PDA

View Full Version : Olanda - Franta



delaparis
1st June 2008, 19:52
Vineri 13 iunie 2008
ora 20h45
Berne - Stade de Suisse

discutii inainte si dupa meci

ultra
1st June 2008, 23:13
Olandaaaaaaaaaaaaa

Leo
1st June 2008, 23:55
x solist

vlad1607
1st June 2008, 23:58
Cine Pierde E Pierdut.

Miroase A X Aici

Bogdy LFC
3rd June 2008, 00:38
1-1 :ok:

delaparis
3rd June 2008, 01:30
Franta ii bate pe olandezi de obicei ... aici francezii iau trei puncte ... din cele sapte :D

iulian_1976
3rd June 2008, 14:23
Depinde ce o sa faca amandoua cu Italia repectiv Romania.

Olanda joaca un pic mai rapid decat Franta faza de atac, ,dar pe final parca se sting.
Franta joaca un pic mai lent dar constant de la inceput pana la final nu joaca pe contaatac insa ritmul uneori este crescut de atacanti prin executii personale.
Olanda cred ca va deschide scorul nu se stie daca va fi suficient ,Franta are 20 minute foarte bune pe final.

Lordul
3rd June 2008, 19:01
Franta ii bate pe olandezi de obicei ... aici francezii iau trei puncte ... din cele sapte :D

pariziene sa-ti amintim EURO 2000 Franta-Olanda 2-3 !

pentru noi ar fi bun egalul , insa probabil Olanda va bate cu 1-0

carlo
3rd June 2008, 19:35
2-2

acidu
6th June 2008, 20:11
olanda e mai rapida, franta cam statica ... totusi pare de x

manai
10th June 2008, 14:45
merg pe victoria frantei,olanda e echipa care joaca si asta le convine francezilor......in plus apararea olandei e destul de slabuta cu oijeer si mathissen,cel mai bun de acolo e van der saar.

iulian_1976
10th June 2008, 16:50
manai@,,merg pe victoria frantei,olanda e echipa care joaca si asta le convine francezilor......in plus apararea olandei e destul de slabuta cu oijeer si mathissen,cel mai bun de acolo e van der saar.,,

Bine gandit asta tot incerc sa spun la colegi dar nu inteleg:D Olanda a impresionat multa lume.
Toti se gandesc la victoria Olandei,care ar avantaja Romania in ultimul meci.
Eu cred ca Olanda va pierde sau cu un Van der Saar in zi excelenta scot un egal.

Nationala Romaniei trebuie sa se gandeasca serios sa puna probleme in atac.
Istoria nu ne avantajeaza nici cu Italia ,nici cu Olanda dar cu romani cu psihic bun pot face ei istorie.

YoYoyOi
10th June 2008, 17:10
iulian, la fiecare post este un buton de "quote". foloseste-l cand vrei sa citezi un alt forumist.

ontopic: nu mai face Olanda un meci ca cel cu Italia. Ar fi prea de tot.

iulian_1976
10th June 2008, 22:15
Nu imi place sa citez texte intregi,dar in cazul asta ai dreptate era un text mic.

Olanda sigur nu mai prinde un asa meci,nu au cum stilul lor aventajeaza Franta
dar un egal cu Van der Saar in zi mare este posibil.

effect
10th June 2008, 22:21
Van der Sar pare in forma buna , iar ofensiva olandezilor a fost la inaltime . Ceea ce m-a deranjat in meciul de aseara a fost usurinta cu care italienii au scapat de cateva ori din marcajul olandezilor ,semn ca apararea cam scartaie . Personal , meciul asta e de X si ar putea fi chiar de 2 , dar sa vedem daca vrea si Domenech

YodaRo
10th June 2008, 22:23
Franta e muci. Se vede ca Zidane cara mingile in atac. Henry nu e in forma. Apararea e imbatrinita. Atacul e subtire. Tineri si batrini in echipa, unii nu rezista la efort iar altii nu au experienta.

Ca sa nu mai spun ca daca bat olandezii si se duc la 6 puncte sunt ca si calificati in meciul cu noi si ar putea-o lasa mai moale.

delaparis
10th June 2008, 22:36
pariziene sa-ti amintim EURO 2000 Franta-Olanda 2-3 !

pentru noi ar fi bun egalul , insa probabil Olanda va bate cu 1-0

atunci Franta si Olanda erau calificate iar ala era ultimul meci din grupa. Franta a jucat cu rezervele iar Olanda cu prima echipa deoarece era la ea acasa ... vroia spectacol si primul loc in grupa.
La francezi Zidane era pe banca de rezerve iar in teren jucatori tineri si de perspectiva ca Trezeguet, Wiltord, Sagnol, Vieira, Pires etc ... :D

ontopic: Franta castiga aici dar dificil ... probabil 1-0 cu un penalty in min 70-80 ...

YodaRo
10th June 2008, 22:40
nu cred ca o sa castige francezii. Olandezii au 3 pct si francezii sunt nevoiti sa atace. Fundasii francezi sunt lenti. Domenech trebuie sa schimbe ceva si nu va mai juca cu doi mijlocasi la inchidere. Va juca mai ofensiv Franta...iar olandezii au dovedit ca stiu sa atace pe contraatac avand viteza si tehnica.
Ma astept sa vad un Olanda- Franta 2-0 sau 3-1

resita
11th June 2008, 00:16
cred ca franta va castiga :(:(

Telespan
11th June 2008, 01:11
1 solist ,bate Olanda cu 3-1......

iulian_1976
11th June 2008, 01:34
YodaRo,,.....si francezii sunt nevoiti sa atace,,

Francezii vor ataca mai mult,dar nu supranumeric.Nu va asteptati ca Franta sa se descopere.
Cum l am vazut in ce forma este Van der Saar o sa scoata un egal.

Sa bata Olanda este mai mult dorinta noastra.:)

YoYoyOi
11th June 2008, 01:54
Daca van Basten e baiat destept, baga echipa cu curu-n poarta si profita pe contraatac. Si e rezolvata victoria.

iulian_1976
11th June 2008, 02:57
Daca van Basten e baiat destept, baga echipa cu curu-n poarta si profita pe contraatac. Si e rezolvata victoria.

Asa o sa inceapa VanBasten dar Olanda nu are defensiva Romaniei ,va fi nevoie ca Olanda sa iasa pe atac,in multe momente sa stea sus.
In final cel mai realist mi se par egalul.

Apoi mai este o problema cine stie cum pregateste Domenech jocul,cine si-ar fi inchipuit ca Italia sa nu aiba om pentru inlocuirea lui Canavaro? Ca Donadoni nu a pregatit nimic ?

cinebelu
11th June 2008, 03:24
Duceti-va bai de-aici cu Olanda jucand autobaza. Asta e blasfemie in termeni fotbalistici, iar cine poate afirma asa ceva nu are chiar deloc habar de sportul asta

iulian_1976
11th June 2008, 03:35
cinebelu-le aici nu ai nimerit-o .

Olanda nu poate juca foarte sus,Franta nu joaca cu pivot,nu vine cu nimeni din spate,are afro-arabii care joaca foarte fizic,pe patrunderi.

