PDA

View Full Version : Rusia - Suedia



delaparis
1st June 2008, 19:07
Miercuri 18 iunie 2008
ora 20h45
Innsbruck - Tivoli Neu

discutii inainte si dupa meci aici

Leo
1st June 2008, 23:01
bat rusii

Lordul
3rd June 2008, 18:08
meci egal...rusii se vor apara exact iar suedezii vor rata 2 mari ocazii...

carlo
3rd June 2008, 18:28
2-1 Rusia

moty
3rd June 2008, 20:06
meci egal...rusii se vor apara exact iar suedezii vor rata 2 mari ocazii...

Lordule, da' tu esti oracolul dinMoldova?

Patriots
18th June 2008, 18:49
Eu zic ca o sa bata suedezii si se califica mai departe alaturi de spanioli.

YoYoyOi
18th June 2008, 19:14
as vrea sa mearga Rusia mai departe.
pe suedezi nu-i pot suporta deloc din '94 incoace si nu cred ca voi putea vreodata in viata sa tin cu ei...

2stupiddogs
18th June 2008, 19:31
Suedia invinge rusia si va juca impotriva Olandei in sferturi.:ok:

Universal
18th June 2008, 19:39
Rusia.

innuendo
18th June 2008, 20:19
vot 1 (Rusia)

delaparis
18th June 2008, 20:51
RUSIA:
1. I.Akinfeev
22. A.Anyukov
8. D.Kolodin
4. S.Ignashevitch
11. S.Semak (c.)
20. I.Semshov
7. D.Torbinskiy
18. Y.Zhirkov
17. K.Zyryanov
10. A.Arshavin
19. R.Pavlyuchenko

SUEDIA:
1. A.Isaksson
7. N.Alexandersson
3. O.Mellberg
2. M.Nilsson
4. P.Hansson
9. F.Ljungberg (c.)
19. D.Andersson
8. A.Svensson
17. H.Larsson
11. J.Elmander
10. Z.Ibrahimovic

moty
18th June 2008, 21:10
Tin cu Rusia, dar vad Suedia ca favorita in meciul asta, se califica si la egal, nu?

delaparis
18th June 2008, 21:12
Da ... Suedia se califica la meci egal ... si asta cred ca o sa fie ... :)

tu26dor
18th June 2008, 21:37
teoretic nu vad rusia trecand de suedia, la meci egal se califica suedia, dar tinand cont cat de antipatici ne sunt suedezii... mai bine sa mearga rusia...

YoNuTzz
18th June 2008, 21:50
as vrea sa mearga rusia, dar suedia e o echipa mai experimentata, si la egal tot ei se duc...

tu26dor
18th June 2008, 21:56
inceput promitator, rusii si-au propus sa atace din primul minut si chiar asta fac... sa vedem cat vor rezista si mai ales daca vor reusi sa concretizeze si pe tabela presiunea impusa...

Leo
18th June 2008, 22:08
gooooooooool 1-0 Rusia

tu26dor
18th June 2008, 22:09
gol rusia... asa se joaca la victorie frate...brovo lor....

Universal
18th June 2008, 22:09
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LLLL


:yeah: :yeah:

Spasibo Pavlyu. :yeah:

Universal
18th June 2008, 22:10
minutul 24.

Tin cu amandoua in acest meci....iuby cred ca se uita si ea la meci..

moty
18th June 2008, 22:10
Cam asa arata o echipa care are nevoie de victorie. Bravo Rusia!

Sorin Blaj
18th June 2008, 22:10
Surpriza: 1-0 Rusia.

Universal
18th June 2008, 22:11
E clar de ce Zenitul a mers atat de bine in campionat si Cupa Uefa, Pavlyuchenko a fost un om determinant pentru echipa, si la nationala de asemenea.

Sorin Blaj
18th June 2008, 22:11
Cam asa arata o echipa care are nevoie de victorie. Bravo Rusia!

