuri si alte artificii TV cred ca orice arbitru ar fi dictat acelasi lucru. Sigur ca Niculescu a exagerat caderea, valabil si la penalty, dar asta face orice atacant normal in astfel de situatzii. Lacatus e un singur exemplu, care banuiesc ca ti-e si drag.

maryuss_mau
22nd April 2004, 09:56
oricat s-ar mandri dinamovistii, ei au tremurat in ultimele minute in fata unei echipe de 10 oameni!!!

iulian
22nd April 2004, 10:01
Somcherechi a faultat ca ultim aparator si pentru asa ceva se da rosu direct fara discutzii. Daca analizam fazele ca teoreticienii gen Ioanitoaia sau Calinescu putem discuta la nesfarsit cat l-a atins pe Niculescu, daca a fost intentzie sau nu etc. De atins e cert ca l-a atins si vazand faza fara zoom-uri, fara ralantiuri si alte artificii TV cred ca orice arbitru ar fi dictat acelasi lucru. Sigur ca Niculescu a exagerat caderea, valabil si la penalty, dar asta face orice atacant normal in astfel de situatzii. Lacatus e un singur exemplu, care banuiesc ca ti-e si drag.

Numai Helesteu putea sa dea rosu la un asemenea asazis fault ...si daca "ozonatul" ala a putut sa il "pacaleasca" cu atit mai rau pentru el...demostreaza ca nu are ce cauta in arbitraj de divizia A ..iar la penalty...ramin cu acceasi parere....a fost si mai flagranta greseala

Tudose
22nd April 2004, 10:17
daca tudose, care este argesean, nu urla nu vad unde este problema in fapt. ca helesteanu nu are ce cauta in fortbal? este vreo surpriza? cunoasteti vreun arbitru impecabil? eu nu.
In mesajul de aseara, de dupa meci, am comentat doar jocul echipei FC Arges, pentru ca acesta ma intereseaza in primul rand. Au "urlat" pe forum, despre arbitraj, alti argeseni, nu sunt eu singurul aici. Si eu am dubii, atat la faza eliminarii cat si la penalty (mai ales, eram aproape de faza), insa astea nu mai conteaza acum. Asa cum spuneam, ramanem cu grijile din campionat, meciul cu Dinamo e deja amintire.
Nimeni nu e impecabil, dar nu asta vrem de la un arbitru. In ceea ce il priveste pe Helesteanu, e mult mai aproape de penibil decat de impecabil.

Sinn Fein
22nd April 2004, 10:41
Asa cum spuneam, ramanem cu grijile din campionat, meciul cu Dinamo e deja amintire.
Nimeni nu e impecabil, dar nu asta vrem de la un arbitru. In ceea ce il priveste pe Helesteanu, e mult mai aproape de penibil decat de impecabil.

corect, meciul e amintire dar pacat ca e o amintire urata..
dar cum sforile se trag la un nivel la care Argesul deja nu se mai poate ridica, ramane acum la decizia altora daca ramane sau nu in A, asa cum s-a vazut la meciul de cupa ca era imposibil ca Argesu sa emita vreo pretentie la calificare. Si nu prin prisma jocului... :rosu:

Dansan
22nd April 2004, 10:58
din pacate genetica arbitrilor lasa de dorit in totalitate. ar trebui ca toti, absolut toti sa nu mai pupe arbitraj in A si sa vina arbitrii straini.

De acord cu tine, Vasile... :ok:

Padrino
22nd April 2004, 11:29
Pt. argeseni. Sa nu cumva sa sugerati ca arbitrii v/au adus pe locul pe care il ocupati in prezent. Ar fi o nedreptate din partea voastra. Argesul, per ansamblu, nu a jucat fotbal in aceasta editie de campionat. Iar una din cauze o regasiti pe la Dinamo, Steaua si alte asemenea echipe unde jucatorii vostri au fost vanduti pe nimic si, dupa parerea mea, nu in interesul clubului. Daca s/ar fi dorit performanta vindeau si ei mai putini jucatori, ca de loc nu se prea poate. Va doresc sa evitati retrogradarea.
un constantean.

uti2102
22nd April 2004, 12:23
Dar ce-i cu atmosfera asta asha trista?! Tre' sa fim bucuroshi domnilor! S-au facut progrese! Felicitari brigazii de arbitrii shi clubului Dinamo! Dupa episodul mai putzin reushit din semi-finala de anul trecut, in care aproape totzi participantzii s-au batut pentru "Zmeura de aur", anul asta prestatzia a fost mult mai reushita. Probabil o sa fie chiar nominalizatzi la "Oscar". Totul a parut atat de firesc, shi a batut atat de "putzin" la ochi! Singura nedumerire pe care o am este cam ce salariu au aceshti domni pe episod. De unde ash putea sa aflu? Revista Dinamo sau CCA Magazin? Ce-mi recomandatzi?!

ieppy
22nd April 2004, 12:25
recomand un pahar de apa rece! dar asta sunt eu. Sunt convins ca o sa gasesti alte recomandari mai acide decat apa daca cauti in continuare.