Nu este recomandat sa stai sus contra Frantei,va sta sus pe fazele lor pozitionale,in rest vor cobora si uneori autobaza si extraordinarul Van der Saar.

cinebelu
11th June 2008, 03:41
Nu are rost sa ma contrazic cu tine, din moment ce tu ai impresia ca le stii pe toate. Asteptam meciul si vedem ce-o mai fi

iulian_1976
11th June 2008, 04:03
Este doar impresia ta ca le stiu pe toate,eu vin cu argumente tactice.

M-a pot insela desigur,nu stiu ce se pregateste la antrenament.
Surprizele sunt sarea si piperul.:D
Pana acum VanBasten a demonstrat ca este antrenor mare.Sa nu crezi ca nu o sa se inspire din meciul Romaniei.

effect
11th June 2008, 11:43
Pana acum VanBasten a demonstrat ca este antrenor mare.Sa nu crezi ca nu o sa se inspire din meciul Romaniei.

Fiecare echipa are propriul sistem si joaca ceea ce stie mai bine . Crezi ca olandezii nu stiu ca o defensiva puternica iti castiga campionatul ? dar ce sa-i faca frate , sa-l puna pe Sneijder in rolul lui Banel ca sa-l alerge pe Abidal pentru a nu-l lasa sa conlucreze pe Malouda ? sau sa-l traga pe Ruud aproape de mijlocul terenului ? Olanda are un alt mod ca sa opreasca Franta : sa nu le dea mingea adversarilor si sa nu-l lase pe Ribery sa se intoarca cu fata spre poarta. Restul nu-i intereseaza : Domenech sigur va juca tot cu 2 inchizatori,daca a facut-o si cu Romania - aceeasi lipsa de initiativa o vom regasi si in meciul al doilea al Frantei , cu mentiunea ca doar un efort individual al lui Ribery sau Henry ar putea rezolva meciul . Daca olandezii au grija de cei 2 si isi mentin pofta de joc din primul meci , e greu pentru francezi

Hai Craiova
11th June 2008, 14:05
sper sa bata Olanda, am votat cu bate olanda

CS
11th June 2008, 14:29
Pentru mine Franta este favorita. Nu pot uita cum au batut la mondiale Spania, Brazilia si Portugalia, iar Olanda joaca destul de asemanator cu echipele astea.

Singura problema este ca olandezilor le convine egalul mai mult decat francezilor, asa ca Franta va trebui la un moment dat sa riste, mai ales ca ultimul meci e cu Italia.

geanina77
11th June 2008, 14:38
jocul olandei si frantei depinde de cum se termina partida dintre romania si italia.

cinebelu
11th June 2008, 14:49
Pentru mine Franta este favorita. Nu pot uita cum au batut la mondiale Spania, Brazilia si Portugalia, iar Olanda joaca destul de asemanator cu echipele astea.
Uiti insa ca acum lipseste componenta esentiala din echipa lor: ZIDANE
Franta are foarte mult potential, insa nu are un conducator de joc, le lipseste capul. Cu un Zidane in echipa ar fi fost si pentru mine favoritii nr 1 la castigarea titlului..

iulian_1976
11th June 2008, 15:13
effect Daca olandezii au grija de cei 2 si isi mentin pofta de joc din primul meci , e greu pentru francezi
E usor de spus asta dar greu de facut.:D

Franta a avut rezultate negative atunci cand cealalta echipa a jucat defensiv
foare jos,iar cu un pic de noroc pe contaatac a luat gol,cazul Scotiei.

Toate echipele care au jucat sus ,ofensiv au pierdut inclusiv Italia.

Multi spun ca Olanda va juca ofensiv ca nu se preteaza Olanda la antijoc,eu cred ca Olanda va avea momente cand va pasa cu fundasii invitand francezii sa atace.
Nu m-a indoiesc ca Van Basten asa va juca,iar pe atac vor profita de fazele fixe.Stiind cu mult mai bine decat noi sa profite de asta.

Cred ca Piturca se va inspira de la Van Basten si invers.Marele avantaj al lui
VanBasten este ca Franta nu poate schimba aproape nimic in atac,dezavantajul lui Piturca este ca Italia o sa apara cu schimbari,daca o sa anticipeze bine Piturca ,Italia pleaca acasa,daca nu Romania va reincarca Italia.

Din punct de vedere tactic Franta-Olanda este mult mai interesant decat Romania-Italia.

spartacus
11th June 2008, 19:38
Dupa prima runda, Grupa C ramine cea mai interesanta. In meciul cu Italia Olanda a fost de neoprit dar ramine de vazut daca asta este adevarata fata a reprezentativei oranje. In fata unei aparari beton a Romaniei, Franta nu a vrut sa riste si a parut batrina si lipsita de idei.

Daca presupunem ca cele doua echipe pastreaza aceeasi tactica atunci vom avea un meci interesant. Parerea mea este ca Olanda va pierde daca va juca meciul cu Franta la fel ca si cel cu Italia.

BAK
11th June 2008, 20:11
eu cred ca pentru Romania, cel mai bun rezultat este un 3-0 pentru olanda. iar daca noi nu reusim decat un egla cu italia, tot noi suntem favoriti la locul 2. cu o victorie impotriva italiei suntem calificati 99% daca olanda bate pe franta

rhadoo
11th June 2008, 23:50
la cum a jucat franta cu noi eu cred ca bat olandezii,franta se va arunca in atac,nu isi permite sa astepte ca in meciul cu noi,aici depinde si de rezultatul nostru
la fel si la noi ,italia se va arunca in atac si asta poate fi speculata de ai nostrii

delaparis
11th June 2008, 23:55
rhadoo daca Franta pierde aici pot spune ca revolutia e gata pe la mine :D ... Domenech o sa fie spanzurat la Bastille iar jucatorii arsi de vii :D

delaparis
12th June 2008, 01:19
Din ce am inteles Henry va juca atacant central iar Benzema o sa fie rezerva ... Ribery pe stanga in locul lui Malouda iar Govou pe dreapta.
Un sistem 4231 cu cu Evra fundas stanga , Makelele si Toulalan la mijloc inchidere , Ribery, Nasri, Govou la mijloc ofensiv iar Henry singur in atac ... cam atat pentru azi :)

Hard
12th June 2008, 01:21
pronostic 2-0 pentru Olanda.

MagicTouch
12th June 2008, 01:26
1-1
Franta va arata altfel, Olanda se va multumi cu un egal

effect
12th June 2008, 01:28
Cred ca mutarile astea se impuneau . Daca asta intr-adevar e echipa , Franta devine o echipa mult mai periculoasa deoarece capata mobilitate in faza ofensiva si mai multa fantezie in joc . Abia astept sa-l vad pe Nasri la joc :)

delaparis
12th June 2008, 01:31
Franta cam are obiceiul sa-i bata pe olandezi dar la meciul asta chiar ca nu stiu ce se va intampla ... o sa fie la cutit ... Olanda vrea calificarea direct iar Franta joaca pe viata si moarte in acest turneu ... parerea mea e ca Franta va invinge totusi ... La Euro francezii au castigat de fiecare date cand erau pusi la zid !!!

crissis
12th June 2008, 08:50
Sper ca Olanda sa castige acest meci.

carlo
12th June 2008, 22:46
Olanda este pe val,castiga 3-1.Francezii,cu fosilele din aparare nu vor face fata unui van Nistelrooy,van der Vaart sau Sneijder.

delaparis
13th June 2008, 01:46
Allons enfants de la Patrie,
Le jour de gloire est arrivé !
Contre nous de la tyrannie,
L'étendard sanglant est levé,
Entendez-vous dans les campagnes
Mugir ces féroces soldats ?
Ils viennent jusque dans nos bras
Égorger nos fils, nos compagnes !