Spre deosebire de noi ieri. Ai dreptate. :ok:

Universal
18th June 2008, 22:12
Uaaa!! Larsson, ce ocazie! A trecut de Kolodibn, cat pe ce sa vedem egal.

tu26dor
18th June 2008, 22:13
replica suediei nu a intarziat sa apara... bara pt ei... e un meci frumos pana acum...si deschis oricarui rezultat...

Universal
18th June 2008, 22:14
Rusii joaca la adevarata valoare a lor.Asta e clar.

Universal
18th June 2008, 22:16
Mult de muca pentru Elmander.

TenisFan
18th June 2008, 22:16
E clar de ce Zenitul a mers atat de bine in campionat si Cupa Uefa, Pavlyuchenko a fost un om determinant pentru echipa, si la nationala de asemenea.Pavlyuchenko joaca la alta echipa nu la Zenit fratica. Poate te gandesti la Pogrebnyak. ;)
Asa. Deci Rusia joaca fabulos. Deseneaza parca. Este un fotbal fabulos. Este placerea de a juca fotbal. Este o feerie ce fac. Ii admir. Sunt fanul lor. Este motivul pentru care s-a inventat fotbalul. Rusia sa castige EURO! :yeah:

Universal
18th June 2008, 22:18
Pavlyuchenko joaca la alta echipa nu la Zenit fratica. Poate te gandesti la Pogrebnyak. ;)
Asa. Deci Rusia joaca fabulos. Deseneaza parca. Este un fotbal fabulos. Este placerea de a juca fotbal. Este o feerie ce fac. Ii admir. Sunt fanul lor. Este motivul pentru care s-a inventat fotbalul. Rusia sa castige EURO! :yeah:

Corect, e de la Spartak Moscova, comentatorul german vorbeste perle :o:

tu26dor
18th June 2008, 22:21
Rusia sa castige EURO! :yeah:

e drept ca fiecare e cu preferintele lui, dar hai sa nu fabulam...rusia joaca bine cateodata dar nu cred ca e capabila sa castige euro...
intre timp, o mare ocazie pt rusi finalizata cu un sut in bara, dupa o faza la care apararea suediei era la pamanat sau mai bine zis nu era de loc...

Hard
18th June 2008, 22:22
ce frumos joaca Rusia ...

moty
18th June 2008, 22:22
Surpriza: 1-0 Rusia.

Surpriza pt cine nu vede meciul.

Universal
18th June 2008, 22:22
Bine joaca Rusia, un meci foarte frumos pana acum, rusii nu lasa deloc spatii, is peste tot.Joc rapid.

Universal
18th June 2008, 22:25
Primul corner.executat de Suedia.A boxat-o Akinfeev.

Leo
18th June 2008, 22:25
pana acum meci frumos

delaparis
18th June 2008, 22:26
Rusii joaca simplu, in viteza, alearga toti deci sunt bine plasati in fiecare situatie ... parca am impresia ca urmaresc un meci de hochei :D
Suedezii sunt solizi dar nu au gasit solutia deocamdata ...

Universal
18th June 2008, 22:28
Ce sansa Ljungberg!

Universal
18th June 2008, 22:31
Nilsson cu inca o sansa 1 la unu cu portarul, Ignashevich o cam face lata ...

Universal
18th June 2008, 22:31
Gata, sfarsitul primei reprize.

YoNuTzz
18th June 2008, 22:36
1-0 la pauza ptr. rusia...go russia :ok:

Catalanul
18th June 2008, 22:38
ar fi ceva sa se califice rusia :) chiar nu ma asteptam :D

sa vedem ce vor face in repriza a 2-a :)

tu26dor
18th June 2008, 22:38
1-0 pt rusi la pauza, insa cu siguranta nu se va termina asa... suedezii au forta sa revina in joc, au ratat destule ocazii in prima repriza si orice e posibil...