Sinn Fein
22nd April 2004, 12:57
Pt. argeseni. Sa nu cumva sa sugerati ca arbitrii v/au adus pe locul pe care il ocupati in prezent. Ar fi o nedreptate din partea voastra. Argesul, per ansamblu, nu a jucat fotbal in aceasta editie de campionat. Iar una din cauze o regasiti pe la Dinamo, Steaua si alte asemenea echipe unde jucatorii vostri au fost vanduti pe nimic si, dupa parerea mea, nu in interesul clubului. Daca s/ar fi dorit performanta vindeau si ei mai putini jucatori, ca de loc nu se prea poate. Va doresc sa evitati retrogradarea.
un constantean.

n-am sugerat asta, sper sa n-o faca nimeni. de vina, pana acum, nu au fost arbitrii, ci conducerea, antrenorul, jucatorii....dar macar in situatia in care e Argesu ar trebui lasat sa joace FARA ALTE INFLUENTE! Atat, si niimic mai mult. daca pierdem, macar sa pierdem pe capul nostru..si eu cred ca am fi avut o sansa buna in Cupa daca nu se intervenea de la alt nivel..asta e, cand ajungi mic, pierzi tot

Sabin
22nd April 2004, 13:09
Dinamo a avut un gol anulat incorect, pe motiv de offside. Nu vad pe nimeni sa faca remarca asta. De ce oare? Daca si meciul de aseara in care s-a jucat aproape la o singura poarta, cea a Argesului, se fac in continuare comentari, ce sa mai spun... Faza golului anulat lui Dinamo mi s-a parut extrem de simpla pentru ca Grigorie i-a pasat in spate lui Niculescu. Dar faptul ca arbitrii gresesc nu mi se pare o noutate.

iulian
22nd April 2004, 13:27
Dinamo a avut un gol anulat incorect, pe motiv de offside. Nu vad pe nimeni sa faca remarca asta. De ce oare? Daca si meciul de aseara in care s-a jucat aproape la o singura poarta, cea a Argesului, se fac in continuare comentari, ce sa mai spun... Faza golului anulat lui Dinamo mi s-a parut extrem de simpla pentru ca Grigorie i-a pasat in spate lui Niculescu. Dar faptul ca arbitrii gresesc nu mi se pare o noutate.

Golul anulat este singurul discutabil...am vazut si reluarea si nu pot nici acum sa bag mina in foc ca a fost sau nu offside...dar ELIMINAREA din min 11 a lui Somcherechi a fost ABSOLUT gratuita iar penaltyul si mai gratuit ...ce :drak: sa mai faca Arges in 10 oameni incepind cu min 11 ca nu se compara cu Monaco sa poata face fata ...lupta absolut inegala 10 contra 12

Sabin
22nd April 2004, 13:35
Golul anulat nu este absolut deloc discutabil. Bine, pentru voi orice e in favoarea lui Dinamo e discutabil. Daca vrei sa te convingi intra pe www.dinamo-online.net si potzi downloada de acolo rezumatul meciului. Eliminarea nu e discutabila pentru ca in pozitzie de ultim aparator, Somcherechi trebuia sa evite contactul cu Niculescu, actziunea fiind in viteza si stiuta fiind piscina din fatza varfului nostru. A venit imprudent din spate cu viteza superioara, l-a bruscat, a fost contact, fiind ultim aparator, se da cartonas rosu. La 11 metri cred ca Niculescu a fost atins cu talpa pe genenchi de catre fundas. La faza asta nu bag mana in foc pentru ca ar trebui o reluare dintr-un unghi mai bun.

Tudose
22nd April 2004, 14:26
Pt. argeseni. Sa nu cumva sa sugerati ca arbitrii v/au adus pe locul pe care il ocupati in prezent. Ar fi o nedreptate din partea voastra. Argesul, per ansamblu, nu a jucat fotbal in aceasta editie de campionat. Iar una din cauze o regasiti pe la Dinamo, Steaua si alte asemenea echipe unde jucatorii vostri au fost vanduti pe nimic si, dupa parerea mea, nu in interesul clubului. Daca s/ar fi dorit performanta vindeau si ei mai putini jucatori, ca de loc nu se prea poate. Va doresc sa evitati retrogradarea.
un constantean.
N-a spus nimeni acest lucru, nici pe acest subiect, nici altundeva. Pacatele conducerii si ale bancii tehnice le-am discutat pe forumul nostru, poti sa te uiti acolo.
Citeste si mesajul meu de aseara, imediat dupa ce m-am intors de la meci, vei vedea ca m-am referit strict la evolutia echipei. Nu sunt insa de acord ca am jucat tot timpul in contratimp sau ca am fost complet depasiti, cum a aparut pe site. Dinamo a atacat mai tot timpul pana a marcat a doua oara, noi ne-am aparat, in 10 nici nu era prea mult de facut, dar chiar atat de jalnici nu suntem.

uti2102
22nd April 2004, 14:29
Dupa nenumarate analize concluziile sunt clare : E nominalizat la Oscar pentru rol principal la sectziunea comedie neagra! Cum cine?!

Red Heat
22nd April 2004, 15:23
Dupa nenumarate analize concluziile sunt clare : E nominalizat la Oscar pentru rol principal la sectziunea comedie neagra! Cum cine?!

Mah alpopa eu cred ca esti baiat fasnet. Pacat insa ca nu poti sa te abtii cateodata. Ai fi mult mai apreciat (nu ca ti-ar prinde bine aici, ci in viata)

Sabin
22nd April 2004, 15:26
Dar noi il apreciem si aici, asa ca lasa-l sa se manifeste... :D :D

Mariusmadmax
27th April 2004, 05:11
Cica cu banii luati dupa acest meci Helestenoiu se poate muta de la mama-sa , ca-i ajung de-un apartament ...
Poate si de un cavou ...
:D

ADelPiero
27th April 2004, 23:42
Cica cu banii luati dupa acest meci Helestenoiu se poate muta de la mama-sa , ca-i ajung de-un apartament ...
Poate si de un cavou ...
:D

si isi cumpara si un hammer :))) o masina tzapana cum nu are nimeni .. numa 1 de la dinamo :p