:drak:

iulian_1976
13th June 2008, 02:20
Domenech declara ca a facut un efort supraomenesc dand ziaristilor 4 incertitudini.Cele 4 modificari le vom afla maine.

Este o sansa ca Franta sa piarda,incepe Domenech sa improvizeze .
Posibil totusi sa fie modificari doar in ofensiva .

delaparis
13th June 2008, 02:25
Aux armes, citoyens
Formez vos bataillons
Marchons, marchons !
Qu'un sang impur
Abreuve nos sillons !
:D

Franta bate aici ... daca e egal sigur bate in ultimul meci ... oricum nu pierde ... macar asta a reusit Domenech de cand e la carma echipei ... sa faca o Italia bis :D

Kooler
13th June 2008, 09:25
E foatre greu de spus cine bate, ar putea bate Olanda pentru ca au surclasat clar Italia, dar nici Franta nu au jucat prost pentru ca Romania a jucat ultra-defensiv. In mod normal ar trebui sa iasa un egal daca Franta joaca la fel cum a facut-o cu noi. Deci nu stiu cine bate si nu stiu nici cine trebuie sa bata. Oricum sper sa plece ambele acasa.

acidu
13th June 2008, 11:46
bate franta , si se califica cu italia mai departe

Iaco
13th June 2008, 11:57
Da cum de a gresit domenech sa il bage pe evra in teren in locul obositului de Abidal?? care de cand a plecat de la lyon nu mai joaca nimic

delaparis
13th June 2008, 16:19
FRANTA :
Coupet - Sagnol, Thuram, Gallas, Evra - Toulalan, Makelele - Govou, Ribéry, Malouda - Henry

OLANDA :
Van der Sar - Boulahrouz, Ooijer, Mathijsen, Van Bronckhorst - De Jong, Engelaar - Kuyt, Van der Vaart, Sneijder - Van Nistelrooy

andreidaniel
13th June 2008, 18:28
un meci imprevizibil,merg totusi pe un X

traktor
13th June 2008, 22:42
Incepe ,pumnii stransi ,hai Olanda.

nr.zece
13th June 2008, 22:46
hai olanda

tu26dor
13th June 2008, 22:46
daca olanda pierde sau face chiar egal situatia devine grea de tot...
1. daca olanda face egal:
olanda 4
franta 2
romania 2
italia 1
in ultima etapa suntem obligati sa batem olanda la o diferenta mai mare decat ar putea franta sa invinga italia...

2 daca olanda pierde
franta 4
olanda 3
romania 2
italia 1
franta si olanda se califica daca fac egal in ultimele meciuri din grupa...
si cate calcule se pot face...
e mai simplu sa bata olanda azi...

delaparis
13th June 2008, 22:49
Makelele incepe bine meciul :d ... aproape de sanctiune

tu26dor
13th June 2008, 22:54
1-0 ... bine olanda....

ricochet4
13th June 2008, 22:54
gol

nr.zece
13th June 2008, 22:54
bravo olanda

alexuuBZ
13th June 2008, 22:55
goll ma :X:X

delaparis
13th June 2008, 22:56
Gol Kuyt ... ce greseala la marcaj Malouda

traktor
13th June 2008, 22:56
yupi ei mother fuckers ,bravo olanda:yeah:

tu26dor
13th June 2008, 22:57
acum e asa:
1 olanda 6p
2 romania 2p
3 franta 1p
4 italia 1p

Anisia
13th June 2008, 22:57
Hai Olanda!:) (nu credeam c-o sa zic asta, dar doar azi:) )

Hard
13th June 2008, 22:58
marele echipe italia si franta trebuie sa plece acasa !

delaparis
13th June 2008, 22:59
Atentie ca Franta joaca excelent totusi .... !!! sigur scorul inca e in favoarea Olandei dar ....

Razvan T.
13th June 2008, 23:02
Atentie ca Franta joaca excelent totusi .... !!! sigur scorul inca e in favoarea Olandei dar ....

ei, ei, ei
HAI OLANDA!!!!

Zabriskie
13th June 2008, 23:02
Wow, Evra titular, Domenech a urmat exemplul lui Donadoni si a lasat deoparte ambitiile prostesti :)

delaparis
13th June 2008, 23:08
revin si ma contrazic ... µFranta a scazut nivelul jocului si Olanda domina clar de 10 minute ...

Universal
13th June 2008, 23:09
Sa bata Olanda.Sa ramana Franta si Italia acasa.ROMANIA este marea surpriza a Euro 2008.

Universal
13th June 2008, 23:13
Daca inving batavii in acest meci,Romania are foarte mari sanse sa ajunga in sferturi.Totul va depinde nunmai si numai de noi.

zebe
13th June 2008, 23:14
HAI OLANDA!!!

tu26dor
13th June 2008, 23:17
Hai Olanda!:) (nu credeam c-o sa zic asta, dar doar azi:) )

doar azi.... marti sper sa zicem multumim olanda si sa mergem cot la cot cu ei in sferturi...

franta sta sus si ataca in valuri... a treia ratare in 2 minute... bravo van der sar

iulian_1976
13th June 2008, 23:20
Van Basten este peste Domenech cum a pregatit meciul.
Olanda cel putin un egal va obtine,merita.

tu26dor
13th June 2008, 23:33
o repriza cu un rezultat care ne convine si ne da sperante... francezii au fost mai activi dupa primirea golului, au avut cateva ocazii clare de gol dar olanda a stiut sa se apere si sa mentina intact rezultatul in favoarea lor...

delaparis
13th June 2008, 23:37
Echipa Frantei se ca** pe ea :( ... se pare ca "planul secret" al lui Domenech est o basica falsa iar potentialul echipei e aproape de ZERO ...