Universal
18th June 2008, 22:47
Ori mai dau rusii un gol, ori se termina asa, nu cred ca suedezii reusesc sa inscrie ;) desi mi-as dori :)

Aurel.D
18th June 2008, 22:48
Frumos joaca Rusia: simplu si eficient! Le doresc sa se califice!!

delaparis
18th June 2008, 22:51
Ce gol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tu26dor
18th June 2008, 22:52
2-0... cred ca e clar... suedia nu e turcia ca sa revina si sa intoarca scorul...frumoasa faza ... o minunatie de gol...

delaparis
18th June 2008, 22:53
Fotbal adevarat

rhadoo
18th June 2008, 22:54
gol frumos pt rusi

Universal
18th June 2008, 23:03
E clar, Rusia in sferturi cu Olanda. Na ca dau olandezii de un adversar foarte greu :) imi doresc sa ii elimine rusii.

Andrei_23
18th June 2008, 23:05
E clar, Rusia in sferturi cu Olanda. Na ca dau olandezii de un adversar foarte greu :) imi doresc sa ii elimine rusii.

Nu uita ca antrenorul Rusiei e olandez...s-ar putea sa conteze.

Am citit ca dau olandezii de un adversar NU foarte greu :D

Universal
18th June 2008, 23:06
E profesionist.

Intra Saenko.

delaparis
18th June 2008, 23:07
Rusii au cam terminat Бензин :D

Universal
18th June 2008, 23:10
Nu se pare ;)Pavlyuchenko fuge de mananca pamantul.Saenko la minge.

Universal
18th June 2008, 23:13
Lovitura libera pentru Rusia,ce a boxat-o Akinfeev.

YoYoyOi
18th June 2008, 23:13
macar de la vecinii nostri rusi am putea invata cum trebuie jucat fotbalul cand ai nevoie de victorie.... se pare ca nici suedezii nu sunt cu psihicul tare... stiau ca le ajunge un egal si nu s-au omorat cu firea.

Universal
18th June 2008, 23:15
Valoarea spune totul.Rusii ataca in valuri, si este minutul 73, si nu se lasa deloc.

YoNuTzz
18th June 2008, 23:16
bv rusia ! si antrenorul e tare...a ajuns cu coreea in semifinale, a dus australia in optimi si acum si pe rusia in sferturi !

Universal
18th June 2008, 23:17
Fault, si lovitura libera, Ljungberg faultat de Kolodin.Sansa de reducere de scor.

tu26dor
18th June 2008, 23:17
Rusii au cam terminat Бензин :D

e drept ca au facut pasul inapoi dar la 2-0 e normal sa iti lasi adversarii sa te domine si tu sa incerci sa te aperi lovind apoi pe contraatac... rusii nu au terminat benzina ci doar fac economie...

Universal
18th June 2008, 23:20
Normal, doar urmeaza Olanda, au cu cine juca fotbal adevarat.....si trebuie sa se si pastreze :)

sa vedem ....

moty
18th June 2008, 23:22
ce s-au mai jucat in fata portii :(

delaparis
18th June 2008, 23:22
Joaca bine rusii pe final ... bravo sincer :)

tu26dor
18th June 2008, 23:22
bv rusia ! si antrenorul e tare...a ajuns cu coreea in semifinale, a dus australia in optimi si acum si pe rusia in sferturi !

poate ar trebui sa il angajam si noi la vreun turneu final... daca ar fi sa mai ajungem vreodata...hi hi...
om toppic... ce ratari imense pt. rusia...

YoYoyOi
18th June 2008, 23:25
le-au facut rusii muci cravata blonzilor :happy

asa trebuia sa jucam si noi ieri dar, n-ai cu cine dom'le... niste tarani :headbang:

Universal
18th June 2008, 23:26
Asa ceva rar am mai vazut, Pavlyuchenko singur cu poarta , hai ca e prea tare...bine ca au 2-0, is sigur asa,dar nu-i vad deloc bine daca vor juca asa si cu Olanda...olandezii nu iarta sansele ratate...