Doar o minune mai poate aduce Franta pe linie de plutire :cool:

YoNuTzz
13th June 2008, 23:37
e bine, suntem in grafic...
1-0 ptr olanda la pauza...
dak e sa bata olanda, trebuie sa recunosc k nu ma asteptam k ea sa fie calificata cu 6 pcte ink din primele 2 meciuri, unde a intalnit finalistele mondiale...

miril
13th June 2008, 23:38
Un rezultat de egalitate ar fi fost echitabil, la pauza.

effect
13th June 2008, 23:38
Donadoni si Domenech sunt printre cei mai slabi antrenori de la acest Euro . Daca echipele lor pleaca acasa mai devreme de semifinale , ar putea foarte bine sa inceapa sa-si caute de lucru

miril
13th June 2008, 23:42
Nici de capul lui Van Basten nu-i cine stie ce. Numai faptul ca l-a tinut pe Van Nistelrooy pe tusa si-i suficient. Van der Sar este fenomenal, iar Henry ne...fericit, de aici si scorul, la pauza.

resita
13th June 2008, 23:43
la pauza, 1-0 pt. romania :D

Universal
13th June 2008, 23:43
Go home France :drak:

delaparis
13th June 2008, 23:44
Un rezultat de egalitate ar fi fost echitabil, la pauza.
hmm ... asa ca sa fim relativ corecti ... :rolleyes: dar per ansamblu in acest turneu Franta a venit cu o echipa incompetenta ... :(

rob_din
13th June 2008, 23:45
Daca Olanda nu bate azi suntem ca si eliminati

effect
13th June 2008, 23:48
Nici de capul lui Van Basten nu-i cine stie ce. Numai faptul ca l-a tinut pe Van Nistelrooy pe tusa si-i suficient. Van der Sar este fenomenal, iar Henry ne...fericit, de aici si scorul, la pauza.

Van der Sar a fost fenomenal pana acum - cel mai in forma portar de la Euro . Van Basten a fost destul de criticat, insa eu zic ca a facut treaba buna . Nu e important ca termini pe locul 2 in preliminarii , ca iei bataie de la Romania sau ca nu joci excelent in meciurile amicale , important e ca la ora unui turneu final sa fii pregatit si in varf de forma .

tu26dor
13th June 2008, 23:49
Daca Olanda nu bate azi suntem ca si eliminati

nu chiar... atata timp cat mai este un meci, orice e posibil...mai grav este daca franta castiga toate cele 3 puncte...

Universal
13th June 2008, 23:50
Olanda trebuie sa invinga.

resita
13th June 2008, 23:51
nu chiar... atata timp cat mai este un meci, orice e posibil...mai grav este daca franta castiga toate cele 3 puncte...

de acord cu tine :cool:

delaparis
13th June 2008, 23:52
A fost penalty acolo ...dar ... ma rog ...

resita
13th June 2008, 23:52
A fost penalty acolo ...dar ... ma rog ...

ce penalty vrei si tu :P

tu26dor
13th June 2008, 23:53
penalty clar pt. franta... arbitrii astia tin si ei cu romania?... hi hi

traktor
13th June 2008, 23:54
Cred ca jiji a lasat sacosa pe acolo

resita
13th June 2008, 23:55
Cred ca jiji a lasat sacosa pe acolo

si aici? :happy:happy:happy:happy

tu26dor
13th June 2008, 23:56
ce ocazie imensa pt. franta... sa se intample oare ca ieri si sa se razbune ocaziile? ... ce bine ar fi ... hi hi...

moty
13th June 2008, 23:57
henry... incredibila ratare

delaparis
13th June 2008, 23:57
Persie intra in locul lui Kuyt ... Olanda joaca pe atac in continuare

spartacus
13th June 2008, 23:58
Olanda face pasul inapoi...Franta la turatie maxima....
incredibil ce ratare....nu stiu insa cat vor rezista olandezii in ritmul asta:(

andreidaniel
13th June 2008, 23:59
francezii ii cam calaresc pe olandezi.Traiasca autobaza portocalei mecanice :D

tu26dor
14th June 2008, 00:00
2-0 .... hi hi... gol olanda... bine mah...

Anisia
14th June 2008, 00:01
Gol Olanda! Asa, asa:)

resita
14th June 2008, 00:01
2-0

romania poate sa se califice si cu 2 pct

delaparis
14th June 2008, 00:01
Gol Olanda ... Franta e KO ... aproape de out in Euro

spartacus
14th June 2008, 00:01
cine ii mai opreste??...bravo mecanizatilor....
ce meci o sa avem de acum...

p.s.: sa nu uitam un hent in careu la olandezi...

andreidaniel
14th June 2008, 00:02
hai cu golu' 3 :D,ca sa-si consume olandezii gloantele :D

Universal
14th June 2008, 00:03
Romania are acum sanse extrem de mari sa ajunga in sferturi.

Eu cred ca asa va ramane.

Anisia
14th June 2008, 00:03
Noi ii vom opri:D

tu26dor
14th June 2008, 00:03
franta se va arunca in atac... avem doua variante... ori dau gol ori mai primesc pe contraatacul olandezilor... sper ca toata lumea e deacord mai mult cu varianta a doua...

resita
14th June 2008, 00:03
hai 3-0 :drak: ca sa nu se supere italienii :drak:

YoNuTzz
14th June 2008, 00:05
2-0 ! e incredibil ce face olanda la acest EURO !
ar fi ceva sa bata atat italia cat si franta cu 3-0 :D

spartacus
14th June 2008, 00:05
eu cred ca Olanda nu mai are cum sa piarda...sarjele ofensive franceze convin reprezentativei oranje

traktor
14th June 2008, 00:06
:groggy:oki doki asa ,noi i batem pe olandezi si ne apropiem de finala

alexuuBZ
14th June 2008, 00:07
2-0 gata..i'a paralizat! suntem in sferturi :D (80%)

Universal
14th June 2008, 00:08
Hai sa ramana 2-0, si gata...sa iiprimim cu maineile deschise :)

tu26dor
14th June 2008, 00:09
2-0 gata..i'a paralizat! suntem in sferturi :D (80%)

exact... 80% am zis si eu...

Anisia
14th June 2008, 00:13
Hmm, nu prea-i bine.

delaparis
14th June 2008, 00:13
Gol Henry ... :ok:

girls-power
14th June 2008, 00:13
daca Olanda bate Franta, atunci ultimile 2 meciuri care se vor juca marti la aceiasi ora vor fi pe viata si pe moarte pt cele 3 echipe ramase sa lupte pt 1 loc de calificare...Italia-Franta nu se va termina sigur la egalitate, iar Romania e obligata sa bata Olanda...aproape imposibil de crezut. Hai Romania macar un egal cu Olanda...asta-i tot ce putem spera. ca nu fac blat olandezii (sunt f zgirciti de felul lor) si daca pot face 9 puncte, le vor face...

resita
14th June 2008, 00:13
2-1 :(:(:(

moty
14th June 2008, 00:13
care-s calculele voastre? oricum tb sa batem olanda ca sa fim siguri de calificare

tu26dor
14th June 2008, 00:13
2-1... tre sa mai tremuram iar pe final... iar e posibil orice daca franta egaleaza...

resita
14th June 2008, 00:13
3-1 :yeah::yeah::yeah:

tu26dor
14th June 2008, 00:14
3-1.... ce rapid ne-am linistit... of... hi hi

Universal
14th June 2008, 00:14
la un eventual egal e de rau :(

moty
14th June 2008, 00:14
si 3-1! ce viata grea o sa avem :(

spartacus
14th June 2008, 00:14
frumos gol....
pardon frumoase goluri...:)

e clar ca SATANA pulseaza

delaparis
14th June 2008, 00:14
doar zece secunde .... !!!!