Universal
18th June 2008, 23:28
Saracul, ce i-a dat Svensson...suporterii sunt nemaipomeniti :)

moty
18th June 2008, 23:29
asta-i soarta suporterilor galbeni :(

tu26dor
18th June 2008, 23:30
inca o ratare imensa... cred ca daca era 5-0 nu se supara nimeni... rusii asteapta finalul si nu se mai pot concentra deloc in atac... bine ca u 2-0

Universal
18th June 2008, 23:32
A intrat Bystrov in locul marelui Roman Pavyuchenko

Ce jucator!

tu26dor
18th June 2008, 23:33
suedia e la pamnat... nu mai are cu cine, cum si mai ales de ce sa atace... nici timpul nu mai e de partea lor... toata lumea asteapta victoria rusilor...

YoYoyOi
18th June 2008, 23:34
au avut rusii la ocazii acum cat in intreaga competitie de pana acum... incantator jocul lor... sa conduci cu 2-0 in meciul decisiv si sa ataci in minutul 90 cu atata determinare, inseamna ca ai caracter, nu gluma... spre deosebire de altii... stim noi cine :rolleyes:

Felicitari Rusia :ok:

Universal
18th June 2008, 23:34
Joc superb, asa imi place, doamnelor si domnilor , un joc foarte frumos al rusilor :ok:

TaciAcolo
18th June 2008, 23:35
au avut rusii la ocazii acum cat in intreaga competitie de pana acum... incantator jocul lor... sa conduci cu 2-0 in meciul decisiv si sa ataci in minutul 90 cu atata determinare, inseamna ca ai caracter, nu gluma... spre deosebire de altii... stim noi cine :rolleyes:

Felicitari Rusia :ok:

au avut prima 100000 coco:D

Universal
18th June 2008, 23:35
Fluier final .

Rusia merge cu drept in sferturi.Eliminati-i, fratilor, pe olandezi, sa ne razbunati :ok:

Felicitari Rusia :ok:

TaciAcolo
18th June 2008, 23:36
ce sa razbune bre uni:D olandezii au fost baietasi cu noi prima repriza ....

tu26dor
18th June 2008, 23:37
au avut prima 100000 coco:D

sunt cunoscute multe cazuri in care primele au fost uriase dar rezultatele dezastruase,... sa nu ne hazardam la comentarii inutile despre bani si sa admiram doar jocul incantator la victorie, a rusilor...

Universal
18th June 2008, 23:37
Ce antrenor, Guus Hiddink, om plin de succese :ok: Un mare ,mare antrenor :ok:

Mare mare respect :ok:

Arshavin e omul meciului :ok:

Robyyyy,Lion Marius este Lion Marius. Uni este istorie ;)

TaciAcolo
18th June 2008, 23:39
esti un personaj istoric:D

Bogdy LFC
18th June 2008, 23:40
E un scor mult prea bland.Rusine Suedia,felicitari Rusia :ok:

YoYoyOi
18th June 2008, 23:41
de parca mai conteaza cat ar fi avut prima... si romanasii luau 1 milion de euro daca bateau Olanda si mai luau doua daca mergeau in sferturi...

asa, puii nostri galbeni au luat doar doua peste clont si si-au luat zborul spre casa...

spartacus
18th June 2008, 23:42
no asha da....davai zbornaia...
Hiddik viitorul antrenor al Romaniei??:D

un meci care merita urmarit : Olanda -Rusia

tu26dor
18th June 2008, 23:45
.
Hiddik viitorul antrenor al Romaniei??:D
nici in gluma nu se va vehicula asta... sunt prea multe interese si prea mari bataliile interne pt. ciolan, fie el ciolanul de antrenor al nationalei... pana sa vina un antrenor strain la carma romaniei mai trebuie schimbate mentalitati majore in conducerea frf...

Universal
18th June 2008, 23:45
esti un personaj istoric:D

:) Important este ca greseli din trecut sa nu fie repetate.

In rest, mult succes Rusiei si sa ii elimine pe olandezi, sa speram :)

YoNuTzz
18th June 2008, 23:48
respect russia :D

spartacus
18th June 2008, 23:49
Ca tot veni vorba de una alta..avem trei culori pe steag. S-a gandit cineva de ce dracu din toate trei am ales un echipament complet galben ca cel de baza???:D

Ori ne reinventam...ori ne zbatem in continuare in mediocritate....
Felicitari Rusia pentru joc...si felicitari Hiddik. Cu Olanda va fi de zece ori mai greu dar cine stie..

tu26dor
18th June 2008, 23:52
pai albastru are si italia si franta... rosu are si elvetia si turcia si austria si multe altele...
galbenul e mai rar... si daca tot am vrut sa ne reinventam, am jucat ieri intr-un alb atat de pur incat am fost invizibili atat in atac, aparare, pe teren, etc etc...
on toppic... va fi un meci interesant intre rusia si olanda... foarte interesant...

rob_din
18th June 2008, 23:54
Radeati de mine cand spuneam ca Rusia poate fi marea surpriza. Eu i-am vazur in mai multe meciuri din calificari si m-au impresionat, insa au o mare problema, rateaza enorm. Si in meciul pierdut in Israel care ra sa-i cose scump au ratat cu carul

tu26dor
18th June 2008, 23:56
dap... rateaza mult... cred ca sunt foarte siguri pe ei in momentul sutului si se bucura prea devreme de reusita, ajungand sa rateze uneori complet executii simple...

giovanni BV
18th June 2008, 23:58
Superb meciul facut de Rusia contra Suediei , BRAVOOOOO RUSILOR !!!! Si daca jucau contra noastra tot castigau , indiferent daca au pierdut amicalul de la Bucuresti ( cu atata ne putem multumi ) !!! Noi am facut meciuri de doi lei , si sant sigur ca asta a fost tactica lui Piturca , poate ii iesea , dar cu putine sperante , si rezultatul s-a vazut in final !!! Ne trebuiesc meciuri in picioare , daca vrem sa ne vedem adevarata valoare !!! Daca batem prima echipa a Olandei , si pierdem cu echipa secunda a lor , asta spune multe de valoarea noastra !!! Chivu are dreptate , santem mici in fata altor echipe !!! Eu unul ii critic pe totii , inclusiv antrenori , si sper ca le-a fost invatatura de minte !!! De ce nu-l pun astia pe Lucescu JR. la nationala ??? , eu cred ca el are alt fel de a vedea jocul de fotbal ( si se straduieste sa prinda si mai mult , de la altii , locali si straini )!!! Oricum FILMUL este terminat , sper sa vad mai mult din partea ROMANIEI la ..... mondiale !!!:yeah:

TaciAcolo
19th June 2008, 00:00
Superb meciul facut de Rusia contra Suediei , BRAVOOOOO RUSILOR !!!! Si daca jucau contra noastra tot castigau , indiferent

vai impotriva nationalei karaoke condusa magistral de solistul nr 1 chivu nu cred:happy:happy

spartacus
19th June 2008, 00:01
@tudor...sa inteleg ca suntem singurii care putem imprima teroare in alb sau galben complet??:D Mie personal echipamentul Romaniei nu imi place...

dar on-topic..Performanta Zenitului din cupa UEFA e completata de o nationala frumoasa...

TaciAcolo
19th June 2008, 00:03
asta este mentalitate de cuceritor.ma scarbesc cand il aud pe chivu,,atat putem'' sau ,,furnicute''.echipa nationala a avut o mentalitate ciobaneasca care se refugiaza in codri cand vin invadatorii.nici scuzele si nici preluarea vinei asupra lor (cum a facut mutu) nu ii scuza.cand fac asta incearca sa ne inmoaie inimile,sa se victimizeze saracii de ei.

si lupescu declara la fel ..era greu sa invingem olanda..
frate cum plm sa declari asa ceva ...ce penibili :headbang: mentalitate.... cum draq sa fie greu cand Olandezii ne invitau in prima repriza sa le dam gol si noi il aveam in atac decat pe Mutu :groggy:

tu26dor
19th June 2008, 00:07
@tudor...sa inteleg ca suntem singurii care putem imprima teroare in alb sau galben complet??:D Mie personal echipamentul Romaniei nu imi place...