Universal
14th June 2008, 00:14
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )) 3-1 :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Anisia
14th June 2008, 00:14
Chiar ma gandeam la un 3-1.

tu26dor
14th June 2008, 00:15
cine se mai gandea la 3-1... hmmm... mai repede decat ne-au egalat italienii pe noi...

alexuuBZ
14th June 2008, 00:15
2 goluri in 30 de sec..v-ati uitat la reactia lu robben? cva de genu : CEA FOST ASTA? :shocked:

resita
14th June 2008, 00:16
superb meci

girls-power
14th June 2008, 00:16
cred ca Lobont trebuia sa bata penalty-ul nostru cu Italia...chiar si nevasta lui Lobont ar fi marcat...

tu26dor
14th June 2008, 00:16
si eu ziceam ca meciul nostru a fost frumos? si asta e super meci... si ar mai fi aproape 20 minute cu tot cu prelungiri... inca se mai pot intampla multe...

delaparis
14th June 2008, 00:17
Franta nu are valoare de sferturi ... :)

Acum e clar ca olandezii sunt probabil viitori campioni :ok:

andreidaniel
14th June 2008, 00:17
Ce fatau a facut Robben dupa ce a marcat:D.Uraaa ,intra Anelka :D

YoNuTzz
14th June 2008, 00:19
3-1 :D
dak vom fi toate 3 la egalitate cu 2 puncte dupa ultimul meci, e clar k nu avem de ce sa ne facem grija de golaveraj :D

tu26dor
14th June 2008, 00:19
Ce fatau a facut Robben dupa ce a marcat:D.Uraaa ,intra Anelka :D

anelka e plictisit si nu prea are chef de joc... nu a facut nimic nici cu noi si mai ales nici in finala pe care chelsea a pierdut-o in liga campionilor...
sau as putea crede ca acest 'ura' e unul ironic...

spartacus
14th June 2008, 00:20
e clar fara manusi...am impresia ca ma uit la un Romania-Argentina...meci nebun

tu26dor
14th June 2008, 00:21
3-1 :D
dak vom fi toate 3 la egalitate cu 2 puncte dupa ultimul meci, e clar k nu avem de ce sa ne facem grija de golaveraj :D

asta in conditiile in care nu luam si noi 3...:))))

girls-power
14th June 2008, 00:21
Vive la France! Allez la France...Poussez...Foncez...Rien a perdre...
France-Italy 3-0....hihhihihi si Franta se califica impreuna cu Olanda...

Grinco
14th June 2008, 00:21
Olanda face blat cu noi, pac pac...si ne-am scos. Si jucam in sferturi cu Suedia, unde ajungem la penalty-uri :D

tu26dor
14th June 2008, 00:22
Olanda face blat cu noi, pac pac, si ne-am scos. Si jucam in sferturi cu Suedia unde ajungem la penaltyuri :D

noroc ca nu vor trage dan petrescu si cu giga...:))))

andreidaniel
14th June 2008, 00:23
anelka e plictisit si nu prea are chef de joc... nu a facut nimic nici cu noi si mai ales nici in finala pe care chelsea a pierdut-o in liga campionilor...
sau as putea crede ca acest 'ura' e unul ironic...
a 2-a varianta ;)

OK Stone
14th June 2008, 00:24
Sper sa se umple de galbene olandezii. Sa nu-i bage Van Basten cu noi.

girls-power
14th June 2008, 00:24
Franta bate Italia si se califica pt ca noi pierdem la Olanda...

resita
14th June 2008, 00:25
ce ratare

tu26dor
14th June 2008, 00:26
Franta bate Italia si se califica pt ca noi pierdem la Olanda...

cine dreaq esti de cobesti atata?.... poate e un virus sau ceva...hi hi...
inca o ocazie imensa pt. olanda...

Universal
14th June 2008, 00:27
E de bine, viitorul suna bine :ok:

crissis
14th June 2008, 00:28
Franta bate Italia si se califica pt ca noi pierdem la Olanda...

Te inseli ,olandezii au tot interesul pentru a trimite acasa Franta si Italia. Dupa iesirea din grupe drumul spre trofeu fara cele doua este mult mai usor.

Catalanul
14th June 2008, 00:29
van Persie si Robben au fost rezerve in meciu' asta si au marcat 2 goluri :( sper sa fie rezerve si in meciu' cu noi :D

tu26dor
14th June 2008, 00:31
dar sa nu mai marcheze...:D

crissis
14th June 2008, 00:31
In meciul urmator Olanda va fi de nerecunoscut.Batem cu 1-0, Italia si Franta pleaca acasa.

innuendo
14th June 2008, 00:32
In meciul urmator Olanda va fi de nerecunoscut.Batem cu 1-0, Italia si Franta pleaca acasa.

asa sa fie :ok:

tu26dor
14th June 2008, 00:33
In meciul urmator Olanda va fi de nerecunoscut.Batem cu 1-0, Italia si Franta pleaca acasa.

mai este si varianta in care olanda se razbuna pe noi ca le-am luat 4 puncte din 6 si ne bat bine... si atunci totul depinde de meciul franta - italia...insa asta e o varianta prea pesimista si nu are rost sa o luam in calcul:)))

alexuuBZ
14th June 2008, 00:33
ce gol snijder

delaparis
14th June 2008, 00:34
vai de francezi :D

Anisia
14th June 2008, 00:34
4-1!:d

resita
14th June 2008, 00:34
mmmmmmmaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmaaaaaaaaaaaa


ce gol :shocked::shocked::shocked::shocked:

tu26dor
14th June 2008, 00:34
4-1... si-au cam batut joc de ei... bravo olanda...

crissis
14th June 2008, 00:34
Olanda face ce vrea cu Franta 4-1

innuendo
14th June 2008, 00:35
4-1

spartacus
14th June 2008, 00:35
liniste....Olanda la pupitru...
4-1...ce ECHIPA!!!

Universal
14th June 2008, 00:35
Au rupt olandezii la francezi, 4-1 si francezii o sa place cu coada intre picioare.

tu26dor
14th June 2008, 00:35
vai de francezi :D

delaparis imi pare rau de tine dar francezii au contat prea putin.... chiar imi pare rau acum ca nu i-am batut si noi romanii...

TaciAcolo
14th June 2008, 00:35
deci
italia-franta o sa faca 1-1
olanda - romania 2-0

si ROMANIA IN SFERTURI!!!!:d:d:

alexuuBZ
14th June 2008, 00:36
putem sa pierdem si la 2 goluri diferenta.. ( cu concluzia ca italia - franta sa fie EGAL ) :D

resita
14th June 2008, 00:36
putem pierde la doua goluri ca italia si franta termina la egalitate :happy:happy:happy:happy

tu26dor
14th June 2008, 00:37
deci
italia-franta o sa faca 1-1
olanda - romania 2-0

si ROMANIA IN SFERTURI!!!!:d:d:

corect... ne permitem sa o luam la doua goluri in cazul in care franta si italia se anuleaza reciproc terminand la egalitate...insa nu e bine sa ne culcam pe o o ureche...