dar on-topic..Performanta Zenitului din cupa UEFA e completata de o nationala frumoasa...

depinde cum privesti... in galben a jucat si suedia azi sau in alb a jucat franta ieri... hi hi ... ambele meciuri peirdute de cei numiti cu 2-0... ca si noi de altfel... cred ca ne trebuie ceva mult mai "infiorator/terifiant" decat o simpla culoare...
referitor la zenit, au demonstrat rusii ca performanta nu e neaparat intamplatoare... cucerirea unei cupe internationale la nivel de club s-a concretizat azi intr-o calificare in sferturi a nationalei...
noi cu ce am putea compara ratarea iesirii din grupe? atata timp cat la nivel de club am fost inexistenti in anul ce a trecut... teoretic si practic putem spune ca suntem acolo unde ne e locul... si daca e asa... oare de ce suntem suparati?

spartacus
19th June 2008, 00:20
tudor...suntem suparati ca nu mai suntem ce eram...
fara centre de juniori ca lumea, fara investitii in infrastructura si cu balacareala din Liga lui Mitica suntem undeva la mijloc...exact pe culoarea galbena:)...totusi asta nu inseamna sa nu vrem mai mult. altfel putem foarte bine sa ne uitam la handbal, gimnastica si canotaj...

in fine ma opresc aici. inca odata felicitari pentru Rusia...nb all...

tu26dor
19th June 2008, 00:25
tudor...suntem suparati ca nu mai suntem ce eram...
fara centre de juniori ca lumea, fara investitii in infrastructura si cu balacareala din Liga lui Mitica suntem undeva la mijloc...exact pe culoarea galbena:)...totusi asta nu inseamna sa nu vrem mai mult. altfel putem foarte bine sa ne uitam la handbal, gimnastica si canotaj...

in fine ma opresc aici. inca odata felicitari pentru Rusia...nb all...

ai dreptate spartacus... suntem pe galben... adik la mijloc...poate ar trebui sa fim bucurosi ca ne mentinem inca fara sa cadem in celelalte extreme...
noapte buna si numai bine tuturor...

giovanni BV
19th June 2008, 00:27
Eu unul cred ca ROMANIA nu prea pune , si nu prea a pus vreodata , multa importanta la Cupa Europei , asta vad din rezultatele pe care le-am avut tot timpul la aceasta competitie !!! Mai important pentru noi a fost tot timpul ....MONDIALELE.....dar daca nu ne aratam adevarata valoare , nu vom mai ajunge nici acolo vreodata !!! Vrem sa facem mai mult , dar cand trebuie sa o facem , ne dam cu stangul in dreptul !!! Cand vrem sa "evoluam" si noi odata pentru totdeauna ???? Degeaba cantam cu foc IMNUL NATIONAL , pentru ca nimica nu se lipeste de noi !!! Nu avem mandrie ca altii ....ci numai ne facem ca o avem ( cu gura ) pana la fapte !!!:( Ca sa numai vorbesc de ...VEDETISM ...!!!!:shocked:

JJ
19th June 2008, 12:55
On Topic: Nu ma asteptam sa vad in Suedia un fel de Romania 2 in meciul asta: O echipa care se zbate in van, fara idei, multumita cu un 0-0 care ar fi dus-o in sferturi totusi, si apoi resemnata ca n-are sanse sa egaleze.

Zabriskie
19th June 2008, 13:08
E clar de ce Zenitul a mers atat de bine in campionat si Cupa Uefa, Pavlyuchenko a fost un om determinant pentru echipa, si la nationala de asemenea.

ala de la Zenit e Pogrebniak, accidentat, Pavlyuchenko joaca la Spartak.

Arshavin a fost exceptional, un conducator de joc cu rar mai gasesti in fotbalul modern.