YoNuTzz
14th June 2008, 00:37
4-1 Olanda ! Italia si Franta joaca prost acum, dar cine stie cum vor juca daca trec de grupe...
sa nu uitam k franta abia s-a calificat in optimi la mondiale, terminand pe 2 dupa Elvetia, si apoi trecut pe rand de Spania, Brazilia si Portugalia
sunt convins k si olandezii stiu asta

zebe
14th June 2008, 00:37
Cred ca tocmai am vazut viitoarea campioana europeana. Castigam cu Olanda!

rob_din
14th June 2008, 00:37
Eu nu cred ca Olanda se va da la o parte, daca aveam nevoie doar de egal cred ca olandezii ne dadeau 1 punct, insa nu prea vad lasandu-i sa ne bata. Si cu frana pusa ne bat

crissis
14th June 2008, 00:38
mai este si varianta in care olanda se razbuna pe noi ca le-am luat 4 puncte din 6 si ne bat bine... si atunci totul depinde de meciul franta - italia...insa asta e o varianta prea pesimista si nu are rost sa o luam in calcul:)))

Cea fost in calificari este uitat. Teoretic dar si practic Olanda in semifinala poate intalni echipa care sa clasat pe locul doi in grupa noastra, pentru olandezi este de preferat sa intalneasca Romania decat Italia su Franta.

Bogdy LFC
14th June 2008, 00:39
Lectie de viteza,tehnica si contraatac,pe scurt lectie de fotbal predata de olandezi! :ok:

YoNuTzz
14th June 2008, 00:40
pff...dak mutu inscria, acum eram in sferturi...

tu26dor
14th June 2008, 00:40
4-1 Olanda ! Italia si Franta joaca prost acum, dar cine stie cum vor juca daca trec de grupe...
sa nu uitam k franta abia s-a calificat in optimi la mondiale, terminand pe 2 dupa Elvetia, si apoi trecut pe rand de Spania, Brazilia si Portugalia
sunt convins k si olandezii stiu asta

da... sa speram ca stiu... insa nu e bine ca suntem la mana lor... totul ar trbui sa depinda de noi si sa nu ne relaxam... daca olanda ne da si noua 3 goluri merge franta mai departe... ca sa nu mai vb de faptul ca din italia franta e posibil totusi ca una sa castige meciul si ne-am lins pe bot fara sa vrem...

delaparis
14th June 2008, 00:40
Henry in direct pe TF1 :

"Jucam bine si luam 4-1 ... cu Romania am jucat slab si am facut egal ... !!! ... asta e fotbalul" :groggy:

rob_din
14th June 2008, 00:41
Henry in direct pe TF1 :

"Jucam bine si luam 4-1 ... cu Romania am jucat slab si am facut egal ... !!! ... asta e fotbalul" :groggy:

Sa fim seriosi, Franta a jucat slab si azi. Mult mai bine decat cu Romania dar pentru o vicecampioana mondiala a jucat slab

spartacus
14th June 2008, 00:43
Italia si Franta -1 punct. Au insa marele avantaj de a fi jucat cu Olanda.
Calificarea noastra e in mainile lui Van Basten. Eu nu cred ca un egal cu Olanda ne ajunge pentru a trece mai departe pentru ca meciul Italia-Franta e putin probabil sa se termine la egalitate

delaparis
14th June 2008, 00:43
Sa fim seriosi, Franta a jucat slab si azi. Mult mai bine decat cu Romania dar pentru o vicecampioana mondiala a jucat slab
sunt de acord ... am pus acolo ce a zis Henry :D vicecampionul :)

Eu zic ca Franta nu joaca mai bine decat Elvetia sau Austria ... deci acasa :)

ricochet4
14th June 2008, 00:45
Totul sta in meciul Franta - Italia. Romania nu are cum sa bata (zic eu) Olanda, la ce a facut cu Franta si Italia (cu tot cu jucatori menajati, etc.) Nici nu poate evita sa iasa pe 1, pentru un eventual joc tactic. Asa ca egal, infrangere pana la 2 goluri, tot una e pentru Romania. Ca sa fie sigura, trebuie sa bata. Si foarte greu.

Anisia
14th June 2008, 00:45
Sa nu cumva sa ne bata Olanda de ne suna apa-n cap. Nu stiu cat de diplomati vor fi cu noi. Dar totul e posibil.:)

delaparis
14th June 2008, 00:47
Domenech s-a ascuns :D ... Franta e praf ... suporterii sunt la pamant ... e groasa :D

utd4ever
14th June 2008, 00:48
Nu stiu de ce va luati dupa toate prostiile spuse in presa, nu e nici o chestie ca putem sa pierdem la 2 goluri.

Situatia sta asa :
a)batem Olanda - calificare 100%
b)egal cu Olanda - ne calificam daca Italia-Franta e X


c)infrangere cu Olanda (indiferent de scor, poa' sa fie si 10-0 pt olandezi) - ne calificam daca Italia-Franta e 0-0
Asta pentru ca la egalitate de puncte se ia meciurile directe, in acest caz se face "clasament in 3" intre Romania, Italia si Franta ... toate au 2 puncte in acest clasament. Urmeaza golaverajul (dar atentie, nu cel total, ci tot "golaveraj in 3") .. francezii sunt eliminati in aceasta situatie, pentru ca au 0-0 cu noi, in timp ce italienii au 1-1 cu noi.

Daca se termina 0-0 Ita-Fra italienii ar fi la egalitate perfecta cu noi, urmand sa intre urmatorul criteriu, golaverajul total. Italia ar avea 1-4 ... noi avem 1-1, deci putem sa pierdem chiar si la 3 goluri diferenta ... daca pierdem cu 0-3 iar ar fi egalitate perfecta si ar intra urmatorul criteriu, "Highest goals scored away from home" .. suna ciudat, dar asa e, insa ne-am califica, pentru ca singurele goluri ale echipelor au fost marcate in Italia-Romania, meci considerat gazduit de italieni.

Vad ca Tolontant e primul care spune si el ipoteza asta...

Regulile sunt luate de aici ... http://www.uefa.com/newsfiles/19079.pdf

crissis
14th June 2008, 00:48
Putem spune ca Franta si Italia sunt marile deceptii ale grupei ,poate a intreg turneului final, iar Romania sa fie surpriza turneului.
Olanda a fost superioara, la toate capitolele, Frantei si Italiei.

tu26dor
14th June 2008, 00:48
sper ca jucatorii sa nu considere aceasta noapte una de vis si sa se concentreze pana dupa meciul cu olanda... ne vom apara bine... vom porni iar de la premisa ca nu trebuie sa luam gol si vom face cu olanda un nou joc tactic excelent, obtinand in final ceea ce parea mai mult decat imposibil: calificarea in sferturi....

miril
14th June 2008, 00:48
Olanda va juca normal, adica nu ca in liga lui Mitica. Sa nu uitam, totusi, ca le-am luat patru puncte in preliminarii. Daca nu ne calificam o facem pe...piciorul nostru.

Rossi
14th June 2008, 00:49
Olanda are super echipa ... putem sa-i batem sau sa obtinem un X , doar daca joaca cu echipa a 3-a ...

zebe
14th June 2008, 00:50
Nu stiu de ce va luati dupa toate prostiile spuse in presa, nu e nici o chestie ca putem sa pierdem la 2 goluri.

Situatia sta asa :
a)batem Olanda - calificare 100%
b)egal cu Olanda - ne calificam daca Italia-Franta e X


c)infrangere cu Olanda (indiferent de scor, poa' sa fie si 10-0 pt olandezi) - ne calificam daca Italia-Franta e 0-0
Asta pentru ca la egalitate de puncte se ia meciurile directe, in acest caz se face "clasament in 3" intre Romania, Italia si Franta ... toate au 2 puncte in acest clasament. Urmeaza golaverajul (dar atentie, nu cel total, ci tot "golaveraj in 3") .. francezii sunt eliminati in aceasta situatie, pentru ca au 0-0 cu noi, in timp ce italienii au 1-1 cu noi.

Daca se termina 0-0 Ita-Fra italienii ar fi la egalitate perfecta cu noi, urmand sa intre urmatorul criteriu, golaverajul total. Italia ar avea 1-4 ... noi avem 1-1, deci putem sa pierdem chiar si la 3 goluri diferenta ... daca pierdem cu 0-3 iar ar fi egalitate perfecta si ar intra urmatorul criteriu, "Highest goals scored away from home" .. suna ciudat, dar asa e, insa ne-am califica, pentru ca singurele goluri ale echipelor au fost marcate in Italia-Romania, meci considerat gazduit de italieni.

Vad ca Tolontant e primul care spune si el ipoteza asta...

Regulile sunt luate de aici ... http://www.uefa.com/newsfiles/19079.pdf

n-am inteles nimic...oricum important ii sa castigam:D

dannyreddog
14th June 2008, 00:51
Rezultat excelent pentru Olanda si mai ales pt Romania care a facut un pas pentru calificarea in sferturi...Olanda se pare ca e cea mai buna echipa din grupa
iar noi trebuie sa jucam si mai bine decat am facut-o in primele 2 meciuri pt a emite pretentii la calificare...asta teoretic...ramane de vazut cum stam cu practica..

tu26dor
14th June 2008, 00:52
Nu stiu de ce va luati dupa toate prostiile spuse in presa, nu e nici o chestie ca putem sa pierdem la 2 goluri.

Situatia sta asa :
a)batem Olanda - calificare 100%
b)egal cu Olanda - ne calificam daca Italia-Franta e X


c)infrangere cu Olanda (indiferent de scor, poa' sa fie si 10-0 pt olandezi) - ne calificam daca Italia-Franta e 0-0
Asta pentru ca la egalitate de puncte se ia meciurile directe, in acest caz se face "clasament in 3" intre Romania, Italia si Franta ... toate au 2 puncte in acest clasament. Urmeaza golaverajul (dar atentie, nu cel total, ci tot "golaveraj in 3") .. francezii sunt eliminati in aceasta situatie, pentru ca au 0-0 cu noi, in timp ce italienii au 1-1 cu noi.

Daca se termina 0-0 Ita-Fra italienii ar fi la egalitate perfecta cu noi, urmand sa intre urmatorul criteriu, golaverajul total. Italia ar avea 1-4 ... noi avem 1-1, deci putem sa pierdem chiar si la 3 goluri diferenta ... daca pierdem cu 0-3 iar ar fi egalitate perfecta si ar intra urmatorul criteriu, "Highest goals scored away from home" .. suna ciudat, dar asa e, insa ne-am califica, pentru ca singurele goluri ale echipelor au fost marcate in Italia-Romania, meci considerat gazduit de italieni.

Vad ca Tolontant e primul care spune si el ipoteza asta...

Regulile sunt luate de aici ... http://www.uefa.com/newsfiles/19079.pdf

da... clasamentul in 3 e un criteriu de forta majora si sper sa nu se ajunga la el, dar e bine totusi ca in favoarea noastra in prisma rezultatelor obtinute... imi pastrez ideea si raman la 80% procentaj pt. calificarea romaniei...

rob_din
14th June 2008, 00:52
Franta va avea probleme cativa ani, actuala generatie e slaba rau, iar vechea generatie e prea batrana

OK Stone
14th June 2008, 00:59
Citat din utd4ever: Daca se termina 0-0 Ita-Fra italienii ar fi la egalitate perfecta cu noi, urmand sa intre urmatorul criteriu, golaverajul total. Italia ar avea 1-4 ... noi avem 1-1, deci putem sa pierdem chiar si la 3 goluri diferenta ... daca pierdem cu 0-3 iar ar fi egalitate perfecta si ar intra urmatorul criteriu, "Highest goals scored away from home" .. suna ciudat, dar asa e, insa ne-am califica, pentru ca singurele goluri ale echipelor au fost marcate in Italia-Romania, meci considerat gazduit de italieni. end quote


NU!

Se ia in considerare coeficientul din calificarile Euro 2008 si CM 2006. ADica totalul punctelor obtinute impartit la totalul meciurilor disputate.


Euro 2008 CM 2006 Total Coeficient
Romania 29 din12 25 di 12 54 din 24 2,25
Italia 29 din 12 23 din 10 52 din 22 2,36

Se califica Italia.

P.S.: Daca bateam Bulgaria la Sofia aveam 57 din 25; coef=2,37 > 2,36.

dannyreddog
14th June 2008, 01:00
Nu stiu de ce va luati dupa toate prostiile spuse in presa, nu e nici o chestie ca putem sa pierdem la 2 goluri.

Situatia sta asa :
a)batem Olanda - calificare 100%
b)egal cu Olanda - ne calificam daca Italia-Franta e X


c)infrangere cu Olanda (indiferent de scor, poa' sa fie si 10-0 pt olandezi) - ne calificam daca Italia-Franta e 0-0
Asta pentru ca la egalitate de puncte se ia meciurile directe, in acest caz se face "clasament in 3" intre Romania, Italia si Franta ... toate au 2 puncte in acest clasament. Urmeaza golaverajul (dar atentie, nu cel total, ci tot "golaveraj in 3") .. francezii sunt eliminati in aceasta situatie, pentru ca au 0-0 cu noi, in timp ce italienii au 1-1 cu noi.

Daca se termina 0-0 Ita-Fra italienii ar fi la egalitate perfecta cu noi, urmand sa intre urmatorul criteriu, golaverajul total. Italia ar avea 1-4 ... noi avem 1-1, deci putem sa pierdem chiar si la 3 goluri diferenta ... daca pierdem cu 0-3 iar ar fi egalitate perfecta si ar intra urmatorul criteriu, "Highest goals scored away from home" .. suna ciudat, dar asa e, insa ne-am califica, pentru ca singurele goluri ale echipelor au fost marcate in Italia-Romania, meci considerat gazduit de italieni.

Vad ca Tolontant e primul care spune si el ipoteza asta...

Regulile sunt luate de aici ... http://www.uefa.com/newsfiles/19079.pdf
Foarte intortocheat mai e fotbalul asta uneori...:D
Sa speram ca nu vom ajunge pana la paragraful C....e aiurea de tot...

tourist
14th June 2008, 01:02
avem trei avantaje :

primul ca jucam al doilea meci
al doilea e ca Olanda nu va risca prea mult
al treilea e ca sunt la fel de mari sanse ca Franta-Italia sa se termine nedecis

TaciAcolo
14th June 2008, 01:03
toate meciurile se joaca de la aceeasi ora!

delaparis
14th June 2008, 01:04
Ultima dat cand Franta a luat 4 goluri a fost in 1982 daca nu ma insel :groggy:
Polonia a castigat atunci in meci amical

utd4ever
14th June 2008, 01:05
Citat din utd4ever: Daca se termina 0-0 Ita-Fra italienii ar fi la egalitate perfecta cu noi, urmand sa intre urmatorul criteriu, golaverajul total. Italia ar avea 1-4 ... noi avem 1-1, deci putem sa pierdem chiar si la 3 goluri diferenta ... daca pierdem cu 0-3 iar ar fi egalitate perfecta si ar intra urmatorul criteriu, "Highest goals scored away from home" .. suna ciudat, dar asa e, insa ne-am califica, pentru ca singurele goluri ale echipelor au fost marcate in Italia-Romania, meci considerat gazduit de italieni. end quote


NU!

Se ia in considerare coeficientul din calificarile Euro 2008 si CM 2006. ADica totalul punctelor obtinute impartit la totalul meciurilor disputate.


Euro 2008 CM 2006 Total Coeficient
Romania 29 din12 25 di 12 54 din 24 2,25
Italia 29 din 12 23 din 10 52 din 22 2,36

Se califica Italia.

P.S.: Daca bateam Bulgaria la Sofia aveam 57 din 25; coef=2,37 > 2,36.


Asta e o inventie ... mai uita-te o data la linkul pe care l-am pus, paginile 13-14 paragraful 6.05, punctul f.

tu26dor
14th June 2008, 01:06
jucam al doilea meci
toate meciurile se joaca la aceeasi ora ... 21.45 ora romaniei...(aviz delaparis care scrie 20.45 pe fiecare thread)

YoYoyOi
14th June 2008, 01:08
Nu stiu de ce va luati dupa toate prostiile spuse in presa, nu e nici o chestie ca putem sa pierdem la 2 goluri.

Situatia sta asa :
a)batem Olanda - calificare 100%
b)egal cu Olanda - ne calificam daca Italia-Franta e X


c)infrangere cu Olanda (indiferent de scor, poa' sa fie si 10-0 pt olandezi) - ne calificam daca Italia-Franta e 0-0
Asta pentru ca la egalitate de puncte se ia meciurile directe, in acest caz se face "clasament in 3" intre Romania, Italia si Franta ... toate au 2 puncte in acest clasament. Urmeaza golaverajul (dar atentie, nu cel total, ci tot "golaveraj in 3") .. francezii sunt eliminati in aceasta situatie, pentru ca au 0-0 cu noi, in timp ce italienii au 1-1 cu noi.

Daca se termina 0-0 Ita-Fra italienii ar fi la egalitate perfecta cu noi, urmand sa intre urmatorul criteriu, golaverajul total. Italia ar avea 1-4 ... noi avem 1-1, deci putem sa pierdem chiar si la 3 goluri diferenta ... daca pierdem cu 0-3 iar ar fi egalitate perfecta si ar intra urmatorul criteriu, "Highest goals scored away from home" .. suna ciudat, dar asa e, insa ne-am califica, pentru ca singurele goluri ale echipelor au fost marcate in Italia-Romania, meci considerat gazduit de italieni.

Vad ca Tolontant e primul care spune si el ipoteza asta...

Regulile sunt luate de aici ... http://www.uefa.com/newsfiles/19079.pdf

vezi ca ai citit gresit... acolo e vorba despre situatiile de egalitate intre echipele din grupele de calificare... da mai jos la 7.07 si 7.08 :ok:

OK Stone
14th June 2008, 01:08
@utd4ever:

Cred ca te-ai uitat la criteriile de departajare pentru egalitate in grupele din preliminarii - art. 6.05.

Criteriile de departajare pentru turneul final le gasesti la art.7.07 si 7.08 - 7.08 nu e important pentru noi, dar e pentru Turcia-Cehia.

tourist
14th June 2008, 01:09
toate meciurile se joaca la aceeasi ora ... 21.45 ora romaniei...

fie si asa. oricum franta-italia se va termina egal...

tu26dor
14th June 2008, 01:10
fie si asa. oricum franta-italia se va termina egal...

sa dea domnul.... hai romania! oricum ar fi...

utd4ever
14th June 2008, 01:11
Corect ... imi cer scuze ... deci 0-3 nu e bun la Italia-Franta 0-0.

OK Stone
14th June 2008, 02:14
0-3 nu e bun, dar e bun un 1-4 (sau orice alta infrangere la 3 goluri diferenta, atata timp cat inscriem macar un gol), deoarece daca Ita-Fra 0-0 si Ola-Rom 4-1, intre Romania si Italia departajarea se va realiza la criteriul numarului de goluri inscrise in toate meciurile din grupa, golaverajul fiind egal, -3:

Romania 2-5
Italia 1-4

In aceasta situatie, se califica Romania.

BAK
14th June 2008, 06:28
Vive la France! Allez la France...Poussez...Foncez...Rien a perdre...
France-Italy 3-0....hihhihihi si Franta se califica impreuna cu Olanda...


1. Olanda......9p.
2. Italia.........4 p.
3. Franta........2 p.
4. Romania......1 p.
Ce ziceti???

eu cred ca esti total pe langa cu fotbalul. Vezi ca Sex and the city e in cinematografe...


...Italia a inceput intotdeauna greu orice campionat. Dar o sa bata pe Romania si face egal cu Franta...Cel mult se termina Italia-Olanda 1-2..

parca bate franta cu 3-0


Asa insa italienii au doar varianta sa distruga Romania fara mila...nu m-ar mira sa ne dea un 3-0 sec...

Blondy, esti din nou pe langa

vai de capul tau tu.......

ensic
14th June 2008, 06:43
Parca vad ca girls-power e din categoria romancelor naive care admira broscarii sau orice nu e romanesc.
Din pacate multi romani au creierul spalat de teorii cum ca noi suntem perdanti din start si daca tot nu are sens sa mai facem nimic atunci hai sa facem urale pentru aia mai in voga! :headbang:

TenisFan
14th June 2008, 10:59
Nu va speriati de Olanda. Parca i-am batut o data si am scos un egal cu ei. Ne trebuie sigur victoria ca sa stim ca suntem in sferturi. Nu stiu daca o putem obtine dar eu zic ca sigur nu pierdem la Olanda. ;) Si totusi daca pregatim la fel meciul si daca jucam la fel cum am facut-o cu Italia e imposibil sa nu-i perforam o data sau de 2 ori. ;) Mutu trebuie sa joace la adevarata lui valoare si sa razbune penalty-ul ala ratat. Hai Romania ca se poate! :yeah:

Ferko
14th June 2008, 12:02
Poate se domoleste putin 'uraganul' olandez pana la meciul cu noi. Altfel e bai mare.

Morom3t3
14th June 2008, 19:04
o sa bage Olanda rezervele, sa faca experimente pe noi. iar cum cei cu cas la gura vor sa se impuna...

carlo
16th June 2008, 21:02
Oare cine va putea invinge Olanda la acest turneu?In afara de noi...
Sper ca Wesley Sneijder sa fie ales cel mai bun jucator al turneului!